"Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 қазандағы № 1168 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 тамыздағы № 502 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 11.08.2018 № 502 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2001 ж., № 23, 288-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға квота белгілеу ережесінде, жұмыс берушілерге рұқсат берудің шарттары мен тәртібінде:
19-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19-1. Жұмыс берушілер мынадай шарттарды сақтаған жағдайда уәкілетті орган оларға рұқсат беруді жүргізеді:
1) тартылған және тартылатын бірінші санаттағы шетелдік мамандардың жалпы саны:
2011 жылғы 1 шілдеден бастап 2012 жылғы 1 қаңтарға дейін бірінші санатқа жататын қызметкерлердің жалпы санының 50 %-ынан;
2012 жылғы 1 қаңтардан бастап бірінші санатқа жататын қызметкерлердің жалпы санының 30 %-ынан аспауға тиіс;
2) тартылған және тартылатын екінші және үшінші санаттағы шетелдік мамандардың жалпы саны:
2011 жылғы 1 шілдеден бастап 2012 жылғы 1 қаңтарға дейін екінші және үшінші санатқа жататын қызметкерлердің жалпы санының 30 %-ынан;
2012 жылғы 1 қаңтардан бастап екінші және үшінші санатқа жататын қызметкерлердің жалпы санының 10 %-ынан аспауға тиіс.
Жұмыс беруші кадрлардағы казақстандық қамтудың есебі туралы ақпаратты уәкілетті органға осы Қағидаға 6-1-қосымшаға сәйкес нысанда ұсынады.
Осы тармақ:
1) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне Қазақстан Республикасы Дүниежүзілік сауда ұйымына кірген кезге дейін;
2) Қарашығанақ, Солтүстік Каспий, Теңіз жобаларының жер қойнауын пайдаланушыларына, сондай-ақ олардың операторларына, мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдарына (қосалқы мердігерлердің өздері тартатын ұйымдардан басқа) 2015 жылғы 1 қаңтарда дейін, олардың көрсетілген жобаларға қатысатынын растайтын құжаттар ұсынылған жағдайда қолданылмайды.";
осы Қағидаға 8-қосымшада:
бірінші бөлікте:
10) тармақшадағы "есебі ұсынылады." деген сөздер "есебі;" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 октября 2011 года № 1168. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 2018 года № 502 ( вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.08.2018 № 502 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление в Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., № 23, ст. 288) следующие изменения и дополнения:
в Правилах определения квоты, условия и порядок выдачи разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 19-1 изложить в следующей редакции:
"19-1. Выдача уполномоченным органом разрешений работодателям производится при соблюдении ими следующих условий:
1) общая численность привлеченных и привлекаемых иностранных специалистов первой категории не должна превышать:
с 1 июля 2011 года до 1 января 2012 года 50 % от общего числа работников, относящихся к первой категории;
с 1 января 2012 года 30 % от общего числа работников, относящихся к первой категории;
2) общая численность привлеченных и привлекаемых иностранных специалистов второй и третьей категорий не должна превышать:
с 1 июля 2011 года до 1 января 2012 года 30 % от общего числа работников, относящихся ко второй и третьей категориям;
с 1 января 2012 года 10 % от общего числа работников, относящихся ко второй и третьей категориям.
Информация о расчете казахстанского содержания в кадрах представляется работодателем в уполномоченный орган по форме согласно приложению 6-1 к настоящим Правилам.
Действие настоящего пункта не распространяется на:
1) субъекты малого предпринимательства до момента вступления Республики Казахстан во Всемирную торговую организацию;
2) недропользователей Карачаганакского, Северо-Каспийского, Тенгизского проектов, а также их операторов, подрядных и субподрядных организаций (за исключением организаций, привлекаемых самими субподрядчиками) до 1 января 2015 года, при условии предоставления документов, подтверждающих их участие в указанных проектах.";
приложение 8 к Правилам:
в части первой:
в подпункте 10) слово "Правилам." заменить словом "Правилам;";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:

"11) Қарашығанақ, Солтүстік Каспий, Теңіз жобаларының жер қойнауын пайдаланушылары, сондай-ақ олардың операторлары, мердігерлік және қосалқы мердігерлік ұйымдары мынадай растаушы құжаттардың бірін:
салыстырып тексеру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттың көшірмесін (үзінді көшірмесін) не осы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
салыстырып тексеру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, бірлескен қызмет туралы шарттың көшірмесін (үзінді көшірмесін) не осы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
салыстырып тексеру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, қызметтер көрсету шартының көшірмесін (үзінді көшірмесін) не осы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынады.";
осы Қағидаға 9-қосымша:
екінші бөлікте:
9) тармақшадағы "талап етілмейді." деген сөздер "талап етілмейді;" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 10) тармақшамен толықтырылсын:
"10) Қарашығанақ, Солтүстік Каспий, Теңіз жобаларының жер қойнауын пайдаланушылары мынадай растаушы құжаттардың бірін:
салыстырып тексеру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, жер қойнауын пайдалануға келісімшарттың көшірмесін (үзінді көшірмесін) не осы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
салыстырып тексеру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, бірлескен қызмет туралы шарттың көшірмесін (үзінді көшірмесін) не осы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін;
салыстырып тексеру үшін міндетті түрде түпнұсқасын көрсете отырып, қызметтер көрсету шартының көшірмесін (үзінді көшірмесін) не осы құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесін ұсынады.".
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов

"11) недропользователи Карачаганакского, Северо-Каспийского, Тенгизского проектов, а также их операторов, подрядных и субподрядных организаций представляют один из следующих подтверждающих документов:
копию (выписки) контракта на недропользование с обязательным предъявлением оригинала для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии указанного документа;
копию (выписки) договора о совместной деятельности с обязательным предъявлением оригинала для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии указанного документа;
копию (выписки) договора на оказание услуг с обязательным предъявлением оригинала для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии указанного документа.";
приложение 9 к Правилам:
в части второй:
в подпункте 9) слова "организациях." заменить словом "организациях;";
дополнить подпунктом 10) следующего содержания:
"10) недропользователи Карачаганакского, Северо-Каспийского, Тенгизского проектов представляют один из следующих подтверждающих документов:
копию (выписки) контракта на недропользование с обязательным предъявлением оригинала для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии указанного документа;
копию (выписки) договора о совместной деятельности с обязательным предъявлением оригинала для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии указанного документа;
копию (выписки) договора на оказание услуг с обязательным предъявлением оригинала для сверки, либо нотариально засвидетельствованные копии указанных документов.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов