"Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1756 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 98  қаулысына(Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 18, 215-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Ағымдағы ахуалды және қызметтің тиісті салаларының даму үрдісін талдау» деген 2-бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағыттағы:
үшінші, төртінші және бесінші бөліктер мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстанның өнеркәсіптік кәсіпорындарының атмосфераға ластаушы заттардың шығарындылары жылына 3 миллион (бұдан әрі – млн.) тоннадан астам болды, олардың – 85 %-ы І санатты объектілері бар және қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органнан қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат алатын ең ірі табиғат пайдаланушыларға тиесілі. 2009 жылы атмосфераға ластаушы заттар шығарындыларының көлемі 3,4 млн. тоннаны құрады. 2010 – 2011 жылдары азаю 2009 жылға қарағанда 1,5 % құрады.
Ластаушы заттардың жыл сайынғы шығарындылары шамамен 2,8 млн. тоннаны құрайды. Осылайша, 2009 жылы бұл көлем 2,85 млн. тоннаны құрады және 2010 – 2011 жылдары азаю 1,7 % болды.
Эмиссияның жоғарыда аталған көлемдері нормативтік-белгіленген болып табылады. Экологиялық нормалау экологиялық қауіпсіздікті кепілдендіретін, шаруашылық қызметті орнықты дамыту жағдайында табиғи ресурстардың ұтымды пайдаланылуын және қалпына келтірілуін қамтамасыз ететін рұқсат етілетін шекті әсер ету нормаларын белгілеу мақсатында жүргізіледі.»;
мынадай мазмұндағы алтыншы, жетінші, сегізінші және тоғызыншы бөліктермен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 98 "О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1756
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан
от 8 февраля 2011 года № 98 «О Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 215) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2. «Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих сфер деятельности»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
части третью, четвертую и пятую изложить в следующей редакции:
«Выбросы загрязняющих веществ промышленных предприятий
Казахстана в атмосферу составляют свыше 3 миллионов (далее – млн.) тонн в год, из которых 85 % приходится на наиболее крупных природользователей, имеющих объекты I категории и получающих разрешения на эмиссии в окружающую среду в уполномоченном органе в области охраны окружающей среды. Объем выбросов в атмосферу загрязняющих веществ в 2009 году составил 3,4 млн. тонн. В 2010-2011 годы снижение относительно 2009 года составило 1,5 %.
Ежегодные сбросы загрязняющих веществ составляют порядка 2,8 млн. тонн. Так, в 2009 году данный объем составил 2,85 млн. тонн и снижение в 2010-2011 годы составило 1,7 %.
Вышеуказанные объемы эмиссий являются нормативно-установленными. Экологическое нормирование производится с целью установления предельно допустимых норм воздействия, гарантирующих экологическую безопасность, обеспечивающих рациональное использование и воспроизводство природных ресурсов в условиях устойчивого развития хозяйственной деятельности.»;
дополнить частями шестой, седьмой, восьмой и девятой следующего содержания:

«2012 жылдың басынан бері экономика салаларының оң даму динамикасына байланысты табиғат пайдаланушылар мәлімдеген ластаушы заттардың қоршаған ортаға шығарындыларының арту үрдісі байқалды. 2010 жылы нақты ЖІӨ 2009 жылға қарағанда 7,3 % өсті. 2010 жылы өнеркәсіптік өнімді өндіру 10,0 % өсті, оның ішінде тау-кен өндірісінің және кеніштерді жетілдірудің есебінен 5,3 %, өңдеуші өнеркәсіптер есебінен - 18,4 % өсті.
Қалыптасқан жағдай 2009 жылмен салыстырғанда нормаланған эмиссияларға қарағанда эмиссияларды төмендетуді қамтамасыз етуге мүмкіндік бермейді.
Қоршаған орта ластануының нақты деңгейін көрсететін эмиссияның нақты көлемі реттеуге, құралдық бақылауға және қоршаған ортаға эмиссиялар үшін төлем өндіруге жатады.
Ластаушы заттардың шығарындылары және төгінділері бойынша нақты көлемдер көрсеткіштеріне көшу республика бойынша шынайы экологиялық ахуалдың көрініс табуына және адам өмірі мен денсаулығы үшін қолайлы қоршаған ортаны қамтамасыз ету және жақсарту бойынша тиісті іс-шараларды қабылдауға мүмкіндік береді.»;
мынадай мазмұндағы он бірінші және он екінші бөліктермен толықтырылсын:

«С начала 2012 года наметилась тенденция увеличения заявляемых природопользователями выбросов загрязняющих веществ в окружающую среду, что в определенной степени обусловлено положительной динамикой развития отраслей экономики. В 2010 году реальный ВВП вырос на 7,3 % к 2009 году. Объем производства промышленной продукции в 2010 году увеличился на 10,0 %, в том числе за счет роста в горнодобывающей промышленности и разработки карьеров - на 5,3 %, обрабатывающей промышленности - на 18,4 %.
Сложившаяся ситуация не позволяет обеспечивать снижение эмиссий относительно нормируемых эмиссий по сравнению с 2009 годом.
Регулированию, инструментальному контролю и взиманию платы за эмиссии в окружающую среду подлежит фактический объем эмиссий, который показывает фактический уровень загрязнения окружающей среды.
Переход на показатели фактических объемов по выбросам и сбросам загрязняющих веществ позволит отражать реальную экологическую ситуацию по республике и способствовать принятию соответствующих мер по улучшению и обеспечению благоприятной окружающей среды для жизни и здоровья человека.»;
дополнить частями одиннадцатой и двенадцатой следующего содержания:

«Тарихи ластануларға» өнеркәсіптік кәсіпорындардың банкрот болуы нәтижесінде иесіз қалған, олардың қызметі нәтижесінде түзілген қалдықтар да жатады. Соттың 9 шешімінің негізінде Қарағанды, Қостанай және Ақтөбе облыстарының аумағында орналасқан 4,7 млн. тонна қауіпті қалдық мемлекеттік меншікке берілді.
Соттың шешімімен республикалық меншікке берілген иесіз қауіпті қалдықтарды басқару рәсімі зертханалық зерттеу жолымен қалдықтардың қауіпті құрамын зерделеуді, қауіпті қалдықтар паспортын құру үшін, сондай-ақ оларды одан әрі басқару бойынша шешім қабылдау үшін олардың қауіптілік деңгейін анықтауды талап етеді.»;
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:

«К «историческим» загрязнениям относятся также отходы, образованные в результате деятельности промышленных предприятий, которые в результате их банкротства остались бесхозяйными. На основании 9 решений суда в государственную собственность передано 4,7 млн. тонн опасных отходов, находящихся на территории Карагандинской, Костанайской и Актюбинской областей.
Процедура управления бесхозяйными опасными отходами, переданными решением суда в республиканскую собственность, требует изучения опасных свойств отходов путем лабораторных исследований, определения их уровня опасности для составления паспорта опасных отходов, а также принятия решений по их дальнейшему управлению.»;
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:

«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлары, іс-шаралары және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Қоршаған ортаның сапасын тұрақтандыру және жақсарту» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Экожүйелерді сақтау және қалпына келтіру бойынша жағдай жасау» деген 1.1-мақсаттағы:
«Осы мақсатқа жетуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары: 001, 002, 003, 004, 009, 010, 012, 015, 018, 020, 021» деген жол «, 022, 024» деген сандармен толықтырылсын;
нысаналы индикаторларда:

в подразделе 3.1 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Стабилизация и улучшение качества окружающей среды»:
в цели 1.1 «Создание условий по сохранению и восстановлению экосистем»:
строку «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели: 001, 002, 003, 004, 009, 010, 012, 015, 018, 020, 021» дополнить цифрами «022, 024»;
в целевых индикаторах:

1,435
1,75
1,72
1,72
1,71
1,71
»;
«Электронды форматта берілетін мемлекеттік қызметтің үлес салмағын арттыру» деген реттік нөмірі 12-жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «60» деген сандар «100» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «80» деген сандар алынып тасталсын;
«2015 жыл» деген бағандағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
«Электронды форматта берілетін мемлекеттік қызметтің үлес салмағын арттыру» деген реттік нөмірі 12-жолдан кейін мынадай мазмұндағы «**» ескертпемен толықтырылсын:
«Ескерту ** - жылдың қорытындысы бойынша жедел деректер, соңғысы – есепті жылдан кейінгі жылдың сәуірінде ұсынылады»;
реттік нөмірі 14-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
14
Өткен жылы аяқталған қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми-зерттеу нәтижелерін пайдалану
Х
Х
Х
Х
»;
«Аумақтарды дамыту бағдарламаларының экологиялық бөлімдерін келісу» деген реттік нөмірі 17-жолда:

1,435
1,75
1,72
1,72
1,71
1,71
»;
в строке, порядковый номер 12, «Повышение удельного веса государственных услуг, предоставляемых в электронном формате»:
в графе «2013 год» цифры «60» заменить цифрами «100»;
в графе «2014 год» цифры «80» исключить;
в графе «2015 год» цифры «100» исключить;
после строки, порядковый номер 12, «Повышение удельного веса государственных услуг, предоставляемых в электронном формате» дополнить примечанием «**» следующего содержания:
«Примечание ** - по итогам года представляются оперативные данные, окончательные – в апреле года, следующего за отчетным»;
строку, порядковый номер 14, изложить в следующей редакции:
«
14
Использование результатов научных исследований в сфере охраны окружающей среды, завершенных в предыдущем году
Х
Х
Х
Х
»;
в строке, порядковый номер 17, «Согласование экологических разделов программ развития территорий»:

«2013 жыл» және «2015 жыл» деген бағандар «Х» деген белгімен толықтырылсын;
«Тарихи» ластануларды жою, табиғи ортаны қалпына келтіру» деген 1.1.2-міндет:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 22-2-жолмен толықтырылсын:
«
22-2
Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын іске асырылатын жобалар бойынша аумақты «тарихи» ластанулардан тазарту деңгейі: жерасты суларын № 3 тәжірибелік-өнеркәсіптік учаскеде алты валентті хроммен ластанудан тазарту
ведомстволық деректер
%
13,8
»;
реттік нөмірі 26-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
26
Су жүйелерін қайта құру және қалпына келтіру, сондай-ақ жағалау аумақтарын тазарту бойынша жобаларды іске асыру
Х
Х
Х
Х
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 28-1-жолмен толықтырылсын:
«
28-1
Құрамында ООЛ бар запастарды, пестицидтер мен ПХД-жабдықтарды жоюға арналған техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеу
Х
»;
«Халықаралық экологиялық конвенцияларды іске асыру шеңберінде ұлттық баяндамаларды әзірлеу» деген реттік нөмірі 31-жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «5» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген бағандағы «6» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
мына:
«
37
Ауаның алыс қашықтықтарға трансшекаралық ластануы туралы БҰҰ ЕЭК конвенциясының хаттамасына қосылу
Х
Х
Х
Х
Х
»
деген реттік нөмірі 37-жол алынып тасталсын;

графы «2013 год» и «2015 год» дополнить знаком «Х»;
задачу 1.1.2. «Ликвидация исторических загрязнений, восстановление природной среды»:
дополнить строкой, порядковый номер 22-2, следующего содержания:
«
22-2
Уровень очистки территории от «исторических» загрязнений по реализуемым проектам, финансируемым из республиканского бюджета:
подземных вод от загрязнения шестивалентным хромом на опытно-промышленном участке № 3
ведомст. данные
%
13,8
»;
строку, порядковый номер 26, изложить в следующей редакции:
«
26
Реализация проектов по реконструкции и восстановлению водных систем, а также очистке береговых территорий
Х
Х
Х
Х
»;
дополнить строкой, порядковый номер 28-1, следующего содержания:
«
28-1
Разработка технико-экономического обоснования на уничтожение запасов, содержащих СОЗ, пестицидов и ПХД-оборудования
Х
»;
в строке, порядковый номер 31, «Разработка национальных докладов в рамках реализации международных экологических конвенций»:
в графе «2013 год» цифры «5» заменить цифрами «4»;
в графе «2015 год» цифры «6» заменить цифрами «4»;
строку, порядковый номер 37:
«
37
Присоединение к протоколам Конвенции ЕЭК ООН о трансграничном загрязнении воздуха на большие расстояния
Х
Х
Х
Х
Х
»
исключить;

«Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингті жетілдіру» деген 1.2-мақсатта:
«Осы мақсатқа жетуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың кодтары: 006, 008, 014, 021» деген жол «, 023, 025» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықты және мемлекеттік органдарды дәйекті режимді және болжамды гидрометеорологиялық ақпаратпен және қауіпті гидрометеорологиялық құбылыстардың туындауы туралы алдын алуды қамтамасыз етілу деңгейі» деген реттік нөмірі 45-жолда:

в цели 1.2 «Совершенствование гидрометеорологического и экологического мониторинга»:
строку «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели: 006, 008, 014, 021» дополнить цифрами «023, 025»;
в строке, порядковый номер 45, «Уровень обеспеченности населения и государственных органов достоверной режимной и прогностической гидрометеорологической информацией и предупреждениями о возникновении опасных гидрометеорологических явлений»:

«2013 жыл» деген бағандағы «91» деген сандар «92» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «91» деген сандар «93» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген бағандағы «91» деген сандар «94» деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 46-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
46
Авиациялық пайдаланушыларға нақты метеорологиялық ақпараттың ұсынылу жеделдігін арттыру
ведомстволық деректер
сек.
120
120
120
15
15
15
15
»;
«Қауіпті метеорологиялық құбылыстарды болжау сапасын арттыру (Қазақстан аумағын метеорологиялық радиолокациялық жүйемен жабуды ұлғайту жолымен)» деген реттік нөмірі 47-жолда:

в графе «2013 год» цифры «91» заменить цифрами «92»;
в графе «2014 год» цифры «91» заменить цифрами «93»;
в графе «2015 год» цифры «91» заменить цифрами «94»;
строку, порядковый номер 46, изложить в следующей редакции:
«
46
Повышение оперативности предоставления фактической метеорологической информации авиационным пользователям
ведомств. данные
сек
120
120
120
15
15
15
15
»;
в строке, порядковый номер 47, «Повышение качества прогнозирования опасных метеорологических явлений (путем увеличения покрытия территории Казахстана метеорологической радиолокационной сетью)»:

«2014 жыл» деген бағандағы «13,6» деген сандар «65» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 47-1-жолмен толықтырылсын:
«
47-1
Аэродромнан 200 км дейін радиуста ауа-райының қауіпті құбылыстары туралы радиолокациялық метеорологиялық ақпараттың алдын ала берілуін арттыру
ведомстволық деректер
мин.
10
10
»;
«Мемлекет пен тұрғындарды гидрометеорологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету сапасын арттыру» деген 1.2.1-міндетте:
реттік нөмірі 51-жолдағы 1-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Агрометеорологиялық болжамдар түрлерінің саны»;
реттік нөмірі 53-жолдағы 1-баған мынадай редакцияда жазылсын:
«Бақылау пункттерінің саны»;
«автоматты метеорологиялық станциялар» деген реттік нөмірі 54-жолда:

в графе «2014 год» цифры «13,6» заменить цифрами «65»;
дополнить строкой, порядковый номер 47-1, следующего содержания:
«
47-1
Повышение заблаговременного предоставления радиолокационной метеорологической информации об опасных явлениях погоды в радиусе до 200 км от аэродрома
ведомств. данные
мин
10
10
»;
в задаче 1.2.1. «Повышение качества обеспечения государства и населения гидрометеорологической информацией»:
графу 1 строки, порядковый номер 51, изложить в следующей редакции:
«Количество видов агрометеорологических прогнозов»;
графу 1 строки, порядковый номер 53, изложить в следующей редакции:
«Количество пунктов наблюдений»;
в строке, порядковый номер 54, «автоматических метеорологических станций»:

мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 59-1, 59-2-жолдармен толықтырылсын:
«
59-1
Жаңа метеорологиялық бақылау пункттерін салуға техникалық құжаттаманы әзірлеу және құрылыс жұмыстарын жүргізу
Х
Х
Х
59-2
Гидрометеорологиялық және экологиялық мониторингтің мұрағат деректерін қалыптастыру
Х
Х
Х
»;
«Мемлекет пен тұрғындарды экологиялық ақпаратпен қамтамасыз ету сапасын арттыру» деген 1.2.2-міндетте:
«Республика аумағын атмосфералық ауаның ластауының жай-күйі туралы мониторингпен қамтамасыз ету» деген реттік нөмірі 64-жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «56» деген сандар «42» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «68» деген сандар «54» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген бағандағы «84» деген сандар «70» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 68-1-жолмен толықтырылсын:
«
68-1
Қызылорда қаласындағы химия - талдау зертханасы үшiн өндiрiстiк үй-жай сатып алу
Х
»;
«Азаматтық авиацияның әуе кемелерінің ұшуларын метеорологиялық қамтамасыз ету бөлігінде авиациялық қауіпсіздікті арттыру және авиациялық метеорологиялық өнімнің сапасын арттыру» деген 1.2.4-міндетте:
«Авиация үшін қауіпті құбылыстардың өзін-өзі ақтауын жақсарту» деген реттік нөмірі 77-жолда:
«2013 жыл» деген баған «95,4» деген сандармен толықтырылсын;
«2014 жыл» деген баған «96» деген сандармен толықтырылсын;
«2015 жыл» деген баған «97» деген сандармен толықтырылсын;
«Әуежайларды метеорологиялық жабдықтармен қайта жабдықтау» деген реттік нөмірі 79-жолда:
«2014 жыл» және «2015 жыл» деген бағандар «Х» деген белгімен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 79-1-жолмен толықтырылсын:
«
79-1
Білікті мамандарды тарту есебінен радиолокациялық желілерге қызмет көрсету сапасын арттыру
Х
Х
»;
«Қазақстан Республикасының төмен көміртекті дамуға көшуі» деген 2-стратегиялық бағытта:

дополнить строками, порядковые номера 59-1, 59-2, следующего содержания:
«
59-1
Разработка технической документации на строительство новых пунктов метеорологических наблюдений и проведение строительных работ
Х
Х
Х
59-2
Формирование архива данных гидрометеорологического и экологического мониторинга
Х
Х
Х
»;
в задаче 1.2.2 «Повышение качества обеспечения государства и населения экологической информацией»:
в строке, порядковый номер 64, «Обеспеченность территории республики мониторингом о состоянии загрязнения атмосферного воздуха»:
в графе «2013 год» цифры «56» заменить цифрами «42»;
в графе «2014 год» цифры «68» заменить цифрами «54»;
в графе «2015 год» цифры «84» заменить цифрами «70»;
дополнить строкой, порядковый номер 68-1, следующего содержания:
«
68-1
Приобретение производственного помещения для химико-аналитической лаборатории в городе Кызылорда
Х
»;
в задаче 1.2.4 «Повышение авиационной безопасности в части метеорологического обеспечения полетов воздушных судов гражданской авиации и повышение качества авиационной метеорологической продукции»:
в строке, порядковый номер 77, «Улучшение оправдываемости опасных явлений погоды для авиации»:
графу «2013 год» дополнить цифрами «95,4»;
графу «2014 год» дополнить цифрами «96»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «97»;
в строке, порядковый номер 79, «Переоснащение метеорологического оборудования в аэропортах»:
графы «2014 год» и «2015 год» дополнить знаком «Х»;
дополнить строкой, порядковый номер 79-1, следующего содержания:
«
79-1
Повышение качества обслуживания радиолокационной сети за счет привлечения квалифицированных специалистов
Х
Х
»;
в стратегическом направлении 2 «Переход Республики Казахстан к низкоуглеродному развитию»:

«Парниктік газдар квоталарын сатуға арналған нарықтың жұмыс істеуіне жағдай жасау» деген 2.1-мақсатта:
«1992 жылмен салыстырғанда парниктік газдар шығарындыларының көлемін жоғарылатпау*» деген реттік нөмірі 86-жолда:
«2012 жыл» деген бағандағы «90» деген сандар алынып тасталсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «91» деген сандар алынып тасталсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «96» деген сандар алынып тасталсын;
«2015 жыл» деген бағандағы «100» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 86-1-жолмен толықтырылсын:
«

в цели 2.1 «Создание условий для функционирования рынка для торговли квотами парниковых газов»:
в строке, порядковый номер 86, «Непревышение объема выбросов парниковых газов по отношению к 1992 году *»:
в графе «2012 год» цифры «90» исключить;
в графе «2013 год» цифры «91» исключить;
в графе «2014 год» цифры «96» исключить;
в графе «2015 год» цифры «100» исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 86-1, следующего содержания:
«

86-1
1990 жылмен салыстырғанда парниктік газдар шығарындыларының көлемін жоғарылатпау *
ведомстволық деректер
%
73
76
79
81
»;
«Парниктік газдар шығарындыларын төмендетуге және климаттың өзгеруі адаптациясына байланысты жобаларды жүзеге асыру» деген реттік нөмірі 94-жолда:
«2013 жыл», «2014 жыл» және «2015 жыл» деген жолдардағы «Х» деген белгі алынып тасталсын;
«Жасыл» экономика қағидаттарын қалыптастыру үшін жағдай жасау» деген 2.2-мақсатта:
реттік нөмірі 97-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
97
Мемлекеттік органдар мен тұрғындарды, бизнес-құрылымдарды «жасыл» технологиялар және «жасыл» экономика туралы ақпаратпен қамтамасыз ету
ведомстволық деректер
Аналитикалық анықтамалар, кездесу материалдары, тұсаукесерлер, БАҚ жариялымдары, дана
-
60
70
85

86-1
Непревышение объема выбросов парниковых газов по отношению к 1990 году *
ведомств. данные
%
73
76
79
81
»;
в строке, порядковый номер 94, «Осуществление проектов по снижению выбросов парниковых газов и адаптации к изменению климата»:
в графах «2013 год», «2014 год» и «2015 год» знак «Х» исключить;
в цели 2.2 «Создание условий для формирования принципов «зеленой» экономики»:
строку, порядковый номер 97, изложить в следующей редакции:
«
97
Обеспечение государственных органов и населения, бизнес-структур информацией о «зеленых» технологиях и «зеленой экономике»
ведомств. данные
Аналитические справки, материалы встречи, презентации, публикции в СМИ, шт
-
60
70
85

100
»;
«Жасыл» технологияларды ендіру және ресурс үнемдеу жүйесін құру» деген 2.2.1-міндетте:
«Қоршаған ортаны қорғау саласында үкіметтік емес ұйымдар (ҮЕҰ) арасында әлеуметтік жобаларды орналастыру саны» деген реттік нөмірі 100-жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «4» деген сан алынып тасталсын;
«2015 жыл» деген бағандағы «6» деген сан алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 100-1-жолмен толықтырылсын:
«
100-1
Мемлекеттік экологиялық ақпараттар электрондық деректер қорындағы экологиялық ақпараттар көлемінің артуы (Орхус орталығының қызметі шеңберінде)
ведомстволық деректер
%
8
8
»;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытын, мақсаты мен міндетін іске асыру бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
«3. Министрліктің қызметшілері арасынан басшы қызметшілер резервін даярлау жүйесін әзірлеу» деген 3-тармақ алынып тасталсын;
«Тәуекелдерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Ішкі тәуекелдер» деген кіші бөлімде:
«Тәуекелдерді басқару бойынша іс-шаралар» деген бағанда:
«ҚОҚ БАЖ жұмысы бойынша қатысушыларға арналған регламенттерді әзірлеу, ҚОҚ БАЖ құжаттамаларды жылжыту функциялары мен рәсімдерін анықтау» деген жол «; мемлекеттік қызметтер көрсетуге мониторинг жүргізу» деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Ауа райының қауіпті құбылыстары туралы радиолокациялық метеорологиялық ақпараттардың алдын ала берілуін (2-4 сағатқа дейін) азайту
Авиация үшін авариялық жағдайдың пайда болуы
Композиттік карта түрінде радиолокациялық метеорологиялық ақпараттардың берілуін қамтамасыз ету; жоспарлы-алдын алу жөндеу жұмыстарының орындалуын қамтамасыз ету.
Жаңа кәсіпорындарды іске қосу, қолданыстағы кәсіпорындардың өндірістік қуаттылығын арттыру есебінен қалдықтар көлемінің ұлғаюы
Қоршаған орта (жер, су ресурстарының, атмосфералық ауаның) сапасының нашарлауы
І және ІІ санатты табиғат пайдаланушылардың қалдықтарды басқару бағдарламасын әзірлеуі
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
100-кіші бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қоршаған ортаны қорғау және табиғат пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ететін орталық ппараттағы және аумақтық орган аппараттарындағы мемлекеттік қызметшілердің саны» деген жолда:

100
»;
в задаче 2.2.1. «Внедрение «зеленых» технологий и создание системы ресурсосбережения»:
в строке, порядковый номер 100, «Количество размещаемых социальных проектов в области охраны окружающей среды среди неправительственных организаций (НПО)»:
в графе «2014 год» цифру «4» исключить;
в графе «2015 год» цифру «6» исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 100-1, следующего содержания:
«
100-1
Прирост объема экологической информации в электронных базах данных Государственного фонда экологической информации (в рамках деятельности Орхусского центра)
ведомств. данные
%
8
8
»;
в разделе 4. «Развитие функциональных возможностей»:
в графе «Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
пункт 3 «Разработка системы подготовки резерва руководящих работников из числа работников Министерства» исключить;
в разделе 6. «Управление рисками»:
в подразделе «Внутренние риски»:
в графе «Мероприятия по управлению рисками»:
строку «Разработка регламентов для участников работы с ЕИС ООС, определение функции и процедур продвижения документации в ЕИС ООС» дополнить словами «; мониторинг оказания государственных услуг»;
дополнить строками следующего содержания:
«
Уменьшение заблаговременного предоставления радиолокационной метеорологической информации об опасных явлениях погоды (до 2-4 часов)
Возникновение аварийных ситуаций для авиации
Обеспечение предоставления радиолокационной метеорологической информации в виде композитных карт;
обеспечение выполнения планово-предупредительных ремонтных работ
Увеличение объемов отходов за счет ввода в эксплуатацию новых предприятий, увеличение производственной мощности действующих предприятий
Ухудшение качества окружающей среды (земельных, водных ресурсов, атмосферного воздуха)
Разработка программы управления отходами природопользователями I и II категории
»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в подпрограмме 100:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество государственных служащих центрального аппарата и аппаратов территориальных органов, обеспечивающих реализацию государственной политики в области охраны окружающей среды и природопользования»:

«2015 жыл» деген баған «713» деген сандармен толықтырылсын;
«Халықаралық экологиялық конвенцияларды іске асыру шеңберінде әзірленген ұлттық баяндамалар саны» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «5» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «4» деген санмен толықтырылсын;
«Әлеуметтік тапсырыс шеңберінде іске асырылатын жобалар саны» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «4» деген сан алынып тасталсын;
«Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде өткізілген қоғамдық тыңдаулар саны» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «3» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «3» деген сан алынып тасталсын;
сонғы нәтиже көрсеткіштерде:
«Әлеуметтік тапсырыс шеңберінде экологиялық тәрбие беру бойынша брошюралар шығару» деген жолда:
«экологиялық тәрбие беру бойынша» деген сөздер алынып тасталсын;
«2013 жыл» деген бағандағы «1» деген сан «3» деген санмен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Қазақстандық кәсіпорындардың экологиялық-энергетикалық рейтингі бойынша жинақтарын шығару және жариялау» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Әлеуметтік тапсырыс шеңберінде өткізілген дөңгелек үстелдер, семинарлардың саны» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «2» деген сан «1» деген санмен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «2» деген сан алынып тасталсын;
сапа көрсеткіштерде:
«Тәуекел дәрежесінің төмен және орташа деңгейіне жатқызылатын табиғат пайдаланушыларды тексеру ұзақтығы (күндер)» деген жолда:
«2015 жыл» деген баған «28» деген сандармен толықтырылсын;
«Экологиялық рұқсат алу үшін талап етілген құжаттардың санын және оларды қарастыру мерзімін қысқарту» деген жолда:
«2013 жыл» және «2014 жыл» деген бағандардағы «10» деген сандар алынып тасталсын;
«Әлеуметтік тапсырыс шеңберінде энергияүнемдегіш экологиялық таза технологиялалардың басымдылығы жөнінде демонстрациялық алаң құру» деген жол алынып тасталсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Аталған бюджеттік бағдарламаның жалпы бюджеттік қаражат көлеміне қатысты шығындар бөлігі: экологиялық реттеу және бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз етуге» деген жолда:
«2013 жыл» және «2014 жыл» деген бағандардағы «69» деген сандар «70» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «70» деген сандармен толықтырылсын;
«әлеуметтік тапсырысты іске асыру бойынша» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «1,2» деген сандар «1,12» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «1,1» деген сандар алынып тасталсын;
101-кіші бағдарламда:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:

графу «2015 год» дополнить цифрами «713»;
в строке «Количество разработанных национальных докладов в рамках реализации международных экологических конвенций»:
в графе «2013 год» цифру «5» заменить цифрой «4»;
графу «2015 год» дополнить цифрой «4»;
в строке «Количество реализуемых проектов в рамках социального заказа»:
в графе «2014 год» цифру «4» исключить;
в строке «Количество проведенных общественных слушаний в рамках государственного социального заказа»:
в графе «2013 год» цифру «3» заменить цифрой «1»;
в графе «2014 год» цифру «3» исключить;
в показателях конечного результата:
в строке «Выпуск брошюр по экологическому воспитанию в рамках социального заказа»:
слова «по экологическому воспитанию» исключить;
в графе «2013 год» цифру «1» заменить цифрой «3»;
в графе «2014 год» цифру «1» исключить;
в строке «Выпуск и публикация сборников эколого-энергетических рейтингов казахстанских предприятий»:
в графе «2014 год» цифру «1» исключить;
в строке «Количество проведенных семинаров, круглых столов в рамках социального заказа»:
в графе «2013 год» цифру «2» заменить цифрой «1»;
в графе «2014 год» цифру «2» исключить;
в показателях качества:
в строке «Продолжительность проведения проверок природопользователей, отнесенных к незначительной и средней степени риска (дни)»:
графу «2015 год» дополнить цифрами «28»;
в строке «Сокращение количества требуемых документов на получение экологических разрешительных документов и сроков их рассмотрения»:
в графах «2013 год» и «2014 год» цифры «10» исключить;
строку «Создание демонстрационной площадки по преимуществам энергосберегающих экологически чистых технологий в рамках социального заказа» исключить;
в показателях эффективности:
в строке «Доля затрат к общему объему бюджетных средств данной бюджетной программы: на обеспечение реализации государственной политики в области экологического регулирования и контроля»:
в графах «2013 год» и «2014 год» цифры «69» заменить цифрами «70»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «70»;
в строке «по реализации социального заказа»:
в графе «2013 год» цифры «1,2» заменить цифрами «1,12»;
в графе «2014 год» цифры «1,1» исключить;
в подпрограмме 101:
в показателях прямого результата:

«Парниктік газдарды есептеу бойынша әзірленген әдістемелік нұсқаулық көрсеткіштерінің саны» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «10» деген андар «5» деген санмен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағанда:
«Парниктік газдарды есептеу бойынша әзірленген әдістемелік нұсқаулық көрсеткіштерінің саны» деген жолдағы «10» деген сандар алынып тасталсын;
«Орхус орталығы қызметінің шеңберінде электрондық дерекқордағы экологиялық ақпараттар көлемін көбейту» деген жолдағы «200» деген сандар алынып тасталсын;
«Монреаль хаттамасымен реттелмейтін көздердің антропогендік шығарындыларының кадастры және парниктік газдарды (ПГ) сіңірушілер абсорбциясы туралы ұлттық баяндама*» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Орхус орталығы қызметінің шеңберінде экологиялық ақпарат алу жөніндегі өтінімдердің қанағаттандырылғандарының саны» деген жолдағы «200» деген сандар алынып тасталсын;
«Қазақстан Республикасының көміртегі нарығына әлеуетті қатысушылардың санын көбейту» деген жолдағы «190» деген сандар алынып тасталсын;
«Қазақстан Республикасының көміртегі нарығына қатысушылардың жалпы санына парниктік газдар шығарындыларына квоталарды сатып алу-сату жөніндегі келісілген мәмілердің саны» деген жолдағы «2» деген сан алынып тасталсын;
«Мемлекеттік экологиялық ақпарат қорының толықтыру пайызы» деген жолдағы «8» деген сан алынып тасталсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қазақстан Республикасының көміртегі нарығына әлеуетті қатысушылардың санын көбейту» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «180» деген сандар «178» деген санмен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«1992 жылмен салыстырғанда парниктік газдар шығарындыларының көлемін жоғарлатпау *» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1990 жылмен салыстырғанда парниктік газдар шығарындыларының көлемін жоғарылатпау *
%
73
76
»;
104-кіші бағдарламада:
тікелей нәтиженің көрсеткіштерінде:
«Қоршаған орта саласындағы ақпараттық жүйелерді өнеркәсіптік пайдалануға беру» деген жолдағы «өнеркәсіптік» деген сөз «тәжірибелік» деген сөзбен ауыстырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің ақпараттық жүйесін іске асыру бойынша шығындарының аталған бюджеттік бағдарламаның жалпы бюджеттік қаражаты көлеміне қатысты үлесі» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «2,7» деген сандар «3» деген санмен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «2135704» деген сандар «2088138» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «2178775» деген сандар «1950352» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «1950352» деген сандармен толықтырылсын;
002 «Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
«2015 жыл» деген бағанда:
«Экологиялық кодекстің дамуына әзірленген нормативтік әдістемелік құжаттаманың саны» деген жол «51» деген сандармен толықтырылсын;
«Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Ғылыми-техникалық кеңесімен бекітуге ұсынылған, әзірленген нормативтік әдістемелік құжаттама» деген жол «100» деген сандармен толықтырылсын;
«Қоршаған ортаны қорғау саласында әзірленген әдістемелік құжаттаманың Қазақстан Республикасы заңнамасы талаптарына сәйкестігі» деген жол «100» деген сандармен толықтырылсын;
«Экологиялық кодекстің дамуына бағытталған бір нормативтік әдістемелік құжаттаманы әзірлеуге арналған шығындар» деген жол «920» деген сандармен толықтырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жол «46920» деген сандармен толықтырылсын;
003 «Қоршаған ортаны қорғау саласындағы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Экологиялық проблемаларды шешу жөнінде жүргізілген ғылыми зерттеулердің саны» деген жолда:

в графе «2013 год» строки «Количество разработанных методических указаний по расчету выбросов парниковых газов» цифры «10» заменить цифрой «5»;
в графе «2014 год»:
в строке «Количество разработанных методических указаний по расчету выбросов парниковых газов» цифры «10» исключить;
в строке «Увеличение объема экологической информации в электронных базах данных в рамках деятельности Орхусского центра» цифры «200» исключить;
в строке «Национальный доклад о кадастре антропогенных выбросов из источников и абсорбции поглотителями парниковых газов (ПГ), не регулируемых Монреальским протоколом*» цифру «1» исключить;
в строке «Количество удовлетворенных заявок на получение экологической информации в рамках деятельности Орхусского центра» цифры «200» исключить;
в строке «Увеличение количества потенциальных участников в углеродном рынке Республики Казахстан» цифры «190» исключить;
в строке «Количество состоявшихся сделок по купле-продаже квот выбросов парниковых газов к общему количеству участников углеродного рынка Республики Казахстан» цифру «2» исключить;
в строке «Процент пополнения Государственного фонда экологической информации» цифру «8» исключить;
в показателях конечного результата:
в графе «2013 год» строки «Увеличение количества потенциальных участников в углеродном рынке Республики Казахстан» цифры «180» заменить цифрами «178»;
в показателях эффективности:
строку «Непревышение объема выбросов парниковых газов по отношению к 1992 году*» изложить в следующей редакции:
«
Непревышение объема выбросов парниковых газов по отношению к 1990 году*
%
73
76
»;
в подпрограмме 104:
в показателях прямого результата:
в строке «Ввод в промышленную эксплуатацию информационных систем в области охраны окружающей среды» слова «промышленную» заменить словом «опытную»;
в показателях эффективности:
в строке «Доля затрат по реализации информационных систем Министерства охраны окружающей среды к общему объему бюджетных средств данной бюджетной программы»:
в графе «2014 год» цифры «2,7» заменить цифрой «3»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «2135704» заменить цифрами «2088138»;
в графе «2014 год» цифры «2178775» заменить цифрами «1950352»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «1950352»;
в бюджетной программе 002 «Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в графе «2015 год»:
строку «Количество разработанной нормативной методической документации в развитие Экологического кодекса» дополнить цифрами «51»;
строку «Разработанная нормативная методическая документация, рекомендованная к утверждению Научно-техническим советом Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан» дополнить цифрами «100»;
строку «Соответствие разработанной методической документации в области охраны окружающей среды требованиям законодательства Республики Казахстан» дополнить цифрами «100»;
строку «Затраты на разработку одной нормативной методической документации в развитие Экологического кодекса» дополнить цифрами «920»;
строку «объем бюджетных расходов» дополнить цифрами «46 920»;
в бюджетной программе 003 «Научные исследования в области охраны окружающей среды»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество проведенных научных исследований по решению экологических проблем»:

«2013 жыл» деген бағандағы «1» деген сан «14» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «5» деген сан алынып тасталсын;
«ҒТП шеңберінде жоспарланған зерттеулер бағыттарының саны» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «5» деген сан «2» деген санмен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «1» деген санмен толықтырылсын;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Өткен жылы аяқталған ғылыми зерттеулердегі ұсыныстар мен ұсынымдарды қоршаған ортаны қорғау саласына ендіру» деген жолда:
«ендіру» деген сөз «пайдалану» деген сөзбен ауыстырылсын;
«2013 жыл» деген баған «70» деген сандармен толықтырылсын;
«2014 жыл» деген баған «70» деген сандармен толықтырылсын;
«2015 жыл» деген баған «70» деген сандармен толықтырылсын;
«ҒТП шеңберінде жоспарланған зерттеулер бағыттарының уақытылы орындалуы» деген жолдың «2015 жыл» деген бағаны «1» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бір ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған орташа шығындар» деген жолда:
«2013 жыл» деген баған «13571» деген сандармен толықтырылсын;
«Бір ҒТП жүргізуге арналған орташа шығындар» деген жолда:
«2015 жыл» деген баған «224000» деген сандармен толықтырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда:
«113 300» деген сандар «303300» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «224000» деген сандармен толықтырылсын;
004 «Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
«2013 жыл» деген бағанда:
«Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау бойынша іске асырылатын инвестициялық жобалардың саны» деген жолдағы «1» деген сан алынып тасталсын;
«Іске асырылатын жобалар бойынша алып тастауға жоспарланған тұнбаның жалпы көлемі: Қарасу көлі (310000 м3)» деген жолдағы «150350» деген сандар алынып тасталсын;
«Бурабай көлі (410000 м3)» деген жолдағы «198850» деген сандар алынып тасталсын;
«Щучье көлі (470000 м3)» деген жолдағы «227950» деген сандар алынып тасталсын;
«Іске асырылатын жобалар бойынша көлдерді тұнбадан жалпы тұнба санынан тазарту деңгейі: Қарасу көлі» деген жолдағы «48,5» деген сандар алынып тасталсын;
«Бурабай көлі» деген жолдағы «48,5» деген сандар алынып тасталсын;
«Щучье көлі» деген жолдағы «48,5» деген сандар алынып тасталсын;
«ҚНжЕ, ҚН және бекітілген құжаттарына сәйкес орындалған жұмыстардың сапасы» деген жолдағы «100» деген сандар алынып тасталсын;

в графе «2013 год» цифру «1» заменить цифрами «14»;
в графе «2014 год» цифру «1» исключить;
в строке «Количество запланированных направлений исследований в рамках НТП»:
в графе «2014 год» цифру «5» заменить цифрой «2»;
графу «2015 год» дополнить цифрой «1»;
в показателях конечного результата:
в строке «Внедрение научно-обоснованных предложений и рекомендаций, завершенных в предыдущем году научных исследований в сферу охраны окружающей среды»:
слово «Внедрение» заменить словом «Использование»;
графу «2013 год» дополнить цифрами «70»;
графу «2014 год» дополнить цифрами «70»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «70»;
графу «2015 год» строки «Своевременное выполнение в рамках НТП запланированных направлений исследований» дополнить цифрой «1»:
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на проведение одной научно-исследовательской работы»:
графу «2013 год» дополнить цифрами «13571»;
в строке «Средние затраты на проведение одной НТП»:
графу «2015 год» дополнить цифрами «224000»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
цифры «113 300» заменить цифрами «303300»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «224000»;
в бюджетной программе 004 «Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в графе «2013 год»:
в строке «Количество реализуемых инвестиционных проектов по строительству и реконструкции объектов охраны окружающей среды» цифру «1» исключить;
в строке «Общий объем ила, который планируется убрать по реализуемым проектам: озеро Карасу (310000 м3)» цифры «150350» исключить;
в строке «озеро Боровое (410000 м3)» цифры «198850» исключить;
в строке «озеро Щучье (470000 м3)» цифры «227950» исключить;
в строке «Уровень очистки озер от ила от общего количества ила по реализуемым проектам: озера Карасу» цифры «48,5» исключить;
в строке «озера Боровое» цифры «48,5» исключить;
в строке «озера Щучье» цифры «48,5» исключить;
в строке «Качество выполняемых работ в соответствии со СНиП, СН и утвержденной документацией» цифры «100» исключить;

«Іске асырылатын жобалар бойынша тұнбаның бір текше метрінен көлдерді тазартуға арналған шығындар» деген жолдағы «7,1» деген сандар алынып тасталсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Щучье-Бурабай курорттық аймағындағы су көздерін (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазарту және санациялау» жобасы бойынша жаңа жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
дана
1
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Щучье-Бурабай курорттық аймағындағы су көздерін (Щучье, Бурабай, Қарасу көлдері) тазарту және санациялау» жобасы бойынша жаңа жобалау-сметалық құжаттамаға ведомстводан тыс сараптама қорытындысын алу
дана
1
»;
сапа көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
ҚНжҚ, ҚН сәйкес жобалау-сметалық құжаттаманың сапасы
%
100
»;
тиімділік көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге арналған шығындар
мың теңге
672 600
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «4073007» деген сандар «672 600» деген сандармен ауыстырылсын;
006 «Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізушілердің бақылау орындарының саны: Метеорологиялық станциялар» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «260» деген сандар «270» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «270» деген сандармен толықтырылсын;
«соның ішінде автоматтандырылған» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «85» деген сандар «95» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Затраты на очистку озер от одного кубического метра ила по реализуемым проектам» цифры «7,1» исключить;
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Разработка проектно-сметной документации по проекту «Очистка и санация водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской курортной зоны»
шт.
1
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Получение заключения вневедомственной экспертизы проектно-сметной документации по проекту «Очистка и санация водоемов (озера Щучье, Боровое, Карасу) Щучинско-Боровской курортной зоны»
шт.
1
»;
показатели качества дополнить строкой следующего содержания:
«
Качество проектно-сметной документации в соответствии со СНиП, СН
%
100
»;
в показателях эффективности:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Затраты на разработку проектно-сметной документации
тыс.
тенге
672 600
»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «4073007» заменить цифрами «672 600»;
в бюджетной программе 006 «Ведение гидрометеорологического мониторинга»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в показателях прямого результата:
в строке «Количество наблюдательных пунктов, ведущих гидрометеорологический мониторинг: Метеорологических станций,»:
в графе «2014 год» цифры «260» заменить цифрами «270»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «270»;
в строке «в том числе автоматических»:
в графе «2014 год» цифры «85» заменить цифрами «95»;

«2015 жыл» деген баған «95» деген сандармен толықтырылсын;
«Метеорологиялық бекеттер» деген жолда:
«2013 жыл» және «2014 жыл» деген бағандардағы «12» деген сандар «13» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «13» деген сандармен толықтырылсын;
«Қар өлшеу бағыттары» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «25» деген сандармен толықтырылсын;
«Агрометеорологиялық бекеттер» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «71» деген сандар «87» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «71» деген сандар «87» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «87» деген сандармен толықтырылсын;
«Аэрологиялық бекеттер» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «9» деген санмен толықтырылсын;
«Қар көшкіні станциялары» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «2» деген санмен толықтырылсын;
«Гидрологиялық бекеттер» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «298» деген сандармен толықтырылсын;
«Өңірлік гидрометеорологиялық орталықтар қызметкерлерінің жалпы санынан біліктілігін жетілдіру курсынан өткен гидрометеорология және экология желісі қызметкерлерінің үлесі» деген жол алынып тасталсын;
«Ағымдағы жөндеумен қамтылған гидрометеорологиялық бақылау желісі үй-жайларының саны» деген жолда:

графу «2015 год» дополнить цифрами «95»;
в строке «Метеорологических постов»:
в графах «2013 год» и «2014 год» цифры «12» заменить цифрами «13»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «13»;
графу «2015 год» строки «Снегомерных маршрутов» дополнить цифрами «25»;
в строке «Агрометеорологических постов»:
в графе «2013 год» цифры «71» заменить цифрами «87»;
в графе «2014 год» цифры «71» заменить цифрами «87»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «87»;
графу «2015 год» строки «Аэрологических станций» дополнить цифрой «9»;
графу «2015 год» строки «Снеголавинных станций» дополнить цифрой «2»;
графу «2015 год» строки «Гидрологических постов» дополнить цифрами «298»;
строку «Доля работников гидрометеорологической и экологической сети прошедших курсы повышения квалификации от общей численности работников региональных центров гидрометеорологии» исключить;
в строке «Количество помещений гидрометеорологической наблюдательной сети, охваченной текущим ремонтом»:

«Негізгі желі бойынша шығарылатын экологиялық өнім санын арттыру» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «22» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Негізгі желі бойынша бір экологиялық өнімді шығаруға арналған шығындар» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «102338» деген сандар «34064» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «104069» деген сандар «28132» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «29107» деген сандармен толықтырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «2251442» деген сандар «939680» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «2289522» деген сандар «2185972» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «2427289» деген сандармен толықтырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
«Атырау облысы шегіндегі Жайық өзенінің су көлемін көтеру және гидрологиялық режимін жақсарту үшін іске асырылатын жоба бойынша терендету жұмыстарының ұзындығы» деген жолдағы «2014 жыл» деген бағандағы «7200» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
Сабындыкөл көлін тазарту көлемі
мың м3
226,7
986,9
Усолка өзенінің қайта құрылған арнасының ұзындығы
км
2
10,35
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«Қоршаған орта сапасын басқару жүйесін дамыту үшін қоршаған ортаны қорғау объектілерін қайта құру және қалпына келтіру бойынша қолданысқа енгізу» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «1» деген санмен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Су жүйелерін қайта құру және қалпына келтіру бойынша іске асырылатын жобалар шеңберінде жалпы жұмыс көлемінің бір текше метрдегі жұмыстарының құны» деген жолда:
«2014 жыл» деген бағандағы «0,7» деген сандар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Іске асырылатын жобалар бойынша көлдерді 1 текше метр тұнбадан тазартудың шығындары
мың
теңге/ м3
0,34
0,34
»;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «310770» деген сандар «710801» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «310770» деген сандар «1818146» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «156336» деген сандармен толықтырылсын;
010 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың атаулары мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Аумақтық экология департаменттері үшін сатып алынатын негізгі құралдардың саны
дана
1
»;
«Материалдық емес активтерді сатып алу» деген жолда:

графу «2015 год» строки «Увеличение количества выпускаемой экологической продукции по основной сети» дополнить цифрами «22»;
в показателях эффективности:
в строке «Затраты на выпуск одной экологической продукции по основной сети»:
в графе «2013 год» цифры «102338» заменить цифрами «34064»;
в графе «2014 год» цифры «104069» заменить цифрами «28132»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «29107»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «2251442» заменить цифрами «939680»;
в графе «2014 год» цифры «2289522» заменить цифрами «2185972»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «2427289»;
в бюджетной программе 009 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в показателях прямого результата:
в графе «2014 год» строки «Протяженность дноуглубительных работ для повышения водности и улучшения гидрологического режима реки Урал в пределах Атырауской области по реализуемому проекту» цифры «7200» исключить;
дополнить строками следующего содержания:
«
Объем очистки озера Сабындыколь
тыс. м3
226,7
986,9
Протяженность реконструированной реки Усолка
км
2
10,35
»;
в показателях конечного результата:
графу «2015 год» строки «Ввод в эксплуатацию объектов по реконструкции и восстановлению объектов охраны окружающей среды для развития системы управления качеством окружающей среды» дополнить цифрой «1»;
в показателях эффективности:
в строке «Стоимость работ на 1-м кубическом метре общего объема работ в рамках реализуемого проекта по реконструкции и восстановлению водных систем»:
в графе «2014 год» цифры «0,7» исключить;
дополнить строкой следующего содержания:
«
Затраты на очистку озер от одного кубического метра ила по реализуемым проектам
тыс. тенге/ м3
0,34
0,34
»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «310770» заменить цифрами «710801»;
в графе «2014 год» цифры «310770» заменить цифрами «1818146»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «156336»;
в бюджетной программе 010 «Капитальные расходы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в показателях прямого результата:
дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество приобретаемых основных средств для территориальных департаментов экологии
шт.
1
»;
в строке «Приобретение нематериальных активов»:

«2013 жыл» деген бағандағы «895» деген сандар «911» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «895» деген сандар «909» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «909» деген сандармен толықтырылсын;
«Министрліктің және оның аумақтық органдарының материалдық-техникалық базасының жай-күйін жақсарту» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «85» деген сандармен толықтырылсын;
«Аумақтық экология департаменттерінің талдамалық бақылау зертханаларындағы жұмыс күйіндегі аспаптардың жалпы санына пайдаланылатын аспаптардың пайызы» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «93» деген сандармен толықтырылсын;
сапа көрсеткіштерінде:
«Аумақтық экология департаменттерінің аккредиттелген талдамалық бақылау зертханаларының ҚР МС ИСО/МЭК 17025-2007 стандарт талаптарына сәйкестігі» деген жолдағы «2015 жыл» деген баған «100» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Негізгі құралдарға жататын тауар бірлігін сатып алудың орташа шығындары» деген жолдағы «2013 жыл» деген баған «2315» деген сандармен толықтырылсын;
«Материалдық емес активтерді сатып алудың орташа шығындары» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «10» деген сандар «79» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «10» деген сандар «41» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «41» деген сандармен толықтырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолда:
«2013 жыл» деген бағандағы «8809» деген сандар «74545» деген сандармен ауыстырылсын;
«2014 жыл» деген бағандағы «8809» деген сандар «37191» деген сандармен ауыстырылсын;
«2015 жыл» деген баған «37191» деген сандармен толықтырылсын;
012 «Тарихи» ластануларды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
014 «Гидрометеорологиялық қызметтi жаңғырту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
018 «Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң ведомстволық бағыныстағы мекемелерiнiң күрделi шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
019 «Қазақстан Республикасының «жасыл дамуды» ілгерілету және Астаналық бастаманы іске асыру үшін өңіраралық ынтымақтастықты күшейтуге жәрдемдесуі» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
«2013 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдағы «17 600» деген сандар «25 350» деген сандармен ауыстырылсын;

в графе «2013 год» цифры «895» заменить цифрами «911»;
в графе «2014 год» цифры «895» заменить цифрами «909»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «909»;
графу «2015 год» строки «Улучшение состояния материально-технической базы Министерства и его территориальных органов» дополнить цифрами «85»;
графу «2015 год» строки «Процент используемых приборов к общему числу находящихся в рабочем состоянии приборов в лабораториях аналитического контроля территориальных департаментов экологии» дополнить цифрами «93»;
в показателях качества:
графу «2015 год» строки «Соответствие аккредитованных лабораторий аналитического контроля территориальных департаментов экологии требованиям стандарта СТ РК ИСО/МЭК 17025-2007» дополнить цифрами «100»;
в показателях эффективности:
графу «2013 год» строки «Затраты в среднем на приобретение единицы товаров, относящихся к основным средствам» дополнить цифрами «2 315»;
в строке «Затраты в среднем на приобретение нематериальных активов»:
в графе «2013 год» цифры «10» заменить цифрами «79»;
в графе «2014 год» цифры «10» заменить цифрами «41»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «41»;
в строке «объем бюджетных расходов»:
в графе «2013 год» цифры «8809» заменить цифрами «74545»;
в графе «2014 год» цифры «8809» заменить цифрами «37191»;
графу «2015 год» дополнить цифрами «37191»;
в бюджетной программе 012 «Ликвидация «исторических» загрязнений»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в бюджетной программе 014 «Модернизация гидрометеорологической службы»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в бюджетной программе 018 «Капитальные расходы подведомственных учреждений Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в бюджетной программе 019 «Содействие Республике Казахстан в
усилении межрегионального сотрудничества для продвижения «Зеленого роста» и реализации Астанинской Инициативы»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в графе «2013 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «17 600» заменить
цифрами «25 350»;

«грант қаражаттары бойынша» деген жол «7 750» деген сандармен толықтырылсын;
020 «Қазақстанда құрамында ТОЛ (тұрақты органикалық ластағыштар) бар қалдықтарды жою» деген бюджеттік бағдарламада:
бюджеттік бағдарламаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«020 «Қазақстанда құрамында орнықты органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою»;
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
тікелей нәтиже көрсеткіштерінде:
мына:
«
Әзірленген ТОЛ және қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі зауыт салудың ТЭН-і және ТОЛ-мен және қауіпті қалдықтармен ластанған учаскелерді қалпына келтіру бағдарламасының ТЭН-і
дана
ТОЛ және қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі зауыт салудың ТЭН-іне және ТОЛ-мен және қауіпті қалдықтармен ластанған учаскелерді қалпына келтіру бағдарламасының ТЭН-іне алынған қорытындылар
дана
8
»;
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Құрамында ООЛ бар запастарды, пестицидтер мен ПХД-жабдықтарды жоюға арналып әзірленген ТЭН
дана
1
Құрамында ООЛ бар запастарды, пестицидтер мен ПХД-жабдықтарды жоюға арналып, әзірленген ТЭН-ге алынған қорытындылар
дана
4
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштерінде:
«
ТОЛ және қауіпті қалдықтарды кәдеге жарату жөніндегі зауыт салу ТЭН-і, ТОЛ-мен және қауіпті қалдықтармен ластанған учаскелерді қалпына келтіру бағдарламасының ТЭН-і
дана
ТЭН-ге сараптама қорытындылары
дана
8
»;
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
Құрамында ООЛ бар запастарды, пестицидтер мен ПХД-жабдықтарды жоюға арналып әзірленген ТЭН
дана
1
ТЭН-ге сараптамалар қорытындылары
дана
4
»;
сапа көрсеткіштерінде:
«Бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеу талаптарына сәйкестiгi» деген жолдың «2013 жыл» деген бағаны «100» деген сандармен толықтырылсын;
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Бiр ТЭН-дi әзiрлеу шығындары» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «9000» деген сандар «54 856» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстар көлемі» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «18 000» деген сандар «40 275» деген сандармен ауыстырылсын;
«ЖЭҚ грантының қаражаты бойынша» деген жолдың «2013 жыл» деген бағанындағы «0» деген сан «22 275» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Авиациялық метеорологиялық станцияны жаңғырту және техникалық қайта жарақтандыру үшiн «Казаэросервис» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
022 «Табиғи ортаны техногендік ластанудан тазарту» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бюджеттiк бағдарламаның атауы, iс-шаралары және көрсеткiштерi» деген жолдағы «жоспарлы кезең» және «жобаланатын жылдар» деген бағандардың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«жоспарлы кезең»;
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Іске асырылатын жобалар бойынша «тарихи» ластанулардан тазартылған аумақтардың алаңы
км2
0,8
»;
соңғы нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Іске асырылатын жобалар бойынша «тарихи» ластанулардан тазартылған аумақтардың пайызы
%

строку «за счет гранта» дополнить цифрами «7 750»;
в бюджетной программе 020 «Уничтожение отходов, содержащих СОЗ (стойкие органические загрязнители) в Казахстане»:
заголовок бюджетной программы изложить в следующей редакции:
«020 «Уничтожение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители в Казахстане»»;
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в показателях прямого результата:
строки
«
Разработанные ТЭО строительства завода по утилизации СОЗ и опасных отходов и программы восстановления загрязненных СОЗ и опасными отходами участков
шт.
Полученные заключения на ТЭО строительства завода по утилизации СОЗ и опасных отходов и программы восстановления загрязненных СОЗ и опасными отходами участков
шт.
8
»
изложить в следующей редакции:
«
Разработанное ТЭО на уничтожение запасов, содержащих СОЗ, пестицидов и ПХД-оборудования
шт.
1
Полученные заключения на ТЭО на уничтожение запасов, содержащих СОЗ, пестицидов и ПХД-оборудования
шт.
4
»;
в показателях конечного результата:
строки
«
ТЭО строительства завода по утилизации СОЗ и опасных отходов и программы восстановления загрязненных СОЗ и опасными отходами участков
шт.
Заключения экспертиз на ТЭО
шт.
8
»
изложить в следующей редакции:
«
ТЭО на уничтожение запасов, содержащих СОЗ, пестицидов и ПХД-оборудования
шт.
1
Заключения экспертиз на ТЭО
шт.
4
»;
в показателях качества:
графу «2013 год» строки «Соответствие требованиям к разработке технико-экономического обоснования бюджетных инвестиционных проектов (программ)» дополнить цифрами «100»;
в показателях эффективности:
в графе «2013 год» строки «Затраты на разработку одного ТЭО» цифры «9000» заменить цифрами «54 856»;
в графе «2013 год» строки «объем бюджетных расходов» цифры «18 000» заменить цифрами «40 275»;
в графе «2013 год» строки «за счет средств гранта ГЭФ» цифру «0» заменить цифрами «22 275»;
021 «Увеличение уставного капитала АО «Казаэросервис» для модернизации и технического переоснащения авиационных метеорологических станций»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
в бюджетной программе 022 «Очистка природной среды от техногенного загрязнения»:
в строке «наименование мероприятий и показателей бюджетной программы» заголовок граф «плановый период» и «проектируемый период» изложить в следующей редакции:
«плановый период»;
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Площадь очищенной территории от «исторических» загрязнений по реализуемым проектам
км2
0,8
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Процент очищенной территории от «исторических» загрязнений по реализуемым проектам
%

146 153
Приозерск қаласының жағалау аумақтарының мұнай өнімдерімен ластану алаңдарын жою бойынша қиылған мазут кирларының алаңы
м2
21 783
соңғы нәтиже көрсеткіштері
Іске асырылатын жоба бойынша алаңдық ластануларды жою және қалпына келтіру деңгейі
%
100
сапа көрсеткіштері
ҚНжҚ, ҚН және бекітілген жобалық сметалық құжаттамаға сәйкес құрылыстың сапасы
%
100
тиімділік көрсеткіштері
Жағалау аумақтарының мұнай өнімдерімен ластану алаңдарын жою бойынша іске асырылатын жоба бойынша алаңы 1 м2 жағалау аумағын оруға арналған шығындар
мың теңге/ м2

146 153
Площадь срезанных мазутных киров по ликвидации площадных загрязнений нефтепродуктами береговых территорий города Приозерск
м2
21 783
показатели конечного результата
Уровень ликвидации и рекультивации площадных загрязнений по реализуемому проекту
%
100
показатели качества
Качество строительства в соответствии со СНиП, СН и утвержденной проектно-сметной документацией
%
100
показатели эффективности
Затраты на скашивание береговой территории площадью 1 м2 по реализуемому проекту по ликвидации площадных загрязнений нефтепродуктами
тыс. тенге/ м2

3 717 052
».
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               С. Ахметов

3 717 052
».
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов