"Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1762 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 ақпандағы № 102 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 жыл; № 18, 218-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 "О Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1762
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2011 года № 102 «О Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 18, ст. 218) следующие изменения:

көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы көрсеткіштер және нәтижелердің көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Индустриялық-инновациялық даму үшін жағдайлар жасау» деген 1-стратегиялық бағытта:

в Стратегическом плане Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3 «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов»:
в Стратегическом направлении 1. «Создание условий для индустриально-инновационного развития»:

2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1762 қаулысына
қосымша
7-бөлiм. Бюджеттiк бағдарламалар
7.1. Бюджеттiк бағдарламалар
Бюджеттiк бағдарлама
001 «Стандартизациялау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, электр энергетикасы, геология, отын-энергетикалық кешен, көмір өнеркәсібі және туристік индустриясын үйлестіру жөніндегі қызметтер»
Сипаттама
Мемлекеттiк индустриялық даму саясатын қалыптастыру, оның iшiнде:
1. Лицензиарлардың функцияларын орындау;
2. Сертификацияланған менеджмент жүйесiне инспекциялық бақылау жүргiзу;
3. Сертификацияланған менеджмент жүйесiн қолдау және сапасын жақсарту;
4. Тауарлардың сапасы мен қауiпсiздiгiне мемлекеттiк қадағалауды жүзеге асыру үшiн олардың үлгiлерiн сатып алу және сынау;
5. Жылжымалы зертханаларды ұстау;
6. Қатаң есептеме бланкiлерiн дайындау;
7. Ақпараттық жүйелердiң жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету және ақпараттық-техникалық қамтамасыз ету;
8. Мемлекеттiк қызметшiлердiң бiлiктiлiгiн арттыру.
9. Министрлiктiң Ережесiне сәйкес функцияларды орындау үшiн Министрлiктiң қызметтерiн қамтамасыз ету;

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                      С. Ахметов
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1762
Раздел 7. Бюджетные программы
7.1. Бюджетные программы
Бюджетная программа
001 «Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, электроэнергетики, геологии, топливно-энергетического комплекса, угольной промышленности и туристской индустрии»
Описание
Формирование государственной политики индустриального развития, в том числе:
1. Выполнение функции лицензиаров;
2. Проведение инспекционного контроля за сертифицированной системой менеджмента;
3. Поддержание и улучшение сертифицированной системой менеджмента качества;
4. Покупка и испытание образцов товаров для осуществления государственного надзора за их качеством и безопасностью;
5. Содержание передвижных лабораторий;
6. Изготовление бланков строгой отчетности;
7. Обеспечение функционирования информационных систем и информационно-техническое обеспечение;
8. Повышение квалификации государственных служащих;
9. Обеспечение деятельности Министерства для выполнения функций в соответствии с Положением Министерства;

4687,5
3750
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
-
764 910
133 367
303 500
303 500
303 500
Бюджеттік бағдарлама
012 «Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу»
Сипаттама
Инновациялық дамудың мемлекеттік жоспарын іске асыру, оның ішінде:
1.1 елдiң ғылыми-техникалық және инновациялық дамуының мемлекеттiк саясатын қалыптастыру, оның iшiнде ғылыми-технологиялық әзiрлемелердi енгiзу негiзiнде елдiң экономикасын дамыту үшiн жағдайлар жасау (ғылым мен техника жетiстiктерiн пайдалану) және жоғары технологиялық өндiрiстердi қалыптастыру;

4687,5
3750
Объем бюджетных расходов
тыс. тенге
-
764 910
133 367
303 500
303 500
303 500
Бюджетная программа
012 «Оплата услуг институтов национальной инновационной системы»
Описание
Реализация государственной политики инновационного развития, в том числе:
1.1 реализация государственной политики научно-технического и инновационного развития страны, в том числе создание условий для развития экономики страны на основе внедрения научно-технологических разработок (использования достижений науки и техники) и формирования высокотехнологических производств;

3. Сапа менеджментi жүйесiн енгiзу бойынша салалық және өңiрлiк семинарлар (конференциялар) өткiзу;
4. Техникалық-экономикалық ақпаратты жiктеу және кодтау жүйесiн жүргiзу;
5. Техникалық нормативтiк құжаттардың бiрыңғай қорын дамыту және ұстау;
6. Ұлттық эталондық базаны дамыту және ұстау;
7. Қазақстанның халықаралық IAF және ILAC ұйымдарына кiруi жөнiндегi жұмыстар;
8. Кеден одағының өлшем бірліктерін және бiрыңғай тізілімінің ұлттық бөлiгiн өлшем бірліктері мен ұлттық бөлiгiн қамтамасыз етудiң мемлекеттiк жүйесiнiң тізілімін жасау және ұстау;

3. Проведение отраслевых и региональных семинаров (конференций) по внедрению систем менеджмента качества;
4. Ведение системы классификации и кодирования технико-экономической информации;
5. Развитие и сопровождение Единого фонда технических нормативных документов;
6. Развитие и содержание национальной эталонной базы;
7. Работы по вступлению Казахстана в международные организации IAF и ILAC;
8. Создание и сопровождение реестра государственной системы обеспечения единства измерений и национальной части единых реестров Таможенного союза;

026 «Өнімділік - 2020» бағыты шеңберінде инновациялық гранттар беру»
Сипаттама
Индустриялық-инновациялық әрекет субъектілеріне индустриялық-инновациялық жобаларды жүзеге асыру жөніндегі шығынның бір бөлігін төлеу және (немесе) қайтару арқылы инновациялық гранттарды беру.
Инновациялық гранттар:
1) технологияларды сатып алуға;
2) өнеркәсіптік зерттеулер жүргізуге;
3) инженерлік-техникалық қызметкерлердің шет елдерде біліктілігін көтеруге;
4) жоғары технологиялық өнім өндірісі дамуының бастапқы кезеңінде қолдау көрсетуге;
5) шет елдердегі және (немесе) өңірлік патенттік ұйымдарда патенттелуге;
6) технологияны коммерциялауға;

026 «Предоставление инновационных грантов в рамках направления «Производительность - 2020»
Описание
Предоставление инновационных грантов субъектам индустриально-инновационной деятельности путем возмещения и (или) оплаты части затрат по реализации индустриально-инновационных проектов.
Инновационные гранты предоставляются на:
1) приобретение технологий;
2) проведение промышленных исследований;
3) повышение квалификации инженерно-технического персонала за рубежом;
4) поддержку деятельности по производству высокотехнологичной продукции на начальном этапе развития;
5) патентование в зарубежных странах и (или) региональных патентных организациях;
6) коммерциализацию технологий;

15 000
399 883
1 214 967
-
Бюджеттік бағдарлама
050 «Ұлттық экономиканың бәсекеге қабілеттілігі мен орнықтылығын қамтамасыз ету үшін «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
Мыналардың жарғылық капиталын кейіннен ұлғайтумен «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту:
- «КЕГОК» АҚ «ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка реконструкциялау» жобасын іске асыру үшін;
- «Самұрық-Энерго» АҚ «Балқаш ЖЭС-ін салу», «Кеңсай» қосалқы станциясын салу», ҚС 110/10кВ № 3А «Новая» қосалқы станциясын салу, ҚС 110/10-10кВ «Мамыр» қосалқы станциясын салу, ҚС-110/10 «Алтай» қосалқы станциясын салу, «АлЭС ЖЭО-1 күл-қож тазартудың комбинацияланған жүйесі», «ЖЭО-3 күл үйіндісін реконструкциялау және кеңейту, құрылыстың 2-кезеңі», «АлЭС» АҚ Алматы ЖЭО-2 реконструкциялау және кеңейту». III кезек. Бойлерлік жүйе» жобаларын іске асыру үшін;
- «Қазақстан темір жолы» АҚ «Қорғас-Жетіген ТЖ салу», «Өзен – Түрікменстан шекарасы ТЖ салу» жобаларын іске асыру үшін;
- «Қазмұнайгаз» ҰК» АҚ «Бейнеу-Бозой-Ақбұлақ газ құбырын салу» жобасын іске асыру үшін
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке бюджеттік бағдарлама
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірл.
2009 жыл
2010 жыл
жоспарлы кезең
жобаланатын жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бюджеттік бағдарламаның іс-шаралары
мың теңге
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту
мың теңге
33 363 504

15 000
399 883
1 214 967
-
Бюджетная программа
050 «Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» для обеспечения конкурентоспособности и устойчивости национальной экономики»
Описание
Увеличение уставного капитала АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» с последующим увеличением уставного капитала:
- АО «КЕГОК» для реализации проекта «Реконструкция ВЛ 220 кВ ЦГПП–Осакаровка»;
- АО «Самрук-Энерго» для реализации проектов «Строительство Балхашской ТЭС», «Строительство подстанции «Кенсай», Строительство подстанции ПС 110/10кВ № 3А «Новая», Строительство подстанции ПС 110/10-10кВ «Мамыр», Строительство подстанции ПС-110/10 «Алтай» , «Комбинированная система золошлакоудаления АлЭС ТЭЦ-1», «Реконструкция и расширение золоотвала ТЭЦ-3, 2-этап строительства», «Реконструкция и расширение Алматинской ТЭЦ-2 АО «АлЭС». III очередь. Бойлерная»;
- АО «Казахстан темир жолы» для реализации проектов «Строительство ЖД Хоргос-Жетыген», «Строительство ЖД Узень - граница Туркменистана»;
- АО «НК «Казмунайгаз» для реализации проекта «Строительство газопровода Бейнеу-Бозой-Акбулак»
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная бюджетная программа
текущая/ развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
2009 год
2010 год
плановый период
проектируемый год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Мероприятия бюджетной программы:
тыс. тенге
1. Увеличение уставного капитала
АО «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
тыс. тенге
33 363 504

418 117
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Атом саласындағы серпінді жобаның, мемлекеттік тұрғын үй бағдарламасының, сондай-ақ, республикалық бюджетте көзделген қаражат шеңберінде «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ АҚ еншілес компанияларын капиталдандыру жолымен пайыздарды ескере отырып, рентабельділігі төмен жобалардың тиімді іске асырылуын қамтамасыз ету (жарғылық капиталдары ұлғайған еншілес кәсіпорындар саны)
бірл.
5
12
4
1

418 117
Показатели прямого результата
Обеспечение эффективной реализации прорывного проекта в атомной отрасли, государственной жилищной программы, также низкорентабельных проектов с учетом процентов путем капитализации дочерних компаний АО «Фонд национальной безопасности «Самрук-Казына» в рамках предусмотренных в республиканском бюджете средств (кол-во дочерних предприятий, у которых увеличены уставные капиталы)
ед.
5
12
4
1

ҚС 110/10кВ №3А «Новая» қосалқы станциясын салу»
дана
ҚС 110/10-10кВ «Мамыр» қосалқы станциясын салу
дана
ҚС-110/10 «Алтай» қосалқы станциясын салу
дана
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Балқаш ЖЭС-ін салу
Жобаны іске асыру кезеңі 2010 - 2015 ж.ж.
Жобаны іске асыру оңтүстік өңірдің жылына 6,86 млрд.кВтс құрайтын электр энергиясына тапшылығын жабуды қамтамасыз етеді
«Кеңсай» қосалқы станциясын салу
Трансформатор қуаттылығының артуы
МВА

Строительство подстанции ПС 110/10кВ № 3А «Новая»
шт.
Строительство подстанции ПС 110/10-10 кВ «Мамыр»
шт.
Строительство подстанции ПС-110/10 «Алтай»
шт.
Показатели конечного результата
Строительство Балхашской ТЭС
Период реализации проекта 2010-2015 гг.
Реализация проекта обеспечит покрытие дефицита электроэнергии в южном регионе, который составляет 6,86 млрд.кВтч в год
Строительство подстанции «Кенсай»
Прирост трансформаторной мощности
МВА