"Қолжетімді тұрғын үй - 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 мамырдағы № 560 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 28 маусымдағы № 728 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.06.2014 № 728 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 21 маусымдағы № 821 қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген қаулымен бекітілген «Қолжетімді тұрғын үй – 2020» бағдарламасында:
«Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы» алынып тасталсын;
«Ағымдағы жағдайды талдау» деген 3-бөлімде:
он үшінші бөліктің екінші сөйлеміндегі «кейіннен» деген сөз алынып тасталсын;
«Бағдарламаның мақсаты, міндеттері, нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген 4-бөлімде:
«Бағдарламаның нысаналы индикаторлары және іске асыру нәтижелерінің көрсеткіштері» деген кіші бөлімде:
кестенің «Жауапты мемлекеттік орган» деген бағанындағы «ҚТКШІА» деген аббревиатура «ӨДМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Бағдарламаны іске асыру кезеңдері» деген 5-бөлімде:
бірінші бөліктің 9-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
«9. «Самұрық-Қазына» жылжымайтын мүлік қоры» АҚ-тың тұрғын үйлері.»;
«ЖАО-да кезекте тұрғандар үшін тұрғын үй» деген кіші бөлімде:
сегізінші бөліктегі екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
«Ол үшін ЖАО жергілікті бюджетте тиісті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін қаражат сомасының 15 %-ына дейін резерв қалыптастыруы қажет.»;
«ҚТҚЖБ желісі бойынша тұрғын үй» деген кіші бөлімде:
1) тармақшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«1. Халықтың барлық санаттары үшін тұрғын үй»;
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) тұрғын үй құрылысы аяқталғаннан кейін тұрғын үй, алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздары, жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақтары және меншікті қаражат есебінен;»;
алтыншы бөліктің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Алматы облысының аумағында Алматы қаласының шекарасына іргелес қала құрылысын ерекше реттеу аймағында таза әрленген тұрғын үйдің бір шаршы метрі үшін баға Алматы қаласы бойынша жайлылығы 3 және 4-сыныпты тұрғын үйдің бағасы сияқты көзделеді. Қала құрылысын ерекше реттеу аймағы «Алматы қаласының қала маңы аймағының бас жоспары туралы (Аумақтардың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасы)» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1097 қаулысымен айқындалған.»;
он екінші бөліктегі екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
«Тұрғын үйді сатып алу салымшылардың жинақталған тұрғын үй құрылыс жинақтарының және ҚТҚЖБ беретін тұрғын үй қарыздарының есебінен жүргізіледі.»;
он төртінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Пулдарды қалыптастыру, тұрғын үйді бөлу және сатып алу тәртібін ҚТҚЖБ басқару органы айқындайды.»;
он бесінші бөлікте:
3-тармақтың екінші бөлігінде:
3) тармақшаның екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық бюджеттен бюджеттік кредит қаражатын пайдалана отырып, ҚТҚЖБ қарыздарының есебінен тұрғын үй сатып алу үшін Бағдарламаға қатысушы мынадай талаптарға сай болуға тиіс:»;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 "Об утверждении Программы "Доступное жилье - 2020"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2013 года № 560. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2014 года № 728
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.06.2014 № 728 (вводится в действие с 01.01.2015).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2012 года № 821 «Об утверждении Программы «Доступное жилье – 2020» следующие изменения и дополнения:
в Программе «Доступное жилье – 2020», утвержденной указанным постановлением:
«Примечание: расшифровка аббревиатур» исключить;
в разделе 3 «Анализ текущей ситуации»:
в предложении втором части тринадцатой слово «последующим» исключить;
в разделе 4 «Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в подразделе «Целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в графе «Ответственный гос.орган» таблицы аббревиатуру «АДСиЖКХ» заменить аббревиатурой «МРР»;
в разделе 5 «Этапы реализации Программы»:
пункт 9 части первой изложить в следующей редакции:
«9. Жилье АО «Фонд недвижимости «Самрук-Казына».»;
в подразделе «Жилье для очередников МИО»:
в части восьмой предложение второе изложить в следующей редакции:
«Для этого МИО необходимо заложить резерв в местном бюджете до 15 % от суммы средств, выделяемых из республиканского бюджета на соответствующий год.»;
в подразделе «Жилье по линии ЖССБК»:
заголовок подпункта 1) изложить в следующей редакции:
«1. Жилье для всех категорий населения»;
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
«1) за счет жилищных, предварительных и промежуточных жилищных займов, накопленных жилстройсбережений и собственных средств по окончании строительства жилья;»;
подпункт 3) части шестой изложить в следующей редакции:
«3) в зоне особого градостроительного регулирования, прилегающих к границе города Алматы территориях Алматинской области, цена реализации за 1 квадратный метр в чистовой отделке предусматривается аналогичной ценам жилья 3-го и 4-го классов комфортности по городу Алматы. Зона особого градостроительного регулирования определена постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года № 1097 «О генеральном плане пригородной зоны города Алматы (комплексная схема градостроительного планирования территорий)».»;
в части двенадцатой предложение второе изложить в следующей редакции:
«Выкуп жилья производится за счет накопленных жилстройсбережений вкладчиков и жилищных займов, предоставляемых ЖССБК.»;
часть четырнадцатую изложить в следующей редакции:
«Порядок формирования пулов, распределения и выкупа жилья определяется органом управления ЖССБК.»;
в части пятнадцатой:
в части второй пункта 3:
абзац второй подпункта 3) изложить в следующей редакции:
«Для выкупа жилья за счет займов ЖССБК с использованием средств бюджетного кредита из республиканского бюджета участник Программы дополнительно должен отвечать следующим требованиям:»;

мынадай мазмұндағы 6), 7) тармақшалармен толықтырылсын:
«6) Қазақстан Республикасының азаматтығы не оралман мәртебесі;
7) Бағдарламаға қатысуға өтініш беретін елді мекенде соңғы екі жыл бойы тіркеуде болуы;»;
4-тармақтың екінші бөлігінде:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Бағдарламаға қатысуға өтініш беретін елді мекенде соңғы екі жыл бойы тіркеуде болуы;»;
мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
«6) Қазақстан Республикасының азаматтығы не оралман мәртебесі.»;
«2) Жас отбасыларға арналған тұрғын үйлер» деген кіші бөлімде:
2) тармақшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«2. Жас отбасыларға арналған тұрғын үйлер»;
бірінші бөліктегі 9-тармақтың 2) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Салымға жарналар жинақтау тәртібі тұрғын үй құрылыс жинақтары туралы шартпен және ҚТҚЖБ ішкі құжаттарымен айқындалады.»;
14-тармақта:
үшінші бөліктің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Алматы облысының аумағында Алматы қаласының шекарасына іргелес қала құрылысын ерекше реттеу аймағында таза әрленген тұрғын үйдің бір шаршы метрі үшін баға Алматы қаласы бойынша жайлылығы 3 және 4-сыныпты тұрғын үйдің бағасы сияқты көзделеді. Қала құрылысын ерекше реттеу аймағы «Алматы қаласының қала маңы аймағының бас жоспары туралы (Аумақтардың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасы)» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1097 қаулысымен айқындалған.»;
бесінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
«Тұрғын үй салуға және (немесе) жеке құрылыс салушылардан сатып алуға арналған шығындар оны салу құнынан асып кеткен жағдайда, жергілікті бюджеттің есебінен жүргізілуі мүмкін. Ол үшін ЖАО жергілікті бюджетте тиісті жылға арналған республикалық бюджеттен бөлінетін қаражат сомасының 15 %-ына дейін резерв қалыптастыруы қажет.»;
он екінші бөлікте:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Бағдарламаға қатысуға өтініш берген кезде ерлі-зайыптылардың екеуі де 29 жасқа толмаған болуы не балаларды (баланы) 29 жасқа толмаған, оның ішінде ажырасқан, жесір (тұл ер) ата-ананың біреуі тәрбиелеп отырған толық емес отбасы, болуы;»;
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
«8) Қазақстан Республикасының азаматтығы не оралман мәртебесі.»;
он алтыншы бөлік мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
«5) кәмелетке толғанға дейін ата-аналарынан айырылған, жиырма тоғыз жасқа толмаған, жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалардың санатына жататын ерлі-зайыптылардың әрқайсысы үшін – 10 балл.»;
«ҚИК» ИҰ» АҚ-тың тұрғын үйі» деген кіші бөлімде:
бүкіл мәтін бойынша «ҚТКШІА» деген аббревиатура «ӨДМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
2-тармақта:
бірінші бөліктің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:

дополнить подпунктами 6), 7) следующего содержания:
«6) гражданство Республики Казахстан либо статус оралмана;
7) регистрация в течение последних двух лет в населенном пункте, в котором подается заявление на участие в Программе;»;
в части второй пункта 4:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) регистрация в течение последних двух лет в населенном пункте, в котором подается заявление на участие в Программе;»;
дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
«6) гражданство Республики Казахстан либо статус оралмана.»;
в подразделе «2) Жилье для молодых семей»:
заголовок подпункта 2) изложить в следующей редакции:
«2. Жилье для молодых семей»;
подпункт 2) пункта 9 части первой дополнить абзацем следующего содержания:
«Порядок накопления взносов во вклад определяется договором о жилищных строительных сбережениях и внутренними документами ЖССБК.»;
в пункте 14:
подпункт 3) части третьей изложить в следующей редакции:
«3) в зоне особого градостроительного регулирования прилегающих к границе города Алматы территориях Алматинской области, цена реализации за 1 квадратный метр в чистовой отделке предусматривается аналогичной ценам жилья 3-го и 4-го классов комфортности по городу Алматы. Зона особого градостроительного регулирования определена постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года № 1097 «О генеральном плане пригородной зоны города Алматы (комплексная схема градостроительного планирования территорий)».»;
часть пятую изложить в следующей редакции:
«Затраты на строительство и (или) приобретение у частных застройщиков жилья, превышающие стоимость его строительства, могут быть произведены за счет средств местного бюджета. Для этого МИО необходимо заложить резерв в местном бюджете до 15 % от суммы средств, выделяемых из республиканского бюджета на соответствующий год.»;
в части двенадцатой:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«1) возраст обоих супругов не достиг 29 лет на момент подачи заявления на участие в Программе либо неполная семья, в которой детей (ребенка) воспитывает один из родителей, не достигший возраста 29 лет, в том числе разведенный, вдовый;»;
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
«8) гражданство Республики Казахстан либо статус оралмана.»;
часть шестнадцатую дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
«5) за каждого из супругов, относящихся к категории детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявших родителей до совершеннолетия, - 10 баллов.»;
в подразделе «Жилье АО «ИО «КИК»:
по всему тексту аббревиатуру «АДСиЖКХ» заменить аббревиатурой «МРР»;
в пункте 2:
подпункт 1) части первой изложить в следующей редакции:

«1) жалға берілетін тұрғын үй салу үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым жеткізілген жер учаскелерін және қайтадан қолдану үшін қолда бар жобалау-сметалық құжаттаманы «ҚИК» ИҰ» АҚ-тың меншігіне береді;»;
бесінші бөліктегі 3) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
«Егер азаматтар Бағдарламаға тұрғын үй жағдайларын жақсарту мақсатында қатысқан жағдайда, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің аумақтық органынан Бағдарламаға қатысуға өтініш берілген елді мекенде өтініш берушіге меншік құқығында тиесілі тұрғын үйі бар екені туралы анықтаманы және тұрғын үй жағдайларын жақсарту қажеттілігін растайтын құжаттарды ұсынуы қажет;»;
3-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
«Бұл ретте «ҚИК» ИҰ» АҚ-тың және оның еншілес/тәуелді ұйымдары арасындағы өзара қарым-қатынас жеке келісімдердің, оның ішінде мүлікті сенімгерлікпен басқару шарттарының негізінде қамтамасыз етіледі. Еншілес/тәуелді ұйымдар шеккен шығындардың жалпы сомасы Бағдарламада көзделген сомалардың шегінде жалға берілетін тұрғын үйдің өзіндік құнына жатқызылады.»;
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«ҚИК» ИҰ» АҚ инвесторлардың шектелмеген тобының арасындағы сыртқы және ішкі қор нарығында қамтамасыз етілген облигацияларды, оның ішінде мемлекеттік кепілдігі бар, секьюритилендірілген облигацияларды орналастыру арқылы жеке инвестицияларды, халықаралық қаржы институттарының қарыздарын және исламдық қаржыландыру құралдарын тартады. 2015 – 2030 жылдар аралығында жалпы сомасы 1 080,456 млрд. теңге, оның ішінде: 2015 – 2020 жылдары – 318,452 млрд. теңге және 2021–2030 жылдары – 762,004 млрд. теңге болатын жеке инвестицияларды тарту жоспарланып отыр.»;
12-тармақта:
үшінші бөліктің 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) сатып алу құқығы бар жалдау шартының мерзімі 15 жылды құрайды. Кіріс жеткіліксіз болған жағдайда, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған, жасы жиырма тоғызға толмаған, кәмелет жасына толғанға дейін ата-анасынан айырылған балалар үшін сатып алу құқығы бар жалдау шартының мерзімі 15 жылдан 30 жылға дейін болуы мүмкін;»;
төртінші бөліктің 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Алматы облысының аумағында Алматы қаласының шекарасына іргелес қала құрылысын ерекше реттеу аймағында таза әрленген тұрғын үйдің бір шаршы метрі үшін баға Алматы қаласы бойынша жайлылығы 3 және 4-сыныпты тұрғын үйдің бағасы сияқты көзделеді. Қала құрылысын ерекше реттеу аймағы «Алматы қаласының қала маңы аймағының бас жоспары туралы (Аумақтардың қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемасы)» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 қазандағы № 1097 қаулысымен айқындалған.»;
мынадай мазмұндағы жетінші бөлікпен толықтырылсын:
«Сатып алу құқығымен жалға беру шартының қолданылу кезеңінде жалға берілген тұрғын үй бойынша коммуналдық және пайдалану қызметтеріне ақы төлеуді жалға алушылар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеке тұлғалар үшін белгіленген тарифтер бойынша жүргізуге тиіс.»;
«Авариялық тұрғын үйді бұзу жөніндегі пилоттық жобалар шеңберіндегі тұрғын үй» деген кіші бөлімде:

«1) предоставляют в собственность АО «ИО «КИК» земельные участки для строительства арендного жилья с подведенной инженерно-коммуникационной инфраструктурой и имеющуюся проектно-сметную документацию для повторного применения;»;
в части пятой подпункт 3) дополнить абзацем следующего содержания:
«В случае участия граждан в Программе с целью улучшения жилищных условий необходимо представление справки из территориального органа Министерства юстиции Республики Казахстан о наличии у заявителя жилища, принадлежащего им на праве собственности в населенном пункте, в котором подается заявление на участие в Программе, и документов, подтверждающих необходимость улучшения жилищных условий;»;
пункт 3 дополнить частью второй следующего содержания:
«При этом взаимоотношения между АО «ИО «КИК» и его дочерней/зависимой организациями будут обеспечиваться на основании отдельных соглашений, в том числе договоров доверительного управления имуществом. Общая сумма затрат, понесенных дочерними/зависимыми организациями, будет относиться на себестоимость арендного жилья в пределах сумм, предусмотренных Программой.»;
пункт 11 изложить в следующей редакции:
«АО «ИО «КИК» привлекает частные инвестиции путем размещения обеспеченных облигаций, в том числе с государственной гарантией, секьюритизированных облигаций на внешних и внутренних фондовых рынках среди неограниченного круга инвесторов, займы международных финансовых институтов и инструменты исламского финансирования. Всего планируется привлечь частных инвестиций за 2015 - 2030 годы на общую сумму 1 080,456 млрд. тенге, в том числе: за 2015 - 2020 годы - 318,452 млрд. тенге и за 2021 - 2030 годы – 762,004 млрд. тенге.»;
в пункте 12:
подпункт 1) части третьей изложить в следующей редакции:
«1) срок договора аренды с выкупом составляет 15 лет. При недостаточности доходов для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, не достигших двадцати девяти лет, потерявших родителей до совершеннолетия, срок договора аренды с выкупом может составлять от 15 до 30 лет;»;
подпункт 3) части четвертой изложить в следующей редакции:
«3) в зоне особого градостроительного регулирования прилегающих к границе города Алматы территориях Алматинской области, цена реализации за 1 квадратный метр в чистовой отделке предусматривается аналогичной ценам жилья 3-го и 4-го классов комфортности по городу Алматы. Зона особого градостроительного регулирования определена постановлением Правительства Республики Казахстан от 22 октября 2010 года № 1097 «О генеральном плане пригородной зоны города Алматы (комплексная схема градостроительного планирования территорий)».»;
дополнить частью седьмой следующего содержания:
«В период действия договора аренды с выкупом оплата коммунальных и эксплуатационных услуг по арендному жилью должна производиться арендаторами по тарифам, установленным для физических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан.»;
в подразделе «Жилье в рамках пилотных проектов по сносу аварийного жилья»:

жиырма бірінші бөліктің 1-тармағының 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«5) тұрғындарға мөлшері бұзылатын тұрғын үй алаңынан кем болмайтын, бірақ бір бөлмелі пәтерден кем емес жаңа пәтерлер беру;»;
«Самұрық-Қазына» жылжымайтын мүлік қоры» АҚ-ның тұрғын үй салуы» деген кіші бөлімде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Самұрық-Қазына» жылжымайтын мүлік қоры» АҚ-тың тұрғын үйлері»;
үшінші бөлік алынып тасталсын;
төртінші бөлікте «, оның ішінде пилоттық жобаларды» деген сөздер алынып тасталсын;
«Тұрғын үй объектілерін салу тетіктерінде»:
екінші бөліктегі 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«1) ауыртпалықтан бос, жергілікті атқарушы органдардың инфрақұрылымды дамыту жоспарларына сәйкес тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілген немесе қамтамасыз ету жоспарланған жер учаскелерінің болуы;»;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«4) құрылыс салушының (инвестордың) жобаға қатысу үлесі жер учаскесін (кадастрлық құны бойынша) сатып алуға, жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және мемлекеттік сараптама жүргізуге жұмсалған шығындарды және/немесе объектінің құрылысы аяқталғанға дейінгі мерзімге берілген тиісті кепілдіктермен не қаржыландырудың расталған көздерімен қамтамасыз етілген ақшалай қаражатты және/немесе жобаны Жылжымайтын мүлік қорының қатысуымен іске асыру басталған сәтке дейін объектіде орындалған құрылыс-монтаж жұмыстарының көлемі бойынша жасалған техникалық аудит қорытындысымен расталған аяқталмаған құрылысты қоса алғанда, жоба құнының 20 %-ынан кем болмауға тиіс;»;
6) тармақша алынып тасталсын;
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«ЖАО Жылжымайтын мүлік қорына тиісті инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылыммен қамтамасыз етілген немесе қамтамасыз ету жоспарланған жер учаскелерін берген жағдайда, Жылжымайтын мүлік қоры жобаларды іске асыруға қатысу үшін құрылыс компанияларын (инвесторларды) тарта отырып, осы кіші бөлімнің 1-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін тұрғын үй салуды ұйымдастырады. Бұл ретте Жылжымайтын мүлік қоры құрылыс компанияларын инвесторлар және/немесе жоба бойынша бас мердігерлер ретінде тартуы мүмкін.»;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
«3-1. Жылжымайтын мүлік қорының салынып жатқан тұрғын үй объектілерінен немесе құрылысы аяқталған объектілерден осы кіші бөлімнің 1-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін тұрғын және тұрғын емес үй-жайларды сатып алуды жүзеге асыруға құқығы бар.»;
6-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«6. Жылжымайтын мүлік қорының тұрғын және коммерциялық үй-жайларын (машина орындарын) жалға беру, сатып алу құқығымен жалға беру және тікелей сату арқылы өткізуді Жылжымайтын мүлік қоры (Жылжымайтын мүлік қорының аффилиирленген компаниясы) оларға меншік құқығы ресімделгеннен кейін және Жылжымайтын мүлік қорының ішкі қағидаларына сәйкес жүзеге асырады.»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлімде:
«Бағдарламаны іске асырудан күтілетін нәтиже» деген кіші бөлімде:
үшінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 5) пункта 1 части двадцать первой изложить в следующей редакции:
«5) предоставление жителям новых квартир в размерах не менее равнозначных по площади сносимого жилья, но не менее однокомнатной квартиры;»;
в подразделе «Строительство жилья АО «Фонд недвижимости «Самрук-Казына»:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Жилье АО «Фонд недвижимости «Самрук-Казына»;
часть третью исключить;
в части четвертой слова «, в том числе пилотных» исключить;
в «Механизмах строительства жилых объектов»:
подпункт 1) в части второй изложить в следующей редакции:
«1) наличие земельного участка, свободного от обременений, обеспеченного или запланированного к обеспечению соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктурой в соответствии с планами развития инфраструктуры местных исполнительных органов;»;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
«4) доля участия застройщика (инвестора) в проекте должна быть не менее 20 % от стоимости проекта, включая затраты на приобретение земельного участка (по кадастровой стоимости), разработку проектно-сметной документации и проведение государственной экспертизы, и/или денежные средства, обеспеченные соответствующими гарантиями либо наличием подтвержденных источников финансирования на срок до завершения строительства объекта, и/или незавершенное строительство, подтвержденное заключением технического аудита по выполненному объему строительно-монтажных работ в объекте до момента начала реализации проекта с участием Фонда недвижимости;»;
подпункт 6) исключить;
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
«В случае предоставления МИО Фонду недвижимости земельных участков, обеспеченных или запланированных к обеспечению соответствующей инженерно-коммуникационной инфраструктурой, Фонд недвижимости организует строительство жилья, соответствующего требованиям, указанным в пункте 1 настоящего подраздела, с привлечением строительных компаний (инвесторов) для участия в реализации проектов. При этом, строительные компании могут привлекаться Фондом недвижимости в качестве инвесторов и/или генеральных подрядчиков по проектам.»;
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
«3-1. Фонд недвижимости имеет право осуществлять выкуп жилых и нежилых помещений, соответствующих требованиям, указанным в пункте 1 настоящего подраздела, в строящихся объектах недвижимости или объектах, завершенных строительством.»;
часть первую пункта 6 изложить в следующей редакции:
«6. Реализация жилых и коммерческих помещений (машиномест) Фонда недвижимости путем аренды, аренды с выкупом и прямой продажи осуществляется Фондом недвижимости (аффилиированной компанией Фонда недвижимости) после оформления прав собственности на них и в соответствии с внутренними правилами Фонда недвижимости.»;
в разделе 6 «Необходимые ресурсы»:
в подразделе «Ожидаемый результат от реализации Программы»:
часть третью изложить в следующей редакции:

«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ-тың меншікті қаражаты және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен 2013 жылы – 60,0 мың шаршы метр, 2014 жылы – 90,0 мың шаршы метр, 2015 - 2020 жылдары – 150,0 мың шаршы метр тұрғын үй салынатын болады.»;
«Бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары» деген 7-бөлімнің 4 және 7-бағандарында:
«ҚТҮШІА» деген аббревиатура «ӨДМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«ЭДСМ» деген аббревиатура «ЭБЖМ» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
Көрсетілген Бағдарлама мынадай мазмұндағы ескертпемен толықтырылсын:
«Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚРҮ – Қазақстан Республикасының Үкіметі;
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі;
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі;
ҚР ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар;
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы;
«Жылжымайтын мүлік қоры» АҚ – «Самұрық-Қазына» жылжымайтын мүлік қоры» акционерлік қоғамы;
ҚТҚЖБ – «Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкі» акционерлік қоғамы;
«ҚИК» ИҰ» АҚ – «Қазақстандық ипотекалық компания» ипотекалық ұйым» акционерлік қоғамы;
ӘКК – әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорация;
ТҚК – тұрғын үй құрылысы кооперативтері;
ҚР ҚНжЕ – Қазақстан Республикасының Құрылыс нормалары және ережелері;
ЖТҚ – жеке тұрғын үй құрылысы.».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

«За счет собственных средств АО «ФНБ «Самрук-Қазына» и средств Национального фонда Республики Казахстан будет построено в 2013 году – 60,0 тыс. кв. метров, в 2014 году – 90,0 тыс. кв. метров, в 2015 – 2020 годах по 150,0 тыс. кв. метров жилья.»;
в графах 4 и 7 раздела 7 «План мероприятий по реализации Программы» аббревиатуры:
«АДСиЖКХ» заменить аббревиатурой «МРР»;
«МЭРТ» заменить аббревиатурой «МЭБП»;
дополнить указанную Программу примечанием следующего содержания:
«Примечание: расшифровка аббревиатур:
ПРК – Правительство Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
НБ РК – Национальный Банк Республики Казахстан
МИО – местные исполнительные органы
АО «ФНБ «Самрук-Казына» – акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
АО «Фонд недвижимости» – акционерное общество «Фонд недвижимости «Самрук-Казына»
ЖССБК – акционерное общество «Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана»
АО «ИО «КИК» – акционерное общество «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания»
СПК – социально-предпринимательская корпорация
ЖСК – жилищно-строительные кооперативы
СНиП РК – строительные нормы и правила Республики Казахстан
ИЖС – индивидуальное жилищное строительство.».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов