Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 25 тамыздағы № 965 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мынадай мемлекеттік мекемелері:
1) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті» - «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау департаменті» және «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті» республикалық мемлекеттік мекемелеріне бөлу жолымен;
2) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Алматы қаласы және Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті» - «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау департаменті» және «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті» республикалық мемлекеттік мекемелеріне бөлу жолымен;
3) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан және Қызылорда облыстары бойынша Кедендік бақылау департаменті» - «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті» және «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті» республикалық мемлекеттік мекемелеріне бөлу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мынадай мемлекеттік мекемелері:
1) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Қаржы-шаруашылық кедені»;
2) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің «Байқоңыр» кедені»;
3) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Астана қаласы және Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің «Көкшетау» кедені»;
4) «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Оңтүстік Қазақстан және Қызылорда облыстары бойынша Кедендік бақылау департаментінің «Қызылорда» кедені» таратылсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.12.2015 № 1049 қаулысымен.

О вопросах Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2011 года № 965
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать государственные учреждения Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан:
1) «Департамент таможенного контроля по городу Астане и Акмолинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» путем разделения на республиканские государственные учреждения - «Департамент таможенного контроля по городу Астане Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» и «Департамент таможенного контроля по Акмолинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан»;
2) «Департамент таможенного контроля по городу Алматы и Алматинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» путем разделения на республиканские государственные учреждения - «Департамент таможенного контроля по городу Алматы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» и «Департамент таможенного контроля по Алматинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан»;
3) «Департамент таможенного контроля по Южно-Казахстанской и Кызылординской областям Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» путем разделения на республиканские государственные учреждения - «Департамент таможенного контроля по Южно-Казахстанской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан» и «Департамент таможенного контроля по Кызылординской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан».
2. Ликвидировать государственные учреждения Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан:
1) «Финансово-хозяйственная таможня Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан»;
2) «Таможня «Байконыр» Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан»;
3) «Таможня «Кокшетау» Департамента таможенного контроля по городу Астане и Акмолинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан»;
4) «Таможня «Кызылорда» Департамента таможенного контроля по Южно-Казахстанской и Кызылординской областям Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан».
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.12.2015 № 1049.

4. «Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж. № 22, 205-құжат) мынадай өзгеріс және толықтыру енгізілсін:
5-1-тармақтың 6) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
«6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің мемлекеттік мекемелерінің тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 25 тамыздағы
№ 355 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 24 сәуірдегі
№ 387 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерінің тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің аумақтық бөлімшелері (облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана бойынша)
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.

4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 22, ст. 205) следующие изменение и дополнение:
подпункт 6) пункта 5-1 изложить в новой редакции:
«6) перечень республиканских государственных учреждений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.»;
перечень государственных учреждений Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 августа 2011 года № 965
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2008 года № 387
Перечень
республиканских государственных учреждений Комитета таможенного
контроля Министерства финансов Республики Казахстан
1. Территориальные подразделения Комитета таможенного контроля
Министерства финансов Республики Казахстан (по областям,
городам республиканского значения, столице)
1. Департамент таможенного контроля по городу Астане Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Департамент таможенного контроля по городу Алматы Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Департамент таможенного контроля по Акмолинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Департамент таможенного контроля по Алматинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
5. Департамент таможенного контроля по Актюбинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
6. Департамент таможенного контроля по Атырауской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
7. Департамент таможенного контроля по Восточно-Казахстанской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
8. Департамент таможенного контроля по Жамбылской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
9. Департамент таможенного контроля по Западно-Казахстанской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.

10. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Қарағанды облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
11. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Қостанай облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті.
2. Кедендер
17. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің «Достық» кедені.
18. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің «Қорғас» кедені.
19. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау департаментінің «Қордай» кедені.
3. Мамандандырылған кеден мекемелері
20. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің «Кинологиялық орталығы».
21. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің «Орталық кеден зертханасы».
22. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Астана қаласындағы Оқу-әдістемелік орталығы.
23. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Атырау қаласындағы Оқу-әдістемелік орталығы.

10. Департамент таможенного контроля по Карагандинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
11. Департамент таможенного контроля по Костанайской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
12. Департамент таможенного контроля по Кызылординской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
13. Департамент таможенного контроля по Мангистауской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
14. Департамент таможенного контроля по Павлодарской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
15. Департамент таможенного контроля по Северо-Казахстанской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
16. Департамент таможенного контроля по Южно-Казахстанской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
2. Таможни
17. Таможня «Достык» Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
18. Таможня «Коргас» Департамента таможенного контроля по Алматинской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
19. Таможня «Кордай» Департамента таможенного контроля по Жамбылской области Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Специализированные таможенные учреждения
20. «Кинологический центр» Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
21. «Центральная таможенная лаборатория» Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.
22. Учебно-методический центр Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в городе Астане.
23. Учебно-методический центр Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в городе Атырау.