Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде отандық өндірушілердің мүдделерін ілгерілету және қорғау жөніндегі іс-қимыл жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 шілдедегі № 703 қаулысы
Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде Қазақстан Республикасы өндірушілерінің мүдделерін қолдау, ілгерілету және қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы шеңберінде отандық өндірушілердің мүдделерін ілгерілету және қорғау жөніндегі іс-қимыл жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 10 шілдедегі
№ 703 қаулысымен
бекітілген
Бірыңғай экономикалық кеңістік және Дүниежүзілік сауда ұйымы
шеңберінде отандық өндірушілердің мүдделерін ілгерілету және
қорғау жөніндегі іс-қимыл жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқталу нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау
(іске асыру) мерзімі
1
2
3
4
5
Отандық өндірушілердің мүдделерін қорғау мақсатында олармен өзара іс-қимылды күшейту
1.
Қазақстандық ұстанымды қалыптастыру кезінде Қазақстан Республикасының Үкіметі мен бизнес-қоғамдастықтың өзара іс-қимылының тиімді тетігін орнату
Экономикалық интеграция мәселелері бойынша өзара  іс-қимыл туралы меморандум
ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, ККМ, АШМ, СІМ, ДСМ, Еңбекмині, БҚА, ТМРА, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 қазан
2.
КО және БЭК шеңберіндегі интеграция мәселелері бойынша Қазақстанның мемлекеттік органдары мен өңірлік бизнес өкілдері арасында консультацияларды ұйымдастыру
Үйлестіру кеңесі отырысының хаттамасы
ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, ККМ, АШМ, СІМ, ДСМ, ККМ, Еңбекмині, БҚА, ТМРА, ЖАО, «ССДО» АҚ, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 қазан
Қазақстандық өндірушілердің мүдделерін қорғау мақсатында кедендік-тарифтік саясатты жетілдіру
3.
Бизнес-қоғамдастықпен консультациялардың қорытындысы бойынша кедендік баж салығы мөлшерлемелерінің өзгерістері бойынша ұсыныстар тізбесін қалыптастыру
Сауда саясаты жөніндегі ВАК отырысына ұсыныстар
ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ, «ССДО» АҚ, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
қажеттiлiгiне қарай
Қазақстандық өндірушілердің мүдделерін қорғау мақсатында тауарлар импорты кезінде сауда шараларын қолдану
4.
Бизнес-қоғамдастықпен консультациялардың қорытындысы бойынша тауарлар импорты кезінде сауда шараларын қолдану бойынша ұсыныстар тізбесін қалыптастыру
Сауда саясаты жөніндегі ВАК отырысына ұсыныстар
ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, АШМ, «ССДО» АҚ, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
қажеттiлiгiне қарай
Қазақстандық өндірушілердің мүдделерін қорғау мақсатында мемлекеттік сатып алу саласын пайдалану
5.
Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасының мемлекеттік сатып алу нарығына қол жеткізу шарттарын талдау
Үйлестіру кеңесінің отырысына ұсыныстар
ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, ККМ, АШМ, ДСМ, АЗК, ЖАО, «ССДО» АҚ, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 қараша
6.
БЭК елдері үшін сатып алу нарығының ашылуы нәтижесінде ықтимал қауіп-қатерлерді барынша азайту бойынша ұсыныстар тізбесін қалыптастыру
Үйлестіру кеңесінің отырысына ұсыныстар
ЭБЖМ, Қаржымині, ИЖТМ, ККМ, АШМ, ДСМ, БҚА, ЖАО, «ССДО» АҚ, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 қараша
Қазақстандық өндірушілердің мүдделерін қорғау мақсатында тең бәсекелестік жағдайлар жасау
7.
Ресей Федерациясы мен Беларусь Республикасында өзара саудаға ықпал ететін субсидияларды қолдануға тыйым салуға бағытталған ұсыныстарды қалыптастыру
кейіннен Үйлестіру кеңесінің отырысына шығару үшін ЭБЖМ-ге ақпарат
ИЖТМ, ЖАО, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 қыркүйек
8.
Саудадағы әкімшілік кедергілердің болуына байланысты проблемаларды жою бойынша ұсыныстар қалыптастыру:
әкімшілік кедергілер тізбесін қалыптастыру;
техникалық реттеумен байланысты проблемаларды анықтау
кейіннен Үйлестіру кеңесінің отырысына шығару үшін ЭБЖМ-ге ақпарат
ИЖТМ, Қаржымині, ККМ, ДСМ, АШМ, БҚА, ЖАО, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
1 шілде
9.
Белоруссия-Қазақстан-Ресей бизнес-диалогы шеңберінде кеңес өткізу
бизнес-диалог кеңесінің қорытындылары бойынша ЭБЖМ-ге ақпарат
«Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
әр кеңестің қорытындылары бойынша
10.
Трансшекаралық өңіраралық ынтымақтастықты қарқындату бойынша ұсыныстар қалыптастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
ӨДМ, Қаржымині, БҚА, «Атамекен» одағы» ҚҰЭП (келісім бойынша)
2013 жылғы
15 қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
«Атамекен» одағы» ҚҰЭП - «Атамекен» одағы» Қазақстанның ұлттық экономикалық палатасы
БЭК – Бірыңғай экономикалық кеңістік
КО – Кеден одағы
«ССДО» АҚ – «Сауда саясатын дамыту орталығы» акционерлік қоғамы
Сауда саясаты жөніндегі ВАК – Қазақстан Республикасының сауда саясаты және халықаралық экономикалық ұйымдарға қатысу мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссиясы
Үйлестіру кеңесі – Экономикалық интеграция мәселелері жөніндегі үйлестіру кеңесі

Об утверждении Плана действий по продвижению и защите интересов отечественных производителей в рамках Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2013 года № 703
В целях поддержки, продвижения и защиты интересов производителей Республики Казахстан в рамках Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План действий по продвижению и защите интересов отечественных производителей в рамках Единого экономического пространства и Всемирной торговой организации.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2013 года № 703
План действий
по продвижению и защите интересов отечественных
производителей в рамках Единого экономического
пространства и Всемирной торговой
организации
п/п
Наименование мероприятий
Форма завершения
Ответственные за исполнение
Срок исполнения (реализации)
1
2
3
4
5
Усиление взаимодействия с отечественными производителями
с целью защиты их интересов
1.
Установление эффективного механизма взаимодействия Правительства Республики Казахстан и бизнес-сообщества при формировании казахстанской позиции
Меморандум о взаимодействии по вопросам экономической интеграции
МЭБП, МФ, МИНТ, МТК, МСХ, МИД, МЗ, МТСЗН, АЗК, АРЕМ, НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
1 октября
2013 года
2.
Организация консультаций между государственными органами и представителями регионального бизнеса Казахстана по вопросам интеграции в рамках ТС и ЕЭП
протокол заседания Координационного совета
МЭБП, МФ, МИНТ, МТК, МСХ, МИД, МЗ, МТК, МТСЗН, АЗК, АРЕМ, МИО, АО «ЦРТП», НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
15 октября
2013 года
Совершенствование таможенно-тарифной политики с целью
защиты интересов казахстанских производителей
3.
Формирование перечня предложений по изменениям ставок таможенных пошлин по итогам консультаций с бизнес-сообществом
предложения на заседание МВК по торговой политике
МЭБП, МФ, МИНТ, МСХ, АО «ЦРТП», НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
по мере необходимости
Применение торговых мер при импорте товаров с целью
защиты интересов казахстанских производителей
4.
Формирование перечня предложений по применению торговых мер при импорте товаров по итогам консультаций с бизнес-сообществом
предложения на заседание МВК по торговой политике
МЭБП, МФ, МИНТ, МСХ, АО «ЦРТП», НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
по мере необходимости
Использование сферы государственных закупок с целью
защиты интересов казахстанских производителей
5.
Анализ условий доступа на рынок государственных закупок Российской Федерации и Республики Беларусь
предложения на заседание Координационного совета
МЭБП, МФ, МИНТ, МТК, МСХ, МЗ, АЗК, МИО, АО «ЦРТП», НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
1 ноября
2013 года
6.
Формирование перечня предложений по минимизации возможных потенциальных угроз в результате открытия рынка закупок для стран ЕЭП
предложения на заседание Координационного совета
МЭБП, МФ, МИНТ, МТК, МСХ, МЗ, АЗК, МИО, АО «ЦРТП», НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
1 ноября
2013 года
Создание равноконкурентных условий с целью защиты
интересов казахстанских производителей
7.
Формирование предложений, направленных на недопущение применения субсидий в Российской Федерации и Республике Беларусь, оказывающих влияние на взаимную торговлю
информация в МЭБП для дальнейшего вынесения на заседание Координационного совета
МИНТ, МИО, НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
1 сентября
2013 года
8.
Формирование предложений по устранению проблем, связанных с наличием административных барьеров в торговле:
формирование списка административных барьеров;
выявление проблем, связанных с техническим регулированием
информация в МЭБП для дальнейшего вынесения на заседание Координационного совета
МИНТ, МФ, МТК, МЗ, МСХ, АЗК, МИО, НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
1 июля
2013 года
9.
Проведение совещания в рамках Белорусско-Казахстанско-Российского бизнес-диалога
информация в МЭБП по итогам совещания бизнес-диалога
НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
по итогам каждого совещания
10.
Формирование предложений по интенсификации трансграничного межрегионального сотрудничества
информация в Правительство Республики Казахстан
МРР, МФ, АЗК, НЭПК «Союз «Атамекен» (по согласованию)
15 сентября
2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
МИО – местные исполнительные органы Республики Казахстан
НЭПК «Союз «Атамекен» - Национальная экономическая палата Казахстана «Союз «Атамекен»
ЕЭП – Единое экономическое пространство
ТС – Таможенный союз
АО «ЦРТП» – акционерное общество «Центр развития торговой политики»
МВК по торговой политике – Межведомственная комиссия по вопросам торговой политики и участия в международных экономических организациях Республики Казахстан
Координационный совет – Координационный совет по вопросам экономической интеграции