"2011 - 2012 жылдары экономиканың жеті пайыздық өсуін қамтамасыз ету жөніндегі әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын мақұлдау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 маусымдағы № 699 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 617 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 5 маусымдағы № 414 қаулысымен

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2011 года № 699 "Об одобрении основных направлений социально-экономической политики по обеспечению семипроцентного роста экономики в 2011 - 2015 годах"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 617. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2015 года № 414

Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.06.2015 № 414 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «2011 - 2015 жылдары экономиканың жеті пайыздық өсуін қамтамасыз ету жөніндегі әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарын мақұлдау туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 маусымдағы № 699 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен мақұлданған 2011 - 2015 жылдары экономиканың жеті пайыздық өсуін қамтамасыз ету жөніндегі әлеуметтік-экономикалық саясаттың негізгі бағыттарында:
«Дамудың ішкі және сыртқы факторлары» деген 1-бөлімде:
«Мұнайдың әлемдік бағасының болжамдары, жылына орта есеппен бареллі үшін/АҚШ доллары» деген кесте мынадай редакцияда жазылсын:
«
Мұнайдың әлемдік бағасынын болжамдары, жылына орта есеппен баррелі үшін/АҚШ доллары
Компания

Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.06.2015 № 414.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2011 года № 699 «Об одобрении основных направлений социально-экономической политики по обеспечению семипроцентного роста экономики в 2011 - 2015 годах» следующие изменения и дополнения:
в основных направлениях социально-экономической политики по обеспечению семипроцентного роста экономики в 2011 - 2015 годах, одобренных указанным постановлением:
в разделе 1. «Внутренние и внешние факторы развития»:
таблицу «Прогнозы по мировой цене на нефть, долл. США/баррель в среднем за год» изложить в следующей редакции:
«Прогнозы по мировой цене на нефть, долл. США/баррель
в среднем за год
Компания

108,3
108,7
110,4
ЖІӨ
107,5
106,0
106,3
106,5
107,7
»;
«Ауыл шаруашылығы және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу» деген кіші бөлімде:
бірінші және тоғызыншы бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Ауыл шаруашылығы жалпы өнімі көлемінің жылдық орташа өсімі 2011 — 2015 жылдары саланы техникалық-технологиялық жаңғыртуды көздейтін үдемелі аграрлық-индустриялық саясат есебінен 5,0 - 6,0 %-ды, тамақ өңімдерін өндіру өсімі жыл сайын шамамен - 10% құрауы тиіс»;

108,3
108,7
110,4
ВВП
107,5
106,0
106,3
106,5
107,7
»;
в подразделе «Сельское хозяйство и переработка сельскохозяйственной продукции»:
части первую и девятую изложить в следующей редакции:
«Среднегодовой прирост объема валовой продукции сельского хозяйства в 2011 - 2015 годах должен составить 5,0 - 6,0 %, прирост производства продуктов питания - около 10 % в год за счет форсированной аграрно-индустриальной политики, предусматривающей технико-технологическую модернизацию отрасли.»;

«Агроөнеркәсіп саласы бойынша 173 жоба, олардың 159-ы Индустрияландыру картасы шеңберінде, ал 14-і салалық бағдарлама бойынша жоспарланған. Инвестициялардың жоспарланған жалпы көлемі 244,7 млрд. теңгені құрайды. Саланың ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 7 345,3 млрд. теңгені құрайды. Бүкіл кезең бойы сала бойынша ЖҚҚ нақты өсімі 27,1 % құрайды.»;
«АӨК дамыту» деген сурет мынадай редакцияда жазылсын:
«
»;
«Өнеркәсіп» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Өнеркәсіп
2011 — 2015 жылдары өнеркәсіп өнімінің көлемі жыл сайын орташа алғанда 4,7% өсетін болады.
Өнеркәсіп өндірісі көлемінің 2011 жылы 3,3 % және 2012-2015 жылдары 5,0% жылдық орташа өсуі өңдеу секторында өндіріс көлемінің озық өсуі қарқыны есебінен қамтамасыз етілетін болады.
Металлургия өнеркәсібінің жылдық орташа өсу қарқыны 8,3% құрайды. Металлургияның дамуы экономиканың сабақтас салаларының (машина жасау, химия өнеркәсібі және т.б.) әлеуетің ынталандыруға, сыртқы сауданы ұлғайта түсуге және әртараптандыруға мүмкіндік береді.
Өңдеу өнеркәсібіне инвестициялардың өсуінің жылдық орташа қарқыны 15,2 пайыздық тармаққа өседі.
Тау-кен-металлургия саласындағы өсу ел ішінде шикізатты қайта өңдеуді барынша ұлғайту, базалық металдарға шығу және өнеркәсіптің машина жасау, құрылыс индустриясы, фармацевтика және т.б. сияқты басқа салаларын дамытуды қамтамасыз ететін қайта бөлінісі жоғары өнімдер өндіру есебінен қамтамасыз етілуі тиіс.
Тау-кен-металлургия саласында 2015 жылдың соңына дейін 94 жоба, оның ішінде 57 жоба салалық бағдарлама бойынша, 37 жоба Индустрияландыру картасы бойынша жоспарланған.
Тау-кен-металлургия саласының жобаларына 2011 жылдан бастап 2015 жыл аралығында инвестициялардың көлемі 3 019,6 млрд. теңге көлемінде жоспарланып отыр. Саланың ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 11 046,8 млрд. теңгені құрайды. Сала бойынша барлық кезеңде ЖҚҚ өсімі 98,9 % құрайды.
Химия өнеркәсібінде өндірістің 2011 жылы 21,5 % және 2012 - 2015 жылдары орташа 12,9 % өсуі бәсекеге қабілетті жаңа химия өндірістерін көру жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды техникалық қайта жарақтандыру және жаңғырту есебінен қамтамасыз етілуі тиіс.
Химия өнеркәсібі бойынша 2011 жылдан бастап 2015 жылдар кезеңінде 39 жоба белгіленген, оның ішінде 18 жобаны салалық бағдарлама шеңберінде, 21-ін Индустрияландыру картасы шеңберінде іске асыру жоспарланған. Химия саласының жобаларына инвестициялардың жоспарланып отырған жалпы көлемі 900,8 млрд. теңгені құрайды. Саланың ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 990,3 млрд. теңгені құрайды. Сала бойынша ЖҚҚ өсімі бүкіл кезеңде 95,5 % құрайды.

«По агропромышленной отрасли запланировано 173 проекта, 159 из которых - в рамках Карты индустриализации, а 14 — по отраслевой программе. Общий запланированный объем инвестиций составляет 244,7 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 7 345,3 млрд. тенге. Реальный прирост ВДС отрасли за весь период составит 27,1 %.»;
рисунок «Развитие АПК» изложить в следующей редакции:
«
»;
подраздел «Промышленность» изложить в следующей редакции:
«Промышленность
Объем промышленной продукции в 2011 - 2015 годах будет расти в среднем на 4,7 % в год.
Рост объемов промышленного производства на 3,3 % в 2011 году и в среднем на 5,0 % в год в 2012 - 2015 годах должен быть обеспечен за счет опережающих темпов роста объемов производства в обрабатывающем секторе.
Среднегодовые темпы роста в металлургической промышленности составят 8,3 %. Развитие металлургии позволит стимулировать потенциал смежных отраслей экономики (машиностроения, химической промышленности и т.д.), наращивать и диверсифицировать внешнюю торговлю.
Среднегодовые темпы роста инвестиций в обрабатывающей промышленности вырастут на 15,2 процентных пункта.
Рост в горно-металлургической отрасли должен быть обеспечен за счет увеличения максимальной переработки сырья внутри страны, выхода на базовые металлы и производства продукции высоких переделов, обеспечивающих развитие других отраслей промышленности, таких как машиностроение, строительная индустрия, фармацевтика и т.д.
По горно-металлургической отрасли до конца 2015 года запланировано 94 проекта, из них 57 проектов по отраслевой программе, 37 проектов по Карте индустриализации.
Объем инвестиций в проекты горно-металлургической отрасли с 2011 по 2015 годы планируется в объеме 3 019,6 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 11 046,8 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 98,9 %.
Рост производства в химической промышленности на 21,5 % в 2011 году и в среднем на 12,9 % в год в 2012 - 2015 годах должен быть обеспечен за счет создания новых конкурентоспособных химических производств, технического перевооружения и модернизации действующих предприятий.
По химической промышленности на период с 2011 по 2015 годы намечено 39 проектов, из них 18 планируется реализовать в рамках отраслевой программы, 21 - в рамках Карты индустриализации. Общий планируемый объем инвестиций в проекты химической отрасли составляет 900,8 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 990,3 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 95,5 %.

Мұнай және газ конденсатын ендіру көлемі болжам бойынша 2010 жылғы 79,5 млн. тоннадан 2015 жылы 95 млн. тоннаға дейін ұлғайды.
Қазақстанда көмірсутегі қорлары ұлғаюының нақты перспективалары бар. Сондықтан геологиялық барлау жұмыстарына көп көңіл бөлу керек, өйткені Қазақстанның жер қойнауының әлеуеті бұрынғысынша жоғары қалпында қалуда.
Қазақстан Республикасында көмірсутегі шикізатының жалпы болжамды шығарылатын ресурстары 17 млрд. тоннаны құрайды, оның 8 млрд. тоннасы Каспий теңізінің қазақстандық секторына тиесілі.
Осыған байланысты саясаттың негізгі бағыты Каспий және Арал теңіздерінің акваториясындағы жер қойнауы учаскелерін кең ауқымды зерттеу болып табылады.
Сонымен қатар, индикаторларға және, тиісінше, мақсаттарға, «Теңіз», «Қарашығанақ» кен орындары сияқты ірі жобалар арқылы, сондай-ақ Қашаған жаңа кен орының игеру есебінен қол жеткізу жоспарланып отыр.
Бұдан басқа, мынадай теңіз жобаларында іздестіру-барлау жұмыстары жүргізілуде: Құрманғазы, Түпқараған, Аташ, Жамбай Оңтүстік-Оңтүстік Забурунье, Жемчужина.
Мұнай-газ секторын дамыту шеңберінде 2015 жылдың аяғына дейін 22 ірі жоба жоспарланған, оның ішінде 9-ы салалық бағдарлама шеңберінде, 13-і Индустрияландыру картасы шеңберінде іске асырылатын болады. Осы жобалар бойынша инвестициялардың жоспарланып отырған жалпы көлемі 1379,6 млрд. теңгені құрайды. Саланын ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 25 311 млрд. теңгені құрайды. Сала бойынша ЖҚҚ өсімі бүкіл кезеңде 64,4 % құрайды.
»;
«Геологияның дамуы» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Геологияны дамыту
Өнеркәсіп салаларын белсенді дамыту үшін минералдық ресурстарды ұтымды және кешенді пайдалану мен жаңғыртуды қамтамасыз ету экономикалық саясаттың басым мақсаты болып табылады.
Жер қойнауын пайдалану саласына инвестициялар тарту үшін геологиялық барлау жұмыстарының көлемін айтарлықтай ұлғайту қажет. Бұл мемлекеттің осындай жұмыстарды жүргізу жөніндегі компания құру туралы шешім қабылдауын талап етеді.
2007 жылдан бері елде жер қойнауын пайдалану құқығын беруге конкурстар өткізуге мораторий жарияланған. Жер қойнауын пайдалану саласында инвестициялық ахуалды дамыту заңнамалық базаның одан әрі пысықталуын талап етеді.
Машина жасау өнеркәсібі өндірісінің 2011 жылы 16,8 % және 2012 — 2015 жылдары орташа жыл сайын 9,6 % өсуі жұмыс істеп тұрған кәсіпорыңдарды жаңғырту, шығарылатын ассортиментті кеңейтетін икемді өндірістер көру және машина жасау өнімінің жаңа түрлерін игеру есебінен қамтамасыз етілуі тиіс.
Машина жасау саласында 2015 жылдың аяғына дейін 59 жоба, оның ішінде, 17-сі салалық бағдарлама бойынша, 42-сі Индустрияландыру картасы бойынша жоспарланған.

Объем добычи нефти и газового конденсата по прогнозам увеличится с 79,5 млн. тонн в 2010 году до 95 млн. тонн в 2015 году.
В Казахстане существуют реальные перспективы увеличения запасов углеводородов. Поэтому следует уделить больше внимания геологоразведочным работам, так как потенциал недр Казахстана остается по-прежнему высоким.
Общие прогнозные извлекаемые ресурсы углеводородного сырья в Республике Казахстан составляют 17 млрд. тонн, из них 8 млрд. тонн приходится на казахстанский сектор Каспийского моря.
В этой связи, основным направлением политики будет широкомасштабное изучение участков недр в акватории Каспийского и Аральского морей.
Вместе с тем, достижение индикаторов и, соответственно, цели планируется через следующие крупные проекты, такие как месторождения Тенгиз, Карачаганак, а также за счет освоения нового месторождения Кашаган.
Кроме того, ведутся поисково-разведочные работы на морских проектах: Курмангазы, Тюб-Караган, Аташ, Жамбай Южный-Южное Забурунье, Жемчужины.
В рамках развития нефтегазового сектора до конца 2015 года запланировано 22 крупных проекта, из них 9 будет реализовываться в рамках отраслевой программы, 13 — в рамках Карты индустриализации. Общий планируемый объем инвестиций по данным проектам составляет 1 379,6 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 25 311 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 64,4 %.
»;
подраздел «Развитие геологии» изложить в следующей редакции:
«Развитие геологии
Приоритетной целью экономической политики является обеспечение рационального и комплексного использования и воспроизводства минеральных ресурсов для активного развития отраслей промышленности.
Для привлечения инвестиций в отрасль недропользования необходимо значительное увеличение объема геологоразведочных работ. Это требует принятия решения о создании государством компании по проведению таких работ.
С 2007 года в стране действует мораторий на проведение конкурсов на предоставление права недропользования. Развитие инвестиционного климата в сфере недропользования потребует дальнейшей проработанности законодательной базы.
Рост производства в машиностроительной промышленности на 16,8 % в 2011 году и в среднем на 9,6 % в год в 2012 - 2015 годах должен быть обеспечен за счет модернизации действующих предприятий, создания гибких производств по расширению выпускаемого ассортимента и освоения новых видов машиностроительной продукции.
В машиностроительной отрасли до конца 2015 года запланировано 59 проектов, из них 17 - по отраслевой программе, 42 — по Карте индустриализации.

2011 жылдан 2015 жыл аралығында саланың жобаларына 189,3 млрд. теңге көлемінде жалпы инвестициялар жоспарланған. Саланың ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 2 501,2 млрд. теңгені құрайды. Саланың ЖҚҚ-сының бүкіл кезеңдегі өсімі 68,3 % құрайды.
Фармацевтика өнеркәсібінің 2011 - 2015 жылдары орташа жыл сайын 2,3% өсуі еңбек өнімділігін арттыру, ассортиментті анағұрлым кеңейту, кәсіпорындардың жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту және жаңаларын салу есебінен қамтамасыз етілуі тиіс.
Фармацевтика саласында 2015 жылдың аяғына дейін 34 жоба, оның ішінде 13-і салалық бағдарлама бойынша, 21-і Индустрияландыру картасы бойынша жоспарланған.
2011 жылдан 2015 жылдар аралығында саланың жобаларына жалпы инвестициялар 36,8 млрд. теңге көлемінде жоспарланып отыр. Саланың ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 78,5 млрд. теңгені құрайды. Саланың ЖҚК-сының бүкіл кезеңдегі өсімі 11,5 % құрайды.
Жеңіл өнеркәсіптің 2012 - 2015 жылдары орташа 3,1 % өсуі әртараптандыру және ұзақ мерзімді кезеңде оның әлеуметтік тиімділігінің күшейте отырып, жеңіл өнеркәсіп өнімінің бәсекеге қабілеттілігінің арта түсуі есебінен қамтамасыз етілетін болады.
Жеңіл өнеркәсіпте 2015 жылдың соңына дейін Индустрияландыру картасы бойынша 7 жоба жоспарланған.
Саланың жобаларына жалпы инвестициялар 2011 жылдан бастап 2015 жылға дейін 6,9 млрд. теңге көлемінде жоспарлануда. Саланың 2011 - 2015 жылдардағы ЖҚҚ-сы 172,0 млрд. теңгені құрайды. Саланың ЖҚҚ-сының бүкіл кезеңдегі өсімі 54,3 % құрайды.
Құрылыс материалдары өндірісін ұлғайту бәсекеге қабілетті, энергия үнемдейтін, ресурс үнемдейтін құрылыс материалдары, индустриялық-инновациялық негізде қосылған құны жоғары бұйымдар мен конструкциялар өндірісін дамыту; құрылыс индустриясы мен құрылыс материалдары өндірісін индустриялық-инновациялық дамытуды кешенді ғылыми-технологиялық қамтамасыз ету есебінен қамтамасыз етілуі тиіс.
Құрылыс саласы бойынша 98 жоба жоспарланды. Инвестициялардың жалпы жоспарланған көлемі 223,1 млрд. теңгені құрайды.
Саланың ЖҚҚ-сы 2011 - 2015 жылдары 1 188,5 млрд. теңгені құрайды. Сала бойынша ЖҚҚ өсімі бүкіл кезеңде 82,1 % құрайды.
Электр энергетикасындағы экономикалық саясаттың мақсаты экономиканың электр энергиясына мұқтаждығың қамтамасыз ету және елдің энергетикалық тәуелсіздігіне қол жеткізу болып табылады.
Саладағы өндірістің 2011 жылы 2,7% және 2012 - 2015 жылдары орташа жылына 3,3% өсуі 2015 жылдың соңына дейін 10 жобаны іске асыру есебінен қамтамасыз етілетін болады, олардың арасында:
1) Шардара ГЭС-ін жаңғырту (2010-2015 жылдар);
2) Екібастұз ГРЭС-2 (№ 3 блоктың құрылысы). Жобаны іске асыру құны - 118,3 млрд. теңге. Қуаты 525 МВт. (2010 - 2014 жылдар);

Общие инвестиции в проекты отрасли с 2011 по 2015 годы планируются в объеме 189,3 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах cоставит 2 501,2 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 68,3 %.
Рост производства в фармацевтической промышленности в среднем на 2,3 % в год в 2011 - 2015 годах должен быть обеспечен за счет повышения производительности труда, значительного расширения ассортимента, модернизации действующих и строительства новых предприятий.
В фармацевтической отрасли до конца 2015 года запланировано 34 проекта, из них 13 - по отраслевой программе, 21 - по Карте и индустриализации.
Общие инвестиции в проекты отрасли с 2011 по 2015 годы планируются в объеме 36,8 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 — 2015 годах составит 78,5 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 11,5 %.
Рост производства в легкой промышленности в среднем на 3,1 % в 2012 — 2015 годах будет обеспечен за счет диверсификации и повышения конкурентоспособности продукции в долгосрочном периоде с усилением ее социальной эффективности.
В легкой промышленности до конца 2015 года запланировано 7 проектов по Карте индустриализации.
Общие инвестиции в проекты отрасли с 2011 по 2015 годы планируются в объеме 6,9 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 172,0 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 54,3 %
.
Увеличение производства строительных материалов должно быть обеспечено за счет развития производства конкурентоспособных, энергосберегающих, ресурсосберегающих строительных материалов, изделий и конструкций с высокой добавленной стоимостью на индустриально-инновационной основе; комплексного научно-технологического обеспечения индустриально-инновационного развития стройиндустрии и производства строительных материалов.
По строительной отрасли запланировано 98 проектов. Общий запланированный объем инвестиций составляет 223,1 млрд. тенге.
ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 1 188,5 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 82,1 %.
Целью экономической политики в электроэнергетике будут обеспечение потребностей экономики в электроэнергии и достижение энергетической независимости страны.
Рост производства в отрасли на 2,7 % в 2011 году и в среднем на 3,3 % в год в 2012 - 2015 годах будет обеспечен за счет реализации до конца 2015 года 10 проектов, среди которых:
1) модернизация Шардаринской ГЭС (2010 - 2015 годы);
2) Экибастузская ГРЭС-2 (строительство блока № 3). Стоимость реализации проекта - 118,3 млрд. тенге. Мощность 525 МВт. (2010-2014 годы);

3) Балқаш ЖЭС құрылысы. Жобаны іске асыру құны 360,7 млрд. теңге. I модульдің қуаты 1320 МВт (2009 - 2017 жылдар);
4) Мойнақ ГЭС. Жобаны іске асыру құны 54,1 млрд. теңге. Қуаты 300 МВт, (2010 - 2012 жылдар);
5) 500 кВ «Алма» ҚС құрылысы, кернеуі 500, 220 кВ желілермен Қазақстан ҰЭЖ-не қосу (2010 - 2014 жылдар).
Саланың жобаларына жалпы инвестициялар 2011 жылдан бастап 2015 жылға дейін 799,3 млрд. теңге көлемінде жоспарлануда. Саланың ЖҚҚ 3 313,0 млрд. теңгені құрайды. Сала бойынша ЖҚҚ өсімі барлық кезеңде 28,3 % құрайды.»;
«Құрылыс» деген кіші бөлімде:
бірінші, үшінші, бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Құрылыс көлемінің 2011 жылы 2,7 %-ға және 2012 - 2015 жылдары орташа 3,3 %-ға өсуі құрылыс секторын реттеуді жетілдіруге ықпал ететін болады.»;
«Құрылыс материалдар өндірісі мен тұрғын үй құрылысы салаларында 2015 жылдың соңына дейін 98 жоба жоспарланған.»;
«Құрылысқа жалпы инвестициялар 2011 жылдан 2015 жылға дейін 10 051,7 млрд. теңге көлемінде жоспарлануда. Саланың ЖКҚ-сы 2011 -2015 жылдары 12 063,6 млрд. теңгені құрайды.»;
«Құрылыс жұмыстарыңың ФКИ, алдындағы жылға %» суреті мынадай редакцияда жазылсын:
«
»;
«Байланыс» деген кіші бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«Байланыс

3) строительство Балхашской ТЭС. Стоимость реализации проекта 360,7 млрд. тенге. Мощность I - модуля 1320 МВт (2009 - 2017 годы);
4) Мойнакская ГЭС. Стоимость реализации проекта 54,1 млрд. тенге. Мощность 300 МВт. (2010 - 2012 годы);
5) строительство ПС 500 кВ «Алма», присоединение к НЭС Казахстана линиями напряжением 500, 220 кВ (2010-2014 годы).
Общие инвестиции в проекты отрасли с 2011 по 2015 годы планируются в объеме 799,3 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 3 313,0 млрд. тенге. Прирост ВДС отрасли за весь период составит 28,3 %.»;
и подразделе «Строительство»:
части первую, третью, пятую изложить в следующей редакции:
«Росту объемов строительства на 2,7 в 2011 году и в среднем на 3,3 % в 2012 - 2015 годах будет способствовать совершенствование регулирования строительного сектора.»;
«В отрасли производства строительных материалов и жилищного строительства до конца 2015 года запланировано 98 проектов.»;
«Общие инвестиции в строительство с 2011 по 2015 годы планируются в объеме 10 051,7 млрд. тенге. ВДС отрасли в 2011 - 2015 годах составит 12 063,6 млрд. тенге.»;
рисунок «ИФО строительных работ, % к предыдущему году» изложить в следующей редакции:
«
»;
подраздел «Связь» изложить в следующей редакции:
«Связь

Байланыс және ақпарат қызметтерінің 2011 жылы 18,7 %-ға және 2012 - 2015 жылдары орташа жылына 8,9 %-ға өсуі инфокоммуникациялық технологиялардың бәсекеге қабілетті экспортқа бағдарланған ұлттық секторын құру есебінен қамтамасыз етілетін болады.»;
«Сауда» деген кіші бөлімде:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Экономиканы дамытудың нысаналы индикаторын қамтамасыз ету үшін сауданың жыл сайынғы өсуі 2011 жылы 14,5 % және 2012 - 2015 жылдары орташа 11,8 % деңгейінде қамтамасыз етілуі тиіс. Экономикалық саясат сауданың инфрақұрылымын жетілдіру арқылы ішкі сауданың тиімділігін арттыруға, сауда саласындағы еңбек өнімділігін ұлғайтуға бағытталатын болады.»;
«Экономикалық өсуінің болжамдық параметрлерін отын-энергетикалық ресурстармен және инфрақұрылыммен қамтамасыз ету» деген 5-бөлімде:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

Рост услуг связи и информации на 18,7 % в 2011 году и в среднем на 8,9 % в год в 2012 - 2015 годах будет обеспечен за счет формирования конкурентоспособного экспортоориентированного национального сектора инфокоммуникационных технологий.»;
в подразделе «Торговля»:
часть первую изложить в следующей редакции:
«Для обеспечения целевого индикатора развития экономики ежегодный рост торговли должен быть обеспечен на уровне 14,5 % в 2011 году и в среднем на 11,8 % в год в 2012 - 2015 годах. Экономическая политика будет направлена на повышение эффективности внутренней торговли, увеличение производительности труда в торговой сфере через совершенствование торговой инфраструктуры.»;
в разделе 5. «Обеспечение прогнозных параметров экономического роста топливно-энергетическими ресурсами и инфраструктурой»:
часть первую изложить в следующей редакции:

«ЖІӨ-нің 7 %-ға жоспарланатын жыл сайынғы өсімі елде 2015 жылға қарай электр энергиясын 2010 жылғы болжамға қатысты 18,76 млрд. кВт/сағаттан астам қосымша өндіруді талап етеді.»;
екінші бөлік алынып тасталсын;
«Электр энергиясына қажеттілікті бағалау, млрд. кВ/с» деген сурет мынадай редакцияда жазылсын:
«
»;
үшінші және төртінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Экономикалық өсудің нысаналы параметрлеріне қол жеткізу 2015 жылға дейін 3,4 млрд.текше метр табиғи газды тұтынудың қосымша көлемін талап етеді.
Жыл сайынғы табиғи газға қосымша қажеттілік 648 млн.текше метрді құрайды.»;
қосымшада:
«Экономиканың 7 % өсуін қамтамасыз ету үшін салалар дамуының индикативтік көрсеткіштері, ФКИ алдыңғы жылға қарағанда %-бен» мынадай редакцияда жазылсын:
«Экономиканың 7 % өсуін қамтамасыз ету үшін салалар дамуының
индикативтік көрсеткіштері, алдыңғы жылға %-бен НКИ

«Планируемый ежегодный рост ВВП на 7 % потребует дополнительной выработки электроэнергии в стране к 2015 г. на 18,76 млрд. кВт/час больше относительно 2010 года.»;
часть вторую исключить;
рисунок «Оценка потребности в электроэнергии, млрд. кВт/ч» изложить в следующей редакции:
«
»;
части третью и четвертую изложить в следующей редакции:
«Достижение индикативных параметров экономического роста потребует дополнительного объема потребления природного газа 3,4 млрд.куб.м до 2015 года.
Ежегодная дополнительная потребность в природном газе составит 648 млн.куб.м.»;
В приложении:
«Индикативные показатели развития отраслей для обеспечения 7 % экономического роста, ИФО в % к предыдущему году» изложить в следующей редакции:
«
Индикативные показатели развития отраслей для обеспечения 7 %
экономического роста, ИФО в % к предыдущему году