"Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 6 желтоқсандағы № 1470 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Қазақстан Республикасы Президентінің кейбір жарлықтарына
өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасы Президентінің мынадай жарлықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1) «Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттіктер берілген лауазымды тұлғаларының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 13 сәуірдегі № 371 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., № 18, 186-құжат; 2004 ж., № 21, 263-құжат; 2005 ж., № 32, 426-құжат; 2009 ж., № 24-25, 207-құжат; 2010 ж., № 49, 439-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың мәліметтерді Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпияларына жатқызу жөніндегі өкілеттік берілген лауазымды тұлғаларының тізбесінде:
«Барлау, қарсы барлау, жедел-іздестіру және өзге де қызметтер саласындағы мәліметтер» деген 4-бөлімде:
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Ішкі істер министрі,            14) Нақты адамдардың қылмыстық-
Қаржы министрі                   атқару жүйесінің, кеден және салық
органдары, сондай-ақ ішкі істер
органдары жедел бөлімшелерінің
кадрлық құрамына қатыстылығын ашатын
мәліметтер.                   »;
2) «Жоғары офицерлік және басшы құрамның адамдары атқаратын лауазымдар тізбесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 12 мамырдағы № 392 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 20, 201-құжат; 2011 ж., № 31, 388-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықтың 3-қосымшасы:
«Бригада (құрама) командирі          - генерал-майор»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«Қылмыстық-атқару жүйесі
комитетінің төрағасы                 - әділет генерал-майоры»;
жоғарыда аталған Жарлықтың 10-қосымша алып тасталсын;
3) «Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2006 жылғы 5 шілдедегі № 140 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж, № 25, 254-құжат; 2007 ж., № 11, 119-құжат; № 44, 515-құжат; 2008 ж., № 20, 182-құжат; № 42, 465-құжат; 2009 ж., № 27-28, 234-құжат):
жоғарыда аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Кешірім жасау мәселелері жөніндегі комиссия туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2011 года № 1470
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента Республики Казахстан».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан О внесении изменений и дополнения в некоторые указы Президента
Республики Казахстан
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнение в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2000 года № 371 «Об утверждении Перечня должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2000 г., № 18, ст. 186; 2004. г., № 21, ст. 263; 2005 г., № 32, ст. 426; 2009 г., № 24-25, ст. 207; 2010 г., №49, ст. 439):
в Перечне должностных лиц государственных органов, наделенных полномочиями по отнесению сведений к государственным секретам Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
в разделе 4 «Сведения в области разведывательной, контрразведывательной, оперативно-розыскной и иной деятельности»:
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
«Министр внутренних дел, 14) Сведения, раскрывающие
Министр финансов         принадлежность конкретных лиц к
кадровому составу
уголовно-исполнительной системы,
оперативных подразделений таможенных и
налоговых органов, а также органов
внутренних дел.»;
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 12 мая 2000 года № 392 «О перечне должностей, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 20, ст. 201; 2011 г., № 31, ст. 388):
приложение 3 к вышеназванному Указу:
после строки «Командир бригады (соединения) - генерал-майор» дополнить строкой следующего содержания:
«Председатель Комитета
уголовно-исполнительной системы - генерал-майор юстиции»;
приложение 10 к вышеназванному Указу исключить;
3) в Указ Президента Республики Казахстан от 5 июля 2006 года № 140 «О Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 25, ст. 254; 2007 г., № 11, ст. 119; № 44, ст. 515; 2008 г., № 20, ст. 182; № 42, ст. 465; 2009 г., № 27-28, ст. 234):
в Положении о Комиссии по  вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденном вышеназванным Указом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

«8. Комиссияны Мемлекет басшысы тағайындайтын төраға басқарады. Комиссияның құрамына лауазымы бойынша Бас прокурордың жазаның орындалу заңдылығын қадағалау және азаматтарды ақтау жөніндегі орынбасары және Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы не оның орынбасарлары кіреді. Комиссия құрамына Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттары, үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері және өзге де адамдар кіруі мүмкін.»;
30-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«30. Мекеме әкімшілігінен немесе жазаны атқарушы органнан келіп түскен кешірім жасау туралы өтініштері (бас тарту туралы актілері) бар материалдарды Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Мемлекеттік құқық бөлімі Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына, Бас прокуратурасына және Ішкі істер министрлігіне жібереді, олар бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған сот шешімдерінің мазмұнын, қылмыстың жасалу жағдаяттарын, сотталған адамның жеке басы туралы мәліметтерді және кешірім жасау туралы әрбір өтініштің (бас тарту туралы актінің) мән-жайы жөнінде өз пікірлерін көрсете отырып, қорытындыларды табыс етеді.»;
жоғарында аталған Жарлықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы рақымшылық жасау мәселелері жөніндегі комиссияның құрамында:
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
«Ескертпе:
Комиссияның құрамына лауазымы бойынша Бас прокурордың жазаны орындау заңдылығын қадағалау және азаматтарды ақтау жөніндегі орынбасары және Ішкі істер министрлігінің Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің төрағасы не оның орынбасарлары кіреді.»;
4) «Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2010 ж., № 24, 173-құжат; 2011 ж., № 8, 95-құжат):
жоғарында аталған Жарлыққа қосымшада:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі».
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                           Н. Назарбаев

«8. Комиссию возглавляет председатель, назначаемый Главой государства. В состав Комиссии входят по должности заместитель Генерального прокурора по надзору за законностью исполнения наказаний и реабилитации граждан и председатель Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел либо его заместители. В состав Комиссии могут входить депутаты Парламента Республики Казахстан, представители неправительственных организаций и иные лица.»;
часть первую пункта 30 изложить в следующей редакции:
«30. Поступившие из администрации учреждения или органа, исполняющего наказание, материалы с ходатайствами о помиловании (акты об отказе) Государственно-правовым отделом Администрации Президента Республики Казахстан направляются в Верховный Суд, Генеральную прокуратуру и Министерство внутренних дел Республики Казахстан, которые не позднее чем в месячный срок представляют заключения с указанием содержания принятых судебных решений, обстоятельств совершения преступления, данных о личности осужденного и своего мнения по существу каждого ходатайства о помиловании (акта об отказе).»;
в составе Комиссии по вопросам помилования при Президенте Республики Казахстан, утвержденом вышеназванным Указом:
примечание изложить в следующей редакции:
«Примечание:
В состав Комиссии входят по должности заместитель Генерального прокурора по надзору за законностью исполнения наказаний и реабилитации граждан и председатель Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел либо его заместители.»;
4) в Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 «О Системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы» (САПП Республики Казахстан, 2010 г., №24, ст. 173; 2011 г., №8, ст. 95):
в приложении к вышеназванному Указу:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
«Министерство юстиции Республики Казахстан».
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н.Назарбаев