"Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 11 мамырдағы № 493 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 қаңтардағы № 68 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 7 желтоқсандағы № 778 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.12.2016 № 778 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 11 мамырдағы № 493 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 37, 452-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидасында:
2-тармақта:
23) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«23) өтініш беруші – электрондық (цифрлық) тахографқа электрондық карточка беру үшін өңіраралық көліктік бақылау инспекциясына өтініш білдірген жеке немесе заңды тұлға;»;
24) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«24) сервис орталығы (шеберхана) (бұдан әрі – сервис орталығы) – тахографтарды орнату және қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;»;
мынадай мазмұндағы 27-1) тармақшамен толықтырылсын:
«27-1) тахографқа қызмет көрсету - тахографты дәлдеу және жөндеу бойынша жұмыстар жүргізу;»;
34) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«34) электрондық (цифрлық) тахографтың электрондық карточкасы (бұдан әрі – карточка) – жүргізушінің еңбек және демалыс режимі туралы деректерді, электрондық (цифрлық) тахографпен жұмыс істеу үшін қажетті өзге де ақпаратты сақтауға мүмкіндік беретін интегралды микросхемасы бар карточка.»;
3-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«3) жолаушылардың және багаждың автомобильмен облысаралық қалааралық тұрақты тасымалдары;»;
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
«4) жолаушыларды және багажды автомобильмен облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) тұрақты емес тасымалдау.»;
34-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«4) тахограф істен шыққан кезде, еңбек және демалыс режимінің жазбасын диаграммалық дискінің сыртқы жағында оған түсірілген тиісті графикалық белгілерді пайдалана отырып қолмен жүргізеді және ақауларды жою үшін қозғалыс бағыты бойынша ең жақын сервис орталығына өтініш жасаумен шаралар қабылдайды. Жүргізушілер автокөлік құралынан тысқары болып, бақылау құрылғысын пайдалана алмаған жағдайда, олар өздерінің диаграммалық дискілеріне іс-әрекеттері мен демалысы туралы мәліметтерді қолмен енгізеді;»;
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2011 года № 493 "Об утверждении Правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2013 года № 68. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 2016 года № 778
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.12.2016 № 778 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2011 года № 493 «Об утверждении Правил организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 37, ст. 452) следующие изменения и дополнения:
в Правилах организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
подпункт 23) изложить в следующей редакции:
«23) заявитель - физическое или юридическое лицо, обратившееся в межрегиональную инспекцию транспортного контроля за выдачей электронной карточки к электронному (цифровому) тахографу;»;
подпункт 24) изложить в следующей редакции:
«24) сервисный центр (мастерская) (далее – сервисный центр) - физическое или юридическое лицо, осуществляющее деятельность по установке и обслуживанию тахографов;»;
дополнить подпунктом 27-1) следующего содержания:
«27-1) обслуживание тахографа - проведение работ по настройке и ремонту тахографа;»;
подпункт 34) изложить в следующей редакции:
«34) электронная карточка к электронному (цифровому) тахографу (далее - карточка) - карточка с интегральной микросхемой, позволяющая сохранить данные о режимах труда и отдыха водителя, иную информацию, необходимую для работы с электронным (цифровым) тахографом.»;
в пункте 3:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«3) междугородных межобластных регулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа;»;
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
«4) междугородных межобластных, межрайонных (междугородных внутриобластных) нерегулярных автомобильных перевозок пассажиров и багажа.»;
подпункт 4) пункта 34 изложить в следующей редакции:
«4) при выходе тахографа из строя ведут запись режима труда и отдыха на обороте своих диаграммных дисков от руки с использованием нанесенной на него сетки с соответствующими графическими обозначениями и принимают меры по устранению неисправностей, обратившись в ближайший сервисный центр по маршруту следования. В случае, когда водители находятся вне автотранспортного средства и не могут использовать контрольное устройство, они также вносят от руки в свой диаграммный диск сведения об их деятельности и отдыхе;»;
пункт 41 изложить в следующей редакции:

«41. Тахографтарды орнату және қызмет көрсету электрондық (цифрлық) тахографтарды дайындаушы зауыттың техникалық құжаттамасына сәйкес жүзеге асырылады.»;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«53. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша жұмыстарды жүргізуді Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету жөніндегі қызметтің жүзеге асырыла бастағаны туралы хабарламаны берген жеке және заңды тұлғалар жүзеге асырады.»;
58-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«58. Тахографты кезеңдік тексерудің оң нәтижесі оның тексеруден өткені туралы сервис орталығының мөр бедері бар куәлікпен куәландырылады. Тахографты кезеңдік тексеру (инспекция) туралы куәлік кемінде 1 жыл бойы сақталады және бақылау органдарының талабы бойынша ұсынылады.»;
61-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«61. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша жұмыстарды жүргізуден бұрын:»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) тахографты орнату және оған қызмет көрсету туралы деректері бар тақтайшаның бар-жоғын тексеру, сондай-ақ тақтайшада көрсетілген ақпараттың электрондық (цифрлық) тахографтың қуат күшіне тәуелсіз жадында сақталған ақпаратпен салыстыру;»;
62-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«62. Пломбаларды бұзу, пломбаларды қолдан жасау немесе тақтайшада көрсетілген көлік құралының параметрлері туралы ақпараттың электрондық (цифрлық) тахографта қамтылған ақпаратпен сәйкес келмеу фактілері анықталған жағдайда, сервис орталығының қызметкері осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес тахографтармен жұмысты есепке алу журналына тиісті жазба жазады және бұл туралы сервис орталығының басшылығына хабарлайды.»;
66-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) сервис орталығының атауы және орналасқан жері;»;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) электрондық (цифрлық) тахографтың нөмірі.
Тақтайша металдан, полимерлік материалдардан немесе қағаздан жасалады. Тақтайшаны бекіту үшін ажырамайтын біріктіргіш қолданылады. Көлік құралының параметрлерін келесі орнатуы жүргізілгенге дейін тақтайшаға ақпаратты жазу тәсілі кескіннің айқындылығына және ақпараттың сақталуына әсер етпейді. 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап ақпарат арнайы құралда (принтерде) баспа шрифтімен енгізілуі тиіс, бұл ретте бұрын берілген тақтайшалар қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жарамды деп танылады.»;
7172 жене 73-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«71. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша қызметтің жүзеге асырыла бастағаны туралы хабарлама берген жеке және заңды тұлғалардың тізіліміне енгізілген белгінің нысаны, мазмұны және бедерін Министрлік бекітеді және олар КҚЕК талаптарына сәйкес келуі тиіс.

«41. Установка и обслуживание тахографов осуществляются в соответствии с технической документацией завода-изготовителя электронных (цифровых) тахографов.»;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
«53. Проведение работ по установке и обслуживанию тахографов осуществляется физическими и юридическими лицами, подавшими уведомление установленной формы о начале осуществления деятельности по установке и обслуживанию тахографов в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Министерство).»;
пункт 58 изложить в следующей редакции:
«58. Положительные результаты периодических проверок тахографа удостоверяются свидетельством о его проверке с оттиском штампа сервисного центра. Свидетельство о периодической проверке (инспекции) тахографа хранится в течение не менее 1 года и предъявляется по требованию контролирующих органов.»;
в пункте 61:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«61. Перед проведением работ по установке и обслуживанию тахографа необходимо:»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) проверить наличие таблички с данными об установке и обслуживанию тахографа, а также сравнение информации, отображенной на табличке с информацией, содержащейся в энергонезависимой памяти электронного (цифрового) тахографа;»;
пункт 62 изложить в следующей редакции:
«62. При выявлении фактов взлома пломб, подделки пломб или несовпадения информации о параметрах транспортного средства, отображенной на табличке, с информацией, содержащейся в электронном (цифровом) тахографе, работник сервисного центра делает соответствующую запись в журнале учета работ с тахографами по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, и информирует об этом руководство сервисного центра.»;
в пункте 66:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) наименование и местонахождение сервисного центра;»;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
«7) номер электронного (цифрового) тахографа.
Табличка изготавливается из металла, полимерных материалов или бумаги. Для крепления таблички применяется неразъемное соединение. Способ нанесения информации на табличку не влияет на четкость изображения и сохранность информации до момента проведения следующей установки параметров транспортного средства. Начиная с 1 января 2014 года, нанесение информации должно осуществляться типографским шрифтом на специальном оборудовании (принтере), при этом ранее выданные таблички признаются действительными до окончания срока действия.»;
пункты 7172 и 73 изложить в следующей редакции:
«71. Форма, содержание и оттиск знака, включенного в реестр физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по установке и обслуживанию тахографов, утверждаются Министерством и должны соответствовать требованиям ЕСТР.

72. Қазақстан Республикасы аумағында орналасқан сервистік орталық белгісінің бедерінде (таңбасында) елдің халықаралық аббревиатурасы мен KZ 000 түріндегі сервистік орталықтың нөмірі болады.
73. Министрлік сервистік орталықтың белгісі және таңбаның бедері туралы Көлік жөніндегі Еуропа комиссиясын және КҚЕК-ге қатысушы мемлекеттердің құзыретті органдарын хабардар етеді.»;
78-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«78. Тахографты орнату және оған қызмет көрсету бойынша жүргізілген барлық жұмыстар осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес тахографтармен жұмысты есепке алу журналына жазылады.»;
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«4. Тахографтарды орнатуды және оларға қызмет көрсетуді жүзеге асыратын сервис орталықтарына қойылатын талаптар»;
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«84. Өндіріс алаңдары тахографтарды орнатуды және оларға қызмет көрсетуді жүзеге асыру, электрондық (цифрлық) тахографтың қуат күшіне тәуелсіз жадынан немесе шеберхана карточкасынан тасымалданған ақпараттарды сақтайтын бағдарламалық-техникалық құралдарды орналастыру үшін бөлек үй-жаймен жабдықталуы тиіс.
Үй-жай жалпы алмастырылатын ауаны тазарту-шығару желдеткішімен, жарықпен, жылытумен, өрт сөндіру құралдарымен, сондай-ақ сервистік орталықтың карточкаларын және ақпараттың резервтік көшірмесін ауысымды тасығышта сақтау үшін сейфпен немесе темір жәшікпен жабдықталады.»;
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«85. Сервис орталығы тахографты орнату және оған қызмет көрсету үшін қолданатын өлшеу құралдары ҚР МӨЖ тізіліміне енгізілуі және «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» 2000 жылғы 7 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес белгіленген тәртіппен тексерілуі тиіс.»;
9192-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«91. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша жұмыстарды тиісті тахограф дайындаушы зауыттарда немесе олардың уәкілетті ұйымдарында оқыған сервис орталығының қызметкерлері жүзеге асырады.
92. Сервис орталығының қызметкері өзінің атына берілген сервис орталығының карточкасын тек қана тахографтардың орнату және оларға қызмет көрсету процесінде ғана пайдалана алады.»;
93-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«93. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсетуді жүзеге асыратын сервис орталығының қызметкері:»;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша орындалған жұмыстар туралы ақпаратты тіркеу мен есепке алу журналын жүргізеді.»;
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«5. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша қызметтің жүзеге асырыла басталғаны туралы хабарламаны берген жеке және заңды тұлғалардың тізілімін жүргізу тәртібі»;
97 және 98-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:

72. Оттиск знака (клейма) сервисного центра, находящегося на территории Республики Казахстан, имеет международную аббревиатуру страны и номер сервисного центра в виде KZ 000.
73. Министерство уведомляет о знаке и оттиске клейма сервисного центра Европейскую комиссию по транспорту и компетентные органы государств-участников ЕСТР.»;
пункт 78 изложить в следующей редакции:
«78. Все работы, проведенные по установке и обслуживанию тахографа, отмечаются в журнале учета работ с тахографами согласно приложению 4 к настоящим Правилам.»;
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
«4. Требования к сервисным центрам, осуществляющим установку и обслуживание тахографов»;
пункт 84 изложить в следующей редакции:
«84. Производственные площади должны включать отдельное помещение, предназначенное для осуществления установки и обслуживания тахографов, размещения программно-технических средств, хранения информации, перенесенной из энергонезависимой памяти электронного (цифрового) тахографа или карточки мастерской, оформления документов.
Помещение оборудуется общеобменной приточно-вытяжной вентиляцией, освещением, отоплением, средствами пожаротушения, а также сейфом или металлическим ящиком для хранения карточек сервисного центра и резервных копий информации на сменных носителях.»;
пункт 85 изложить в следующей редакции:
«85. Средства измерений, применяемые сервисным центром для установки и обслуживания тахографа, должны быть внесены в реестр ГСИ РК и поверены в установленном порядке в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 июня 2000 года «Об обеспечении единства измерений».»;
пункты 9192 изложить в следующей редакции:
«91. Работы по установке и обслуживанию тахографов осуществляют работники сервисного центра, прошедшие обучение у соответствующих заводов-изготовителей тахографов или уполномоченных ими организаций.
92. Работник сервисного центра может использовать карточку сервисного центра, выданную на его имя, только в процессе установки и обслуживания тахографов.»;
в пункте 93:
абзац первый изложить в следующей редакции:
«93. Работник сервисного центра, осуществляющий работы по установке и обслуживанию тахографов:»;
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
«8) ведет журнал регистрации и учета информации о выполненных работах по установке и обслуживанию тахографов.»;
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
«5. Порядок ведения реестра физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по установке и обслуживанию тахографов»;
пункты 9798 изложить в следующей редакции:

«97. Тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша қызметтің жүзеге асырыла басталғаны туралы хабарламаны берген жеке және заңды тұлғалардың тізілімін (бұдан әрі – тізілім) Комитеттің аумақтық бөлімшелері – өңіраралық көліктік бақылау инспекциялары (бұдан әрі – өңіраралық инспекция) жүргізеді.
98. Жеке немесе заңды тұлғалар тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша қызметті жүзеге асыруды бастамас бұрын Өңіраралық инспекцияға белгіленген нысанда хабарламаны жіберуге міндетті.»;
99100101 және 102-тармақтар алынып тасталсын;
103-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«103. Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы, заңды тұлғаның орналасқан жері, хабарламада көрсетілген қызметті немесе іс-қимылды жүзеге асыру мекенжайы, сондай-ақ хабарламада толтыру үшін ол туралы ақпарат міндетті болып табылатын тіркеу деректері өзгерген жағдайда, субъект он жұмыс күні ішінде көрсетілген өзгерістер туралы Өңіраралық инспекцияға хабарлама беруге міндетті.»;
106-тармақта:
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша жұмыстарды ұйымдастыру;»;
13) тармақша алынып тасталсын;
108-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«108. Тізілімнен алып тастау субъектінің өтініші бойынша, дара кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметіне немесе қызметінің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы сот шешімі бойынша жүзеге асырылады.»;
109110 және 111-тармақтар алынып тасталсын;
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Электрондық (цифрлық) тахографтарға электрондық карточкаларды сертификаттау және беру тәртібі»;
122-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«122. Карточкаларды сертификаттау КҚЕК 1В-қосымшасының VIII бөлімінде көрсетілген рәсімдерге сәйкес жасалады.»;
124-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«124. Егер бір бақылау органына, бір сервис орталығына немесе бір тасымалдаушыға барлық жекешеленбеген карточкалар берілген жағдайда, карточка нөмірлерінің алғашқы 13 саны бірдей, бірақ реттік индексі өзге болады.»;
129-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«129. Егер сервис орталығының жекешеленбеген карточкалары немесе бақылау карточкалары берілген жағдайда «card holder surname» (карточка ұстаушысының тегі) позициясында сервис орталығының немесе бақылау органының атауы қойылады.»;
130131-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«130. Карточкаларды беру және олардың күшін жою КҚЕК және оның 1В-қосымшасының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
131. Карточкалар беруді және олардың күшін жою туралы шешім қабылдауды өңіраралық инспекциялар жүзеге асырады.»;
132-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

«97. Ведение реестра физических и юридических лиц, подавших уведомление о начале осуществления деятельности по установке и обслуживанию тахографов (далее - реестр), производится - территориальными подразделениями Комитета – межрегиональными инспекциями транспортного контроля (далее - межрегиональные инспекции).
98. Физические или юридические лица перед началом осуществления деятельности по установке и обслуживанию тахографов обязаны направить уведомление установленной формы в межрегиональные инспекции.»;
пункты 99100101 и 102 исключить;
пункт 103 изложить в следующей редакции:
«103. В случае изменения адреса местожительства физического лица, местонахождения юридического лица, адреса осуществления деятельности или действий, указанных в уведомлении, а также регистрационных данных, информация о которых является обязательной для заполнения в уведомлении, субъект обязан в течение десяти рабочих дней подать уведомление об указанных изменениях в межрегиональные инспекции.»;
в пункте 106:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) организация выполнения работ по установке и обслуживанию тахографов;»;
подпункт 13) исключить;
пункт 108 изложить в следующей редакции:
«108. Исключение из реестра осуществляется по заявлению субъекта, решению суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица.»;
пункты 109110 и 111 исключить;
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
«6. Порядок сертификации и выдачи электронных карточек к электронному (цифровому) тахографу»;
пункт 122 изложить в следующей редакции:
«122. Сертификация карточек производится в соответствии с процедурой, приведенной в разделе VIII приложения 1В к ЕСТР.»;
пункт 124 изложить в следующей редакции:
«124. В случае выдачи всех неиндивидуальных карточек, выданных одному контрольному органу, одному сервисному центру или одному перевозчику, первые 13 цифр номеров карточек одинаковые, но порядковый индекс иной.»;
пункт 129 изложить в следующей редакции:
«129. В случае выдачи неиндивидуальных карточек сервисного центра или контрольных карточек в позиции «card holder surname» (фамилия держателя карточки), проставляется название сервисного центра или контрольного органа.»;
пункты 130131 изложить в следующей редакции:
«130. Выдача и аннулирование карточек осуществляются в соответствии с требованиями ЕСТР и приложением 1В к нему.
131. Выдача карточек и принятие решения об их аннулировании осуществляются межрегиональными инспекциями.»;
в пункте 132:
абзац первый изложить в следующей редакции:

«132. Карточкаларды беру мынадай жағдайларда жүргізіледі:»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) егер сервис орталығы карточкасының PIN-коды жоғалғанда немесе үшінші тұлғаларға белгілі болған уақытта;»;
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«137. Сервис орталығының карточкасы тахографты орнататын және оларға қызмет көрсететін сервис орталықтарында жұмыс істейтін және осы Қағиданың 92-тармағына сәйкес оларға қойылған талаптарды қанағаттандыратын жеке тұлғаларға беріледі.»;
138-тармақта:
4) тармақша алынып тасталсын;
8) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«8) электрондық (цифрлық) тахографты шығарушы немесе ол уәкілеттік берген ұйым сервис орталығының қызметкеріне берген, сервис орталығы қызметкерінің тахографтарды орнату және оларға қызмет көрсету бойынша оқудан өткенін растайтын құжаттың (сертификаттың) нотариалды куәландырылған көшірмесі;»;
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«143. Егер бұрынғы карточканы берген кезде өңіраралық инспекцияға берілген деректер өзгерсе, карточканы беруге арналған өтініш тиісті өзгерістер енгізілген сәттен бастап күнтізбелік 15 күннен кешіктірмей беріледі.»;
149-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«149. Құжаттарды қабылдаудан бас тартылған жағдайда, өтініш беруші карточка алу үшін осы Қағидада көрсетілген барлық жағдайлар қамтамасыз етілгеннен кейін карточкалар дайындауға қайтадан жүгінуге құқылы.»;
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«152. Комитет берілген және күші жойылған карточкалар туралы деректерді Комитеттің жанында құрылған тізілімге енгізеді.»;
154-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«154. Карточканы ұрлатып немесе жоғалтып алған жағдайларды қоспағанда, карточканың күші жойылған жағдайда карточканы ұстаушы оны күнтізбелік 15 күннің ішінде өңіраралық инспекцияға қайтарады.»;
156-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) тізілімнен алынып тастаған жағдайда;»;
160161-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
«160. Электрондық (цифрлық) тахографтар бойынша дерекқордың (бұдан әрі – тахографтар бойынша дерекқор) жұмыс істеуі 2014 жылғы 1 қаңтардан басталады.
161. Тахографтар бойынша дерекқорда электрондық (цифрлық) тахографтарға берілген, қолданыстағы, жоғалған және ауыстырылған карточкалардың және сервис орталықтары автокөлік құралдарына орнатқан электрондық (цифрлық) тахографтардың есепке алынуы жүргізіледі.»;
көрсетілген Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидасына 5 және 6-қосымшалар алынып тасталсын;
көрсетілген Жүргізушілердің еңбегі мен тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ тахографтарды қолдану қағидасына 10-қосымша осы қаулыға  қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 31 қаңтардағы
№ 68 қаулысына
қосымша
Жүргізушілердің еңбегі мен
тынығуын ұйымдастыру, сондай-ақ
тахографтарды қолдану қағидасына
10-қосымша
Сервис орталығының карточкасында көрсетуге арналған ақпарат
1.
Сервис орталығының атауы.
2.
Тегі.
3.
Аты және әкесінің аты.
4a.
Карточканың берілген күні.
4b.
Карточканың қолданылу мерзімінің аяқталу күні.
4c.
Карточканы берген ұйымның атауы.
5b.
Карточканың нөмірі.
6.
Сервис орталығы қызметкерінің фотосуреті.
7.
Сервис орталығы қызметкерінің қолы.
8.
Сервис орталығының орналасқан жері.

«132. Выдача карточек производится в следующих случаях:»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) если PIN-код карточки сервисного центра был утерян или стал известен третьим лицам;»;
пункт 137 изложить в следующей редакции:
«137. Карточка сервисного центра выдается физическим лицам, работающим в сервисных центрах по установке и обслуживанию тахографов и удовлетворяющих требованиям, предъявляемым к ним в соответствии с пунктом 92 настоящих Правил.»;
в пункте 138:
подпункт 4) исключить;
подпункт 8) изложить в следующей редакции:
«8) нотариально заверенная копия документа (сертификата), выданного работнику сервисного центра изготовителем электронного (цифрового) тахографа или уполномоченной им организацией, подтверждающего прохождение работником сервисного центра обучения по установке и обслуживанию тахографов;»;
пункт 143 изложить в следующей редакции:
«143. Заявление на выдачу карточки, если изменились данные, представленные в межрегиональную инспекцию при выдаче предыдущей карточки, подается не позднее 15 календарных дней с момента внесения соответствующих изменений.»;
пункт 149 изложить в следующей редакции:
«149. В случае отказа в приеме документов, заявитель вправе повторно обратиться за изготовлением карточки после обеспечения всех условий для получения карточки, предусмотренных настоящими Правилами.»;
пункт 152 изложить в следующей редакции:
«152. Комитет заносит данные о выданных и аннулированных карточках в реестр, созданный при Комитете.»;
пункт 154 изложить в следующей редакции:
«154. В случае аннулирования карточки, держатель карточки возвращает ее в межрегиональную инспекцию в течение 15 календарных дней, за исключением случаев утери или хищения карточки.»;
подпункт 5) пункта 156 изложить в следующей редакции:
«5) в случае исключения из реестра;»;
пункты 160161 изложить в следующей редакции:
«160. Функционирование базы данных по электронным (цифровым) тахографам (далее - база данных по тахографам) начнется с 1 января 2014 года.
161. В базе данных по тахографам ведется учет всех выданных, действующих, потерянных и замененных карточек к электронным (цифровым) тахографам и установленных электронных (цифровых) тахографов на автотранспортные средства сервисными центрами.»;
приложения 5 и 6 к указанным Правилам организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов исключить;
приложение 10 к указанным Правилам организации труда и отдыха водителей, а также применения тахографов изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2013 года № 68
Приложение 10
к Правилам организации труда
и отдыха водителей, а также
применения тахографов
Информация для отображения на карточке сервисного центра
1. Наименование сервисного центра.
2. Фамилия.
3. Имя и отчество.
4а. Дата выдачи карточки.
4b. Дата окончания срока действия карточки.
4с. Наименование организации, выдавшей карточку.
5b. Номер карточки.
6. Фотография работника сервисного центра.
7. Подпись работника сервисного центра.
8. Местонахождение сервисного центра.