Газбен өзара алмасу бойынша жүзеге асырылатын мәмілелердің бағасын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 2 шілдедегі № 900 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
«Трансферттік баға белгілеу туралы» Қазақстан Республикасының
2008 жылғы 5 шілдедегі Заңының 10-бабы 10-тармағының 3) тармақшасына, сондай-ақ 2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы газ саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге және 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғамын құрудағы ынтымақтастық туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Өзбекстан Республикасы Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін өзбек газының және Ресей Федерациясы Қазақстан Республикасы шекарасына жеткізілетін ресей газының тең көлемін қарсы жеткізу жолымен Қазақстан Республикасының ішкі нарығын 2012 жылы газбен қамтамасыз ету үшін «ҚазРосГаз» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі «Газпром» ашық акционерлік қоғамы уәкілеттік берген «GAZPROMSchweizAG» ұйымымен жасасатын мәмілелер бойынша газдың бағасы Қазақстан Республикасы Ресей Федерациясы шекарасы, «Александров Гай» газ өлшеу станциясы DAP шартымен 3 951,5 миллион текше метрге дейін көлемдегі Қарашығанақ кен орнының өңделген газына – 1000 текше метрі үшін 85 АҚШ доллары;
2) Түркіменстан Республикасы Өзбекстан Республикасы шекарасына, «Багтыярлык» газ өлшеу станциясы, жеткізілетін түркімен газының тең көлемін қарсы жеткізу жолымен Қазақстан Республикасының ішкі нарығын 2012 жылы газбен қамтамасыз ету үшін «ҚазРосГаз» жауапкершілігі шектеулі серіктестігі «Газпром» ашық акционерлік қоғамымен және/немесе оның уәкілетті ұйымымен жасасатын мәмілелер бойынша газдың бағасы Қазақстан Республикасы Ресей Федерациясы шекарасы, «Александров Гай» газ өлшеу станциясы DAP шартымен 500 миллион текше метрге дейін көлемдегі Қарашығанақ кен орнының өңделген газына – 1000 текше метрі үшін 105 АҚШ доллары болып белгіленсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігіне жүктелсін.
4. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов

Об установлении цены сделок, осуществляемых по взаимообмену газом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2012 года № 900
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2012 года.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 10 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года «О трансфертном ценообразовании», а также Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года и Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить:
1) цену газа по сделкам, заключаемым товариществом с ограниченной ответственностью «КазРосГаз» с уполномоченным открытым акционерным обществом «Газпром» организацией – «GAZPROMSchweizAG», для обеспечения газом внутреннего рынка Республики Казахстан в 2012 году путем встречных поставок равного количества узбекского газа, поставляемого на границу Республики Узбекистан Республика Казахстан, и российского газа, поставляемого на границу Российская Федерация Республика Казахстан, на переработанный газ Карачаганакского месторождения в объеме до 3 951,5 миллионов метров кубических газа – 85 долларов США за 1000 метров кубических, на условиях DAP граница Республика Казахстан / Российская Федерация, газоизмерительная станция «Александров Гай»;
2) цену газа по сделкам, заключаемым товариществом с ограниченной ответственностью «КазРосГаз» с открытым акционерным обществом «Газпром» и/или его уполномоченной организацией, для обеспечения газом внутреннего рынка Республики Казахстан в 2012 году путем встречных поставок равного количества туркменского газа, поставляемого на границу Республика Туркменистан Республика Узбекистан, газоизмерительная станция «Багтыярлык», на переработанный газ Карачаганакского месторождения в объеме до 500 миллионов метров кубических газа – 105 долларов США за 1000 метров кубических, на условиях DAP граница Республика Казахстан/ Российская Федерация, газоизмерительная станция «Александров Гай».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство нефти и газа Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов