"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Ресупбликасы Үкіметінің 2012 жылғы 25 желтоқсандағы № 1681 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 96 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 213-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 2012 25 желтоқсандағы
№ 1681 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 8 ақпандағы
№ 96 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары
Мазмұны
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң миссиясы мен пайымдауы
2. Ағымдағы ахуалды және қызметтiң тиiстi салаларындағы (аясындағы) даму үрдiстерiн талдау
3. Cтратегиялық бағыттар, мақсаттар, мiндеттер, нысаналы индикаторлар, iс-шаралар және нәтижелер көрсеткiштерi
4. Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту
5. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл
6. Тәуекелдердi басқару
7. Бюджеттiк бағдарламалар
1. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң миссиясы мен пайымдауы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң миссиясы – мәдениет және ақпарат саласында сапалы және қолжетiмдi қызметтер көрсетуге, мемлекеттiк және басқа тiлдердiң қарқынды дамуына, ел бiрлiгiнiң нығаюына, мемлекет пен азаматтық сектор әрiптестiгiнiң тиiмдi жүйесiн қолдауға бағытталған мемлекеттiк саясатты әзiрлеу және тиiмдi iске асыру.
Пайымдауы – азаматтық бастамаларды iске асырудың тиiмдi тетiктерi, ел бiрлiгiнiң мызғымас қағидаттары бар, жалпыұлттық мәдени, ақпараттық және тiлдiк орта.
2. Ағымдағы ахуалды және қызметтiң тиiстi салаларындағы (аясындағы) даму үрдiстерiн талдау
1-стратегиялық бағыт. Мәдениет және өнер саласының бәсекеге
қабiлеттiлiгiн арттыру
Реттелетiн салалар мен қызмет аялары дамуының негiзгi өлшемдерi.
Саланың инфрақұрылымы. Қазақстандағы мәдениет және өнер мемлекеттiк мекемелерiнiң желiсiнде 40 республикалық (9 театр, 6 концерттiк ұйым, 3 кiтапхана, 6 мұражай, 9 тарихи-мәдени қорық-мұражай, 1 кинокомпания, 6 басқа ұйым) және 8 мыңнан астам облыстық мәдениет ұйымдары (173 мұражай, 4 078 кiтапхана, 2 859 клуб, 44 театр, 25 концерттiк ұйым, 31 кинотеатр және телетеатр, 458 киноқондырғы, 4 хайуанаттар бағы, 2 цирк, 26 мәдениет және демалыс саябағы) қызмет етедi. Соңғы 10 жылда театрлардың саны 20 %-ға ұлғайған, кинотеатрлар мен кинозалдардың саны 40%-ға, мұражайлардың саны 30%-ға, кiтапханалардың саны 15%-ға өскен. Саланың көрсететiн қызметтерiне сұраныс қарқынды түрде өсуде – кинотеатрлар көрермендерiнiң саны 12 есеге артты. Театрлар мен мұражайларға келушiлер санының көрсеткiшi 30%-ға ұлғайды, кiтапханалардың тұрақты оқырмандарының саны 25%-ға өстi.
Заңнамалық базаны жетiлдiру. 2010 жылы «Мәдениет туралы» Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы қабылданды. Қабылданған түзетулер отандық киноматография, мұражай және кiтапхана iсi саласындағы сұрақтарды реттеуге бағытталған. Атап айтқанда, киноөнiмдердi индексациялау және прокаттық куәлiктер беру механизмi енгiзiлдi, ұлттық киноның критерийлерi анықталды, кiтапханалық қорды қалыптастыру нормасы түзетiлдi, жергiлiктi атқарушы органдар құзыретiне облыстық, аудандық не республикалық маңызы бар бiр кiтапханаға «Орталық» мәртебесiн беру функциясы қосылды.
Мәдениет мекемелерi көрсететiн қызметтер. 2011 жылы 11 755 спектакль қойылды, 6 401 концерт ұйымдастырылды, 7 ғылыми-қолданбалы, 37 археологиялық зерттеу өткiзiлдi, 30 тарих және мәдениет ескерткiштерiнде қалпына келтiру жұмыстары жалғастырылды, олардың 6-уы толығымен қалпына келтiрiлдi. Республикалық мұражайларда 107 көрме, 357 лекция және 14 353 экскурсия өткiзiлдi. Кiтапханаларда бес жүзден астам iс-шара ұйымдастырылып, өткiзiлдi. Соңғы бес жыл iшiнде саланың көрсететiн қызметтерiнiң саны 18 %-ға өстi.

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 "О Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2012 года № 1681
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 96 «О Стратегическом плане Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 213) следующее изменение:
Стратегический план Министерства культуры и информации Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 декабря 2012 года № 1681
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 февраля 2011 года № 96
Стратегический план
Министерства культуры и информации Республики Казахстан
на 2011 – 2015 годы Содержание
1. Миссия и видение Министерства культуры и информации Республики Казахстан
2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности
3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов
4. Развитие функциональных возможностей
5. Межведомственное взаимодействие
6. Управление рисками
7. Бюджетные программы
1. Миссия и видение
Министерства культуры и информации Республики Казахстан
Миссия Министерства культуры и информации Республики Казахстан – выработка и эффективная реализация государственной политики, направленной на предоставление качественных и доступных услуг в области культуры и информации, динамичное развитие государственного и других языков, укрепление единства нации, поддержку эффективной системы партнерства государства и гражданского сектора.
Видение – общенациональная культурно-информационная и языковая среда с незыблемыми принципами национального единства, эффективными механизмами реализации гражданских инициатив.
2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих
отраслей (сфер) деятельности
Стратегическое направление 1. Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.
Состояние инфраструктуры отрасли. В системе государственных учреждений культуры и искусства Казахстана действуют 40 республиканских (9 театров, 6 концертных организаций, 3 библиотеки, 6 музеев, 9 историко-культурных заповедников-музеев, 1 кинокомпания, 6 иных организаций) и более 8 тысяч областных организаций культуры (173 музея, 4 078 библиотек, 2 859 клубов, 44 театра, 25 концертных организаций, 31 кинотеатр и телетеатр, 458 киноустановок, 4 зоопарка, 2 цирка, 26 парков культуры и отдыха).
За последние 10 лет практически на 20 % увеличилось число театров, на 40 % выросло количество кинотеатров и кинозалов, на 30 % – музеев, на 15 % – библиотек. Активно растет спрос на услуги сферы – в 12 раз выросло число зрителей кинотеатров. На 30 % увеличен показатель посещаемости театров и музеев, на 25 % выросло число постоянных читателей библиотек.
Совершенствование законодательной базы. В 2010 году принят Закон Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан «О культуре». Принятые поправки нацелены на урегулирование вопросов в сфере отечественного кинематографа, музейного и библиотечного дела. В частности, введен механизм индексации кинопродукции и выдачи прокатных удостоверений, определены критерии национального кино, уточнены нормы по формированию библиотечного фонда, в компетенцию местных исполнительных органов включена функция по присвоению одной из библиотек области, района или города республиканского значения статуса «Центральная».
Услуги учреждений культуры. В 2011 году поставлено 11 755 спектаклей, организован 6401 концерт, проведено 7 научно-прикладных, 37 археологических исследований, продолжены восстановительные работы на 30 памятниках истории и культуры, из них 6 полностью отреставрированы. В республиканских музеях проведено 107 выставок, 357 лекций и 14 353 экскурсии. В библиотеках организовано и проведено более пятисот мероприятий. За последние пять лет рост числа представляемых сферой культуры услуг в среднем составил 18 %.

Қазақстан мәдениетiн шетелдерде танымал ету. Соңғы бiрнеше жылда Мәдениет күндерi форматындағы iс-шаралар iсжүзiнде барлық ТМД елдерiн, Еуропаның және Азияның, Таяу Шығыстың жетекшi мемлекеттерiн қамтыды. Жалпы, 2005 жылдан 2011 жылға дейiн әлемнiң 38 елiнде отандық мәдениеттi дәрiптеуге бағытталған мәдени iс-шаралар өткiзiлдi.
Мәдениет қайраткерлерiн қолдау. Мәдениет саласындағы талантты және болашағы зор қайраткерлердi ынталандырудың механизмi енгiзiлдi. Тағылымдамалар мен бiлiктiлiгiн арттыру курстарын ұйымдастыру және өткiзу жұмыстары тұрақты түрде жүргiзiлiп келедi. Отандық репертуарды толықтыру мақсатында гранттар бөлу және шығармашылық байқаулар өткiзу қарастырылған.
Қаржыландыру. Мәдениет саласының қызмет етуi үшiн 2005 – 2010 жылдары бөлiнген қаражат көлемi 134,8 млрд. теңгенi құрады, соның iшiнде 2005 жылы – 8,8 млрд. теңге, 2006 жылы – 11,3 млрд. теңге, 2007 жылы – 20,1 млрд. теңге, 2008 жылы – 37,7 млрд. теңге, 2009 жылы – 34,5 млрд. теңге, 2010 жылы – 21,2 млрд. теңге.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Мәдениет саласындағы отандық өнiмнiң қызмет көрсету нарығындағы шетелдiк өндiрушiлердiң басымдығының негiзiнде бәсекелестiгiнiң жеткiлiксiздiгi.
Екiншi. Өңiрлердегi мәдениет мекемелерi желiсiнiң дамуындағы үйлесiмдiлiктiң болмауына негiзделген республика тұрғындарының мәдениет мекемелерi көрсететiн қызметтерге қолжетiмдiлiгiнiң теңсiздiгi.
Үшiншi. Мәдениет саласын инфрақұрылымының қажеттi жағдайда дамымауы, мамандандырылған кадрлар мен мәдениет ұйымдарының тапшылығы.
Негiзгi iшкi және сыртқы факторларды бағалау.
Отандық мәдени нарықтағы шетелдiк өнiмнiң басымдығы саланың нарықтық қатынасын дамыту, продюсерлiк және баспагерлiк қызметтi ынталандыру, талантты әдебиет пен өнер қайраткерлерiне қолдау көрсету арқылы мәдениет саласында бәсекеге қабiлеттi өнiм шығарудың механизмдерiн жетiлдiру қажеттiлiгiн тудыруда. Қазiргi заманғы ыңғайлы форматта халықтың мәдени құндылықтарға қолжетiмдiлiгiн кеңейтуге мүмкiндiк беретiн жаңа технологияларды енгiзу, мәдениет нысандарын сандық форматқа ауыстыру процестерiн бұдан әрi жетiлдiрудi, тиiстi интернет-ресурстарды сапалы мазмұнмен қамтамасыз етудi талап етедi.
Саланың нормативтiк-құқықтық базасын бұдан әрi жетiлдiру елдiң мәдени кеңiстiгiнiң сәулетiн оңтайландыруға мүмкiндiк бередi. Келешекте – мәдениет ұйымдары желiсiнiң ең төменгi мемлекеттiк нормативтерiн және мемлекеттiк мәдениет ұйымдарының типтiк штаттарын, саланы паспорттауды енгiзу жоспарланған.
2-Стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңiстiктiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру
Реттелетiн саланың немесе қызмет өрiсi дамуының негiзгi өлшемдерi.

Популяризация культуры Казахстана за рубежом. За последние несколько лет мероприятиями в формате Дней культуры охвачены практически все страны СНГ, ведущие государства Европы и Азии, Ближнего Востока. В целом, с 2005 по 2011 годы мероприятия по популяризации отечественной культуры проведены в 38 странах мира.
Поддержка деятелей культуры. Внедрен механизм стимулирования и поощрения талантливых и перспективных деятелей в области культуры. На постоянной основе ведется работа по организации и проведению стажировок и курсов повышения квалификации. С целью пополнения отечественного репертуара предусмотрено выделение грантов и проведение творческих конкурсов.
Финансирование. Объем средств, выделенных на функционирование сферы культуры в 2005 - 2010 годах, составил 134,8 млрд. тенге, из которых в 2005 году - 8,8 млрд. тенге, в 2006 году - 11,3 млрд. тенге, в 2007 году - 20,1 млрд. тенге, в 2008 году - 37,7 млрд. тенге, в 2009 году – 34,5 млрд. тенге, в 2010 году – 21,2 млрд. тенге.
Анализ основных проблем
Первое. Недостаточная конкурентоспособность отечественной продукции в сфере культуры при доминировании на рынке услуг зарубежных производителей.
Второе. Неравный доступ населения республики к услугам организаций культуры, обусловленный диспропорциями в развитии сети культурных учреждений в регионах.
Третье. Недостаточная степень развития инфраструктуры культурной сферы, дефицит специализированных кадров и организаций культуры.
Оценка основных внешних и внутренних факторов
Тенденция превалирования иностранной продукции на отечественном культурном рынке вызывает потребность в совершенствовании механизмов производства конкурентоспособного продукта в области культуры путем развития рыночных отношений в сфере, стимулирования продюсерской и издательской деятельности, поддержки перспективных деятелей литературы и искусства.
Внедрение новых технологий, позволяющих значительно расширить доступ населения к культурным ценностям в удобном современном формате, требует дальнейшего совершенствования процесса перевода объектов культуры в цифровой формат, обеспечения соответствующих интернет-ресурсов качественным контентом.
Оптимизации архитектуры культурного пространства страны способствует дальнейшее совершенствование нормативно-правовой базы отрасли. В перспективе – введение минимальных государственных нормативов сети организаций культуры и типовых штатов государственных организаций культуры, паспортизация отрасли.
Стратегическое направление 2. Повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности

Ақпараттық сала инфрақұрылымының жағдайы. 2012 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша республикада 2 740 бұқаралық ақпарат құралы (бұдан әрi - БАҚ) қызмет етедi, оның iшiнде: мемлекеттiк 439 (16 %), мемлекеттiк емес – 2 301 (84 %). БАҚ-тың жалпы санының 91 %-газеттер (1 662) және журналдар (832), 8,5 %-ын – электрондық БАҚ-тар (50 телекомпания, 43 радиокомпания, 134 кабельдiк теледидар және 6 спутниктiк хабар тарату операторлары) және 0,5 %-ын ақпараттық агенттiктер (13) құрайды. Қазақ тiлiнде таралатын (эфирге шығатын) БАҚ-тардың үлесi 543 (20%), орыс тiлiнде - 920 (33%), қазақ және орыс тiлдерiнде 930 (34%), қазақ, орыс және басқа тiлдерде – 347 (13%).
Астана қаласында ашылған «Қазмедиа орталығы» бiрегей телерадиокешенi хабар тарату компаниялары үшiн сапалы және бәсекеге қабiлеттi контент өндiрiсiндегi ағымдағы және келешектегi қажеттiлiктердi қанағаттандыруға мүмкiндiгi бар басты технологиялық алаң болды.
Заңнамалық базаны жетiлдiру. 2012 жылғы 18 қаңтарда «Телерадио хабарларын тарату туралы» Заң қабылданды, онда телерадионарықтағы барлық субъектiлердiң қатынастарын реттеудiң және цифрлық хабартарату форматына көшудiң құқықтық жағдайлары белгiленген.
Табыстар және жетiстiктер. 2011 жылдың басында ұлттық цифрлық спутниктiк желi iске қосылды. Хабар тарату жүйесiне барлық жалпыұлттық теле-, радио арналар (37) кiрдi. Оларды спутниктiк ресурстарға орналастыру мемлекеттiк бюджет қаржысынан қамтамасыз етiлдi, бұл отандық теледидарды алыс және шалғай елдi-мекендердi қоса алғанда, Қазақстанның барлық аумағында толық көлемде көру мүмкiндiгiн қамтамасыз еттi. 2006 жылғы Женева келiсiмнiң мүшесi болып табылатын Қазақстан 2015 жылы жерүстi эфирлiк телехабар таратудың сандық форматына толық көшуге дайындалуда.
Мемлекеттiк арналардың тұжырымдамаларын қайта форматтау және жаңа тақырыптық арналар жасаудың шеңберiнде 2011 жылы «Қазақстан» және «Хабар» телеарналарында рейтингi төмен бағдарламаларды жабу жөнiндегi жұмыстар жүргiзiлдi, «Балапан» және «Мәдениет» тақырыптық телеарналары, «Classic» жаңа радиосы ашылды. 2012 жылы «Бiлiм» және «Жаңалықтар-24» телеарналары қызметтерін бастады.
2011 жылғы 1 қыркүйектен бастап «Қазақстан» ұлттық телеарнасы 100% мемлекеттiк тiлде хабар таратуға көштi. Бүлдiршiндерге арналған «Балапан» телеарнасы да тек қазақ тiлiнде хабар таратады. Интернетте Baq.kz агрегатты-сайты iске қосылды, онда 90–нан астам қазақ тiлдi ақпарат ресурстары шоғырландырылған. Меншiктi сайттары жоқ аймақтық БАҚ-қа 54 арнайы парақ ашылды. Қазақ тiлдi Wikipedia порталының ұлттық тiлдегi мақалалардың саны жөнiндегi рейтингi 125 орыннан 36 орынға көтерiлдi, бұл «1 000+мақала» санатындағы елдерден «100 000+ мақала» санатындағы елдердiң қатарына көшуге мүмкiндiк бердi.
Елдегi 234 мемлекеттiк мұрағат мекемелерi республиканың бiрыңғай мұрағаттар жүйесiн құрайды. Қазақстандық мұрағатты халықаралық мұрағаттық кеңiстiкке интеграциялау мақсатында 14 алыс және жақын шет елдермен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жөнiндегi келiсiмдер жасалды. Соңғы 20 жылда Ұлттық мұрағат қорының көлемi және жеке құрам бойынша құжаттар саны 11,6 миллионнан 24,2 миллион сақтау бiрлiгiне өстi.
Қазақстанның кітап шығару саласы бүгінгі күні көтерілу үстінде. Қазіргі таңда Кітап палатасында 314 баспа мен кітап шығарушы ұйым тіркелген. Шығарылып жатқан әлеуметтік маңызды әдебиеттің ассортименті кеңейтіліп, кітаптардың полиграфиялық орындалуы мен көркем безендірілуі жақсаруда.
Бұл ретте әлеуметтік маңызды әдебиет – бұл қоғамның рухани-танымдық және интеллектуалдық-мәдени әлеуетін арттыруға, өскелең ұрпақты патриотизм, ұлттық және жалпыәлемдік құндылықтар идеалдары рухында тәрбиелеуге, сондай-ақ, елдің қоғамдық-саяси, әлеуметтік-экономикалық, ғылыми-танымдық және мәдени өміріндегі жетістіктерді кеңінен таратуға бағытталған көркем, ғылыми, публицистикалық, энциклопедиялық және басқа да өзекті шығармалар.

Состояние инфраструктуры информационной сферы. По состоянию на 1 января 2012 года в республике действуют 2 740 средств массовой информации (далее – СМИ), из них: государственных – 439 (16 %), негосударственных – 2 301 (84 %). 91 % от общего количества СМИ составляют газеты (1 662) и журналы (832), 8,5 % – электронные СМИ (50 телекомпаний, 43 радиокомпании, 134 оператора кабельного телевидения и 6 – спутникового вещания) и 0,5 % – информационные агентства (13). На казахском языке издаются (выходят в эфир) – 543 (20 %) СМИ, на русском языке – 920 (33 %), на казахском и русском языках – 930 (34 %), на казахском, русском и других языках – 347 (13 %).
Главной технологической площадкой для вещательных компаний, способной удовлетворить все текущие и перспективные потребности телерадиоканалов в производстве качественного и конкурентоспособного медиаконтента, стал уникальный телерадиокомплекс «Қазмедиа орталығы», открытый в г. Астане.
Совершенствование законодательной базы. 18 января 2012 года принят Закон Республики Казахстан «О телерадиовещании», где определены правовые условия регулирования отношений всех субъектов телерадиорынка и перехода на цифровой формат вещания.
Успехи и достижения. В начале 2011 года осуществлен запуск национальной цифровой спутниковой сети. В систему вещания вошли практически все общенациональные теле-, радиоканалы (37). Их размещение на спутниковом ресурсе обеспечено средствами из государственного бюджета, это обеспечило возможность смотреть отечественное телевидение в полном объеме на всей территории Казахстана, включая отдаленные и труднодоступные населенные пункты. Являясь участником Женевского соглашения 2006 года, Казахстан готовится к полному переходу на цифровой формат наземного эфирного телевещания в 2015 году.
В рамках переформатирования концепции госканалов и создания новых тематических в 2011 году на телеканалах «Казахстан» и «Хабар» проводится работа по закрытию программ с низким рейтингом и выпуску новых, открыты тематические телеканалы «Балапан» и «Мәдениет», новое радио «Classic». В 2012 году начали функционировать телеканалы «Бiлiм» и «Новости-24».
С 1 сентября 2011 года национальный телеканал «Казахстан» переориентирован на 100 %-ное вещание на государственном языке. Исключительно на казахском языке вещает детский телеканал «Балапан». В Интернете запущен сайт-агрегатор Baq.kz, где консолидированы интернет-ресурсы более 90 казахоязычных информресурсов. Для региональных СМИ, не имеющих собственных сайтов, открыты 54 специальные страницы. Рейтинг казахоязычного портала Wikipedia по количеству статей на национальном языке поднялся с 125 места на 36 место, это позволило перейти из категорий стран с «1000+статей» в категорию «100 000 + статей».
Единую сеть государственных архивов республики создают 234 государственных архивных учреждения. В рамках плавной интеграции казахстанских архивов в международное архивное пространство подписаны соглашения о сотрудничестве более чем с 14 странами ближнего и дальнего зарубежья и международными организациями. Объем Национального архивного фонда и документов по личному составу за последние 20 лет увеличился с 11,6 млн. до 24,2 млн. единиц хранения. В среднем ежегодно государственными архивами принимается на хранение более 400 тысяч дел и документов, отнесенных к составу Национального архивного фонда и по личному составу.
Сфера книгоиздательства Казахстана переживает сегодня определенный подъем. В настоящее время в Книжной палате зарегистрировано 314 издательств и издающих организаций. Расширяется ассортимент издаваемой социально-важной литературы, улучшается полиграфическое исполнение и художественное оформление книг.
При этом, социально-важная литература – это художественные, научные, публицистические, энциклопедические и другие актуальные произведения, направленные на повышение духовно-образовательного и интеллектуально-культурного потенциала общества, воспитание подрастающего поколения в духе патриотизма и общемировых ценностных идеалов, а также популяризирующие достижения в общественно-политической, социально-экономической, научно-образовательной и культурной жизни страны.

Қаржыландыру. 2005-2010 жылдары мемлекеттiк ақпараттық саясатты қаржыландырудың көлемi 80 598,7 млн. теңгенi құрады, атап айтқанда, 2005 жылы - 8 811,8 млн. теңге, 2006 жылы – 10 480,4 млн. теңге, 2007 жылы – 12 077,8 млн. теңге, 2008 жылы – 16 467,4 млн. теңге, 2009 жылы – 16 467,4 млн. теңге, 2010 жылы – 16 293,9 млн. теңге.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Отандық ақпараттық саланың бәсекеге қабiлеттiлiгiнiң төмен деңгейi.
Екiншi. Медиялық инфрақұрылымның технологиялық артта қалуы.
Үшiншi. Цифрлық телерадио хабарлар таратудың болмауы.
Төртiншi. Қазақстандық Интернет жүйелерi сегментiнiң жеткiлiксiз дамуы.
Бесiншi. Қазiргi заманға сай ақпараттық технологиялардың және Ұлттық мұрағат қоры құжаттарын автоматтық режимде орталықтандырылған мемлекеттiк есепке алудың болмауы.
Негiзгi сыртқы және iшкi факторларды бағалау.
Нормативтiк құқықтық базаны жетiлдiру, соның iшiнде, «Телерадио хабарларын тарату туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 18 қаңтардағы Заңының нормаларын iске асыру арқылы жетiлдiру, мiндеттi теле-радио арналарды ұсыну кепiлдiгiмен 100 пайызға дейiн халықты эфирлiк цифрлiк телерадио хабар таратумен қамтамасыз етуге, отандық телевизиялық және радиоарналардың дамуына жағымды құқықтық жағдай жасауға, ұлттық радиожиiлiк қорды оңтайландыруға және оны орынды қолдануға мүмкiндiк бередi. Ақпараттық-коммуникативтiк технологиялардың даму процессi БАҚ үшiн Интернет желiсiнiң мүмкiндiктерiн қарқынды қолдану жолымен ақпаратты таратудың жаңа мүмкiндiктерiн ашады. Газеттер мен журналдардың электрондық аналогтарын құру, меншiктi интернет-ресурстар ашу, оларды online режимiнде тарату Қазақстан туралы ақпарат қызықтыратын ел азаматтарына, сондай-ақ, шетелдiк интернет пайдаланушылар үшiн ақпарат көздерiн кеңейтуге мүмкiндiк бередi. Сонымен қатар, БАҚ-тың интернетке шығуы олардың жұмыстарын жеделдетудiң деңгейiн арттыруға ықпалын тигiзедi.
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
Реттелетiн салалар мен қызмет аялары дамуының негiзгi өлшемдерi.
Сала инфрақұрылымының жай-күйi. Тiлдердi дамытудың республикалық үйлестiру-әдiстемелiк орталығы жұмыс iстейдi. Мемлекеттiк тiлдi үйрету орталықтарының өңiрлiк желiсi жоспарлы түрде кеңейтiлуде: 2005 жылы – 8, 2006 жылы – 12, 2007 жылы – 36, 2008 жылы – 45, 2009 жылы – 93, 2010 жылы – 101, 2011 жылы - 132 орталық.
Саланың табыстары және жетiстiктерi. Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 29 маусымдағы № 110 Жарлығымен Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы (бұдан әрi – Мемлекеттiк бағдарлама) бекiтiлдi.
Мемлекеттiк бағдарламаның мақсаты – Қазақстанда тұратын барлық этностар тiлiн сақтай отырып, ұлт бiрлiгiн нығайтудың маңызды факторы ретiнде мемлекеттiк тiлдiң кең ауқымды қолданылуын қамтамасыз ететiн үйлесiмдi тiл саясаты.

Финансирование. Объем финансирования государственной информационной политики в 2005 - 2010 годах составил 80 598,7 млн. тенге, из которых в 2005 году - 8 811,8 млн. тенге, в 2006 году - 10 480,4 млн. тенге, в 2007 году - 12 077,8 млн. тенге, в 2008 году - 16 467,4 млн. тенге, в 2009 году – 16 467,4 млн. тенге, в 2010 году – 16 293,9 млн. тенге.
Анализ основных проблем
Первое. Недостаточная конкурентоспособность отечественного информационного продукта.
Второе. Технологическая отсталость медийной инфраструктуры.
Третье. Отсутствие цифрового телерадиовещания.
Четвертое. Недостаточное развитие казахстанского сегмента сети Интернет.
Пятое. Отсутствие современных информационных технологий и централизованного государственного учета документов Национального архивного фонда в автоматизированном режиме.
Оценка основных внешних и внутренних факторов
Совершенствование нормативно-правовой базы, в том числе посредством реализации норм Закона Республики Казахстан «О телерадиовещании» от 18 января 2012 года позволит обеспечить 100-процентный охват населения эфирным цифровым телерадиовещанием с гарантированным предоставлением обязательных теле-, радиоканалов, создать благоприятные правовые условия для развития отечественных телевизионных и радиоканалов, оптимизировать и рационально использовать национальный радиочастотный ресурс. Процесс развития информационно-коммуникационных технологий открывает для СМИ новые способы распространения информации путем активного использования возможностей сети Интернет. Создание электронных аналогов газет и журналов, открытие собственных Интернет-ресурсов, online-вещание способствует расширению источников информации для граждан страны, а также зарубежных пользователей Интернета, интересующихся информацией о Казахстане. Кроме того, присутствие СМИ в Интернете способствует повышению уровня оперативности их работы.
Стратегическое направление 3. Создание толерантной языковой среды как фактора единства народа Казахстана
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.
Состояние инфраструктуры отрасли. Функционирует Республиканский координационно-методический центр развития языков. Планомерно расширяется сеть региональных центров обучения языкам: в 2005 году – 8, в 2006 году – 12, в 2007 году – 36, в 2008 году – 45, в 2009 году – 93, в 2010 году – 101, в 2011 году – 132.
Успехи и достижения отрасли. Указом Президента Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 110 утверждена очередная Государственная программа развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011 – 2020 годы (далее – Госпрограмма).
Цель Госпрограммы – гармоничная языковая политика, обеспечивающая полномасштабное функционирование государственного языка как важнейшего фактора укрепления национального единства при сохранении языков всех этносов, живущих в Казахстане.

Мемлекеттiк бағдарламаны iске асырудың бiрiншi кезеңiнде тiл бiлiктiлiгi стандарттарын пысықтау басталды: мемлекеттiк тiлдi оқытудың стандарттарын жетiлдiру, оны меңгерудiң деңгейiн А1-А2 – тiлдi оңай қолдану, В1-В2 - өздiгiнен қолдану, С1-С2 – бiлiктi қолдану деңгейлерi бойынша бағалаудың жүйесiн енгiзу жөнiнде жұмыстар жүргiзiлдi. Қазақ тiлiн оқыту үшiн шешiмдерiмен тапсырмалар әзiрлеу бойынша дайындық жұмыстары аяқталды.
238 аталым баспа өнiмi әзiрленiп, басып шығарылды, олардың iшiнде аса құнды, қазiргi заманғы ғылыми-теориялық талаптарға сай лексикографиялық еңбек - 15 томдық «Қазақ әдеби тiлiнiң сөздiгi» бар. Сонымен қатар, барлық жастағы балаларға арналған 15-томдық «Әлем балалар әдебиетiнiң iнжу-маржандары», классикалық әдебиеттердiң «Әлемдiк классика» 25-томдығы, аудиокiтаптар, инновациялық ғылыми-әдiстемелiк бағдарламалар, т.б. басылымдар жарық көрдi.
Мемлекеттiк тiлдi үйренудiң жүйесiне жаңа ақпараттық технологияларды енгiзу мақсатында 2008 жылы «Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлi» порталы жасалып (www.til.gov.kz), онда интернет – сервистердiң жиырмадан астам түрi орналастырылды.
Мемлекеттiк органдарда құжат айналымын мемлекеттiк тiлге кезең-кезеңмен көшiру қамтамасыз етiлдi. 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап барлық орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдарда мемлекеттiк тiлде iс жүргiзу мониторингiнiң автоматтандырылған жүйесi енгiзiлдi. Мемлекеттiк органдардағы мемлекеттiк тiлдегi құжат айналымы 82 %-ға жеттi.
Төзiмдi тiлдiк орта қалыптастыру. 2011 жылғы жағдай бойынша этномәдени бiрлестiктер жанында 190–нан аса жексенбiлiк мектептер жұмыс iстейдi (2005 жылы мектептердiң саны 160 болған), оларда республикамызда тұратын 7 мыңнан астам балалар мен ересектер 30-ға жуық этностық топтардың тiлдерiн оқиды.
Қаржыландыру. 2005 - 2010 жылдары бөлiнген қаржының көлемi 8 млрд. 282 млн. теңгенi құрады: 2005 жылы республикалық бюджеттен – 327,9 млн. теңге, 2006 жылы – 588,5 млн. теңге, 2007 жылы – 1 млрд. 639,2 млн. теңге, 2008 жылы – 1 млрд. 543,9 млн. теңге, 2009 жылы – 1 млрд. 24,1 млн. теңге, 2010 жылы – 668,9 млн. теңге бөлiндi.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Қоғамдағы мемлекеттiк тiлдi меңгеру деңгейiнiң жеткiлiксiздiгi.
Екiншi. Мемлекеттiк тiлдiң елiмiздiң әлеуметтiк-коммуникативтiк кеңiстiгiнде жеткiлiксiз енгiзiлуi.
Үшiншi. Қазақстандық қоғамдағы тiлдiк мәдениеттiң төмендеуi.
Төртiншi. Қазақстандықтардың лингвистикалық капиталының сақталу және нығаю қажеттiлiгi.
Негiзгi iшкi және сыртқы факторларды бағалау.
Мемлекеттiк тiлдi оқытудағы бiрыңғай әдiстеме мен стандарттардың жоқтығы, қазақ тiлiн оқытатын оқытушылар мен мамандардың дайындық деңгейiнiң төмендiгi, оқыту инфрақұрылымы қызметiнiң бiрыңғай стандарттарының, сондай-ақ мемлекеттiк тiлдi меңгеру процесiнiң ынталандыру және мониторингi жүйесiнiң жоқтығы қоғамда мемлекеттiк тiлдi меңгеру деңгейiн арттыруда тежегiш фактор болып отыр.
Елiмiздiң әлеуметтiк-коммуникативтiк кеңiстiгiне мемлекеттiк тiлдi енгiзу процесiндегi маңызды фактор ретiнде оның халықаралық қатынас, бос уақыт пен ойын-сауық саласындағы белсендi қолданылуы, оның заң, ғылым және жаңа технологиялар тiлi ретiнде дамуы, мемлекеттiк тiлде сөйлеудiң беделiн арттыру мен оны отбасылық құндылық ретiнде дәрiптелуi болып табылады.
Қазақстандық қоғамның тiлдiк мәдениетiн арттыру, лингвистикалық капиталын нығайту саласында терминология, антропонимика, ономастика саласындағы мәселелердi шешу және ономастика, сөйлеу мен жазу мәдениетiн жетiлдiруге септiгiн тигiзу, сондай-ақ толерантты тiлдiк орта құру басымдыққа ие болып табылады.
4-стратегиялық бағыт. Мемлекеттiлiктi және ел бiрлiгiн одан әрi
нығайту, iшкi саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету
Реттелетiн салалар мен қызмет аялары дамуының негiзгi өлшемдерi.

На первом этапе реализации Госпрограммы начата доработка стандартов языковой компетенции: проведена работа по совершенствованию стандартов обучения государственному языку, внедрению системы оценки уровня его владения – по уровням А1-А2 – элементарное использование языка, В1-В2 – самостоятельное использование и С1-С2 – компетентное использование. Завершены подготовительные работы по разработке заданий с ключами для обучения казахскому языку.
Разработано и выпущено 238 наименований печатной продукции, среди них самый ценный лексикографический труд, соответствующий всем современным научно-теоретическим требованиям – 15-томный толковый словарь «Қазақ әдеби тiлiнiң сөздiгi». Кроме того, выпущены 15-томные серии книг для детей всех возрастов - «Әлем балалар әдебиетiнiң iнжу-маржандары», 25 томники классической литературы - «Әлемдiк классика», аудиокниги, инновационные учебно-методические программы и другие.
В целях внедрения новых информационных технологий в процесс изучения государственного языка в 2008 году создан портал «Государственный язык Республики Казахстан» (www.til.gov.kz), на котором размещено более двадцати видов Интернет-сервисов.
Обеспечен процесс поэтапного перевода документооборота в государственных органах на государственный язык. С 1 января 2009 года во всех центральных и местных госорганах действует автоматизированная система мониторинга делопроизводства на государственном языке. Объем делопроизводства на государственном языке в государственных органах составляет 82 %.
Формирование толерантной языковой среды. По состоянию на 2011 год при этнокультурных объединениях действуют более 190 воскресных школ (в 2005 году действовало 160 школ), где изучается 30 языков этносов, проживающих в республике и обучается более 7 тысяч детей и взрослых.
Финансирование. Объем финансирования в 2005 - 2010 годах составил 8 млрд. 282 млн. тенге: в 2005 году из республиканского бюджета было выделено 327,9 млн. тенге, в 2006 году – 588,5 млн. тенге, в 2007 году – 1 млрд. 639,2 млн. тенге, в 2008 году – 1 млрд. 543,9 млн. тенге, в 2009 году – 1 млрд. 24,1 млн. тенге, в 2010 году – 668,9 млн. тенге.
Анализ основных проблем
Первое. Неравномерный уровень владения государственным языком в обществе.
Второе. Недостаточное внедрение государственного языка в социально-коммуникативное пространство страны.
Третье. Снижение языковой культуры казахстанского общества.
Четвертое. Необходимость сохранения и укрепления лингвистического капитала казахстанцев.
Оценка основных внешних и внутренних факторов
Отсутствие единой методологии и стандартов обучения государственному языку, низкий уровень подготовки преподавателей и специалистов казахского языка, отсутствие единых стандартов деятельности инфраструктуры обучения, а также системы стимулирования и мониторинга процесса овладения государственным языком являются сдерживающим фактором в деле повышения уровня владения государственным языком в обществе.
Значимым фактором в процессе внедрения государственного языка в социально-коммуникативное пространство страны выступает расширение сфер его активного применения в области международных коммуникаций, досуга и развлечений, его развития в качестве языка закона, науки и новых технологий, повышение престижа употребления и популяризация государственного языка как семейной ценности.
В сфере повышения языковой культуры, укрепления лингвистического капитала казахстанского общества приоритетным является решение проблем в области терминологии, антропонимики и ономастики, содействие в совершенствовании культуры речи и письменности, а также создание толерантной языковой среды.
Стратегическое направление 4. Дальнейшее укрепление государственности и единства нации, обеспечение внутриполитической стабильности.
Основные параметры развития регулируемой отрасли или сферы деятельности.

Қоғамдық-саяси сала инфрақұрылымының жай-күйi. Республикада 10 саяси партия, 818 этно-мәдени бiрлестiк (бұдан әрi – ЭМБ), 18 000 астам үкiметтiк емес ұйымдар (бұдан әрi – ҮЕҰ) және бiрқатар кәсiптiк одақтар жұмыс iстейдi. 2006 жылдан бастап, ҮЕҰ жыл сайынғы өсiмi – 1000-нан астам ұйымды құрайды.
Табыстар мен жетiстiктер. Елiмiзде болып жатқан қоғамдық-саяси процестердiң, этникааралық қарым-қатынастар дамуының жағдайы мен ағымдарын терең зерделеу мақсатында министрлiк жағдайды жүйелi мониторингiлеу механизмiн дұрыс жолға қойған. Ел дамуының негiзгi басымдықтарын, стратегиялық бағдарламалық құжаттарды түсiндiруге бағытталған ақпараттық-насихаттық iс-шаралар өткiзуге қатысты тұрақты түрде жұмыс жүргiзiлiп келедi. Әлеуметтiк мәлiметтерге сәйкес мемлекеттiк саясаттың бағдарламалық құжаттары мен негiзгi бағыттары туралы халықтың хабардарлық деңгейi 85%-дан астамды құрады.
Министрлiктiң үйлестiрушiлiк рөлiнiң аясында билiктiң, бизнес пен ҮЕҰ негiзгi әлеуметтiк әрiптестiгiн жолға қойған, 2006 – 2011 жылдарға арналған Азаматтық қоғамды дамытудың тұжырымдамасы тиiмдi iске асырылды. Нәтижесiнде, заң жобаларын әзiрлеуге, бағдарламаларды iске асыруға, елiмiздiң маңызды даму мәселелерi бойынша қоғамдық тыңдаулар өткiзуге ҮЕҰ–ы кеңiнен тарту күнделiктi тәжiрибеге айналды. Мемлекет пен ҮЕҰ-дың әрiптестiгiнiң басымдықтарын белгiлейтiн, Азаматтық форумдар жүйелi түрде өткiзiледi. Салалық мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыстар дамуға бет алды. 2011 жылдан бастап барлық мүдделi мемлекеттiк органдардың стратегиялық жоспарларына олардың азаматтық сектормен өзара iс-қимылдарының тиiмдiлiгi индикаторлары енгiзiлдi.
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыстың шеңберiнде соңғы төрт жылда Министрлiк тарапынан қоғамдық өмiрдiң түрлi салаларындағы ҮЕҰ-дың 700–ден астам әлеуметтiк маңызды жобалары қаржыландырылды. Министрлiктiң басты әрiптестерi – барлық республикалық шығармашылық одақтар, Қазақстан халқы Ассамблеясының қоры, республикалық этно-мәдени бiрлестiктер, Қазақстанның Азаматтық Альянсы, Дүниежүзi қазақтарының қауымдастығы, «Болашақ» президенттiк бағдарламасы түлектерiнiң қауымдастығы, Мемлекеттiк тiлдi дамыту қоры, Iскер әйелдер қауымдастығы, Қазақстан жастарының конгресi, «Атамекен» одағы және көптеген басқа да әйелдер, жастар, ардагерлер, экологиялық ҮЕҰ. Мемлекеттiк тапсырыстың барлық процедураларын айқын және ашық орналастырғаны үшiн министрлiк «Таным» қоғамдық сыйлығының иегерi болды.
Заңнамалық базаны жетiлдiру. 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап «Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс туралы» жаңартылған Қазақстан Республикасының Заңы күшiне ендi.

Состояние инфраструктуры общественно-политической сферы. В республике действуют 10 политических партий, 818 этнокультурных объединений (далее - ЭКО), более 18 000 неправительственных организаций (далее - НПО) и ряд профсоюзных организаций. Начиная с 2006 года, ежегодный прирост НПО - свыше 1000 организаций.
Успехи и достижения. С целью системного изучения состояния и тенденций развития общественно-политических процессов, происходящих в стране, межэтнических отношений министерством налажен механизм системного мониторинга ситуации. Ведется работа по проведению информационно-пропагандистских мероприятий, направленных на разъяснение основных приоритетов развития страны, стратегических программных документов. Согласно социологическим данным уровень информированности населения о программных документах и основных направлениях развития государственной политики - более 85 %.
При координирующей роли Министерства эффективно реализована Концепция развития гражданского общества на 2006 – 2011 годы, ставшая основой социального партнерства власти, бизнеса и НПО. В результате повседневной практики стало широкое привлечение НПО к разработке законопроектов, реализации программ, проведению общественных слушаний по важнейшим вопросам развития страны. На регулярной основе проводятся гражданские форумы, определяющие приоритеты партнерства государства и НПО. Получил развитие отраслевой государственный социальный заказ. С 2011 года в стратегические планы всех заинтересованных госорганов интегрированы индикаторы эффективности их взаимодействия с гражданским сектором.
В рамках государственного социального заказа за последние четыре года Министерством профинансировано более 700 социально значимых проектов НПО в самых разных областях общественной жизни. Ключевые партнеры Министерства – все республиканские творческие союзы, Фонд Ассамблеи народа Казахстана, республиканские этно-культурные объединения, Гражданский альянс Казахстана, Всемирная ассоциация казахов, Ассоциация выпускников президентской программы «Болашақ», Фонд развития государственного языка, Ассоциация деловых женщин, Конгресс молодежи Казахстана, Союз «Атамекен» и многие другие женские, молодежные, ветеранские, экологические НПО. За прозрачность и открытость всех процедур размещения государственного заказа Министерство удостоено общественной премии «Таным».
Совершенствование законодательной базы. С 1 января 2012 года действует обновленный Закон Республики Казахстан «О государственном социальном заказе».

Қаржыландыру. 2005-2010 жылдары қаржыландыру көлемi 3 млрд. 430 млн. теңгенi құрады: Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты iске асыруға 2005 жылы 59,7 млн. теңге бөлiндi, 2006 жылы – 200 млн. теңге, 2007 жылы – 299,2 млн. теңге, 2008 жылы – 709,2 млн. теңге, 2009 жылы – 917,2 млн. теңге, 2010 жылы – 1 млрд. 206 млн. теңге бөлiндi.
Негiзгi проблемаларды талдау.
Бiрiншi. Халық арасында ақпараттық-насихаттық жұмыс жүргiзу әдiстемесiн жетiлдiру, сондай-ақ «үндесу алаңдары» қызметiн қамтамасыз ету саласында да әдiстемелiк база құру қажеттiгi туындап отыр.
Екiншi. Мемлекеттiк рәмiздер саласындағы заңнамалардың мүлтiксiз сақталуын қамтамасыз ету тәжiрибесiн жетiлдiру талап етiледi.
Үшiншi. Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты қалыптастыру және орналастыру саласындағы заңнамалық, әлеуметтiк-экономикалық және ұйымдастыру-әдiстемелiк қамтамасыз ету бұдан әрi жетiлдiрудi талап етедi.
Негiзгi iшкi және сыртқы факторларды бағалау.
Мемлекеттiң басты мiндеттерiнiң бiрi халықпен тиiмдi идеологиялық жұмыс жүргiзу екендiгiн ескере отырып, ақпараттық-насихаттық қызметтердi ұйымдастырудың механизмдерi мен әдiстерiн әрi қарай жетiлдiру, осы салада азаматтық қоғам институттарымен ынтымақтастықты кеңейту, заман талабына сай келетiн әдiстемелiк және техникалық базаны әзiрлеу және енгiзу талап етiледi.

Финансирование. Объем финансирования в 2005 - 2010 годах составил 3 млрд. 430 млн. тенге: в 2005 году на реализацию государственного социального заказа было выделено 59,7 млн. тенге, в 2006 году - 200 млн. тенге, в 2007 году – 299,2 млн. тенге, в 2008 году - 709,2 млн. тенге, в 2009 году – 917,2 млн. тенге, в 2010 году - 1 млрд. 206 млн. тенге.
Анализ основных проблем
Первое. Существует необходимость совершенствования методологии проведения информационно-пропагандистской работы среди населения, а также создания методологической базы в области обеспечения деятельности «диалоговых площадок».
Второе. Требует совершенствования практика обеспечения неукоснительного соблюдения законодательства в сфере государственных символов.
Третье. В области формирования и размещения государственного социального заказа требуется дальнейшее совершенствование законодательного, социально-экономического и организационно-методического обеспечения.
Оценка основных внешних и внутренних факторов
Учитывая, что одной из ключевых задач государства является проведение эффективной идеологической работы с широкими слоями населения, требуются дальнейшее совершенствование механизмов и методов организации информационно-пропагандистской деятельности, расширение сотрудничества в этой сфере с институтами гражданского общества, разработка и внедрение методологической и технической базы, отвечающих современным требованиям.

1.1 Отандық мәдениеттi елде және шетелдерде танымал ету
«Қазақстанның әлемдегi бәсекеге барынша қабiлеттi 50 елдiң қатарына кiру стратегиясы» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2006 жылғы 1 наурыздағы Жолдауы
Ел бiрлiгi доктринасы
2-стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңiстiктiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру
2.1 Мемлекеттiк ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат iсiн iске асырудың тиiмдiлiгiн арттыру
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы
«Қазақстан Республикасын үдемелi индустриялық-инновациялық дамыту жөнiндегi 2010-2014 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарлама туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 19 наурыздағы № 958 Жарлығы
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
3.1 Мемлекеттiк тiлдi және қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын дамыту
«Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру – мемлекет саясатының басты мақсаты» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2008 жылғы 6 ақпандағы Жолдауы
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы
«Қазақстан Республикасында Тiлдердi дамыту мен қолданудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2011 жылғы 29 маусымдағы № 922 Жарлығы
Ел бiрлiгi доктринасы
1
2
4-стратегиялық бағыт. Мемлекеттiлiктi және ел бiрлiгiн одан әрi нығайту, iшкi саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету
4.1 Ел бiрлiгiн қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмдi нығайту
«Қазақстан халқының әл-ауқатын арттыру – мемлекет саясатының басты мақсаты» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2008 жылғы 6 ақпандағы Жолдауы
«Жаңа онжылдық – жаңа экономикалық өрлеу – Қазақстанның жаңа мүмкiндiктерi» атты Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 29 қаңтардағы Жолдауы
«Қазақстан Республикасының 2020 жылға дейiнгi Стратегиялық даму жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2010 жылғы 1 ақпандағы № 922 Жарлығы
Ел бiрлiгi доктринасы
4. Функционалдық мүмкiндiктердi дамыту
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағыттары, мақсаттары және мiндеттерi
Мемлекеттiк органның стратегиялық бағыттары, мақсаттары және мiндеттерiн iске асыру бойынша iс-шаралар
Iске асырылу кезеңi
1
2
3
1-стратегиялық бағыт.
Мәдениет және өнер саласының бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру
1.1-мақсат. Отандық мәдениеттi елде және шет елдерде танымал ету
1.1.1-мiндет. «Мәдени мұра» Ұлттық стратегиялық жобасын одан әрi жүзеге асыру аясында тарихи-мәдени мұраны сақтау және насихаттау

1.1 Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
Послание Президента Республики Казахстан от 1 марта 2006 года «Стратегия вхождения Казахстана в число 50-ти наиболее конкурентоспособных стран мира»
Доктрина национального единства
Стратегическое направление 2
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства
2.1 Повышение эффективности реализации государственной информационной политики, архивного дела и издательства
Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922 «О Стратегическом плане развития Республики Казахстан до  2020 года»
Указ Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 958 «О Государственной программе по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы»
Стратегическое направление 3
Создание толерантной языковой среды как фактора единства народа Казахстана
3.1 Развитие государственного языка и лингвистического капитала казахстанцев
Послание Президента Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года «Повышение благосостояния народа Казахстана – главная цель государственной политики»
Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922 «О Стратегическом плане развития Республики Казахстан до 2020 года»
Указ Президента Республики Казахстан от 29 июня 2011 года № 110 «О Государственной программе развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011-2020 годы»
Доктрина национального единства
Стратегическое направление 4
Дальнейшее укрепление государственности и единства нации, обеспечение внутриполитической стабильности
1
2
4.1. Обеспечение единства нации и формирование казахстанского патриотизма
Послание Президента Республики Казахстан от 6 февраля 2008 года «Повышение благосостояния народа Казахстана – главная цель государственной политики»
Послание Президента Республики Казахстан от 29 января 2010 года «Новое десятилетие – новый экономический подъем – новые возможности Казахстана»
Указ Президента Республики Казахстан от 1 февраля 2010 года № 922 «О Стратегическом плане развития Республики Казахстан до 2020 года»
Доктрина национального единства
4. Развитие функциональных возможностей
Наименование стратегического направления, цели и задачи государственного органа
Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа
Период реализации
1
2
3
Стратегическое направление 1.
Повышение конкурентоспособности сферы культуры и искусства
Цель 1.1 Популяризация отечественной культуры в стране и за рубежом
Задача 1.1.1 Сохранение и популяризация историко-культурного наследия в рамках реализации Национального стратегического проекта «Мәдени мұра»

1.1.2-мiндет. Мәдени құндылықтарға тұрғындардың қол жетiмдiлiгiн арттыру
1.1.3-мiндет. Мәдениет саласындағы отандық өнiмдерге сұраныстың артуын ынталандыру
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу; Мәдениет және ақпарат министрлігі қызметкерлерінің біліктілікті арттыру семинарлары мен қайта даярлау курстарынан өтулері үшін жағдайларды қамтамасыз ету; автоматтандыруға жататын функциялар (процестер) тізбесін әзірлеу және бекіту.
2. Мәдени кеңiстiктi дамытудың реттеуiш функциясын орындау:
мәдениет саласындағы нормативтi-құқықтық базаны жетiлдiру;
мемлекеттiк бақылау субъектiлерiн жоспарлы тексеру санын төмендету;
сапаны бағалау жүйесiн енгiзу және болашақта ISO 9000 стандарттарын енгiзу.
3. Саланың нарықтық механизмдерiнiң теңдiк дамуы:
нарықтық қатынастарды дамыту негiзiнде мәдениет саласындағы бәсекеге қабiлеттi өнiмдi ынталандыру;
бәсекеге қабiлеттi мәдени өнiмдi жасау процесiнде мемлекеттiк-жеке меншiк әрiптестiк жүйесiн енгiзу
2011 – 2015 жылдары
2-стратегиялық бағыт.
Отандық ақпараттық кеңiстiктiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру
2.1-мақсат. Мемлекеттiк ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат iсiн iске асырудың тиiмдiлiгiн арттыру
2.1.1-мiндет. Мемлекеттiк ақпараттық саясатты БАҚ арқылы iске асыру
2.1.2-мiндет. Шетелдiк ақпараттық өнiмге тәуелдiлiктi төмендету
2.1.3-мiндет. Бұқаралық ақпарат құралдарының құқықтық мәдениетiн көтеру және заңнаманың сақталуын қамтамасыз ету
2.1.4-мiндет. Ұлттық мұрағат қорының құрамы мен мазмұнын және жеке құрам бойынша құжаттарды толықтыру сақтау
2.1.5-мiндет. Халықтың Ұлттық мұрағат қоры ресурстарына қол жеткiзуiн қамтамасыз ету

Задача 1.1.2 Расширение доступа населения к культурным ценностям
Задача 1.1.3 Стимулирование роста востребованности отечественного продукта сферы культуры
1. Модернизация системы менеджмента: внедрение эффективной системы взаимодействия с подведомственными организациями культуры, обеспечивающей качественное исполнение мероприятий Стратегического плана Министерства культуры и информации; перераспределение функций структурных подразделений Министерства культуры и информации для повышения эффективности работы с инфраструктурой; внедрение программно-целевой модели управления (определение степени ответственности руководителей структурных подразделений и подведомственных организаций за достижение/недостижение целевых индикаторов, показателей Стратегического плана Министерства культуры и информации); внедрение системы мониторинга за процессом повышения профессионального уровня сотрудников Министерства культуры и информации и подведомственных организаций; разработка механизма продвижения женщин на уровень принятия решений и достижения 30 %-го их представительства к 2016 году; обеспечение условий для прохождения сотрудниками Министерства культуры и информации семинаров повышения квалификации и курсов переподготовки; разработка и утверждение перечня функций (процессов), подлежащих автоматизации.
2. Выполнение регуляторной функции развития культурного пространства:
совершенствование нормативно-правовой базы в сфере культуры; внедрение системы оценки качества, а в перспективе внедрение стандартов ISO 9000.
3. Сбалансированное развитие рыночных механизмов в отрасли:
стимулирование производства конкурентоспособной продукции в области культуры за счет развития рыночных отношений; внедрение системы государственно-частного партнерства в процесс создания конкурентоспособного культурного продукта
2011–2015 годы
Стратегическое направление 2.
Повышение конкурентоспособности отечественного информационного пространства
Цель 2.1 Повышение эффективности реализации государственной информационной политики, архивного дела и издательства
Задача 2.1.1. Реализация государственной информационной политики через СМИ
Задача 2.1.2 Снижение зависимости от зарубежного информационного продукта
Задача 2.1.3. Повышение правовой культуры средств массовой информации и обеспечение соблюдения законодательства
Задача 2.1.4 Обеспечение сохранности, пополнение состава и содержания Национального архивного фонда и документов по личному составу
Задача 2.1.5 Обеспечение доступа населения к ресурсам Национального архивного фонда

2.1.6-мiндет. Әлеуметтiк маңызы бар әдебиеттi шығару
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу; Мәдениет және ақпарат министрлігі қызметкерлерінің біліктілікті арттыру семинарлары мен қайта даярлау курстарынан өтулері үшін жағдайларды қамтамасыз ету; автоматтандыруға жататын функциялар (процестер) тізбесін әзірлеу және бекіту.
2. Реттеуiш функциясын орындау:
Мемлекеттiк ақпараттық саясат шеңберiнде электрондық, баспа БАҚ және мемлекеттiк емес БАҚ-ның шығаратын өнiмдерi сапасын жақсарту бойынша мониторинг жүргiзу;
Жаңа жабдықтар сатып алу, күрделi жөндеу арқылы ведомстволық бағынысты мұрағаттық мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайту;
Мұрағаттық мекемелердiң қызметiн автоматтандыру және ақпараттық технологияларды енгiзу
2011 – 2015 жылдары
3-стратегиялық бағыт.
Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
3.1-мақсат. Мемлекеттiк тiлдi және қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын дамыту
3.1.1-мiндет. Мемлекеттiк тiлдiң әлеуметтiк-коммуникативтiк және бiрiктiру функцияларын кеңейту
3.1.2-мiндет. Қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын сақтау
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу; Мәдениет және ақпарат министрлігі қызметкерлерінің біліктілікті арттыру семинарлары мен қайта даярлау курстарынан өтулері үшін жағдайларды қамтамасыз ету; автоматтандыруға жататын функциялар (процестер) тізбесін әзірлеу және бекіту.

Задача 2.1.6 Издание социально-важной литературы
1. Модернизация системы менеджмента: внедрение эффективной системы взаимодействия с подведомственными организациями, обеспечивающей качественное исполнение мероприятий Стратегического плана Министерства культуры и информации; перераспределение функций структурных подразделений Министерства культуры и информации для повышения эффективности работы с инфраструктурой; внедрение программно-целевой модели управления (определение степени ответственности руководителей структурных подразделений и подведомственных организаций за достижение/недостижение целевых индикаторов, показателей Стратегического плана Министерства культуры и информации); внедрение системы мониторинга за процессом повышения профессионального уровня сотрудников Министерства культуры и информации и подведомственных организаций; разработка механизма продвижения женщин на уровень принятия решений и достижения 30 %-го их представительства к 2016 году; обеспечение условий для прохождения сотрудниками Министерства культуры и информации семинаров повышения квалификации и курсов переподготовки; разработка и утверждение перечня функций (процессов), подлежащих автоматизации.
2. Выполнение регуляторной функции: мониторинг электронных, печатных СМИ и негосударственных СМИ по улучшению качества производимой ими продукции в рамках государственной информационной политики; укрепление материально-технической базы подведомственных архивных учреждений путем приобретения нового оборудования, капитального ремонта; внедрение информационных технологий и автоматизация деятельности архивных учреждений
2011–2015 годы
Стратегическое направление 3.
Создание толерантной языковой среды как фактора единства народа Казахстана
Цель 3.1 Развитие государственного языка и лингвистического капитала казахстанцев
Задача 3.1.1 Расширение социально-коммуникативных и консолидирующих функций государственного языка
Задача 3.1.2 Сохранение и укрепление лингвистического капитала казахстанцев
1. Модернизация системы менеджмента: внедрение эффективной системы взаимодействия с подведомственными организациями, обеспечивающей качественное исполнение мероприятий Стратегического плана Министерства культуры и информации; перераспределение функций структурных подразделений Министерства культуры и информации для повышения эффективности работы с инфраструктурой; внедрение программно-целевой модели управления (определение степени ответственности руководителей структурных подразделений и подведомственных организаций за достижение/недостижение целевых индикаторов, показателей Стратегического плана Министерства культуры и информации); внедрение системы мониторинга за процессом повышения профессионального уровня сотрудников Министерства культуры и информации и подведомственных организаций; разработка механизма продвижения женщин на уровень принятия решений и достижения 30 %-го их представительства к 2016 году; обеспечение условий для прохождения сотрудниками Министерства культуры и информации семинаров повышения квалификации и курсов переподготовки; разработка и утверждение перечня функций (процессов), подлежащих автоматизации.

2. Реттеуiш функциясын орындау:
2011 - 2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасында мемлекеттiк тiлдi дамыту мен қолданудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру;
тiлдердi ары қарай дамыту мен қолданудың нормативтi-құқықтық және әдiстемелiк базасын жетiлдiру;
мемлекеттiк бақылау субъектiлерiн жоспарлы тексеру санын төмендету.
3. Саланың нарықтық механизмдерiнiң теңдiк дамуы:
нарықтық қатынастарды дамыту негiзiнде тiлдi дамыту мен қолданудың саласындағы бәсекеге қабiлеттi өнiмдi ынталандыру
2011 – 2015 жылдары
4. Стратегиялық бағыт.
Мемлекеттiлiктi және ел бiрлiгiн одан әрi нығайту, iшкi саяси тұрақтылықты қамтамасыз ету.
4.1-мақсат. Ел бiрлiгiн қамтамасыз ету және қазақстандық патриотизмдi нығайту
4.1.1-мiндет. Этносаралық келiсiмдi сақтау мен нығайту, Қазақстан халқы ассамблеясының рөлiн одан әрi арттыру
4.1.2-мiндет. Стратегия мен Қазақстан дамуының басымдықтарын және жүргiзiлiп жатқан мемлекеттiк саясатты түсiндiру және насихаттау
4.1.3-мiндет. Елдiң даму стратегиясын iске асыруға азаматтық қоғам институттарының қатысуын кеңейту
1. Менеджмент жүйесiн жаңғырту:
Мәдениет және ақпарат министрлiгi стратегиялық жоспарының iс-шараларын сапалы орындауды қамтамасыз ету мақсатында бағыныстағы мәдениет мекемелерiмен өзара iс-қимылды дамытудың тиiмдi жүйесiн енгiзу;
Инфрақұрылыммен жұмыстың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Мәдениет және ақпарат министрлiгi құрылымдық бөлiмдерiнiң қызметтерiн қайта бөлу;
бағдарламалық-мақсатты басқару моделiн енгiзу (құрылымдық бөлiм басшылары мен бағыныстағы ұйымдар басшыларының Мәдениет және ақпарат министрлiгi Стратегиялық жоспарының мақсатты индикаторлары мен көрсеткiштерiне қол жеткiзу/қол жеткiзбеуге қатысты жауапкершiлiктерiнiң деңгейiн анықтау);
Мәдениет және ақпарат министрлiгi мен оған бағынысты ұйымдар қызметкерлерiнiң кәсiби деңгейiн арттыру процесiн мониторингiлеу жүйесiн енгiзу;
әйелдер қауымын шешiм қабылдау деңгейiне жеткiзу механизмiн әзiрлеу және 2016 жылы олардың сол деңгейдегi көлемiн 30 %-ға жеткiзу; Мәдениет және ақпарат министрлігі қызметкерлерінің біліктілікті арттыру семинарлары мен қайта даярлау курстарынан өтулері үшін жағдайларды қамтамасыз ету; автоматтандыруға жататын функциялар (процестер) тізбесін әзірлеу және бекіту.
2. Реттеуiш функциясын орындау:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi жанындағы Сараптамалық кеңес жұмысын жетiлдiру;
салалық мақсатты топтарға арналған Қазақстан картасын жасау және олардың әрқайсысымен жұмыс үшiн бағдарлама әзiрлеу.
2011 – 2015 жылдары
5. Ведомствоаралық өзара iс-қимыл
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды қажет ететiн мiндеттер көрсеткiшi
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды iске асыруға қажеттi мемлекеттiк орган
Ведомствоаралық өзара iс-қимылды орнату үшiн мемлекеттiк орган қолданатын шаралар
1
2
3
2-стратегиялық бағыт. Отандық ақпараттық кеңiстiктiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру

2. Выполнение регуляторной функции: реализация Государственной программы развития и функционирования языков в Республике Казахстан на 2011–2020 годы; совершенствование нормативно-правовой и методологической базы дальнейшего развития и функционирования языков.
3. Сбалансированное развитие рыночных механизмов в отрасли: стимулирование производства конкурентоспособного продукта в сфере развития и функционирования языков за счет развития рыночных отношений
2011–2015 годы
Стратегическое направление 4.
Дальнейшее укрепление государственности и единства нации, обеспечение внутриполитической стабильности
Цель 4.1 Обеспечение единства нации и укрепление казахстанского патриотизма
Задача 4.1.1 Сохранение и укрепление межэтнического согласия, дальнейшее повышение роли Ассамблеи народа Казахстана
Задача 4.1.2 Разъяснение и пропаганда Стратегии и приоритетов развития Казахстана и проводимой государственной политики
Задача 4.1.3 Расширение участия институтов гражданского общества в реализации Стратегии развития страны
1. Модернизация системы менеджмента: совершенствование работы структурных подразделений Министерства культуры и информации, направленной на эффективное взаимодействие с инфраструктурой сферы (институты гражданского общества); внедрение программно-целевой модели управления (определение степени ответственности руководителей структурных подразделений за достижение/недостижение целевых индикаторов, показателей Стратегического плана Министерства культуры и информации); внедрение системы мониторинга за процессом повышения профессионального уровня сотрудников структурных подразделений, ответственных за реализацию целей и задач заданного направления; разработка механизма продвижения женщин на уровень принятия решений и достижения 30 %-го их представительства к 2016 году; обеспечение условий для прохождения сотрудниками Министерства культуры и информации семинаров повышения квалификации и курсов переподготовки; разработка и утверждение перечня функций (процессов), подлежащих автоматизации.
2. Выполнение регуляторных функций: совершенствование работы Экспертного совета при Министерстве культуры и информации Республики Казахстан; составление карты Казахстана по отраслевым целевым группам и разработка программ для работы с каждой из них
2011–2015
годы
5. Межведомственное взаимодействие
Показатели задач, для достижения которых требуется межведомственное взаимодействие
Государственный орган, с которым осуществляется межведомственное взаимодействие
Меры, осуществляемые государственным органом для установления межведомственных взаимодействий
1
2
3
Стратегическое направление 2. Повышение конкурентоспособности отечественного
информационного пространства

2.1-мақсат. Мемлекеттiк ақпараттық саясатты, баспа және мұрағат iсiн iске асырудың тиiмдiлiгiн арттыру
2.1.1-мiндет. Мемлекеттiк ақпараттық саясатты БАҚ арқылы iске асыру
Орталық мемлекеттiк органдар, жергiлiктi атқарушы органдар
Орталық мемлекеттiк органдардың баспасөз қызметiн үйлестiру, мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу мәселелерi бойынша жергiлiктi атқарушы органдарымен жұмыс iстеу
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан халқын бiрiктiру факторы ретiнде төзiмдi тiлдiк орта құру
3.1-мақсат. Мемлекеттiк тiлдi және қазақстандықтардың лингвистикалық капиталын дамыту
3.1.1-мiндет. Мемлекеттiк тiлдiң әлеуметтiк-коммуникативтiк және бiрiктiру функцияларын кеңейту
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
Шетелде ұйымдастырушылық-әдiстемелiк iс-шаралар дайындауға ықпал ету
6. Тәуекелдердi басқару
Мүмкiн тәуекелдердiң атауы
Тәуекелдердi басқару жөнiндегi шара қолданбаған жағдайдағы мүмкiн салдарлар
Тәуекелдердi басқару жөнiндегi iс-шаралар
1
2
3
Сыртқы
Тарихи-мәдени мұра объектiлерiне табиғи-климаттық жағдайдың терiс әсер етуi
Тарихи-мәдени мұра объектiлерiн сақтау мен дамытуға бағытталған көрсеткiштерге қол жеткiзбеу
Қаржы қаражатын бөлу кезiнде басымды мәртебесi бар тарихи-мәдени объектiлердiң тiзбесiн жасау
Iшкi
Жергiлiктi атқарушы органдардың нәтижесiз жұмысы
Өңiрлердегi әлеуметтiк-мәдени ахуалды дамытуға бағытталған көрсеткiштерге қол жеткiзбеу
Облыстардың және Астана мен Алматы қалалары әкiмдерiмен меморандумдарға қол қою
Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың нәтижесiз жұмысы
Әлеуметтiк-мәдени саланың жекелеген даму көрсеткiштерiне қол жеткiзбеу
ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың жұмысына мониторинг және бақылау жүйесiн енгiзу;
қызметкерлердiң мансаптық өсуi мен уәждеу тетiгiн құру;
кәсiпқой кадрлар даярлау шеңберiнде Бiлiм және ғылым министрлiгiмен тиiмдi сектораралық өзара iс-қимыл
Ведомстволық бағыныстағы ұйымдардан кадрлардың кетуi
7. Бюджеттiк бағдарламалар
7.1. Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
001 Мәдениет және ақпарат саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру
Сипаттау
Мәдениет, ақпарат, iшкi саяси тұрақтылық, ұлтаралық келiсiм және тiл саясаты саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және iске асыру жөнiндегi стратегиялық саясатты және тиiмдi салааралық үйлестiрудi жүргiзу. Ұлттық мәдениеттi және басқа халықтардың мәдениетiн қайта жандандыру, сақтау, дамыту, қолдану және тарату саласында құқықтық экономикалық және ұйымдастырушылық негiздерiн жасау, мемлекеттiк тiлдiң қолдану аясын кеңейту үшiн жағдай жасау. Тiл саясаты саласындағы мемлекеттiк саясаттың iске асырылуына бақылауды қамтамасыз ету, мемлекеттiк қызметшiлердiң кәсiби деңгейiн арттыру. Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң аппараты мен оның бөлiмшелерiнiң қызметiн қамтамасыз ету. Тарих және мәдениет ескерткiштерiнiң археологиялық және реставрациялау жұмыстарын жүргiзуге лицензия беру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштiң атауы
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгiнiң және оның бөлiмшелерiнiң жұмыс жасауын қамтамасыз ету
мың теңге

Цель 2.1 Повышение эффективности реализации государственной информационной политики, архивного дела и издательства
Задача 2.1.1 Реализация государственной информационной политики через СМИ
Центральные государственные органы, местные исполнительные органы
Координация деятельности пресс-служб центральных госорганов, работа с местными исполнительными органами по вопросам проведения государственной информационной политики
Стратегическое направление 3. Создание толерантной языковой среды
как фактора единства народа Казахстана
Цель 3.1 Развитие государственного языка и лингвистического капитала казахстанцев
Задача 3.1.1 Расширение социально-коммуникативных и консолидирующих функций государственного языка
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Содействие в подготовке организационно-методических мероприятий за рубежом
6. Управление рисками
Наименование возможного риска
Возможные последствия, в случае непринятия мер по управлению рисками
Мероприятия по управлению рисками
1
2
3
Внешние
негативное влияние природно-климатических условий на объекты историко-культурного наследия
недостижение показателей, направленных на сохранение и развитие объектов историко-культурного наследия
составление перечня культурно-исторических объектов, имеющих статус приоритетных при распределении финансовых средств
Внутренние
неэффективная работа местных исполнительных органов
недостижение показателей, направленных на развитие социально-культурной ситуации в регионах
подписание меморандумов с акимами областей и городов Астаны и Алматы
неэффективная работа подведомственных организаций
недостижение отдельных показателей развития социально-культурной сферы
внедрение системы мониторинга и контроля работы подведомственных организаций; создание механизма карьерного роста и мотивации сотрудников; эффективное межсекторальное взаимодействие с Министерством образования и науки Республики Казахстан в рамках подготовки профессиональных кадров
отток кадров из подведомственных организаций
7. Бюджетные программы 7.1. Бюджетные программы
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
001 Формирование государственной политики в области культуры и информации
Описание
Проведение стратегической политики и эффективной межотраслевой координации по формированию и реализации государственной политики в области культуры, информации, внутриполитической стабильности, языковой политики. Создание правовых, экономических и организационных основ в сфере возрождения, сохранения, развития, использования и распространения национальной культуры и культуры других народов, создание условий для расширения применения государственного языка. Обеспечение контроля за реализацией государственной политики в сфере языковой политики. Обеспечение функционирования аппарата Министерства культуры и информации и его подразделений. Выдача лицензий на проведение археологических и реставрационных работ памятников истории и культуры.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Мероприятия бюджетной программы
Обеспечение функционирования Министерства культуры и информации Республики Казахстан и его подразделений
тыс. тенге

4 160
11 655
0
20 000
1 348
2 313
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
003 Мәдениет және ақпарат саласындағы қайраткерлердi ынталандыру
Сипаттау
Мәдениет саласында мемлекеттiк саясатты iске асыру, жалпы ұлттық маңызы бар өнер туындысын айқындау. Әдебиет пен өнер саласындағы үздiк жарияланымдар үшiн мәдениет қайраткерлерiне мемлекеттiк сыйақы төлеудi қамтамасыз ету, журналистерге бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы ең үздiк жарияланым үшiн мемлекеттiк сыйақылар төлемiн қамтамасыз ету
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Мемлекеттiк Дүние және Қазақстан Республикасының Бiрiншi Президентiнiң прогрессы сыйлықтарының төленуiн қамтамасыз ету
мың теңге

4 160
11 655
0
20000
1348
2313
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
003 Стимулирование деятелей в сфере культуры и информации
Описание
Реализация государственной политики в сфере культуры, выявление произведений искусств, имеющих общенациональную значимость. Поддержка талантливых личностей. Обеспечение выплат государственных премий и стипендий деятелям культуры, выплат государственных премий журналистам за лучшие публикации в области средств массовой информации
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015   год
Мероприятия бюджетной программы
Обеспечение выплаты Государственной премии Мира и прогресса Первого Президента Республики Казахстан
тыс. тенге

969 724
1 300 750
1 423 403
1 116 926
1 491 722
1 081 116
1 068 209
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
011 Iшкi саяси тұрақтылық және қоғамдық келiсiм саласында мемлекеттiк саясатты жүргiзу
Сипаттау
Iшкi саяси тұрақтылықты нығайту жөнiндегi мемлекеттiк саясатты қалыптастыру, қоғамда демократиялық қағидаттарды нығайтуға бағытталған жағдайларды қамтамасыз ету, этносаралық келiсiмнiң қазақстандық моделiн жетiлдiру, саяси реформаларды жылжыту, азаматтық қоғамды дамыту
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011
ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Этносаралық келiсiмді, мемлекеттiк рәмiздердi насихаттау бойынша, Ел Президентінің Қазақстан халқына жыл сайынғы Жолдауын түсіндіру және насихаттау бойынша имидждік материалдар шығару
мың теңге

969 724
1 300 750
1 423 403
1 116 926
1491 722
1081 116
1068 209
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
011 Проведение государственной политики в области внутриполитической стабильности и общественного согласия
Описание
Формирование государственной политики по укреплению внутриполитической стабильности, обеспечение условий, направленных на укрепление в обществе демократических принципов, совершенствование казахстанской модели межэтнического согласия, продвижение политических реформ, развитие гражданского общества.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Мероприятия бюджетной программы
Выпуск имиджевых материалов по пропаганде межэтнического согласия, государственных символов, по разъяснению и пропаганде ежегодного Послания Президента страны народу Казахстана
тыс. тенге

859 875
86 149
532 294
100734
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
017 Астана қаласының бюджетiне «Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
Сипаттама
Мәдениет объектiлердiң құрылысы
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беруге
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Астана қаласындағы мәдениет объектiлердiң құрылысы
мың теңге
37 374 632
15 837 000
828 968
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Салынуы тиiс объектiлердiң саны
Бірлік
1
1
1
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
«Опера және балет театры» ЖШС жарғылық капиталын ұлғайту
37 374 632
15 837 000
828 968
Сапа көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
37 374 632
15 837 000
828 968
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
018 Әлеуметтiк маңызы бар әдебиет түрлерiн басып шығару
Сипаттау
Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығаруды қамтамасыз ету және әлеуеттi оқырмандарға жеткiзу; өмiрдiң қоғамдық-саяси, әлеуметтiк-экономикалық, ғылыми-бiлiм беру және мәдени салаларындағы өзгерiстердi көрсететiн жан-жақты көркем, ғылыми, публицистикалық және библиографиялық серияларын
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011
ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014
ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Әдебиеттiң әлеуметтiк маңызды түрлерiн басып шығару қызметi
мың теңге

859 875
86 149
532 294
100734
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
017 Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала ТОО «Театр оперы и балета»
Описание
Строительство объектов культуры местного, городского значения
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Мероприятия бюджетной программы
Строительство объектов культуры города Астаны
тыс. тенге
37 374 632
15 837 000
828 968
Показатели прямого результата
Количество объектов, подлежащих строительству
ед.
1
1
1
Показатели конечного результата
Увеличение уставного капитала ТОО «Театр оперы и балета» на строительство Классического театра оперы и балета в г. Астана
37 374 632
15 837 000
828 968
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
37 374 632
15 837 000
828 968
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
018 Издание социально-важных видов литературы
Описание
Обеспечение выпуска и доведения потенциальных читателей социально-важной литературы, выпуск развернутых художественных, научных, публицистических и библиографических серий, отражающих перемены в общественно-политической, социально-экономической, научно-образовательной и культурной сферах жизни
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Мероприятия бюджетной программы
Услуги по изданию социально-важных видов литературы
тыс. тенге

10 362
11 088
11 864
12 695
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
021 Мемлекеттiк ақпараттық саясатты жүргiзу
Сипаттау
Мемлекеттiк ақпараттық саясатты, оның iшiнде газеттер мен журналдар арқылы, телерадио хабарларын тарату, интернет-ресурстар, транспондердi жалға алу, мемлекеттiк ақпаратты жүргiзу мәселелеренiн әдiстемелiк қамтамасыз ету арқылы жүргiзу, ҚР заңнамасының нормаларын орындау мәнiне бұқаралық ақпарат құралдарының өнiмдерiне мониторингiн жүргiзу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiндегi қызмет
мың теңге

10362
11 088
11 864
12 695
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
021 Проведение государственной информационной политики
Описание
Проведение государственной информационной политики, в том числе через газеты и журналы, через телерадиовещание, Интернет-ресурсы, аренда транспондера, методическое обеспечение вопросов проведения государственной информационной политики, проведение мониторинга продукции средств массовой информации на предмет исполнения норм законодательства РК
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Мероприятия бюджетной программы
Услуги в рамках государственного социального заказа
тыс. тенге

16 238 694
25 847 743
35 444 052
35 909 730
37 536 162
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
022 Ақпарат саласында қызметтерiн жүзеге асыратын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
Сипаттау
«Хабар» агенттiгi АҚ-ның «Хабар» агенттiгi» АҚ-ны техникалық жабдықтау»- «Новости 24»телеарнасы үшiн телевизия жабдықтарын сатып алу жобасы бойынша жарғылық капиталдарды ұлғайту
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
«Хабар» агенттiгi АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту
мың теңге
1 404 648
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Жаңа отандық телеарналарды енгiзу
дана
1
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
Елдiң тұрғындарына мемлекеттiк ақпараттық саясатты жеткiзу мақсатында мемлекеттiк телеарналардың орта тәуелдiк хабар таратуының көлемiн 24 сағатпен қамтамасыз ету
%
100
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
1 404 648
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
023 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн дамытуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
Сипаттама
Жергiлiктi, қалалық маңызы бар мәдениет объектiлерiнiң құрылысы
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Трансферттер мен бюджеттiк субсидиялар беруге
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Астана қаласындағы мәдениет жобалардың құрылысы
мың теңге

16 238 694
25847 743
354
44 052
35909 730
37536 162
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
022 Увеличение уставных капиталов юридических лиц, осуществляющих деятельность в области информации
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Агентство «Хабар» по проекту «Техническое дооснащение АО «Агентство «Хабар» - приобретение телевизионного оборудования для телеканала «Новости-24»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Мероприятия бюджетной программы
Пополнение уставного капитала АО «Агентство «Хабар»
тыс. тенге
1 404 648
Показатели прямого результата
Ввод новых отечественных телеканалов
ед.
1
Показатели конечного результата
Обеспечение среднесуточного объема вещания государственного телеканала 24 часа с целью доведения до населения страны государственной информационной политики
%
100
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
1 404 648
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
023 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие объектов культуры
Описание
Строительство объектов культуры местного, городского значения
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Мероприятия бюджетной программы
Строительство объектов культуры города Астаны
тыс. тенге

1 994 925
10 397 330
181 570
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
024 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерiн дамыту жөнiндегi ақпараттық жүйелердi құру
Сипаттама
Тiлдердi қолдану мен дамытудың 2001 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын, Шетелде тұратын отандастарды қолдаудың мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттiк тiлдi бiлетiн қазақ ұлтынан емес ересек тұрғындардың үлесi
%
12
Ұлттық-мәдени бiрлестiктер жанындағы мемлекеттiк тiлдi оқу курстарымен қамтылған өзге этнос өкiлдерiнiң үлесi
%
79
Ұйымдастыру-әдiстемелiк iс-шаралармен қамтылған қазақ диаспорасы тұратын мемлекеттер саны
Бірлік
12
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекеттiк органдардағы жалпы құжат айналымындағы мемлекеттiк тiлдегi құжат айналымы
%
60
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
328 295
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
024 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мәдениет объектiлерiн материалдық-техникалық жабдықтауына берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттерi
Сипаттау
Жергiлiк маңызы бар мәдениет объектiлерiн материалдық-техникалық жабдықтауы
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беруге
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
Астана қаласының Тәуелсiздiк Сарайының (Конгресс-холл) материалдық-техникалық жабдықтауы
мың теңге
1 285 860
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
4D залының жабдықтауы мен материалдардың саны
дана
90
Әзiрленген Астана қаласы макетiнiң сатып алуы
дана
1
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
Астана қаласының Тәуелсiздiк Сарайының (Конгресс-холл) жабдықтауын және Астана қаласы макетiнiң сатып алуы
дана
91
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
1 285 860
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
029 Мәдениет саласында қызметтерiн жүзеге асыратын заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарын ұлғайту
Сипаттау
Саланы инвестициялау үшiн тиiмдi өндiрiстiк-техникалық база мен қолайлы жағдайлар жасау
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Даму
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттiк бағдарламаның iс-шаралары
«Қазақфильм» АҚ-ның жарғылық капиталдарын ұлғайту
мың теңге

1 994 925
10 397 330
181 570
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная программа
024 Создание информационных систем по развитию государственного языка и других языков народа Казахстана
Описание
Реализация Государственной программы функционирования и развития языков на 2001 – 2010 годы, Государственной программы поддержки соотечественников, проживающих за рубежом
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Показатели прямого результата
Доля взрослого населения неказахской национальности, владеющего государственным языком
%
12
Доля представителей других этносов, охваченных курсами по обучению родному языку при национально-культурных объединениях
%
79
Количество стран проживания казахской диаспоры, охваченных организационно-методическими мероприятиями
12
Показатели конечного результата
Удельный объем делопроизводства на государственном языке в государственных органах в общем объеме документооборота
%
60
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
328 295
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
Бюджетная программа
024 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение объектов культуры
Описание
Материально-техническое оснащение объектов культуры местного значения
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Мероприятия бюджетной программы
Материально-техническое оснащение Дворца Независимости (Конгресс-холл) города Астаны
тыс. тенге
1 285 860
Показатели прямого результата
Ориентировочное количество оборудования и материалов для кинозалов
шт.
90
Выкуп изготовленного макета города Астаны
ед.
1
Показатели конечного результата
Приобретение оборудования и выкуп изготовленного макета Дворца Независимости (Конгресс-холл) города Астаны
ед.
91
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
1 285 860
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная программа
029 Увеличение уставных капиталов юридических лиц, осуществляющих деятельность в области культуры
Описание
Создание эффективной производственно-технической базы и благоприятных условий для инвестирования отрасли
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Развитие
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Мероприятия бюджетной программы
Увеличение уставного капитала АО «НК «Казахфильм»
тыс. тенге

1 970 000
1 000 000
«Арна медиа»АҚ ұлттық мәлiметтiк холдингтiң жарғылық капиталдарын ұлғайту
мың теңге
1 820 000
«Қазқайтажаңарту» РМҚК-ның жарғылық капиталдарын ұлғайту
мың теңге
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Сатып алынатын жабдықтардың шамамен алынған саны
дана
х
х
х
х
х
х
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
Мемлекет қатысатын акционерлiк қоғамдар қызметiнiң тиiмдiлiгiн арттыру
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
3 790 000
1 000 000
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
031 Мәдениет және дiн саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дiн мәселелерi бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
100 Дiни сенiм бостандығы саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру
Сипаттау
Азаматтарға дiни сенiм бостандығын қамтамасыз ету және конфессияаралық қарым-қатынастар мәселелерi бойынша ақпараттық-насихат iс-шараларын өткiзу. Дiни ахуалдың дамуы, дiни сенiм бостандығы құқының iске асуы, конфессиялар арасындағы қарым-қатынас мәселелерi бойынша зерттеулер жүргiзу.
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
дiн мәселелерi бойынша шығарылатын ақпараттық, мерзiмдi, баспа өнiмдерiнiң, ғылыми, әдiстемелiк материалдардың болжамды таралымы
дана

1 970 000
1 000 000
Увеличение уставного капитала АО «Национальный информационный холдинг АО «Арна медиа»
тыс. тенге
1 820 000
Увеличение уставного капитала РГП «Казреставрация»
тыс. тенге
Показатели прямого результата
Создание эффективной производственно-технической базы юридическим лицам для инвестирования отрасли
х
х
х
х
х
х
Показатели конечного результата
Повышение эффективности деятельности акционерных обществ с государственным участием
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
3 790 000
1 000 000
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная программа
031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг по религиозным вопросам
Бюджетная подпрограмма
100 Реализация государственной политики в сфере свободы и вероисповедания
Описание
Проведение информационно-пропагандистских мероприятий по вопросам государственной политики в области обеспечения прав граждан на свободу вероисповедания и межконфессиональных отношений. Проведение исследований по вопросам развития религиозной ситуации, реализации права на свободу вероисповедания, отношений между конфессиями
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Показатели прямого результата
прогнозируемый тираж выпускаемой информационной, периодической, печатной продукции, научных, методических материалов по вопросам религии
шт.

4000
халықаралық, республикалық және өңiрлiк ғылыми-практикалық конференциялардың, семинар-мәжiлiстердiң болжамды саны
дана
4
теолог-ғалымдарды, заңгерлердi және өзге де ғылыми қызметкерлердi тартумен дiни сенiм бостандығы мәселелерi бойынша үгiт-насихат топтары өткiзетiн iс-шаралардың болжамды саны
дана
1
бейнефильмдердi, бейнероликтердi шығару
дана
3
әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеуге бағытталған дiни ахуалға жүргiзiлген әлеуметтiк зерттеулердiң, мониторингтердiң болжамды саны
дана
7
дiни ахуалдарды дамытудың зерттеу мен консультациялық жазбаларының, талдамалық есептерiнiң болжамды саны
дана
4
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
Конфессияаралық қарым-қатынастар саласында қоғам санасының мемлекеттiк саясатты қолдау деңгейi
%
75
Дiнтану сауаттылығын арттыру бойынша үгiт-насихат iс-шараларының қамтыған халық саны
адам

4000
прогнозируемое количество международных, республиканских и региональных научно-практических конференций, семинаров-совещаний
ед.
4
прогнозируемое число мероприятий, проведенных агитационно-пропагандистскими группами по вопросам свободы вероисповедания с привлечением ученых-теологов, юристов и иных научных сотрудников
ед.
1
выпуск видеофильмов, видеороликов
ед.
3
прогнозируемое проведение социологических исследований, мониторингов религиозной ситуации, направленных на выработку практических рекомендаций
шт.
7
прогнозируемое количество исследовательских и консультационных записок, аналитических отчетов развития религиозной ситуации
шт.
4
Показатели конечного результата
уровень поддержки в общественном сознании государственной политики в сфере межконфессиональных отношений
%
75
количество населения, охваченного информационно-пропагандистскими мероприятиями по повышению религиоведческой грамотности
чел.

21 087
Дiни ахуалға жүргiзiлген әлеуметтiк зерттеулердiң, мониторингтердiң қорытындысы бойынша әдiстемелiк ұсынымдар дайындау
дана
11
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
55 316
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
031 Мәдениет және дiн саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дiн мәселелерi бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
101 Дiн мәселелерi бойынша ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
Сипаттау
Дiн мәселелерi және мемлекеттiк-конфессиялық қарым-қатынастардың дамуы бойынша зерттеулер жүргiзу, дiни ахуалдың дамуы, дiни сенiм бостандығы құқының iске асырылуы және дiни бiрлестiктер қызметi бойынша оқу-әдiстемелiк материалдар әзiрлеу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
шығарылатын оқу-әдiстемелiк материалдардың (оқу, монографиялық әдебиет, сөздiктер, энциклопедиялар, ақпараттық бюллетеньдер, арнайы баспа басылымдары) болжамды саны
дана
22
Сапа көрсеткiштерi
75
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
53 108
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
031 Мәдениет және дiн саласындағы халықаралық ынтымақтастықты дамыту, дiн мәселелерi бойынша әлеуметтанушылық, ғылыми-зерттеу және талдау қызметтерi
102 Мәдениет және дiн саласында халықаралық ынтымақтастықты дамытуға жәрдемдесу
Сипаттау
Мәдениет пен дiн саласында Қазақстанның халықаралық деңгейдегi имиджiн арттыруға және этникааралық және конфессияаралық келiсiм бойынша қазақстандық идеяны насихаттау бойынша iс-шаралар өткiзу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама көрсеткiштерiнiң атауы
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
зерттеу есептерiнiң және консультациялық жазбалардың, мәдениет пен дiн саласындағы сараптамалық есептердiң болжамды саны
дана
10
шығарылатын оқу-әдiстемелiк және ғылыми-әдiстемелiк материалдары атауларының болжамды саны
дана
20
Қорытынды нәтиже көрсеткiштерi
Конфессияаралық қарым-қатынастар саласында қоғам санасының мемлекеттiк саясатты қолдау деңгейi
%
75
Сапа көрсеткiштерi
Тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге

21087
выработка практических рекомендаций по проведенным социологическим исследованиям и мониторингу религиозной ситуации
шт.
11
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
55 316
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная программа
031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг по религиозным вопросам
Бюджетная подпрограмма
101 Научно-исследовательские и аналитические услуги по религиозным вопросам
Описание
Проведение исследований по религиозным вопросам и развитию государственно-конфессиональных отношений, разработка учебно-методических материалов по вопросам развития религиозной ситуации, реализации права на свободу вероисповедания и деятельности религиозных объединений
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Показатели прямого результата
Прогнозируемое количество наименований выпускаемых учебно-методических материалов (учебной, монографической литературы, словарей, энциклопедий, информационных бюллетеней, специальных печатных изданий)
шт.
22
Показатели конечного результата
Уровень поддержки в общественном сознании государственной политики в сфере межконфессиональных отношений
%
75
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
53 108
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная программа
031 Развитие международного сотрудничества в области культуры и религии, проведение социологических, научно-исследовательских и аналитических услуг по религиозным вопросам
Бюджетная подпрограмма
102 Содействие развитию международного сотрудничества в области культуры и религии
Описание
Проведение мероприятий по повышению позитивного имиджа Казахстана на международной арене в области культуры и религии, пропаганде казахстанской идеи межэтнического и межконфессионального согласия
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015  год
Показатели прямого результата
прогнозируемое количество исследовательских отчетов и консультационных записок, аналитических отчетов развития в сфере культуры и религии
ед.
10
прогнозируемое количество наименований выпускаемых учебно-методических и научно-методических материалов
ед.
20
Показатели конечного результата
Уровень поддержки в общественном сознании государственной политики в сфере межконфессиональных отношений
%
75
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге

82 557
Бюджеттiк бағдарламаның әкiмшiсi
Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлiгi
Бюджеттiк бағдарлама
068 Өңiрлiк жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын iске асыру шеңберiнде мәдениет объектiлерiн күрделi, ағымды жөндеу
Сипаттама
Республикалық маңызы бар мәдениет объектiлерiн ағымдағы және күрделi жөндеуден өткiзу
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
Мазмұнына байланысты
Мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтер көрсетудi жүзеге асыруға
Iске асыру тәсiлiне байланысты
Жеке бюджеттiк бағдарлама
Ағымдағы/даму
Ағымдағы
Көрсеткiштер
Өлшем бірлігі
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2009 ж.
2010 ж.
2011 ж.
2012 ж.
2013 ж.
2014 ж.
2015 ж.
Бюджеттік бағдарламаның іс-шарасы
Объектiлерді ағымдағы және күрделi жөндеуден өткізу
835 673
Тiкелей нәтиженiң көрсеткiштерi
Ағымдағы және күрделi жөндеуден өтуге тиiс объектiлердiң саны
мың теңге
6
Түпкілікті нәтиженiң көрсеткiштерi
Жұмыспен қамту органдарынан жалдамалы жұмыскерлердi тартып объектiлерде ағымдағы және күрделi жөндеу жұмыстарын аяқтау
дана
6
Сапа көрсеткiштерi
Бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
835 673
7.2. Бюджеттiк шығыстардың жиынтығы
мың теңге
Бағдарламаның атауы
Есептi кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
1. Бюджет шығыстарының барлығы:

82 557
Администратор бюджетной программы
Министерство культуры Республики Казахстан
Бюджетная программа
068 Капитальный, текущий ремонт объектов культуры и информации в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
Описание
Проведение капитального и текущего ремонта объектов культуры республиканского значения
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление капитальных расходов
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная бюджетная программа, реализуемая одним администратором
текущая/развитие
Текущая
Наименование показателей бюджетной программы
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
Мероприятия бюджетной программы
Проведение капитального и текущего ремонта республиканских организаций культуры
тыс. тенге
835 673
Показатели прямого результата
Количество объектов, подлежащих капитальному и текущему ремонту
ед.
6
Показатели конечного результата
Завершение капитальных и текущих ремонтных работ на объектах с привлечением наемных работников с органов занятости
6
Показатели качества
Показатели эффективности
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
835 673
7.2 Свод бюджетных расходов
тыс.тенге
Наименование программы
Отчетный период
Плановый период
2009 год (отчет)
2010 год (отчет)
2011 год (уточ. план)
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
ВСЕГО бюджетных расходов: