"Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2011 - 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын (I кезең) бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 ақпандағы № 130 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 сәуірдегі № 313 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын (I кезең) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 11 ақпандағы № 130 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 241-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (I кезең) осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 1 сәуірдегі
№ 313 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2011 жылғы 11 ақпандағы
№ 130 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың
2011 – 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске
асыру жөніндегі 2011 – 2015 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары (І кезең)
Р/с
Атауы
*
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындалу мерзімі, жылы
Қаржыландырылуы
Болжамды шығыстар (млн. теңге)
2011 жыл***
2012 жыл***
2013 жыл***
2014 жыл***
2015 жыл***
Барлығы
Сомасы
**
Сомасы
**
Сомасы
**
Сомасы
**
Сомасы
**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Мақсат: білім беру қызметтеріне тең қол жеткізуді қамтамасыз етуге бағдарланған қаржыландыру жүйесін жетілдіру
Нысаналы индикатор: 2015 жылдан бастап ШЖМ-нан басқа барлық білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыру тетігі енгізіледі
Нәтижелер көрсеткіштері:
педагогтердің жалпы санының 30 %-ы біліктілікті арттырудың жаңа жүйесі бойынша біліктілігі арттырудан өтті
1
Жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландырудың әдістемесін әзірлеу
-
бұйрық
БҒМ
2011
ІV тоқсан
талап етілмейді
2
4 бейіндік мектеп базасында жалпы орта білім берудің жан басына шаққандағы қаржыландыру жүйесін кейіннен байқаудан өткізуді бір өңірге қолдану арқылы байқаудан өткізу
-

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2011 года № 130 "Об утверждении Плана мероприятий на 2011 - 2015 годы по реализации Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011 - 2020 годы (I этап)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2013 года № 313
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2011 года № 130 «Об утверждении Плана мероприятий на 2011 – 2015 годы по реализации Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011 – 2020 годы (I этап)» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 241) следующее изменение:
План мероприятий на 2011 – 2015 годы по реализации Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011 – 2020 годы (I этап), утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 апреля 2013 года № 313
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 февраля 2011 года № 130
План мероприятий на 2011 – 2015 годы
по реализации Государственной программы
развития образования Республики Казахстан
на 2011 – 2020 годы (I этап)
№ п/п
Наименование
*
Форма завершения
Ответственный за исполнение
Сроки исполнения, год
Финансирование
Предполагаемые расходы (млн. тенге)
2011 год***
2012 год ***
2013 год ***
2014 год ***
2015 год ***
Всего
Сумма
**
Сумма
**
Сумма
**
Сумма
**
Сумма
**
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Цель: совершенствование системы финансирования, ориентированной на обеспечение равного доступа к образовательным услугам
Целевой индикатор: с 2015 года во всех организациях образования, кроме МКШ, внедрен механизм подушевого финансирования
Показатели результатов:
30 % педагогов прошли повышение квалификации по новой системе повышения квалификации от общего количества педагогов
1
Разработка методики подушевого нормативного финансирования
-
приказ
МОН
2011 IV квартал
не требуется
2
Апробирование системы подушевого финансирования общего среднего образования на базе 4-х профильных школ с последующим распространением апробации на один регион
-

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2013 - 2015
38,283
РБ
147,163
РБ
191,450
376,896
3
ТжКБ жан басына шаққандағы қаржыландыру жүйесінің әдістемесін әзірлеу және бекіту
-
бұйрық
БҒМ
2011 - 2013
Дүниежүзілік банкпен «Техникалық және кәсіптік білім беруді жаңғырту» жобасының шеңберінде
4
ТжКБ жан басына шаққандағы қаржыландыру жүйесін екі өңірдің базасында байқаудан өткізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы   шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
ЖАО, БҒМ
2013 - 2014
жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде (№ 360012 «Біліктілікті арттыру мен кадрларды даярлау» бюджеттік бағдарламасы)
5
ШКМ-дан басқа мектепке дейінгі білім беруден бастап ТжКБ-ға дейінгі барлық білім беру ұйымдарында жан басына шаққандағы қаржыландыру жүйесіне көшуді жүзеге асыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2015
жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде
6
Актуарлық есептеулер жүргізе отырып, мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесінің жұмыс істеу тетігін әзірлеу
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
БҒМ, «Қаржы орталығы» АҚ (келісім бойынша)
2011
ІІ тоқсан
«Қаржы орталығы» АҚ-ның меншікті қаражаты есебінен
7
«Кейбір заңнамалық актілерге мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының Заңы жобасының тұжырымдамасын әзірлеу
-
Заң жобасының тұжырымдамасын ВАК-қа енгізу
БҒМ
2011
IV тоқсан
талап етілмейді
8
Мұғалімдердің біліктілігін арттырудың жаңа жүйесін енгізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, «Өрлеу» ҰБАО» АҚ (келісім бойынша), «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша)
2015
РБ-ден, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ көзделген қаражат шегінде
Мақсат: педагог мамандығының беделін арттыру
Нысаналы индикатор: педагогтердің жалпы санына шаққанда жоғары және бірінші санаты бар біліктілігі жоғары педагог қызметкерлердің үлесі — 49 %
Нәтижелер көрсеткіштері:
магистр дәрежесі бар бейіндік мектеп педагогтерінің үлесі - кемінде 10 %
педагогтердің жалпы санынан ағымдағы жылы білім беру ұйымдарына жаңадан жұмысқа келген жас мамандардың үлесі - 4,5 %
жаратылыстану-математика циклі пәндерін ағылшын тілінде оқытатын педагогтердің үлесі - 10 %
академиялық және ғылыми дәрежесі бар біліктілікті арттыру жүйесі мамандарының үлесі - 5 %
біліктілігін арттыру мен тағылымдамадан, оның ішінде өндірістік кәсіпорындар базасында өткен, ТжКБ ұйымдарының инженер-педагог кадрларының үлесі, жыл сайын - 20 %
елде біліктілігін арттырудан және қайта даярлаудан өткен жоғары оқу орындарының профессорлар-оқытушылар құрамының үлесі, жыл сайын - 20 %
9
Педагог қызметкерлердің біліктілік санаты үшін лауазымдық жалақысының мөлшерін есептеу үшін пайдаланылатын саралау коэффициенттерін енгізуді көздейтін педагог қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жаңа моделіне ұсыныстар, нәтижеге бағдарланған еңбекақы төлеу тетігін әзірлеу, педагог қызметкерлердің орташа жалақысын экономиканың жеке секторындағы жалақыға жақындату
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
БҒМ, Еңбекмині

информация о реализации в рамках Указа  Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2013-2015
38,283
РБ
147,163
РБ
191,450
РБ
376,896
3
Разработка и утверждение методики системы подушевого финансирования ТиПО
-
приказ
МОН
2011-2013
в рамках проекта со Всемирным банком «Модернизация технического и профессионального образования»
4
Апробирование системы подушевого финансирования ТиПО на базе двух регионов
-
информация о реализации в рамках Указа  Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МИО, МОН
2013-2014
в пределах предусмотренных средств из местного бюджета
(бюджетная программа № 360012 «Повышение квалификации и переподготовка кадров»)
5
Осуществление перехода на систему подушевого финансирования во всех организациях образования от дошкольного до ТиПО, кроме МКШ
-
информация о реализации в рамках Указа  Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2015
в пределах пpедусмотренных средств из местного бюджета
6
Разработка механизма функционирования государственной образовательной накопительной системы с проведением актуарных расчетов
-
предложение в Правительство Республики Казахстан
МОН АО «Финансовый центр» (по согласованию)
2011 II квартал
за счет собственных средств АО "Финансовый центр"
7
Разработка концепции проекта Закона Республики Казахстан «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам государственной образовательной накопительной системы»
-
внесение концепции законопроекта на МВК
МОН
2011 IV квартал
не требуется
8
Внедрение новой системы повышения квалификации учителей
-
информация о реализации в рамках Указа  Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, АО «НЦПК «Өрлеу» (по согласованию), АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» (по согласованию)
2015
в пределах предусмотренных средств из РБ, АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
Цель: повышение престижа профессии педагога
Целевой индикатор: доля высококвалифицированных педагогических работников, имеющих высшую и первую категории, от общего количества педагогов – 49 %
Показатели результатов:
доля педагогов профильной школы, имеющих степень магистра - не менее 10 %
доля молодых специалистов, вновь прибывших для работы в организации образования в текущем году, от общего количества педагогов - 4,5 %
доля педагогов, преподающих предметы естественно-математического цикла на английском языке, - 10 %
доля специалистов системы повышения квалификации с академическими и учеными степенями – 5 %
доля инженерно-педагогических кадров организаций ТиПО, прошедших повышение квалификации и стажировку, в том числе на базе производственных предприятий, ежегодно – 20 %
доля ППС вузов, прошедших повышение квалификации и переподготовку в стране, ежегодно – 20 %
9
Разработка предложений к новой модели оплаты труда педагогических работников, предусматривающей введение дифференцированных коэффициентов, используемых для исчисления размера должностного оклада педагогических работников за квалификационную категорию, механизма внедрения оплаты труда, ориентированного на результат, приближение средней зарплаты педагогических работников к заработной плате в частном секторе экономики
-
предложение в Правительство Республики Казахстан
МОН, МТСЗН

2011 III тоқсан  - 2015
5373,880
РБ
15733,719
РБ
21107,599
10
Жаңа жүйе бойынша біліктілікті арттыру бағдарламаларын әзірлеу
-
мұғалімдердің біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын ұйымдардың біліктілікті арттыру бағдарламалары
БҒМ, «Өрлеу» ҰБАО» АҚ (келісім бойынша), «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша)
2011 IV тоқсан – 2013 I тоқсан
РБ-ден көзделген қаражат, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ меншікті қаражаты шеңберінде
11
Мектепке дейінгі және мектеп жасындағы балаларды ықпалдастырылған түрде оқыту үшін (инклюзивті білім беру) мамандардың біліктілігін арттыруға  мемлекеттік тапсырысты ұлғайту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
2,352
РБ
2,564
РБ
2,587
РБ
3,607
РБ
3,684
РБ
14,794
12
Мектепке дейінгі жастағы даму мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс жүргізу үшін мамандардың біліктілігін арттыруға мемлекеттік тапсырысты ұлғайту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011, 2013 - 2015
2,352
РБ
0
РБ
2,587
РБ
3,607
РБ
3,684
РБ
12,230
13
Педагог кадрлардың біліктілігін арттыруды жүзеге асыратын ұйымдар үшін оқу жабдығын сатып алу («Өрлеу» ҰБАО» АҚ, «Өрлеу» ҰБАО» АҚ-ның 16 өңірлік БАИ, 8 ЖОО)
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, «Өрлеу» ҰБАО» АҚ (келісім бойынша), ЖАО
2011, 2014 - 2015
500,000
РБ
76,275
РБ
76,275
РБ
652,550
14
«Педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген тұлғалардың лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларын бекіту туралы» ҚР Білім және ғылым министрінің 2009 жылғы 13 шілдедегі № 338 бұйрығына БАИ әдіскерлеріне арналған біліктілік талаптарына ғылыми дәрежесінің болуын енгізу бөлігінде толықтырулар енгізу
-
бұйрық
БҒМ
2011
IV тоқсан
талап етілмейді
15
Жаңа білім беру бағдарламаларын іске асыру үшін ТжКБ ұйымдарының 5000 педагог қызметкерінің Қарағанды, Алматы, Шымкент, Орал және тағы басқа қалалардағы біліктілікті арттыру жөніндегі өңіраралық орталықтарда (кемінде 72 сағат) біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету (жыл сайын 1000 адам)
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2015
Республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 023 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы)
27,214
РБ
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 023 «Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау» бюджеттік бағдарламасы)
27,214
16

2011 III квартал 2015
5373,880
РБ
15733,719
РБ
21107,599
10
Разработка программ повышения квалификации по новой системе
-
программы повышения квалификации организаций, осуществляющих повышение квалификации учителей
МОН, АО «НЦПК «Өрлеу» (по согласованию), АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» (по согласованию)
2011 IV квартал - 2013 I квартал
в рамках предусмотренных средств из РБ, собственных средств АО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
11
Увеличение государственного заказа на повышение квалификации специалистов для интегрированного обучения детей дошкольного и школьного возраста (инклюзивное образование
-
информация о реализации в рамках  Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015
2,352
РБ
2,564
РБ
2,587
РБ
3,607
РБ
3,684
РБ
14,794
12
Увеличение государственного заказа на повышение квалификации специалистов для работы с детьми с ограниченными возможностями в развитии дошкольного возраста
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011, 2013-2015
2,352
РБ
0
РБ
2,587
РБ
3,607
РБ
3,684
РБ
12,230
13
Приобретение учебного оборудования для организаций, осуществляющих повышение квалификации педагогических кадров (АО «НЦПК «Өрлеу», 16 региональных ИПК АО «НЦПК «Өрлеу», 8 вузов)
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, АО «НЦПК «Өрлеу» (по согласованию), МИО
2011, 2014-2015
500,000
РБ
76,275
РБ
76,275
РБ
652,550
14
Внесение дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 июля 2009 года № 338 "Об утверждении Типовых квалификационных характеристик должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц" в части включения в квалификационные требования для методистов ИПК наличия ученой степени
-
приказ
МОН
2011 ІV квартал
не требуется
15
Обеспечение повышения квалификации 5000 педагогических работников организаций ТиПО для реализации новых образовательных программ (1000 чел. ежегодно) в межрегиональных центрах по повышению квалификации в городах Караганде, Алматы, Шымкенте, Уральске и других (не менее 72 часов)
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета (бюджетная программа № 023 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования»)
27,214
РБ
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета (бюджетная программа № 023 «Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования»)
27,214
16

Шет елдерде 144 арнайы пәндер оқытушысы мен өндірістік оқыту шеберінің біліктілігін арттыруды қамтамасыз ету (2011 - 24 адам, 2012 - 24 адам, 2013 - 32 адам, 2014 - 32 адам, 2015 - 32 адам)
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
13,680
РБ
6,842
РБ
9,760
РБ
14,880
РБ
21,760
РБ
66,922
17
ПОҚ ел ішінде біліктілігін арттыруды, қайта даярлауды, оның ішінде ЖОО-ның жетекші өнеркәсіптік кәсіпорындарымен және ҒЗИ-мен көпжақты кооперациясы шеңберінде жоғары технологиялық кәсіпорында тағылымдамадан өткізуді жүзеге асыру
-
ЖОО-ның БҒМ-ге есебі
ЖОО-лар
2011 - 2015
IV тоқсан
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде және ЖОО-ның қаражаты есебінен (№ 020 «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету» бюджеттік бағдарламасы)
18
ЖОО-ның алдыңғы қатарлы және шетелдік өнеркәсіптік кәсіпорындарымен басым бағыттар бойынша көпжақты кооперациясы мақсатында жыл сайын шет елдерде ПОҚ біліктілігін арттыруды ұйымдастыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ИЖТМ
2014 - 2015
183,690
РБ
242,720
РБ
242,720
РБ
669,130
19
Шетелде кадрлар даярлау жөніндегі республикалық комиссия отырысының хаттамасымен бекітілетін халықаралық «Болашақ» стипендиясын тағайындау үшін басым мамандықтар тізбесіне орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім үшін ағылшын тілді педагог кадрлар даярлауды енгізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011
I тоқсан
талап етілмейді
20
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім педагог мамандықтарының МЖМБС-ға базалық пәндер цикліндегі шет тілі бойынша кредиттер көлемін ұлғайту бөлігінде толықтыру енгізу (көптілді білімі бар педагог кадрларды даярлау үшін)
-
бұйрық
БҒМ
2011
I тоқсан
талап етілмейді
21
ШЖМ үшін педагогтерді, педагог кадрларды даярлайтын ЖОО-лардағы бейіндік мектептер үшін білім беру магистрлерін даярлау
-
бұйрық
БҒМ
2011
II тоқсан
көзделген мемлекеттік тапсырыс шеңберінде (№ 020 «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» бюджеттік бағдарламасы)
22
Педагогтердің біліктілік деңгейін растау жөніндегі әдістемелік ұсынымдар әзірлеу
-
әдістемелік ұсынымдар
БҒМ, ҚазҰПУ
2011 - 2012
талап етілмейді
23
Педагогтердің біліктілік деңгейін растауға арналған тест тапсырмаларының құрылымын айқындау, тест тапсырмалары, сауалнамалар базасын жаңарту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ

Обеспечение повышения квалификации 144 преподавателей специальных дисциплин и мастеров производственного обучения за рубежом (2011 - 24 чел., 2012 - 24 чел., 2013 - 32 чел., 2014 - 32 чел., 2015 - 32 чел.)
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015
13,680
РБ
6,842
РБ
9,760
РБ
14,880
РБ
21,760
РБ
66,922
17
Осуществление повышения квалификации, переподготовки, стажировки ППС внутри страны, в том числе на высокотехнологичных предприятиях в рамках многосторонней кооперации вузов с ведущими промышленными предприятиями и НИИ
-
отчет вузов в МОН
вузы
2011-2015 IV квартал
в рамках государственного заказа и за счет средств вузов
(бюджетная программа № 020 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»)
18
Организация повышения квалификации ППС за рубежом в целях многосторонней кооперации вузов с ведущими отечественными и зарубежными промышленными предприятиями по приоритетным направлениям
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИНТ
2014-2015
183,690
РБ
242,720
РБ
242,720
РБ
669,130
19
Внесение в перечень приоритетных специальностей для присуждения международной стипендии «Болашак» подготовку англоязычных педагогических кадров для среднего, технического и профессионального, высшего образования, утверждаемый протоколом заседания Республиканской комиссии по подготовке кадров за рубежом
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011 I квартал
не требуется
20
Внесение дополнения в ГОСО педагогических специальностей высшего и послевузовского образования в части увеличения объема кредитов по иностранному языку в цикле базовых дисциплин (для подготовки педагогических кадров с полиязычным образованием)
-
приказ
МОН
2011 I квартал
не требуется
21
Подготовка педагогов для МКШ, магистров образования для профильной школы в вузах, ведущих подготовку педагогических кадров
-
приказ
МОН
2011 II квартал
в рамках предусмотренного государственного заказа
(бюджетная программа № 020 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»)
22
Разработка методических рекомендаций по подтверждению уровня квалификации педагогов
-
методические рекомендации
МОН, КазНПУ
2011-2012
не требуется
23
Определение структуры тестовых заданий для подтверждения уровня квалификаций педагогов, обновление базы тестовых заданий, анкет
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН

2012 - 2014
талап етілмейді
24
Кейіннен бір өңір мен бір қалаға тарата отырып, 4 мектеп базасында оқытушыларды аттестаттау рәсімін байқаудан өткізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2013 - 2015
талап етілмейді
25
Базалық ЖОО-ларда магистрлер мен PhD докторларын мақсатты даярлау тетігін әзірлеу
-
бұйрық
БҒМ
2011 – 2012
II тоқсан
талап етілмейді
26
Педагогикалық мамандықтардың үлгілік оқу бағдарламаларына көптілді білім беру бөлігінде өзгерістер мен толықтырулар енгізу
-
бұйрық
БҒМ
2011
II тоқсан
талап етілмейді
27
Өндірістік практикадан өту және әрі қарай жұмысқа орналасу мүмкіндігімен ҮИИДМБ-ның басым бағыттары бойынша жетекші отандық және шетелдік компаниялармен ынтымақтастықты қамтамасыз ету
-
шарттар, меморандумдар, келісімдер
БҒМ, ИЖТМ
2012
I тоқсан
талап етілмейді
28
Педагогикалық қызметке бейімділігін айқындау үшін педагогикалық мамандықтарға түсу кезінде шығармашылық емтихандарды енгізу жөніндегі ұсыныстар енгізу
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
БҒМ, жұмысшылар мен жұмыс берушілердің салалық бірлестіктері
2013
II тоқсан
талап етілмейді
29
Қоғамда педагогтің оң имиджін қалыптастыру жұмысын жүргізу («Жыл мұғалімі» конкурсы, акциялар, БАҚ-пен бірлескен жобалар, мастер-кластар, жаңашыл педагогтар форумдары, конкурстар, педагогикалық әулеттер жиыны, ғылыми-практикалық семинарлар мен симпозиумдар, семинар-тренингтер және дөңгелек үстелдер)
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2015
көзделген қаражат шегінде (№ 001 «Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру» бюджеттік бағдарламасы)
30
Математика мұғалімдерін TEDS-M халықаралық салыстырмалы зерттеуіне қатысуға даярлау
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2014 - 2015
талап етілмейді
Мақсат: білім беруді басқарудың мемлекеттік-қоғамдық жүйесін қалыптастыру
Нысаналы индикаторлар:
білім беру ұйымдарының 45 %-да қамқоршылық кеңестер құрылды
білім беру ұйымдары басшыларының 50 %-ы менеджмент саласында біліктілігін арттырудан және қайта даярлаудан өтті
Нәтижелер көрсеткіші: азаматтық ЖОО-да корпоративті басқару қағидаттарын енгізу - 65 %
31
Білім берудегі менеджмент мәселесі бойынша мектепке дейінгі тәрбиелеу және оқыту, орта білім жүйесінің басшы қызметкерлерін даярлау мен біліктілігін арттыруға арналған мемлекеттік тапсырысты ұлғайту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ

2012-2014
не требуется
24
Проведение апробации процедуры аттестации преподавателей на базе 4 школ с распространением на один регион и один город
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2013-2015
не требуется
25
Разработка механизма целевой подготовки магистров и докторов PhD в базовых вузах
-
приказ
МОН
2011-2012 II квартал
не требуется
26
Внесение изменений и дополнений в типовые учебные программы педагогических специальностей в части полиязычного образования
-
приказ
МОН
2011 II квартал
не требуется
27
Обеспечение сотрудничества вузов с ведущими отечественными и зарубежными компаниями по приоритетным направлениям ГПФИИР с возможностью прохождения производственных практик и последующего трудоустройства
-
договоры, меморандумы, соглашения
МОН, МИНТ
2012 I квартал
не требуется
28
Внесение предложения по введению творческих экзаменов при поступлении на педагогические специальности на определение уровня склонности к педагогической деятельности
-
предложение в Правительство Республики Казахстан
МОН, отраслевые объединения работников и работодателей
2013 II квартал
не требуется
29
Проведение работы по формированию положительного имиджа педагога в обществе (конкурсы «Учитель года», акции, совместные проекты со СМИ, мастер-классы, форумы педагогов-новаторов, конкурсы, слеты педагогических династий, научно-практические семинары и симпозиумы, семинары-тренинги и круглые столы)
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2015
в пределах предусмотренных средств
(бюджетная программа № 001 «Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки»)
30
Подготовка к участию в международном сравнительном исследовании TEDS-M учителей математики
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2014-2015
не требуется
Цель: формирование государственно-общественной системы управления образованием
Целевые индикаторы:
в 45 % организаций образования созданы попечительские советы
50 % руководителей организаций образования прошли повышение квалификации и переподготовку в области менеджмента
Показатель результатов: внедрение принципов корпоративного управления в гражданских вузах – 65 %
31
Увеличение государственного заказа на подготовку и повышение квалификации руководящих работников образования системы дошкольного воспитания и обучения, среднего образования по вопросам менеджмента в образовании
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН

2013
талап етілмейді
44
ЖОО-ларда олардың қызметінің ашықтығы мәніне әлеуметтік зерттеу жүргізу
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖОО-лар
2012 - 2015
ЖОО-лар қаражаты есебінен
45
Білім беру сапасын бағалаудың ұлттық орталығын Білім статистикасы және бағалау ұлттық орталығы етіп қайта атау
-
ҚР ҮҚ
БҒМ
2011
ІV тоқсан
талап етілмейді
46
Білім статистикасын ЮНЕСКО, ЭЫДҰ және АҚШ халықаралық білім статистикасының талаптарын ескере отырып жетілдіру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ҰБСБО
2011 - 2013
талап етілмейді
47
Облыстарда және Алматы қаласында білім статистикасы, мониторинг және сапаны бағалау инфрақұрылымын құру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2014
188,242
РБ
188,242
48
Балалардың «Жалпы оқыту» қозғалысының бастапқы деректері, мониторингі негізінде бірыңғай электрондық білім статистикасының базасын жасау, байқаудан өткізу, енгізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2013 - 2015
«e-learning» электрондық оқыту жүйесі шеңберінде
49
Облыстардың, Астана, Алматы қалалары білім басқармаларының білім беру жүйесінің жай-күйі мен дамуы туралы жыл сайынғы облыстық баяндамалар түрінде ашық есептілік тетіктері мен нысандарын әзірлеу, енгізу
-
БҒМ-ге ақпарат (ҰБСБО)
ЖАО
2011 - 2015
талап етілмейді
50
Жыл сайын білім беруді дамыту мониторингісінің қорытындысын жариялау (білім жүйесінің жай-күйі мен дамуы туралы ұлттық баяндама, білім статистикасының ұлттық жинақтары) және ҚР БҒМ мен ҰБСБО веб-сайттарына орналастыру
-
БҒМ-ге ақпарат
ҰБСБО
2011 - 2015
ІІІ тоқсан
Республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
51
Барлық білім беру ұйымдарында тәрбие жұмысын басқару тетігін әзірлеу және енгізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2012
талап етілмейді
52
Әлеуметтік тапсырыс жүйесін және коммерциялық емес үкіметтік емес ұйымдарды, оның ішінде агенттіктерді мемлекеттік қаржыландыру тетігін жетілдіру жөніндегі ұсыныстар әзірлеу
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ
2011
ІV тоқсан
талап етілмейді
Мақсат: білім беру процесінің барлық қатысушыларының үздік білім беру ресурстары мен технологияларына тең қол жеткізуін қамтамасыз ету
Нысаналы индикатор: білім беру ұйымдарының 50 %-да электрондық оқыту жүйесі қолданылады
Нәтижелер көрсеткіштері:
оқытуда АКТ-ны пайдалану бойынша біліктілігін арттырудан өткен педагогтер үлесі олардың жалпы санына шаққанда - 90 %

2013
не требуется
44
Проведение социологического исследования в вузах на предмет прозрачности их деятельности
-
информация в МОН
вузы
2012-2015
за счет средств вузов
45
Переименование Национального центра оценки качества образования в Национальный центр образовательной статистики и оценки
-
ПП РК
МОН
2011 IV квартал
не требуется
46
Совершенствование образовательной статистики с учетом требований международной образовательной статистики ЮНЕСКО, ОЭСР и США
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, НЦОСО
2011-2013
не требуется
47
Создание инфраструктуры образовательной статистики, мониторинга и оценки качества в областях и городе Алматы
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2014
188,242
РБ
188,242
48
Разработка, апробация, внедрение единой электронной базы образовательной статистики на основе первичных данных, мониторинга движения детей "Всеобуч"
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2013-2015
в рамках системы электронного обучения "е-learning"
49
Разработка, внедрение механизмов и форм публичной отчетности в виде ежегодных областных докладов о состоянии и развитии системы образования областных, городов Астаны, Алматы управлений образования
-
информация в МОН (НЦОСО)
НЦОСО
2011 -2015
не требуется
50
Публикация итогов мониторинга развития образования (национальный доклад о состоянии и развитии системы образования, национальные сборники образовательной статистики) и размещение на веб-сайтах МОН РК и НЦОСО, ежегодно
-
информация в МОН
2011-2015 III квартал
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета (бюджетная программа №  008 "Методологическое обеспечение системы образования")
51
Разработка и внедрение механизма управления воспитательной работой во всех организациях образования
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2012
не требуется
52
Разработка предложений по усовершенствованию системы социального заказа и механизма государственного финансирования деятельности некоммерческих неправительственных организаций, в том числе агентств
-
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН
2011
IV квартал
не требуется
Цель: обеспечение равного доступа всех участников образовательного процесса к лучшим образовательным ресурсам и технологиям
Целевой индикатор: в 50% организаций образования используется система электронного обучения
Показатели результатов:
доля педагогов, прошедших повышение квалификации по применению и КТ в обучении, к общему их количеству - 90%

Нысаналы индикатор: 3 жастан 6 жасқа дейінгі балалардың 74 %-ын мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту
Нәтижелер көрсеткіштері:
мектепке дейінгі ұйымдардың жалпы санынан мектепке дейінгі шағын орталықтар үлесі – 60 %
мектепалды дайындығымен қамтамасыз етілген 5–6 жастағы балалар үлесі -100 %
балабақшалардың жалпы санынан жеке меншік балабақшалар үлесі - кемінде 12 %
61
Балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамтамасыз ету жөніндегі «Балапан» бағдарламасын іске асыру
-

Целевой индикатор: охват 74 % детей в возрасте от 3 до 6 лет дошкольным воспитанием и обучением
Показатели результатов:
доля дошкольных мини-центров от общего числа дошкольных организаций – 60 %
доля детей 5–6 лет, охваченных предшкольной подготовкой, – 100 %
доля частных детских садов от общего числа детских садов - не менее 12 %
61
Реализация программы «Балапан» по обеспечению детей дошкольным воспитанием и обучением
-

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2014
419,741
РБ
249,406
РБ
669,147
Республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 011 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мектепке дейiнгi бiлiм беру ұйымдарында мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын iске асыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер», № 012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға, Алматы облысының облыстық бюджетіне және Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi» бюджеттік бағдарламасы)
62
Балаларды мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды дамыту жөніндегі 2015 жылға арналған қосымша іс-шараларды көздеу бойынша ұсыныстар енгізу
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, ЖАО
2013
IV тоқсан
талап етілмейді
63
Мектепке дейінгі және мектептегі жалпы білім беру ұйымдарында даму мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс істейтін мамандарға қатысты «Мемлекеттік білім беру ұйымдары қызметкерлерінің үлгі штаттарын және педагог қызметкерлер мен оларға теңестірілген адамдар лауазымдарының тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 қаңтардағы № 77 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы ұсыныстар әзірлеу
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
БҒМ, ЖАО
2011
III тоқсан
талап етілмейді
64
Әрбір аудан орталығында психологиялық-педагогикалық түзеу кабинетінің және облыс орталықтарында оңалту орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО
2011 - 2015
1697,100
ЖБ
1844,300
ЖБ
1874,500
ЖБ
1851,200
ЖБ
1915,200
ЖБ
9182,3
65
Жалпы білім беру ұйымдарының педагогтерін даму мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс істеу үшін қайта даярлау бойынша оқу бағдарламаларын, оның  ішінде даму мүмкіндігі шектеулі балаларды ықпалдастыра оқытудың модульдік бағдарламаларын әзірлеу
-
оқу бағдарламалары
БҒМ
2011 - 2015
4,320
РБ
4,320
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
66
Кохлеарлы имплантантты, аутизмді, психикалық дамуы кешеуілдеген, тірек-қимыл аппараты бұзылған мектепке дейінгі жастағы балаларға арналған оқу бағдарламаларын әзірлеу
-
бұйрық
БҒМ

информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2014
419,741
РБ
249,406
РБ
669,147
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета (бюджетная программа № 011 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования»,
№ 012 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области и бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования»)
62
Внесение предложений по предусмотрению дополнительных мероприятий по развитию дошкольного воспитания и обучения на 2015 год
-
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, МИО
2013 IV квартал
не требуется
63
Разработка предложений о внесении изменений и дополнений в постановление  Правительства Республики Казахстан № 77 от 30 января 2008 года «Об утверждении Типовых штатов работников государственных организаций образования и перечня должностей педагогических работников и приравненных к ним лиц» касательно специалистов, работающих с детьми с ограниченными возможностями в развитии в дошкольных и школьных общеобразовательных организациях
-
предложения в Правительство Республики Казахстан
МОН, МИО
2011 ІІІ квартал
не требуется
64
Обеспечение функционирования в каждом районном центре кабинета психолого-педагогической коррекции и реабилитационных центров в областных центрах
-
информация в МОН
МИО
2011-2015
1697,100
МБ
1844,300
МБ
1874,500
МБ
1851,200
МБ
1915,200
МБ
9182,3
65
Разработка учебных программ по переподготовке педагогов общеобразовательных организаций для работы с детьми с ограниченными возможностями, в том числе модульных программ интегрированного обучения детей с ограниченными возможностями в развитии
-
учебные программы
МОН
2011-2015
4,320
РБ
4,320
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования»)
66
Разработка образовательных программ для детей дошкольного возраста с кохлеарными имплантантами, аутизмом, задержкой психического развития, нарушениями опорно-двигательного аппарата
-
приказ
МОН

2011, 2013
0,864
РБ
0
РБ
1,728
РБ
2,592
67
Мектепке дейінгі білім берудің педагог қызметкерлерін даярлауға арналған оқу бағдарламаларын жаңарту
-
оқу бағдарламалары
БҒМ
2011 - 2015
талап етілмейді
Мақсат: жалпы білім беретін мектептерде Қазақстан Республикасының зияткерлік, дене бітімі және рухани дамыған азаматын қалыптастыру, оның тез өзгеретін әлемде табысқа жетуін қамтамасыз ететін білім алудағы қажеттіліктерін қанағаттандыру, елдің экономикалық игіліктері үшін бәсекеге қабілетті адами капиталды дамыту. 12 жылдық оқыту моделіне көшу
Нысаналы индикаторлар:
1, 5, 11-сыныптарда 12 жылдық оқыту моделіне көшу жүзеге асырылды
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» жобасы шеңберінде Қазақстанның барлық өңірлеріндегі мектептер саны - 20
жаратылыстану-математика пәндері бойынша білім беретін оқу бағдарламаларын жетік меңгерген оқушылар үлесі – 60 %
Қазақстандық жалпы білім беретін мектеп оқушыларының PISA (50-55 орын), TIMSS (10-15 орын) халықаралық салыстырма зерттеулеріндегі нәтижелері
инклюзивті білім үшін жағдай жасалған мектептер үлесі олардың жалпы санынан ұлғайды - 30 %
Нәтижелер көрсеткіштері:
бейіндік мектептердің жалпы санынан жаратылыстану-математика бағытындағы мектептердің үлесі - кемінде 15 %
мектептердің жалпы санынан сервистік қызмет көрсететін жаңаша түрлендірілген кабинеттері (химия, биология, физика, лингафонды мультимедиалық кабинеттер) бар мектептер үлесі - 40 %
мектептердің жалпы санынан апатты жағдайдағы мектептердің үлесі – 2 %
оқушы орнының тапшылығы - 45 мың

2011, 2013
0,864
РБ
0
РБ
1,728
РБ
2,592
67
Обновление учебных программ для подготовки педагогических работников дошкольного образования
-
учебные программы
МОН
2011-2015
не требуется
Цель: формирование в общеобразовательных школах интеллектуального, физически и духовно развитого гражданина Республики Казахстан, удовлетворение его потребности в получении образования, обеспечивающего успех в быстро меняющемся мире, развитие конкурентоспособного человеческого капитала для экономического благополучия страны. Переход на 12-летнюю модель обучения
Целевые индикаторы: в 1, 5, 11 классах осуществлен переход на 12-летнюю модель обучения количество школ в рамках проекта «Назарбаев Интеллектуальные школы» во всех регионах Казахстана - 20 доля учащихся, успешно освоивших образовательные учебные программы по естественно-математическим дисциплинам, – 60 % результаты учащихся казахстанской общеобразовательной школы в международных сравнительных исследованиях PISA (50-55 место), TIMSS (10-15 место) увеличена доля школ, создавших условия для инклюзивного образования, от их общего количества – 30 %
Показатели результатов: доля школ с естественно-математическим направлением от общего количества профильных школ - не менее 15 %
доля школ, имеющих кабинеты новой модификации (химии, биологии, физики, лингафонных мультимедийных кабинетов) с сервисным обслуживанием от их общего количества, – 40 %
доля аварийных школ от их общего количества – 2 %
дефицит ученических мест - 45 тыс.

үш ауысымда сабақ жүргізетін мектептер үлесі - 0,2 %
тасымалдауға мұқтаж балалардың жалпы санынан мектепке және мектептен үйлеріне сапалы әрі ыңғайлы тасымалдаумен қамтылған мектеп оқушыларының үлесі - 80 %
«тірек мектептер» – ШЖМ-ға арналған ресурстық орталықтар саны - 160
оқушылардың жалпы санынан білім беру ұйымдарындағы спорт секциялары қызметімен орта білім беру ұйымдарындағы оқушыларды қамту - 25 %
оқушылардың жалпы санынан оқушыларды балалар-жасөспірімдер спорт мектебімен қамту – 12 %
көркем, музыкалық, техникалық, ғылыми шығармашылықпен қамтылған мектеп жасындағы балалардың үлесі - 23 %
оқушылардың жалпы санынан спорт секциялары қызметімен ЖОО-ларда оқитындарды қамту - 20 %
даму мүмкіндігі шектеулі балалардың жалпы санынан инклюзивті біліммен қамтылған балалардың үлесі – 25 %
күнкөрісі төмен отбасылардан шыққан оқушыларды тегін дәрумендендірілген ыстық тамақпен қамтамасыз ету — 100 %
68
Ұлттық тестілеудің тесттік тапсырмалар базасын, оның ішінде логикалық сипаттағы тапсырмалармен толықтыру
-

доля школ, ведущих занятия в три смены, - 0,2 %
доля школьников, охваченных качественным и комфортным подвозом к школе и из школы домой, от общего количества детей, нуждающихся в подвозе, – 80
количество «опорных школ» – ресурсных центров для МКШ - 160
охват обучающихся в организациях среднего образования деятельностью спортивных секций в организациях образования от общего количества обучающихся – 25 %
охват обучающихся детско-юношескими спортивными школами от общего количества обучающихся – 12 %
доля детей школьного возраста, охваченных художественным, музыкальным, техническим, научным творчеством, – 23 %
охват обучающихся в вузах деятельностью спортивных секций от общего количества обучающихся - 20 %
доля детей, охваченных инклюзивным образованием, от общего количества детей с ограниченными возможностями в развитии – 25 %
обеспечение бесплатным витаминизированным и горячим питанием учащихся из числа малообеспеченных семей – 100 %
68
Пополнение базы тестовых заданий национального тестирования, в том числе заданиями логического характера
-

2011 - 2014
5429,8
ЖБ
6419,200
ЖБ
6742,900
ЖБ
7233,000
ЖБ
4207,100
ЖБ
30032,000
78
Пәндер мен сабақтарды оқыту үшін барлық орта, техникалық және кәсіптік, жоғары білім беру ұйымдарын әдістемелік құралдармен, дидактикалық және үлестірмелі материалдармен, көрнекі құралдармен қамтамасыз ету
-
БҒМ-ге есеп
ЖАО, ЖОО-лар
2014 - 2015
409,900
ЖБ
423,000
ЖБ
832,900
ЖОО-лардың меншікті қаражаты есебінен
79
12 жылдық оқыту моделін ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу бойынша қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу
-
қолданбалы зерттеулер
БҒМ, Ы. Алтынсарин атындағы ҰБА (келісім бойынша)
2012 - 2014
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
80
12 жылдық оқыту моделі бойынша білім беру бағдарламаларын меңгеру деңгейіне қойылатын талаптарды әзірлеу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, Ы. Алтынсарин атындағы ҰБА (келісім бойынша)
2011 - 2012
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
81
12 жылдық оқыту моделіне көшуді нормативтік, оқу-әдістемелік қамтамасыз ету
-
бұйрық
БҒМ, Ы. Алтынсарин атындағы ҰБА (келісім бойынша)
2011 - 2014
16,326
РБ
17,400
РБ
16,326
РБ
16,326
РБ
66,378
82
Оқулықтарды әзірлеу және сараптамадан өткізу функцияларын бөлу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011
IV тоқсан
талап етілмейді
83
12 жылдық мектептерге арналған оқу бағдарламаларын, оқулықтар мен ОӘК-ні әзірлеу және сараптамадан өткізу
-
бұйрық
БҒМ, Ы. Алтынсарин атындағы ҰБА (келісім бойынша), «Оқулық» РҒПО (келісім бойынша)
2013 - 2014
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
84
Оқу процесінде пайдалануға ұсынылған оқулықтар мен оқу құралдарының тізбесіне енгізу үшін математика, жаратылыстану және техникалық ғылымдар бойынша үздік шетелдік оқулықтар тізбесін құру
-
бұйрық
БҒМ
2011
III тоқсан
талап етілмейді
85
12 жылдық оқыту моделіне көшуге байланысты эксперименттік режимде жалпы білім беретін мектептерді оқу әдебиеттерімен қамтамасыз ету
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, Ы. Алтынсарин атындағы ҰБА (келісім бойынша), ЖАО
2011 - 2013
III тоқсан
30,791
РБ
30,791
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
86
Стратегиялық әріптестерді тартумен Халықаралық бакалавриат бағдарламаларын әзірлеуге, енгізу мен авторландыруға байланысты іс-шараларды ұйымдастыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ (келісім бойынша)

2011-2014
5429,8
МБ
6419,200
МБ
6742,900
МБ
7233,000
МБ
4207,100
МБ
30032,000
78
Обеспечение всех организаций среднего, технического и профессионального, высшего образования методическими пособиями, дидактическими и раздаточными материалами, наглядными пособиями для преподавания предметов и дисциплин
-
отчет в МОН
МИО, вузы
2014-2015
409,900
МБ
423,000
МБ
832,900
за счет собственных средств вузов
79
Проведение прикладных научных исследований по научно-методическому сопровождению 12-летней модели обучения
-
прикладные исследования
МОН, НАО им. Ы. Алтынсарина (по согласованию)
2012-2014
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования»)
80
Разработка требований к уровню освоения образовательных программ по 12-летней модели обучения
-
информация о реализации в рамках Указа  Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, НАО им. Ы. Алтынсарина (по согласованию)
2011-2012
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования»)
81
Нормативное, учебно-методическое обеспечение перехода на 12-летнюю модель обучения
-
приказ
МОН, НАО им. Ы. Алтынсарина (по согласованию)
2011-2014
16,326
РБ
17,400
РБ
16,326
РБ
16,326
РБ
66,378
82
Разделение функций разработки и проведения экспертизы учебников
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011 ІV квартал
не требуется
83
Разработка и экспертиза учебных программ, учебников и УМК для 12-летней школы
-
приказ
МОН, НАО им. Ы. Алтынсарина (по согласованию), РНПЦ «Учебник» (по согласованию)
2013-2014
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования»)
84
Составление перечня лучших зарубежных учебников по математике, естественным и техническим наукам для включения в перечень рекомендованных учебников и учебных пособий для использования в учебном процессе
-
приказ
МОН
2011 III квартал
не требуется
85
Обеспечение учебной литературой общеобразовательных школ в экспериментальном режиме, связанных с переходом на 12-летнюю модель обучения
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, НАО им. Ы. Алтынсарина, МИО
2011-2013 III квартал
30,791
РБ
30,791
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета (бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования»)
86
Организация мероприятий, связанных с разработкой, внедрением и авторизацией программ Международного бакалавриата с привлечением стратегических партнеров
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» (по согласованию)

Күнкөрісі төмен отбасылардан шыққан мектеп оқушыларын тегін ыстық және дәрумендендірілген тамақпен қамтамасыз ету: 2011 ж. - 205 мың, 2012 ж. - 215 мың, 2013 ж. - 230 мың, 2014 ж. - 245 мың, 2015 ж. - 255 мың
-
БҒМ-ге есеп
ЖАО
2011 - 2015
7223,9
ЖБ
2787,900
ЖБ
2910,800
ЖБ
3176,600
ЖБ
3287,200
ЖБ
19386,4
97
Білім беру және ішкі істер органдарының «Мектепке жол», «Қамқорлық» акцияларын, «Түнгі қаладағы балалар» рейдтік іс-шараларын, оқытумен қамтылмаған балаларды анықтау бойынша аулаларды аралауды өткізуі
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО
2011 - 2015
демеушілер қаражаты есебінен
98
Ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды күтіп-бағу үшін қорғаншыларға (қамқоршыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлеуді жүзеге асыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2013
3111,681
РБ
4159,712
РБ
5561,495
РБ
12832,888
99
3 ауысымдық және апаттық жағдайдағы мектептер орнына жаңа мектептер салу (2011 жыл – 25, 2012 жыл – 50, 2013 жыл - 4, 2014 жыл - 3)
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2015
23440,828
РБ
35052,716
РБ
1517,140
РБ
13300,000
РБ
15900,000
РБ
89210,684
100
Білім беру ұйымдарын жаңа түрлендірілген пәндік кабинеттермен жарақтандыру, жыл сайын 569 ұйым
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2014
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 031 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы)
101
Білім беру ұйымдарын сервистік қызмет көрсетумен лингафонды және мультимедиалық кабинеттермен жарақтандыру, жыл сайын 459 ұйым
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2014
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 031 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011 - 2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру үшін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламасы) және ЖБ-ден көзделген қаражат шегінде
102
Жалпы білім беретін мектептердің спорт залдарын қазіргі заманғы жабдықтармен жарақтау
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО
2013 - 2015
демеушілер қаражаты есебінен
103
Қосымша білім беру педагогтарын және аралас мамандықтар педагог-ұйымдастырушыларын даярлау бағдарламаларын жетілдіру
-
бұйрық
БҒМ
2012
IV тоқсан
талап етілмейді

Обеспечение бесплатным горячим и витаминизированным питанием учащихся школ из малообеспеченных семей: 2011 г.-205 тыс., 2012 г.-215 тыс., 2013 г.-230 тыс., 2014 г.-245 тыс., 2015 г.-255 тыс.
-
отчет в МОН
МИО
2011-2015
7223,9
МБ
2787,900
МБ
2910,800
МБ
3176,600
МБ
3287,200
МБ
19386,4
97
Проведение органами образования и внутренних дел акций «Дорога в школу», «Забота», рейдовых мероприятий «Дети в ночном городе», подворных обходов по выявлению детей, не охваченных обучением
-
информация в МОН
МИО
2011-2015
за счет средств спонсоров
98
Осуществление ежемесячных выплат денежных средств опекунам (попечителям) на содержание детей, оставшихся без попечения родителей
-
информация о реализации в рамках  Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2013
3111,681
РБ
4159,712
РБ
5561,495
РБ
12832,888
99
Строительство новых школ взамен 3-сменных и аварийных школ (2011 год – 25, 2012 год – 50, 2013 год - 4, 2014 год - 3, 2015 год - 3)
-
информация о реализации в рамках  Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2015
23440,828
РБ
35052,716
РБ
1517,140
РБ
13300,000
РБ
15900,000
РБ
89210,684
100
Оснащение организаций образования предметными кабинетами новой модификации, 569 организаций ежегодно
-
информация о реализации в рамках  Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2014
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы»)
101
Оснащение организаций образования лингафонными и мультимедийными кабинетами с сервисным обслуживанием, 459 организаций ежегодно
-
информация о реализации в рамках  Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2014
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 031 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы») и в пределах предусмотренных средств из МБ
102
Оснащение спортивных залов общеобразовательных школ современным оборудованием
-
информация в МОН
МИО
2013-2015
за счет средств спонсоров
103
Усовершенствование программ подготовки педагогов дополнительного образования и педагогов-организаторов смежной специальности
-
приказ
МОН
2012 IV квартал
не требуется

104
Республика бойынша қосымша білім беру ұйымдарының желісін 625-ке дейін арттыру
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО, БҒМ
2011 - 2015
жергілікті бюджеттен көзделген қаражат шегінде
105
Мектеп жасындағы балаларды 100% медициналық тексерумен қамтамасыз ету
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО
2011 - 2015
талап етілмейді
106
Білім беру ұйымдарындағы және балалар-жасөспірімдер мектептеріндегі балаларды спорт секцияларымен қамтамасыз ету
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО
2011 - 2015
талап етілмейді
Мақсат: қоғамның және экономиканың индустриялық-инновациялық даму сұраныстарына сәйкес ТжКБ жүйесін жаңғырту, әлемдік білім беру кеңістігіне ықпалдасу
Нысаналы индикаторлар:
қатысушылардың жалпы санынан кәсіби даярлық деңгейін бағалаудан және біліктілікті беруден алғашқы реттен өткен ТжКБ бітірушілерінің үлесі - 75 %
ТжКБ оқу орындарында мемлекеттік тапсырыс бойынша білім алған түлектердің оқуды бітіргеннен кейінгі алғашқы жылы жұмыспен қамтылғандардың және еңбекке орналасқандардың үлесі - 78 %
ұлттық институционалды аккредиттеу рәсімінен өткен колледждердің үлесі - 10 %
Нәтижелер көрсеткіштері:
мамандықтардың жалпы санынан кәсіптік стандарттармен қамтамасыз етілген ТжКБ мамандықтарының үлесі - 30 %
ТжКБ мамандықтары бойынша жұмыс берушілердің қатысуымен (кәсіптік стандарттар негізінде) әзірленген үлгілік оқу жоспарлары мен бағдарламаларының үлесі - 50 %
жұмыс берушілердің және халықаралық сарапшылардың қатысуымен әзірленген ықпалдастырылған оқыту бағдарламаларының үлесі - 40 %
ТжКБ оқу орындарында мемлекеттік тапсырыс есебінен оқитындардың жалпы санынан кәсіпорындар базасында практикадан өтуге арналған орындармен қамтамасыз етілген білім алушылар үлесі - 85 %
білім алушылардың жалпы санынан жұмыс берушілер қаражаты есебінен ТжКБ білім алушыларының үлесі - 1 %
техникалық және кәсіптік біліммен қамтылған типтік жастағы жастардың үлесі - 20 %
ТжКБ жүйесінде енгізілген оқушы орындарының саны - 2660 оқушы орны
ТжКБ оқушылары үшін жатақханаларда жаңадан енгізілген орындар саны - 1300 орын
ТжКБ оқу орындарының жалпы санынан қазіргі заманғы оқу жабдықтарымен жарақтандырылған оқу орындарының үлесі - 75 %

104
Увеличение сети организаций дополнительного образования по республике до 625
-
информация в МОН
МИО, МОН
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из местного бюджета
105
100 % обеспечение детей школьного возраста медицинским осмотром
-
информация в МОН
МИО
2011-2015
не требуется
106
Обеспечение охвата детей спортивными секциями в организациях образования и детско-юношеских школах
-
информация в МОН
МИО
2011-2015
не требуется
Цель: модернизация системы ТиПО в соответствии с запросами общества и индустриально-инновационного развития экономики, интеграция в мировое образовательное пространство
Целевые индикаторы:
доля выпускников ТиПО, прошедших оценку уровня профессиональной подготовленности и присвоения квалификации с первого раза, от общего числа принявших участие – 75 %
доля занятых и трудоустроенных выпускников учебных заведений ТиПО в первый год после окончания обучения, обучившихся по госзаказу, - 78 %
доля колледжей, прошедших процедуру национальной институциональной аккредитации, - 10 %
Показатели результатов:
доля специальностей ТиПО, обеспеченных профессиональными стандартами, от общего количества  специальностей – 30 %
доля типовых учебных планов и программ по специальностям ТиПО, разработанных с участием работодателей (на основе профессиональных стандартов) – 50 %
доля интегрированных образовательных учебных программ, разработанных с участием работодателей и международных экспертов – 40 %
доля обучающихся, обеспеченных местами для прохождения практики    на базе предприятий, от общего количества обучаемых за счет госзаказа в учебных заведениях ТиПО - 85 %
доля обучающихся ТиПО за счет средств работодателей от общего количества обучающихся – 1 %
охват молодежи типичного возраста техническим и профессиональным образованием - 20 %
количество введенных ученических мест в системе ТиПО - 2660 ученических мест
количество вновь введенных мест в общежитиях для обучающихся ТиПО - 1300 мест
доля учебных заведений ТиПО, оснащенных современным обучающим оборудованием, от их общего количества - 75 %

2012 - 2015
талап етілмейді
125
Халықаралық практикаға сәйкес біліктілікті тәуелсіз сертификаттауды ұйымдастыру және өткізу үшін нормативтік құқықтық жағдайлар жасау
-
БҒМ-ге ақпарат
Мүдделі мемлекеттік органдар, жұмыс берушілердің салалық бірлестіктері
2011
талап етілмейді
126
Мамандардың біліктілігін сертификаттаудың тәуелсіз жүйесін енгізу
-
БҒМ-ге ақпарат
Жұмыс берушілер қауымдастығы, «Атамекен» Одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар, жұмыс берушілердің салалық бірлестіктері
2011 - 2015
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы) және жұмыс берушілердің қаражаты есебінен
127
Кадрларды даярлау үшін ТжКБ оқу орындарын бейіні бойынша ұлттық холдингтер мен компанияларға бекіту
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖАО

2012-2015
не требуется
125
Создание нормативных правовых условий для организации и проведения независимой сертификации квалификаций в соответствии с международной практикой
-
информация в МОН
Заинтересованные государственные органы, отраслевые объединения работодателей
2011
не требуется
126
Внедрение независимой системы сертификации квалификаций специалистов
-
информация в МОН
Ассоциации работодателей, НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию), заинтересованные государственные органы, отраслевые объединения работодателей
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования») и за счет средств работодателей
127
Закрепление учебных заведений ТиПО за национальными холдингами и компаниями по профилю для подготовки кадров
-
информация в МОН
МИО

2011 - 2015
талап етілмейді
128
Жалпы орта білім негізінде қолданбалы бакалавриат бағдарламаларын енгізе отырып, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің мамандықтары жіктеуішін қайта қарау
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2014 - 2015
талап етілмейді
129
Колледждерде жұмыс істеу үшін шетелдін оқытушыларды тарту, жыл сайын 60 адам
-

2011-2015
не требуется
128
Пересмотр классификатора специальностей технического и профессионального, послесреднего образования с внедрением программ прикладного бакалавриата на базе общего среднего образования
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2014-2015
не требуется
129
Привлечение для работы в колледжах зарубежных преподавателей, ежегодно по 60 человек
-

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
ЖАО, БҒМ
2011 - 2015
жергілікті бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 261024000 «ТжКБ ұйымдарында мамандарды даярлау» бюджеттік бағдарламасы)
Мақсат: еңбек нарығының, елдің индустриялық-инновациялық даму міндеттерін, жеке тұлғаның қажеттіліктерін қанағаттандыратын және білім беру саласындағы үздік әлемдік практикаларға сай келетін жоғары білім сапасының жоғары деңгейіне қол жеткізу
Нысаналы индикаторлар:
жұмыс берушілер қоғамдастығында біліктілікті тәуелсіз бағалаудан алғашқы реттен өткен жоғары оқу орындары түлектерінің оған қатысқандардың жалпы санынан үлесі - 35 %
мемлекеттік тапсырыс бойынша оқыған жоғары оқу орындары түлектерінің мамандығы бойынша жоғары оқу орнын бітірген жылы жұмысқа орналасқандар үлесі - 78 %
әлемнің үздік университеттері рейтингінде көрсетілген Қазақстанның жоғары оқу орындарының саны - 1
халықаралық стандарттар бойынша тәуелсіз ұлттық институционалдық аккредиттеуден өткен жоғары оқу орындарының үлесі - 50 %
халықаралық стандарттар бойынша тәуелсіз ұлттық мамандандырылған аккредиттеуден өткен жоғары оқу орындарының үлесі - 20 %
отандық ғылыми зерттеулердің нәтижелерін өндіріске енгізудің негізінде білім мен ғылымды ықпалдастыру жолымен инновациялық қызметті жүзеге асыратын ЖОО-лар үлесі - 10 %
соңғы 5 жыл ішінде импакт-факторлы ғылыми журналдарда жарияланымдары бар профессор-оқытушы құрамның және ғылыми қызметкерлер үлесі - 2 %
Нәтижелер көрсеткіштері:
бакалавриаттың мемлекеттік тапсырыс көлемінен магистратура бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс бойынша оқитындар үлесі - 20 %
оның ішінде бакалавриаттың мемлекеттік тапсырыс көлемінен біржылдық магистратура бағдарламалары бойынша - 14 %
2012 жылдан бастап жыл сайын мемлекеттік тапсырыстың өсуімен PhD докторлық бағдарламалары бойынша мемлекеттік тапсырыс бойынша білім алушылар үлесі - кемінде 1000 адам
Қазақстан Республикасында кредиттерді ауыстырудың еуропалық үлгісі (ECTS) бойынша кредитті қайта ауыстырудың қазақстандық моделін енгізген ЖОО үлесі - 100 %

информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МИО, МОН
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из местного бюджета
(бюджетная программа № 261024000 «Подготовка специалистов в организациях ТиПО»
Цель: достижение высокого уровня качества высшего образования, удовлетворяющего потребности рынка труда, задач индустриально-инновационного развития страны, личности и соответствующего лучшим мировым практикам в области образования.
Целевые индикаторы:
доля выпускников вузов, прошедших независимую оценку квалификации в сообществе работодателей с первого раза, от общего количества принявших участие – 35 %
доля выпускников высших учебных заведений, обучившихся по госзаказу, трудоустроенных по специальности в первый год после окончания вуза, - 78 %
количество вузов Казахстана, отмеченных в рейтинге лучших мировых университетов, - 1 доля вузов, прошедших независимую национальную институциональную аккредитацию по международным стандартам, - 50 %
доля вузов, прошедших независимую национальную специализированную аккредитацию по международным стандартам, - 20 %
доля вузов, осуществляющих инновационную деятельность путем интеграции образования и науки на основе внедрения результатов отечественных научных исследований в производство, – 10 %
доля профессорско-преподавательского состава и научных работников, имеющих публикации в научных журналах с импакт-фактором в течение последних 5 лет, - 2 %
Показатели результатов:
доля обучающихся по госзаказу по программам магистратуры от объема госзаказа бакалавриата – 20 %
в том числе по программам одногодичной магистратуры от объема госзаказа бакалавриата – 14 %
число обучающихся по госзаказу по программам докторов PhD с ежегодным увеличением госзаказа, начиная с 2012 г., - не менее 1000 чел.
доля вузов, внедривших казахстанскую модель перезачета кредитов по типу европейской системы перевода кредитов (ЕСTS) в Республике Казахстан, - 100 %

2015 жылдан бастап «Болашақ» бағдарламасының стипендиаттары магистратурада, докторантурада, бакалавриатта – бір семестрден бір академиялық жылға дейін оқиды, ғылыми тағылымдамадан өтеді - 100 %
Республикалық ЖОО-аралық электрондық кітапханаға қолжетімділігі бар жоғары оқу орындарының үлесі - 55 %
мамандықтар бойынша жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі үлгілік оқу жоспарларындағы жоғары оқу орындарының академиялық еркіндігін кеңейту, бакалавриатта таңдау компонентін ұлғайту - 70 %
жоғары импакт-факторлы ғылыми журналдарда жарияланымдары бар «Назарбаев Университетінің» магистранттары мен докторанттарының үлесі - 10 %

с 2015 года стипендиаты программы «Болашак» обучаются в магистратуре, докторантуре, в бакалавриате – от одного семестра до одного академического года, проходят научные стажировки - 100 %
доля вузов, имеющих доступ к Республиканской межвузовской электронной библиотеке, - 55 %
расширение академической свободы вузов в типовых учебных планах высшего и послевузовского образования по специальностям, расширение компонента по выбору в бакалавриате - 70 %
доля магистрантов и докторантов в «Назарбаев Университете», имеющих публикации в научных журналах с высоким импакт-фактором, - 10 %

жоғары білім беру жүйесіндегі шетелдік студенттердің, оның ішінде коммерциялық негізде оқитындардың үлесі - 2,5 %
техникалық жоғары оқу орындарының жалпы санынан инновациялық құрылымдар, ғылыми зертханалар, технопарктер, орталықтар құрған жоғары оқу орындарының үлесі - 20 %
жоғары оқу орындарының жалпы санынан ғылыми және жобалау-конструкторлық ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерін құрған жоғары оқу орындарының үлесі - 10 %
магистратура мен докторантураны аяқтаған, жоғары оқу орнын бітірген жылы ЖОО-лар мен ғылыми ұйымдарға еңбекке орналасқан жоғары оқу орындары түлектерінің үлесі - 10 %
азаматтық ЖОО-лардың білім беру қызметін МЖӘ есебінен қаржыландыру үлесі - 10 %
азаматтық ЖОО-лардың ғылыми және инновациялық қызметін МЖӘ есебінен қаржыландыру үлесі - 10 %

доля иностранных студентов в системе высшего образования, в том числе обучающихся на коммерческой основе, - 2,5 %
доля вузов, создавших инновационные структуры, научные лаборатории, технопарки, центры, от общего количества технических вузов – 20 %
доля вузов, создавших структурные подразделения научных и проектно-конструкторских организаций от их общего количества, - 10 %
доля выпускников вузов, закончивших магистратуру и докторантуру, трудоустроенных в вузы и научные организации в первый год после окончания вуза, – 10 %
доля финансирования образовательной деятельности гражданских вузов за счет ГЧП - 10 %
доля финансирования научной и инновационной деятельности гражданских вузов за счет ГЧП – 10 %

130
ЖОО-ларды бітірушілердің жұмыс берушілер қоғамдастығының тәуелсіз сараптамасынан өтуі
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖОО-лар, «Атамекен» Одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2014 - 2015
республикалық бюджет қаражаты есебінен
131
Ұлттық біліктілік жүйесі шеңберінде білім беру бағдарламаларын әзірлеу
-
ЖОО-лардың БҒМ-ге ақпараты
БҒМ, ЖОО-лар
2014 - 2015
талап етілмейді
132
Бакалаврлар, магистрлер және PHD докторлар біліктілігін Дублин дескрипторына сәйкестендіру
-
ұсынымдар
БҒМ
2015
І тоқсан
талап етілмейді
133
ECTS түрі бойынша кредиттерді қайта есептеудің қазақстандық моделі жөніндегі халықаралық семинарлар өткізу
-
бұйрық
БҒМ, ЖОО-лар
2011
ІІІ тоқсан
ЖОО-лар қаражаты есебінен
134
2013 жылға дейін магистрлер (5000 адамға дейін) мен докторларды (500 адамға дейін) даярлауға мемлекеттік тапсырысты және 2014 - 2015 жылдары магистратура (бакалавриат тапсырысының көлемінен 20 %) мен докторантура (кемінде 1000 бірлік) бағдарламасы бойынша мемлекеттік тапсырыстың үлесін ұлғайту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
ІІІ тоқсан
496,515
РБ
1836,521
РБ
3183,348
РБ
22383,842
РБ
23832,722
РБ
51732,948
429,05
РБ
2364,933
РБ
2793,983
135
ҮИИДМБ басымдықтарына сәйкес келетін мамандықтар бойынша бакалавриаттың мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ИЖТМ
2011 - 2015
бөлінген мемлекеттік тапсырыс шеңберінде (№ 020 «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» бюджеттік бағдарламасы)
136
Білім беру ұйымдары, кәсіпорындар және ҮИИДМБ жобалары үшін мамандарды даярлайтын ЖОО-ларда мемлекеттік білім беру тапсырысы бойынша оқитын студенттер арасында практикадан өту және еңбекке орналасу жөніндегі шарттар жасасу
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖОО-лар, ЖАО
2012 - 2015
талап етілмейді
137
Болон процесі шеңберінде студенттердің ұтқырлығын, сондай-ақ студенттердің шетелде ҚР Президентінің «Болашақ» стипендиясы есебінен білім алуын (барлық оқу кезеңінде 1 семестрден кем емес) қамтамасыз ету
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖОО-лар, «Болон процесі және академиялық ұтқырлық орталығы» ШЖҚ-дағы РМК, «Халықаралық бағдарламалар орталығы» АҚ (келісім бойынша)
2011 - 2015
200,000
РБ
68,994
РБ
342,000
РБ
342,000
РБ
952,994
«Болашақ» стипендиясы шеңберінде (№ 028 «Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау» бюджеттік бағдарламасы)

130
Прохождение выпускниками вузов независимой оценки квалификации в сообществе работодателей
-
информация в МОН
вузы, НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
2014-2015
за счет средств республиканского бюджета
131
Разработка образовательных программ в рамках национальной квалификационной системы
-
информация вузов в МОН
МОН, вузы
2014-2015
не требуется
132
Приведение квалификации бакалавров, магистров и докторов PhD в соответствие с Дублинскими дескрипторами
-
рекомендации
МОН
2015 І квартал
не требуется
133
Проведение международных семинаров по казахстанской модели перезачета кредитов по типу ECTS
-
приказ
МОН вузы
2011 III квартал
за счет средств вузов
134
Увеличение государственного заказа на подготовку магистров (до 5000 человек) и докторов (до 500 человек) до 2013 года и доли госзаказа по программе магистратуры (20 % от объема заказа бакалавриата) и докторантуры (не менее 1000 единиц) в 2014-2015 годах
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015 ІІІ квартал
496,515
РБ
1836,521
РБ
3183,348
РБ
22383,842
РБ
23832,722
РБ
51732,948
429,05
РБ
2364,933
РБ
2793,983
135
Увеличение государственного образовательного заказа бакалавриата по специальностям, соответствующим приоритетам ГПФИИР
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИНТ
2011-2015
в рамках выделенного государственного заказа
(бюджетная программа № 020 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»)
136
Заключение договоров между организациями образования, предприятиями и студентами, обучающимися по государственному образовательному заказу в вузах, осуществляющих подготовку специалистов для проектов ГПФИИР, по прохождению практики и трудоустройству
-
информация в МОН
вузы, МИО
2012-2015
не требуется
137
Обеспечение мобильности студентов в рамках Болонского процесса, а также обучение студентов зарубежом (не менее 1 семестра за весь период обучения) за счет международной стипендии Президента РК "Болашак"
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, вузы, РГП на ПХВ «Центр Болонского процесса и академической мобильности», АО «Центр международных программ» (по согласованию)
2011-2015
200,000
РБ
68,994
РБ
342,000
РБ
342,000
РБ
952,994
в рамках стипендии "Болашак"
(бюджетная программа № 028 «Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»)

161
Ұлттық рейтингтерді өткізуде мемлекеттік қаржылық қолдауды қамтамасыз ету
-
рейтингтер
БҒМ
2011 - 2015
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету» бюджеттік бағдарламасы)
162
Шетелдік студенттерді тарту, халықаралық шарттар шеңберінде баламалы алмасуды, сондай-ақ Ауғанстан азаматтарына арналған білім беру бағдарламаларын іске асыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
мемлекеттік тапсырыс шеңберінде (№ 020 «Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету» бюджеттік бағдарламасы)
163
Республикалық ЖОО-аралық электрондық кітапхана арқылы студенттердің әлемнің жетекші университеттерінің білім беру ресурстарына қолжетімділігін қамтамасыз ету
-
БҒМ-ға ақпарат
ЖОО-лар, Қазмем ҒТА
2012 - 2015
ЖОО-лар қаражаты есебінен
164
Жеке секторды тарта отырып, ЖОО-ларды, ғылыми ұйымдар мен өндірісті инновациялық инфрақұрылым құруға ынталандыру жөніндегі ұсыныстар енгізу
-
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
БҒМ
2011
IV тоқсан
талап етілмейді
165
Жұмыс істеп тұрған ЖОО-ларда қазіргі заманғы жабдықтары бар ғылыми және жобалық-конструкторлық ұйымдардың бірлескен құрылымдық бөлімшелерін, оның ішінде жеке сектордың қаражатын тарту арқылы ЖОО-лардың құрылымдық бірліктері болып табылатын 4 орталық құру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖОО-лар
2011 - 2015
4200,000
РБ
4200,000
ЖОО-лардың материалдық және материалдық емес активтері, материалдық базаны нығайтуға, ғылыми зерттеулерге арналған қаражаты және жеке инвесторлардың қаражаты есебінен  (№ 055 «Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер» бюджеттік бағдарламасы)
166
Инновациялық құрылымдарды: бизнес-инкубаторларды, технопарктерді, ғылыми әзірлемелер мен технологияларды коммерцияландыру орталықтарын ЖОО-лардың негізінде құру үшін базалық ЖОО-ларды айқындау тетіктерін әзірлеу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2012
IV тоқсан
талап етілмейді
167
«Энергетика», «Мұнай өңдеу және мұнай-газ секторының инфрақұрылымы», «Химиялық өнеркәсіп», «Металлургия және дайын металлургиялық өнімдер өндірісі», «Машина жасау», «Жеңіл өнеркәсіп» бағыттары бойынша бизнес-инкубаторлар, технопарктер, ғылыми әзірлемелер мен технологияларды коммерцияландыру орталықтарын құру
-
БҒМ-ге ақпарат
ЖОО-лар, БҒМ
2013 - 2015
ЖОО-лардың материалдық және материалдық емес активтері, материалдық базаны нығайтуға, ғылыми зерттеулерге арналған қаражаты және жеке инвесторлардың қаражаты есебінен  (№ 055 «Іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер» бюджеттік бағдарламасы)

161
Обеспечение государственной финансовой поддержки в проведении национальных рейтингов
-
рейтинги
МОН
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 008 «Методологическое обеспечение системы образования»)
162
Привлечение иностранных студентов, осуществление эквивалентного обмена в рамках международных договоров, а также реализация образовательных программ для афганских граждан
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015
в рамках государственного заказа
(бюджетная программа № 020 «Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся»)
163
Обеспечение доступа студентов к лучшим образовательным ресурсам ведущих зарубежных университетов мира через Республиканскую межвузовскую электронную библиотеку
-
информация в МОН
Вузы, КазгосИНТИ
2012-2015
за счет средств вузов
164
Внесение предложений по стимулированию вузов, научных организаций и производства по созданию инновационной инфраструктуры с привлечением частного сектора
-
предложение в Правительство Республики Казахстан
МОН
2011 IV квартал
не требуется
165
Создание в действующих вузах совместных структурных подразделений научных и проектно-конструкторских организаций с современным оборудованием, в том числе 4-х центров, являющихся структурными единицами вузов путем привлечения средств частных инвесторов
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, вузы
2011-2015
4200,000
РБ
4200,000
за счет материальных и нематериальных активов вузов, средств на укрепление материальной базы, научные исследования и частных инвесторов
(бюджетная программа № 055 «Фундаментальные и прикладные научные исследования»)
166
Разработка механизмов определения базовых вузов для создания на их основе инновационных структур: бизнес-инкубаторов, технопарков, центров коммерциализации научных разработок и технологий
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2012 IV квартал
не требуется
167
Создание бизнес-инкубаторов, технопарков, центров коммерциализации научных разработок и технологий по направлениям «Энергетика», «Нефтепереработка и инфраструктура нефтегазового сектора», «Химическая промышленность», «Металлургия и производство готовых металлических продуктов», «Машиностроение», «Легкая промышленность
-
информация в МОН
Вузы, МОН
2013-2015
за счет материальных и нематериальных активов вузов, средств на укрепление материальной базы, научные исследования и частных инвесторов
(бюджетная программа № 055 «Фундаментальные и прикладные научные исследования»)

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2012 - 2015
талап етілмейді
Мақсат: жастардың бойында белсенді азаматтық ұстанымды, әлеуметтік жауапкершілікті, отансүйгіштік сезімін, жоғары адамгершілік және көшбасшылық қасиеттерді қалыптастыру
Нысаналы индикатор: жастардың жалпы санынан жастар саясаты мен патриоттық тәрбие саласындағы іс-шараларды іске асыруға белсенді түрде қатысатын жастар үлесі - 31 %
Нәтижелер көрсеткіштері:
депутаттардың жалпы санынан барлық деңгейлердегі өкілді органдарға сайланған жастар үлесі – 3,9 %
жастар ұйымдарының қызметіне қатысатын жастар үлесі - 28 %
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік маңызы бар жобаларды іске асыруға тартылған республикалық жастар ұйымдарының үлесі - 20 %

информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2012-2015
не требуется
Цель: формирование у молодежи активной гражданской позиции, социальной ответственности, чувства патриотизма, высоких нравственных и лидерских качеств
Целевой индикатор: доля молодежи, принимающей активное участие в реализации мероприятий в сфере молодежной политики и патриотического воспитания от общей численности молодежи, - 31 %
Показатели результатов:
доля молодежи, избранной в представительные органы на всех уровнях от общего числа депутатов, – 3,9 % доля молодежи, участвующей в деятельности молодежных организаций, – 28 %
доля республиканских молодежных организаций, привлеченных к реализации социально значимых проектов в рамках государственного социального заказа, - 20 %

Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу» бюджеттік бағдарламасы)
188
Жыл сайынғы Ұлттық Дельфи ойындарын өткізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу» бюджеттік бағдарламасы)
189
Жобаларды іске асыру арқылы жастар ортасында қайырымдылық мәдениетін қалыптастыруға бағытталған іс-шараларды жүзеге асыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ
2011 - 2015
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу» бюджеттік бағдарламасы)
190
Еріктілер, әскери-патриоттық ұйымдар, әскери-спорттық, әскери-іздестіру және спорттық-техникалық клубтар желісін қалыптастыру арқылы студент жастарды әскери-патриоттық тәрбиелеуді дамыту
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2015
180,000
РБ
151,863
РБ
213,850
РБ
233,100
РБ
254,080
РБ
1032,893
191
Жастардың жастар саясатын дамытуға қатысты ұсыныстарын талқылау жөніндегі халықаралық сарапшылардың және ҮЕҰ қатысуымен өңірлік кездесулерді ұйымдастыру
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011
ІІІ тоқсан
республикалық бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөнінде іс-шаралар жүргізу» бюджеттік бағдарламасы)
192
Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы   шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ, ЖАО
2011 - 2015
жергілікті бюджеттен көзделген қаражат шегінде (№ 261037100 «Кәмелетке толмағандарды бейімдеу орталығының қызметін ұйымдастыру» бюджеттік бағдарламасы)
193
Жоғары оқу орындары проректорларының, жастар ісі комитеттері өкілдерінің қатысуымен ЖОО-лардағы тәрбие жұмысының өзекті мәселелері бойынша ұйымдастырушылық-практикалық іс-шараларды өткізу
-
Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 4 наурыздағы № 931 Жарлығы    шеңберінде іске асыру туралы ақпарат
БҒМ

информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»)
188
Проведение ежегодных Национальных Дельфийских игр
-
информация  о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»)
189
Осуществление мероприятий, направленных на формирование культуры благотворительности в молодежной среде через реализацию проектов
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»)
190
Развитие военно-патриотического воспитания студенческой молодежи посредством формирования сети волонтерских, военно-патриотических организаций, военно-спортивных, военно-поисковых и спортивно-технических клубов
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2015
180,000
РБ
151,863
РБ
213,850
РБ
233,100
РБ
254,080
РБ
1032,893
191
Организация региональных встреч с участием международных экспертов и НПО по обсуждению предложений молодежи касательно развития молодежной политики
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011 ІІІ квартал
в пределах предусмотренных средств из республиканского бюджета
(бюджетная программа № 040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»)
192
Обеспечение функционирования центров адаптации несовершеннолетних
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН, МИО
2011-2015
в пределах предусмотренных средств из местного бюджета
(бюджетная программа № 261037100 «Организация деятельности Центра адаптации несовершеннолетних)»
193
Проведение организационно-практических мероприятий по актуальным вопросам воспитательной работы в вузах с участием проректоров вузов, представителей комитетов по делам молодежи
-
информация о реализации в рамках Указа Президента Республики Казахстан № 931 от 4 марта 2010 года
МОН

ҮИИДМБ - Қазақстан Республикасын үдемелі индустриялық-инновациялық дамыту жөніндегі 2010 - 2014 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарлама
ММ - мемлекеттік мекеме
АКТ - ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
БАИ - біліктілікті арттыру институты
ҚазҰПУ – Абай атындағы Қазақ ұлттық педагогикалық университеті
ЖБ - жергілікті бюджет
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ЖАО - жергілікті атқарушы органдар
ШЖМ - шағын жинақталған мектептер
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі
ҒЗИ - ғылыми-зерттеу институты
ҰБСБО - Ұлттық білім сапасын бағалау орталығы
ҰБСБО - Ұлттық білім статистикасы мен бағалау орталығы
ҮЕҰ - үкіметтік емес ұйымдар
«Атамекен» Одағы» ҚҰЭП - «Атамекен» Одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы
облБАИ - облыстық біліктілікті арттыру институты
ЭЫДҰ – Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
МАБ - мемлекеттік аралық бақылау
ҚР ҮҚ - Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ПОҚ - профессорлық-оқытушылық құрам
РБ - республикалық бюджет
РМК - республикалық мемлекеттік кәсіпорын
РМҚК - республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
ББҰБРИ - Білім беру жүйесінің басшы және ғылыми-педагогикалық кадрлары біліктілігін арттыратын республикалық институт
ҚР - Қазақстан Республикасы
РҒПО - республикалық ғылыми-практикалық орталығы
БАҚ - бұқаралық ақпарат құралдары
АҚШ - Америка Құрама Штаттары
ТжКБ - техникалық және кәсіптік білім
ОӘК - оқу-әдістемелік кешен
ОӘК - оқу-әдістемелік кеңес
ББ – Астана, Алматы қалалары, облыстарының білім басқармалары
ҮИИД - үдемелі индустриялық-инновациялық даму
1 Мұнай және газ, Көлік және коммуникация, Индустрия және жаңа технологиялар, Ауыл шаруашылығы, Білім және ғылым министрліктері, Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі

ГПФИИР – Государственная программа по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан на 2010 – 2014 годы
ГУ – Государственное учреждение
ИКТ – информационно-коммуникационные технологии
ИПК – институт повышения квалификации
КазНПУ – Казахский национальный педагогический университет имени Абая
МБ – местный бюджет
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МИО – местные исполнительные органы
МКШ – малокомплектные школы
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций
НИИ – научно-исследовательский институт
НЦОКО – Национальный центр оценки качества образования
НЦОСО – Национальный центр образовательной статистики и оценки
НПО – неправительственные организации
НЭПК «Союз «Атамекен» – Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»
облИПК – областной институт повышения квалификации
ОЭСР – Организация экономического сотрудничество и развития
ПГК – промежуточный государственный контроль
ПП РК – постановление Правительства Республики Казахстан
ППС – профессорско-преподавательский состав
РБ – республиканский бюджет
РГП – Республиканское государственное предприятие
РГКП – Республиканское государственное казенное предприятие
РИПКСО – Республиканский институт повышения квалификации руководящих и научно-педагогических кадров системы образования
РК – Республика Казахстан
РНПЦ - Республиканский научно-практический центр
СМИ – средства массовой информации
США – Соединенные Штаты Америки
ТиПО – техническое и профессиональное образование
УМК – учебно-методический комплекс
УМС – учебный методический совет
УО – управления образования областей, городов Астана, Алматы
ФИИР – форсированное индустриально-инновационное развитие
1 Министерства нефти и газа, транспорта и коммуникаций, индустрии и новых технологий, сельского хозяйства, образования и науки, Агентство по делам спорта и физической культуры