I-а санатты "Астана-Петропавл" жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының "Астана-Щучье" 18+772 км - 230+250 км учаскесін ақылы негізде пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 429 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 тамыздағы № 655 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.08.2015 № 655 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
«Автомобиль жолдары туралы» 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-1-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) І-а санатты «Астана-Петропавл» жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана-Щучье» 18+772 км – 230+250 км учаскесі (бұдан әрі – ақылы жол (учаске) ақылы негізде пайдаланылады;
1-1) баламалы жол: «РФ шекарасы (Екатеринбургке) – Алматы» республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана – Атбасар» учаскесі, «Көкшетау – Атбасар» республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Атбасар – Зеренді» учаскесі», «Щучье – Зеренді» республикалық маңызы бар автомобиль жолы арқылы жүріп өту жүзеге асырылуы мүмкін;
2) ақылы жолдың бастапқы пункті – 18+772 км, ақылы жолдың соңғы пункті – 230+250 км;
3) ақылы жолдың (учаскенің) басқа автомобиль жолдарымен қиылысулар және басқа автомобиль жолдарына қосылулар тізбесі:
Қиылысулар мен қосылулар мекенжайы км + метр
Көзделген қиылысу мен қосылу бойынша елді мекендердің атауы
Шортанды ауданы
44 км + 000
Бозайғыр ауылы (Елизаветинка)
70 км + 500
Дамса кенті
75 км + 200
Шортанды қаласы
82 км + 300
Мықтыкөл ауылы (Барышевка)
Ақкөл ауданы
94 км + 700
Еңбек ауылы (Трудовое)
107 км + 800
Ақкөл қаласы
117 км + 000
Барап кенті
124 км + 600
Красный Горняк кенті
Бұланды ауданы
143 км + 100
Алакөл ауылы (Богдановка)
150 км + 000
Жаңаталап ауылы
160 км + 500
Алтынды кенті (Даниловка)
Еңбекшілдер ауданы
170 км + 500
Қоғам кенті
179 км + 900
Макинка ауылы
Бұланды ауданы
196 км + 700
Макинск қаласы
Бурабай ауданы
208 км + 900
Қаражар кенті (Черноярка)
212 км + 100
Атамекен ауылы (Климовка)
216 км + 500
Жасыл кенті

Об использовании участка "Астана - Щучинск" км 18 + 772 - км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории "Астана-Петропавловск" на платной основе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 429. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2015 года № 655
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.08.2015 № 655 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 317.
В соответствии со статьей 5-1 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «Об автомобильных дорогах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить, что:
1) участок Астана – Щучинск км 18 + 772 – км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а категории Астана – Петропавловск (далее – платная дорога (участок) используется на платной основе;
1-1) проезд может осуществляться по альтернативной дороге: участок Астана – Атбасар автомобильной дороги республиканского значения граница РФ (на Екатеринбург) – Алматы, участок Атбасар – Зеренда автомобильной дороги республиканского значения Кокшетау – Атбасар, автомобильная дорога республиканского значения Щучинск – Зеренда;
2) начальный пункт платной дороги (участка) – км 18 + 772, конечный пункт платной дороги (участка) – км 230 + 250;
3) перечень пересечений платной дороги (участка) с другими автомобильными дорогами и примыканий к другим автомобильным дорогам:
Адреса пересечений и примыканий км + метров
Наименование населенных пунктов по предназначенному пересечению и примыканию
Шортандинский район
км 44 + 000
село Бозайгыр (Елизаветинка)
км 70 + 500
поселок Дамса
км 75 + 200
город Шортанды
км 82 + 300
село Мыктыколь (Барышевка)
Аккольский район
км 94 + 700
село Енбек (Трудовое)
км 107 + 800
город Акколь
км 117 + 000
поселок Барап
км 124 + 600
поселок Красный Горняк
Буландинский район
км 143 + 100
село Алаколь (Богдановка)
км 150 + 000
село Жанаталап
км 160 + 500
поселок Алтынды (Даниловка)
Енбекшилдерский район
км 170 + 500
поселок Когам
км 179 + 900
село Макинка
Буландинский район
км 196 + 700
город Макинск
Бурабайский район
км 208 + 900
поселок Каражар (Черноярка)
км 212 + 100
село Атамекен (Климовка)
км 216 + 500
поселок Жасыл

222 км + 000
Жаңажол ауылы
4) ақылы жолдың (учаскенің) техникалық сыныптамасы – І-а санаты, ақылы жолдың (учаскенің) негізгі параметрлері:
автомобиль жолымен жүріп өту белдеуінің ені - кемінде 3,75 метр;
алымдар алу пункттері жеріндегі автомобиль жолымен жүріп өту белдеуінің ені - кемінде 3,00 метр;
алым алу пункттері жерінде жүріп өтудің шеткі оң жақ белдеуінің ені - кемінде 6,0 метр және габаритті емес көліктің жүріп өтуіне арналған;
автомобиль жолындағы қозғалыс белдеулерінің саны - екі бағытта 6 белдеу;

км 222 + 000
село Жанажол
4) техническая классификация платной дороги (участка) – категория I-а, основные параметры платной дороги (участка):
ширина полосы проезда по автомобильной дороге – не менее 3,75 метра;
ширина полосы проезда по автомобильной дороге в месте пунктов взимания сбора – не менее 3,00 метра;
ширина крайней правой полосы проезда в месте пунктов взимания сбора – не менее 6,0 метра и предназначена для проезда негабаритного транспорта;
количество полос движения по автомобильной дороге – 6 полос в обоих направлениях;

8) ақылы жолды (учаскені) ақылы негізде пайдалану мерзімі – 20 жыл деп белгіленсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.10.2013 № 1039 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігімен бірлесіп, «ҚазАвтоЖол» акционерлік қоғамына «І-а санатты «Астана-Петропавл» жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана-Щучье» 18+772 км - 230+250 км учаскесін пайдалану үшін сенімгерлік басқаруға беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 сәуірдегі
№ 429 қаулысына
қосымша
Ақылы автомобиль жолы (учаскесі) бойынша жүріп өту үшін төлем
ставкалары

8) срок использования платной дороги (участка) на платной основе – 20 лет.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.10.2013 № 1039 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Министерству финансов Республики Казахстан совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить передачу в доверительное управление для эксплуатации участка «Астана – Щучинск» км 18 + 772 – км 230 + 250 автомобильной дороги общего пользования республиканского значения 1-а категории «Астана-Петропавловск» акционерному обществу «ҚазАвтоЖол».
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2013 года № 429
Ставки платы за проезд по платной
автомобильной дороге (участку)

Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 01.10.2013 № 1039 қаулысымен (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз).
1. І-а санатты «Астана-Петропавл» жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар автомобиль жолының «Астана – Щучье» 18+772 км – 230+250 км учаскесі:
теңге
Аймақтар
Аудандар
2 білікті жеңіл автокөліктер
16 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 1 тн жоғары 2,5 тн дейін 2 білікті жүк автомобильдері
32 орынға дейінгі автобустар және жүк көтергіштігі 5,5 тн дейін 2 білікті жүк автомобильдері
32 орыннан асатын автобустар және жүк көтергіштігі 10 тн дейін 2 білікті автопоездар

Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 01.10.2013 № 1039 (порядок введения в действие см. п. 2).
1. Участок Астана – Щучинск км 18 + 772 – км 230 + 250
автомобильной дороги общего пользования республиканского значения I-а
категории Астана – Петропавловск:
тенге
Зоны
Районы
Легковые 2-осные
Автобусы до 16 мест и грузовые автомобили грузо-
подъем-
ностью от 1 т до 2,5 т 2-осные
Автобусы до 32 мест и грузовые автомобили грузо-
подъем-
ностью до 5,5 т 2-осные
Автобусы свыше 32 мест и грузовые автомобили грузо-
подъем-
ностью автопоезда до 10 т 2-осные
Грузовые автомобили грузо-
подъем-

3) транзиттік көлік – жалпы пайдаланымдағы республикалық маңызы бар ақылы автомобиль жолына (учаскесіне) іргелес әкімшілік-аумақтық бірлікте (облыстың ауданы) белгіленген тәртіппен тіркелмеген көлік.
2. Екі білікті жергілікті жеңіл көліктер үшін екі бағыттағы барлық маршрут бойынша күнтізбелік 365 күнге 1000 теңге көлемінде жүргені үшін абоненттік төлем төленуі мүмкін.
3. Ақылы автомобиль жолымен (учаскесімен) жүріп өту үшін төлем ставкаларының 1-тармағы кестесінің 9-бағаны қолданысқа енгізілгенге дейін жүк көтергіштігі 15 тн. жоғары көп білікті жүк автомобильдері, оның ішінде тіркемелі, ершікті тартқыштар ақы төлеуді ақылы автомобиль жолымен (учаскесімен) жүріп өту үшін төлем ставкаларының 1-тармағы кестесінің 8-бағанында белгіленген төлем ставкалары бойынша жүргізеді.

3) транзитный транспорт – транспорт, не зарегистрированный в установленном порядке на административно-территориальной единице (район области), прилегающей к платной автомобильной дороге (участку) общего пользования республиканского значения.
2. Для легкового 2-осного местного транспорта возможна оплата абонентской платы за проезд в размере 1 000 тенге за весь маршрут в оба направления за 365 календарных дней.
3. До введения в действие графы 9 таблицы пункта 1 ставок платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку) грузовые автомобили грузоподъемностью свыше 15 т многоосные, в том числе с прицепами, седельные тягачи производят оплату по ставкам, установленным в графе 8 таблицы пункта 1 ставок платы за проезд по платной автомобильной дороге (участку).