Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметі пайдаланатын электрондық бақылау құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 26 шілдедегі № 977 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 7 қарашадағы № 1180 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2014.11.07 № 1180 (2015.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Қылмыстық-атқару кодексінің 182-бабының 9-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметі пайдаланатын электрондық бақылау құралдарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 26 шілдедегі
№ 977 қаулысымен
бекітілген
Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметі пайдаланатын электрондық бақылау құралдарының тізбесі
Қылмыстық-атқару инспекциясының пробация қызметі пайдаланатын электрондық бақылау құралдары дербес пробациялық бақылау құралдарынан, техникалық құралдардан және мониторинг құрылғыларынан тұрады.
1. Дербес пробациялық бақылау құралдары:
1) радиоэлектрондық білезік (қашықтықтан сәйкестендіру және оның жүрген жерін қадағалау мақсатында шартты түрде сотталған адамның денесіне тағуға арналған, рұқсатсыз шешу мен корпусты ашуды бақылаудың ішіне орнатылған жүйесі бар электрондық құрылғы);
2) дербес трекер (ГЛОНАСС/GPS жаһандық навигациялық спутник жүйесінің дабылы бойынша қашықтықтан сәйкестендіру және оның жүрген жерін қадағалау мақсатында шартты түрде сотталған адамның денесіне тағуға арналған, рұқсатсыз шешу мен корпусты ашуды бақылаудың ішіне орнатылған жүйесі бар электрондық құрылғы);
3) стационарлық бақылау құрылғысы (үй-жайда немесе белгіленген аумақта болу режимін бақылау үшін радиоэлектрондық білезік дабылын үздіксіз тәулік бойы қабылдауды және сәйкестендіруді, сондай-ақ радиоэлектрондық білезікті шешуге және бұзуға әрекет етуді және өзге бұзушылықтарды хабарлауды қамтамасыз ететін электрондық құрылғы);
4) мобильді бақылау құрылғысы (шартты түрде сотталған адамның белгілі бір жерден тыс болған кезде стационарлық бақылау құрылғысымен жарақталған радиоэлектрондық білезікпен бірге тағуға арналған, ГЛОНАСС/GPS жаһандық навигациялық спутник жүйесінің дабылдары бойынша оның орналасқан жерін қадағалауды, сондай-ақ радиоэлектрондық білезікті шешуге және бұзуға әрекет етуді және өзге бұзушылықтарды хабарлауды қамтамасыз ететін электрондық құрылғы);

Об утверждении перечня электронных средств слежения, используемых службой пробации уголовно-исполнительной инспекции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2012 года № 977. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2014 года № 1180
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.11.2014 № 1180 (вводится в действие с 01.01.2015).
В соответствии с пунктом 9 статьи 182 Уголовно-исполнительного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень электронных средств слежения, используемых службой пробации уголовно-исполнительной инспекции.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 июля 2012 года № 977
Перечень
электронных средств слежения, используемых службой пробации
уголовно-исполнительной инспекции
Электронные средства слежения, используемые службой пробации уголовно-исполнительной инспекции, включают средства персонального пробационного контроля, технические средства и устройства их мониторинга.
1. Средства персонального пробационного контроля:
1) радиоэлектронный браслет (электронное устройство, предназначенное для ношения на теле условно осужденного с целью дистанционной идентификации и отслеживания его местонахождения, имеющее встроенную систему контроля несанкционированного снятия и вскрытия корпуса);
2) персональный трекер (электронное устройство, предназначенное для ношения на теле условно осужденного с целью дистанционной идентификации и отслеживания его местонахождения по сигналам глобальной навигационной спутниковой системы ГЛОНАСС/GPS, имеющее встроенную систему контроля несанкционированного снятия и вскрытия корпуса);
3) стационарное контрольное устройство (электронное устройство, обеспечивающее непрерывный круглосуточный прием и идентификацию сигналов радиоэлектронного браслета для контроля режима присутствия условно осужденного в помещении или на установленной территории, а также оповещение о попытках снятия и повреждениях радиоэлектронного браслета и иных нарушениях);
4) мобильное контрольное устройство (электронное устройство, предназначенное для ношения совместно с радиоэлектронным браслетом при нахождении условно осужденного вне места, оборудованного стационарным контрольным устройством, для отслеживания его местоположения по сигналам глобальной навигационной спутниковой системы ГЛОНАСС/GPS, а также оповещения о попытках снятия и повреждениях радиоэлектронного браслета и иных нарушениях);

5) трансляцияның стационарлық құрылғысы (ГЛОНАСС/GPS жаһандық навигациялық спутник жүйесінің дабылдарысыз үй-жайда радио дабылды шығаруға және дербес трекердің жұмысын қамтамасыз етуге арналған электрондық құрылғы);
6) дыбыс-бейне бақылаудың стационарлық құрылғысы (шартты түрде сотталған автоматты адамды түрде көзбен шолуға және дауысымен сәйкестендіруге арналған электрондық құрылғы);
7) фотоэлектрохимиялық бақылаудың стационарлық құрылғысы (автоматты түрде көзбен шолып бақылау және сәйкестендірілетін шартты түрде сотталған адамның ауаға дем шығаруы арқылы қанындағы алкогольдің көлемін анықтауға арналған электрондық құрылғы).
2. Мониторингтің техникалық құралдары мен құрылғылары:
1) мониторинг сервері (қашықтықтан сәйкестендіру, ақпаратты алу, өңдеу, сақтау және беру жүйесінің жұмысын қамтамасыз етуге арналған бағдарламалық-аппараттық кешен);
2) дыбыс-бейне бақылау сервері (көзбен шолу және дауысты сәйкестендіру, ақпаратты жазу, өңдеу, сақтау және беру жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге арналған бағдарламалық-аппараттық кешен);
3) оператордың автоматтандырылған жұмыс орны (шартты түрде сотталған адамның белгіленген шектеулерді орындауы туралы ақпаратты өңдеуге және бейнелеуге арналған бағдарламалық-аппараттық кешен);
4) мониторингтің мобильдік пульті (радиоэлектрондық білезіктердің және дербес трекерлердің дабылдарын қабылдауды және сәйкестендіруді, сондай-ақ шартты түрде сотталған адамның белгіленген шектеулерді орындауы туралы ақпаратты өңдеуді және бейнелеуді қамтамасыз ететін портативті тасымалды құрылғылардың кешені).

5) стационарное устройство трансляции (электронное устройство, предназначенное для генерации радиосигнала и обеспечения работы персонального трекера в помещении без сигналов глобальной навигационной спутниковой системы ГЛОНАСС/GPS);
6) стационарное устройство аудиовизуального контроля (электронное устройство, предназначенное для автоматической визуальной и голосовой идентификации условно осужденного);
7) стационарное устройство фотоэлектрохимического контроля (электронное устройство, предназначенное для автоматического визуального контроля и определения количества алкоголя в крови по выдыхаемому воздуху идентифицируемого условно осужденного).
2. Технические средства и устройства мониторинга:
1) сервер мониторинга (программно-аппаратный комплекс, предназначенный для обеспечения работы системы дистанционной идентификации, получения, обработки, хранения и передачи информации);
2) сервер аудиовизуального контроля (программно-аппаратный комплекс для обеспечения функционирования системы визуальной и голосовой идентификации, записи, обработки, хранения и передачи информации);
3) автоматизированное рабочее место оператора (программно-аппаратный информационный комплекс, предназначенный для обработки и отображения информации о выполнении условно осужденным предписанных ограничений);
4) мобильный пульт мониторинга (комплекс портативных переносных устройств, обеспечивающий прием и идентификацию сигналов радиоэлектронных браслетов и персональных трекеров, а также обработку и отображение информации о выполнении условно осужденным предписанных ограничений).