"Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 - 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 сәуірдегі № 330 қаулысы
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 "Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011-2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2013 года № 330
Примечание РЦПИ!
Вводится в действие с 1 января 2013 года.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. «Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 19 ақпандағы № 160 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 20, 254-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Сапалы білімге қол жеткізуді қамтамасыз ету» деген 1-стратегиялық бағытта:

1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2011 года № 160 «Об утверждении Стратегического плана Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011 – 2015 годы» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 20, ст. 254) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2011-2015 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Обеспечение доступности качественного образования»:

3.5. Балалар мен жасөспірімдер қозғалысын дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізу
-
х
х
х
х
3.6. Мемлекеттік жастар саясатының өзекті мәселелері бойынша әлеуметтік зерттеулер жүргізу
-
х
х
х
х
»;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
3.7. 2020 жылға дейінгі Жастар саясаты тұжырымдамасын әзірлеу және іске асыру
х
х
х
»;
«Функционалды мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Балалар мен жастардың дамуы үшін жағдайлар жасау, оларды елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына тарту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жүйесінің тиімділігін арттыру» деген 3.1-мақсатта:
«Балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін мемлекеттік қорғаудың негізгі кепілдіктерін қамтамасыз ету» деген 3.1.1-міндетте:
«Стратегиялық бағыттың, мемлекеттік органның мақсаттары мен міндеттерін іске асыру бойынша іс-шараларда» деген бағанда:
«Жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру органдарының және білім беру ұйымдарының қызметін балалардың аталған санаттарын орналастыру және олардың құқығын қорғау мәселелері бойынша тексеру» деген сөздер алынып тасталсын;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Балалар мен жастардың дамуы үшін жағдайлар жасау, оларды елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына тарту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Балалардың құқықтары мен заңды мүдделерін қорғау жүйесінің тиімділігін арттыру» 3.1-мақсатта:
«Әлеуметтік жетімдіктің профилактикасы және алдын алу» деген 3.1.2-міндетте мына:
«
1. Кәмелетке толмағандардың жалпы санынан қараусыз және қадағалаусыз қалған балалардың деңгейі
ІІМ, жергілікті атқарушы органдар
Қараусыз және қадағалаусыз қалған балаларды анықтау және жеткізу бойынша жұмысты ұйымдастыру.
Қараусыз және қадағалаусыз қалған балаларды есепке алуды жүргізу.
Статистикалық ақпаратты ұсыну.
»
деген жол алынып тасталсын;
«Тәуекелдерді басқару» деген 6-бөлімде:
«Сыртқы тәуекелдерде» мына:
«
14. Кәмелетке толмағандар арасындағы қараусыздық пен панасыздықтың алдын алу мәселесі бойынша жергілікті атқарушы органдардың ведоствоаралық үйлестіруі төмен
Анықталған қараусыз және панасыз қалған балалар санының төмендеуі.
Қараусыз және панасыз қалған кәмелетке толмағандардың саны артуда
Ведомствоаралық үйлестіруді күшейту
»
деген жол алынып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 10 сәуірдегі
№ 330 қаулысына
қосымша

3.5. Проведение мероприятий по развитию детско-юношеского движения
-
х
х
х
х
3.6. Проведение социологических исследований по актуальным вопросам государственной молодежной политики
-
х
х
х
х
»;
дополнить строкой следующего содержания:
«
3.7. Разработка и реализация Концепции молодежной политики до 2020 года
х
х
х
»;
в разделе 4. «Развитие функциональных возможностей»:
в стратегическом направлении 3. «Создание условий для развития детей и молодежи, вовлечения их в социально-экономическое развитие страны»:
в цели 3.1. «Повышение эффективности системы охраны прав и защиты законных интересов детей»:
в задаче 3.1.1. «Обеспечение основных гарантий государственной защиты прав и законных интересов детей»:
в графе «Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа»:
слова «Проверка деятельности органов образования и организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, по вопросам устройства данной категории детей и защиты их прав.» исключить;
в разделе 5. «Межведомственное взаимодействие»:
в стратегическом направлении 3. «Создание условий для развития детей и молодежи, вовлечения их в социально-экономическое развитие страны»:
в цели 3.1. «Повышение эффективности системы охраны прав и защиты законных интересов детей»:
в задаче 3.1.2. «Профилактика и предупреждение социального сиротства» строку:
«
1. Уровень беспризорности и безнадзорности от общего количества несовершеннолетних
МВД, местные исполнительные органы
Организация работы по выявлению и доставлению безнадзорных и беспризорных детей.
Ведение учета беспризорных и безнадзорных детей.
Предоставление статистической информации.
»
исключить;
в разделе 6. «Управление рисками»:
в «Внешние риски» строку:
«
14. Слабая межведомственная координация местных органов по вопросу профилактики беспризорности и безнадзорности среди несовершеннолетних
Снижение числа выявленных беспризорных и безнадзорных детей.
Увеличение числа беспризорных и безнадзорных несовершеннолетних
Усиление межведомственной координации
»
исключить;
раздел 7. «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2013 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 апреля 2013 года № 330

7-бөлім. Бюджеттік бағдарламалар
7.1. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарлама
001 «Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру»
Сипаты
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің орталық аппаратын және оның аумақтық органдарын ұстау; білім беру саласында азаматтардың конституциялық құқықтары мен бостандықтарының сақталуын қамтамасыз ету; білім беру саласында бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыру; білім беру сапасын басқаруды жүзеге асыру; білім және ғылым саласында нысаналы және халықаралық бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру; Қазақстан Республикасының білім туралы заңнамасының сақталуына бақылау жүргізу, білім беру ұйымдарында мемлекеттік аттестаттау жүргізу, ғылыми атақ беру жөніндегі аттестаттау істерін сараптамадан өткізу жұмысын (қызметін) орындағаны үшін ақы төлеу; ғылыми мекемелерді аттестаттау және аккредиттеу; мемлекеттік аттестаттау рәсімін өткізу үшін аттестаттау комиссиясының қызметіне ақы төлеу. Мемлекеттік үлгідегі құжаттар мен медальдарды дайындау және беру жөніндегі қызметтерді сатып алу. Мемлекеттік гранттар тағайындау. Балалардың құқықтарын қорғау жөніндегі іс-шараларды өткізу. Мемлекеттік жастар саясаты саласындағы басқару жүйесін жетілдіру. Мемлекеттік жастар саясатын іске асырудағы үдерістерді талдауды және болжауды жүзеге асыру.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы

Раздел 7. Бюджетные программы
7.1. Бюджетные программы
Бюджетная программа
001 «Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки»
Описание
Содержание центрального аппарата Министерства образования и науки и его территориальных органов; обеспечение соблюдения конституционных прав и свобод граждан в области образования; реализация единой государственной политики в области образования; осуществление управления качеством образования; разработка и реализация целевых и международных программ в области образования и науки; проведение контроля за соблюдением законодательства Республики Казахстан об образовании, проведение государственной аттестации в организациях образования, оплата за выполнение работ (услуг) по экспертизе аттестационных дел по присуждению ученых степеней; аттестация и аккредитация в научных учреждениях; оплата услуг аттестационных комиссий для проведения процедуры государственной аттестации. Приобретение услуг по изготовлению и выдаче документов государственного образца и медалей. Присуждение государственных грантов. Проведение мероприятий по охране прав детей. Совершенствование системы управления в сфере государственной молодежной политики. Осуществление анализа и прогнозирования тенденций в реализации государственной молодежной политики.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
Осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная
текущая/развитие
текущая

31,0
34,0
35,0
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге
486 243
547 200
636 631
759 352
748 819
785 692
795 551
Бюджеттiк бағдарлама
007 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер»
Сипаты
Бiлiм беру жүйесiнiң теориялық-әдiснамалық негiздерiн, даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтiк қолдаудың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн жетiлдiру, оқыту мен тәрбиенiң инновациялық әдiстерi мен технологияларын әзiрлеу және енгiзу, ғылыми-педагогикалық қамтамасыз етуді әзірлеу, бiлiмдi дамытуды реформалау, қолдау және жұмыс iстеу процесiн ғылыми және ғылыми-әдiстемелiк сүйемелдеу, педагогикалық ғылымның өнімді ұйытқысын сақтау, бiлiмдi жаңғырту жағдайында бiлiктiлiк пен кәсiптiк қайта даярлаудың теориялық-әдiснамалық негiздерi және ғылыми-әдiстемелiк қамтамасыз ету, оның республикалық әлеуметтiк-экономикалық дамуындағы рөлiн арттыру
Бюджеттiк бағдарламаның түрi
мазмұнына қарай
мемлекеттiк функцияларды, өкiлеттiктердi жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттiк қызметтердi көрсету
iске асыру тәсiлiне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттiк бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткiштерiнiң атауы
өлшем бiрлiгi
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тiкелей нәтиже көрсеткiштерi
Бiлiм беру саласында жүргiзiлген қолданбалы ғылыми зерттеулер бағыттарының саны
бiрлiк
4
4
4
Даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтiк қолдаудың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн жетiлдiру бойынша бiлiм беру саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулердiң саны
бiрлiк
4
5
5
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерi
Елдiң бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру тұрғысында мектепке дейiнгi және жалпы орта бiлiм беру жүйесiн жаңғыртудың және оның жұмыс iстеуiнiң ғылыми-әдiстемелiк негiздерi бойынша орындалған ғылыми жобалардың шамамен алғандағы саны
бiрлiк
-
30
30
12 жылдық мектеп жағдайында, арнайы (түзеу) бiлiм беру ұйымдарында, республиканың жоғары оқу орындарында, мектепке дейiнгi балалар ұйымдарында оқыту процесiн сапалық жақсарту
сапа көрсеткiштерi
Ғылыми-техникалық бағдарламаларды орындауға қатысатын жоғары оқу орындарының жоспарлы үлесi
%
40
41
43
тиiмдiлiк көрсеткiштерi
Даму мүмкiндiктерi шектеулi балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтiк қолдаудың ғылыми-әдiстемелiк негiздерiн жетiлдiру бойынша бiлiм беру саласындағы 1 ғылыми бағытқа арналған орташа шығыс
мың теңге

31,0
34,0
35,0
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
486 243
547 200
636 631
759 352
748 819
785 692
795 551
Бюджетная программа
007 «Прикладные научные исследования»
Описание
Совершенствование теоретико-методологических основ системы образования, научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии, разработка и внедрение инновационных методов и технологий обучения и воспитания, разработка научно-педагогического обеспечения, научное и научно-методическое сопровождение процесса реформирования, поддержки и функционирования развития образования, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, теоретико-методологические основы и научно-методическое обеспечение квалификации и профессиональной переподготовки кадров в условиях модернизации образования, повышение ее роли в социально-экономическом развитии республики.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование мероприятий и показателей бюджетной программы
Ед. изм.
отчетный период
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количество направлений проведенных прикладных научных
исследований в области образования
ед.
4
4
4
Количество прикладных научных исследований в области образования по совершенствованию научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии
ед.
4
5
5
показатели конечного результата
Ориентировочное количество выполненных научных проектов по научно-методическим основам модернизации и функционирования системы дошкольного и общего среднего образования в контексте повышения конкурентоспособности страны.
ед.
-
30
30
Качественное улучшение процесса обучения в условиях 12-летней школы, в специальных (коррекционных) организациях образования, в высших учебных заведениях республики, детских дошкольных организациях.
показатели качества
Предполагаемая доля вузов, участвующих в выполнении проектов научно-технических программ
%
40
41
43
показатели эффективности
Средний расход по 1-му научному направлению в области образования по совершенствованию научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии
тыс.
тенге

7 802,0
6 604,0
7 656,6
бюджет шығыстарының көлемi
мың теңге
118 722,0
147 124,9
139 494,0
Бюджеттік бағдарлама
008 «Білім беру жүйесін әдіснамалық қамтамасыз ету»
Сипаттамасы
Білім беру саласында қызмет көрсететін республикалық ұйымдар мен шетелдегі қазақ диаспорасы үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу және байқаудан өткізу, қайта шығару және тасымалдау. Білім берудің арнайы (түзету) ұйымдары үшін перспективалық оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу, аудару. Ресей оқулықтары мен оқу-әдістемелік кешендерін Қазақстан Республикасының стандарттарына сәйкес бейімдеу (қайта өңдеу). 12 жылдық мектеп үшін оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу, басып шығару, байқаудан өткізу және тасымалдау. Оқу әдебиетінің сараптамасы. «Өзін-өзі тану» пәні бойынша оқулықтар және оқу-әдістемелік, оның ішінде электрондық кешендерді әзірлеу. Байқоңыр қаласының мектептері үшін оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді әзірлеу және басып шығару, байқаудан өткізу және тасымалдау.
Білім берудегі жалпы әлемдік үрдістерді ескере отырып, білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз етуді жетілдіру, білім беруді басқару жүйесін жетілдіру. Білім беру ұйымдары беретін оқу материалының сапасы мен игерілу деңгейін өлшеу, білім беру ұйымдарында оқу материалын оқыту сапасын айқындау, оқушы контингенттерін құру тетіктерін жетілдіру. Кәсіптік білім беру бағдарламаларын аккредиттеуді жүргізу.
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарын бітірушілерінің кәсіптік даярлық деңгейін бағалауды және оларға біліктілік беруді жүргізу.
Білім беру жүйесінің жай-күйіне мониторингті жүзеге асыру, TIMSS халықаралық бағдарламасы бойынша білім сапасына зерттеулер жүргізу, ұлттық бірыңғай тестілеу, мемлекеттік аралық бақылау және кешенді тестілеу нәтижелерін жыл сайынғы талдау; білім беруге қашықтықтан мониторинг жүргізу нысанын әзірлеу және енгізу, білім беру жай-күйінің жаңа көрсеткіштері мен индикаторларын байқаудан өткізу және енгізу, білім сапасын басқару бойынша әдістемелік ұсынымдар әзірлеу, білім жүйесі мекемелері мен ұйымдары білім статистикасының ақпараттық ресурстарын бірыңғай дерекқорға біріктіру, жыл сайын Қазақстан Республикасындағы білім берудің жай-күйі мен дамуы туралы ұлттық баяндаманы дайындау. Халықаралық аккредиттеу агенттіктерінің қызметін сол елдерге (Еуропа, АҚШ, Аустралия) бару арқылы зерттеу, жоғары кәсіптік білімді қамтамасыз етудің халықаралық желісінің жұмысына, тәуелсіз мемлекеттер достастығы мен Балтық елдерінің білім сапасын қамтамасыз етудің Еуразиялық желісіне, Еуропалық консорциумның сапаны қамтамасыз ету жөніндегі Еуропалық қауымдастығының OECD конференциясына қатысу. Балалар құқықтарын қорғау саласындағы әдіснамалық қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларды жүргізу. Мектеп оқушыларының функционалдық сауаттылығы жөнінде іс-шараларды жүргізу. Білім беру деңгейлері бойынша біліктіліктің және кәсіптік стандарттардың салалық шеңберін әзірлеу.
Бюджеттік бағдарлама түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
«Өзін - өзі тану» пәні бойынша (оның ішінде электрондық) 12 жылдық мектеп, техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдары үшін әзірленген оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер атауларының жоспарлы саны
бірлік

7 802,0
6
604,0
7
656,6
объем бюджетных расходов
тыс.
тенге
118 722,0
147
124,9
139
494,0
Бюджетная программа
008 «Методологическое обеспечение системы образования»
Описание
Издание, переиздание и транспортировка учебников и учебно-методических комплексов для республиканских организаций, предоставляющих услуги в области образования, и казахской диаспоры за рубежом. Разработка, перевод перспективных учебников и учебно-методических комплексов для специальных (коррекционных) организаций образования. Адаптация (переработка) российских учебников и учебно-методических комплексов в соответствии со стандартами Республики Казахстан. Разработка, издание, апробация и транспортировка учебников и учебно-методических комплексов для 12-летней школы. Экспертиза учебной литературы. Разработка учебников и учебно-методических комплексов по предмету «Самопознание», в том числе электронных. Издание и переиздание, транспортировка учебников и учебно-методических комплексов для школ г. Байконыр.
Совершенствование методического обеспечения системы образования с учетом общемировых тенденций в образовании, совершенствование системы управления образования. Измерение качества и степени усвоения учебного материала, предоставляемого организациями образования, определение качества преподавания учебного материала в организациях образования, совершенствование механизмов формирования контингентов обучающихся. Проведение аккредитации профессиональных образовательных программ. Проведение оценки уровня профессиональной подготовленности и присвоения квалификации выпускников организаций технического и профессионального образования. Осуществление мониторинга состояния системы образования, проведение исследований качества образования по международной программе TIMSS, анализ ежегодных результатов единого национального тестирования, промежуточного государственного контроля и комплексного тестирования, разработка и внедрение дистанционной формы образовательного мониторинга, апробация и внедрение новых показателей и индикаторов состояния образования, разработка методических рекомендаций по управлению качеством образования, объединение информационных ресурсов образовательной статистики учреждений и организаций системы образования в единую базу данных, ежегодная подготовка Национального доклада о состоянии и развитии образования в Республике Казахстан. Изучение деятельности международных аккредитационных агентств с посещением их стран (Европа, США, Австралия), участие в работе Международной сети обеспечения качества высшего образования, Евразийской сети обеспечения качества образования стран содружества независимых государств и Балтии, конференций ОЕСD Европейской Ассоциации по обеспечению качества Европейского консорциума. Проведение мероприятий по методологическому обеспечению в сфере защиты прав детей. Проведение мероприятий по функциональной грамотности школьников. Разработка отраслевой рамки квалификации и профессиональных стандартов по уровням образования.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование мероприятий и показателей бюджетной программы
Ед. изм.
отчетный период
плановый период
2014 год
2015 год
2009 года
2010 года
2011 года
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Планируемое количество наименований разработанных учебников и учебно-методических комплексов для 12-летней школы, организаций технического и профессионального образования, по предмету «Самопознание» (в том числе электронные)
ед.

7 534 745
12 717 461
33 208 250
Бюджеттік бағдарлама
040 «Жастар саясаты және азаматтарды патриоттық тәрбиелеу жөніндегі іс-шараларды жүргізу»
Сипаттамасы
Жастар саясатын іске асыру жөніндегі нормативтік және әдіснамалық базаны жетілдіру, жастар арасындағы ахуалға талдау жүргізу, жастардың өзекті проблемалары мен оларды шешу жолдарын анықтау; әлеуметтік зерттеулер; жастар саясатын іске асырудың мониторингі, жастар саясатын және патриоттық тәрбиелеуді іске асыруды ғылыми-әдістемелік, ақпараттық және консультативтік сүйемелдеу; жастарды елдің қоғамдық-саяси және әлеуметтік-экономикалық дамуына тартуға бағытталған іс-шаралар кешенін өткізу; республикалық және облыстық деңгейде жастар ұйымдарына арналған ресурстық орталықтар қызметін қамтамасыз ету; жастар ұйымдарының әлеуметтік маңызды жобалары конкурсын өткізуді қамтамасыз ету, жобаларды іске асыруды әдістемелік сүйемелдеу, жобаларды іске асыру сапасының мониторингі, жастардың еңбек жасақтарын қалыптастыру; талантты жастарды қолдау, көпшілік іс-шаралар өткізу және әдістемелік құралдар әзірлеу арқылы патриоттық тәрбиелеу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
Мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіштері
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде әлеуметтік маңызы бар жобаларды конкурстық негізде жоспарлы іске асыру, кемінде
бірлік
26
34
20
20
16
16
16
Қоғамдық көгалдандыру жұмыстарына тартылған білім алушы жастардың шамамен алғандағы саны
адам
12 000
12 000
12 000
12 000
12 000
12 000
12 000
Түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жастардың жалпы санынан мемлекеттік жастар саясаты және патриоттық тәрбиелеу саласындағы іс-шараларды іске асыруға белсене қатысатын жастардың шамамен алғандағы үлесі
%
20
22
25
25
25
28
31
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджет шығыстарының көлемі
мың теңге

7 534 745
12 717 461
33 208 250
Бюджетная программа
040 «Проведение мероприятий по молодежной политике и патриотическому воспитанию граждан»
Описание
Совершенствование нормативной и методологической базы по реализации молодежной политики, проведение анализа ситуации в молодежной среде, определение актуальных проблем молодежи и путей их решения; социологические исследования, мониторинг реализации молодежной политики; научно-методическое, информационное и консультативное сопровождение реализации молодежной политики и патриотического воспитания; проведение комплекса мероприятий, направленных на вовлечение молодежи в общественно-политическое и социально-экономическое развитие страны; обеспечение деятельности ресурсных центров для молодежных организаций на республиканском и областном уровне, обеспечение проведения конкурса социально значимых проектов молодежных организаций, методическое сопровождение реализации проектов, мониторинг качества реализации проектов, формирование молодежных трудовых отрядов, поддержка талантливой молодежи, патриотическое воспитание через проведение массовых мероприятий и разработку методических пособий.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование мероприятий и показателей бюджетной программы
Ед. изм.
отчетный период
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Планируемая реализация социально значимых проектов на конкурсной основе в рамках государственного социального заказа, не менее
ед.
26
34
20
20
16
16
16
Ориентировочное количество привлеченной учащейся молодежи к озеленительным общественным работам
чел.
12 000
12 000
12 000
12 000
12 000
12 000
12000
Показатели конечного результата
Ориентировочная доля молодежи, принимающей активное участие в реализации мероприятий в сфере государственной молодежной политики и патриотического воспитания, от общей численности молодежи
%
20
22
25
25
25
28
31
показатели качества
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс. тенге

407 031,0
1 376 962
1 530 792
1 564 167
1 569 535
Бюджеттік бағдарлама
055 «Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет»
Сипаттамасы
Жаңа білімдер туралы, табиғи және әлеуметтік жүйелер туралы ғылыми зерттеулерді әкімшілендіру, экономиканың, қоғамның орнықты дамуының, ғылымның жүйелі қайта өзгерулерінің ғылыми негіздерін әзірлеу; әлемдік деңгейдегі жаңа ғылыми нәтижелерін алуға және Қазақстанның экономикалық өсуіне алып келетін ТМД-ға қатысушы мемлекеттердің әлемдік ғылыми еңбек бөлінісіндегі жалпы ғылыми-технологиялық кеңістігі аясында қазақстандық ғылымның ұстанымдарын нығайту.
Білім беру жүйесінің теориялық-әдіснамалық негіздерін, даму мүмкіндіктері шектеулі балаларды түзеу-педагогикалық және әлеуметтік қолдаудың ғылыми-әдістемелік негіздерін жетілдіру, оқыту мен тәрбиенің инновациялық әдістері мен технологияларын әзірлеу және енгізу, ғылыми-педагогикалық қамтымды әзірлеу, білімді дамытуды реформалау, қолдау және жұмыс істеу процесін ғылыми және ғылыми-әдістемелік сүйемелдеу, педагогикалық ғылымның өнімді ұйытқысын сақтау, білім беруді жаңғырту жағдайында кадрлардың біліктілігі мен кәсіптік қайта даярлануының теориялық-әдіснамалық негіздері және ғылыми-әдістемелік қамтамасыз ету, оның республиканың әлеуметтік-экономикалық дамуындағы рөлін көтеру.
Ғылыми ұйымдар мен олардың ұжымдарының ғылыми-зерттеу жұмыстарының, ғылыми-техникалық әлеуетінің және бәсекеге қабілеттілік деңгейін арттыру мақсатында гранттық негіздегі ғылыми-техникалық бағдарламалар мен жобаларды іске асыруды қамтамасыз ету.
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама іс-шаралары мен көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2014 жыл
2015 жыл
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Іргелі зерттеулердің ғылыми-техникалық бағдарламаларының шамамен алғандағы саны
бірлік
6
6
6
-
-
-
-
Қолданбалы ғылыми-техникалық бағдарламалардың шамамен алғандағы саны
бірлік
19
34
33
0
-
-
-
Түркі мәдени кешенін құру тұрғысында ежелгі түркілердің қолданбалы өнерін зерттеу бойынша жүргізілген ғылыми-зерттеу жобаларының шамамен алғандағы саны
бірлік
-
3
2
2
2
2
Бағдарламалық-нысаналық қаржыландыру щеңберіндегі ғылыми-техникалық бағдарламалардың шамамен алғандағы саны
бірлік
74
54
54
13
Бағдарламалық-нысаналық қаржыландыру шеңберіндегі ғылыми-техникалық жобалардың шамамен алғандағы саны
бірлік

407 031,0
1 376 962
1 530 792
1 564 167
1 569 535
Бюджетная программа
055 «Научная и (или) научно-техническая деятельность»
Описание
Администрирование научных исследований о новых знаниях, природных и социальных системах, разработка научных основ системных преобразований экономики, устойчивого развития общества, науки; укрепление позиций казахстанской науки в рамках общего научно-технологического пространства государств, участников СНГ в мировом разделении научного труда, которые приведут к получению новых научных результатов мирового уровня и экономическому росту Казахстана.
Совершенствование теоретико-методологических основ системы образования, научно-методических основ коррекционно-педагогической и социальной поддержки детей с ограниченными возможностями в развитии, разработка и внедрение инновационных методов и технологий обучения и воспитания, разработка научно-педагогического обеспечения, научное и научно-методическое сопровождение процесса реформирования, поддержки и функционирования развития образования, сохранение и развитие продуктивного ядра педагогической науки, теоретико-методологические основы и научно-методическое обеспечение квалификации и профессиональной переподготовки кадров в условиях модернизации образования, повышение ее роли в социально-экономическом развитии республики.
Обеспечение реализации научно-технических программ и проектов на грантовой основе в целях повышения уровня научно-исследовательских работ, научно-технического потенциала и конкурентоспособности научных организаций и их коллективов.
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление государственных функций, полномочий и оказание вытекающих из них государственных услуг
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование мероприятий и  показателей бюджетной программы
Ед. изм.
отчетный период
плановый период
2014 год
2015 год
2009 год
2010 год
2011 год
2012 год
2013 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Ориентировочное количество научно-технических программ фундаментальных исследований
ед.
6
6
6
-
-
-
-
Ориентировочное количество прикладных научно-технических программ
ед.
19
34
33
0
-
-
-
Ориентировочное количество проведенных научно-исследовательских программ по изучению прикладного искусства древних тюрков в контексте формирования тюркского культурного комплекса
ед.
-
3
2
2
2
2
Ориентировочное количество научно-технических программ в рамках программно-целевого финансирования
ед.
74
54
54
13
Ориентировочное количество научно-технических проектов в рамках программно-целевого финансирования
ед.