"Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 38 Қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградалары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 8, 159-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларымен марапаттау (ведомстволық наградаларынан айыру) қағидаларында:
«Ведомстволық наградалармен марапаттау негiздемелерi» деген 3-бөлім мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
«Статистика үздігі» төсбелгісі»
70. «Статистика үздігі» төсбелгісімен жұмыста жоғарғы нәтижелерге қол жеткізгені, лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, ерекше маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны, статистика саласында заң жобаларын және заңға тәуелді актілерді әзірлеуге қатысқаны, жұмыста жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені, статистикалық қызметті жетілдіру бойынша теориялық білімдерді тәжірибеге енгізгені және осы саладағы басқа да жетістіктері үшін статистика саласының қызметкерлері марапатталады.»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесінде және сипаттамасында:
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының тізбесі» деген 1-бөлімде «Төсбелгілер:» деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:
«15. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі:
«Статистика үздігі»;
«Қазақстан Республикасы Үкіметінің құрылымына кіретін кейбір мемлекеттік органдардың ведомстволық наградаларының сипаттамалары» (бұдан әрі – Сипаттамалар) деген 2-бөлім мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
«Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің төсбелгісі
«Статистика үздігі»
(46-қосымша)
«СТАТИСТИКА ҮЗДІГІ» төсбелгісі латунь қорытпасынан жасалған және бір-бірінің үстіне салынған түрлі-түсті 2 (екі) бөліктен тұрады.
Жоғарғы таған Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Туы түстес қатқыл лентамен көмкерілген тікбұрыш нысанында болады.
Төменгі жазықтық диаметрі 32 мм дұрыс шеңбер нысанында болады. Орталық жазықтығы көгілдір эмальмен жабылған диаметрі 30 мм дұрыс шеңбер нысанында болады. Жазықтық шеңберге тұйықталған жеті бірдей фрагменттен орындалған. Фрагменттер ақ эмальдың үстінде латуньнан жасалған оюдан (сары түсті) тұрады.
Ортасында диаметрі 24 мм дұрыс шеңбер нысанындағы үшінші жазықтық орналасқан. Шеңбердің ортасында Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі эмблемасының фрагментін, жазу мен лавр дестесін қамтитын композиция орналасқан. Қазақстан Республикасы Статистика агенттігінің эмблемасы фрагментінің бейнесі диаграмма түрінде айшықталған сәулелі күн бейнесінде. Эмблеманың жоғарғы жағы «СТАТИСТИКА ҮЗДІГІ» деген жазумен, төменгі жағы лавр бұтағымен жиектелген.
Жоғарғы және төменгі бөліктері өзара құрамдас бөліктердің бірлігін білдіретін шығыршықпен жалғанған.
Төсбелгі киімге визорлы бекіткіші бар түйреуіш арқылы бекітіледі.»;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес Сипаттамаларға 46-қосымшамен толықтырылсын.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 "О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 38
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539 «О ведомственных наградах некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 8, ст. 159) следующие дополнения:
в Правилах награждения ведомственными наградами (лишения ведомственных наград) некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
раздел 3 «Основания награждения ведомственными наградами» дополнить подразделом следующего содержания:
«Нагрудный знак «Статистика үздігі»
70. Нагрудным знаком «Статистика үздігі» награждаются работники сферы статистики за достижение наивысших результатов в работе, образцовое исполнение должностных обязанностей, выполнение заданий особой важности и сложности, участие в разработке законопроектов и подзаконных актов в области статистики, достижение высоких показателей в работе, внедрение теоретических знаний на практике по усовершенствованию статистической деятельности и другие достижения в данной сфере.»;
в перечне и описаниях ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1. «Перечень ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» подраздел «Нагрудные знаки:» дополнить пунктом 15 следующего содержания:
«15. Агентство Республики Казахстан по статистике:
«Статистика үздігі»;
раздел 2. «Описания ведомственных наград некоторых государственных органов, входящих в структуру Правительства Республики Казахстан» (далее – Описания) дополнить подразделом следующего содержания:
«Нагрудный знак Агентства Республики Казахстан по статистике
«Статистика үздігі»
(приложение 46)
Нагрудный знак «СТАТИСТИКА ҮЗДІГІ» изготавливается из сплава латуни и состоит из 2 (двух) частей разного цвета, наложенных друг на друга.
Верхняя планка имеет форму прямоугольника, обрамленная муаровой лентой цвета Государственного Флага Республики Казахстан.
Нижняя плоскость имеет форму правильного круга диаметром 32 мм. Средняя плоскость имеет форму правильного круга диаметром 30 мм, покрытого голубой эмалью. Плоскость выполнена из семи одинаковых фрагментов, замкнутых в круг. Фрагменты представляют собой орнамент (желтого цвета) из латуни на белой эмали.
В центре размещена третья плоскость, имеющая форму правильного круга, диаметром 24 мм. В центре круга расположена композиция, включающая в себя фрагмент эмблемы Агентства Республики Казахстан по статистике, надпись и лавровый венок. Изображение фрагмента эмблемы Агентства Республики Казахстан по статистике имеет вид стилизованного под диаграмму солнца с лучами. Сверху эмблему обрамляет надпись «СТАТИСТИКА ҮЗДІГІ», снизу лавровая ветвь.
Верхняя и нижняя части соединены между собой кольцом, означающим единство составных частей.
Знак с помощью булавки с визорным замком крепится к одежде.»;
дополнить приложением 46 к описаниям согласно приложению к настоящему постановлению.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қаңтардағы
№ 38 қаулысына
қосымша
Сипаттамаларға 46-қосымша
«Статистика үздігі» төсбелгісі»

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2013 года № 38
Приложение 46 к описаниям
«Нагрудный знак «Статистика үздігі»