Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылу мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 наурыздағы № 374 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 мамырдағы № 541 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 26.05.2014 № 541 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнің 159-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың іске асырылу мониторингін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 наурыздағы
№ 374 қаулысымен
бекітілген
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы
арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылу мониторингін
жүргізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылу мониторингін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк инвестициялардың (бұдан әрі – Бюджеттiк инвестициялар) іске асырылу мониторингін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) іс-шара – Бюджеттiк инвестициялар шеңберінде орындалатын және Бюджеттiк инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде көзделетін міндеттерді орындауға бағытталған өзара байланысты іс-қимылдар кешені;
2) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган – стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау, бюджет саясатын әзірлеу мен қалыптастыру саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
3) бюджеттiк жоспарлау жөнiндегi жергiлiктi уәкiлеттi орган – жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте стратегиялық, экономикалық және бюджеттiк жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыратын атқарушы орган;
4) есепті жарты жылдық – Бюджеттiк инвестициялар есебінен іс-шара іске асырыла басталған немесе іске асырылып жатқан күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан бастап 30 маусымды қоса алғандағы және 1 шілдеден бастап 31 желтоқсанды қоса алғандағы кезең;

Об утверждении Правил проведения мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 марта 2012 года № 374. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2014 года № 541
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.05.2014 № 541 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 159 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 марта 2012 года № 374
Правила
проведения мониторинга реализации бюджетных инвестиций
посредством участия государства в уставном капитале
юридических лиц
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц (далее – Правила) определяют порядок проведения мониторинга реализации бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц (далее – Бюджетные инвестиции).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) мероприятие – комплекс взаимосвязанных действий, выполняемых в рамках Бюджетных инвестиций и направленных на выполнение задач, предусматриваемых в финансово-экономическом обосновании Бюджетных инвестиций;
2) центральный уполномоченный орган по государственному планированию – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области стратегического, экономического и бюджетного планирования, выработки и формирования бюджетной политики;
3) местный уполномоченный орган по государственному планированию – исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, осуществляющий функции в сфере стратегического, экономического и бюджетного планирования в соответствующей административно-территориальной единице;
4) отчетное полугодие – период с 1 января по 30 июня и с 1 июля по 31 декабря календарного года, в течение которого начата реализация или реализуется мероприятие за счет Бюджетных инвестиций;

5) квазимемлекеттiк сектор субъектiлерi – мемлекеттiк кәсiпорындар, жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер, акционерлiк қоғамдар, оның iшiнде қатысушысы немесе акционерi мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, сондай-ақ еншiлес, тәуелдi және Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес олармен аффилиирленген болып табылатын өзге де заңды тұлғалар;
6) заңды тұлғалардың стратегиялық даму құжаттары – ұлттық басқарушы компаниялардың, ұлттық холдингтердің, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың 10 жылға арналған даму стратегиялары және 5 жылға арналған даму жоспарлары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген ұлттық басқарушы компаниялардың, ұлттық холдингтердің, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын ұлттық компаниялардың 10 жылға арналған даму стратегиялары мен 5 жылға арналған даму жоспарларын әзірлеу мен бекіту бойынша квазимемлекеттік сектордың басқа да субъектілерінің қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарлары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген квазимемлекеттік сектордың басқа да субъектілерінің қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарлары.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг
жүргізу тәртібі
3. Бюджеттік инвестициялар мониторингі тұрақты және жүйелi түрде ақпарат жинау, Бюджеттiк инвестициялардың тиімділігін бақылап отыру мақсатында көрсетілген іс-шаралардың түпкілікті іске асырылу сәтіне дейін заңды тұлғалардың акциялар пакетін (қатысу үлестерін) сатып алу жолымен, бастапқы жарғылық капиталды қалыптастыру арқылы республикалық немесе жергiлiктi бюджеттен тартылған Бюджеттiк инвестицияларды есепке алу мен олардың іске асырылуын талдау болып табылады.
4. Бюджеттік инвестициялар мониторингі өзіне мыналарды:
1) республикалық немесе жергiлiктi бюджеттен тартылған Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың барысы туралы ақпарат жинауды;
2) Бюджеттік инвестициялар есебінен заңды тұлғалар іске асыратын іс-шаралардың сапалық көрсеткіштері мен тиімділік көрсеткіштерінің іс жүзінде қол жеткізілген тікелей нәтижелерін (сандық көрсеткіштері), түпкілікті нәтижелерін (нәтиже көрсеткіштері), Бюджеттiк инвестициялардың қаржы-экономикалық негіздемесінде және (немесе) мемлекеттiк органдардың стратегиялық даму жоспарларында және (немесе) заңды тұлғалардың стратегиялық құжаттарында жоспарланған тиісті нәтижелерімен салыстыру жолымен әрбір кезеңдегі қол жеткізілген шығындар мен іске асыру көлемін, сондай-ақ оларға қол жеткізілмеу себептерін талдауды;

5) субъекты квазигосударственного сектора – государственные предприятия, товарищества с ограниченной ответственностью, акционерные общества, в том числе национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, участником или акционером которых является государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;
6) стратегические документы развития юридических лиц – стратегии развития на 10 лет и планы развития на 5 лет национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний с участием государства в уставном капитале, а также планы финансово-хозяйственной деятельности иных субъектов квазигосударственного сектора, утвержденные в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по разработке и утверждению стратегий развития на 10 лет и планов развития на 5 лет национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний с участием государства в уставном капитале, а также планов финансово-хозяйственной деятельности иных субъектов квазигосударственного сектора.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Порядок проведения мониторинга реализации
Бюджетных инвестиций
3. Мониторингом Бюджетных инвестиций является регулярный и систематический сбор информации, учет и анализ реализации Бюджетных инвестиций, привлеченных из республиканского или местного бюджета, посредством формирования первоначального уставного капитала, приобретения пакета акций (доли участия) юридических лиц до момента окончательной реализации указанных мероприятий, в целях отслеживания эффективности Бюджетных инвестиций.
4. Мониторинг Бюджетных инвестиций включает в себя следующее:
1) сбор информации о ходе мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций, привлеченных из республиканского или местного бюджета;
2) анализ достигнутых в каждом этапе объемов реализации и затрат, путем сопоставления фактически достигнутых прямых результатов (показателей количества), конечных результатов (показателей результата), показателей качества и показателей эффективности мероприятий, реализуемых юридическим лицом за счет Бюджетных инвестиций и соответствующих результатов, запланированных в финансово-экономическом обосновании Бюджетных инвестиций и (или) в стратегических планах государственных органов и (или) в стратегических документах развития юридических лиц, а также причин их недостижения;

3) есепті кезеңдегі орындалған жұмыстардың іс жүзіндегі және жоспарланған көлемі және қаржы қаражатын игеру сомасы туралы ақпаратты қамтитын Бюджеттік инвестициялардың іске асырылуын мониторингілеу нәтижелері туралы есеп дайындауды қамтиды.
5. Бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг жүргізу кезінде мемлекеттік жоспарлау жөнiндегi орталық уәкiлеттi орган Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлғаны тартады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Бюджеттік инвестициялар есебінен іс–шараларды жүзеге асыратын квазимемлекеттiк сектор субъектiсі бюджеттiк бағдарламалардың әкімшісіне есепті жарты жылдықтағы Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылуына мониторинг жөніндегі есебін (бұдан әрі – квазимемлекеттiк сектор субъектiсінің есебі) осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, сондай-ақ түсіндірме жазбаны (іс жүзіндегі көрсеткіштердің жоспардағыдан теріс бағытталған ауытқуы жағдайында ауытқуды егжей-тегжейлі негіздей отырып), бір мезгілде соңғы есепті кезең үшін қаржылық есептілікті, квазимемлекеттiк сектор субъектiсінің стратегиялық даму құжаттарының көшірмелерін ұсынады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсінің есебі бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне жылына 2 рет есепті жартыжылдықтан кейінгі айдың 1-күніне дейін беріледі.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсінің есебінде:
1) бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы;
2) Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның әрбір кезеңінің құны;
3) жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және заңды тұлғалардың жарияланған акцияларының төлеміне олардың еншілес ұйымдарының жарғылық капиталдарын ұлғайтуға ақша аудару кезінде акционердің (қатысушының) және директорлар кеңесінің шешімдері бағалы қағаздар нарығын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның тиісті куәлігімен расталатын акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркеу мәліметтері;
4) заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу мәліметтері;
5) Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның әрбір кезеңін іске асыру кестесі;
6) іске асырылуы үшін Бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының деректемелері;
7) Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараны қаржыландыру сызбасы;
8) Бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемесінде қол жеткізілуі жоспарланып отырған Бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның нысаналы индикаторларға сәйкес сандық-сапалық көрсеткіштері;

3) подготовку отчета о результатах мониторинга реализации Бюджетных инвестиций, содержащего информацию о фактических и плановых объемах выполненных работ и сумм освоения финансовых средств за отчетный период.
5. При проведении мониторинга реализации бюджетных инвестиций центральный уполномоченный орган по государственному планированию привлекает юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Субъект квазигосударственного сектора, реализующий мероприятия за счет Бюджетных инвестиций, предоставляет администратору бюджетных программ отчет по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет Бюджетных инвестиций за отчетное полугодие (далее – отчет субъекта квазигосударственного сектора) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также пояснительную записку (в случае отрицательно направленного отклонения фактических показателей от плановых с подробным обоснованием отклонения), одновременно предоставляет финансовую отчетность за последний отчетный период, копии стратегических документов развития субъекта квазигосударственного сектора.
Отчет субъекта квазигосударственного сектора представляется администратору бюджетных программ 2 раза в год до 1 числа месяца, следующего за отчетным полугодием.
В отчете субъекта квазигосударственного сектора отражаются:
1) характеристика бюджетной программы;
2) стоимость каждого этапа мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций;
3) сведения государственной регистрации выпуска акций (ценных бумаг), подтверждаемой соответствующим свидетельством государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, решения акционера (участника) и совета директоров при перечислении денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале и увеличение уставного капитала их дочерних организаций в оплату объявленных акций юридических лиц;
4) сведения государственной перерегистрации юридического лица;
5) график реализации каждого этапа мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций;
6) реквизиты документов Системы государственного планирования, в реализацию которых осуществлялись Бюджетные инвестиции;
7) схема финансирования мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций;
8) согласно целевым индикаторам количественно-качественные показатели мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций, достижение которых запланировано в финансово-экономическом обосновании Бюджетных инвестиций;

9) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жауапты орындаушысының деректемелері көрсетіледі.
Квазимемлекеттік сектор субъектісі есебінің әрбір парағын Бюджеттік инвестициялардың мониторингі және олардың іске асырылуы туралы есепті дайындау үшін жауапты заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің басшысы, ондайлар болмаған жағдайда – заңды тұлғаның басшысы не оны алмастыратын тұлға дәйектейді.
Квазимемлекеттік сектор субъектісінің есебіне заңды тұлғаның басшысы, не оны алмастыратын тұлға қол қояды. Бұл ретте жауапты орындаушы, құрылымдық бөлімшенің басшысы және заңды тұлғаның басшысы ұсынылып отырған ақпараттың толық және дұрыс екендігіне жауапты болады.
7. Бюджеттік инвестицияларды іске асыратын республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға, ал бюджеттік инвестицияларды іске асыратын жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілері – мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдарға есепті жартыжылдықтағы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шаралардың іске асырылу мониторингі бойынша есепті (бұдан әрі - бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, сондай-ақ түсіндірме жазбаны (нақты көрсеткіштердің жоспардағыдан теріс бағытталған ауытқыған жағдайында ауытқуды егжей-тегжейлі негіздей отырып) ұсынады, бір мезгілде соңғы есепті кезеңдегі квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаржылық есептіліктерін, заңды тұлғаларды дамытудың стратегиялық құжаттарының көшірмелерін ұсынады.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі жылына 2 рет есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 30-күніне дейін ұсынылады.
Квазимемлекеттiк сектор субъектiсінің есебінде:
1) бюджеттік бағдарламаның сипаттамасы;
2) Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның әрбір кезеңінің құны;
3) жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға және заңды тұлғалардың жарияланған акцияларының төлеміне олардың еншілес ұйымдарының жарғылық капиталдарын ұлғайтуға ақша аудару кезінде акционердің (қатысушының) және директорлар кеңесінің шешімдері бағалы қағаздар нарығын реттеу мен қадағалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органның тиісті куәлігімен расталатын акциялар (бағалы қағаздар) шығарылымын мемлекеттік тіркеу мәліметтері;
4) заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу мәліметтері;
5) Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның әрбір кезеңін іске асыру кестесі;
6) іске асырылуы үшін Бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының деректемелері;

9) реквизиты ответственного исполнителя субъекта квазигосударственного сектора.
Отчет субъекта квазигосударственного сектора полистно парафируется руководителем структурного подразделения юридического лица, ответственного за мониторинг Бюджетных инвестиций и подготовку отчета об их реализации, а в случае отсутствия таковых – руководителем юридического лица, либо лицом, его замещающим.
Отчет субъекта квазигосударственного сектора подписывается руководителем юридического лица, либо лицом, его замещающим. При этом ответственный исполнитель, руководитель структурного подразделения и руководитель юридического лица несут ответственность за полноту и достоверность предоставляемой информации.
7. Администраторы республиканских бюджетных программ, реализующие бюджетные инвестиции, представляют центральному уполномоченному органу по государственному планированию, а администраторы местных бюджетных программ, реализующие бюджетные инвестиции – местным уполномоченным органам по государственному планированию, отчет по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет бюджетных инвестиций за отчетное полугодие (далее – отчет администратора бюджетных программ) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, а также пояснительную записку (в случае отрицательно направленного отклонения фактических показателей от плановых с подробным обоснованием отклонения), единовременно предоставляют финансовые отчетности субъектов квазигосударственного сектора за последний отчетный период, копии стратегических документов развития юридических лиц.
Отчет администратора бюджетных программ представляется 2 раза в год до 30 числа месяца, следующего за отчетным полугодием.
В отчете администратора бюджетных программ отражаются:
1) характеристика бюджетной программы;
2) стоимость каждого этапа мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций;
3) сведения государственной регистрации выпуска акций (ценных бумаг), подтверждаемой соответствующим свидетельством государственного органа, осуществляющего регулирование и надзор за рынком ценных бумаг, решения акционера (участника) и совета директоров при перечислении денег на увеличение уставных капиталов юридических лиц с участием государства в уставном капитале и увеличение уставного капитала их дочерних организаций в оплату объявленных акций юридических лиц;
4) сведения государственной перерегистрации юридического лица;
5) график реализации каждого этапа мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций;
6) реквизиты документов Системы государственного планирования, в реализацию которых осуществлялись Бюджетные инвестиции;

7) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің тиісті бюджеттік бағдарламалары бойынша республикалық немесе жергілікті бюджеттен қаражат бөлу туралы ақпарат;
8) Бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын іс–шараны қаржыландыру сызбасы;
9) Бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемесінде қол жеткізілуі жоспарланып отырған Бюджеттiк инвестициялар есебінен іске асырылатын іс-шараның нысаналы индикаторларға сәйкес сандық- сапалық көрсеткіштері;
10) бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің жауапты орындаушысының деректемелері көрсетіледі.
Тікелей нәтиженің көрсеткіштері Бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемесінде жоспарланған көрсеткіштерімен салыстырғанда есепті жарты жылдықта іс жүзінде орындалған сандық көрсеткіштермен айқындалады.
Жоспарланған сандық көрсеткіштер орындалмаған (толық көлемде орындалмаған) жағдайда орындалмау немесе толық көлемде орындалмау себептері көрсетіле отырып, белгіленген мерзімде орындалмаған (толық орындалмаған) іс-шаралардың нақты тізбесі айқындалады.
Бюджет қаражатын пайдалану тиімділігінің көрсеткішін айқындау кезінде тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бірлігіне жұмсалған шығыстардың көлемін жоспарланған шығыстар көлемімен салыстырмалы талдау жүзеге асырылады, жоспарланғаннан іс жүзінде жүргізілген шығындардың ауытқу деңгейі айқындалады, ал нәтижелерге қол жеткізу тиімділігінің көрсеткішін айқындау кезінде тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бірлігіне жұмсалған шығыстардың көлемі жоспарланғанмен салыстырылады.
Бюджеттік инвестициялар есебінен жүзеге асырылатын іс-шаралар бойынша әрбір объекті бойынша заттық мәнінде жоспарланған және іс жүзінде жүргізілген жұмыстардың көлемі туралы ақпарат беріледі.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі есебінің әрбір парағын Бюджеттік инвестициялардың мониторингі және олардың іске асырылуы туралы есепті дайындау үшін жауапты мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы не оны алмастыратын тұлға дәйектейді.
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебіне орталық мемлекеттік органның жауапты хатшысы (белгіленген тәртіппен орталық мемлекеттік органның жауапты хатшысының өкілеттігі жүктелген лауазымды тұлға) қол қояды, ал ондайлар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеменің басшысы және мемлекеттік мекеменің тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы және төмен тұрған бюджеттің тиісті жергілікті атқарушы органының басшысы қол қояды. Бұл ретте аталған тұлғалар ұсынылып отырған ақпараттың толық және дұрыс екендігіне жауапты болады.

7) информация о выделении средств из республиканского или местного бюджета по соответствующей бюджетной программе администратора бюджетных программ;
8) схема финансирования мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций;
9) согласно целевым индикаторам количественно-качественные показатели мероприятия, реализуемого за счет Бюджетных инвестиций, достижение которых запланировано в финансово-экономическом обосновании Бюджетных инвестиций;
10) реквизиты ответственного исполнителя администратора бюджетных программ.
Показатели прямого результата определяются фактически выполненными за отчетное полугодие количественными показателями в сравнении с показателями, запланированными в финансово-экономическом обосновании Бюджетных инвестиций.
В случае невыполнения запланированных количественных показателей (выполнения не в полном объеме) определяется конкретный перечень мероприятий, не выполненных (выполненных не в полном объеме) в установленные сроки с указанием причин невыполнения или выполнения не в полном объеме.
При определении показателя эффективности использования бюджетных средств осуществляется сравнительный анализ объема фактических расходов на единицу товаров (работ, услуг) с планируемым объемом расходов, определяется уровень отклонения фактически произведенных затрат от запланированных, а при определении показателя эффективности достижения результатов сравнивается запланированный объем на единицу услуг (товаров, работ) с фактически предоставленным.
По мероприятиям, реализуемым за счет Бюджетных инвестиций, представляется информация об объеме запланированных и фактически произведенных работ за отчетное полугодие по каждому объекту в натуральном выражении.
Отчет администратора бюджетных программ полистно парафируется руководителем структурного подразделения государственного органа, ответственного за мониторинг Бюджетных инвестиций и подготовку отчета об их реализации, либо лицом, его замещающим.
Отчет администратора бюджетных программ подписывается ответственным секретарем центрального исполнительного органа (должностное лицо, на которое в установленном порядке возложены полномочия ответственного секретаря центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителем государственного учреждения и руководителем соответствующего структурного подразделения государственного учреждения и руководителем соответствующего местного исполнительного органа нижестоящего бюджета. При этом данные лица несут ответственность за полноту и достоверность предоставляемой информации.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органдар бюджеттік инвестицияларды іске асыру мониторингінің нәтижелері туралы есептерді бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік өтінімдері бойынша тиісті қорытындыны дайындаған кезде пайдаланады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.12.2013 N 1571 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк
инвестициялардың іске асырылуына мониторинг
жүргізу қағидаларына
1-қосымша
__________________________________________________________
(квазимемлекеттік сектор субъектісінің атауы)
заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы
арқылы бюджеттік инвестициялар есебінен іске асырылатын
іс-шаралардың іске асырылуына мониторинг жөніндегі
квазимемлекеттік сектор субъектісінің есебі
1-бөлім. Бюджеттік бағдарлама
Коды
Атауы
Сипаттамасы
Стратегиялық бағыты
нөмірі
атауы
Мақсаты
нөмірі
атауы
Міндеті
нөмірі
атауы
Сомасы, мың теңге
Іске асыру кезеңі
бастап
дейін
2-бөлім. Іс-шаралар
Р/с №
Акционерлік қоғамдар
Акцияларды сатып алу
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың саны, дана
Бюджеттiк инвестициялар іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың құны, мың теңге
Бюджеттiк инвестицияларды іске асырғанға дейін
Бюджеттiк инвестицияларды іске асырғаннан кейін
кезеңінде
барлығы
1 кезең
n кезең
Акцияларды (құнды қағаздарды) шығаруды мемлекеттік тіркеу мәліметтері
Р/с №
Серіктестіктер
Жарғылық капиталын ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
Қатысушылардан қатысу үлестерін сатып алу
жоспар
нақты
жоспар
нақты
%
құны, мың теңге
мемлекеттік меншіктегі қатысу үлестері, %
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n кезең
Р/с №
Мемлекеттік кәсіпорындар
Жарғылық капиталын ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n кезең
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу мәліметтері
3-бөлім.
Іске асыру кестесі, жоспар/ нақты мың теңге
Р/с №
Іс-шаралар
Іс-шаралардың іске асырылған жылы
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1 кезең
n кезең
4-бөлім. Оларды іске асыру үшін бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған мемлекеттік жоспарлау жүйелері
Р/с №
Құжаттың атауы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты бекітілген нормативтік құқықтық акті
Түрі
Қабылданған күні
Нөмірі
1.
n

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Исключен постановлением Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Центральный и местный уполномоченные органы по государственному планированию используют отчеты о результатах мониторинга реализации бюджетных инвестиций при подготовке соответствующего заключения по бюджетным заявкам администраторов бюджетных программ.
Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 31.12.2013 № 1571 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам проведения мониторинга реализации
бюджетных инвестиций посредством участия
государства в уставном капитале юридических лиц
Отчет субъекта квазигосударственного сектора
по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет
бюджетных инвестиций посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц
_____________________________________________________
(наименование субъекта квазигосударственного сектора)
Раздел 1.
Бюджет-
ная
прог-
рамма
Код
Наименование
Описание
Стратегическое
направление
номер
наимено-
вание
Цель
номер
наимено-
вание
Задача
номер
наимено-
вание
Сумма, тыс.
тенге
Период
реализации
с
по
Раздел 2.
Меро-
прия-
тия
п/п
Акционер-
ные
общества
Приобретение акций
Количество
размещенных акций
за счет
реализации
бюджетных
инвестиций, шт.
Стоимость размещенных акций за
счет реализации бюджетных
инвестиций, тыс. тенге
до реали-
зации
бюджет-
ных
инвес-
тиций
после
реали-
зации
бюджет-
ных
инвес-
тиций
на этапе
всего
1 этап
n этап
Сведения
государствен-
ной
регистрации
выпуска акций
(ценных бумаг)
№ п/п
Товари-
щества
Увели-
чение
устав-
ного
капи-
тала,
тыс.
тенге
Итого
размер
устав-
ного
капитала,
тыс.
тенге
Приобретение долей участия у
участников
План
факт
план
факт
%
стои-
мость,
тыс.
тенге
долей
участия в
государст-
венной
собствен-
ности, %
план
факт
план
факт
план
факт
1 этап
n этап
№ п/п
Государственные предприятия
Увеличение уставного капитала, тыс. тенге
Итого размер уставного капитала, тыс. тенге
План
факт
план
Факт
1 этап
n этап
Сведения
государственной
перерегистрации
юридического лица
Раздел 3.
График
реализа-
ции,
план/
факт в
тыс.
тенге
№ п/п
Мероприятия
Год реализации мероприятий
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1 этап
n этап
Раздел 4.
Доку-
менты
Сис-
темы
госу-
дарст-
вен-
ного
плани-
рова-
ния,
в реали-
зацию
которых
осуществ-
лялись
бюджет-
ные
инвестиции
№ п/п
Наименование документа
Нормативный правовой акт, которым
утвержден документ Системы
государственного планирования
Вид
Дата
принятия
Номер
1.
n

5-бөлім. Қаржыландыру сызбасы (есепті жарты жылдық)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан аударылды
Алушы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспары бойынша
іс жүзінде аударылды
аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
аударылған күні (күні, айы, жылы)
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
Р/с №
1.
n
Алушының банктік шотынан аударылды
Р/с №
Алушы
қаржыландыру жоспары бойынша
іс жүзінде аударылды
аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
аударылған күні (күні, айы, жылы)
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
1.
n
6-бөлім. Нәтиже
Р/с №
Нысаналы индикатор
өлш. бірлігі
есепті жарты жылдықтың алдындағыдан екі жыл бұрын
есепті жарты жылдықтың алдындағыдан бір жыл бұрын
есепті жарты жылдықта
нақты
нақты
жарты жылдықтағы жоспар
нақты
1 жылда
үдемелі жиыны
1 жылда
үдемелі жиыны
жарты жылдықта
үдемелі жиыны
Тікелей нәтиже(сандық көрсеткіштері
1.
n
Сапалық көрсеткіштері
1.
n
Тиімділік көрсеткіштері
1.
n
Түпкілікті нәтиже (нәтиже көрсеткіштері)
Тікелей нәтиженің Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жетекшілік ететін бюджеттік бағдарлама мен саланың (жүйенің, өңірдің) мақсаттарына қол жеткізуіне әсер етуі
7-бөлім. Жауапты тұлға
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Заңды тұлғаның атауы
Лауазымы
Мекенжайы
Байланыс телефондары
Факс
Электрондық поштасы
Басшы      ________      ___________  20   ж. «  »  _________
(қолы)        (Т.А.Ә.)                   (күні)
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталына
мемлекеттiң қатысуы арқылы бюджеттiк
инвестициялардың іске асырылуына мониторинг
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
______________________________________________________________
(Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттiң қатысуы
арқылы бюджеттiк инвестициялардың іске асырылуына мониторинг
жөніндегі бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің есебі
1-бөлім.Бюджеттік бағдарлама
Коды
Атауы
Сипаттамасы
Стратегиялық бағыты
нөмірі
атауы
Мақсаты
нөмірі
атауы
Міндеті
нөмірі
атауы
Сомасы, мың теңге
Іске асыру кезеңі
бастап
дейін
2-бөлім. Іс-шаралар
Р/с №
Акционерлік қоғамдар
Акцияларды сатып алу
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың саны, дана
Бюджеттiк инвестицияларды іске асыру есебінен орналастырылған акциялардың құны, мың теңге
Бюджеттiк инвестицияларды іске асырғанға дейін
Бюджеттiк инвестицияларды іске асырғаннан кейін
кезеңінде
барлығы
1 кезең
n кезең
Акцияларды (бағалы қағаздарды) шығаруды мемлекеттік тіркеу мәліметтері
Р/с №
Серіктестіктер
Жарғылық капиталды ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
Қатысушылардан қатысу үлестерін сатып алу
%
құны, мың теңге
мемлекеттік меншіктегі қатысу үлестері, %
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n кезең
Р/с №
Мемлекеттік кәсіпорындар
Жарғылық капиталын ұлғайту, мың теңге
Жарғылық капитал мөлшерінің жиыны, мың теңге
жоспар
нақты
жоспар
нақты
1 кезең
n кезең
Заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеу мәліметтері

Раздел 5.
Схема финансирования
(отчетное полугодие)
перечислено со счета Администратора бюджетных программ
Получатель
по плану
финансирования
Администратора
бюджетных
программ
перечислено
фактически
дата
пере-
числе-
ния
(месяц,
год)
сумма, тыс.
тенге
дата
пере-
числе-
ния
(день,
месяц,
год)
документ
сумма,
тыс.
тенге
наиме-
нова-
ние
№ п/п
1.
n
перечислено с банковского счета Получателя
№ п/п
Получатель
по плану
финансирования
перечислено фактически
дата
перечис-
ления
(месяц
, год)
сумма,
тыс.
тенге
дата
перечис-
ления
(день,
месяц,
год)
документ
сумма,
тыс.
тенге
наиме-
нова-
ние
1.
n
Раздел 6.
Результат
№ п/п
Целевой
индикатор
ед. изм.
за два
года,
предшествую-
щих
отчет-
ному
полу-
годию
за год,
предшествующий
отчетному
полугодию
в отчетном полугодии
факт
Факт
план за
полугодие
факт
за
год
нарастающим итогом
за
год
нарас-
тающим
итогом
за
полу-
годие
нарас-
тающим
итогом
Прямой
результат
(показа-
тели
количества)
1.
n
Показатели
качества
1.
n
Показатели
эффективности
1.
n
Конечный
результат
(показатели
результата)
Влияние прямого результата на
достижение цели бюджетной
программы и отрасли (сферы,
региона), курируемой
Администратором
Раздел 7.
Ответственный
исполнитель
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Наименование юридического лица
Должность
Адрес
Контактные телефоны
Факс
Электронная почта
Руководитель _______________             ________________
подпись                          (Ф.И.О)
«  »_______ 20__ г.
(дата)
Приложение 2
к Правилам проведения мониторинга реализации
бюджетных инвестиций посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц
Отчет администратора бюджетных программ
по мониторингу реализации мероприятий, реализуемых за счет
бюджетных инвестиций посредством участия государства
в уставном капитале юридических лиц
____________________________________________________
(наименование администратора бюджетных программ)
Раздел 1.
Бюджетная
программа
Код
Наименование
Описание
Стратегическое
направление
номер
наимено-
вание
Цель
номер
наимено-
вание
Задача
номер
наимено-
вание
Сумма, тыс.
тенге
Период
реализации
с
по
Раздел 2.
Мероприятия
№ п/п
Акционерные
общества
Приобретение акций
Количество
размещенных
акций за счет
реализации
бюджетных
инвестиций, шт.
Стоимость размещенных акций за
счет реализации бюджетных
инвестиций, тыс. тенге
до
реализации
бюджетных
инвестиций
после
реализации
бюджетных
инвестиций
на этапе
всего
1 этап
n этап
Сведения
государственной
регистрации
выпуска акций
(ценных бумаг)
№ п/п
Товарищества
Увеличение
уставного
капитала,
тыс.
тенге
Итого
размер
уставного
капитала,
тыс.
тенге
Приобретение долей участия у
участников
%
стоимость,
тыс.
тенге
долей
участия в
государственной
собственности,
%
План
факт
план
факт
план
факт
план
факт
план
факт
1 этап
n этап
№ п/п
Государственные
предприятия
Увеличение уставного
капитала, тыс. тенге
Итого размер уставного
капитала, тыс. тенге
План
факт
план
Факт
1 этап
n этап
Сведения
государственной
перерегистрации
юридического лица

3-бөлім.Іске асыру кестесі, жоспар/нақты мың теңге
Р/с №
Іс-шара
Іс-шаралар іске асырылған жыл
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
1 кезең
n кезең
4-бөлім.Іскеасырылуы үшін бюджеттік инвестициялар жүзеге асырылған мемлекеттік жоспарлау жүйелері
Р/с №
Құжаттың атауы
Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаты бекітілген нормативтік құқықтық акті
Түрі
Қабылданған күні
Нөмірі
1.
n
5-бөлім.Бюджеттік ақша, мың теңге
бөлінді
Барлығы
оның ішінде
есепті жарты жылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жарты жылдықтың алдындағы бір жыл бұрын
есептік жарты жылдықта
түсім - бірыңғай қазынашылық шоттан Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотына түсті
Барлығы
Соның ішінде
есепті жарты жылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жарты жылдықтың алдындағы бір жыл бұрын
есептік жарты жылдықта
оның ішінде
құжаттың атауы
жіберілген күні
құжаттың №
6-бөлім. Қаржыландыру сызбасы (есепті жарты жылдық)
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің шотынан аударылды
Р/с №
Алушы
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісін қаржыландыру жоспары бойынша
іс жүзінде аударылды
аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
аударылған күні (айы, жылы)
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
1.
n
Алушының банктік шотынан аударылды
Р/с №
Алушы
қаржыландыру жоспары бойынша
іс жүзінде аударылды
аударылған күні (айы, жылы)
сомасы, мың теңге
аударылған күні (айы, жылы)
құжат
сомасы, мың теңге
атауы
1.
n
7-бөлім.Нәтиже
Р/с №
Мақсатты индикатор
өлш. бірлігі
есепті жарты жылдықтың алдындағы екі жыл бұрын
есепті жарты жылдықтың алдындағы бір жыл бұрын
есепті жарты жылдықта
нақты
нақты
жарты жылдықтағы жоспар
нақты
1 жылда
үдемелі жиыны
1 жылда
үдемелі жиыны
жарты жылдықтағы жоспар
жарты жылдықты
үдемелі жиыны
Тікелей нәтиже(сандық көрсеткіштері)
1.
n
Сапалық көрсеткіштері
1.
n
Тиімділік көрсеткіштері
1.
n
Түпкілікті нәтиже (нәтиже көрсеткіштері)
Тікелей нәтиженің Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі жетекшілік ететін бюджеттік бағдарлама мен саланың (жүйенің, өңірдің) мақсаттарына қол жеткізуіне әсер етуі
8-бөлім. Жауапты тұлға
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса)
Мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің атауы
Лауазымы
Мекенжайы
Байланыс телефондары
Факс
Электрондық поштасы
Басшы      ________      ___________  20    ж. «  »  _________
(қолы)        (Т.А.Ә.)                    (күні)

Раздел 3.
График реализации,
план/факт в тыс. тенге
№ п/п
Мероприятия
Год реализации мероприятий
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
1 этап
n этап
Раздел 4.
Документы
Системы
государственного
планирования,
в
реализацию
которых
осуществлялись
бюджетные
инвестиции
№ п/п
Наименование документа
Нормативный правовой акт, которым
утвержден документ Системы
государственного планирования
Вид
Дата
принятия
Номер
1.
n
Раздел 5.
Бюджетные
деньги,
тыс.
тенге
Выделено
Всего
из них
за два года, предшествующих
отчетному полугодию
за год,  предшествующий
отчетному полугодию
в отчетном полугодии
поступление - поступило
с единого казначейского
счета на счет
Администратора бюджетных
программ
Всего
из них
за два года, предшествующих
отчетному полугодию
за год, предшествующий
отчетному полугодию
в отчетном полугодии
в том числе
наименование
документа
дата
перечисления
№ документа
Раздел 6.
Схема
финансирования
(отчетное
полугодие)
перечислено со счета Администратора бюджетных программ
№ п/п
Получатель
по плану финансирования
Администратора
бюджетных программ
перечислено
фактически
дата
перечисления
(месяц,
год)
сумма, тыс.
тенге
дата
перечисле ния
(день,
месяц,
год)
документ
сумма,
тыс.
тенге
наименование
1.
n
перечислено с банковского счета Получателя
№ п/п
Получатели
по плану
финансирования
перечислено
фактически
дата
перечисления
(месяц,
год)
сумма,
тыс. тенге
дата
перечисле ния
(день,
месяц,
год)
документ
сумма,
тыс.
тенге
наименование
1.
n
Раздел 7.
Результат
№ п/п
Целевой
индикатор
ед. изм.
за два
года,
предшествующих
отчетному
полугодию
за год,
предшествующий
отчетному
полугодию
в отчетном полугодии
факт
Факт
план за
полугодие
факт
за
год
нарастающим
итогом
за
год
нарастающим
итогом
за
полугодие
нарастающим
итогом
Прямой
результат
(показатели
количества)
1.
n
Показатели
качества
1.
n
Показатели
эффективности
1.
n
Конечный
результат
(показатели
результата)
Влияние достигнутого прямого результата на
достижение цели бюджетной
программы и отрасли (сферы,
региона), курируемой
Администратором
бюджетных программ
Раздел 8.
Ответственный
исполнитель
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Наименование
государственного органа
Наименование
структурного
подразделения
государственного органа
Должность
Адрес
Контактные телефоны
Факс
Электронная почта
Руководитель _______________             ________________
подпись                          (Ф.И.О)