Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 тамыздағы № 1055 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
«2012 - 2014 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 24 қарашадағы Заңына, «Бюджеттiң атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 26 ақпандағы № 220 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына қауiп төндiретiн жағдайды жою мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне 2012 жылғы егiннiң астығын қабылдау үшін Ақмола, Қостанай және Солтүстiк Қазақстан облыстарының астық қабылдау кәсiпорындарынан көрсетілген облыстардағы элеваторлық қуаттарды босату мақсатында, неғұрлым бос астық қабылдау кәсiпорындарына «Азық-түлiк келiсiм шарт корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлiк қоғамы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты, бюджет, меншiктi және тартылған кредит қаражаты есебiнен сатып алған мөлшері 457012,176 (төрт жүз елу жеті мың он екі тонна бір жүз жетпіс алты килограмм) азық-түлiктiк астығының орнын ауыстыру (оның ішінде 2012 жылғы қаңтардан басталған) бойынша шығындарды төлеуге 2012 жылға республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шұғыл шығындарға арналған резервiнен 1745426100 (бір миллиард жеті жүз қырық бес миллион төрт жүз жиырма алты мың бір жүз) теңге сомасында ақшалай қаражат бөлiнсiн.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.12.2012 № 1622 Қаулысымен.
2. «ҚазАгро» ұлттық басқарушы холдингi» акционерлiк қоғамы заңнамада белгiленген тәртiппен азық-түлiк астығының орны ауыстырылған көлемiн кейiннен iшкi нарықта және (немесе) экспортқа сату арқылы «Азық-түлiк келiсiм шарт корпорациясы» ұлттық компаниясы» акционерлiк қоғамымен Ақмола, Қостанай және Солтүстiк Қазақстан облыстарының астық қабылдау кәсiпорындарынан басқа өңiрлердегi барынша бос астық қабылдау кәсiпорындарына азық-түлiк астығын орнын ауыстыруға байланысты шарттар жасасуды қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi бөлiнген қаражаттың пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулы 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     К. Мәсiмов

О выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2012 года № 1055
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 ноября 2011 года «О республиканском бюджете на 2012 - 2014 годы», постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания», в целях устранения ситуации, угрожающей экономической и социальной стабильности Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2012 год на неотложные затраты, денежные средства в сумме 1745426100 (один миллиард семьсот сорок пять миллионов четыреста двадцать шесть тысяч сто) тенге на возмещение затрат по перемещению продовольственного зерна в объеме 457012,176 (четыреста пятьдесят семь тысяч двенадцать тонн сто семьдесят шесть килограмм) (в том числе начатому с января 2012 года), закупленного акционерным обществом «Национальная компания «Продовольственная контрактная корпорация» за счет средств Национального фонда Республики Казахстан, бюджетных, собственных и привлеченных кредитных средств, из хлебоприемных предприятий Акмолинской, Костанайской и Северо-Казахстанской областей на более свободные хлебоприемные предприятия в целях высвобождения элеваторных мощностей указанных областей для приема зерна урожая 2012 года.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 19.12.2012 № 1622.
2. Акционерному обществу «Национальный управляющий холдинг «КазАгро» обеспечить заключение в установленном законодательством порядке акционерным обществом «Национальная компания «Продовольственная контрактная корпорация» договоров, связанных с перемещением продовольственного зерна из хлебоприемных предприятий Акмолинской, Костанайской и Северо-Казахстанской областей на более свободные хлебоприемные предприятия других регионов с последующей реализацией на внутреннем рынке и (или) на экспорт перемещенного объема продовольственного зерна.
3. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за использованием выделенных средств.
4. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2012 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов