«Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестер туралы үлгі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 2 маусымдағы № 496 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 8 қарашадағы № 1417 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1090 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.12.2015 № 1090 (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестер туралы үлгі ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 2 маусымдағы № 496 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., № 21, 204-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестер туралы үлгі ережеде:
7-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«7. Сараптамалық кеңестің жұмысын ұйымдық-техникалық қамтамасыз етуді мемлекеттік органның шешімі бойынша оның тиісті құрылымдық бөлімшесі болып табылатын сараптамалық кеңестің жұмыс органы жүзеге асырады.»;
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
«7-1. Нормативтік құқықтық актінің жобасына осы Ереженің 7-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес мемлекеттік орган белгілеген мерзімде сараптамалық қорытынды ұсынылмаған жағдайда нормативтік құқықтық актінің жобасы ескертусіз келісілді деп есептеледі.»;
8-тармақ алынып тасталсын;
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Сараптамалық кеңестің нормативтік құқықтық актінің жобасын қарауы отырыс өткізбестен, оны сараптамалық кеңестің мүшелеріне тарату жолымен жүзеге асырылуы мүмкін.
Қарау нәтижелері бойынша осы Ереженің қосымшасына сәйкес нысан бойынша сараптамалық кеңес төрағасының қолы қойылатын хаттама жасалады.
Аталған хаттама сарапшылар кеңесінің мүшелеріне жіберіледі және нормативтік құқықтық акті жобасының міндетті қосымшасы болып табылады.»;
14-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«14. Сараптамалық қорытындылар жеке кәсiпкерлiк субъектiлерінің аккредиттелген бiрлестiктерi мүшелерiнiң жинақталған пiкiрiн бiлдiредi, ұсынымдық сипатта болады және оларды қабылдағанға дейiн, оның ішінде осы жобаны мүдделi мемлекеттiк органдармен келесі әрбiр келiсу кезінде нормативтiк құқықтық актiнiң жобасына мiндеттi қосымша болып табылады.»;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«16. Мемлекеттiк орган сараптамалық қорытындымен келiспеген жағдайда жеке кәсiпкерлiк субъектiлерінің аккредиттелген бiрлестiктеріне келiспеу себептерiнiң негiздемесi бар жауап жiбередi. Негіздемесі бар мұндай жауаптар оларды қабылдағанға дейiн нормативтiк құқықтық актiнiң жобасына мiндеттi қосымша болып табылады.»;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 8 қарашадағы
№ 1417 қаулысына
қосымша
Кәсіпкерлік мәселелері
жөніндегі сараптамалық
кеңестер туралы үлгі ережеге
қосымша
Кәсіпкерлік мәселелері жөніндегі сараптамалық кеңестің
ХАТТАМАСЫ
_________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
№__________                                    ______ жылғы «__»_____
Күн тәртібі
Жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктері _______________________________________________________ қарауы туралы
(нормативтік құқықтық акті жобасының атауы немесе қаралып отырған мәселе)

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2006 года № 496 "Об утверждении Типового положения об экспертных советах по вопросам предпринимательства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2012 года № 1417. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1090
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.12.2015 № 1090 (вводится в действие с 01.01.2016).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2006 года № 496 «Об утверждении Типового положения об экспертных советах по вопросам предпринимательства» (САПП Республики Казахстан, 2006 г., № 21, ст. 204) следующие изменения и дополнения:
в Типовом положении об экспертных советах по вопросам предпринимательства, утвержденном указанным постановлением:
часть первую пункта 7 изложить в следующей редакции:
«7. Организационно-техническое обеспечение работы экспертного совета осуществляет рабочий орган экспертного совета, которым по решению государственного органа является соответствующее структурное подразделение.»;
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
«7-1. В случае непредставления экспертного заключения на проект нормативного правового акта в срок, установленный государственным органом в соответствии с частью третьей пункта 7 настоящего Положения, проект нормативного правового акта считается согласованным без замечаний.»;
пункт 8 исключить;
пункт 13 изложить в следующей редакции:
«13. Рассмотрение проекта нормативного правового акта экспертным советом может осуществляться без проведения заседания путем его рассылки членам экспертного совета.
По результатам рассмотрения составляется протокол по форме, согласно приложению к настоящему Положению, который подписывается председателем экспертного совета.
Данный протокол направляется членам экспертного совета и является обязательным приложением к проекту нормативного правового акта.»;
часть первую пункта 14 изложить в следующей редакции:
«14. Экспертные заключения представляют собой консолидированное мнение членов аккредитованных объединений субъектов частного предпринимательства, носят  рекомендательный характер и являются обязательным приложением к проекту нормативного правового акта до их принятия, в том числе при каждом последующем согласовании данного проекта с заинтересованными государственными органами.»;
пункт 16 изложить в следующей редакции:
«16. В случае несогласия с экспертным заключением государственный орган направляет в аккредитованные объединения субъектов частного предпринимательства ответ с обоснованием причин несогласия. Такие ответы с обоснованием являются обязательным приложением к проекту нормативного правового акта до их принятия.»;
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 ноября 2012 года № 1417
Приложение
к Типовому положению
об экспертных советах
по вопросам предпринимательства
ПРОТОКОЛ
Экспертного совета по вопросам предпринимательства при _____________________________________________________________________
(наименование государственного органа)
№__________                                   «__»________ _____ года
Повестка дня
О рассмотрении аккредитованными объединениями субъектов частного предпринимательства
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование проекта нормативного правового акта или рассматриваемый
вопрос)

1. Сараптамалық қорытындыларды ескертулер мен ұсыныстарсыз ұсынғандар:
_____________________________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің атауы)
2. Сараптамалық қорытындыларды ескертулермен және ұсыныстармен ұсынғандар: _________________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің атауы,
_____________________________________________________________________
ұсынылған ескертулер мен ұсыныстардың жалпы саны, олардың ішінде қабылданғаны/қабылданбағаны*)
3. Сараптамалық қорытынды ұсынған жоқ:
_____________________________________________________________________
(жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктерінің атауы)
4.____________________________________________________________
(ескертулер мен ұсыныстарды қабылдамау туралы ақпарат**)
Сараптамалық кеңестің төрағасы
Сараптамалық кеңестің хатшысы
Ескертпелер:
* - Мысалы: Еуразиялық өнеркәсіптік қауымдастығы – 10 (7/3)
** - Мұндай жағдайда, жеке кәсіпкерлік субъектілерінің аккредиттелген бірлестіктеріне жіберілген сараптамалық қорытындымен келіспеу себептерінің негіздемесі бар хаттың күні мен нөмірі көрсетіледі

1. Экспертные заключения представили без замечаний и предложений:
_____________________________________________________________________
(наименование аккредитованных объединений субъектов частного
предпринимательства)
2. Экспертные заключения представили с замечаниями и предложениями:
_____________________________________________________________________
(наименование аккредитованных объединений субъектов частного
предпринимательства, общее
_____________________________________________________________________
количество представленных замечаний и предложений, из них кол-во
принятых/непринятых*)
3. Экспертные заключения не представили:
_____________________________________________________________________
(наименование аккредитованных объединений субъектов частного
предпринимательства)
4._____________________________________________________________
(информация о непринятии замечаний и предложений **)
Председатель экспертного совета
Секретарь экспертного совета
Примечания:
* Пример: Евразийская промышленная ассоциация – 10 (7/3)
** В этом случае указываются дата и номер письма, направленного в аккредитованное объединение субъектов частного предпринимательства, с обоснованием причин несогласия с экспертным заключением.