Орман қоры жерлерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 қыркүйектегі № 1019 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 130-бабына және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес алаңы 490,96 гектар жер учаскесі орман қоры жерлерінің санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және өзге де ауыл шаруашылығы емес мақсаттағы жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Алматы облысының әкімі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен "Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық транзит дәлізін автомобиль жолын салу үшін осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тиісті жер учаскесін "Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің Алматы облыстық департаменті" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - Департамент) беруді қамтамасыз етсін.
3. Департамент Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман және ауыл шаруашылығы алқаптарын орман және ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда пайдалану үшін оларды алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы және ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджет кірісіне өтесін және алынған сүректі осы қаулының қосымшасында көрсетілген тиісті орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің теңгеріміне бере отырып, алаңдарды тазарту жөнінде шаралар қабылдасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 6 қыркүйектегі
№ 1019 қаулысына
қосымша
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс және басқа ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес жерлер санатына ауыстырылатын орман қоры жерлерінің экспликациясы
Р/с
Жер
пайдаланушының
атауы
Жалпы
алаңы,
гектар
оның ішінде:
Орман
көмкерген
алаңдар
жайылым
шабындық
құмды
өзге
жерлер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
"Алматы орман селекциялық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2011 года № 1019
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки площадью 490,96 гектара из категории земель лесного фонда в категорию земель промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Алматинской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление государственному учреждению "Алматинский областной департамент Комитета автомобильных дорог Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (далее - Департамент) соответствующих земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления, для строительства автомобильной дороги международного транзитного коридора "Западная Европа - Западный Китай".
3. Департаменту в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного и сельскохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных и сельскохозяйственных угодий для использования их в целях, не связанных с ведением лесного и сельского хозяйства, и принять меры по расчистке площади с передачей полученной древесины на баланс соответствующих государственных учреждений лесного хозяйства, указанных в приложении к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 сентября 2011 года № 1019
Экспликация земель лесного фонда, переводимых в
категорию земель промышленности, транспорта, связи,
обороны и иного несельскохозяйственного назначения
№ п/п
Наименование
землепользователя
Общая
площадь,
гектаров
В том числе:
покрытая
лесом
прогалины
пастбища
сенокосы
пески
прочие
угодья
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Республиканское
государственное
казенное предприятие
«Алматинский
селекционный центр»