Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 1572 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2015 жылғы 23 шілдедегі № 573 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Yкiметiнiң 23.07.2015 № 573 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 3-1-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 1572 қаулысымен
бекітілген
Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы 1999 жылғы 16 шілдедегі Заңының 3-1-бабының 4)тармақшасына сәйкес әзірленген және этил спиртін сақтау мен өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдап алу) тәртібін белгілейді.
2. Этил спиртін сақтау мен өткізу этил спиртін өндіруге арналған лицензияның бар болған кезінде этил спиртін өндірушінің қойма үй-жайларынан жүзеге асырылады. Алкоголь өнімін (сырадан басқа) өндіруге арналған лицензия, өндірушіге алкоголь өнімін өндіруге арналған этил спиртін, лицензияда көрсетілген алкоголь өнімі өндірісінің орналасқан қойма үй-жайында сақтау құқығын береді.
3. Этил спиртін өткізу:
1) бөлінген квота шегінде тиісті қызмет түріне лицензиясы болған кезде, сондай-ақ белгіленген тәртіппен өз қызметін бастағаны туралы хабарлама жасаған дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру жөніндегі ұйымдарға және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына;
2) өндірілуіне этил спирті пайдаланылатын алкоголь өнімін өндірушілерге;
3) этил спиртін зертхана мұқтаждары үшін немесе алкогольді емес өнім өндіру кезінде техникалық мақсаттарда пайдаланатын ұйымдарға жол беріледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Об утверждении Правил хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2011 года № 1572. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 573
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.07.2015 № 573 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 4) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 декабря 2011 года № 1572
Правила
хранения и реализации
(отгрузки, приемки) этилового спирта
1. Общие положения
1. Настоящие Правила хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 3-1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 1999 года "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и определяют порядок хранения и реализации (отгрузки, приемки) этилового спирта.
2. Хранение и реализация этилового спирта осуществляются при наличии лицензии на производство этилового спирта со складских помещений производителя этилового спирта. Лицензия на производство алкогольной (кроме пива) продукции дает право производителю на хранение этилового спирта, предназначенного для производства алкогольной продукции, в складских помещениях в месте нахождения производства алкогольной продукции, указанного в лицензии.
3. Реализация этилового спирта допускается:
1) организациям по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственным организациям здравоохранения при наличии лицензии на соответствующий вид деятельности, а также уведомившим о начале своей деятельности в установленном порядке, в пределах выделенных квот;
2) производителям алкогольной продукции, на выработку которой используется этиловый спирт;
3) организациям, использующим этиловый спирт в технических целях, для лабораторных нужд или при производстве неалкогольной продукции.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

2. Этил спиртін сақтау тәртібі
4. Этил спиртін сақтау біліктілік талаптарына сай келетін және өндіріс паспортында көрсетілген тек ғана этил спиртін сақтауға, қабылдауға және тиеп-жөнелтуге арналған қойма үй-жайларында жүзеге асырылады.
5. Этил спирті көлем бойынша спирттің болуын өлшеу мүмкіндігінің міндетті түрде болуы шартымен әртүрлі сыйымдылықтағы мамандандырылған стационарлық үй-жайларда және алаңдарда (ашық, жабық) орнатылатын және нысандағы болаттан жасалған резервуарларда сақталады.
6. (Этил спиртін сақтау орнында әрбір резервуарға резервуардың (сынама үлгісін іріктеу, спирттің деңгейін өлшеу және т.б.) жұмыс жасау үшін баспалдақтар мен алаңдарды орнатумен этил спирті бар резервуарды қарау үшін барлық жағынан еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
7. Спирттің деңгейін бақылау үшін резервуарларда резервуарлардың аса толып кетуінен сақтайтын, жарылу қауіпсіздігі ең жоғарғы деңгейлі автоматты сигнал бергіш құралдар орнатылады, ерекше жағдайларда деңгейін қалқымалы мөлшерлегіш орнатуға жол беріледі.
3. Бөлінген квота шегінде тиісті қызмет түріне лицензиясы болған кезде, сондай-ақ белгіленген тәртіппен өз қызметін бастағаны туралы хабарлама жасаған дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдарға және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына этил спиртін өткізу тәртібі
Ескерту. 3-бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
8. Осы Бөлінген квота шегінде тиісті қызмет түріне лицензиясы болған кезде, сондай-ақ белгіленген тәртіппен өз қызметін бастағаны туралы хабарлама жасаған дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдарға және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына этил спиртін өткізу тәртібіне (бұдан әрі – 1-тәртіп) сәйкес дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдарға және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына жіберілетін этил спиртіне квотаны этил спиртінің өндірісі мен айналымы саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
9. Этил спиртін өндірушілер дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіретін ұйымдарға және мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарына (бұдан әрі – 1-алушылар) этил спиртін 1-алушыларға уәкілетті органның этил спиртін өндірушілерге (бұдан әрі – 1-жеткізушілер) осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1-алушыларға этил спиртін өткізу құқығын беретін акті болып табылатын рұқсаты (бұдан әрі – 1-рұқсат) негізінде өткізеді.

2. Порядок хранения этилового спирта
4. Хранение этилового спирта осуществляется в складских помещениях производителя, предназначенных исключительно для хранения, приема и отпуска этилового спирта, отвечающих квалификационным требованиям и указанным в паспорте производства.
5. Этиловый спирт хранится в стальных резервуарах различной вместимости и формы с обязательным условием возможности измерения в них наличия спирта по объему и устанавливаемых в специализированных стационарных помещениях и площадках (открытых, закрытых).
6. В хранилище этилового спирта к каждому резервуару обеспечивается свободный доступ со всех сторон для осмотра резервуара с этиловым спиртом, с установкой лестниц и площадок для работы на крышке резервуара (отбор проб, замер уровня спирта).
7. Для наблюдения за уровнем спирта в резервуарах устанавливаются взрывобезопасные автоматические сигнализаторы предельного уровня, предупреждающие переполнение резервуаров, в исключительных случаях допускается установка поплавковых указателей уровня.
3. Порядок реализации этилового спирта в пределах выделенных
квот организациям по производству лекарственных средств,
изделий медицинского назначения и государственным организациям
здравоохранения при наличии лицензии на соответствующий вид
деятельности, а также уведомившим о начале своей деятельности в
установленном порядке
Сноска. Заголовок раздела 3 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
8. В соответствии с настоящим порядком реализации этилового спирта в пределах выделенных квот организациям по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственным организациям здравоохранения при наличии лицензии на соответствующий вид деятельности, а также уведомившим о начале своей деятельности в установленном порядке (далее – порядок 1), квота на этиловый спирт, отпускаемая организациям по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственным организациям здравоохранения, определяется уполномоченным органом в сфере производства и оборота этилового спирта (далее – уполномоченный орган).
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
9. Производители этилового спирта реализуют этиловый спирт организациям по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственным организациям здравоохранения (далее – получатели 1) на основании разрешения уполномоченного органа, которое является актом, предоставляющим производителям этилового спирта (далее – поставщики 1) право на реализацию этилового спирта получателям 1 по форме согласно приложению 1 (далее – разрешение 1) к настоящим Правилам.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
10. 1-рұқсатты уәкілетті орган көлемін көрсетумен 1-жеткізушіге әрбір 1-алушының этил спиртіне қажеттілігін растайтын, мемлекеттік орган бекіткен тізімін алған күнінен бастап күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей береді.
Осы тармақта белгіленген мерзім ішінде уәкілетті орган 1-рұқсатты бермеген жағдайда немесе 1-рұқсатты беруден бас тарту себептері туралы 1-жеткізуші жазбаша түрде хабарланбаған болса, онда беру мерзімі өткен күнінен бастап 1-рұқсат берілген болып саналады.
Бұл ретте, уәкілетті орган аталған рұқсатты беру мерзімінің аяқталуы мерзімінен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей 1-рұқсатты беруге міндетті.
1-рұқсат ол алынған жылдың 31 желтоқсанына дейін қолданыста болады.
Берілген 1-рұқсаттар туралы ақпарат уәкілетті органның сайтында орналастырылады.
11. 1-рұқсаттардың көшірмелері берілген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде мемлекеттік органға жіберіледі.
12. Этил спиртін тұтыну көлемдерін квоталау тоқсанға бөлу арқылы келесі жылға этил спиртінің тұтынылатын болжамды көлемі туралы 1-алушылардың өтінімдері (бұдан әрі - өтінімдер) негізінде жүзеге асырылады.
13. Уәкілетті орган жыл сайын 1 тамыздан кешіктірмей мемлекеттік органға орналасқан орнын көрсетумен 1-жеткізушілердің тізімін табыс етеді.
14. Негізделген есептері бар өтінімдерді (қолданылатын технологияларды есепке алатын нормалар бойынша) 1-алушылар мемлекеттік органдардың аумақтық органдарына ағымдағы жылдың 1 қазанына дейін табыс етеді.
15. Мемлекеттік органның аумақтық органдары жыл сайын 1 қарашадан кешіктірмей мемлекеттік органға әрбір 1-алушы бөлінісінде келесі жылда этил спиртін 1-алушылардың тұтыну көлемдері бойынша негізделген есептерімен жиынтық өтінімдер табыс етеді.
16. Квота бөлу үшін мемлекеттік орган жыл сайын 1 желтоқсаннан кешіктірмей уәкілетті органға келесі жылға 1-алушылардың этил спиртін тұтынуының жалпы жылдық көлемін (облыстар және 1-алушылар бойынша бөліп) табыс етеді.
17. Этил спиртін қабылдауды басшының немесе оның орынбасарының бұйрығымен тағайындалған, этил спиртін есепке алуға, сақтауға, өткізуге (тиеп-жөнелтуге, қабылдап алуға) жауапты 1-алушының қызметкерлері жүзеге асырады.
18. Этил спирті оның көлемін, концентрациясын, температурасын және сусыз спирттің мөлшерін есептеу арқылы, белгіленген мерзімдерде мемлекеттік тексеруден өткен, мемлекеттік тексерушінің пломбасы немесе белгісі және олардың тексерісі туралы куәлігі бар өлшеуіштер арқылы жіберіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
10. Разрешение 1 выдается поставщикам 1 уполномоченным органом не позднее 30 календарных дней с даты получения утвержденного государственным органом перечня получателей 1, подтверждающего потребность каждого получателя 1 в этиловом спирте с указанием объема.
В случае если в течение срока, установленного настоящим пунктом, уполномоченным органом не выдано Разрешение 1 либо письменно не уведомлен поставщик 1 о причинах отказа в выдаче Разрешения 1, то с даты истечения срока выдачи, Разрешение 1 считается выданным.
При этом уполномоченный орган обязан выдать Разрешение 1 не позднее трех рабочих дней с момента истечения срока выдачи данного разрешения.
Разрешение 1 действует до 31 декабря года, на который оно получено.
Информация по выданным Разрешениям 1 размещается на сайте уполномоченного органа.
11. Копии Разрешения 1 в течение десяти рабочих дней после выдачи направляется в государственный орган.
12. Квотирование объемов потребления этилового спирта осуществляется на основании заявок получателей 1 (далее - заявки) о намечаемых в следующем году объемах потребления этилового спирта с разбивкой по кварталам.
13. Уполномоченный орган ежегодно не позднее 1 августа представляет в государственный орган список поставщиков 1 с указанием их местонахождения.
14. Заявки с обоснованными расчетами (по нормам, учитывающим применяемые технологии) представляются получателями 1 до 1 октября текущего года в территориальные органы государственного органа.
15. Территориальные органы государственного органа представляют ежегодно не позднее 1 ноября в государственный орган сводные заявки с обоснованными расчетами по объемам потребления получателями 1 этилового спирта в следующем году в разрезе на каждого получателя 1.
16. Государственный орган для выделения квот ежегодно не позднее 1 декабря представляет в уполномоченный орган общий годовой объем потребления получателями 1 (с разбивкой по областям и получателям 1) этилового спирта на следующий год.
17. Приемку этилового спирта осуществляют работники получателя 1 назначенные приказом руководителя либо лица, его замещающего, ответственные за учет, хранение, реализацию (отгрузку, приемку) этилового спирта.
18. Этиловый спирт отпускается через мерники, прошедшие в установленные сроки государственную поверку, имеющие пломбы или клейма государственного поверителя и свидетельства о их поверке, с определением его объема, концентрации, температуры и исчислением количества безводного спирта.

19. Қосымша квоталау өндірілетін өнімнің мөлшері ұлғайған жағдайда, жаңа дәрілік заттарды өндіру, сондай-ақ мемлекеттік органның өтінімі бойынша қосымша медициналық қызмет көрсету үшін қажетті этил спиртін өткізу үшін 1-рұқсатты алу мақсатында жүргізілуі мүмкін.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
20. Ағымдағы жылдың пайдаланылмаған квотасы оны келесі жылы пайдаланылуға негіз бола алмайды.
21. 1-жеткізушінің лицензиясын кері қайтарған, қызметін уақытша тоқтатылған, оның ішінде қызметі уақытша тұрып қалған, қызметін тоқтатқан, жойған немесе қайта құрған (бірігу, қосу, бөліну немесе қайта құру нысанындағы қайта ұйымдастыруды қоспағанда) жағдайда, уәкілетті орган мемлекеттік органмен келісім бойынша бұрын берген 1-рұқсатқа ол болған жағдайда өзгертулер енгізумен, не болмаса жаңа 1-рұқсатты берумен 1-алушыны 1-жеткізушіге жібереді.
22. Этил спиртін өткізуге 1-рұқсаттың қолданысы мынадай жағдайларда:
1) 1-рұқсат берілген мерзім біткенде;
2) 1-рұқсатқа сәйкес сатып алынған этил спирті толық көлемде пайдаланғанда тоқтатылады.
23. 1-жеткізушілердің этил спиртін өткізгені үшін бақылауды уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері жүзеге асырады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
24. 1-алушылардың этил спиртін мақсатқа сай тұтынуына бақылауды мемлекеттік орган жүзеге асырады.
25. Мемлекеттік орган осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша 1-алушылардың этил спиртін пайдаланғаны туралы тоқсан сайынғы  есебін уәкілетті органға табыс етеді.
Есептер есепті кезеңнен кейінгі айдың оныншы күнінен кешіктірілмей тапсырылады.
4. Өндірілуіне этил спирті пайдаланылатын алкоголь өнімін өндірушілерге этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) тәртібі
Ескерту. 4-бөлімнің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
26. Өндірілуіне этил спирті пайдаланылатын алкоголь өнімін өндіруші (бұдан әрі – 2-алушы) этил спиртін өндіру және өткізу бойынша қызметті жүзеге асыру құқығы бар және Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан субъектіден (бұдан әрі – 2-жеткізуші) тек осы Өндірілуіне этил спирті пайдаланылатын алкоголь өнімін өндірушілерге этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) тәртібіне (бұдан әрі – 2-тәртіп) сәйкес сатып алады.

19. Дополнительное квотирование может проводиться с целью получения разрешения 1 для реализации этилового спирта, необходимого для производства новых лекарственных средств, в случае увеличения количества производимой продукции, а также оказания дополнительных медицинских услуг по заявке государственного органа.
Сноска. Пункт 19 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
20. Неиспользованная квота текущего года не является основанием для ее использования в следующем году.
21. В случае отзыва лицензии, приостановления деятельности, в том числе временного простоя, прекращение деятельности, ликвидации или реорганизации (за исключением реорганизации в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования) поставщика 1, уполномоченный орган по согласованию с государственным органом направляет получателя 1 на другого поставщика 1 с внесением изменений в ранее выданное Разрешение 1 при его наличии, либо с выдачей нового Разрешения 1.
22. Действие Разрешения 1 на реализацию этилового спирта прекращается в следующих случаях:
1) истечение срока, на который выдано Разрешение 1;
2) использование в полном объеме этилового спирта, приобретенного в соответствии с Разрешением 1.
23. Контроль за реализацией этилового спирта поставщиками 1 осуществляют территориальные подразделения уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 23 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
24. Контроль за целевым использованием этилового спирта получателями 1 осуществляет государственный орган.
25. Государственный орган представляет в уполномоченный орган ежеквартальный отчет об использовании этилового спирта получателями 1 по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Отчеты представляются в срок не позднее десятого числа месяца, следующего за отчетным периодом.
4. Порядок реализации (отгрузки) этилового спирта
производителям алкогольной продукции, на выработку которой
используется спирт
Сноска. Заголовок раздела 4 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
26. Производитель алкогольной продукции, на выработку которой используется этиловый спирт, (далее – получатель 2) приобретает этиловый спирт у субъекта, имеющего право осуществлять деятельность по производству и реализации этилового спирта (далее – поставщик 2) и находящегося на территории Республики Казахстан, только согласно настоящему порядку реализации (отгрузки) этилового спирта производителям алкогольной продукции, на выработку которой используется этиловый спирт (далее – порядок 2).

Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
27. 2-жеткізуші этил спиртін сатуды дүйсенбіден бастап жұма аралығында күнде жергілікті уақыт өлшемі бойынша таңертеңгі сағат 10-нан бастап күндізгі сағат 17-ге дейін жүзеге асырылады. Этил спиртін жергілікті уақыт өлшемі бойынша күндізгі сағат 17-ден бастап таңертеңгі сағат 10-ға дейін, сондай-ақ мереке және жексенбі күндері өткізуге (тиеп-жөнелтуге) тыйым салынады.
28. Осы 2-тәртіп бойынша этил спиртін өткізуге (тиеп-жөнелтуге) 2-жеткізушінің  спирт қоймасынан өлшеуіштермен спиртті көлікке, құбырға белгіленген құжаттарды ресімдеуі және аталған көлікті этил спиртімен өз аумағынан жөнелту жатады.
29. Этил спиртін 2-алушы өзі орналасқан жердегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне этил спиртін алатын уәкілетті адамдар туралы мәлімет табыс етеді. Табыс ететін мәліметтердің тізіміне мыналар кіреді:
1) жұмысқа қабылданғаны және қызметке тағайындалғаны туралы бұйрықтардың көшірмелері;
2) этил спиртін алатын уәкілетті адамдардың, сондай-ақ алатын адамның бірінші басшысының немесе бірінші басшы міндетін атқарушының қолдарының үлгілері;
3) төлқұжаттың немесе жеке куәлігінің көшірмесі.
Аталған мәліметтер өзгерген жағдайда спиртті 2-алушы бір күндік мерзімде бұл туралы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне хабарлауға міндетті.
30. Мәліметтер мөрмен және бірінші басшының немесе бірінші басшы міндетін атқарушы болып тағайындалғаны туралы бұйрықтың түпнұсқасын тапсыра отырып, бірінші басшы міндетін атқарушы тұлғаның қолымен расталуы тиіс.
31. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері табыс етілген мәліметтердің немесе уәкілетті тұлға туралы 2-алушы мәліметтері өзгерістерінің дұрыстығын тексеріп, бір күндік мерзімде құжаттардың көшірмесін жолдама хатпен бірге уәкілетті органға жібереді.
Уәкілетті орган уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне этил спиртін алуға уәкілетті тұлғалардың тізбесін жібереді.
Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері этил спиртін алуға уәкілетті тұлғалардың тізбесін жекелеген қызмет түрлері бойынша олардың тіркеу орны, бойынша 2-жеткізушілерге жібереді.
32. Өткізу кезінде этил спиртін тасымалдау белгіленген тәртіппен тексерілген автоцистернамен және (немесе) теміржол цистернасымен, сондай-ақ аралық фланецтерсіз құбырлармен жүзеге асырылуы тиіс.

Сноска. Пункт 26 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
27. Реализация (отгрузка) этилового спирта Поставщиком 2 осуществляется ежедневно только с 10 часов утра до 17 часов дня по местному часовому поясу с понедельника по пятницу. Запрещается реализовывать (отгружать) спирт с 17 часов дня до 10 часов утра по местному часовому поясу, а также в праздничные дни, в субботу и воскресенье.
28. Под реализацией (отгрузкой) этилового спирта в настоящем Порядке 2 понимается налив спирта с мерников спиртохранилища Поставщика 2 в транспорт, трубопровод, оформление установленных документов и отправку указанного транспорта с этиловым спиртом со своей территории.
29. Получатель 2 этилового спирта представляет в территориальные подразделения уполномоченного органа по месту своей дислокации сведения об уполномоченных лицах на получение этилового спирта. В список представляемых сведений включаются:
1) копии приказов о приеме на работу и назначении на должность;
2) образцы подписей уполномоченных лиц на получение этилового спирта, а также первого руководителя либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя;
3) копии паспорта или удостоверения личности.
В случае изменений указанных сведений Получатель 2 спирта обязан в однодневный срок уведомить об этом территориальное подразделение уполномоченного органа.
30. Сведения должны быть заверены печатью и подписью первого руководителя либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя, с предоставлением копии приказа о его назначении исполняющим обязанности первого руководителя.
31. Территориальное подразделение уполномоченного органа, проверив достоверность представленных сведений, либо изменений сведений Получателя 2 об уполномоченном лице, в однодневный срок направляет копии документов с сопроводительным письмом в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган направляет территориальным подразделениям уполномоченного органа перечень уполномоченных лиц на получение этилового спирта.
Территориальные подразделения уполномоченного органа направляют перечень уполномоченных лиц на получение этилового спирта поставщикам 2 по месту их регистрационного учета по отдельным видам деятельности.
32. Транспортировка этилового спирта при его реализации (отгрузке) осуществляется автоцистерной и (или) железнодорожной цистерной, поверенными в установленном порядке, а также трубопроводами без наличия на них промежуточных фланцев.

33. Спиртті өткізу үшін оны 2-жеткізуші мен 2-алушы өзі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне құрамында мынадай ақпараты бар хабарламаны жіберуге міндетті:
1) 2-жеткізуші - 2-алушы туралы, спирттің сұратылып отырған көлемі мен сатылу күні, 2-алушының этил спиртін алуға жіберілген уәкілетті тұлғасы, көлік түрі, сондай-ақ автоцистерна болған жағдайда көліктің мемлекеттік нөмірі туралы;
2) 2-алушы - 2-жеткізуші туралы, сатып алынатын көлем мен көліктің жіберілу күні (теміржол цистерналары үшін - жүкті тиеуге қойған мерзімі), этил спиртін алу үшін 2-жеткізушіге жіберілген уәкілетті тұлға, этил спирті автоцистернамен жеткізілген жағдайда жүргізушінің аты-жөнін, тегін (болған кезінде), көліктің мемлекеттік нөмірі мен көліктің техникалық құжатының мәліметтері 2-жеткізушіден басталатын жол-жөнекей спирттің сақталуын қамтамасыз ету үшін қарастырылған шаралар.
Этил спирті құбырмен тасымалданған жағдайда 2-жеткізуші мен 2-алушы уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне сұратылған және босатылған көлемі, спирттің сатылу (тиеп-жөнелту) күні мен уақыты туралы, сондай-ақ 2-алушының этил спиртін алу үшін жіберілген уәкілетті тұлғасы туралы хабарлайды.
2-алушы мен 2-жеткізуші бір тұлға әрі бір аумақта орналасқан болса, онда уәкілетті адам туралы мәліметтерді тапсыру талап етілмейді.
Жоғарыда аталған хабарламалар мөрмен әрі 2-жеткізуші мен 2-алушының бірінші басшыларының немесе бірінші басшы міндетін атқарушы болып тағайындалғаны туралы бұйрықтың түпнұсқасын тапсыра отырып, бірінші басшылардың міндетін атқарушы тұлғалардың қолы қойылып бекітілуі тиіс.
34. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері спиртті 2-жеткізуші мен 2-алушының кіріс хабарламалары мен мәліметтерінің тізілімін жүргізуді жүзеге асырады.
35. Этил спиртін теміржол цистернасымен өткізу (тиеп-жөнелту) уәкілетті тұлғамен этил спиртін өткізу туралы 2-жеткізуші басшысының, немесе бірінші басшы міндетін атқарушы тұлғаның өкімі жазылған жалпы белгіленген сенімхат уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің қызметкеріне көрсетілгеннен кейін жүзеге асырылуы тиіс.
Этил спиртті автоцистернамен тасымалданған кезде, жоғарыда аталған құжаттардан басқа жүргізушінің жеке куәлігі, көліктің техникалық төлқұжаты мен автоцистернаның метрологиялық салыстырып тексеру актісі көрсетіледі.
36. Этил спиртін өндірушінің орналасқан жері бойынша акциздік қосынның қызметкері 2-жеткізуші мен 2-алушының хабарламаларында көрсетілген мәліметтердің осы Қағидалардың 34-тармағына сәйкес 2-алушы тапсырылған мәліметтерге өзара сәйкестігін, сондай-ақ автоцистернаның метрологиялық салыстырып тексеру актісін (этил спиртінің құбырмен тасымалдауынан басқа жағдайларда) тексеруі тиіс және олар сәйкес келген жағдайда этил спиртін өткізуге (тиеп-жөнелту) қатысады.

33. Для реализации этилового спирта Поставщик 2 и Получатель 2 обязаны направить уведомления в территориальное подразделение уполномоченного органа, содержащие информацию:
1) Поставщик 2-о Получателе 2, запрашиваемом объеме и дате реализации спирта, уполномоченном лице Получателя 2, который будет направлен для получения этилового спирта, виде транспорта, в случае автоцистерны также и государственный номер транспорта;
2) Получатель 2 - о Поставщике 2, приобретаемом объеме и дате направления транспорта (для железнодорожной цистерны — даты поставки под погрузку), уполномоченном лице, которое будет направлено Поставщику 2 для получения этилового спирта, а при доставке этилового спирта автоцистерной также фамилию, имя, отчество водителя (в случае наличия), государственный номер и данные технического паспорта транспорта и меры, предусмотренные Получателем 2 для обеспечения сохранности спирта в пути следования от Поставщика 2.
В случае транспортирования этилового спирта трубопроводами Поставщик 2 и Получатель 2 уведомляют соответствующие территориальные подразделения уполномоченного органа о запрашиваемом и отпускаемом объеме, дате и времени реализации (отгрузки) спирта, а также уполномоченном лице Получателя 2, который будет направлен для получения этилового спирта.
В случае, когда Получатель 2 и Поставщик 2 выступают в одном лице и находятся на одной территории, предоставлять данные по уполномоченному лицу не требуется.
Вышеуказанные уведомления должны быть утверждены печатью и подписью первых руководителей Поставщика 2 и Получателя 2 либо лиц, исполняющих обязанности первых руководителей, с предоставлением копии приказа о назначении исполняющих обязанности первых руководителей.
34. Территориальное подразделение уполномоченного органа осуществляет ведение реестров входящих уведомлений и сведений Поставщика 2 и Получателя 2 спирта.
35. Реализация (отгрузка) этилового спирта железнодорожной цистерной должна производиться только после предъявления уполномоченным лицом работнику территориального подразделения уполномоченного органа удостоверения личности и доверенности с распорядительной надписью на ней руководителя Поставщика 2 об отпуске этилового спирта, либо лица, исполняющего обязанности первого руководителя.
При перевозке этилового спирта автоцистерной, кроме указанных документов, предъявляются также удостоверение личности водителя, технический паспорт транспорта и акт метрологической поверки автоцистерны.
36. Работник акцизного поста по месту нахождения производителя этилового спирта, убедившись в достоверности данных, представленных в уведомлениях Поставщика 2 и Получателя 2, сведениям, представленным Получателем 2 согласно пункту 34 настоящих Правил, а также акта метрологической поверки автоцистерны (кроме случая транспортировки этилового спирта трубопроводами) и при их соответствии, присутствует при реализации (отгрузке) этилового спирта.

Уәкілетті органның аумақтық бөлімшелері этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) орны бойынша уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне үш жұмыс күндік мерзімінен асырмай этил спиртін тиеп-жөнелту күнінен бастап этил спирті келетін орны бойынша уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне 2-жеткізушінің және 2-алушының атауларын, этил спиртінің көлемін көрсете отырып хабарлама жібереді.
37. Уәкілетті органның аумақтық бөлімшесі осы Қағидалардың 34-тармағында көрсетілген тізілімдерде этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) күнін және уақытын немесе осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес этил спиртін өткізуден (тиеп-жөнелтуге) бас тарту туралы шешім қабылдауға мәжбүр еткен негіздемелерді көрсетеді.
38. Этил спирті бар көлік 2-жеткізуші аумағынан белгіленген нысандағы ілеспе жүк құжаты жазылған күні шығып кетуі тиіс.
39. Жоғарыда көрсетілген ілеспе жүк құжаты әрбір цистерна үшін этил спиртінің сапасы туралы белгіленген нысандағы құжаты қоса берілуі қажет.
40. Этил спиртін қабылдау өндірістік зертханасының қызметкерінің қатысумен басшының немесе басшы міндетін атқарушы болып тағайындалған тұлғаның бұйрығымен этил спиртін есепке алу, сақтау, өткізу (тиеп-жөнелту, қабылдау) жауапты болып тағайындалған этил спирті немесе алкоголь өнімін өндіруші-ұйымының қызметкерлері жүзеге асырады.
41. Этил спирті оның көлемін, концентрациясын, температурасын және сусыз спирттің санын есептеумен, белгіленген мерзімдерінде мемлекеттік тексеруінен өткен, мемлекеттік тексерушінің пломбасы немесе белгісі және олардың тексерісі туралы куәлігі бар өлшеуіштер арқылы қабылданады.
42. Этил спиртін алкоголь өнімін өндіретін жерде қабылдағаннан кейін 2-алушы бір күн мерзімде өзі орналасқан жердегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесін көлемін көрсете отырып этил спиртін алғаны туралы хабарлауы тиіс.
43. Этил спирті сақталатын спирт қоймасы резервуарларының қол жететін жерлері күн сайын сағат 17-ден таңғы сағат 10-ға дейін, сондай-ақ сенбі, жексенбі және мереке күндері жабылып, оны акциздік қосынның қызметкері 2-жеткізуші қызметкердің қатысуымен пломбалауы тиіс.
44. Осы 2-тәртіпте көрсетілмеген және алкоголь өнімін (сырадан басқа) өндірушілерге этил спиртін өткізумен байланысты этил спиртін қабылдау, сақтау, өткізу, тасымалдау және есепке алу тәртібі мен әдісін жүзеге асыру этил спиртінің өндірісі мен айналымы саласындағы нормативтік актілерге сәйкес жүргізілуі тиіс.
45. Этил спиртін:

Территориальное подразделение уполномоченного органа по месту реализации (отгрузки) этилового спирта, в срок не позднее двух рабочих дней с даты (реализации) отгрузки этилового спирта направляет уведомление в территориальное подразделение уполномоченного органа по месту прибытия этилового спирта с указанием наименования Поставщика 2 и Получателя 2, объема этилового спирта.
37. Территориальное подразделение уполномоченного органа в реестрах указанных в пункте 34 настоящих Правил, также отражает дату и время реализации (отгрузки), поступления этилового спирта, либо основания, послужившие принятию решения об отказе в реализации (отгрузки), этилового спирта, согласно пункту 45 настоящих Правил.
38. Транспорт с этиловым спиртом выезжает с территории Поставщика 2 в тот же день, когда выписана сопроводительная накладная установленной формы.
39. К вышеуказанной сопроводительной накладной должен прилагаться документ о качестве этилового спирта установленной формы на каждую цистерну.
40. Приемку этилового спирта осуществляют работники организации-производителя этилового спирта или алкогольной продукции, назначенные приказом руководителя либо лица его замещающего, ответственные за учет, хранение, реализацию (отгрузку, приемку) этилового спирта при участии работника производственной лаборатории.
41. Этиловый спирт принимается через мерники, прошедшие в установленные сроки государственную поверку, имеющие пломбы или клейма государственного поверителя и свидетельства о их поверке, с определением его объема, концентрации, температуры и исчислением количества безводного спирта.
42. После приемки этилового спирта в месте производства алкогольной продукции, Получатель 2 в срок не более одного рабочего дня должен уведомить территориальное подразделение уполномоченного органа по месту своей дислокации о получении этилового спирта с указанием объема.
43. Доступные места резервуаров для хранения этилового спирта в спиртохранилище ежедневно с 17 часов и до 10 часов утра, а также в субботу, воскресенье и праздничные дни должны быть заглушены и опломбированы работником акцизного поста в присутствии работников Поставщика 2.
44. Порядок и способ осуществления приема, хранения, отпуска, транспортировки и учета этилового спирта, связанные с реализацией этилового спирта производителям алкогольной продукции не указанные в настоящем Порядке 2, производится в соответствии с нормативными правовыми актами в сфере производства и оборота этилового спирта.
45. Реализация (отгрузка) этилового спирта не допускается:

1) егер 2-жеткізушіге қатысты және (немесе) 2-алушыда этил спиртін (алкоголь өнімін) өндіру қызметімен айналысуға тыйым салатын және/немесе этил спиртін (өндіру үшін этил спирті сатып алынатын алкоголь өнімінің түрі) өндіру лицензиясы күшінің мерзімін тоқтата тұратын соттың шешімі бар болса;
2) 2-жеткізуші мен 2-алушының хабарламаларында көрсетілген мәліметтердің өзі орналасқан жердегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне тапсырған мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда, сондай-ақ автоцистерна жүргізушісінің жеке куәлігі, көліктің техникалық төлқұжаты мен автоцистернаның метрологиялық салыстырып тексеру актісі іс жүзіндегі мәліметтерге сәйкес келмеген жағдайда;
3) 2-жеткізуші мен 2-алушы этил спиртінің бұрын сатылған және алынған көлемдерін этил спиртінің өндірісі мен айналымы бойынша декларацияларда көрсетпеген жағдайда;
4) 2-жеткізушінің және (немесе) 2-алушының қызметі тоқтатылғанда, жойылған немесе қайта құрылғанда (бірігу, біріктіру, бөліну, немесе қайта құрылу нысанындағы қайта ұйымдастырылуды қоспағанда);
5) 2-жеткізушіден тасымалдау барысында 2-алушы этил спиртінің сақталу шараларын қолданбаған жағдайда;
6) осы Қағидалардың 43-тармағына сәйкес салынған пломбаны рұқсатсыз бұзған жағдайда;
7) 2-жеткізуші және (немесе) 2-алушы осы 2-тәртіпті бұзған жағдайда өткізуге (тиеп-жөнелтуге) тыйым салынады.
46. Этил спиртін өткізуден (тиеп-жөнелтуге) бас тартқан жағдайда, уәкілетті органының аумақтық бөлімшелері үш жұмыс күннен аспайтын мерзімде осындай шешім туралы жазбаша түрде тиісті 2-жеткізушілер мен 2-алушыларға хабарлайды.
47. 2-жеткізуші мен 2-алушы этил спиртін өткізуге (тиеп-жөнелтуге) бас тартумен байланысты уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің әрекетіне уәкілетті органға немесе сот органдарына шағым жасауға құқылы.
5. Этил спиртін зертхана мұқтаждары үшін немесе алкогольді емес өнім өндіру кезінде техникалық мақсаттарда пайдаланатын ұйымдарға этил спиртін өткізу тәртібі
Ескерту. 5-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
48. Этил спиртін өндіруші (2-жеткізуші) этил спиртін этил спиртін зертхана мұқтаждары үшін немесе алкогольді емес өнім өндіру кезінде техникалық мақсаттарда пайдаланатын ұйымдарға осы Этил спиртін зертхана мұқтаждары үшін немесе алкогольді емес өнім өндіру кезінде техникалық мақсаттарда пайдаланатын ұйымдарға этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) тәртібіне (бұдан әрі – 3-тәртіп) сәйкес өткізеді.
49. Осы 3-тәртіпте этил спиртін өткізу (тиеп-жөнелту) деп 2-жеткізушінің спирт қоймасынан өлшеуіштермен спиртті ыдысқа, көлікке құю, белгіленген құжаттарды ресімдеу және өз аумағынан этил спиртімен көлікті жөнелту түсініледі.

1) в отношении Поставщика 2 и (или) Получателя 2 имеется решение суда, запрещающее ему занятие деятельностью по производству этилового спирта (алкогольной продукции), а также в случае аннулирования или приостановления действия лицензии на производство этилового спирта, алкогольной продукции;
2) несоответствие информации, содержащейся в уведомлениях Поставщика 2 и (или) Получателя 2, либо сведений Получателя 2, представляемых территориальному подразделению уполномоченного органа по месту своей дислокации, а также технического паспорта, акта метрологической поверки и удостоверения личности водителя автоцистерны фактическим данным;
3) неуказание Поставщиком 2 и Получателем 2 в декларациях по производству и обороту этилового спирта ранее реализованного и полученного объема этилового спирта;
4) прекращение деятельности, ликвидация или реорганизация (за исключением реорганизации в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования) Поставщика 2 и (или) Получателя 2;
5) непринятие Получателем 2 мер сохранности этилового спирта в пути следования при доставке от Поставщика 2;
6) несанкционированное снятие пломб, наложенных в соответствии с пунктом 43 настоящего Порядка 2;
7) нарушение Поставщиком 2 и (или) Получателем 2 настоящего Порядка 2.
46. В случае отказа в реализации (отгрузке) этилового спирта, территориальное подразделение уполномоченного органа, в срок не позднее, чем за три рабочих дня письменно уведомляет о таком решении соответствующих Поставщиков 2 и Получателей 2.
47. Поставщик 2 и Получатель 2 вправе обжаловать действие территориального подразделения уполномоченного органа, связанное с отказом в реализации (отгрузке) этилового спирта в уполномоченный орган либо в судебном порядке.
5. Порядок реализации этилового спирта организациям,
использующим этиловый спирт в технических целях, для
лабораторных нужд или при производстве неалкогольной продукции
Сноска. Раздел 5 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
48. Производитель этилового спирта (поставщик 2) реализует этиловый спирт организациям, использующим этиловый спирт в технических целях, для лабораторных нужд или при производстве неалкогольной продукции, согласно настоящему порядку реализации (отгрузки) этилового спирта организациям, использующим этиловый спирт в технических целях, для лабораторных нужд или при производстве неалкогольной продукции (далее - порядок 3).
49. Под реализацией (отгрузкой) этилового спирта в настоящем
порядке 3 понимаются налив спирта с мерников спиртохранилища поставщика 2 в тару, транспорт, оформление установленных документов и отправка транспорта с этиловым спиртом со своей территории.

50. Этил спиртін қабылдауды этил спиртін осы қағидалардың 48-тармағында көрсетілген мұқтаждар үшін пайдаланатын ұйым басшысының не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен тағайындалған, этил спиртін қабылдауға, есепке алуға және сақтауға жауапты қызметкерлер жүзеге асырады.
51. Этил спирті оның көлемін, концентрациясын, температурасын және сусыз спирттің көлемін айқындай отырып, белгіленген мерзімдерде мемлекеттік тексерістен өткен, мемлекеттік тексерушінің пломбасы немесе белгісі және олардың тексерісі туралы куәлігі бар өлшеуіштер арқылы жіберіледі.
52. Этил спиртін өндіруші (2-жеткізуші) ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 15-інен кешіктірмей «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (Салық кодексі) 574-бабына сәйкес жекелеген қызмет түрін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебіне тұрған орны бойынша салық органына осы қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша этил спиртін зертхана мұқтаждары үшін немесе алкогольді емес өнім өндіру кезінде техникалық мақсаттарда пайдаланатын ұйымдарға өткізілген этил спиртінің көлемі туралы есепті табыс етеді.
53. Уәкілетті органның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша аумақтық бөлімшесі тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-інен кешіктірмей осы қағидалардың 52-тармағында көрсетілген ақпаратты уәкілетті органға табыс етеді.
Этил спиртін сақтау мен өткізу
(тиеп-жөнелту, қабылдап алу)
қағидаларына
1-қосымша
Этил спиртін босатуға
№________рұқсат ету нысаны
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Астана қ.                               20___ж. "__"________
____________________________________________________________________
(этил спиртін өндірушінің атауы, СТН (ЖСН/БСН))
____________________________________________________________________
(заңды мекенжайы, орналасқан жері)
қоса беріліп отырған дәрілік заттар, медициналық мақсаттағы
бұйымдар мен медициналық техника айналымы саласындағы мемлекеттік
орган бекіткен тізбеге сәйкес дәрілік заттарды медициналық мақсаттағы
бұйымдарды өндіру жөніндегі ұйымдар және мемлекеттік медициналық
ұйымдар 20___ жылы медициналық және фармацевтикалық қызметті сондай-ақ медициналық қызметті жүзеге асыруы үшін этил спиртін __________литр көлемінде өткізуге рұқсат етіледі.
Рұқсат
_______________________________________________________жарамды.
(белгілі бір күнге дейін немесе белгілі бір көлемді пайдаланғанға дейін)
__________________________
(Лауазымы, Т,А,Ә., қолы)
М.О. Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті
Этил спиртін сақтау мен өткізу
(тиеп-жөнелту, қабылдап алу)
қағидаларына
2-қосымша
20 ___ж.___ дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдардың өндіру жөніндегі ұйымдардың және этил спиртін дәрілік препараттарды дайындау және медициналық қызметтер көрсету үшін пайдаланатын мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары тізбесінің нысаны
р/с
Алушының атауы
Мекенжай
(орналасқан орны)
СТН,
ЖСН/БСН
(бар болса)
20___жылға талап етілетін этил спиртінің көлемі, литр
Барлығы
І
тоқсан
ІІ
тоқсан
ІІІ
тоқсан
ІV
тоқсан
1.
2.
...
Этил спиртін сақтау мен өткізу
(тиеп-жөнелту, қабылдап алу)
қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Салық комитеті
Дәрілік заттарды, медициналық мақсаттағы бұйымдарды өндіру жөніндегі ұйымдардың және Қазақстан Республикасының мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының 20 __ жылдың ___ тоқсанында этил спиртін пайдалануы туралы есеп нысаны
р/н №
Алушының
атауы
стн, ЖСН/БСН (бар болса)
Есепті жылға белгіленген квота, литр сусыз (жүз пайыз) спирт
Есепті тоқсан үшін этил спиртінің нақты алынғаны, (өсу қорытындысымен ) литр, сусыз (жүз пайыз) спирт
Есепті тоқсан үшін этил спиртінің нақты қалғаны литр, сусыз (жүз пайыз) спирт
1
2
3
4
5
6
1.
2.
Барлығы
__________________________
(Лауазымы, аты-жөні, қолы)
Денсаулық сақтау саласындағы
уәкілетті органның М.О.
Этил спиртін сақтау мен өткізу
(тиеп-жөнелту, қабылдап алу)
қағидаларына
4-қосымша
__________________________________
(облыс, Астана немесе Алматы
қаласы көрсетілсін) бойынша
салық департаменті
Этил спиртін өндірушінің зертхана мұқтаждары үшін немесе алкогольді емес өнім өндіру кезінде техникалық мақсаттарда пайдаланатын ұйымдарға 20 ___ жылғы _______ айында этил спиртін өткізу көлемі туралы есеп нысаны

50. Приемку этилового спирта осуществляют работники организации, использующие его для нужд, указанных в пункте 48 настоящих Правил, назначенные приказом руководителя либо лица, его замещающего, ответственные за приемку, учет и хранение этилового спирта.
51. Этиловый спирт отпускается через мерники, прошедшие в установленные сроки государственную поверку, имеющие пломбы или клейма государственного поверителя и свидетельства о их поверке, с определением его объема, концентрации, температуры и исчислением количества безводного спирта.
52. Производитель этилового спирта (поставщик 2) ежемесячно не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным месяцем, представляет в налоговый орган по месту постановки на регистрационный учет в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности в соответствии со статьей 574 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), отчет об объемах реализованного этилового спирта организациям, использующим этиловый спирт в технических целях, для лабораторных нужд или при производстве неалкогольной продукции, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
53. Территориальное подразделение уполномоченного органа по областям, городам Астане и Алматы ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет информацию, указанную в пункте 52 настоящих Правил, в уполномоченный орган.
Приложение 1
к Правилам хранения и реализации
(отгрузки, приемки) этилового спирта
Форма разрешения № ___
на отпуск этилового спирта
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
г. Астана                                 "___" ____________ 20__ г.
______________________________________________________________
(наименование, РНН, (ИИН/БИН) производителя этилового спирта)
______________________________________________________________
(юридический адрес, местонахождение)
разрешается реализация этилового спирта в объеме ______ литров, для осуществления медицинской и фармацевтической деятельности, а также медицинских услуг в 20__ г., организациями по производству лекарственных средств, изделий медицинского назначения и государственными организациями здравоохранения, согласно прилагаемому перечню, утвержденному государственным органом в сфере лекарственных средств, изделий медицинского назначения и медицинской техники. Разрешение действительно
_____________________________________________________________________
до определенной даты, либо до потребления определенного объема)
________________________________
(Должность, Ф.И.О., подпись)
M.П. Налоговый комитет
Министерства финансов
Республики Казахстан
Приложение 2
к Правилам хранения и реализации
(отгрузки, приемки) этилового спирта
Форма перечня
организаций по производству лекарственных средств, изделий
медицинского назначения и государственных организаций
здравоохранения, использующих этиловый спирт для изготовления
лекарственных препаратов и оказания медицинских услуг
на 20__ г.
п/п
Наименование
получателя
Адрес
(местонахождение)
РНН,
ИИН/БИН
(при его
наличии)
Требуемый объем этилового спирта на
20 _ год, литров
Всего
I
квартал
II
квартал
III
квартал
IV
квартал
1.
2.
...
Приложение 3
к Правилам хранения и реализации
(отгрузки, приемки) этилового спирта
Налоговый комитет
Министерства финансов
Республики Казахстан
Форма отчета
об использовании этилового спирта организациями по производству
лекарственных средств, изделий медицинского назначения и
государственными организациями здравоохранения Республики
Казахстан за ______ квартал 20__ года
п/п
Наименование
получателя
РНН,
ИИН/БИН
(при его
наличии)
Установленная
квота за
отчетный
год, литр
безводного
(стопроцентного)
спирта
Фактическое получение
этилового спирта за
отчетный квартал (с
нарастающим итогом)
литр, безводного
(стопроцентного) спирта
Фактический
остаток этилового
спирта за отчетный
квартал, литр,
безводного
(стопроцентного)
спирта
1
2
3
4
5
6
1.
2.
Итого
___________________________
(Должность, Ф.И.О., подпись)
М.П. уполномоченного органа в
области здравоохранения
Приложение 4
к Правилам хранения и реализации
(отгрузки, приемки) этилового спирта
Налоговый департамент по
_____________________________________
(указать область, города Астана или Алматы)
Форма отчета об объемах реализации производителем этилового
спирта организациям, использующим этиловый спирт в технических
целях, для лабораторных нужд или при производстве неалкогольной
продукции
за ________ месяц 20 ___ года

Ескерту. 5-қосымша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.12.19 № 1619 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Сноска. Приложение 5 исключено постановлением Правительства РК от 19.12.2012 № 1619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).