"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1813 Қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы Қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1507 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 10-11, 143-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«2. Ағымдағы ахуалды талдау және қызметтiң тиiстi салаларының (аяларының) даму үрдiстерi» деген бөлімде:
«Еңбек ресурстарының өсуіне жәрдемдесу» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Реттелетін қызмет саласының негізгі даму параметрлері» мынадай мазмұндағы бөліктермен толықтырылсын:
«Бұдан басқа, 2008 жылдан бастап жұмыс істейтін әйелдер үшін жүктiлiгiне және босануына байланысты табысынан айрылған жағдайға мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру енгізілген. Аталған тәуекел басталған кезде, жұмыс істейтін әйел жүктiлiгі және босануы бойынша демалысының барлық айлары үшін 100 % мөлшерінде әлеуметтік төлем алады. Қазақстанда төлемдерді қаржыландыру көзі болып Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қоры белгіленді.
Халықаралық тәжірибеде осыған ұқсас төлемдер басқа елдерде де жүзеге асырылады. Бұл ретте қаржылындыру көздері әр түрлі болуы мүмкін, егер Ресейде Қазақстандағыға ұқсас Әлеуметтiк сақтандыру қоры болса, мысалы Ұлыбританияда бұлар – Үкімет пен жұмыс беруші, Германияда – Медициналық сақтандыру қоры мен жұмыс беруші.»;
«Жұмыспен нәтижелі қамтуға жәрдемдесу» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Саланы дамытудың негiзгi параметрлерiндегі» алтыншы бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Қабылданған шаралар жұмыссыздық деңгейінің одан әрі төмендеуіне әкелді. 2010 жылы ол 5,8 %-ды, ағымдағы жылғы бірінші тоқсанда – 5,5 %-ды құрады (ТМД елдері арасында Қазақстан жұмыссыздық деңгейі бойынша Ресейді – 7,5 %, Қырғызстанды – 8,5 %, Арменияны – 7 %, Украинаны – 8% артқа тастап, төртінші орын алады).»;
«Негізгі проблемаларды талдауда»:
2) тармақша мынадай редакциядағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Өз бетінше жұмыспен айналысатын адамдардың үлесін елдер бойынша талдау:
АҚШ-та, Канадада, Норвегияда, Данияда, Швецияда, Францияда –10 %-ға төмендеу;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 "Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1813
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1507 «Об утверждении Стратегического плана Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 10-11, ст. 143) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «2. Анализ текущей ситуации и тенденции развития соответствующих отраслей (сфер) деятельности»:
в стратегическом направлении 1. «Содействие росту трудовых ресурсов»:
«Основные параметры развития регулируемой сферы деятельности» дополнить частями следующего содержания:
«Кроме того, с 2008 года введено обязательное социальное страхование на случай потери дохода в связи с беременностью и родами для работающих женщин. При наступлении данного риска работающая женщина получает социальную выплату в размере 100 % средней заработной платы за последние 12 месяцев до наступления риска за все месяцы отпуска по беременности и родам. Источником финансирования данных выплат в Казахстане определен Государственный фонд социального страхования.
В международной практике подобные выплаты осуществляются и в других странах. При этом источники финансирования могут быть различными, если в России аналогично Казахстану – это Фонд социального страхования, то, к примеру, в Великобритании – это Правительство и работодатель, в Германии - Фонд медицинского страхования и работодатель.»;
в стратегическом направлении 2. «Содействие продуктивной занятости»:
в «Основных параметрах развития сферы» часть шестую изложить в следующей редакции:
«Предпринятые меры привели к дальнейшему снижению уровня безработицы. В 2010 году он составил 5,8 %, а в первом квартале т.г. – 5,5 % (среди стран СНГ Казахстан по уровню безработицы занимает четвертое место, опережая Россию - 7,5 %, Киргизию – 8,5 %, Армению - 7 %, Украину – 8 %).»;
в «Анализе основных проблем»:
подпункт 2) дополнить частью второй следующего содержания:
«Страновой анализ доли самозанятых показал, что:
менее 10 % отмечено в США, Канаде, Норвегии, Дании, Швеции, Франции;

Австралияда, Германияда, Бельгияда, Ұлыбританияда – 10 %-дан 15%-ға дейін;
Испанияда, Португалияда, Италияда – 15 %-дан 25%-ға дейін;
Мексикада, Грецияда, Түркияда – 25 %-дан астам.»;
«Азаматтардың еңбек құқықтарының іске асырылуын қамтамасыз ету» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Негізгі проблемаларды талдау» мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасында соңғы жылдарда 1000 қызметкерге шаққанда адам өлімімен аяқталған жазатайым оқиғалардың жиілік коэффициенті шамамен 0,09 құрайды, ол Ресей Федерациясындағы (0,124) ұқсас көрсеткіштерден төмен, сонымен бірге Еуроодақтың Дания (0,03), Швеция (0,03), немесе Норвегия (0,06) сияқты елдердегі тиісті көрсеткіштен көп екенін көрсетеді.»;
«Халықтың әл-ауқатының артуына жәрдемдесу» деген 4-стратегиялық бағытта:
«Саланы дамытудың негiзгi параметрлерi» мынадай мазмұндағы он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші бөліктермен толықтырылсын:
«Әлемдік тәжірибеде зейнетақымен қамсыздандыруды ұйымдастыру өлшемдерінің бірі зейнетақы мөлшерінің еңбек қызметі кезеңінде алатын табыстарға барабарлығы болып табылады.
Зейнетақы төлемдерінің мөлшерін жүйелі арттыру қарт азаматтардың өмір сүру деңгейін жақсартуға және ТМД елдері арасында зейнетақымен қамсыздандырудың ең жоғары деңгейін қамтамасыз етуге мүмкіндік береді.
2010 жылы базалық және ынтымақты зейнетақы төлемдерінің есебінен жиынтық табысты алмастыру коэффициенті 43,0 %-ды құрады, бұл ХЕҰ ең төменгі нормаларынан асады (40 %-дан кем емес).
Алмастыру коэффициенті еларалық салыстыруда былайша көрініс тапқан:

от 10 % до 15 % - в Австралии, Германии, Бельгии, Великобритании;
от 15 % до 25 % - в Испании, Португалии, Италии;
более 25 % - в Мексике, Греции, Турции.»;
в стратегическом направлении 3. «Обеспечение реализации трудовых прав граждан»:
«Анализ основных проблем» дополнить частью следующего содержания:
«Коэффициент частоты несчастных случаев со смертельным исходом на 1000 работающих в последние годы в Республике Казахстан составляет около 0,09, что ниже, чем аналогичный показатель в Российской Федерации (0,124), но в тоже время превышает соответствующий показатель в странах Евросоюза, таких как Дания (0,03), Швеция (0,03) или Норвегия (0,06).»;
в стратегическом направлении 4. «Содействие повышению благосостояния населения»:
«Основные параметры развития сферы» дополнить частями двенадцатой, тринадцатой, четырнадцатой, пятнадцатой следующего содержания:
«В мировой практике одним из критериев качества организации пенсионного обеспечения является адекватность размеров пенсий доходам, получаемым в период трудовой деятельности.
Системное повышение размера пенсионных выплат позволило повысить жизненный уровень пожилых граждан и обеспечить один из наиболее высоких уровней пенсионного обеспечения среди стран СНГ.
Совокупный коэффициент замещения дохода за счет базовой и солидарной пенсионной выплат достиг в 2010 году 43 %, что превышает минимальные нормы МОТ (не менее 40 %).

экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының (ЭЫДҰ) елдері бойынша – орта есеппен 56-57 %, ЕО елдерінде – шамамен 50 %, ЭЫДҰ-ға кіретін қалыптасатын нарықты таңдау бойынша – орта есеппен 52 %, Ресей Федерациясында – 35 %.»;
«Негізгі проблемаларды талдауда»:
екінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Еңбекақы төлеуде салалық және өңiрлiк саралау сақталуда, бюджет саласы қызметкерлерінің жалақысы оның жалпы алғанда экономика бойынша деңгейінен айтарлықтай артта қалып келеді. Еңбекке ақы төлеудің оның нәтижесіне байланыстылығы бұзылған – жалақының өсу қарқыны еңбек өнімділігінің өсу қарқынынан озық.»;
мынадай мазмұндағы үшінші бөлікпен толықтырылсын:

Коэффициент замещения в межстрановом сопоставлении выглядит следующим образом: в среднем по странам организации экономического сотрудничества и развития (ОЭСР) — 56-57 %; в странах ЕС — около 50 %; в среднем по выборке формирующихся рынков, входящих в ОЭСР — 52 %; в Российской Федерации - 35 %.»;
в «Анализе основных проблем»:
часть вторую изложить в следующей редакции:
«В оплате труда сохраняется региональная и отраслевая дифференциация, заработная плата работников бюджетной сферы значительно отстает от ее уровня по экономике в целом. Нарушена зависимость оплаты труда от ее результатов – темпы роста заработной платы опережают темпы роста производительности труда.»;
дополнить частью третьей следующего содержания:

«Ең төменгі жалақы стандарттары жетілдірілмеген. Қазіргі уақытта ең төменгі жалақыны айқындаудың әдістемесі жоқ. Заңнамалық деңгейде айлық жалақының ең төменгi мөлшерiн белгілеудің негізі жалпы Қазақстан Республикасы бойынша айқындалатын және инфляцияны ескере отырып, тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгіленетін ең төменгі күнкөрiс деңгейі болып табылады. 2011 жыл бойынша ең төменгі жалақының мөлшері бойынша ТМД елдері арасында Қазақстан Ресей, Украина, Әзірбайжан, Беларусиядан кейін 5 орынға ие.»;
мынадай мазмұндағы жетінші, сегізінші бөліктермен толықтырылсын:

«Несовершенны стандарты минимальной заработной платы. В настоящее время отсутствует методика определения минимальной заработной платы. Основой для установления минимального размера заработной платы на законодательном уровне является величина прожиточного минимума, определяемая в целом по Республике Казахстан и устанавливаемая ежегодно законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год с учетом инфляции. По размеру минимальной заработной платы за 2011 год среди стран СНГ Казахстан занимает 5 место после России, Украины, Азербайджана, Беларусии.»;
дополнить частями седьмой, восьмой следующего содержания:

«Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің деректері бойынша 2011 жыл бойынша табысы ең төмен күнкөріс деңгейінен төмен халықтың үлесі 5,3 %-ды (қалалық жерде – 2,4 %-ды, ауылдық жерде – 8,8 %-ды) кұрайды.
Сонымен бірге, табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен халықтың үлесі Беларусияда – 6,1 %, Ресейде – 12,8 %, Украинада – 24,0 % құрайды.»;
«Негiзгi сыртқы және iшкi факторларды бағалауда» үшінші бөліктің 1) тармақшасы алынып тасталсын;
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтиже көрсеткіштері» деген бөлімде:
«Еңбек ресурстарының өсуіне жәрдемдесу» деген 1-стратегиялық бағытта:

«По данным Агентства Республики Казахстан по статистике доля населения с доходами ниже величины прожиточного минимума за 2011 год составила 5,3 % (городская местность – 2,4 %, сельская местность – 8,8 %).
В то же время доля населения, с доходами ниже величины прожиточного минимума в Белоруссии составила 6,1 %, в России - 12,8 %, на Украине - 24,0 %»;
в «Оценке основных внешних и внутренних факторов» подпункт 1) части третьей исключить;
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Содействие росту трудовых ресурсов»:

2. Еңбек және атқарушылық тәртібін қамтамасыз ету
3. Кадр әлеуетiн дамыту:
- мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту, бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау;
- аттестациялау барысында персоналды бағалау әдістері және нысандарын жетілдіру;
- еңбек өнімділігін ынталандыру;
- кадрларды ротациялау мүмкіндіктерін пайдалану, кадрлар резервін құру, даярлау және пайдалану.
4. Министрлік бөлімшелері мен Еңбекминіне ведомстволық бағынысты ұйымдардың кадрлық саясатын басқару.
5. «Е-кадр» ақпараттық жүйесін жетілдіру және пайдалану.
Тұрақты түрде 2012 - 2015 жж.
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
Кадрлық қамсыздандыру
1. ҚР мемлекеттік қызмет туралы заңнамасын (оның ішінде гендерлік теңдік қағидатын) кадрларды іріктеу және орналастыру, қызметтік карьераны басқаруда қатаң сақтау.
2. Еңбек және орындаушылық тәртіпті қамтамасыз ету.
3. Кадр әлеуетiн дамыту:
мемлекеттiк қызметшiлердi оқыту, бiлiктiлiгiн арттыру және қайта даярлау;
қазақ және шет тілдерін оқу және пайдалану;
персоналды бағалау әдістері және нысандарын жетілдіру;
еңбек өнімділігін ынталандыру;
кадрларды ротациялау мүмкіндіктерін пайдалану, кадрлар резервін құру, даярлау және пайдалану.
4. Министрлік бөлімшелері мен Еңбекминіне ведомстволық бағынысты ұйымдардың кадрлық саясатын басқару.
Тұрақты түрде 2012 - 2015 жж.
»;
«Ведомствоаралық іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
мына:
«
2.1.2-міндет. Жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысушы және табысы аз адамдардың белсенділігін арттыру
ЖАО
ЖАО, ИЖТМ, АШМ, БҒМ, ДСМ, БАМ, ЭДМ, ККМ
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімері, БҒМ,
ЭДМ, «Даму» КДҚ» АҚ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ
Қаржымині, ЭДМ, АШМ;
«Даму» ҚДҚ» АҚ
ҚТКШІА, Қаржымині, ЭДМ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері
Жергілікті атқарушы органдардың жұмыспен қамту қызметін жаңғырту.
«Еңбек нарығы» ААЖ базасында болжамды жұмыс орындарын және ағымдағы бос жұмыстарының жалпыұлттық базасын қалыптастыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыз және табысы аз халықты оқыту және жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу» бірінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу» екінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру» үшінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.1.2-міндет. Жұмыссыз, өз бетінше жұмыспен айналысушы және табысы аз адамдардың белсенділігін арттыру
ЖАО
ЖАО, ИЖТМ, АШМ, БҒМ, ДСМ, БАМ, ЭДСМ, ККМ
Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімері, БҒМ,
ЭДСМ, «Даму» КДҚ» АҚ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ
Қаржымині, ЭДСМ, АШМ;
«Даму» ҚДҚ» АҚ
ҚТКШІА, Қаржымині, ЭДСМ, облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкімдері ЭДСМ, Қаржымині, облыс әкімдері
Жергілікті атқарушы органдардың жұмыспен қамту қызметін жаңғырту.
«Еңбек нарығы» ААЖ базасында болжамды жұмыс орындарын және ағымдағы бос жұмыстарының жалпыұлттық базасын қалыптастыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Өз бетінше жұмыспен айналысушылар, жұмыссыз және табысы аз халықты оқыту және жұмысқа орналастыруға жәрдемдесу» бірінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Ауылда кәсіпкерлікті дамытуға жәрдемдесу» екінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында көзделген «Еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру» үшінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасында «Ауылдық елді мекендерді дамыту» төртінші бағыты аясында бірлескен іс-шараларды іске асыру.
»;
мына:
«
5.1.2-міндет. Мүгедектерді оңалту жүйесін дамыту
ЖАО, ДСМ
ЖАО, ДСМ
ЖАО
Мүгедектіктің алдын-алу өңірлік жоспарларды іске асыру.
Мемлекеттік органдардың құзіреті шегінде мүгедекті (кәсіби, медициналық, әлеуметтік бөліктер) оңалтудың жеке бағдарламасын іске асыру.
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жұмыспен қамту органдарына өтініш білдірген мүгедектерді жұмысқа орналастырумен толық қамту.
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
5.1.2-міндет. Мүгедектерді оңалту жүйесін дамыту
мүдделі органдар
ЖАО, ДСМ
ЖАО
Мүгедектерді әлеуметтік қорғау мәселелері жөніндегі үйлестіру кенесінің шеңберінде мүдделі ұйымдардың өзара іс-қимылы.
Мемлекеттік органдардың құзіреті шегінде мүгедекті (кәсіби, медициналық, әлеуметтік бөліктер) оңалтудың жеке бағдарламасын іске асыру.
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жұмыспен қамту органдарына өтініш білдірген мүгедектерді жұмысқа орналастырумен толық қамту.
»;
«Қатерлерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Жұмыспен нәтижелі қамтуға жәрдемдесу» деген 2-стратегиялық бағытта:
мына:
«

2. Обеспечение трудовой и исполнительской дисциплины.
3. Развитие кадрового потенциала:
- обучение, повышение квалификации и переподготовка государственных служащих;
- изучение и использование казахского и иностранного языков;
- совершенствование методов и форм оценки персонала в ходе аттестации;
- стимулирование производительного труда;
- использование возможностей ротации кадров,  создание, подготовка и использование кадрового резерва.
4. Управление кадровой политикой подразделений Министерства и организаций, подведомственных МТСЗН.
5. Совершенствование и использование информационной системы «е-кадры».
На постоянной основе
2012-2015 гг.
»
изложить в следующей редакции:
«
Кадровое обеспечение
1. Строгое соблюдение законодательства РК о государственной службе (в т.ч. принципа гендерного равенства) в отборе и расстановке кадров, управлении служебной карьерой.
2. Обеспечение трудовой и исполнительской дисциплины.
3. Развитие кадрового потенциала:
обучение, повышение квалификации и переподготовка государственных служащих;
изучение и использование казахского и иностранного языков;
совершенствование методов и форм оценки персонала;
стимулирование производительного труда;
использование возможностей ротации кадров, создание, подготовка и использование кадрового резерва.
4. Управление кадровой политикой подразделений Министерства и организаций, подведомственных МТСЗН
На постоянной основе
2012-2015 гг.
»;
в разделе 5. «Межведомственное взаимодействие»:
строки:
«
Задача 2.1.2. Активизация безработных, самозанятого и  малообеспеченного населения
МИО
Модернизация служб занятости местных исполнительных органов.
МИО, МИНТ, МСХ, МОН, МЗ, МСИ, МЭРТ, МТК
Формирование общенациональной базы текущих вакансий и прогнозных рабочих мест на базе АИС «Рынок труда».
Акимы областей, г.г. Астана, Алматы, МОН, МЭРТ, АО «ФРП Даму», МФ, МИНТ, МСХ
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках первого направления «Обучение и содействие в трудоустройстве самозанятого, безработного и малообеспеченного населения».
МФ, МЭРТ, МСХ, АО «ФРП Даму»
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках второго направления «Содействие развитию предпринимательства на селе».
АДСЖКХ, МФ, МЭРТ, МСХ, акимы областей, г.г.Астана, Алматы
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках третьего направления «Повышение мобильности трудовых ресурсов».
»
изложить в следующей редакции:
«
Задача 2.1.2. Активизация безработных, самозанятого и  малообеспеченного населения
МИО
Модернизация служб занятости местных исполнительных органов.
МИО, МИНТ, МСХ, МОН, МЗ, МСИ, МЭРТ, МТК
Формирование общенациональной базы текущих вакансий и прогнозных рабочих мест на базе АИС «Рынок труда».
Акимы областей, г.г. Астана, Алматы, МОН, МЭРТ, АО «ФРП Даму», МФ, МИНТ, МСХ
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках первого направления «Обучение и содействие в трудоустройстве самозанятого, безработного и малообеспеченного населения».
МФ, МЭРТ, МСХ, АО «ФРП Даму»
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках второго направления «Содействие развитию предпринимательства на селе».
АДСЖКХ, МФ, МЭРТ, МСХ, акимы областей, г.г.Астана, Алматы
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках третьего направления «Повышение мобильности трудовых ресурсов».
МЭРТ, МФ, Акимы областей
Реализация предусмотренных Программой занятости 2020 совместных мероприятий в рамках четвертого направления «Развитие сельских населенных пунктов».
»;
строку:
«
Задача 5.1.2. Развитие системы  реабилитации инвалидов
МИО, МЗ
Реализация региональных планов по профилактике инвалидности.
МИО, МЗ
Реализация индивидуальной программы реабилитации инвалида (профессиональная, медицинская, социальная  часть) в пределах компетенций государственных органов.
МИО
Полный охват  инвалидов, обратившихся в органы занятости содействием в трудоустройстве, согласно индивидуальной программы реабилитации инвалида.
»
изложить в следующей редакции:
«
Задача 5.1.2. Развитие системы  реабилитации инвалидов
заинтересованные органы
Взаимодействие заинтересованных организаций в рамках Координационного совета по вопросам социальной защиты инвалидов.
МИО, МЗ
Реализация индивидуальной программы реабилитации инвалида (профессиональная, медицинская, социальная  часть) в пределах компетенций государственных органов.
МИО
Полный охват инвалидов, обратившихся в органы занятости содействием в трудоустройстве, согласно индивидуальной программе реабилитации инвалида.
»;
в разделе 6 «Управление рисками»:
в стратегическом направлении «2. Содействие продуктивной занятости»:
строку:
«

1. Экономиканың құлдырауы салдарынан жұмыс күшіне сұраныстың төмендеуі және жұмыспен қамту құрылымының өзгеруi
Жұмыссыздықтың өсуi
Кәсiпорындарды қайта құрылымдау, банкроттық және тоқтата тұру салдарынан жұмыс күшiнiң босатылуы
Өңiрлiк еңбек нарықтарындағы сұраныс пен ұсыныстың теңгерiмсiздiгi
Жұмыс орындарын сақтау және жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi шаралар
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
1. Экономиканың құлдырауы салдарынан жұмыс күшіне сұраныстың төмендеуі және жұмыспен қамту құрылымының өзгеруi
Жұмыссыздықтың өсуi
Кәсiпорындарды қайта құрылымдау, банкроттық және тоқтата тұру салдарынан жұмыс күшiнiң босатылуы
Өңiрлiк еңбек нарықтарындағы сұраныс пен ұсыныстың теңгерiмсiздiгi
Жұмыссыз және өз бетінше жұмыспен айналысатын азаматтардың Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасының іс-шараларымен аз қамтылуы
Жұмыс орындарын сақтау және жұмыспен қамтуға жәрдемдесу жөнiндегi шаралар.
Еңбек нарығындағы сұраныс пен ұсынысты реттеу үшін ЖАО-мен бірлесіп өңірлердің жұмыспен қамту карталарын әзірлеу және іске асыру
»;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2012 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 1813 қаулысына
қосымша
7. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарлама
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру»
сипаттамасы
Министрлік аппаратын және оның аумақтық органдарын ұстау; әлеуметтік-еңбек саласындағы конституциялық кепілдіктердің сақталуын қамтамасыз ету; бірыңғай әлеуметтік саясатты іске асыру; еңбек көші-қонын басқаруды жүзеге асыру; еңбек және әлеуметтік заңнаманың сақталуын мемлекеттік қадағалау; әлеуметтік қызмет көрсету сапасын бақылау; әлеуметтік-еңбек саласында нысаналы және халықаралық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; әлеуметтік-еңбек саласында бірыңғай ақпараттық қамтамасыз етуді құру; еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласында өзекті зерттеулер жүргізу
бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезең
жоспарлы кезең
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиженің көрсеткіштері
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау саласында стратегиялық құжаттарды (заңдар, қаулылар, мемлекеттік бағдарламалар) әзірлеу
дана
4
3
2
3
3
2
1
Әзірленген және енгізілген өзге де нормативтік құқықтық актілердің саны
бірлік
59
41
60
7
3
2
1
Қайта қаралған БТБА, БА және қызметшілер лауазымдарының біліктілік сипаттамаларының қайта қаралған шағарылымдарының саны
бірлік
44
24
46
6
6
5
5
Бизнестің әлеуметтік жауапкершілігі жөніндегі «Парыз» конкурсын өткізу
бірлік
1
1
1
1
1
1
1
Ұжымдық-шарттық қатынастар жүйесімен қамтылған кәсіпорындардың үлесі (ірі және орта кәсіпорындар арасында)
%

1. Снижение спроса на рабочую силу и изменение структуры занятости вследствие экономической рецессии.
Рост безработицы
Высвобождение рабочей силы вследствие реструктуризации, банкротства и приостановки предприятий
Дисбаланс спроса и предложения на региональных рынках труда
Меры по сохранению рабочих мест и содействию занятости
»
изложить в следующей редакции:
«
1. Снижение спроса на рабочую силу и изменение структуры занятости вследствие экономической рецессии.
Рост безработицы
Высвобождение рабочей силы вследствие реструктуризации, банкротства и приостановки предприятий
Дисбаланс спроса и предложения на региональных рынках труда
Низкий охват безработных и самозанятых граждан мероприятиями Программы занятости 2020
Меры по сохранению рабочих мест и содействию занятости.
Совместно с МИО разработка и реализация карт занятости регионов для регулирования спроса и предложения на рынке труда
»;
раздел 7. «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2012 года № 1813
7. Бюджетные программы
Бюджетная программа
001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты населения»
Описание
Содержание аппарата Министерства  и его территориальных органов; обеспечение соблюдения конституционных гарантий в социально-трудовой сфере; реализация единой социальной политики; осуществление управления трудовой миграцией; государственный надзор за соблюдением трудового и социального законодательства; контроль качества оказания специальных социальных услуг; разработка и реализация целевых и международных программ  в социально-трудовой сфере; создание единого информационного обеспечения в социально-трудовой сфере; проведение актуальных исследований в области труда, занятости, социальной защиты населения
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Разработка стратегических документов (законы, постановления, государственные программы) в области труда, занятости, социальной защиты населения
шт.
4
3
2
3
3
2
1
Количество разработанных и внедренных иных нормативно-правовых актов
ед.
59
41
60
7
3
2
1
Количество пересмотренных выпусков ЕТКС, КС и квалификационных характеристик должностей служащих
ед.
44
24
46
6
6
5
5
Проведение конкурса по социальной ответственности бизнеса «Парыз»
ед.
1
1
1
1
1
1
1
Доля предприятий, охваченных системой коллективно-договорных отношений (среди крупных и средних предприятий)
%

* бюджеттік бағдарлама және оның шығыстары 2011 – 2013 жылдарға жалпы сипаттағы трансферттер көлемін анықтау кезінде жергілікті бюджет шығыстарының базасына берілді;
** Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің қызметтері.

* бюджетная программа и расходы по ней переданы в базу  расходов местных бюджетов при определении объемов трансфертов общего характера на 2011 – 2013 годы;
** услуги Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.