"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 15 қаңтардағы № 11 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi – қоғам) құрылсын.
2. Қоғам қызметiнiң негiзгi нысанасы Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін (бұдан әрі – халықаралық мамандандырылған көрме) ұйымдастыру және өткізу, халықаралық мамандандырылған көрменің аумағын көрмеден кейін пайдалану, сондай-ақ халықаралық, оның ішінде 1928 жылғы 22 қарашада Парижде жасалған Халықаралық көрмелер туралы конвенцияда көзделген көрмелерге қатысу болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 24.05.2018 № 291 қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгiне құрылатын қоғамның жарғылық капиталын қалыптастыру үшін 2013 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен 86550000 (сексен алты миллион бес жүз елу мың) теңге бөлінсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгiмен бірлесіп қоғамның жарғысын әзірлеуді және бекiтудi және оның Қазақстан Республикасының әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелерін қоғамның директорлар кеңесінің құрамына сайлануын;
3) қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгiне берудi;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсiн.
5. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн толықтырулар бекiтiлсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 15 қаңтардағы
№ 11 қаулысына
қосымша
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы"
акционерлiк қоғамының директорлар кеңесінің құрамына сайланатын
Қазақстан Республикасы Үкіметінің мүшелері
Серік Нығметұлы - Қазақстан Республикасының
Ахметов Премьер-Министрі, кеңес төрағасы
Қайрат Нематұлы - Қазақстан Республикасы
Келімбетов Премьер-Министрінің орынбасары
Әсет Өрентайұлы - Қазақстан Республикасы
Исекешев Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының Индустрия және
жаңа технологиялар министрі
Ерболат Асқарбекұлы - Қазақстан Республикасының Экономикалық
Досаев даму және сауда министрі
Нұрлан Жамбылұлы - Қазақстан Республикасының
Қаппаров Қоршаған ортаны қорғау министрі
Болат Бидахметұлы - Қазақстан Республикасы
Жәмішев Қаржы министрі
Бақытжан Тұрсынұлы - Қазақстан Республикасының
Жұмағұлов Білім және ғылым министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 15 қаңтардағы
№ 11 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзiлетiн толықтырулар

О создании акционерного общества "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2013 года № 11.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать акционерное общество "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (далее - общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности общества организацию и проведение в городе Астане Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 (далее – международная специализированная выставка), послевыставочное использование территории международной специализированной выставки, а также участие в международных выставках, в том числе предусмотренных Конвенцией о международных выставках, совершенной в Париже 22 ноября 1928 года.
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 24.05.2018 № 291.
3. Выделить Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2013 год на неотложные затраты, 86550000 (восемьдесят шесть миллионов пятьсот пятьдесят тысяч) тенге для формирования уставного капитала создаваемого общества.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством экономического развития и торговли Республики Казахстан разработку и утверждение устава общества и его государственную регистрацию в органах юстиции Республики Казахстан;
2) избрание в состав совета директоров общества членов Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению;
3) передачу Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций общества;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2013 года № 11
Члены Правительства Республики Казахстан к избранию в
состав совета директоров акционерного общества
"Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"
Ахметов
Серик Ныгметулы
-
Премьер-Министр Республики
Казахстан, председатель
совета
Келимбетов
Кайрат Нематович
-
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан
Исекешев
Асет Орентаевич
-
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан – Министр
индустрии и новых технологий
Республики Казахстан
Досаев
Ерболат Аскарбекович
-
Министр экономического развития и
торговли Республики Казахстан
Каппаров
Нурлан Джамбулович
-
Министр охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Жамишев
Болат Бидахметович
-
Министр финансов Республики
Казахстан
Жумагулов
Бакытжан Турсынович
-
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 января 2013 года № 11
Дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан

1. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi № 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., № 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-157-жолмен толықтырылсын:
"21-157. "Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ".
2. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысында:
иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 268-9-жолмен толықтырылсын:
"268-9. "Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" АҚ".
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.09.2014 № 1011 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
5. "Ұлттық басқарушы холдингтердiң, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 6 сәуiрдегi № 376 қаулысында:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген ұлттық басқарушы холдингтердiң, ұлттық холдингтердiң, ұлттық компаниялардың тiзбесiнде:
"Ұлттық компаниялар" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 40-жолмен толықтырылсын:
"40. "Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы.".

1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года № 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., № 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-157, следующего содержания:
"21-157. АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017".".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству экономического развития и торговли Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 268-9, следующего содержания:
"268-9. АО "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017".".
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 24.09.2014 № 1011 (порядок введения в действие см. п. 8).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2011 года № 376 "Об утверждении перечня национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний":
в перечне национальных управляющих холдингов, национальных холдингов, национальных компаний, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Национальные компании" дополнить строкой, порядковый номер 40, следующего содержания:
"40. Акционерное общество "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017".".