Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қыркүйектегі № 1169 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 319 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.04.2014 № 319 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабына және «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-2-баптарына және «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 6-бабының 2)3) тармақшаларына29-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Авторлық құқық және сабақтас құқық объектілерін, тауар таңбаларын, қызмет көрсету таңбалары мен тауарлар шығарылатын жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
2) «Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
3) «Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
4) «Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты;
5) «Тауарларды кедендік тазарту және шығару» мемлекеттік қызмет стандарты;
6) «Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге асыру (кедендік рәсім – экспорт)» мемлекеттік қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 1169 қаулысымен
бекітілген
«Авторлық құқық пен  сабақтас құқық объектілерін, тауар
таңбаларын, қызмет көрсету таңбалары мен тауарлар шығарылатын
жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік
тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Авторлық құқық пен сабақтас құқық, тауар таңбаларын, қызмет көрсету таңбалары мен тауарлар шығарылатын жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10.

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2012 года № 1169. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 319
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 04.04.2014 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьями 9-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и подпунктами 2)3) статьи 6, статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности»;
2) стандарт государственной услуги «Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора»;
3) стандарт государственной услуги «Включение в реестр таможенных представителей»;
4) стандарт государственной услуги «Включение в реестр таможенных перевозчиков»;
5) стандарт государственной услуги «Таможенная очистка и выпуск товаров»;
6) стандарт государственной услуги «Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза (таможенная процедура – экспорт)».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2012 года № 1169
Стандарт государственной услуги
«Включение объектов авторских прав и смежных прав,
товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест
происхождения товаров в таможенный реестр объектов
интеллектуальной собственности»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет).
Юридический адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 439-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы толық ақпарат Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылады және 8 (7172) 79-45-50 телефоны бойынша алуға болады.
5. Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар таңбаларын, қызмет көрсету таңбалары мен тауарлар шығарылатын жерлердің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу туралы хабарлама не қағаз тасығыштағы қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет өтініш және осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде көрсетіледі;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
Жеткілікті негіздемелер болған кезде Комитет өтінішті қарау мерзімін ұзартуға, бірақ үш айдан аспайтын мерзімге ұзартуға құқылы.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің жұмыс кестесі: «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10 мекенжайы бойынша Комитеттің ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) еркін нысанда толтырылатын және:
өтініш берушінің зияткерлік меншік объектілеріне құқығын қорғау туралы қолдаухаты;
мемлекеттік қызметті алушы туралы мәліметтер;
зияткерлік меншіктің тиісті объектілері туралы, құқық иеленушіге оның құқығын қорғауда кеден органдарының жәрдемі қажет болатын мерзім туралы ақпарат, оның ішінде электронды нысандағы ақпарат, сондай-ақ Кеден одағы сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай Тауар номенклатурасына сәйкес бірінші алты таңба деңгейінде тауарлар коды көрсетіле отырып, зияткерлік меншік объектілері бар тауарлардың сипаттамасы, кеден органдарына зияткерлік меншік құқықтары бұзылған тауарын анықтауға мүмкiндiк беретiн құқық иеленушінің тауарлар туралы егжей-тегжейлі мәліметтері;
егер тауарлардың зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауар болып табылмайтыны белгіленген жағдайларда, декларантқа және өзге адамдарға зиянының орнын толтыру, сондай-ақ олар зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауар болып табылады деп болжанған зияткерлік меншік объектісі бар тауарларды шығаруды тоқтата тұруға байланысты туындауы мүмкін кеден органдарының шығындарын өтеу туралы өтініш берушінің міндеттемесі қамтылуға тиіс мемлекеттік қызметті алушының зияткерлік меншік объектілеріне құқығын қорғау туралы жазбаша өтініші;

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 1 статьи 439 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещается на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz и по телефону: 8 (7172) 79-45-50.
5. Результатом государственной услуги является уведомление о включении объектов авторских и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в срок, не превышающий тридцати календарных дней со дня поступления заявления и необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
При наличии достаточных оснований Комитет вправе продлить срок рассмотрения заявления, но не более, чем до трех месяцев.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) письменное заявление получателя государственной услуги о защите прав на объекты интеллектуальной собственности, которое заполняется в произвольной форме и должно содержать:
ходатайство заявителя о защите прав на объекты интеллектуальной собственности;
сведения о получателе государственной услуги;
информацию, в том числе в электронной форме, о соответствующих объектах интеллектуальной собственности, сроке, в течение которого правообладателю потребуется содействие таможенных органов в защите его прав, а также описание товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, с указанием кодов товаров на уровне первых шести знаков в соответствии с единой Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности Таможенного союза, подробные сведения правообладателя о товарах, позволяющие таможенным органам выявить товары с нарушением прав интеллектуальной собственности;
обязательство получателя государственной услуги о возмещении вреда декларанту и иным лицам, а также затрат таможенных органов, которые могут возникнуть в связи с приостановлением выпуска товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, в отношении которых предполагается, что они являются товарами с нарушением прав интеллектуальной собственности, в случаях, если будет установлено, что товары не являются товарами с нарушением прав интеллектуальной собственности;

2) зияткерлік құқығының бар және тиесілі екенін растайтын (куәлік, және/немесе лицензиялық шарт) түпнұсқалар не нотариат куәландырған көшірмелері);
3) құқық иеленушінің өзінің мүддесін білдіретін тұлғаға берген сенімхаты;
4) мемлекеттік қызметті алушының басқа тұлғаларға келтірген зияны үшін азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты. Бұл ретте, сақтандыру сомасы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген 1000 еселенген айлық есептік көрсеткіштен кем болмауға тиіс;
5) зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауарлардың ерекше белгілерінің сипаттамасы;
6) зияткерлік меншiк объектiсi бар тауарлардың және зияткерлік меншік құқығы бұзылған тауарлардың үлгілері, оның ішінде олардың электрондық түрдегі бейнелері (мүмкiндiгiнше).
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті өтініштердің арнайы бланкілері көзделмеген. Өтініш еркін нысанда жазбаша түрде беріледі.
13. Қажетті құжаттардың толық тізбесі: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, 201-кабинет мекенжайы бойынша Комитет кеңсесіне кіріс хат-хабарларын қабылдау тәртібіне сәйкес тапсырылады.
14. Комитеттің кеңсесіне құжаттарды қолма-қол тапсырған жағдайда лауазымды тұлға өтініштің көшірмесіне Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабанын (кіріс нөмірі күні) қояды.
Құжаттарды пошта бойынша тапсырған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы оның өтінішін қарау сатысына қатысты, оның ішінде өтінішті Комитет басшылығының бұрыштамасына сәйкес Комитеттің белгілі бір құрылымдық бөлімшесіне жолдау туралы ақпаратты Комитеттің кеңсесінен 8 (7172) 79-45-79 телефоны бойынша біле алады.
15. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы нәтижелер мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша және электронды нысанда пошта арқылы не мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті алушының толық емес немесе дұрыс емес мәліметтерді ұсынуы, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушы зияткерлік меншік құқығын бұза отырып тауарлардың ерекше белгілерінің сипаттамасын ұсынбауы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда Комитет құжаттарды алған сәттен бастап күнтізбелік отыз күннің ішінде жазбаша дәлелді жауап береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;

2) оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии, подтверждающие наличие и принадлежность права интеллектуальной собственности (свидетельство и/или лицензионный договор);
3) доверенность, выданную правообладателем лицу, представляющему его интересы;
4) договор страхования гражданско-правовой ответственности получателя государственной услуги за причинение вреда другим лицам. При этом, страховая сумма не может быть менее 1000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
5) описание отличительных признаков товаров с нарушением прав интеллектуальной собственности;
6) образцы товаров, содержащих объекты интеллектуальной собственности, и товаров с нарушением прав интеллектуальной собственности, в том числе их изображения в электронном виде (по возможности).
12. Специальных бланков заявлений, необходимых для получения государственной услуги, не предусмотрено. Заявление подается в письменном виде в произвольной форме.
13. Полный перечень необходимых документов сдается в канцелярию Комитета в соответствии с порядком приема входящей корреспонденции по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, кабинет № 201.
14. В случае нарочной сдачи документов в канцелярию Комитета, должностным лицом на копии заявления ставится штамп регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета.
В случае сдачи документов по почте, получатель государственной услуги может получить информацию касательно стадии рассмотрения его заявления, в том числе о направлении заявления в определенное структурное подразделение Комитета согласно визе руководства в канцелярии Комитета по телефону: 8 (7172) 79-45-79.
15. Результаты о предоставлении государственной услуги доставляются до получателя государственной услуги в письменной форме по почте либо нарочно получателю государственной услуги.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является представление получателем государственной услуги неполных или недостоверных сведений, а также при непредставлении получателем государственной услуги описания отличительных признаков товаров с нарушением прав интеллектуальной собственности.
В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в течение тридцати календарных дней с момента получения документов дает письменный мотивированный ответ.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;

3) әдептілік;
4) мемлекеттік қызмет рәсімі туралы түпкілікті ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Жұмыс бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Комитет басшылығының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану және шағымды дайындауға жәрдемдесудің тәртібі туралы ақпаратты 8 (7172) 79-45-50 телефоны бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің не оны алмастыратын тұлғаның атына беріледі және 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11, 101-кабинет мекенжайы бойынша жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 71-73-48.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде немесе қолма-қол 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, мекенжайы бойынша беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 79-45-50.
Азаматтарды қабылдау Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Азаматтарды қабылдау кестесі Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында жарияланған.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым және дұрыс қызмет көрсетілмегендігіне шағымдану жазылған өзге де құжаттар не мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеу жазбаша түрде еркін нысанда беріледі.
25. Қабылданған шағым Комитеттің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті/шағымды қабылдаған тұлғаның аты-жөнін, күнін және уақытын көрсете отырып, шағымның екінші данасына мөр қойылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта не электрондық пошта бойынша хабарланады.
26. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, e.customs.kz веб-сайты, «СЭҚ-қа қатысушыға» бөлімі.
Авторлық құқық пен сабақтас құқық
объектілерін, тауар таңбаларын, қызмет
көрсету таңбалары мен тауарлар
шығарылатын жерлердің атауларын
зияткерлік меншік объектілерінің кедендік
тізіліміне енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4

3) вежливость;
4) представление исчерпывающей информации о процедуре государственной услуги;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа, утверждаются приказом Комитета.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) должностных лиц Комитета и оказания содействия в подготовке жалобы можно получить по телефону 8 (7172) 79-45-50.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Министра финансов Республики Казахстан либо лица его замещающего и направляется в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, улица проспект Победы, 11, кабинет № 101, контактный телефон: 8(7172) 71-73-48.
22. Жалоба в случаях некорректного обслуживания подается в Комитет в письменном виде или нарочно по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, контактный телефон: 8 (7172) 79-45-50.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета. График приема граждан опубликован на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба и прочие документы, содержащие жалобу на некорректное обслуживание, либо несогласие с результатами государственной услуги подаются в письменном виде в произвольной форме.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Комитета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги на втором экземпляре жалобы проставляется печать с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
26. Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, веб-сайт: e.customs.kz, раздел «Участнику ВЭД».
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Включение объектов авторских прав и смежных прав,
товарных знаков, знаков обслуживания и наименований
мест происхождения товаров в таможенный реестр
объектов интеллектуальной собственности»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %- ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта ақпарат алуға болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Лауазымды тұлғалардың сыпайылылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 1169 қаулысымен
бекітілген
«Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру» мемлекеттік
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Уәкілетті экономикалық оператор мәртебесін беру» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 6162 және 63-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылады және 8 (7172) 79-45-08 телефоны бойынша алуға болады.
5. Уәкілетті экономикалық операторлар тізіміне енгізу туралы куәлік беру не қағаз тасығышта қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет өтініш және осы стандарттың 11-тармағында айқындалған қажетті құжаттар тіркелген күннен бастап күнтізбелік тоқсан күннен кешіктірмей көрсетіледі;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің жұмыс кестесі: «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2012 года № 1169
Стандарт государственной услуги
«Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение статуса уполномоченного экономического оператора» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет).
Юридический адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 6162 и 63 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее – Кодекс).
4. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещается на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz или по телефону: 8 (7172) 79-45-08.
5. Результатом государственной услуги является выдача свидетельства о включении в реестр уполномоченных экономических операторов либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее девяноста календарных дней со дня регистрации заявления и необходимых документов, определенных в пункте 11 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет Комитет ғимаратында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орнында қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділер, мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат болады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) Кодекстің 63-бабына сәйкес осындай тұлғаның уәкілетті экономикалық операторлар мәртебесін беру шарттарына сәйкестігін растайтын мәліметтері бар, заңды тұлға басшысының қолы қойылған және мөрмен куәландырылған өтiнiш;
2) құрылтай және тiркеу құжаттарының нотариат куәландырған көшiрмелерi;
3) «Уәкілетті экономикалық операторлардың сауалнамасын, тізілімін және тізілімге енгізу туралы куәлігін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 26 шілдедегі № 372 бұйрығымен бекітілген нысан бойынша толтырылған сауалнама;
4) Кодекстің 144-бабына сәйкес кедендік төлемдердің, салықтардың төленуін бас қамтамасыз етуді растайтын құжаттардың бірі.
12. Қажетті құжаттардың толық тізбесі 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10 мекенжайы бойынша поштамен жіберіледі не Комитет кеңсесіне тапсырылады.
13. Комитеттің кеңсесіне құжаттарды қолма-қол тапсырған жағдайда лауазымды тұлға өтініштің көшірмесіне Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабанын (кіріс нөмірі күні) қояды.
Құжаттарды пошта арқылы тапсырған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы оның өтінішін қарау сатысына қатысты, оның ішінде Комитет басшылығының бұрыштамасына сәйкес өтінішті Комитеттің белгілі бір құрылымдық бөлімшесіне жолдау туралы ақпаратты Комитеттің кеңсесінен 8 (7172) 79-45-79 телефоны бойынша біле алады.
14. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы нәтижелер мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша нысанда пошта арқылы жіберіледі.
15. Мемлекеттік қызметті алушы өтiнiште, сауалнамада мәлiметтердi толық көрсетпеген не осы стандарттың 11-тармағында көзделген құжаттар болмаған жағдайда, Комитет өтiнiш және оған қоса берiлетiн құжаттар тiркелген күннен бастап бес жұмыс күнiнен кешiктiрмей, бас тарту себебiн көрсете отырып, куәлiк беруден бас тарту туралы мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша түрде хабарлайды.
3. Жұмыс қағидаттары
16. Комитеттің қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) әдептілік;
4) мемлекеттік қызмет рәсімі туралы түпкілікті ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;

10. Государственная услуга оказывается в здании Комитета. В месте предоставления государственной услуги имеются стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, информация о порядке оказания государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление, подписанное руководителем и заверенное печатью юридического лица, содержащее сведения, подтверждающие соответствие такого лица условиям присвоения статуса уполномоченного экономического оператора, согласно статье 63 Кодекса;
2) нотариально засвидетельствованные копии учредительных и регистрационных документов;
3) заполненную анкету по форме, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 июля 2010 года № 372 «Об утверждении формы анкеты, реестра уполномоченных экономических операторов и свидетельства о включении в реестр»;
4) один из документов, подтверждающих генеральное обеспечение уплаты таможенных пошлин, налогов в соответствии со статьей 144 Кодекса.
12. Полный перечень необходимых документов отправляется по почте либо сдается в канцелярию Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.
13. В случае нарочной сдачи документов в канцелярию Комитета, должностным лицом на копии заявления ставится штамп регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета.
В случае сдачи документов по почте получатель государственной услуги может получить информацию касательно стадии рассмотрения его заявления, в том числе о направлении заявления в определенное структурное подразделение Комитета согласно визе руководства в канцелярии Комитета по телефону: 8 (7172) 79-45-79.
14. Результаты о предоставлении государственной услуги доставляются до получателя государственной услуги в письменной форме по почте.
15. В случае указания получателем государственной услуги неполных сведений в заявлении, анкете либо отсутствия документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего стандарта, Комитет не позднее пяти рабочих дней со дня принятия заявления и прилагаемых к нему документов письменно информирует получателя государственной услуги об отказе в выдаче свидетельства с указанием причин отказа.
3. Принципы работы
16. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей информации о процедуре государственной услуги;
5) защита и конфиденциальность информации;

1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %- ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта ақпарат алуға болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Лауазымды тұлғалардың сыпайылылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 1169 қаулысымен
бекітілген
«Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) көрсетеді.
Комитеттің заңды мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 26 және 27-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылады және 8 (7172) 79-45-45 телефоны бойынша алуға болады.
5. Заңды тұлғаны кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу туралы хабарлама не қағаз тасығышта қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет өтініш және осы стандарттың 12-тармағында айқындалған қажетті құжаттар тіркелген күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде көрсетіледі;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің жұмыс кестесі: «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтінішті қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных вежливостью должностных лиц
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2012 года № 1169
Стандарт государственной услуги
«Включение в реестр таможенных представителей»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Включение в реестр таможенных представителей» (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет).
Юридический адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 26 и 27 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее – Кодекс).
4. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещаются на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz или по телефону: 8 (7172) 79-45-45.
5. Результатом государственной услуги является уведомление о включении юридического лица в реестр таможенных представителей либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее - получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течении пятнадцати календарных дней со дня регистрации заявления и необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета: ежедневно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года № 221-III «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

10. Мемлекеттік қызмет 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10 мекенжайы бойынша Комитеттің ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Кодекстің 26-бабында көзделген шарттарға сәйкес болуға тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) кеден өкiлдерiнiң тiзiлiмiне енгiзу туралы өтiнiш еркiн нысанда толтырылады және онда:
кеден өкiлдерiнiң тізіліміне енгізу туралы Комитетке қолдаухат;
мемлекеттік қызметті алушының атауы, орналасқан жері туралы, ашылған банктік шоттары туралы мәліметтер, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушы өтініш берген күні кеден өкілі ретінде өз қызметін солар арқылы жүзеге асыру жоспарланған оның оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі және орналасқан жері;
өтініш берген күні мемлекеттік қызметті алушының штатындағы кедендік декларациялау жөніндегі мамандар туралы мәлімет;
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету туралы мәлімет;
мемлекеттік қызметті алушының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты (шарттары) туралы мәліметті қамтуы қажет;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы (өтінішті қарау аяқталғаннан кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады) не нотариат куәландырған көшірмесі;
3) тұлғаның салық төлеуші ретінде тіркелгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы (өтінішті қарау аяқталғаннан кейін түпнұсқаны мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады) не нотариат куәландырған көшірмесі;
4) құрылтай құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері;
5) өтініш берушінің қызметкерлері болып табылатын кедендік декларациялау жөніндегі мамандардың біліктілік аттестаттарының көшірмелері;
6) кедендік декларациялау жөніндегі мамандарды жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтар не олармен жасалған еңбек шарттары;
7) кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді растайтын құжаттар;
8) банктерден оларда ашылған шоттар туралы растау;
9) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шарты.
13. Қажетті құжаттардың толық тізбесі: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, 201-кабинет мекенжайы бойынша Комитет кеңсесіне кіріс хат-хабарларын қабылдау тәртібіне сәйкес тапсырылады.
14. Комитеттің кеңсесіне құжаттарды қолма-қол тапсырған жағдайда лауазымды тұлға өтініштің көшірмесіне Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабанын (кіріс нөмірі, күні) қояды. Комитет кеңсесінің кіріс хат-хабарларын қабылдау режимі сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін.

10. Государственная услуга оказывается в здании Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги должен соответствовать условиям, предусмотренным статьей 26 Кодекса.
12. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление о включении в реестр таможенных представителей, заполняется в произвольной форме и должно содержать:
ходатайство в Комитет о включении в реестр таможенных представителей;
сведения о наименовании, местонахождения, об открытых банковских счетах получателя государственной услуги, а также перечень и место нахождения его обособленных структурных подразделений, через которые получатель государственной услуги планирует осуществлять свою деятельность в качестве таможенного представителя на день подачи заявления;
сведения об имеющихся в штате получателя государственных услуг специалистах по таможенному декларированию на день подачи заявления;
сведения об обеспечении уплаты таможенных пошлин, налогов;
сведения о договоре (договорах) страхования гражданско-правовой ответственности получателя государственной услуги;
2) оригинал свидетельства о государственной регистрации юридического лица (по окончании рассмотрения заявления оригинал возвращается получателю государственной услуги) либо нотариально засвидетельствованную копию;
3) оригинал документа, подтверждающего регистрацию лица в качестве налогоплательщика (по окончании рассмотрения заявления оригинал возвращается получателю государственной услуги), либо нотариально засвидетельствованную копию;
4) нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов;
5) копии квалификационных аттестатов специалистов по таможенному декларированию, являющихся работниками получателя государственной услуги;
6) приказы о приеме на работу специалистов по таможенному декларированию либо заключенные с ними трудовые договоры;
7) документы, подтверждающие обеспечение уплаты таможенных пошлин, налогов;
8) подтверждения из банков об открытых в них счетах;
9) договор страхования гражданско-правовой ответственности.
13. Полный перечень необходимых документов сдается в канцелярию Комитета в соответствии с порядком приема входящей корреспонденции по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, кабинет № 201.
14. В случае нарочной сдачи документов в канцелярию Комитета должностным лицом на копии заявления ставится штамп регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета. Режим приема входящей корреспонденции канцелярии Комитета, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.

Құжаттарды пошта арқылы жолдаған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы оның өтінішін қарау сатысына қатысты, оның ішінде басшылығының бұрыштамасына сәйкес өтінішті Комитеттің белгілі бір құрылымдық бөлімшесіне жолдау туралы ақпаратты Комитеттің кеңсесінен 8 (7172) 79-45-79 телефоны бойынша біле алады.
15. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы нәтижелер мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша және электронды нысанда пошта арқылы не мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол беріледі.
16. Мемлекеттік қызметті алушының Кодекстің 26-бабында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті алушының толық емес немесе дұрыс емес мәліметтерді ұсынуы мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда Комитет күнтізбелік он бес күннің ішінде жазбаша дәлелді жауабын береді.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) әдептілік;
4) мемлекеттік қызмет рәсімі туралы түпкілікті ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) мемлекеттік қызметті алушы ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Жұмыс бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Комитеттің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану және шағымды дайындауға жәрдемдесудің тәртібі туралы ақпаратты 8 (7172) 79-45-57, 79-46-60 телефондары бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің не оны алмастыратын тұлғаның атына беріледі және 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11, 101-кабинет мекенжайы бойынша жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 71-73-48.
22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде немесе қолма-қол 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, мекенжайы бойынша беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 79-45-79.
Азаматтарды қабылдау Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Азаматтарды қабылдау кестесі Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында жарияланған.

В случае направление документов по почте, получатель государственной услуги может получить информацию касательно стадии рассмотрения его заявления, в том числе о направлении заявления в определенное структурное подразделение Комитета согласно визе руководства в канцелярии Комитета по телефону: 8 (7172) 79-45-79.
15. Результаты о предоставлении государственной услуги доставляются до получателя государственной услуги в письменной и электронной форме по почте либо нарочно получателю государственной услуги.
16. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является несоответствие получателя государственной услуги требованиям, установленным статьей 26 Кодекса, а также представление получателем государственной услуги неполных или недостоверных сведений.
В случае установления факта неполноты представленных документов, Комитет в течение пятнадцати календарных дней дает письменный мотивированный ответ.
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей информации о процедуре государственной услуги;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, представленных получателем государственной услуги.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа, утверждаются приказом Комитета.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) должностных лиц Комитета и оказания содействия в подготовке жалобы можно получить по телефонам 8 (7172) 79-45-57, 79-46-60.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Министра финансов Республики Казахстан либо лица его замещающего и направляется в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, улица проспект Победы, 11, кабинет № 101, контактный телефон: (87172) 71-73-48.
22. Жалоба в случаях некорректного обслуживания подается в Комитет в письменном виде или нарочно по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, контактный телефон: 8 (7172) 79-45-79.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета. График приема граждан опубликован на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz.

4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылады және 8 (7172) 79-45-45 телефоны бойынша алуға болады.
5. Заңды тұлғаны Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу туралы хабарлама және кедендік тасымалдаушының куәлігін беру не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет өтініш және осы стандарттың 12-тармағында айқындалған қажетті құжаттар тіркелген күннен бастап күнтізбелік он бес күн ішінде көрсетіледі;
2) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Комитеттің жұмыс кестесі: «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтінішті қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10 мекенжайы бойынша Комитеттің ғимаратында көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін Кодекстің 34-бабында көзделген шарттарға сәйкес болуға тиіс.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) еркін нысанда толтырылатын және:
кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы Комитетке қолдаухаты;
мемлекеттік қызметті алушының атауы, орналасқан жері туралы, ашылған банк шоттары туралы мәліметтер;
жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыру мерзімі туралы мәлімет;
кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз ету туралы мәлімет;
егер жүктерді тасымалдау жөніндегі қызмет Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес рұқсат ету құжатының болуын талап етсе, аталған құжаттың болуы туралы мәлімет;
кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылуы көзделетін иелігіндегі халықаралық тасымалдаудың көлік құралдары, оның ішінде кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдау үшін жарамды көлік құралдары туралы мәлімет (жалпы саны, техникалық сипаттамалары);
әрбір көлік құралында кеден органына сигнал беру арқылы аталған көлік құралының тұрған жерін анықтауға мүмкіндік беретін техникалық жабдықтың бар екендігі туралы мәлімет қамтылуға тиіс кедендік тасымалдаушылар тізіліміне енгізу туралы өтініш;

4. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещается на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz и по телефону: 8 (7172) 79-45-45.
5. Результатом государственной услуги является уведомление о включении юридического лица в реестр таможенных перевозчиков и выдача  свидетельства таможенного перевозчика либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается в течение пятнадцати календарных дней со дня регистрации заявления и необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего стандарта;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. График работы Комитета: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Государственная услуга оказывается в здании Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги должен соответствовать условиям, предусмотренным статьей 34 Кодекса.
12. Для получения государственной услуги необходимо представить следующие документы:
1) заявление о включении в реестр таможенных перевозчиков, которое заполняется в произвольной форме и должно содержать:
ходатайство в Комитет о включении в реестр таможенных перевозчиков;
сведения о наименовании, месте нахождения, об открытых банковских счетах получателя государственной услуги;
сведения о сроке осуществления деятельности по перевозке грузов;
сведения об обеспечении уплаты таможенных пошлин, налогов;
сведения о наличии разрешительного документа на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия указанного документа в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
сведения о находящихся во владении транспортных средствах международной перевозки (общее количество, технические характеристики), которые предполагается использовать при осуществлении деятельности в качестве таможенного перевозчика, в том числе о транспортных средствах, пригодных для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями;
сведения о наличии технического оборудования на каждом транспортном средстве, позволяющего таможенному органу определять место нахождения данного транспортного средства путем передачи сигнала;

2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің түпнұсқасы (өтінішті қарау аяқталғаннан кейін түпнұсқа мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады) не нотариат куәландырған көшірмесі;
3) тұлғаның салық төлеуші ретінде тіркелгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы (өтінішті қарау аяқталғаннан кейін түпнұсқа мемлекеттік қызметті алушыға қайтарылады) не нотариат куәландырған көшірмесі;
4) құрылтай құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері;
5) банктерден оларда ашылған шоттары туралы растаулар;
6) кедендік төлемдерді, салықтарды төлеуді қамтамасыз ету карточкасын қоса алғанда, Кодекстің 16-тарауына сәйкес кедендік баждардың, салықтардың төленуін қамтамасыз етуді растайтын құжаттар;
7) кедендік тасымалдаушы ретінде қызметті жүзеге асыру кезінде пайдаланылуы көзделетін халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарына иелік ету құқығын растайтын құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері;
8) халықаралық тасымалдаудың көлік құралдарын кедендік пломбалары және мөрлері бар тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәліктердің көшірмелері;
9) егер, қызметтің мұндай түрі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған рұқсат ету құжатының болуын талап етсе, көрсетілген құжаттың көшірмесі;
10) қызмет аймағына тұлға тіркелген кеден ісі саласындағы уәкілетті орган аумақтық бөлімшесінің Кодекспен айқындалған шарттарға сәйкестігіне қорытындысы.
13. Қажетті құжаттардың толық тізбесі: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, 201-кабинет мекенжайы бойынша Комитет кеңсесіне кіріс хат-хабарларын қабылдау тәртібіне сәйкес тапсырылады.
14. Комитеттің кеңсесіне құжаттарды қолма-қол тапсырған жағдайда лауазымды тұлға өтініштің көшірмесіне Комитет кеңсесінің тіркеу мөртабанын (кіріс нөмірі күні) қояды. Комитет кеңсесінің кіріс хат-хабарларын қабылдау режимі сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 17.00-ге дейін.
Құжаттарды пошта арқылы тапсырған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы оның өтінішін қарау сатысына қатысты, оның ішінде Комитет басшылығының бұрыштамасына сәйкес өтінішті Комитеттің белгілі бір құрылымдық бөлімшесіне жолдау туралы ақпаратты Комитеттің кеңсесінен 8 (7172) 79-45-79 телефоны бойынша біле алады.
15. Мемлекеттік қызметті ұсыну туралы нәтижелер мемлекеттік қызметті алушыға жазбаша және электронды нысанда пошта арқылы не мемлекеттік қызметті алушыға қолма-қол беріледі.

2) оригинал свидетельства о государственной регистрации юридического лица (по окончании рассмотрения заявления оригинал возвращается получателю государственной услуги) либо нотариально засвидетельствованную копию;
3) оригинал документа, подтверждающего регистрацию лица в качестве налогоплательщика (по окончании рассмотрения заявления оригинал возвращается получателю государственной услуги) либо нотариально засвидетельствованную копию;
4) нотариально засвидетельствованные копии учредительных документов;
5) подтверждения из банков об открытых в них счетах;
6) документы, подтверждающие обеспечение уплаты таможенных пошлин, налогов в соответствии с главой 16 Кодекса, включая карточки обеспечения уплаты таможенных платежей, налогов;
7) нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих право владения транспортными средствами международной перевозки, которые предполагается использовать при осуществлении деятельности в качестве таможенного перевозчика;
8) копии свидетельств о допущении транспортных средств международной перевозки для перевозки товаров под таможенными пломбами и печатями;
9) копию разрешительного документа на осуществление деятельности по перевозке грузов, если такой вид деятельности требует наличия указанного документа в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
10) заключение территориального подразделения уполномоченного органа в сфере таможенного дела, в зоне деятельности которого зарегистрировано лицо, на соответствие условиям, определенным Кодексом.
13. Полный перечень необходимых документов сдается в канцелярию Комитета в соответствии с порядком приема входящей корреспонденции по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, кабинет № 201.
14. В случае нарочной сдачи документов в канцелярию Комитета, должностным лицом на копии заявления ставится штамп регистрации (входящий номер, дата) канцелярии Комитета. Режим приема входящей корреспонденции канцелярии Комитета, с 9.00 до 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
В случае направление документов по почте получатель государственной услуги может получить информацию касательно стадии рассмотрения его заявления, в том числе о направлении заявления в определенное структурное подразделение Комитета согласно визе руководства в канцелярии Комитета по телефону: 8 (7172) 79-45-79.
15. Результаты о предоставлении государственной услуги доставляются до получателя государственной услуги в письменной и электронной форме по почте либо нарочно получателю государственной услуги.

26. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, e.customs.kz веб-сайты, «СЭҚ-қа қатысушыға» бөлімі.
«Кедендік тасымалдаушылардың
тізіліміне енгізу»
мемлекеттік қызмет стандартына
қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылдағы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжаттарды тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %- ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта ақпарат алуға болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Лауазымды тұлғалардың сыпайылылығына қанағаттанған мемлекеттік қызметті алушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 1169 қаулысымен
бекітілген
«Тауарларды кедендік тазарту және шығару» мемлекеттік қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тауарларды кедендік тазарту және шығару» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген аумақтық бөлімшелері (бұдан әрi – кеден органдары) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 271277-баптарына, «Кеден органдары лауазымды адамдарының тауарларға кедендік тазартуды жасау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 12 қазандағы № 1058 қаулысына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылады және 8 (7172) 79-46-67, 79-46-66, 79-45-11 телефоны бойынша алуға болады.
5. Тауарларға арналған декларацияға (декларацияда) (бұдан әрі – ТД), тауарларға арналған декларация ретінде пайдаланылатын коммерциялық, көліктік (тасымалдау) құжаттарға (құжаттарда), сондай-ақ кеден органының ақпараттық жүйелеріне тиісті мәліметтерде тиісті белгілерді енгізу (қою) жолымен Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасында белгіленген тәртіппен мәлімделген кедендік рәсімге сәйкес тауарларды шығару туралы шешім не қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.

26. Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, веб-сайт: e.customs.kz, раздел «Участнику ВЭД».
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Включение в реестр таможенных перевозчиков»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственных услуг, удовлетворенных вежливостью должностных лиц
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2012 года № 1169
Стандарт государственной услуги
«Таможенная очистка и выпуск товаров»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Таможенная очистка и выпуск товаров» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями (далее – таможенные органы) Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 271277 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее – Кодекс), постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2010 года № 1058 «Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами таможенных органов».
4. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещаются на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz или по телефонам: 8 (7172) 79-46-67, 79-46-66, 79-45-11.
5. Результатом оказания государственной услуги является решение о выпуске товаров в соответствии с заявленной таможенной процедурой в порядке, установленном таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан путем внесения (проставления) соответствующих отметок в (на) декларации на товары (далее – ДТ), коммерческих, транспортных (перевозочных) документах, используемых в качестве декларации на товары, а также соответствующих сведениях в информационные системы таможенного органа либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги.

6. Мемлекеттік қызмет декларанттар немесе кеден өкілдері болып табылатын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) тауарларды шығаруды кеден органы, егер Кодексте өзгеше белгіленбесе, ТД-ны тіркеген күннен кейінгі күннен бастап 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей аяқтауы тиіс;
тізбесін Кеден одағының комиссиясы анықтайтын кедендік әкету баждары қолданылмайтын, экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларды және уақытша әкету кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларды шығаруды кеден органы ТД тіркеген кезден бастап 4 (төрт) сағаттан кешіктірмей, ал ТД тіркелген жағдайда кеден органының жұмыс уақыты аяқталғанға дейін 4 (төрт) сағаттан аспайтын уақыт қалғанда – осы кеден органының жұмыс уақыты басталған кезден бастап 4 (төрт) сағаттан кешіктірмей аяқтауы тиіс;
2) тауарларды алдын ала декларациялауды қолдану кезінде кеден органы тауарларды шығаруды ТД тіркеген кеден органына тауарларды көрсеткен күннен кейінгі 1 (бір) жұмыс күнінен кешіктірмей аяқтауы тиіс;
3) тауарларды шығару мерзімдері кеден органы басшысының (бастықтың), ол уәкілеттік берген кеден органы басшысы (бастық), орынбасарының не оларды алмастыратын адамдардың жазбаша рұқсатымен кедендік бақылаудың нысандарын жүргізу немесе аяқтау үшін қажетті уақытқа ұзартылуы мүмкін және, егер Кодексте өзгеше белгіленбесе, ТД тіркелген күннен кейінгі күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен асыруға болмайды;
4) кедендік рәсімге бірінші кезекте орналастырылған тауарларды және уәкілетті экономикалық оператор декларанты болып әрекет ететін және оларға қатысты арнайы оңайлатуларды қолдану көзделген тауарларды шығаруды кеден органы ТД бергенге дейін тәртіппен жүзеге асырады.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін тауарларды кедендік декларациялау үшін ТД-ның негізгі парағы үшін 60 еуро және ТД-ның әрбір қосымша парағы үшін 25 еуро көлемінде кедендік алымдар алынады.
Тауарларды кедендік декларациялау үшін кедендік алымдар ТД-ны бергенге дейін немесе сонымен бір мезгілде төленеді.
Тауарларды кедендік декларациялау үшін кедендік алымдарды төлеуші бюджетке ұлттық валютамен қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз әдіспен:
1) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы (банкінің төлем тапсырмасы төленудің растамасы болып табылады);

6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, являющимся декларантами или таможенными представителями (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) выпуск товаров должен быть завершен таможенным органом не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации ДТ, если иное не установлено Кодексом;
выпуск товаров, к которым не применяются вывозные таможенные пошлины, помещаемых под таможенную процедуру экспорта, и товаров, помещаемых под таможенную процедуру временного вывоза, перечень которых определяется Комиссией Таможенного союза, должен быть завершен таможенным органом не позднее 4 (четырех) часов с момента регистрации ДТ, а в случае, если ДТ зарегистрирована менее чем за 4 (четыре) часа до окончания времени работы таможенного органа - не позднее 4 (четырех) часов с момента начала времени работы этого таможенного органа;
2) при применении предварительного таможенного декларирования товаров выпуск товаров должен быть завершен таможенным органом в срок не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем предъявления товаров таможенному органу, зарегистрировавшему ДТ;
3) сроки выпуска товаров могут быть продлены на время, необходимое для проведения или завершения форм таможенного контроля, с письменного разрешения руководителя (начальника) таможенного органа, уполномоченного им заместителя руководителя (начальника) таможенного органа либо лиц, их замещающих, и не может превышать 10 (десяти) рабочих дней со дня, следующего за днем регистрации ДТ, если иное не установлено Кодексом;
4) выпуск товаров, помещаемых под таможенную процедуру в первоочередном порядке и товаров, декларантом которых выступает уполномоченный экономический оператор и в отношении которых предусмотрено применение специальных упрощений, осуществляется таможенным органом до подачи ДТ.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимаются таможенные сборы за таможенное декларирование товаров в размере 60 евро за основной лист ДТ и 25 евро за каждый добавочный лист ДТ.
Таможенные сборы за таможенное декларирование товаров уплачиваются до или одновременно с подачей ДТ.
Таможенные сборы за таможенное декларирование товаров уплачиваются плательщиком в бюджет наличным и безналичным способом в национальной валюте:
1) через банки второго уровня, имеющие лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, а также организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (подтверждением уплаты является платежное поручение банка);

2) кеден органдарының ғимараттарында орнатылған екінші деңгейдегі банктердің электрондық терминалдары арқылы төлем карточкаларын пайдалана отырып (аталған электрондық терминал беретін чек төлеудің растамасы болып табылады);
3) тікелей кеден органының ғимараттарында (үй-жайларында) орналасқан екінші деңгейдегі банктердің кассалары арқылы (аталған кассалардың түбіртектері төлеудің растамасы болып табылады) төлейді.
9. Кеден органдарының жұмыс кестесі: «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңымен белгіленген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтінішті қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетілетін орнында қажетті құжаттардың тізбесі және оларды толтыру үлгілері бар стенділер, мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат болады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы тауарларды кедендік тазарту мен шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасауға уәкілетті кеден органына ТД және кедендік декларациялау кезінде пайдаланылатын Кодекстің 281 және 282-баптарымен белгіленген құжаттарды ұсынуы, ал электр беру желілері бойынша және құбыржол көлігімен өткізілетін тауарларды кедендік декларациялау кезінде осы тармақтың бірінші бөлігінде белгіленген құжаттарға қосымша Кодекстің 447-бабының 6-тармағымен және Кодекстің 448-бабының 3-тармағымен белгіленген құжаттарды ұсынуы қажет.
12. Тауарларды кедендік декларациялауды мемлекеттік қызметті алушы жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызметті алу мақсатында мемлекеттік қызметті алушы мекенжайлары осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген тауарларды кедендік тазартуға және шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасауға уәкілетті кеден органына жүгінуі қажет.
14. Құжаттар тізімдемесінің екі данасында лауазымды тұлғаның тегі және аты-жөні көрсетіле отырып, күні мен уақытын қою ТД-ны және құжаттарды беруді растау болып табылады.
ТД-ны, оның электронды көшірмесін және қажетті құжаттарды беру күні мен уақытын кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы ТД-ны тіркеу журналында белгілейді.
ТД-ны тіркеуден бас тартуға негіздеме болмаған жағдайда, лауазымды тұлға ТД-ны берген сәттен бастап 2 (екі) сағаттан аспайтын мерзім ішінде ТД-ға белгіленген тәртіппен қалыптастырылған тіркеу нөмірін береді.
ТД-ға реттік нөмір ТД-ны тіркеу журналы бойынша беріледі.
ТД-ны тіркегеннен кейін лауазымды тұлға қол қоюмен және жеке нөмірлік мөрін қоюмен куәландырылатын тізімдеменің 2 (екі) данасында ТД-ның тіркеу нөмірін және оны тіркеген уақытын көрсетеді, сондай-ақ ТД-ның тиісті бағанында тіркеу нөмірін көрсетеді.
Тізімдеменің бір данасы тиісті белгілерді қойғаннан кейін декларантқа немесе кеден өкіліне қайтарылады, екінші – ТД-ға және құжаттарға қоса тіркеледі.
Тіркеу нөмірі берілген сәттен бастап ТД заңды мәні бар фактілер туралы куәландыратын құжат болып табылады.

2) с использованием платежных карточек через электронные терминалы банков второго уровня, установленные в административных зданиях таможенных органов (подтверждением уплаты является чек, выдаваемый указанным электронным терминалом);
3) через кассы банков второго уровня, расположенные непосредственно в административных зданиях (помещениях) таможенного органа (подтверждением уплаты является квитанция указанных касс банков).
9. График работы таможенных органов: ежедневно с 9.00 до 18.30 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием заявления на получение государственной услуги осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. В месте предоставления государственной услуги имеются стенды с перечнем необходимых документов и образцами их заполнения, информация о порядке оказания государственной услуги.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо предоставить таможенному органу, уполномоченному совершать таможенные операции, связанные с таможенной очисткой и выпуском товаров, ДТ и документы, используемые при таможенном декларировании, установленные статьями 281 и 282 Кодекса, а при таможенном декларировании товаров, перемещаемых по линиям электропередачи и трубопроводным транспортом, дополнительно к документам, установленным частью первой настоящего пункта, предоставить документы, установленные пунктом 6 статьи 447 Кодекса и  пунктом 3 статьи 448 Кодекса.
12. Таможенное декларирование товаров производится получателем государственной услуги.
13. В целях получения государственной услуги получателю государственной услуги необходимо обратиться в таможенный орган, уполномоченный на совершение таможенных операций, связанных с таможенной очисткой и выпуском товаров, адрес которого указан в приложении 1 к настоящему стандарту.
14. Подтверждением подачи ДТ и документов является проставление даты и времени на двух экземплярах описи документов с указанием фамилии и инициалов должностного лица.
Дата и время подачи ДТ, ее электронной копии и необходимых документов фиксируется уполномоченным должностным лицом таможенного органа в журнале регистрации ДТ.
В случае отсутствия оснований для отказа в регистрации ДТ, должностное лицо в течение срока, не превышающего 2 (двух) часов с момента подачи ДТ, присваивает ДТ регистрационный номер, формируемый в установленном порядке.
Порядковый номер ДТ присваивается по журналу регистрации ДТ.
После регистрации ДТ должностное лицо указывает регистрационный номер ДТ и время ее регистрации на 2 (двух) экземплярах описи, которые заверяются подписью и проставлением оттиска личной номерной печати, а также указывает регистрационный номер в соответствующей графе ДТ.
Один экземпляр описи после проставления соответствующих отметок возвращается декларанту или таможенному представителю, второй – прикладывается к ДТ и документам.
С момента присвоения регистрационного номера ДТ становится документом, свидетельствующим о фактах, имеющих юридическое значение.

15. Тауарларды шығару, шығаруды тоқтата тұру не шығарудан бас тарту туралы шешімді уәкілетті лауазымды тұлға мөртаңба қою және ТД-ның «С» және «D» бағандарына тиісті жазбаларды енгізу жолымен, сондай-ақ кеден органының ақпараттық жүйелеріне тиісті мәліметтерді енгізу жолымен қабылдайды.
Көрсетілген белгілер кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасының қол қолымен және жеке нөмірлі мөрінің бедерімен куәландырылады.
Тауарларды шығару туралы шешім қабылданғаннан кейін кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы тізімдемеге сәйкес ТД-ға қоса берілген құжаттардың жиынтығын қалыптастырады және мемлекеттік қызметті алушыға ТД-ның белгіленген даналарын және қоса берілген құжаттарды береді.
16. Кодекстің 296-бабының 1-тармағымен белгіленген тауарларды шығарудың шарттары сақталмаған кезде, сондай-ақ Кодекстің 291-бабының  7-тармағында және Кодекстің 302-бабының 23-тармақтарында көрсетілген жағдайларда кеден органы тауарларды шығару мерзімінің өтуінен кешіктірмей мұндай бас тарту үшін негіздеме болған барлық себептерді және оларды жою жөніндегі ұсынымдарды көрсете отырып, тауарларды шығарудан бас тартады.
Тауарларды шығарудан бас тартуды ресімдеу тәртібі «ТД-ны тіркеу, тіркеуден бас тарту және тауарларды шығарудан бас тартуды ресімдеу тәртібі туралы» Кеден одағы комиссиясының 2010 жылғы 20 мамырдағы № 262 шешімімен айқындалған.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Комитеттің қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын орындау кезінде заңдылықты сақтау;
3) әдептілік;
4) мемлекеттік қызмет рәсімі туралы түпкілікті ақпарат ұсыну;
5) ақпараттың қорғалуы және құпиялылығы;
6) тұтынушы ұсынған құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Мемлекеттік қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. Жұмыс бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Комитеттің бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Комитеттің лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану және шағымды дайындауға жәрдемдесудің тәртібі туралы ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген телефондар бойынша алуға болады.
21. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда шағым Комитет төрағасының не оны алмастыратын тұлғаның атына беріледі және 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10 мекенжайы бойынша жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 79-46-67, 79-46-66, 79-45-11.
Комитеттің лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің не оны алмастыратын тұлғаның атына беріледі және 010000, Астана қаласы, Жеңіс даңғылы, 11, 101-кабинет мекенжайы бойынша жазбаша түрде пошта арқылы немесе қолма-қол беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 71-73-48.

15. Решение о выпуске, приостановлении выпуска либо отказе в выпуске товаров принимается уполномоченным должностным лицом путем проставления штампа и внесения соответствующих записей в графы «С» и «D» ДТ, а также путем внесения соответствующих сведений в информационные системы таможенного органа.
Указанные отметки заверяются подписью и оттиском личной номерной печати уполномоченного должностного лица таможенного органа.
После принятия решения о выпуске товаров уполномоченное должностное лицо таможенного органа формирует комплект документов, прилагаемых к ДТ согласно описи и передает установленные экземпляры ДТ, и прилагаемых к ней документов, получателю государственной услуги.
16. При несоблюдении условий выпуска товаров, установленных пунктом 1 статьи 296 Кодекса, а также в случаях, указанных в пункте 7 статьи 291 Кодекса и в пунктах 23 статьи 302 Кодекса, таможенный орган не позднее истечения срока выпуска товаров отказывает в принятии решения о выпуске товаров с указанием всех причин, послуживших основанием для такого отказа, и рекомендаций по их устранению.
Порядок оформления отказа в выпуске товаров определен решением Комиссии Таможенного союза от 20 мая 2010 года № 262 «О порядке регистрации, отказе в регистрации ДТ и оформления отказа в выпуске товаров».
3. Принципы работы
17. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) соблюдение конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдение законности при исполнении служебного долга;
3) вежливость;
4) представление исчерпывающей информации о процедуре государственной услуги;
5) защита и конфиденциальность информации;
6) обеспечение сохранности документов, представленных потребителем.
4. Результаты работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателем государственной услуги измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа, утверждаются приказом Комитета.
5. Порядок обжалования
20. Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) должностных лиц таможенных органов и оказания содействия в подготовке жалобы можно получить по телефонам, указанным в приложении 1 к настоящему стандарту.
21. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, жалоба подается на имя Председателя Комитета либо лица, его замещающего, и направляется в письменном виде по почте или нарочно в Комитет по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, контактные телефоны: 8 (7172) 79-46-67, 79-46-66, 79-45-11.
Жалоба на действия (бездействия) должностных лиц Комитета подается на имя Министра финансов Республики Казахстан либо лица, его замещающего, и направляется в письменном виде по почте или нарочно по адресу: 010000, город Астана, улица проспект Победы, 11, кабинет № 101, контактный телефон: (87172) 71-73-48.

22. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда шағым Комитетке жазбаша түрде немесе қолма-қол 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, мекенжайы бойынша беріледі, байланыс телефоны: 8 (7172) 79-46-67, 79-46-66, 79-45-11.
Азаматтарды қабылдау Комитет басшылығының азаматтарды қабылдау кестесіне сәйкес жүзеге асырылады. Азаматтарды қабылдау кестесі Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында жарияланған.
23. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
24. Шағым және дұрыс қызмет көрсетілмегендігіне шағымдану жазылған өзге де құжаттар не мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеу жазбаша түрде еркін нысанда беріледі.
25. Қабылданған шағым Комитеттің ақпаратты есепке алу журналында тіркеледі және «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында белгіленген мерзімде қаралады. Мемлекеттік қызметті алушыға өтінішті/шағымды қабылдаған тұлғаның аты-жөнін, күнін және уақытын көрсете отырып, шағымның екінші данасына мөр қойылады.
Мемлекеттік қызметті алушыға шағымды қарау нәтижелері туралы жазбаша түрде пошта не электрондық пошта бойынша хабарланады.
26. Комитеттің мекенжайы: 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10, e.customs.kz веб-сайты, «СЭҚ-қа қатысушыға» бөлімі.
«Тауарларды кедендік тазарту және шығару»
мемлекеттік қызмет стандартына
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Кедендік бақылау комитеті аумақтық
бөлімшелерінің тізбесі
р/с№
Атауы
Мекенжайы
Телефон нөмірлері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
Алматы қаласы бойынша Кедендік бақылау департаменті
1
«Алматы - кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Алматы қ, Сүйінбай д, 2
8 (727)259-70-00
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
2
«Жетісу» кеден бекеті
Алматы қ, Ахметов к, 51
8 (727)388-8-52
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
3
«Энергетикалық» кеден бекеті
Алматы қ, Красногвардейский тракт, 617 А
8 (727)290-21-85
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
4
«Иновациялық технологиялар паркі Арнайы экономикалық аймағы» кеден бекеті
Алматы қ, Медеу ауданы, Ибрагимов к, 9
8 (727) 227 59 84
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
5
«Алатау-Кедендік ресімдеу орталығы кеден бекеті
Алматы облысы, Іле ауданы, Байсерке ауылы, Сұлтан Бейбарыс к, 1
8 (727)312-12-11
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
6
«Іле» кеден бекеті
Алматы облысы, Іле ауданы, Первомайский кенті, Промбаза 1 «STORE-HOUSE» СВХ
8 (727)232-35-60
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Маңғыстау облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
7
«Морпорт» кеден бекеті
Өмірзақ ауылы, «Ақтау халықаралық теңіз сауда порты» РМК

22. В случае некорректного обслуживания, жалоба подается в Комитет в письменном виде или нарочно по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, контактные телефоны: 8 (7172) 79-46-67, 79-46-66, 79-45-11.
Прием граждан осуществляется в соответствии с графиком приема граждан руководством Комитета. График приема граждан опубликован на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz.
23. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
24. Жалоба и прочие документы, содержащие жалобу на некорректное обслуживание, либо несогласие с результатами государственной услуги подаются в письменном виде в произвольной форме.
25. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Комитета и рассматривается в сроки, установленные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц». Получателю государственной услуги на втором экземпляре жалобы проставляется печать с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу.
О результатах рассмотрения жалобы получателю государственной услуги сообщается в письменном виде по почте либо электронной почте.
26. Адрес Комитета: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, Web-сайт: e.customs.kz, раздел «Участнику ВЭД».
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Таможенная очистка и выпуск товаров»
Перечень территориальных подразделений Комитета таможенного
контроля Министерства финансов Республики Казахстан,
оказывающих государственную услугу
№ п/п
Наименование
Адрес
Номера телефонов
График работы
1
2
3
4
5
Департамент таможенного контроля по городу Алматы
1
таможенный пост «Алматы-Центр таможенного оформления»
г. Алматы, пр. Суюнбая, 2
8 (727) 259 70 00
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
2
таможенный пост «Жетысу»
г. Алматы, ул. Ахметова, 51
8 (727) 388 89 52
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 4 смены
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
3
таможенный пост «Энергетический»
г. Алматы, пр. Красногвардейский тракт, 617 А
8 (727) 290 21 85
290 36 05
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
4
таможенный пост «Специальная экономическая зона Парк инновационных технологий»
г. Алматы, Медеуский район, Ибрагимова, 9
8 (727) 227 59 84
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
5
таможенный пост «Алатау-Центр таможенного оформления»
Алматинская область, Илийский район,
с. Байсерке, ул. Султан Бейбарса, 1
8 (727) 312 12 11 вн. 2288
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
6
таможенный пост «Иле»
Алматинская область, Илийский район,
п. Первомайский, Промбаза 1
СВХ «STORE-HOUSE»
8 (727)2323560
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Мангыстауской области
7
таможенный пост «Морпорт»
п. Умирзак РГП «Актауский международный морской торговый порт»

8(729)244-53-63
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
8
«Энергетикалық» кеден бекеті
Өмірзақ ауылы, «Ақтау халықаралық теңіз сауда порты» РМК
8(729)244-54-00
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
9
«Ақтау кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
31 «А» ш/а, №5 ғимарат
8(729)240-36-95
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
10
«Әуежай-Ақтау» кеден бекеті
Халықаралық әуежай, Ақшүкір кенті
8(729)260-96-46
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
11
«Қара Шекпен» кеден бекеті
Түпқараған аудан, Баутино кенті, Мұнайшы к, 2
8-72938 24-8-38
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
12
«Бейнеу» кеден бекеті
Бейнеу ауданы, Бейнеу ауылы, Бейбарыс к.
8(729)325-07-32
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
13
«Тәжен» кеден бекеті
Бейнеу ауданы, Оазис станциясы
8(7293)23-80-30
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
14
«Темір-Баба» кеден бекеті
Қарақия ауданы, Темір Баба
8(729)37-42-0-50
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Батыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
15
«Ақсай» кеден бекеті
БҚО, Бөрлі ауданы, Ақсай қ, 2-ықшам ауданы, 7/1
8(711)333-10-03
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
16
«Орал – кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Орал қ, Пойменная к, 2/2
8(711)253-84-80
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
17
«Энергетикалық» кеден бекеті
Орал қ, Пойменная к, 2/2
8(711)253-84-31
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
18
«Әуежай – Орал» кеден бекеті
БҚО, Теректі ауданы, «Орал» Халықаралық әуежайы» ЖШС аймағында

8 (729)244-53-63
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
8
таможенный пост «Энергетический»
п. Умирзак РГП «Актауский международный морской торговый порт»
8 (729)244-54-00
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
9
таможенный пост «Актау Центр таможенного оформления»
мкр.31 «А», здание №5
8 (729)240-36-95
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
10
таможенный пост «Ауежай Актау»
международный аэропорт п. Акшукур
8(729)260-96-46
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: круглосуточно в 4 смены, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье
11
таможенный пост «Кара Шекпен»
Тупкараганский район,
п. Баутино,
ул. Мунайши, 2
8(729)3824-8-38
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
12
таможенный пост «Бейнеу»
Бейнеуский район, с.Бейнеу, ул.Бейбарыс
8(729)3250-7-32
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
13
таможенный пост «Тажен»
Бейнеуский район, станция Оазис
8(729)323-80-30
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
14
таможенный пост «Темир-Баба»
Каракианский район,
мкр. Темир Баба
8(729)3742-0-50
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Западно-Казахстанской области
15
таможенный пост «Аксай»
ЗКО, Бурлинский район,
г. Аксай, мкр. 2, 7
8(711)333-10-03
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
16
таможенный пост «Орал – Центр таможенного оформления»
г. Уральск,
ул. Пойменная, 2/2
8(711)253-84-80
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
17
таможенный пост «Энергетический»
г. Уральск,
ул. Пойменная,.2/2
8(711)253-84-31
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
18
таможенный пост «Ауежай – Орал»
ЗКО, Теректинский район,
п. Подстепное, аэропорт

8(711)293-96-98
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Шығыс Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
19
«Өскемен-кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
ШҚО, Өскемен қ, Буров к, 10/1
8(723)224-55-80
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
20
«Әуежай- Өскемен» кеден бекеті
ШҚО, Өскемен қ, Бажов к, 566
8(723)277-92-59
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
21
«Майқапшағай» кеден бекеті
ШҚО, Зайсан қ, Жангелдин к, 100
8(723)402-15-58
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
22
«Бақты» кеден бекеті
ШҚО, Үржар ауданы, Бақты ауылы
8(722)395-03-99
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
23
«Зырян» кеден бекеті
ШҚО, Зырян қ, Пролетар к, 67
8(723)356-16-58
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
24
«Лениногорск» кеден бекеті
ШҚО, Риддер қ, Жеңіс к, 2
8(723)364-41-13
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
25
«Семей» кеден бекеті
ШҚО, Семей қ, Интернациональная к, 38
8(722)256-69-29
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
26
«Оба» кеден бекеті
ШҚО, Шемонаиха қ,.М. Горького к, 97
8(723)329-13-31
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
27
«Жезкент» кеден бекеті
ШҚО, Бородулиха ауданы, Жезкент ауылы, Жезкент ТБК.
8(70)224-01-98
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Қарағанды облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
28
«Энергетикалық» кеден бекеті
Қарағанды қ, Әлиханов к, 14-А
8(721)2-41-25-49 8(721)2-49-20-62
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
29
«Теміртау» кеден бекеті
Қарағанды облысы, Теміртау қ, Республика д,1

8(711)293-96-98
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 4 смены
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Департамент таможенного контроля по Восточно-Казахстанской области
19
таможенный пост «Өскемен-Центр таможенного оформления»
ВКО,
г. Усть-Каменогорск,
ул. Бурова, 10/1
8(723)224-55-80
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
20
таможенный пост «Ауежай- Өскемен»
ВКО, г.Усть-Каменогорск, ул. Бажова, 566
8(723)277-92-59
Рабочие дни: понедельник – пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
21
таможенный пост «Майкапчагай»
ВКО, г. Зайсан,
ул. Жангельдина, 100
8(723)402-15-58
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
22
таможенный пост «Бахты»
ВКО, Урджарский район, с. Бахты
8(722)395-03-99
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
23
таможенный пост «Зыряновск»
ВКО, г. Зыряновск,
ул. Пролетарская, 67
8(723)356-16-58
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
24
таможенный пост «Лениногорск»
ВКО, г. Риддер,
ул. Победы, 2
8(723)364-41-13
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
25
таможенный пост «Семей»
ВКО, г. Семей,
ул. Интернациональная, 38
8(722)256-69-29
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
26
таможенный пост «Уба»
ВКО, г. Шемонаиха,
ул. М. Горького, 97
8(723)329-13-31
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
27
таможенный пост «Жезкент»
ВКО, Бородулихинский район, с. Жезкент, территория Жезкентского ГОК
8(705)224-01-98
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Карагандинской области
28
таможенный пост «Энергетический»
г. Караганда,
ул. Алиханова, 14-А
8(721)241-25-49 8(721)249-20-62
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
29
таможенный пост «Теміртау»
Карагандинская область, г.Темиртау,
пр. Республики,1

8(721)396-17-56
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
30
«Жәйрем- Атасу» кеден бекеті
Қарағанды облысы, Қаражал қ, Жайрем кенті, Мамыраев к-сі, 12
8-71040-3-00-13
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
31
«Балқаш» кеден бекеті
Қарағанды облысы, Балқаш қ, Мира к, 12
8(710)36-4-87-19
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
32
«Қарағанды-кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Қарағанды қ, Богдан Хмельницкий к, 14
8(721)2-56-44-79
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
33
«Әуежай-Қарағанды» кеден бекеті
Қарағанды облысы, Бұқар-Жырау ауданы, Ботақара ауылы, «Сары-Арқа» әуежайы
8(721)2-77-12-92
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
34
«Ұлытау» кеден бекеті
Қарағанды облысы, Жезқазған қ, К.Либкнехт к, 1а
8-7102-721977
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Қызылорда облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
35
«Арал» кеден бекеті
Қызылорда облысы Арал қ, К. Ерімбет к, 4-А
8(724)33-23126
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
36
«Шиелі» кеден бекеті
Қызылорда облысы, Шиелі ауданы Рысқұлов к, 17
8(724)32-41985
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
37
«Қызылорда – Кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Қызылорда облысы, Қызылорда қ, Тасбөгет ауылы, Ш. Есенов к, 16
8(724)2-215949
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
38
«Энергетикалық» кеден бекеті
Қызылорда облысы, Қызылорда қ, Тасбөгет кенті, Ш. Есенов к, 16
8(724)2-215372
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
39
«Байкоңыр» кеден бекеті
Қызылорда облысы Байқоңыр қ, Максимов к, 8
8(336)22-71151
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Солтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
40
«Петропавл-кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
СҚО, Петропавл қ, Ғ. Мүсірепов к, 34Б
8(715)2-52-26-32
8(715)2-52-27-22
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
41
«Петропавл-ХПА» кеден бекеті
-
-
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
42
«Жаңа Есіл» кеден бекеті
СҚО, Ғ. Мүсірепов ауданы, Новоишимское ауылы, Хлебная база №2, Зерновая к,14
8(715)35-2-07-82
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
43
«Ақжар» кеден бекеті
СҚО, Ақжар ауданы, Талшық ауылы, Әуезов к,5
8-71546-2-11-43
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
44
«Айыртау» кеден бекеті
СҚО, Айыртау ауданы, Саумалкөл ауылы, Достық к, 64
8(715)33-2-26-60
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
45
«Тайынша» кеден бекеті
СҚО, Тайынша ауданы, Тайынша қ, Красноармейский к, 166
8(715)36-2-24-30
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
46
«Темирязев» кеден бекеті кедендік ресімдеу пункті
СҚО, Темирязев ауданы, Темирязев ауылы, Молодежная к, 31
8(715)37-2-03-92
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Павлодар облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
47
«Павлодар –кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Павлодар қ, Толстой к, 98
8(7182)61-32-85
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
48
«Энергетикалық» кеден бекеті
Павлодар қ.,Толстой к, 98
8(7182)61-32-99
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
49
«Екібастұз» кеден бекеті

8(721)396-17-56
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
30
таможенный пост «Жәйрем- Атасу»
Карагандинская область,
п. Жайрем,
ул. Муратбаева, 18
8(710)403-00-13
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
31
таможенный пост «Балхаш»
Карагандинская область,
г. Балхаш, ул. Мира, 12
8(710)364-87-19
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
32
таможенный пост «Караганда-Центр таможенного оформления»
г. Караганда, ул. Богдана Хмельницкого, 14
8(212)5644-79
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
33
таможенный пост «Ауежай-Караганда»
Карагандинская область, Бухар-Жырауский район, п. Ботакара, Аэропорт «Сары-Арка»
8(721)277-12-92
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 2 смены
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
34
таможенный пост «Улытау»
Карагандинская область,
г. Жезказган,
ул. К.Либнихта, 1а
8(710)272-19-77
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Кызылординской области
35
таможенный пост «Арал»
Кызылординская область,
г. Аральск,
ул. К.Еримбет, 4-А
8(724)332-31-26
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
36
таможенный пост «Шиели»
Кызылординская область,
п. Шиели,
ул. Рыскулова, 17
8(724)324-19-85
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
37
таможенный пост «Кызылорда - Центр таможенного оформления»
Кызылординская область,
г. Кызылорда,
п. Тасбогет,
ул. Ш. Есенова, 16
8(724)221-59-49
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
38
таможенный пост «Энергетический»
Кызылординская область,
г. Кызылорда,
п. Тасбогет,
ул. Ш. Есенова, 16
8(724)221-53-72
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
39
таможенный пост «Байконыр»
Кызылординская область,
г. Байконыр,
ул. Максимова, 8
8(336)227-11-51
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Северо-Казахстанской области
40
таможенный пост «Петропавловск-Центр таможенного оформления»
СКО,
г. Петропавловск,
ул. Г. Мусрепова, 34Б
8(715)252-26-32
8(715)252-27-22
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
41
таможенный пост «Петропавловск-МПО»
-
-
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
42
таможенный пост «Жана Есиль»
СКО, район Г. Мусрепова,
п. Новоишимское, Хлебная база №2,
ул. Зерновая,14
8(715)352-07-82
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
43
таможенный пост «Акжар»
СКО, Акжарский район,
п. Талшик, ул. Ауэзова,5
8(715)462-11-43
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
44
таможенный пост «Айыртау»
СКО, Айыртауский район,
с. Саумалколь,
ул. Достык, 64
8(715)332-26-60
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
45
таможенный пост «Тайынша»
СКО, Тайыншинский район, г. Тайынша,
ул. Красноармейская, 166
8(715)362-24-30
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
46
Пункт таможенного оформления «Темирязево»
СКО, Темирязевский район, с. Темирязево,
ул. Молодежная, 31
8(715)372-03-92
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Павлодарской области
47
таможенный пост «Павлодар –Центр таможенного оформление»
г. Павлодар,
ул. Толстого, 98
8(718)261-32-85
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
48
таможенный пост «Энергетический»
г. Павлодар,
ул. Толстого, 98
8(718)261-32-99
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
49
таможенный пост «Экiбастуз»

Павлодар облысы, Екібастұз қ, Екібастұзға- 50 жыл к, 10
8(7187)75-41-75
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
50
«Ақсу» кеден бекеті
Павлодар облысы,Ақсу қ,Строителей к,14 «а»
8(71837) 5-15-95
Жұмыс күндер: дүйсенбі – жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі *
51
«Сұңқар» кеден бекеті
Павлодар қ, Толстой к, 98
8(7182) 61-32-84
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Қостанай облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
52
«Жітіқара» кеден бекеті
Қостанай облысы, Жітіқара қ, Таран к, 18 а
(8 71435) 22718, 22217
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
53
«Қаратомар» кеден бекеті
Қостанай облысы, Рудный қ, Парковая к 2б
(8 71431) 68236, 68238
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
54
«Әулиекөл» кеден бекеті
Қостанай облысы, Әулиекөл ауданы, Әулиекөл ауылы, Байтұрсынов к, 88 а
(8 71453) 21111
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
55
«Арқалық» кеден бекеті
Қостанай облысы, Арқалық қ, Горбачев к, 14
(8 71430) 78680
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
56
«Қостанай-кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Қостанай қ, Гоголь к, 183
(8 7142) 53-71-84, 537433
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі *
57
«Лисаков» кеден бекеті
Қостанай облысы, Лисаков қ, Верхнетобольская трасса, 42
(8 71433) 34046
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
58
«Әуежай –Қостанай» кеден бекеті
Қостанай қ, Әуежай
(8 71425) 76270, 576095
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: 13.00 – 14.00 сағатқа дейін
18.30 – 19.30 сағатқа дейін
59
«Кенерал» кеден бекеті
Қостай облысы, Федоровский ауданы, Федоровка ауылы, М.Әуезов д, 2
(8 71442) 21741
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Астана қаласы бойынша Кедендік бақылау департаменті
60
«Астана -кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Астана қ, Республика д, 70

Павлодарская область, г. Экибастуз, ул. 50 лет Экибастузу, 10
8(718)775-41-75
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
50
таможенный пост «Аксу»
Павлодарская область,
г. Аксу,
ул. Строителей, 14 «а»
8(718)375-15-95
Рабочие дни: понедельник – воскресенье
Рабочее время: круглосуточно в 4 смены, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
51
таможенный пост «Сункар»
г. Павлодар,
ул. Толстого, 98
8(718)261-32-84
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Костанайской области
52
таможенный пост «Жетикара»
Костанайская область,
г. Жетикара,
ул. Таран, 18 а
8(71435) 22718, 22217
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
53
таможенный пост «Каратомар»
Костанайская область,
г. Рудный,
ул. Парковая, 2б
8(71431) 68236, 68238
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
54
таможенный пост «Аулиеколь»
Костанайская область, Аулиекольский район,
с. Аулиеколь, Байтурсынова, 88 а
8(71453) 21111
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
55
таможенный пост «Аркалык»
Костанайская область,
г. Аркалык,
ул. Горбачева, 14
8(71430) 78680
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
56
таможенный пост «Костанай-Центр таможенного оформления»
г. Костанай,
ул. Гоголя, 183
8(7142) 53-71-84, 53-74-33
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
57
таможенный пост «Лисаков»
Костанайская область,
г. Лисаков, Верхнетобольская трасса, 42
8(71433) 34046
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
58
таможенный пост «Ауежай –Костанай»
г. Костанай, Аэропорт
8(71425) 76270, 576095
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 2 смены
перерыв с 13.00 до 14.00 часов
с 18.30 до 19.30 часов
59
таможенный пост «Кенерал»
Костанайская область, Федоровский район,
с. Федоровка,
пр. М.Ауэзова 2
8(71442) 21741
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по г. Астане
60
таможенный пост «Астана -Центр таможенного оформления»
г. Астана,
пр. Республики, 70

Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
63
«Энергетикалық» кеден бекеті
Астана қ, Республика д, 70
39-79-01
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Атырау облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
64
«Әуежай - Атырау» кеден бекеті
060011. Атырау қ, «Атырау халықаралық әуежайы Атырау» АҚ аймағы
8 (7122) 20 - 93 - 36
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы үзіліс: 13.00 – 14.30 сағатқа дейін
65
«Қашаған» кеден бекеті
Атырау облысы, Атырау қ, Қарабатан станциясы, 40 ү, Геолог селолық округі
8 (71239) 6-51-23
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
66
«Құлсары» кеден бекеті
Атырау облысы, Жылой ауданы, Кұлсары қаласы, өндірістік аймағы, теміржолдың тұйықталған басы
8 (71237) 7-12-20
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
67
«Арнайы экономикалық аймақ – ұлттық индустриалдық мұнай химиялық технопаркі» кеден бекеті
Атырау қ, Абылхайыр хан даңғылы, 38/1
8 (701) 445-95-00
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
68
«Теңіз» кеден бекеті
Атырау облысы, Жылой ауданы, Қаратон-1 ауылы, «ТШО» өндірістік аймағы
8 (71230) 2-45-43
Жұмыс күндер: дүйсенбі – жексенбі
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін
үзіліс: 13.00 – 14.30 сағатқа дейін
69
«Ақ-Жайық - Кедендік рәсімдеу орталығы» кеден бекеті
Атырау облысы,Атырау қ, Сатыбалдиев көшесі, 47,
8 (7122) 46-65-12
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
70
«Энергетикалық» кеден бекеті
Атырау облысы, Атырау қ, Абай көшесі, 8
8 (7122) 32-84-80
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Жамбыл облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
71
«Қордай» кедені
Жамбыл облысы, Қордай ауылы, Жібек Жолы к, 1
(872636) 4-72-14
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
72
«Кедендік ресімдеу орталығы - Қордай» кеден бекеті
Жамбыл облысы, Қордай ауылы, Қордай-Шу автотасжолы, 2 км

Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
63
таможенный пост «Энергетический»
г. Астана,
пр. Республики, 70
39-79-01
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Атырауской области
64
таможенный пост «Ауежай - Атырау»
АО «Международный аэропорт Атырау»
8(7122) 20-93-36
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 4 смены
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
65
таможенный пост «Кашаган»
г. Атырау, Атырауская область, Станция Карабатан д.40, Геологский сельский округ
8(71239) 6-51-23
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
66
таможенный пост «Кульсары»
Атырауская область, Жылыойский район,
г. Кульсары, промзона,
ж/д тупик.
8 (71237) 7-12-20
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
67
таможенный пост «Специальная экономическая зона- Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
пр.Абулхаир хана, 38/1
8(701) 445-95-00
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
68
таможенный пост «Тенгиз»
Атырауская область, Жылойский район,
п. Каратон-1, Промбаза ТШО
8(71230) 2-45-43
Рабочие дни: понедельник – воскресенье
Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
69
таможенный пост «Ак-Жайык- Центр таможенного оформления»
Атырауская область,
г. Атырау ул. Сатыбалдиева, 47,
индекс 060002
8(7122) 46-65-12
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
70
таможенный пост «Энергетический»
Атырауская область,
г. Атырау, ул. Абая, 8
8 (7122) 32-84-80
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Жамбылской области
71
таможня «Кордай»
Жамбылская область,
с. Кордай,
ул. Жибек Жолы, 1
8(72636) 4-72-14
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
72
таможенный пост «Кордай-Центр таможенного оформления»
Жамбылская область,
с. Кордай, 2 км автотрассы,
«Кордай-Шу»

8(72636) 4-86-09
8(72636) 4-86-10
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
73
«Сыпатай батыр» кеден бекеті
Жамбыл облысы,Меркі ауданы, Андас батыр ауылы, Әбен Шотайұлы к, 2
(872632) 2-53-46
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
74
«Айша бибі» кеден бекеті
Жамбыл облысы, Жамбыл ауданы, Гродекова ауылы, ҚР Тараз қ, Талас қ, Қырғыз Республикасы
трассасы
(87262) 50-11-39
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
75
«Шу» кеден бекеті
Жамбыл облысы., Шу ауданы,Төле би ауылы, Балуан Шолақ к, 180а
(872638) 3-12-50
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
76
«Құлан» кеден бекеті
Жамбыл облысы, Т. Рысқұлов ауданы, Луговая станциясы, Исмат Есімов к 2
(872631) 2-42-54
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
77
«Кедендік ресімдеу орталығы -Тараз» кеден бекеті
Тараз қ, Ниетқалиев к, 93
(87262) 51-34-99
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
78
«Әуежай-Тараз» кеден бекеті
Тараз қ, «Әулие-ата» әуежайы
(87262) 31-61-27
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
79
«Энергетикалық» кеден бекеті
Тараз қ, Ниетқалиев к, 93
(87262) 57-58-80
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
80
«Жібек Жолы» кеден бекеті
ОҚО, Сарыағаш ауданы, Жібек Жолы ауылы
8 (72537) 5-92-75
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
81
«Мақтаарал» кеден бекеті
ОҚО, Мақтаарал ауданы, Жамбыл ауылы
8 (72541) 3-31-70
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
82
«Түркістан» кеден бекеті
ОҚО,Түркістан қ, Кеден к, 2
8 (72533) 3-35-31
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
83
«Энергетикалық» кеден бекеті
ОҚО, Шымкент қ, Қапал-батыр к, 5 км

8(72636) 4-86-09
8(72636) 4-86-10
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 3 смены
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
73
таможенный пост «Сыпатай батыр»
Жамбылская область, Меркенский район,
с. Андас батыр,
ул. Абен Шотайулы 1
8(72632) 2-53-46
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
74
таможенный пост «Айша биби»
Жамбылская область, Жамбылский район,
с. Гродеково, автодорога г. Тараз РК - г. Талас КР
8(7262) 50-11-39
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
75
таможенный пост «Шу»
Жамбылская область, Шуйский район,
с. Толе би,
ул. Балуан Шолак, 180а
8(72638) 3-12-50
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
76
таможенный пост «Кулан»
Жамбылская область, Рыскуловский район,
с. Кулан, ст. Луговая
8(72631) 2-42-54
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
77
таможенный пост «Тараз-Центр таможенного оформления»
г. Тараз,
ул. Ниеткалиева, 93
8(7262) 51-34-99
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
78
таможенный пост «Ауежай-Тараз»
г. Тараз,
аэропорт «Аулие-ата»
8(7262) 31-61-27
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 3 смены
перерыв с 13.00 до 14.30 часов
79
таможенный пост «Энергетический»
г. Тараз,
ул. Ниеткалиева, 93
8(7262) 57-58-80
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Южно-Казахстанской области
80
таможенный пост «Жибек Жолы»
ЮКО, Сарыагашский район,
п. Жибек Жолы, б/н.
8(72537) 5-92-75
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
81
таможенный пост «Махтаарал»
ЮКО, Махтааральский район, с. Жамбыл.
8(72541) 3-31-70
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
82
таможенный пост «Туркестан»
ЮКО, г. Туркестан,
ул. Кеден, 2.
8(72533) 3-35-31
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
83
таможенный пост «Энергетический»
ЮКО, г. Шымкент,
ул. Капал-батыра, 5 км б/н.

8 (7252) 94-00-35
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
84
«Сарыағаш ст.» кеден бекеті
ОҚО, Сарыағаш қ, Мостовая к, Шымкент-Абай тасжолы, 130. уч
8 (72537) 2-38-59 8 (72537) 2-46-05
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
85
«Қазығұрт» кеден бекеті
ОҚО, Сарыағаш ауданы, Жемісті ауылы, М-39 «Термез-Алматы» негізгі тасжолынан 300 м. қашықтықта.
8 (72537) 5-31-26
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
86
«Шымкент-кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
ОҚО, Шымкент қ, Сайрам шоссесі
8 (7252) 43-11-72
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
87
«Бауыржан Қонысбаев атындағы» кеден бекеті
ОҚО, Сарыағаш ауданы, Ақтөбе ауылдық округі, Ескі қорған ауылы
спутник 5513222
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
88
«Әуежай-Шымкент» кеден бекеті
Шымкент қ, Әуежай
8 (7252) 94-51-62
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: 13.00 - 14.00 сағатқа дейін
89
«Қапланбек» кеден бекеті
ОҚО, Сарыағаш ауданы, Сарыағаш қ, Н.Искаков к, 3.
8 (72537) 5-87-59
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
90
«Оңтүстік» Арнайы экономикалық аймағы» кеден бекеті
Шымкент қ, Ленгір шоссес, 7 км.
8 (7252) 24-92-53
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Ақмола облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
91
«Ақсу» кеден бекеті
Степногорск қ, 4 шағын ауданы, 36/1
8(716)45-6-10-40
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
92
«Атбасар» кеден бекеті
Атбасар қ, Жеңіс к, 72
8(716)43-2-42-95
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
93
«Ақкөл» кеден бекеті
Ақкөл қ, Нұрмағамбетов к, 94 а
8(716)38-2-13-34
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
94
«Көкшетау кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Көкшетау қ, Пушкин к, 21
8(716)2-76-34-91
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
95
«Бурабай Арнайы экономикалық аймағы» кеден бекеті
Щучинск қ, Интернациональная к, 54
8(716)36-4-39-36
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Достық кедені
96
«Алакөл» кеден бекеті
Алматы облысы, Алакөл ауданы, Достық стансасы
8(72833)3-10-51
Жұмыс күндері: дүйсенбі - сенбі

8(7252) 94-00-35
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
84
таможенный пост «ст. Сарыагаш»
ЮКО, г. Сарыагаш,
ул. Мостовая, б/н, трасса Шымкент-Абай, уч.130.
8(72537) 2-38-59 8(72537) 2-46-05
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
85
таможенный пост «Казыгурт»
ЮКО, Сарыагашский район, с. Жемисти, на расстоянии 300 м. от основной трассы М-39, «Термез-Алматы».
8(72537) 5-31-26
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
86
таможенный пост «Шымкент-центр таможенного оформления»
ЮКО, г. Шымкент, Сайрамское шоссе б/н.
8(7252) 43-11-72
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
87
таможенный пост «Имени Бауыржана Конысбаева»
ЮКО, Сарыагашский район, Актюбинский аульный округ,
п. Ески корган.
спутник 5513222
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
88
таможенный пост «Ауежай-Шымкент»
г. Шымкент, Аэропорт.
8(7252) 94-51-62
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 2 смены
перерыв с 13.00 до 14.00 часов
89
таможенный пост «Капланбек»
ЮКО, Сарыагашский район, г. Сарыагаш,
ул. Н.Искакова, №3.
8(72537) 5-87-59
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
90
таможенный пост «Специальная экономическая зона "Онтустик»
г. Шымкент, Ленгерское шоссе 7 км.
8(7252) 24-92-53
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Акмолинской области
91
таможенный пост «Аксу»
г. Степногорск, мкр.4, 36/1
8(7164) 56-10-40
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
92
таможенный пост «Атбасар»
г. Атбасар, ул. Женис, 72
8(7164) 32-42-95
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
93
таможенный пост «Акколь»
г. Акколь, ул. Нурмагамбетова, 94 а
8(7163) 82-13-34
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
94
таможенный пост «Кокшетау-Центр таможенного оформления»
г. Кокшетау, ул. Пушкина, 21
8(7162) 76-34-91
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
95
таможенный пост «Специальная экономическая зона-Бурабай»
г.Щучинск, ул. Интернациональная, 54
8(7163) 64-39-36
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Таможня Достык
96
таможенный пост «Алаколь»
Алматинская область, Алакольский район, станция Достык
8(7283) 33-10-51
Рабочие дни: понедельник – суббота

Жұмыс уақыты: 08.30 - 18.30 сағатқа дейін, үзіліс: 12.00 - 14.00 сағатқа дейін
Демалыс күндері: жексенбі*
97
«Достық» кеден бекеті Кедендік тазарту және тауарларды декларациялау бөлімі
Алматы облысы, Алакөл ауданы, Достық стансасы
8(72833)3-10-68
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
үзіліс: 12.00 - 14.00 сағатқа дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Ақтөбе облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
98
«Ақтөбе – кедендік ресімдеу орталығы» кеден бекеті
Ақтөбе қ, 41 разъезд
8 (7132) 964212
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
99
«Әуежай – Ақтөбе» кеден бекеті
Ақтөбе қ, «Ақтөбе Халықаралық әуежайы» АҚ
8 (7132) 227000
Жұмыс күндер: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: тәулік бойы
100
«Энергетикалық» кеден бекеті
Ақтөбе қ, 41 разъезд
8 (7132) 964210
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
101
«Мұғалжар» кеден бекеті
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Қандыағаш қ, Интернациональная к, 7.
8(71333)3-53-72
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
102
«Ембі» кеден бекеті
Ақтөбе облысы, Мұғалжар ауданы, Ембі қ, Геологтар к, 7
8(713)34 22783
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
103
«Әйтеке би» кеден бекеті
Әйтеке би ауданы, Комсомол ауылы, Жүргенов к, 29
8 (71339) 22529
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
104
«Хромтау» кеден бекеті
Ақтөбе облысы, Хромтау ауданы, Хромтау қ., Абай даңғ., 13
8 (71336) 21451
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
105
«Шұбар-құдық» кеден бекеті
Ақтөбе облысы, Темір ауданы, Шұбарқұдық кенті, Асау барақ к, 6
8-(713-46)-22-5-53
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
Алматы облысы бойынша Кедендік бақылау департаменті
106
«Қалжат» кеден бекеті
Алматы облысы, Ұйғыр ауданы, Қалжат ауылы
8(727)784-70-01
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: 12.00 - 14.00 сағатқа дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*

Рабочее время: с 08.30 до 18.30 часов, перерыв с 12.00 до 14.00 часов
Выходные дни: воскресенье*
97
Отдел таможенной очистки и декларирования товаров таможни «Достык»
Алматинская область, Алакольский район, станция Достык
8(7283) 33-10-68
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: круглосуточно,
перерыв с 12.00 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Актюбинской области
98
таможенный пост «Актобе – Центр таможенного оформления»
г. Актобе, 41 разъезд
8 (7132) 96-42-12
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
99
таможенный пост «Ауежайы – Актобе»
г. Актобе, АО «Международный Аэропорт Актобе"
8 (7132) 22-70-00
Рабочие дни: понедельник – воскресенье Рабочее время: круглосуточно в 3 смены
100
таможенный пост «Энергетический»
г. Актобе, 41 разъезд
8 (7132) 96-42-10
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
101
таможенный пост «Мугалжар»
Актюбинская область, Мугалжарский район, г. Кандыагаш,
ул.Интернациональная,7.
8 (71333) 3-53-72
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
102
таможенный пост «Ембi»
Актюбинская область, Мугалжарский район,
г. Эмба, ул. Геологов, 7
8 (71334) 2-27-83
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
103
таможенный пост «Айтеке би»
Айтекебийский район, п. Комсомол,
ул. Жургенова, 29
8 (71339) 2-25-29
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
104
таможенный пост «Хромтау»
Актюбинская область, Хромтауский район,
г. Хромтау, пр. Абая, д.13
8 (71336) 2-14-51
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
105
таможенный пост «Шубар-кудык»
Актюбинская область, Темирский район, п.г.т. Шубаркудык, ул.
Асау барак, 6
8 (71346) 2-25-53
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.30 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
Департамент таможенного контроля по Алматинской области
106
таможенный пост «Калжат»
Алматинская область, Уйгурский район,
с. Калжат
8(72778)4-70-01
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 12.00 до 14.00 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*

107
«Талдықорған» кеден бекеті
Алматы облысы,Талдықорған қ,Восточная промзона
8(728)226-25-45
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
108
«Алтынкөл» кеден бекеті
Алматы облысы, Панфилов ауданы, Пенджим ауылы
8(775)691-42-39
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жұма
Жұмыс уақыты: сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, үзіліс: сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін
Демалыс күндері: сенбі - жексенбі*
109
«Қорғас» кедені
Алматы облысы, Панфилов ауданы, Хоргос ауылы
8(728)313-32-43
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: 08.30 - 18.30 сағатқа дейін, үзіліс: 11.30 - 13.30 сағатқа дейін
110
«Арнайы экономикалық аймақ «Қорғас-Шығыс Кіреберіс» кеден бекеті
Алматы облысы, Панфилов ауданы, ӨБП-1, ШМЫХО «Қорғас»
8(728)313-36-65 8(728)313-3310
Жұмыс күндері: дүйсенбі - жексенбі
Жұмыс уақыты: 09.00 - 17.00 сағатқа дейін, үзіліс: 13.00 - 14.00 сағатқа дейін
Ескерту* - 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің 273-бабының 2-тармағына сәйкес декларанттың не кеден өкілінің дәлелді сұрау салуы бойынша тауарларды кедендік рәсіммен орналастыруға байланысты жекелеген кедендік операциялар кеден органдарының тұрған жерінен тыс және жұмыс уақытынан тыс жасалуы мүмкін.
«Тауарларды кедендік тазарту және шығару»
мемлекеттік қызмет стандартына
2-қосымша
Кесте. Сапа және тиімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа және тиімділік көрсеткіштері
Көрсеткіштің нормативтік мәні
Көрсеткіштің келесі жылғы нысаналы мәні
Көрсеткіштің есепті жылдағы ағымдағы мәні
1
2
3
4
1. Уақтылылығы
1.1. Құжатты тапсырған сәттен бастап белгіленген мерзімде қызметті ұсыну оқиғаларының %-ы (үлесі)
2. Сапасы
2.1. Қызметті ұсыну үдерісінің сапасына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3. Қолжетімділік
3.1. Қызметті ұсынудың сапасына және оны ұсыну тәртібі туралы ақпаратқа қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
3.2. Электрондық форматта ақпарат алуға болатын қызметтер %-ы (үлесі)
4. Шағымдану үдерісі
4.1. Шағымданудың қолданыстағы тәртібіне қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
5. Сыпайылық
5.1. Персоналдың сыпайылығына қанағаттанған тұтынушылардың %-ы (үлесі)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қыркүйектегі
№ 1169 қаулысымен
бекітілген
«Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды
қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге асыру (кедендік рәсім
– экспорт)» мемлекеттік қызмет стандарты

107
таможенный пост «Талдыкорган»
Алматинская область,
г. Талдыкорган,
Восточная промзона
8(72822)6-25-45
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
108
таможенный пост «Алтынколь»
Алматинская область, Панфиловский район,
с. Пенджим
8(77569)1-42-39
Рабочие дни: понедельник - пятница Рабочее время: с 09.00 до 18.30 часов, перерыв с 13.00 до 14.30 часов
Выходные дни: суббота – воскресенье*
109
Таможня «Коргас»
Алматинская область, Панфиловский район,
с. Хоргос
8(72831)3-32-43
Рабочие дни: понедельник – воскресенье
Рабочее время: с 08.30 до 18.30 часов, перерыв с 11.30 до 13.30 часов
110
таможенный пост «Специальная экономическая зона «Хоргос –Восточные ворота»
Алматинская область, Панфиловский район, КПП-1, МЦПС «Хоргос»
8(72831)3-36-65 8(72831)3-33-10
Рабочие дни: понедельник – воскресенье
Рабочее время: с 09.00 до 17.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов
Примечание* - В соответствии с пунктом 2 статьи 273 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» по мотивированному запросу декларанта либо таможенного представителя отдельные таможенные операции, связанные с помещением товаров под таможенную процедуру, могут совершаться вне места нахождения и вне времени работы таможенных органов.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Таможенная очистка и выпуск товаров»
Таблица. Значения показателей качества и эффективности
Показатели качества и эффективности
Нормативное значение показателя
Целевое значение показателя в последующем году
Текущее значение показателя в отчетном году
1
2
3
4
1. Своевременность
1.1. % (доля) случаев предоставления услуги в установленный срок с момента сдачи документа
2. Качество
2.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством процесса предоставления услуги
3. Доступность
3.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных качеством и информацией о порядке предоставления услуги
3.2. % (доля) услуг информации, которые доступны в электронном формате
4. Процесс обжалования
4.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных существующим порядком обжалования
5. Вежливость
5.1. % (доля) получателей государственной услуги, удовлетворенных вежливостью персонала
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 сентября 2012 года № 1169
Стандарт государственной услуги
«Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров,
перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза
(таможенная процедура – экспорт)»

1. Жалпы ережелер
1. «Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарларды қағазсыз кедендік декларациялауды жүзеге асыру (кедендік рәсім – экспорт)» мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) заңды мекенжайлары e.customs.kz интернет-ресурсының «Кеден органдарының құрылымы және анықтамалықтары» бөлімінің «Нормативтік-анықтамалық ақпарат» кіші бөлімінің «Кеден органдары» анықтамалығында көрсетілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің (бұдан әрі – Комитет) аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – кеден органдары) көрсетеді.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: ішінара автоматтандырылған.
3. Мемлекеттік қызмет 2010 жылғы 30 маусымдағы «Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 67277278 және 281-баптарына сәйкес көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі және оны алу үшін қажетті құжаттар туралы ақпарат Комитеттің e.customs.kz интернет-ресурсында орналастырылады немесе 8 (7172) 79-45-48 телефон бойынша алуға болады.
5. Кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасының декларанттың немесе кеден өкілінің электрондық мекенжайына авторландырылған хабарлама (хабардар ету) құрамында растайтын ақпаратты жолдай отырып, Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кеден заңнамасымен белгіленген тәртіпте мәлімделген кедендік рәсімге сәйкес тауарды шығару туралы шешім қабылдауы не қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет тауарларды декларациялаушы жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – мемлекеттік қызметті алушы) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері:
1) электрондық құжат түрінде тауарларға арналған кедендік декларацияларды беру – 10 минут;
2) электрондық құжат түрінде тауарларға арналған кедендік декларацияларды қабылдау – 20 минут;
3) электрондық құжат түрінде тауарларға арналған кедендік декларацияларды өңдеу – 120 минут;
4) электронды декларацияның өтуі туралы хабарламаны алған кезде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
5) электронды декларацияны тіркеген күннен кейінгі 1 жұмыс күнінен кешіктірмей тауарларды шығару;
6) тізбесін Кеден одағының комиссиясы анықтайтын кедендік әкету баждары қолданылмайтын, экспорттың кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларды және уақытша әкету кедендік рәсімімен орналастырылатын тауарларды шығаруды кеден органы электронды декларацияны тіркеген кезден бастап 4 сағаттан кешіктірмей, ал егер, электронды декларация тіркелген жағдайда кеден органының жұмыс уақыты аяқталғанға дейін 4 сағаттан аспайтын уақыт қалғанда – осы кеден органының жұмыс уақыты басталған кезден бастап 4 сағаттан кешіктірмей аяқтауы тиіс;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Осуществление безбумажного таможенного декларирования товаров, перемещаемых через таможенную границу Таможенного союза (таможенная процедура – экспорт)» (далее – государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями (далее – таможенные органы) Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет), юридические адреса которых указаны в справочнике «Таможенные органы» подраздела «Нормативно-справочная информация», раздела «Структура и справочники таможенных органов» интернет-ресурса: e.customs.kz.
2. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьями 67277278 и 281 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» (далее – Кодекс).
4. Информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах для ее получения размещается на интернет-ресурсе Комитета: e.customs.kz или по телефону: 8 (7172) 79-45-48.
5. Результатом государственной услуги является принятие уполномоченным должностным лицом таможенного органа решения о выпуске товара в соответствии с заявленной таможенной процедурой в порядке, установленном таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан, с направлением подтверждающей информации в составе авторизованного сообщения (уведомления) на электронный адрес декларанта или таможенного представителя либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам, декларирующим товары (далее – получатель государственной услуги).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) передача таможенной декларации на товары в виде электронного документа – 10 (десять) минут;
2) прием таможенной декларации на товары в виде электронного документа – 20 (двадцать) минут;
3) обработка таможенной декларации на товары в виде электронного документа – 120 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении сообщения о прохождении электронной декларации – 30 (тридцать) минут;
5) выпуск товаров не позднее 1 (одного) рабочего дня, следующего за днем регистрации электронной декларации;
6) выпуск товаров, к которым не применяются вывозные таможенные пошлины, помещаемых под процедуру экспорта, и товаров, помещаемых под таможенную процедуру временного вывоза, перечень которых определяется Комиссией Таможенного союза, должен быть завершен таможенным органом не позднее 4 (четырех) часов с момента регистрации электронной декларации, а в случае, если электронная декларация зарегистрирована менее, чем за 4 (четыре) часа до окончания времени работы таможенного органа – не позднее 4 (четырех) часов с момента начала времени работы этого таможенного органа;

7) тауарларды шығару мерзімдері кедендік бақылаудың нысандарын жүргізу немесе аяқтау үшін қажетті уақытқа ұзартылуы мүмкін және электронды декларация тіркелген күннен кейінгі күннен бастап 10 жұмыс күнінен асыруға болмайды.
8. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін тауарларды кедендік декларациялау үшін ТД-ның негізгі парағы үшін 60 еуро және ТД-ның әрбір қосымша парағы үшін 25 еуро көлемінде кедендік алымдар алынады.
Тауарларды кедендік декларациялау үшін кедендік алымдар ТД-ны бергенге дейін немесе сонымен бір мезгілде төленеді.
Тауарларды кедендік декларациялау үшін кедендік алымдарды төлеуші бюджетке қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы (банкінің төлем тапсырмасы төлеудің растамасы болып табылады) ұлттық валютамен қолма-қол ақша және қолма-қол ақшасыз әдіспен төлейді.
9. Кеден органдарының жұмыс режимі: демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын сағат сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін. Қызмет көрсетуді алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді. Жедел қызмет көрсету режимі көзделмеген.
10. Интернетке шыға алатын компьютерлік техникамен жабдықталған қызмет көрсетуді алушының жұмыс орны қызмет көрсетуді ұсыну орны болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін «Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 7 қаңтардағы Заңына сәйкес берілетін электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) құралының болуы қажет.
12. Мемлекеттік қызметті алу мақсатында декларант немесе кеден өкілі кедендік декларацияда көрсетуге жататын мәліметтерді электронды нысанда мәлімдейді, сондай-ақ «Web-декларант» Электронды декларациялау кешені (бұдан әрі – «Web-декларант» ЭДК) арқылы кеден органына мәлімделген кедендік рәсімге сәйкес тауарларды кедендік тазартуға және шығаруға байланысты кедендік операцияларды жасау үшін қажетті құжаттардан мәліметтерді ұсынады.
13. Электронды декларацияда мәлімделген мәліметтерді растайтын электронды құжаттарды мемлекеттік қызметті алушы кеден ісі  саласындағы уәкілетті орган белгілеген форматта формалданған түрде не құжаттың формалданған түрі көзделмегенде қағаз тасығыштардан құжаттарды сканерлеу жолымен алынған олардың электрондық бейнелері түрінде ұсынуы мүмкін.

7) сроки выпуска товаров могут быть продлены на время, необходимое для проведения или завершения форм таможенного контроля, и не может превышать 10 (десяти) рабочих дней со дня, следующего за днем регистрации электронной декларации.
8. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимаются таможенные сборы за таможенное декларирование товаров в размере 60 евро за основной лист декларации на товары (далее – ДТ) и 25 евро за каждый добавочный лист ДТ.
Таможенные сборы за таможенное декларирование товаров уплачиваются до или одновременно с подачей ДТ.
Таможенные сборы за таможенное декларирование товаров уплачиваются плательщиком в бюджет наличным и безналичным способом в национальной валюте через банки второго уровня, имеющие лицензию уполномоченного органа по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, а также организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций (подтверждением уплаты является платежное поручение банка).
9. Режим работы таможенных органов: ежедневно, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов. Предварительная запись для получения услуги не требуется. Режим ускоренного обслуживания не предусмотрен.
10. Местом предоставления услуги является рабочее место получателя услуги, оборудованное компьютерной техникой, имеющей выход в интернет.
2. Порядок оказания государственной услуги
11. Для получения государственной услуги необходимо наличие средства электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), выдаваемой в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года «Об электронном документе и электронной цифровой подписи».
12. В целях получения государственной услуги декларант или таможенный представитель заявляет в электронной форме сведения, подлежащие указанию в таможенной декларации, а также представляет сведения из документов, необходимых для совершения таможенных операций, связанных с таможенной очисткой и выпуском товаров в соответствии с заявленной таможенной процедурой, таможенному органу посредством Комплекса электронного декларирования «Web–декларант» (далее – КЭД «Web –декларант»).
13. Электронные документы, подтверждающие заявленные в электронной декларации сведения, могут быть представлены получателем государственной услуги в формализованном виде в форматах, установленных уполномоченным органом в области таможенного дела, либо, когда формализованный вид документа не предусмотрен, в виде их электронных образов, полученных путем сканирования документов с бумажных носителей.

14. Мемлекеттік қызметті алушы электронды декларациямен қатар оларды ұсыну таңдалған кедендік режимге сәйкес тауарларды кедендік ресімдеу кезінде көзделген құжаттардың тізімдемесін электронды нысанда береді.
15. Кеден органының ақпараттық жүйесін қолдана отырып автоматты режимде мемлекеттік қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығы тексеріледі және электронды декларацияның Кеден одағының кеден заңнамасымен айқындалған деректердің құрылымы мен форматына сәйкестігіне форматтық-логикалық бақылау (бұдан әрі – ФЛБ) жүргізіледі.
16. ФЛБ сәтті өткен, сондай-ақ тауарларды кедендік декларациялау үшін кедендік алымдардың қажетті сомасы болған жағдайда, электронды декларация кеден органының деректер базасында автоматты түрде тіркеледі және оған тіркеу нөмірі беріледі. Электронды декларацияға тіркеу нөмірі берілген сәттен бастап ол заңды мәні бар фактілер туралы куәландыру құжаты болады.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға ФЛБ аяқталғаннан кейін 15 минуттан кешіктірмей кедендік декларацияның тіркеу нөмірі бар авторландырылған хабарлама не егер, ФЛБ өту кезінде қателер анықталған жағдайда қателердің тізбесі жолданады. Қателер анықталған жағдайда, электронды декларация оны мемлекеттік қызметті алушы жойғанға және кеден органына аталған электронды декларацияны қайта жолдағанға дейін берілмеген болып саналады. Қателерді жою кедендік декларацияны беру мерзімін бұзуға әкеп соқпауға тиіс.
18. Электронды декларацияны тексеру кеден органының ақпараттық жүйесін қолдана отырып жүргізіледі және оны қабылдаған сәттен бастап екі сағат жұмыс уақытының ішінде аяқталуға тиіс.
19. Кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы электронды декларацияны тексеру нәтижесі бойынша тауарларды кедендік бақылау нысандары туралы, сондай-ақ электронды декларацияға қоса берілген құжаттардың тізімдемесінде көрсетілген электронды құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар тізімдемесі) ұсыну қажеттілігі туралы шешім қабылдайды. Тізімдемеде көрсетілген электронды құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы қабылданған шешім мемлекеттік қызметті алушыға авторландырылған хабарлама арқылы жеткізіледі.
20. Тауарларды электронды нысанда декларациялаушы мемлекеттік қызметті алушы бірнеше рет қолданылатын (оларға өзгерістер мен толықтырулар енгізбестен) кедендік ресімдеу үшін қажетті электронды құжаттарды (бұдан әрі - электронды ұзақ мерзімді құжаттар), соның ішінде оларды электронды мұрағатқа қосу үшін бірінші электронды декларацияны бергенге дейін бір рет электронды нысанда ұсына алады. Электронды мұрағатқа жеке нөмірі беріледі, ол туралы мемлекеттік қызметті алушыға авторландырылған хабарлама арқылы хабарланады. Декларациялау кезінде электронды мұрағатқа орналастырылған электронды ұзақ мерзімді құжаттар кеден органына қайтадан ұсынылмайды. Мемлекеттік қызметті алушы берілген декларацияға жататын электронды ұзақ мерзімді құжаттар сақталатын электронды мұрағаттың нөмірін құжаттардың тізімдемесінде көрсетеді.

14. Одновременно с электронной декларацией получатель государственной услуги подает в электронной форме опись документов, представление которых предусмотрено при таможенном оформлении товаров в соответствии с выбранным таможенным режимом.
15. С использованием информационной системы таможенного органа в автоматическом режиме проверяется подлинность ЭЦП получателя государственной услуги, и проводится форматно-логический контроль соответствия электронной декларации структуре и формату данных (далее – ФЛК), определенным таможенным законодательством Таможенного союза.
16. В случае успешного прохождения ФЛК, а также наличия необходимой суммы таможенных сборов за таможенное декларирование товаров, электронная декларация автоматически регистрируется в базе данных таможенного органа и ей присваивается регистрационный номер. С момента присвоения электронной декларации регистрационного номера она становится документом, свидетельствующим о фактах, имеющих юридическое значение.
17. Получателю государственной услуги не позднее 15 минут после завершения ФЛК направляется авторизованное сообщение, содержащее регистрационный номер таможенной декларации, либо перечень ошибок в случае, если при прохождении ФЛК были выявлены ошибки. В случае выявления ошибок, электронная декларация до их устранения получателем государственной услуги, и повторного направления данной электронной декларации в таможенный орган считается не поданной. Устранение ошибок не должно приводить к нарушению срока подачи таможенной декларации.
18. Проверка электронной декларации проводится с использованием информационной системы таможенного органа и должна быть завершена в течение двух часов рабочего времени с момента ее принятия.
19. Уполномоченное должностное лицо таможенного органа по результатам проверки электронной декларации принимает решение о формах таможенного контроля товаров, а также о необходимости представления электронных документов, указанных в описи документов, прилагаемых к электронной декларации (далее – опись документов). Принятое решение о необходимости представления электронных документов, указанных в описи, доводится до получателя государственной услуги посредством авторизованного сообщения.
20. Получатель государственной услуги, декларирующий товары в электронной форме, может представить электронные документы, необходимые для таможенного оформления, которые будут использоваться неоднократно (без внесения в них изменений и дополнений) (далее – электронные долгосрочные документы), однократно, в том числе до подачи первой электронной декларации для их включения в электронный архив.
Электронному архиву присваивается индивидуальный номер, который сообщается получателю государственной услуги, посредством направления авторизованного сообщения. При декларировании электронные долгосрочные документы, помещенные в электронный архив, повторно таможенному органу не представляются. Получатель государственной услуги указывает номер электронного архива, в котором хранятся электронные долгосрочные документы, относящиеся к поданной декларации, в описи документов.

21. Егер кеден органы тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану нәтижесінде электронды нысанда декларацияланған тауарларды кедендік тексеріп қарауды (қарауды) жүргізу туралы шешім қабылдаса, кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы Кодекстің 204205-баптарына сәйкес бұл шешім туралы авторландырылған хабарлама арқылы мемлекеттік қызметті алушыға электронды нысанда хабардар етеді. Кедендік тексеріп қараудың немесе кедендік қараудың нәтижелері электрондық түрде қалыптастырылатын, кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасының ЭЦҚ-мен қол қойылатын және тауарларды декларациялаушы тұлғаға жолданатын кедендік тексеріп қарау немесе кедендік қарау актісімен ресімделеді.
22. Егер кедендік тексеріп қарау немесе кедендік қарау нәтижесінде электронды декларацияда мәлімделген мәліметтер мен кедендік бақылаудың көрсетілген нысандарын қолдану нәтижесінде алынған мәліметтер сәйкес келмеуі анықталса, кеден органы аталған декларацияны қағаз тасығышта басып шығарады, ал мемлекеттік қызметті алушыға аталған ақпараттар көрсетілген авторландырылған хабарлама және қағаз тасығыштардағы құжаттарды ұсыну туралы талап жолданады. Одан әрі тауарларды кедендік ресімдеу кедендік декларацияны және қағаз тасығыштардағы құжаттарды пайдалана отырып жалпы белгіленген тәртіппен жүргізіледі.
23. Кеден органының уәкілетті лауазымды тұлғасы кедендік бақылаудың нәтижелерін формалдандыратын «Кедендік бақылау» деген тиісті бағандарда шығару туралы (шарты түрде шығару), әкетуге рұқсат, шығарудан бас тарту туралы, электронды декларацияға өзгерістер енгізу туралы, электронды декларацияны кері қайтару туралы және басқа да ұқсас белгілерді қояды, сондай-ақ кедендік бақылаудың нәтижелері және қойылған кедендік сәйкестендіру құралдары туралы куәландыратын басқа да мәліметтерді электронды декларацияға енгізеді.
24. Көрсетілген белгілер кеден органының ЭЦҚ-сын қою жолымен куәландырылады. Мемлекеттік қызметті алушыға, егер әкету кедендік баждарын төлеу бойынша жеңілдіктер белгіленбесе, әкету кедендік бажының қажетті сомасы төлеу болған кезде авторландырылған хабарлама және шығару туралы белгісі бар электронды декларация жолданады.
25. Электронды нысандағы кедендік декларацияны, кеден органына берілетін басқа да құжаттарды сақтау, оларға өзгерістер енгізу мүмкіндігін болдырмайтын тәсілмен кеден органының ақпараттық жүйесінде жүзеге асырылады.
26. Кодекстің 296-бабының 1-тармағында және Кодекстің 302-бабының 23-тармақтарында белгіленген тауарларды шығарудың шарттары сақталмаған кезде, кеден органы тауарларды шығару мерзімінің өтуінен кешіктірмей декларанттың немесе кеден өкілінің электрондық мекенжайына мұндай бас тарту үшін негіздеме болған барлық себептерді және оларды жою жөніндегі ұсынымдарды көрсете отырып, авторландырылған хабарлама құрамында ақпаратты жолдай отырып тауарларды шығарудан бас тартады.

21. Если таможенным органом в результате применения системы управления рисками принято решение о проведении таможенного досмотра (осмотра) товаров, декларируемых в электронной форме, уполномоченное должностное лицо таможенного органа посредством авторизованного сообщения информирует об этом решении получателя государственной услуги в электронной форме в соответствии со статьями 204 – 205 Кодекса. Результаты таможенного досмотра или таможенного осмотра оформляются актом таможенного досмотра или таможенного осмотра, который формируется в электронном виде, подписывается ЭЦП уполномоченного должностного лица таможенного органа и также направляется лицу, декларирующему товары.
22. Если в результате таможенного досмотра или таможенного осмотра выявлено несоответствие сведений, заявленных в электронной декларации, и сведений, полученных в результате применения указанных форм таможенного контроля, данная декларация распечатывается таможенным органом на бумажном носителе, а получателю государственной услуги направляется авторизованное сообщение, содержащее данную информацию и требование о представлении документов на бумажных носителях. Дальнейшее таможенное оформление товаров производится в общеустановленном порядке с использованием таможенной декларации и документов на бумажных носителях.
23. Уполномоченное должностное лицо таможенного органа проставляет отметки, формализующие результаты таможенного контроля, о выпуске (условном выпуске), разрешении на вывоз, об отказе в выпуске, о внесении изменений в электронную декларацию, об отзыве электронной декларации и другие подобные отметки в соответствующих графах «Таможенный контроль», а также вносит в электронную декларацию другие сведения, свидетельствующие о результатах таможенного контроля и нанесенных средствах таможенной идентификации.
24. Указанные отметки удостоверяются путем проставления ЭЦП таможенного органа. Получателю государственной услуги, если не установлены льготы по уплате вывозных таможенных пошлин, при наличии оплаты необходимой суммы вывозной таможенной пошлины направляются авторизованное сообщение и электронная декларация с отметками о выпуске.
25. Хранение таможенной декларации в электронной форме других документов, подаваемых в таможенный орган в электронном виде, осуществляется в информационной системе таможенного органа способом, исключающим возможность внесения в них изменений.
26. При несоблюдении условий выпуска товаров, установленных пунктом 1 статьи 296 Кодекса и в пунктах 23 статьи 302 Кодекса, таможенный орган не позднее истечения срока выпуска товаров отказывает в выпуске товаров с направлением информации в составе авторизованного сообщения (уведомления) на электронный адрес декларанта или таможенного представителя с указанием всех причин, послуживших основанием для такого отказа, и рекомендаций по их устранению.

3. Жұмыс қағидаттары
27. Комитеттің қызметі мына қағидаттарға негізделеді:
1) мемлекеттік қызметті көрсету процесі туралы түпкілікті ақпаратты ұсыну;
2) мемлекеттік қызметті көрсету кезінде тұтынушылардың құқығын сақтау;
3) Комитет қызметкерлерінің тарапынан әдепті қарым-қатынас;
4) тұтынушылар ұсынатын ақпараттың сақталуы, қорғалуы және құпиялығы;
5) мемлекеттік қызметті ақылы көрсету.
4. Жұмыс нәтижелері
28. Алушы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы стандартқа қосымшаға сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
29. Жұмыс бағаланатын мемлекеттік қызметтің сапасы мен тиімділігі көрсеткіштерінің нысаналы мәндері Комитет басшылығының бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
30. Кез келген тұлға кеден органдарының шешіміне, кеден органдарының немесе олардың лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген мерзімде және тәртіпте шағымдануға құқылы.
31. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы заңды мекенжайлары e.customs.kz интернет-ресурсының «Кеден органдарының құрылымы және анықтамалықтары» бөлімінің «Нормативтік-анықтамалық ақпарат» кіші бөлімінің «Кеден органдары» анықтамалығында көрсетілген кеден органдарына жүгінуге құқылы.
32. Дөрекі қызмет көрсетілген жағдайда мемлекеттік қызметті алушы 010000, Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, 10 мекенжайы бойынша Комитетке жүгінуге құқылы, интернет-ресурс: e.customs.kz, «Жұртшылықпен жұмыс» бөлімі «Сұрақ-жауап» кіші бөлімі, шақыруларды өңдеу орталығы (call-центр) сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін 8 (7172) 79-45-08 телефоны бойынша.
33. «Web-декларант» ЭДК жұмысында істен шығу болған жағдайда мемлекеттік қызметті алушы 010000, Астана қаласы, Бөкейхан көшесі, 32 мекенжайы бойынша Комитеттің ақпараттық жүйелерді сүйемелдеу қызметіне, kaisakova@q0100.customs.kz электронды мекенжайға, сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін 8 (7172) 79-45-08 телефоны бойынша жүгінуге құқылы.
34. Шағымдар жазбаша түрде еркін нысанда пошта, электронды пошта арқылы не Комитеттің кеңсесі арқылы сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, жұмыс күндері сағат 9-00-ден 18-30-ға дейін қолма қол қабылданады.
35. Дөрекі қызмет көрсету туралы шағым заңнамада белгіленген тәртіпте беріледі.
36. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызмет алушы заңнамамен белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.

3. Принципы работы
27. Деятельность Комитета основывается на следующих принципах:
1) предоставление исчерпывающей информации о процессе оказания государственной услуги;
2) соблюдение прав потребителей при оказании государственной услуги;
3) вежливое отношение со стороны работников Комитета;
4)сохранность, защита и конфиденциальность информации, предоставляемой потребителем;
5) платное оказание государственной услуги;
4. Результаты работы
28. Результаты оказания государственной услуги получателями измеряются показателями качества и эффективности согласно приложению к настоящему стандарту.
29. Целевые значения показателей качества и эффективности государственных услуг, по которым оценивается работа, утверждаются приказом Комитета.
5. Порядок обжалования
30. Любое лицо вправе обжаловать решения таможенных органов, действия (бездействие) таможенных органов или их должностных лиц в сроки и порядке, установленные законодательством Республики Казахстан.
31. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в таможенные органы, юридические адреса, телефоны и график работы которых указаны в справочнике «Таможенные органы» подраздела «Нормативно-справочная информация», раздела «Структура и справочники таможенных органов» интернет-ресурса: e.customs.kz,
32. В случаях некорректного обслуживания, получатель государственной услуги имеет право обратиться в Комитет по адресу: 010000, город Астана, улица Бейбитшилик, 10, интернет-ресурс: e.customs.kz, подраздел «Вопрос-ответ» раздела «Работа с населением», центр обработки вызовов (call-центр) по телефону: 8 (7172) 79-45-08 в рабочие дни с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30.
33. В случае сбоя в работе КЭД «Web-декларант» получатель государственной услуги имеет право обратиться в службу сопровождения информационных систем Комитета по адресу: 010000, город Астана, улица Букейхана, 32, на электронный адрес: kaisakova@q0100.customs.kz, по телефону 8 (7172) 79-46-01 в рабочие дни с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30.
34. Жалобы принимаются в письменном виде в произвольной форме по почте, электронной почте либо нарочно через канцелярию Комитета в рабочие дни с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30.
35. Жалоба о некорректном обслуживании подается в установленном  законодательством порядке.
36. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель государственной услуги имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.