Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 9 маусымдағы № 772 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 7 шілдедегі № 4-5/612 бұйрығын қараңыз.
«Мақта саласын дамыту туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шiлдедегi Заңының 6-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүргізу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 9 маусымдағы
№ 772 қаулысымен
бекiтiлген
Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүзеге асыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) «Мақта саласын дамыту туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шiлдедегi Заңына сәйкес әзiрленген және мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүзеге асыру тәртiбiн анықтайды.
2. Осы Қағидадаларда мынадай негiзгi ұғымдар қолданылады:
1) мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру қоры – мақта өңдеу ұйымдарының өздерi берген мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелерiн орындамауынан мақта қолхаттарын ұстаушылардың құқықтары мен заңды мүдделерiн қорғауды қамтамасыз ету мақсатында өз қызметiн жүзеге асыратын заңды тұлға;
2) мақта қолхатын ұстаушы – мақта өңдеу ұйымына шиттi мақтаны сақтауға және (немесе) бастапқы өңдеуге; мақта талшығын және мақта тұқымын сақтауға өткiзген мақта иесi; мақта қолхатында индоссамент жасалған жағдайда – индоссат;
3) мақта өңдеу ұйымы – меншiк құқығында мақта тазалау зауыты бар, мақта қолхаттарын бере отырып қойма қызметі бойынша қызметтер көрсететiн заңды тұлға;
4) мақта өңдеу ұйымын уақытша басқару (бұдан әрi – уақытша басқару) – мақта өңдеу ұйымының мақта қолхаттары бойынша өз мiндеттемелерiн орындау қабiлетiн қалпына келтiруге бағытталған әкiмшiлiк, заңдылық, қаржылық, ұйымдастыру-техникалық және басқа iс-шаралар мен рәсiмдер кешенiн ерiксiз жүргiзу;

Об утверждении Правил проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2012 года № 772. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 07.07.2015 г. № 4-5/612.
В соответствии с подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июня 2012 года № 772
Правила проведения временного управления
хлопкоперерабатывающей организацией
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О развитии хлопковой отрасли» и определяют порядок проведения временного управления хлопкоперерабатывающей организацией.
2. В настоящих Правилах применяются следующие основные понятия:
1) фонд гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам – юридическое лицо, осуществляющее свою деятельность в целях обеспечения защиты прав и законных интересов держателей хлопковых расписок от неисполнения хлопкоперерабатывающими организациями обязательств по выданным ими хлопковым распискам;
2) держатель хлопковой расписки – владелец хлопка, передавший хлопкоперерабатывающей организации хлопок-сырец на хранение и (или) первичную переработку; хлопок-волокно и семена хлопчатника – на хранение; в случае совершения на хлопковой расписке индоссамента – индоссат;
3) хлопкоперерабатывающая организация – юридическое лицо, имеющее на праве собственности хлопкоочистительный завод, оказывающее услуги по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
4) временное управление хлопкоперерабатывающей организацией (далее – временное управление) – принудительное проведение комплекса административных, юридических, финансовых, организационно-технических и других мероприятий и процедур, направленных на восстановление способности хлопкоперерабатывающей организации исполнять свои обязательства по хлопковым распискам;

5) уақытша әкiмшiлiк – мақта қолхаттарын ұстаушылардың, уәкiлеттi органның, мақта өңдеу ұйымының, мақта өңдеу ұйымы қатысушы болып табылатын мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру қорының өкiлдерiн қамтитын, уақытша басқарудың қолданылуы кезеңіңде мақта өңдеу ұйымын басқаруды жүзеге асыратын алқалық орган;
6) уақытша басқару жөнiндегi комиссия – құрамына мақта саласын дамыту саласындағы уәкiлеттi орган ведомсвосының аумақтық бөлімшесінің және облыстың жергiлiктi атқарушы органының өкiлдерiн қамтитын, мақта өңдеу ұйымын уақытша басқаруды жүзеге асыратын алқалық орган.
3. Уақытша басқаруды уақытша басқару жөнiндегi комиссия мен уақытша әкiмшiлiк мақта өңдеу ұйымының қаражаты есебiнен жүзеге асырады.
4. Уақытша басқару алты айдан аспайтын мерзiмге енгiзiледi.
2. Уақытша басқаруды жүргізудің негiздерi мен шарттары
5. Уақытша басқару мынадай негіздердің кемінде біреуі болған жағдайда енгізіледі:
1) мақта қолхатын ұстаушының алғашқы талабы бойынша мақта беруден бас тартудан көрінген мақта қолхаттарын бере отырып қойма қызметі бойынша қызмет көрсету жөніндегі   шарттық мiндеттемелердiң жүйелi түрде (қатарынан күнтiзбелiк алты ай iшiнде екi және одан да көп рет) тиiсiнше орындалмауы;
2) мақта қолхаттарымен қамтамасыз етiлген мақта мөлшерiнiң сақтаудағы мақтаның нақты мөлшерiнен артық болуы фактi анықталуы.
6. Уақытша басқару облыстық жергiлiктi атқарушы органның ұсынысы немесе тексерiс жүргiзу кестесi немесе мақта беруден бас тартудың екi және одан да көп фактiлерi бойынша мақта қолхаттарын ұстаушылардың ресми өтiнiштерi (шағымдары) негiзiнде мақта саласын дамыту саласындағы уәкiлеттi орган мақта өңдеу ұйымының қызметiне инспекциялау (тексеру) жүргiзген жағдайда енгiзiледi, кеінен анықталған бұзушылықтар туралы акт жасалады.
3. Уақытша басқаруды жүргізу тәртiбi
7. Облыстық жергiлiктi атқарушы орган уәкiлеттi органға мақта өңдеу ұйымын тексеру актiсiмен қоса, құрамында уақытша басқаруды енгiзуге негiздер туралы қорытынды мен уақытша басқару жөнiндегi комиссия құрамына енгiзуге арналған кандидатуралар бар уақытша басқаруды енгiзу туралы ұсыныс жолдайды.
8. Уәкiлеттi орган ұсыныс түскен күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде уақытша басқаруды енгiзу туралы шешiм қабылдайды, онда:

5) временная администрация – коллегиальный орган, включающий представителей держателей хлопковых расписок, уполномоченного органа, хлопкоперерабатывающей организации, фонда гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам, участником которого является хлопкоперерабатывающая организация, осуществляющий управление хлопкоперерабатывающей организацией в период действия временного управления;
6) комиссия по временному управлению – коллегиальный орган, включающий представителей уполномоченного органа в области развития хлопковой отрасли (далее – уполномоченный орган), территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области развития хлопковой отрасли и местного исполнительного органа области, осуществляющий временное управление хлопкоперерабатывающей организацией.
3. Временное управление осуществляется комиссией по временному управлению и временной администрацией за счет средств хлопкоперерабатывающей организации.
4. Временное управление вводится на срок не более шести месяцев.
2. Основания и условия проведения временного управления
5. Временное управление вводится при наличии хотя бы одного из следующих оснований:
1) систематического (двух и более раза в течение шести последовательных календарных месяцев) ненадлежащего исполнения договорных обязательств по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок, выраженных в отказе выдать хлопок по первому требованию держателя хлопковой расписки;
2) выявления факта превышения количества хлопка, обеспеченного хлопковыми расписками, над фактическим количеством хранящегося хлопка.
6. Временное управление вводится при условии проведения уполномоченным органом в области развития хлопковой отрасли (далее – уполномоченный орган) инспектирования (проверки) деятельности хлопкоперерабатывающей организации на основании представления местного исполнительного органа области или графика проведения проверок или официальных обращений (жалоб) держателей хлопковых расписок по двум и более фактам отказа в выдаче хлопка с последующим составлением акта о выявленных нарушениях.
3. Порядок проведения временного управления
7. Местный исполнительный орган области направляет в уполномоченный орган представление о введении временного управления, содержащее заключение о наличии оснований для введения временного управления и кандидатуры для включения в состав комиссии по временному управлению, с приложением акта проверки хлопкоперерабатывающей организации.
8. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня поступления представления принимает решение о введении временного управления, которое содержит:

1) мақта өңдеу ұйымының атауы және орналасқан жерi;
2) уақытша басқаруды енгiзу негiзi;
3) уақытша басқару қолданысының басталуы мен мерзiмi;
4) мақтаны берудi тоқтата тұрумен қоса, мақта өңдеу ұйымының қызметiн шектеулер тiзбесi;
5) уақытша басқару жөнiндегi комиссияның дербес құрамы;
6) мақта өңдеу ұйымының басшы қызметкерлерiне:
жұмыс туралы есеп дайындау және оны уақытша әкiмшiлiкке ұсыну туралы;
мақта өңдеу ұйымы берген мақта қолхаттарын белгiлi ұстаушыларды уақытша басқаруды енгiзу туралы мiндеттi түрде хабардар ету туралы нұсқама қамтылады.
9. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия уақытша басқаруды енгiзу туралы шешiм қабылданған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешіктірмей:
1) уақытша басқару жөнiндегi комиссия төрағасының кандидатурасын анықтайды және оны уәкiлеттi органға бекiтуге жолдайды;
2) мақта өңдеу ұйымына қызмет көрсететiн банктiң атына мақта өңдеу ұйымының шоты бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы жазбаша хабарлама жiбередi.
10. Уәкiлеттi орган уақытша басқаруды енгiзу туралы шешiм қабылданған күннен бастап үш жұмыс күнi iшiнде мақта өңдеу ұйымының қаражаты есебiнен республикалық мерзiмдi баспа басылымдарында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде:
1) уақытша басқаруды енгiзу туралы шешiмдi;
2) мақта қолхаттарын ұстаушылардың мақта қолхаттарын ұстаушылардың жиналысына қатысуы құқығы туралы хабарлама жариялайды.
11. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия уақытша басқаруды енгiзу туралы шешiм жарияланған сәттен бастап үш жұмыс күнi iшiнде уақытша әкiмшiлiк құрамына өкiлдер сайлау үшiн мақта қолхаттарын ұстаушылардың жиналысын өткiзудi ұйымдастырады және уақытша әкiмшiлiктің құрамын бекiтедi.
12. Мақта өңдеу ұйымының басқарушы қызметкерлерi уақытша әкiмшiлiкке қабылдау-беру актiсi бойынша мақта өңдеу ұйымының мөрлерiн, мөртабандарын, бланктерiн, құндылықтарын, үй-жайларының, сейфтерiнiң кiлттерiн және барлық қажеттi құжаттарын тапсырады.
13. Уақытша әкiмшiлiк бiрiншi кезектегi тәртiппен:
1) мақта өңдеу ұйымының қаржылық жай-күйiне талдау жүргiзедi;
2) мақта өңдеу ұйымының мүлкiне және оның мiндеттемелерiне түгендеу, сондай-ақ сақталудағы мақтаға түгендеу жүргiзедi;
3) мақта өңдеу ұйымының мақта қолхаттарын ұстаушылар алдындағы берешегiн қоса алғанда, кредиторлық берешегiн айқындайды;
4) сотқа талап-арыздар дайындау мен ұсынуды қоса алғанда, мерзiмi өткен дебиторлық берешектi өндiрiп алу жөнiнде шаралар қабылдайды;

1) наименование и место нахождения хлопкоперерабатывающей организации;
2) основание для введения временного управления;
3) начало и срок действия временного управления;
4) перечень ограничений деятельности хлопкоперерабатывающей организации, включая приостановление отпуска хлопка;
5) персональный состав комиссии по временному управлению;
6) предписание руководящим работникам хлопкоперерабатывающей организации:
о подготовке отчета о работе и представлении его временной администрации;
об обязательном уведомлении известных держателей хлопковых расписок, выданных хлопкоперерабатывающей организацией, о введении временного управления.
9. Комиссия по временному управлению в срок не позднее двух рабочих дней со дня принятия решения о введении временного управления:
1) определяет кандидатуру председателя комиссии по временному управлению и направляют ее на утверждение в уполномоченный орган;
2) направляет письменное уведомление в адрес обслуживающего хлопкоперерабатывающую организацию банка о приостановлении расходных операций по счету хлопкоперерабатывающей организации.
10. Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней со дня принятия решения о введении временного управления публикует в  республиканских периодических печатных изданиях на государственном и русском языках за счет средств хлопкоперерабатывающей организации:
1) решение о введении временного управления;
2) сообщение о праве держателей хлопковых расписок участвовать в собрании держателей хлопковых расписок.
11. Комиссия по временному управлению в течение трех рабочих дней с момента опубликования решения о введении временного управления организует проведение собрания держателей хлопковых расписок для избрания представителей в состав временной администрации и утверждает состав временной администрации.
12. Руководящие работники хлопкоперерабатывающей организации передают временной администрации по акту приема-передачи печати, штампы, бланки, ценности, ключи от помещений, сейфов и все необходимые документы хлопкоперерабатывающей организации.
13. Временная администрация в первоочередном порядке:
1) проводит анализ финансового состояния хлопкоперерабатывающей организации;
2) проводит инвентаризацию имущества хлопкоперерабатывающей организации и ее обязательств, а также инвентаризацию хранящегося хлопка;
3) определяет кредиторскую задолженность хлопкоперерабатывающей организации, включая задолженность перед держателями хлопковых расписок;
4) принимает меры по взысканию просроченной дебиторской задолженности, включая подготовку и предъявление исков в суд;

5) мақта өңдеу ұйымының басқару құрылымын және штат санын айқындайды;
6) мақта қолхаттарына қол қоюға уәкiлеттi адамдардың тегi, аты, әкесiнiң аты (олар бар болған жағдайда) бар карточканы, олардың қолтаңбаларының үлгiлерiн уәкiлеттi органға табыс етедi;
7) банкте банк операциялары бойынша операциялар жасау үшiн құжаттарға қол қою құқығы бар лауазымды адамдардың қойылған қолдарының үлгiлерi бар жаңа карточканы қызмет көрсететiн банкке табыс етедi (бұл ретте уақытша әкiмшiлiк тағайындалғанға дейiн табыс етiлген карточка жойылуға тиiс);
8) уақытша басқару жөнiндегi комиссияға мақта өңдеу ұйымының нақты жай-күйi туралы ақпарат бередi және осы мақта өңдеу ұйымының шаруашылық қызметiн жақсарту жөнiнде ұсыныстар енгiзедi.
14. Уақытша әкiмшiлiктің мақта өңдеу ұйымының мүлкiн мүлiктi кепiлге берудi, мүлiктiк жалдауды қоса алғанда, иелiктен шығару жөнiнде шешiмдер қабылдауға құқығы жоқ.
15. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия уақытша әкiмшiлiктiң қызмет нәтижелерi туралы есебiн бекiтедi және уақытша әкiмшiлiктiң қызметiн бақылауды жүзеге асырады.
4. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия мен уақытша әкiмшiлiктiң
жұмыс тәртiбi
16. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия мүшелерiнiң жалпы саны тақ болуға және үш адамнан кем болмауға тиiс.
17. Уақытша басқару жөнiндегi комиссия өз мүшелерiнiң жалпы санының кемінде үштен екiсi болған жағдайда шешiм қабылдауға құқылы.
18. Уақытша басқару жөнiндегi комиссияның отырыстары қажеттiлiгiне қарай өткiзiледi.
19. Уақытша басқару жөнiндегi комиссияның шешiмдерi көпшiлiк дауыспен қабылданады, хаттамамен ресiмделедi, оған уақытша басқару жөнiндегi комиссияның төрағасы, мүшелерi, хатшысы қол қояды және уақытша әкiмшiлiктiң орындауы үшiн мiндеттi болып табылады.
20. Шешiмдер қабылдау кезiнде уақытша әкiмшiлiк мүшелерiнiң дауыстары:
1) мақта қолхаттарын ұстаушылар – жиырма бес пайыз;
2) мақта өңдеу ұйымы – жиырма бес пайыз;
3) уәкiлеттi орган – жиырма бес пайыз;
4) мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру қоры – жиырма бес пайыз болып бөлiнедi.
5. Уақытша басқаруды тоқтату тәртiбi
21. Уақытша басқару:
1) уәкiлеттi органның шешiмiмен белгiленген уақытша басқару мерзiмiнiң аяқталуы бойынша;
2) уәкiлеттi орган уақытша басқаруды мерзiмiнен бұрын аяқтау туралы шешiм қабылдаған жағдайда;
3) соттың заңды күшiне енген шешiмi бойынша тоқтатылады.
22. Уақытша басқару:

5) определяет структуру управления и штатную численность хлопкоперерабатывающей организации;
6) представляет в уполномоченный орган карточку с фамилиями, именами и отчествами (при их наличии) лиц, уполномоченных подписывать хлопковые расписки, образцы их подписей;
7) представляет в обслуживающий банк новую карточку с образцами подписей должностных лиц, имеющих право подписи документов, для совершения операций по банковским операциям в банке (при этом представленная до назначения временной администрации карточка подлежит аннулированию);
8) представляет комиссии по временному управлению информацию о фактическом состоянии хлопкоперерабатывающей организации и вносит предложения по улучшению хозяйственной деятельности хлопкоперерабатывающей организации.
14. Временная администрация не правомочна принимать решения по отчуждению имущества хлопкоперерабатывающей организации, включая передачу имущества в залог, имущественный найм.
15. Комиссия по временному управлению утверждает отчет временной администрации о результатах деятельности и осуществляет контроль за деятельностью временной администрации.
4. Порядок работы комиссии по временному управлению и
временной администрации
16. Общее количество членов комиссии по временному управлению должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек.
17. Комиссия по временному управлению правомочна принимать решения при наличии не менее двух третей от общего числа ее членов.
18. Заседания комиссии по временному управлению проводятся по мере необходимости.
19. Решения комиссии по временному управлению принимаются большинством голосов, оформляются протоколом, подписываются председателем, членами и секретарем комиссии по временному управлению и являются обязательными для исполнения временной администрацией.
20. При принятии решений голоса членов временной администрации распределяются следующим образом:
1) держатели хлопковых расписок – двадцать пять процентов;
2) хлопкоперерабатывающая организация – двадцать пять процентов;
3) уполномоченный орган – двадцать пять процентов;
4) фонд гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам – двадцать пять процентов.
5. Порядок прекращения временного управления
21. Временное управление прекращается:
1) по истечении установленного решением уполномоченного органа срока временного управления;
2) в случае принятия уполномоченным органом решения о досрочном завершении временного управления;
3) по решению суда, вступившему в законную силу.
22. Временное управление прекращается досрочно в случаях:

1) мақта өңдеу ұйымы берiлген мақта қолхаттары бойынша өз мiндеттемелерiн орындау қабiлеттiлiгiн қалпына келтiрген;
2) басқа да мақта қолхаттарын ұстаушылардың талаптарын тиiсiнше орындауға ықпал ететiн жағдайлар болмау шартымен уақытша басқару кезеңiнде мақта қолхаттарын ұстаушылардың барлық мәлiм етiлген талаптарын толық көлемде қанағаттандырған жағдайларда мерзiмiнен бұрын тоқтатылады.
23. Уақытша басқаруды мерзiмiнен бұрын аяқтау үшiн негiздер болған жағдайда уақытша әкiмшiлiк тиiстi акт жасайды, соның негiзiнде уақытша басқару жөнiндегi комиссия уәкiлеттi органға уақытша басқаруды мерзiмiнен бұрын аяқтау туралы ұсыныс енгiзедi. Уәкiлеттi орган бес жұмыс күнi iшiнде уақытша басқаруды мерзiмiнен бұрын аяқтау туралы шешiм қабылдайды.
24. Уақытша басқаруды енгiзуге әкелген себептердiң жойылуына байланысты оны тоқтату (оның ішінде мерзімнен бұрын) мақта өңдеу ұйымына қатысты барлық шектеулердi жоюға әкеп соғады.
25. Егер уақытша басқару мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердi орындауға әкеп соқтырмаған жағдайда, уәкiлеттi орган:
1) тиiстi облыстың жергiлiктi атқарушы органына мақта қолхаттарын бере отырып қойма қызметі бойынша қызмет көрсету жөнiндегi қызметтi жүзеге асыру құқығына арналған лицензиядан айыру туралы ұсыныс енгiзедi;
2) мақта өңдеу ұйымын мәжбүрлеп тарату туралы сотқа талап-арыз беруге бастама жасайды.

1) восстановления способности хлопкоперерабатывающей организации исполнить свои обязательства по выданным хлопковым распискам;
2) удовлетворения всех заявленных в период временного управления требований держателей хлопковых расписок в полном объеме при условии отсутствия обстоятельств, влияющих на надлежащее исполнение требований других держателей хлопковых расписок.
23. При наличии оснований для досрочного завершения временного управления временная администрация составляет соответствующий акт, на основании которого комиссия по временному управлению вносит уполномоченному органу предложение о досрочном завершении временного управления. Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней принимает решение о досрочном завершении временного управления.
24. Прекращение временного управления (в том числе и досрочное) в связи с устранением причин, повлекших его введение, влечет за собой отмену всех ограничений в отношении хлопкоперерабатывающей организации.
25. В случае, если временное управление не привело к исполнению обязательств по хлопковым распискам, уполномоченный орган:
1) вносит соответствующему местному исполнительному органу области предложение о лишении лицензии на право осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
2) инициирует подачу искового заявления в суд о принудительной ликвидации хлопкоперерабатывающей организации.