"Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі 2011 - 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 308 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 маусымдағы № 866 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 234 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 14.04.2015 № 234 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламаны бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 31 наурыздағы № 308 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламада:
«1. Паспорты» деген бөлімде:
«Міндеттері» деген жолдың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық қауіптерін азайту жөніндегі мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін арттыру»;
«Қаржыландыру көздері және көлемі» деген жолда:
«355699» деген сандар «362523,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«355699» деген сандар «362523,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«26166,5» деген сандар «27915,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«27363,5» деген сандар «243523,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«243944,5» деген сандар «30361,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«29112,5» деген сандар «30361,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«29112,5» деген сандар «30361,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«3. Ағымдағы жағдайды талдау» деген бөлімде:
екінші бөліктің екінші сөйлемі алынып тасталсын;
төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық сарапшылардың бағалауы бойынша Қазақстан Республикасында сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес үшін ең тиімді болып танылған заңнамалық база қалыптастырылды.»;
жиырма төртінші бөлік алынып тасталсын;
жиырма алтыншы бөліктің кестесінде:
«Күшті жақтары» деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Күшті жақтары
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша нормативтік-құқықтық базаның болуы
2. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың қалыптасқан тәжірибесі»;
«Әлсіз жақтары» деген баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Әлсіз жақтары
1. Халықтың құқықтық сауаттылығының жеткіліксіз деңгейі
2. Мемлекеттік және жергілікті атқарушы билік органдары қызметі ашықтығының жеткіліксіздігі»;
жиырма жетінші бөлікте:
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 308 "Об утверждении отраслевой Программы по противодействию коррупции в Республике Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2012 года № 866. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 234
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.04.2015 № 234.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2011 года № 308 «Об утверждении отраслевой Программы по противодействию коррупции в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения и дополнения:
в отраслевой Программе по противодействию коррупции в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе «1. Паспорт»:
абзац второй строки «Задачи» изложить в следующей редакции: «Повышение эффективности деятельности государственных органов по противодействию коррупции, а также уменьшению коррупционных рисков»;
в строке «Источники и объем финансирования»:
цифры «355699» заменить цифрами «362523,5»;
цифры «355699» заменить цифрами «362523,5»;
цифры «26166,5» заменить цифрами «27915,5»;
цифры «27363,5» заменить цифрами «243523,5»;
цифры «243944,5» заменить цифрами «30361,5»;
цифры «29112,5» заменить цифрами «30361,5»;
цифры «29112,5» заменить цифрами «30361,5»;
в разделе «3. Анализ текущей ситуации»:
второе предложение части второй исключить;
часть четвертую изложить в следующей редакции:
«В Республике Казахстан сформирована законодательная база для борьбы с коррупцией, которая по оценкам международных экспертов признана одной из эффективных.»;
часть двадцать четвертую исключить;
в таблице части двадцать шестой:
графу «Сильные стороны» изложить в следующей редакции:
«Сильные стороны
1. Наличие нормативной правовой базы по противодействию коррупции
2. Сформированный опыт противодействия коррупции»;
графу «Слабые стороны» изложить в следующей редакции:
«Слабые стороны
1. Недостаточный уровень правовой грамотности населения
2. Недостаточная открытость деятельности государственных и местных исполнительных органов власти»;
в части двадцать седьмой:
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:

«Қазақстан Республикасында қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресті күшейту және құқық қорғау қызметін одан әрі жетілдіру жөніндегі қосымша шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 22 сәуірдегі № 793 Жарлығы;»;
жиырма төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасының 2010 жылдан 2020 жылға дейінгі кезеңге арналған құқықтық саясат тұжырымдамасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2009 жылғы 24 тамыздағы № 858 Жарлығы;»;
мынадай мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасында құқық қорғау қызметі мен сот жүйесінің тиімділігін арттыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 17 тамыздағы № 1039 Жарлығы.»;
отыз үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Осыған байланысты табысты іске асыру үшін мынадай басты факторларды бөлу қажет.»;
отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы және отыз жетінші бөліктер алынып тасталсын;
отыз сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Халықаралық құқық нормаларын іске асыруға, сыбайлас жемқорлыққа қарсы халықаралық шарттар мен келісімдерге қосылуға, елдің құқық қорғау органдарының сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес саласын реттейтін беделді халықаралық сыбайлас жемқорлыққа қарсы ұйымдармен ықпалдасуына байланысты құқықтық салада да елеулі проблемалар бар. Мәселен, сыбайлас жемқорлық үшін қылмыстық жауапкершілік туралы және сыбайлас жемқорлық үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілік туралы конвенцияларға.»;
отыз тоғызыншы, қырқыншы, қырық бірінші, қырық төртінші, алпыс алтыншы бөліктер алынып тасталсын;
«4. Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген бөлімде:
үшінші бөліктің 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық қауіптерін азайту жөніндегі мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін арттыру;»;
Бағдарламаны іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштеріндегі бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі негізгі орындаушы – Агенттік, бірлесіп орындаушылары – Жоғарғы Сот, Бас прокуратура, Ішкі істер, Әділет, Қаржы, Экономикалық даму және сауда, Сыртқы істер, Мәдениет және ақпарат, Көлік және коммуникация министрліктері, басқа да мемлекеттік органдар болып табылады.»;
«5. Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген бөлімде:
1-тармақта:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«2011 – 2015 жылдар ішінде елдегі қылмыстық ахуалды, сондай-ақ қолданыстағы заңнаманы талдау негізінде қылмыстық және әкімшілік заңнамаларды жетілдіру шеңберінде сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен әкімшілік құқық бұзушылықтардың тізбесі оларды мұндай қылмыстарға жатқызу негізділігі тұрғысынан қайта қаралатын болады.»;
мынадай мазмұндағы төртінші және бесінші бөліктермен толықтырылсын:
«Сонымен қатар, жаңа құқықтық тетіктерді, ақпараттық мүмкіндіктерді орнатуға, сыбайлас жемқорлықты болдырмауға және оның алдын алуға қоғамды барынша кеңінен тартуға, мемлекеттік қызметшілердің ірі шығыстарын декларациялау институтын енгізуге және т.б. бағытталған Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы саласындағы заң актілеріне түзетулер әзірленетін болады.
Бұдан басқа, қазіргі жағдайларды, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы шетелдің оң тәжірибесін ескере отырып, «Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы» және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасы заңдарының жаңа редакциясын әзірлеу ұсынылады.»;
2-тармақта:
бірінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

«Указ Президента Республики Казахстан от 22 апреля 2009 года № 793 «О дополнительных мерах по усилению борьбы с преступностью и коррупцией и дальнейшему совершенствованию правоохранительной деятельности в Республике Казахстан;»;
абзац двадцать четвертый изложить в следующей редакции:
«Указ Президента Республики Казахстан от 24 августа 2009 года № 858 «О Концепции правовой политики Республики Казахстан на период с 2010 до 2020 года;»;
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
«Указ Президента Республики Казахстан от 17 августа 2010 года № 1039 «О мерах по повышению эффективности правоохранительной и судебной системы в Республике Казахстан».»;
часть тридцать третью изложить в следующей редакции:
«В этой связи для успешной реализации необходимо выделение следующих ключевых факторов.»;
части тридцать четвертую, тридцать пятую, тридцать шестую и тридцать седьмую исключить;
часть тридцать восьмую изложить в следующей редакции:
«Имеются существенные проблемы и в правовой сфере, связанные с реализацией норм международного права, присоединения к международным антикоррупционным договорам и соглашениям, интегрированием правоохранительных органов страны в авторитетные международные антикоррупционные организации, регулирующие сферу борьбы с коррупцией. К примеру, к конвенциям об уголовной ответственности за коррупцию и о гражданско-правовой ответственности за коррупцию.»;
части тридцать девятую, сороковую, сорок первую, сорок четвертую, шестьдесят шестую исключить;
в разделе «4. Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
пункт 2 части третьей изложить в следующей редакции:
«2. Повышение эффективности деятельности государственных органов по противодействию коррупции, а также уменьшению коррупционных рисков;»;
часть пятую в показателях результатов реализации Программы изложить в следующей редакции:
«Основным исполнителем по реализации Программы является Агентство, соисполнителями – Верховный Суд, Генеральная прокуратура, министерства внутренних дел, юстиции, финансов, экономического развития и торговли, иностранных дел, культуры и информации, транспорта и коммуникаций, другие государственные органы»;
в разделе «5. Этапы реализации Программы»:
в пункте 1:
часть третью изложить в следующей редакции:
«В течение 2011 – 2015 годов на основе анализа криминогенной ситуации в стране, а также действующего законодательства в рамках совершенствования уголовного и административного законодательства будет пересмотрен перечень коррупционных преступлений и административных правонарушений на предмет обоснованности их отнесения к таковым.»;
дополнить частями четвертой и пятой следующего содержания:
«Также будут разработаны поправки в законодательные акты Республики Казахстан в области борьбы с коррупцией, направленные на установление новых правовых механизмов и информационных возможностей, более широкое привлечение общественности к профилактике и предотвращению коррупции, введение института декларирования крупных расходов государственных служащих и т.д.
Кроме того, с учетом современных реалий, а также положительного зарубежного опыта в области противодействия коррупции предполагается разработка в новой редакции законов Республики Казахстан «Об органах финансовой полиции Республики Казахстан» и «Об административных процедурах».»;
в пункте 2:
часть первую изложить в следующей редакции:

«2. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық қауіптерін азайту жөніндегі мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін арттыру»;
төртінші бөлік алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бағдарламаның іске асырылуына тұрақты бақылауды жүзеге асыру мақсатында белгіленген мониторингілеу рәсімімен қатар, оны іске асырудың аралық қорытындылары Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес мәселелері жөніндегі комиссияның отырыстарында жыл сайын қаралатын болады.»;
«6. Қажетті ресурстар» деген бөлімінің үшінші бөлігінде:
«355699» деген сандар «362523,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«355699» деген сандар «362523,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«26166,5» деген сандар «27915,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«27363,5» деген сандар «243523,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«243944,5» деген сандар «30361,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«29112,5» деген сандар «30361,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«29112,5» деген сандар «30361,5» деген сандармен ауыстырылсын;
«7. Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген бөлімде:
реттік нөмірі 1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1.
Саяси партиялармен және қозғалыстармен бірлесе отырып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы тақырыпта қоғамдық тыңдаулар, акциялар және іс-шаралар өткізу
Тиісті іс-шаралар өткізу
ЭСЖКА (жинақтау) (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, «Нұр Отан» ХДП (келісім бойынша), саяси партиялар мен қозғалыстар
Үнемі
ЭСЖКА
2011 жылы – 1981,5
2012 жылы – 1981,5
2013 жылы – 1981,5
2014 жылы – 1981,5
2015 жылы – 1981,5
Қоршағанортамині 2011 жылы – 1050,0
2012 жылы – 1300,0
2013 жылы – 1300,0
2014 жылы – 1300,0
2015 жылы – 1300,0
Жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде
РБ
ЖБ
001 «Қоғамдық қатынастардағы экономикалық қылмысты және жемқорлық деңгейін төмендету»
001 «Қоршаған ортаны қорғау сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер»
»;
реттік нөмірі 2-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Лицензияланатын қызмет түрлерін және мемлекеттік органдардың рұқсат беру функцияларын қысқарту, сондай-ақ кәсіпкерлік қызметтің қандай да бір түрін ұйымдастыруға лицензияларды алу және рұқсат беру тәртібін оңайлату жөніндегі жұмысты жалғастыру»;
реттік нөмірі 4-жол алынып тасталсын;
4-бағанда:
реттік нөмірі 6-жолдағы «ҚБА (келісім бойынша)» деген аббревиатура «ҰБ (келісім бойынша)» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 8-жолдағы «БАМ» деген аббревиатура «ККМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 10-жолдағы «БАМ» деген аббревиатура «МАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 13-жолдағы «БАМ» деген аббревиатура «МАМ, ККМ» деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 14-жолда:

«2. Повышение эффективности деятельности государственных органов по противодействию коррупции, а также уменьшению коррупционных рисков.»;
часть четвертую исключить;
дополнить частью третьей следующего содержания:
«В целях осуществления постоянного контроля за реализацией Программы наряду с установленной процедурой мониторинга промежуточные итоги ее реализации также будут ежегодно рассматриваться на заседаниях Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией.»;
в части третьей раздела «6. Необходимые ресурсы»:
цифры «355699» заменить цифрами «362523,5»;
цифры «355699» заменить цифрами «362523,5»;
цифры «26166,5» заменить цифрами «27915,5»;
цифры «27363,5» заменить цифрами «243523,5»;
цифры «243944,5» заменить цифрами «30361,5»;
цифры «29112,5» заменить цифрами «30361,5»;
цифры «29112,5» заменить цифрами «30361,5»;
в разделе «7. План мероприятий по реализации Программы»:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
«
1.
Проводить совместно
с политическими
партиями и
движениями
общественные
слушания, акции и
мероприятия на
антикоррупционную
тематику
Проведение
соответст-
вующих
мероприятий
АБЭКП (созыв)
(по согласова-
нию), заин-
тересованные
государственные
органы, акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы, НДП
«Нур Отан» (по
согласованию),
политические
партии и
движения
Пос-
тоян-
но
АБЭКП
2011 год
– 1981,5
2012 год
– 1981,5
2013 год
– 1981,5
2014 год
– 1981,5
2015 год
– 1981,5
МООС
2011 год
– 1050,0
2012 год
– 1300,0
2013 год
– 1300,0
2014 год
– 1300,0
2015 год
– 1300,0
В пределах
средств,
преду-
смотрен-
ных
местными
бюджетами
РБ
МБ
001
«Миними-
зация
уровня
корруп-
циоген-
ности
общест-
венных
отноше-
ний и
крими-
нализации
экономики
»
001
«Услуги
по сохра-
нению,
восста-
новлению
и улучше-
нию
качества
окружа-
ющей
среды»
»;
графу 2 строки, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
«Продолжить работу по сокращению лицензируемых видов деятельности и разрешительных функций государственных органов, а также упрощению порядка получения лицензий или разрешений на организацию того или иного вида предпринимательской деятельности»;
строку, порядковый номер 4, исключить;
в графе 4:
строки, порядковый номер 6, аббревиатуру «АФН (по согласованию)» заменить аббревиатурой «НБ (по согласованию)»;
строки, порядковый номер 8, аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурой «МТК»;
строки, порядковый номер 10, аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурой «МКИ»;
строки, порядковый номер 13, аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурами «МКИ, МТК»;
в строке, порядковый номер 14:

4 және 6-бағандардағы «БАМ» деген деген аббревиатура «МАМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
6-бағандағы «ТСМ» деген деген аббревиатура «СДША» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«407,0» деген сандар «960,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«435,0» деген сандар «1150,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«466,0» деген сандар «1150,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«466,0» деген сандар «1150,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«466,0» деген сандар «1150,0» деген сандармен ауыстырылсын;
8-бағандағы «025» деген сандар «021» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 15-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
«Сыбайлас жемқорлық ұғымын, сыбайлас жемқорлықтың орын алу фактілері кездескен жағдайда азаматтардың әрекет ету тәртібін, сондай-ақ мұндай фактілерге астыртын болысқаны үшін жауапкершілікті түсіндіретін жадынамалар әзірлеу және халықтың әртүрлі топтары арасында тарату, сондай-ақ мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарында орналастыру»;
реттік нөмірі 21-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 25-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
25.
Журналистік тексеру жүргізу арқылы сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша көмек көрсететін журналистерді көтермелеуді қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БАМ (жинақтау), ЭСЖКА (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
Жыл қорытындысы бойынша жыл сайын, 1 ақпаннан кешіктірмей
Талап етілмейді
-
-
»;
реттік нөмірі 39-жолдың 4-бағанындағы «БАМ» деген аббревиатура «ККМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 43-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
43.
Мемлекет 100 % қатысатын мемлекеттік органдар мен компаниялардың ІТ-қызметтерін аутсорсингке және коммерциялық нарыққа шығару жөнінде ұсыныстар әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
ККМ
2011-2012 жылдардың 4-тоқсаны
Талап етілмейді
-
-
»;
реттік нөмірі 46-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 55-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
55.
Банкроттық рәсімдерді жүргізудің ашықтығын және тиімділігін арттыру мақсатында қаржылық сауықтыру және банкроттық бойынша біріктірілген ақпараттық жүйені құруды және дамытуды қамтамасыз ету
Ақпараттық жүйені құру, Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар
2013 жылғы 4-тоқсан
2012 жылы - 214832,0
РБ

в графах 4 и 6 аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурой «МКИ»;
в графе 6 аббревиатуру «МТС» заменить аббревиатурой «АСФК»;
цифры «407,0» заменить цифрами «960,0»;
цифры «435,0» заменить цифрами «1150,0»;
цифры «466,0» заменить цифрами «1150,0»;
цифры «466,0» заменить цифрами «1150,0»;
цифры «466,0» заменить цифрами «1150,0»;
в графе 8 цифры «025» заменить цифрами «021»;
графу 2 строки, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
«Разработать и распространить среди различных слоев населения, а также разместить на Интернет-ресурсах государственных органов памятку, разъясняющую понятие коррупции, порядок действий граждан при встрече с фактами проявления коррупции, а также ответственность за пособничество таким фактам»;
строку, порядковый номер 21, исключить;
строку, порядковый номер 25, изложить в следующей редакции:
«
25.
Обеспечить поощ-
рение журналистов,
оказывающих
содействие в
работе по
противодействию
коррупции путем
проведения
журналистских
расследований
Информация
в Правительство
Республики
Казахстан
МКИ (созыв), АБЭКП
(по согласованию),
заинтересованные
государственные
органы, акиматы
областей, городов
Астаны и Алматы
Ежегодно по
итогам
года, не
позднее
1 февраля
Не
требуются
-
-
»;
в графе 4 строки, порядковый номер 39, аббревиатуру «МСИ» заменить аббревиатурой «МТК»;
строку, порядковый номер 43, изложить в следующей редакции:
«
43.
Осуществить разра-
ботку предложений
по выводу IT-услуг
государственных
органов и компаний
со 100 %-ным
государственным
участием на
аутсорсинг и в
конкурентную среду
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МТК
4 квартал
2011-2012
годов
Не
требуют-
ся
-
-
»;
строку, порядковый номер 46, исключить;
строку, порядковый номер 55, изложить в следующей редакции:
«
55.
Обеспечить соз-
дание и развитие
интегрированной
информационной
системы по
финансовому
оздоровлению и
банкротству в
целях повышения
прозрачности и
эффективности
проведения
процедур
банкротства
Создание
информа-
ционной
системы,
информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МФ,
заинте-
ресован-
ные
госу-
дарст-
венные
органы
4
квартал
2013 года
2012 год
214832,0
РБ

061
«Біріктірілген автоматтандырылған ақпараттық жүйені құруды «е-Қаржымин»
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 51-1, 51-2, 51-3, 51-4, 51-5, 51-6, 60-1, 60-2, 60-3-жолдармен толықтырылсын:
51-1.
Сыбайлас жемқорлық қылмыстар мен әкімшілік құқық бұзушылықтардың қылмыстық және әкімшілік заңнаманы жетілдіру шегінде осындайларға жатқызылуының негізділігі бойынша олардың тізімін қайта қарастыру
ПӘ-ге ақпарат
ЭСЖКА (жинақтау) (келісім бойынша), МҚІА (келісім бойынша),
БП (келісім бойынша), Әділетмині
2012 жылғы қыркүйек
Талап етілмейді
-
-
51-2.
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл саласындағы мемлекеттік органдардың функцияларын қайта қарауды, сондай-ақ МҚІА мемлекеттік қызметшілерге қатысты әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы хаттамаларды құру жөніндегі өкілеттіктерді беруді көздейтін Қазақстан Республикасы Президенті Жарлығының жобасын әзірлеу
Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы
ЭСЖКА (жинақтау) (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), МҚІА (келісім бойынша), Қаржымині, ЭДСМ, Әділетмині, мүдделі мемлекеттік органдар
2012 жылғы 3-тоқсан
Талап етілмейді
-
-
51-3.
Заңсыз байығаны үшін шенеуніктердің тәртіптік жауаптылығын енгізу мүмкіндігі мәселесін пысықтау
ПӘ-ге ұсыныстар
МҚІА (келісім бойынша), ЭСЖКА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), Әділетмині
2013 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
-
-
51-4.
Құрамына азаматтық қоғам институттарының, БАҚ өкілдерін енгізе отырып, сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жөніндегі өңірлік комиссиялар құру
Комиссияларды құру туралы әкімдіктердің қаулылары
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері
2013 жылғы 1-тоқсан
Талап етілмейді
-
-
51-5.
Мемлекеттік қызметшілердің ірі шығыстарын декларациялауды енгізуді көздейтін Қазақстан Республикасының Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
Қаржымині (жинақтау), Әділетмині, ЭДСМ, МҚІА (келісім бойынша), ЭСЖКА (келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
-
-
51-6.
Қаржы полициясы органдары қызметінің ұйымдастырылуын жетілдіруді көздейтін «Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы» Қазақстан Республикасының Заңының жаңа редакциядағы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
ЭСЖКА (жинақтау) (келісім бойынша), МҚІА (келісім бойынша), Әділетмині, ЭДСМ, Қаржымині, мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, қоғамдық ұйымдар (келісім бойынша)
2013 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
-
-

061
«Создание
интегриро-
ванной
автоматизи-
рованной
информацион-
ной системы
«е-Минфин»
»;
дополнить строками, порядковые номера 51-1, 51-2, 51-3, 51-4, 51-5, 51-6, 60-1, 60-2, 60-3, следующего содержания:
«
51-1.
Пересмотреть пере-
чень коррупционных
преступлений и
административных
правонарушений на
предмет обоснован-
ности их отнесения
к таковым в рамках
совершенствования
уголовного и
административного
законодательства
Информация
в АП
АБЭКП (созыв)
(по согласо-
ванию), АДГС
(по согласо-
ванию), ГП (по
согласованию),
МЮ
Сентя-
брь
2012
года
Не
требуются
-
-
51-2.
Разработать проект
Указа Президента
Республики
Казахстан, предус-
матривающий
пересмотр функций
государственных
органов в сфере
противодействия
коррупции, а также
передачу АДГС
полномочий по
составлению
протоколов об
административных
коррупционных
правонарушениях в
отношении
государственных
служащих
Проект
Указа
Президента
Республики
Казахстан
АБЭКП (созыв)
(по согласо-
ванию), ГП (по
согласованию),
АДГС (по
согласованию),
МФ, МЭРТ, МЮ,
заинтересован-
ные государ-
ственные органы
3
квар-
тал
2012
года
Не
требуются
-
-
51-3.
Проработать вопрос
о возможности
введения дисцип-
линарной ответст-
венности за неза-
конное обогащение
чиновников
Предложения
в АП
АДГС (созыв)
(по согласо-
ванию), АБЭКП
(по согласо-
ванию), ГП (по
согласованию),
МЮ
1
квар-
тал
2013
года
Не
требуются
-
-
51-4.
Создать региональ-
ные комиссии по
вопросам борьбы с
коррупцией с
включением в их
состав представи-
телей институтов
гражданского
общества, СМИ
Постановле-
ния
акиматов о
создании
комиссии
Акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы
1
квар-
тал
2013
года
Не
требуются
-
-
51-5.
Разработать и
вынести на
рассмотрение МВК
концепцию проекта
Закона Республики
Казахстан, предус-
матривающего
введение деклари-
рования крупных
расходов
государственных
служащих
Разработка
концепции
законо-
проекта и
вынесение
на
заседание
МВК
МФ (созыв), МЮ,
МЭРТ, АДГС (по
согласованию),
АБЭКП (по
согласованию)
2
квар-
тал
2013
года
Не
требуются
-
-
51-6.
Разработать и
вынести на
рассмотрение МВК
концепцию проекта
Закона Республики
Казахстан «Об
органах финансовой
полиции Республики
Казахстан» в новой
редакции, предус-
матривающий
совершенствование
организации и
деятельности орга-
нов финансовой
полиции
Разработка
концепции
законо-
проекта и
вынесение
на
заседание
МВК
АБЭКП (созыв)
(по согласо-
ванию), АДГС
(по согласо
ванию), МЮ,
МЭРТ, МФ
заинтересован-
ные государ-
ственные
органы, акиматы
областей,
городов Астана
и Алматы,
общественные
организации (по
согласованию)
2
квар-
тал
2013
года
Не
требуются
-
-

60-1.
Мемлекеттік қызметшілердің табыстары мен мүлкінің декларациялануын онда жазылған мәліметтердің нақтылығын тексеру жүйесін жақсарту бөлігінде жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу
ПӘ-ге ұсыныстар
Қаржымині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, қоғамдық ұйымдар (келісім бойынша)
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
-
-
60-2.
Басқару қызметін ұйымдастыруды жетілдіруге, басқару шешімдерін жедел қабылдауға, азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын сақтауға, мемлекеттің мүдделерін қорғауға, мемлекеттік қызметшілердің лауазымды өкілеттіктерін қызметтік мақсаттардан тыс пайдалануына жол бермеуге бағытталған «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының Заңының жаңа редакциядағы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
Әділетмині (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы 2-тоқсан
Талап етілмейді
-
-

60-1.
Выработать пред-
ложения по совер-
шенствованию
процедуры дек-
ларирования дохо-
дов и имущества
государственных
служащих в части
улучшения системы
проверки
достоверности
изложенных в них
сведений
Предложения
в АП
МФ (созыв),
заинтересован-
ные государ-
ственные
органы, акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
общественные
организации (по
согласованию)
2
квар-
тал
2014
года
Не
требуются
-
-
60-2.
Разработать и
вынести на
рассмотрение МВК
концепцию проекта
Закона Республики
Казахстан «Об
административных
процедурах» в новой
редакции, направ-
ленного на совершен-
ствование
организации
управленческой
деятельности,
оперативное
принятие управ-
ленческих решений,
соблюдение прав и
свобод граждан,
защиту государ-
ственных интересов,
недопущение исполь-
зования госу-
дарственными
служащими долж-
ностных полномочий
во вне служебных
целях
Разработка
концепции
законо-
проекта и
вынесение
на заседа-
ние МВК
МЮ (созыв),
заинтересован-
ные государ-
ственные органы
2
квар-
тал
2014
года
Не
требуются
-
-

60-3.
Жаңа құқықтық тетіктерді, ақпараттық мүмкіндіктерді орнатуға, қоғамға барынша кеңінен тартуға, сыбайлас жемқорлықты болдырмауға және оның алдын алуға бағытталған «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» Қазақстан Республикасының Заңының жаңа редакциядағы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
Заң жобасының тұжырымдамасын әзірлеу және ВАК отырысына шығару
ЭСЖКА (жинақтау) (келісім бойынша), МҚІА (келісім бойынша), мемлекеттік органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, БАҚ (келісім бойынша), қоғамдық ұйымдар (келісім бойынша)
2014 жылғы 4-тоқсан
Талап етілмейді
-
-
»;
реттік нөмірі 61-жол алынып тасталсын;
ескертпеде:
аббревиатуралардың толық жазылуында:
«ҚҚА – Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі» деген жол алынып тасталсын;
«ММ – Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі»;
«БАМ – Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі»;
«ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«СДША – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«ХҚО – халыққа қызмет көрсету орталығы».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

60-3.
Разработать и
вынести на
рассмотрение МВК
концепцию проекта
Закона Республики
Казахстан, направ-
ленного на
установление новых
правовых механиз-
мов, информационных
возможностей, более
широкое привлечение
общественности к
профилактике и
предотвращению
коррупции
Разработка
концепции
законо-
проекта и
вынесение
на заседа-
ние МВК
АБЭКП (созыв)
(по согласо-
ванию), АДГС
(по согласо-
ванию), госу-
дарственные
органы, акиматы
областей,
городов Астаны
и Алматы,
СМИ (по согла-
сованию),
общественные
организации
(по согласо-
ванию)
4
квар-
тал
2014
года
Не
требуются
-
-
»;
строку, порядковый номер 61, исключить;
в примечании:
в расшифровке аббревиатур:
строку «АФН – Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций» исключить;
строку «МК – Министерство культуры Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан»;
строку «МСИ – Министерство связи и информации Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан»;
строку «МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«АСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры»;
дополнить строкой следующего содержания:
«ЦОН – центр обслуживания населения».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов