Орман қоры жерінің жекелеген учаскелерін басқа санаттағы жерге ауыстыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 шілдедегі № 672 қаулысы
2003 жылғы 20 маусымдағы Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 130-бабына және 2003 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 51-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің «Жасыл аймақ» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының алаңы 10,0 гектар жер учаскесі мемлекеттік орман қоры жерлері санатынан өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерлер санатына ауыстырылсын.
2. Ақмола облысының әкімі осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелерін шағын тірек станциялар бар ВЛ-220 кВ айналма желісін салу үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында белгілеген тәртіппен «Астана қаласының энергетика және коммуналдық шаруашылығы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі – басқарма) берілуін қамтамасыз етсін.
3. Басқарма Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес орман алқаптарын орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттарда алып қоюдан туындаған орман шаруашылығы өндірісінің шығындарын республикалық бюджеттің кірісіне өтесін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 2 шілдедегі
№ 672 қаулысына
қосымша
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, ғарыш қызметі, қорғаныс, ұлттық
қауіпсіздік мұқтажына арналған жер және ауыл шаруашылығына
арналмаған өзге де жерлер санатына ауыстырылатын орман қоры
жерлерінің экспликациясы
Р/с
Жер пайдаланушының атауы
Жалпы алаңы, гектар
оның ішінде:
орманды жерлер
алаңдар
жайылым
шабындық
жолдар
өзге жерлер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің Орман және аңшылық комитетінің «Жасыл Аймақ» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10,0
10,0
-
-
-
-
-
ЖИЫНЫ:
10,0
10,0
-
-
-

О переводе отдельных участков земель лесного фонда в земли другой категории
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2013 года № 672
В соответствии со статьей 130 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года и статьей 51 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Перевести земельные участки республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Жасыл Аймак» Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан площадью 10,0 гектар из категории земель государственного лесного фонда в категорию земель промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Акиму Акмолинской области в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить предоставление государственному учреждению «Управление энергетики и коммунального хозяйства города Астана» (далее – управление) земельных участков, указанных в пункте 1 настоящего постановления для строительства кольца ВЛ-220 кВ с опорными подстанциями.
3. Управлению в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан возместить в доход республиканского бюджета потери лесохозяйственного производства, вызванные изъятием лесных угодий, для использования их в целях, не связанных с ведением лесного хозяйства.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 июля 2013 года № 672
Экспликация
земель лесного фонда, переводимых в категорию
земель промышленности, транспорта, связи, для нужд
космической деятельности, обороны, национальной
безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
№ п/п
Наименование
землепользователя
Общая площадь, гектар
в том числе:
покрытая лесом
прогалины
пастбища
сенокосы
пески
прочие земли
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Жасыл Аймак» Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
10,0
10,0
-
-
-
-
-
ИТОГО
10,0
10,0
-