"Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару және ұлттық экономиканы дамыту жүйесін оңтайландыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 28 ақпандағы № 194 қаулысы
БАСПАСӨЗ РЕЛИЗІ
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару және ұлттық экономиканы дамыту жүйесін оңтайландыру жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                        С. Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару және ұлттық экономиканы дамыту жүйесін оңтайландыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Даму институттарын, қаржы ұйымдарын басқару және ұлттық экономиканы дамыту жүйесін оңтайландыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) «Ұлттық даму агенттігі» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамын құрсын;
2) «Ұлттық даму агенттігі» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамын негізгі қызметі ұлттық даму институттарының, ұлттық компаниялар мен басқа да заңды тұлғалардың өзіне меншік құқығында тиесілі және сенімгерлікпен басқаруға берілген акцияларының пакеттерін (қатысу үлестерін) басқару болып табылатын ұлттық басқарушы холдинг деп айқындасын;
3) мыналарды:
акцияларының мемлекеттік пакеттері (қатысу үлесі) «Ұлттық даму агенттігі» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге берілетін акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің тізбесін;
акцияларының пакеттерін (қатысу үлесін) «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы кейіннен «Ұлттық даму агенттігі» ұлттық басқарушы холдингі» акционерлік қоғамының орналастырылатын акцияларын төлеуге беру үшін республикалық меншікке беретін акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің тізбесін бекітуді қамтамасыз етсін;
4) ұлттық басқарушы холдингтердің құқықтық жағдайын, қызмет тәртібін, мақсаттарын, міндеттері мен өкілеттіктерін, ұлттық басқарушы холдингтер мен мемлекеттік органдардың өзара іс-қимыл жасау тәртібін, сондай-ақ акциялары (қатысу үлестері) ұлттық басқарушы холдингтерге тиесілі заңды тұлғалардың құқықтық жағдайының жекелеген ерекшеліктерін айқындайтын Қазақстан Республикасы Заңының жобасын әзірлеуді және қолданыстағы нормативтік құқықтық актілерге тиісті өзгерістер мен толықтырулар енгізуді қамтамасыз етсін;

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2013 года № 194
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Указ
Президента Республики Казахстан О некоторых мерах по оптимизации системы управления институтами
развития, финансовыми организациями и
развития национальной экономики
В целях оптимизации системы управления институтами развития, финансовыми организациями и развития национальной экономики ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Правительству Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) создать акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «Национальное агентство развития»;
2) определить, что акционерное общество «Национальный управляющий холдинг «Национальное агентство развития» – национальный управляющий холдинг, основной деятельностью которого является управление принадлежащими ему на праве собственности и переданными в доверительное управление пакетами акций (долями участия) национальных институтов развития, национальных компаний и других юридических лиц;
3) обеспечить утверждение:
перечня акционерных обществ и товарищества с ограниченной ответственностью, государственные пакеты акций (доля участия) которых передаются в оплату размещаемых акций акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «Национальное агентство развития»;
перечня акционерных обществ и товарищества с ограниченной ответственностью, пакеты акций (доля участия) которых акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» передаются в республиканскую собственность для дальнейшей передачи в оплату размещаемых акций акционерного общества «Национальный управляющий холдинг «Национальное агентство развития»;
4) обеспечить разработку проекта Закона Республики Казахстан, определяющего правовое положение, порядок деятельности, цели, задачи и полномочия национальных управляющих холдингов, порядок взаимодействия национальных управляющих холдингов и государственных органов, а также отдельные особенности правового положения юридических лиц, акции (доли участия) которых принадлежат национальным управляющим холдингам, и внесение соответствующих изменений и дополнений в действующие нормативные правовые акты;

5) осы Жарлықты іске асыру үшін қажетті өзге де шараларды қабылдасын.
2. Осы Жарлықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне жүктелсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                  Н.Назарбаев

5) принять иные меры, необходимые для реализации настоящего Указа.
2. Контроль за исполнением настоящего Указа возложить на Администрацию Президента Республики Казахстан.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев