Электр энергиясын энергия өндіруші білікті ұйымдардан сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 70 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 тамыздағы № 876 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2014 № 876 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 4 шілдедегі Заңының 5-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Электр энергиясын энергия өндіруші білікті ұйымдардан сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 16 қаңтардағы
№ 70 қаулысымен бекітілген
Электр энергиясын энергия өндіруші білікті ұйымдардан сатып алу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Электр энергиясын энергия өндіруші білікті ұйымдардан сатып алу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және Өңірлік электр желілері компанияларының және (немесе) жүйелік оператордың электр энергиясының нормативтік шығасыларын жабу үшін энергия өндіруші білікті ұйымдардан электр энергиясын сатып алу тәртібін белгілейді.
2. Өңірлік электр желілері компанияларының және жүйелік оператордың электр энергиясының нормативтік шығасыларын өтеуге энергия өндіруші білікті ұйымдардан электр энергиясын сатып алу тәртібі
2.Энергия өндіруші білікті ұйым электр энергиясын жеткізу басталғанға дейін бір айдан кешіктірмей электр энергиясын сатып алу шартын жасасу үшін өңірлік электр желісі компаниясына және (немесе) Жүйелік операторға өтінім береді.
3. Энергия өндіруші білікті ұйым электр энергиясын сатып алу шартын жасасуға арналған өтінімге мынадай материалдар мен құжаттарды ұсынады:
1) энергия өндіруші білікті ұйымның басшысы қол қойған электр энергиясын сатып алу шартының жобасы;
2) белгіленген тәртіппен бекітілген жаңартылатын энергия көздерін пайдалану объектісін салу жобасының техникалық-экономикалық негіздемесінің көшірмесі;
3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 756 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

Об утверждении Правил покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 70. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2014 года № 876
Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.08.2014 № 876.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2009 года «О поддержке использования возобновляемых источников энергии» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                        К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 января 2012 года № 70
Правила
покупки электрической энергии у квалифицированных
энергопроизводящих организаций
1. Общие положения
1. Настоящие Правила покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 5 Закона Республики Казахстан «О поддержке использования возобновляемых источников энергии» (далее - Закон) и устанавливают порядок покупки электрической энергии у квалифицированных энергопроизводящих организаций для покрытия нормативных потерь электрической энергии Региональными электросетевыми компаниями и (или) системным оператором.
2. Порядок покупки электрической энергии у квалифицированных
энергопроизводящих организаций региональными электросетевыми
компаниями и системным оператором на компенсацию нормативных
потерь электрической энергии
2. Квалифицированная энергопроизводящая организация подает заявку для заключения договора покупки электрической энергии не позднее чем за один месяц до начала поставки электрической энергии соответствующей региональной электросетевой компании и (или) Системному оператору.
3. К заявке для заключения договора покупки электрической энергии квалифицированная энергопроизводящая организация представляет следующие материалы и документы:
1) проект договора покупки электрической энергии, подписанный руководителем квалифицированной энергопроизводящей организации;
2) копию технико-экономического обоснования проекта строительства объекта по использованию возобновляемых источников энергии, утвержденного в установленном порядке;
3) исключен постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 756 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.06.07 № 756 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
4. Электр энергиясын сатып алу шартын жасасуға арналған өтінімді Жүйелік оператор және (немесе) Өңірлік электр желілері компаниялары он бес күнтізбелік күн ішінде қарайды. Қарау нәтижелері бойынша Жүйелік оператор және (немесе) Өңірлік электр желілері компаниялары энергия өндіруші білікті ұйыммен электр энергиясын сатып алу шартын жасасады не энергия өндіруші білікті ұйымға электр энергиясын сатып алу шартын жасасудан бас тартатыны туралы хабарлайды.
5. Электр энергиясын сатып алу шартын жасасудан бас тарту себептері:
1) осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттарды толық ұсынбау;
2) дұрыс емес ақпаратты қамтитын құжаттарды ұсыну болып табылады.

Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 07.06.2012 № 756 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
4. Заявка для заключения договора покупки электрической энергии рассматривается Системным оператором и (или) Региональными электросетевыми компаниями в течение пятнадцати календарных дней. По результатам рассмотрения Системный оператор и (или) Региональные электросетевые компании заключают договор покупки электрической энергии с квалифицированной энергопроизводящей организацией либо уведомляют квалифицированную энергопроизводящую организацию об отказе в заключении Договора покупки электрической энергии.
5. Причинами отказа в заключении договора покупки электрической энергии являются:
1) неполное представление документов, указанных в пункте 3 настоящих Правил;
2) предоставление документов, содержащих недостоверную информацию.