"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1469 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 ақпандағы № 187 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 4 қыркүйектегі № 745 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы № 1469 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 51, 689-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат беру ережесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Рұқсаттар бекiтiлген лимиттерге сәйкес және белгiленген алып қою квоталары шегiнде мыналарды:
1) бұрын жануарлар дүниесiнiң жай-күйiн бағалау жүргiзiлмеген су айдындарында жануарларды ғылыми-зерттемелiк аулауды;
2) балықтың қырылу шаралары ретiнде жүзеге асырылатын балықты мелиорациялық аулауды;
3) жануарлардың пайдалы қасиеттерiн және тiршiлiк ету өнiмдерiн жануарларды алмай және жоймай пайдалануды;
4) жануарлар түрлерінің санын реттеуді қоспағанда беріледі.»;
56 және 7-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Осы Ереженің мақсаттары үшін жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) болып Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі түсініледі, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ведомство болып Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті түсініледі, балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы ведомство болып Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті түсініледі (бұдан әрі – ведомстволар).
6. Осы Ереженің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша жануарлар дүниесін пайдалануға арналған рұқсатты:
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті (бұдан әрі – Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті) және оның аумақтық бөлімшелері;
балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері) береді.

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года № 187. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2015 года № 745
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года № 1469 «Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром» (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 51, ст. 689) следующие изменения и дополнение:
в Правилах выдачи разрешений на пользование животным миром, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Разрешения выдаются в соответствии с утвержденными лимитами и в пределах установленных квот изъятия, за исключением:
1) научно-исследовательского лова на водоемах, на которых ранее оценка состояния животного мира не проводилась;
2) мелиоративного лова, осуществляемого как противозаморное мероприятие;
3) использования полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных без изъятия и уничтожения животных;
4) регулирования численности видов животных.»;
пункты 56 и 7 изложить в следующей редакции:
«5. Для целей настоящих Правил под уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира понимается Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – уполномоченный орган); под ведомством в области охраны, воспроизводства и использования животным миром, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных, понимается Комитет лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан; в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных понимается Комитет рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – ведомства).
6. Разрешения на пользование животным миром выдаются по форме согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам:
в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных – Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет лесного и охотничьего хозяйства) и его территориальными подразделениями;
в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства).

7. Жануарлардың сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген түрлерін, оның ішінде олардың жұмыртқалары мен уылдырықтарын алуға рұқсатты Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті, сондай-ақ Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері ерекше жағдайларда Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша оларды арнайы жасалған жағдайларда өсіру және кейіннен мекендеу ортасында Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын ғылыми және өзге де мақсаттарда шығару үшін береді.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«11. Саны реттелуге жататын жануарлардың түрлерiн алып қоюға рұқсаттар осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын жануарлар санын реттеу тәртiбiне сәйкес берiледi.»;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«15. Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері өтінім мен оған қоса берілген құжаттарды қарап, өтінім тіркелген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде рұқсаттар беруді жүргізеді немесе жазбаша дәлелді бас тарту жібереді.
Белгіленген мерзімде өтініш берушіге рұқсат немесе дәлелді бас тарту берілмеген жағдайда Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті мен оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері берілген өтінімге сәйкес бір жұмыс күн ішінде рұқсат береді.»;
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«21. Рұқсаттарды беруден мынадай жағдайларда бас тартылады:
1) өтінімде көрсетілген мәліметтер толық емес болса;
2) өтінімде көрсетілген мәліметтер жалған болса;
3) мемлекеттік экологиялық сараптаманың теріс қорытындысы немесе ол болмаса.
Өтінімнің және құжаттардың толық болмау немесе дұрыс ресімделмеу фактілері орын алған жағдайда Орман және аңшылық шаруашылығы комитеті және (немесе) оның аумақтық бөлімшелері және Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшелері екі жұмыс күні ішінде одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту береді. Өтініш беруші көрсетілген кедергілерді жойған жағдайда өтінім және құжаттар жалпы негізде қаралады.»;
көрсетілген Ережеге қосымшалардың мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді, орыс тілдегі мәтінге өзгерістер енгізіледі;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес 4-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 1 ақпандағы
№ 187 қаулысына
қосымша
Жануарлар дүниесiн пайдалануға
рұқсат беру ережесiне
4-қосымша
Алдыңғы бетi
Саны реттелуге жататын жануарлардың түрлерiн алып қоюға
№____РҰҚСАТ
Берiлдi (заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегi, аты-жөнi)
Рұқсатты пайдалануға жауапты адамдар (тегi, аты-жөнi)
Рұқсат пайдаланылатын учаскенiң аумағы мен шекарасы
Жануарлар түрлерінің санын реттеу әдістері
Р/с
Жануарлар түрлерi
Жануарлар дүниесі объектілерінің саны
Алу мерзiмi______жылғы «__»_______ бастап
______ жылғы «___»______________ аралығы
Рұқсатты пайдалану туралы есеп беру мерзiмi
______жылғы «__»______
Бақылау (тиісті ведомствоның аумақтық бөлiмшесiне атауы) жүктеледi
Басшы________________________________________________________
(рұқсатты берген орган басшысының тегi, аты-жөнi, қолы)
Рұқсаттың артқы бетi
«Тiркелдi»
______________________________________________________________
(тиісті ведомствоның аумақтық бөлiмшесiнiң атауы)
Бастық_______________________________________
(тегi, аты-жөнi)
Қолы_____________
М.О.
Ескертпе: Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің немесе оның аумақтық бөлімшесінің немесе Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесінің бланкiсiнде.

7. Разрешения на изъятие редких и находящихся под угрозой исчезновения видов животных, в том числе их яиц и икры, выдаются Комитетом лесного и охотничьего хозяйства, а также территориальными подразделениями Комитета рыбного хозяйства в исключительных случаях по решению Правительства Республики Казахстан для разведения в специально созданных условиях и последующего выпуска в среду обитания в научных и иных целях, определяемых Правительством Республики Казахстан.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«11. Разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию, выдаются по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам и в соответствии с порядком регулирования численности животных, определяемым Правительством Республики Казахстан.»;
пункт 15 изложить в следующей редакции:
«15. Комитет лесного и охотничьего хозяйства и его территориальные подразделения и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства рассматривают заявку и прилагаемые к ней документы и в течение пяти рабочих дней с момента регистрации заявки производят выдачу разрешений либо направляют мотивированный письменный отказ.
При не представлении в установленный срок разрешения или мотивированного отказа заявителю, Комитет лесного и охотничьего хозяйства и его территориальные подразделения и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства выдают в течение одного рабочего дня разрешение согласно поданной заявке.»;
пункт 21 изложить в следующей редакции:
«21. В выдаче разрешений отказывается в следующих случаях:
1) представления сведений, указанных в заявке, не в полном объеме;
2) недостоверности сведений, указанных в заявке;
3) отрицательного заключения государственной экологической экспертизы либо его отсутствия.
В случае установления факта неполноты или неправильности оформления заявки и документов Комитет лесного и охотничьего хозяйства и (или) его территориальные подразделения и территориальные подразделения Комитета рыбного хозяйства в течение двух рабочих дней дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении. При устранении заявителем указанных препятствий заявка и документы рассматриваются на общих основаниях.»;
в приложениях к указанным Правилам:
в правом верхнем углу слова «Приложение» заменить словами «Приложение 1», «Приложение 2», «Приложение 3»;
дополнить приложением 4 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 февраля 2012 года № 187
Приложение 4
к Правилам
выдачи разрешений на
пользование животным миром
Лицевая сторона
РАЗРЕШЕНИЕ № __
На изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
Выдано (наименование юридического лица или фамилия,
имя, отчество физического лица)
Ответственные лица за использование разрешения
(фамилия, имя, отчество)
Территория и границы участка, где используется
разрешение
Способы регулирования численности видов животных
п/п
Виды животных
Количество
объектов
животного
мира
Срок изъятия с «__» ______ года по «__» _____ года
Срок представления отчета об использовании
разрешения
«__» ______
года
Контроль возлагается на (наименование
территориального подразделения соответствующего
ведомства)
Руководитель __________________________________________________
(органа выдавшего разрешение, с указанием фамилии и инициалов и подписи)
Оборотная сторона разрешения
«Зарегистрировано»
____________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения соответствующего ведомства)
Начальник ________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Подпись _______________
М.П.
Примечание: на бланке Комитета лесного и охотничьего хозяйства или его территориального подразделения или территориального подразделения Комитета рыбного хозяйства.