"Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1399 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 шілдедегі № 742 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 666 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.06.2014 № 666 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 30 қарашадағы № 1399 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламасында:
«Бағдарламаның паспорты» деген 1-бөлімде:
«Бағдарламаны әзірлеуге және іске асыруға жауапты мемлекеттік орган» деген кіші бөлімде «Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі»;
«Нысаналы индикаторлар» деген кіші бөлімде:
бірінші бөлікте «25 %» деген сандар «26 %» деген сандармен ауыстырылсын;
екінші бөлікте «12 %» деген сандар «12,6 %» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қаржыландыру көздері мен көлемі» деген кіші бөлімнің екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны 2011 – 2015 жылдары іске асыруға барлығы 138 984 334 мың теңге:
1) республикалық бюджеттен 127 975 248 мың теңге; оның ішінде 2011 ж. – 13 246 100 мың теңге; 2012 ж. – 25 733 189 мың теңге; 2013 ж. – 26 785 225 мың теңге; 2014 ж. – 32 844 279 мың теңге; 2015 ж. – 29 366 455 мың теңге;»;
2) жергiлiктi бюджеттен: 11 009 086 мың теңге; оның iшiнде 2011 ж. – 2 854 745 мың теңге; 2012 ж. – 2 505 941 мың теңге; 2013 ж. – 3 040 936 мың теңге; 2014 ж. – 2 607 464 мың теңге талап етiледi.»;
«Бағдарламаның мақсаты, мiндеттерi, нысаналы индикаторлары және оны iске асыру нәтижелерiнiң көрсеткiштерi» деген 4-бөлімде:
«Нысаналы индикаторлар» деген кіші бөлімде:
бірінші бөлікте «25 %» деген сандар «26 %» деген сандармен ауыстырылсын;
екінші бөлікте «12 %» деген сандар «12,6 %» деген сандармен ауыстырылсын;
«Міндеттері» деген кіші бөлімде:
алтыншы бөлікте:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«оқушылардың жалпы санынан спорт секцияларында айналысатын орта білім беру ұйымдарындағы оқушылардың үлесі 2011 жылы – 22,0 %, 2012 жылы – 22,5 %, 2013 жылы – 23,0 %, 2014 жылы – 24,0 %, 2015 жылы – 25,0 %;»;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1399 "Об утверждении отраслевой Программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2011 - 2015 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июля 2013 года № 742. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 666
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.06.2014 № 666.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2011 года № 1399 «Об утверждении отраслевой Программы развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы» следующие изменения:
в отраслевой Программе развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан на 2011 – 2015 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 «Паспорт Программы»:
в подразделе «Государственный орган, ответственный за разработку и реализацию Программы» строку «Министерство туризма и спорта Республики Казахстан» изложить в следующей редакции:
«Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры»;
в подразделе «Целевые индикаторы»:
в части первой цифры «25 %» заменить цифрами «26 %»;
в части второй цифры «12 %» заменить цифрами «12,6 %»;
часть вторую подраздела «Источники и объем финансирования»:
изложить в следующей редакции:
«Всего на реализацию Программы в 2011 – 2015 годах потребуется 138 984 334 тыс. тенге:
1) из республиканского бюджета: 127 975 248 тыс. тенге; в том числе в 2011 г. – 13 246 100 тыс. тенге; в 2012 г. – 25 733 189 тыс. тенге; в 2013 г. – 26 785 225 тыс. тенге; в 2014 г. – 32 844 279 тыс. тенге; в 2015 г. – 29 366 455 тыс. тенге;»;
2) из местного бюджета: 11 009 086 тыс. тенге; в том числе в 2011 г. – 2 854 745 тыс. тенге; в 2012 г. – 2 505 941 тыс. тенге; в 2013 г. – 3 040 936 тыс. тенге; в 2014 г. – 2 607 464 тыс. тенге.»;
в разделе 4. «Цель, задачи, целевые индикаторы и показатели результатов реализации Программы»:
в подразделе «Целевые индикаторы»:
в части первой цифры «25 %» заменить цифрами «26 %»;
в части второй цифры «12 %» заменить цифрами «12,6 %»;
в подразделе «Задачи»:
в части шестой:
абзац второй изложить в следующей редакции:
«доля обучающихся, занимающихся в спортивных секциях в организациях среднего образования от общего количества обучающихся» в 2011 – 22 %, в 2012 году – 22,5 %, в 2013 году – 23,0 %, в 2014 году – 24,0 %, в 2015 году – 25 %;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:

«мүгедектердiң жалпы санынан дене шынықтырумен және спортпен жүйелi түрде шұғылданатын мүгедектердiң үлесi 2011 жылы – 7,7 %, 2012 жылы – 8,2 %, 2013 жылы – 8,7 %, 2014 жылы – 9,2 %, 2015 жылы – 9,7 %-ды құрайды;»;
жетінші бөлікте:
екінші және үшінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«білікті спортшылар (спорт шебері) санының өсуі 2011 жылы – 25,4 %, 2012 жылы – 27 %, 2013 жылы – 28 %, 2014 жылы – 29 %, 2015 жылы – 32,1 %;»;
«ресми спорттық iс-шараларда, әлем чемпионаттарында, әлем кубоктарында, Азия чемпионаттарында және халықаралық турнирлерде жеңіп алған медальдардың саны 2011 жылы – 797, 2012 жылы – 690, 2013 жылы – 726, 2014 жылы – 742, 2015 жылы – 742.»;
сегізінші бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«біліктілігін арттырудан өткен жаттықтырушы-оқытушылардың үлесі 2011 жылы – 5 %, 2012 жылы – 10 %, 2013 жылы – 10,2 %, 2014 жылы – 10,4 %, 2015 жылы – 10,6 %-ды құрайды;»;
тоғызыншы бөліктің екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі – үйлестіруші, Бағдарламаны әзірлеуші;»;
«Қажетті ресурстар» деген 6-бөлімнің екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бағдарламаны 2011 – 2015 жылдары іске асыруға барлығы 138 984 334 мың теңге:
1) республикалық бюджеттен 127 975 248 мың теңге; оның ішінде 2011 ж. – 13 246 100 мың теңге; 2012 ж. – 25 733 189 мың теңге; 2013 ж. – 26 785 225 мың теңге; 2014 ж. – 32 844 279 мың теңге; 2015 ж. – 29 366 455 мың теңге;
2) жергiлiктi бюджеттен: 11 009 086 мың теңге; оның iшiнде 2011 ж. – 2 854 745 мың теңге; 2012 ж. – 2 505 941 мың теңге; 2013 ж. – 3 040 936 мың теңге; 2014 ж. – 2 607 464 мың теңге талап етiледi.»;
көрсетілген Бағдарламаға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген Бағдарламаға 2-қосымшада:
«Жауапты орындаушы» деген 8-бағандағы «ТСМ» деген аббревиатура «СДШІА» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
көрсетілген Бағдарламаға 3-қосымшада:
1-бөлімде:
«Қазақстан Республикасында дене шынықтыруды және спортты дамыту жөніндегі бағдарлама» деген бағанда:
«ТСМ» деген аббревиатура «СДШІА» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
3-бөлімде:
«Нысаналы индикаторлар» деген бағандағы бірінші және екінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын азаматтарды қамтуды 2010 жылғы 17,4 %-дан 2015 жылы 26 %-ға дейін ұлғайту.»;
«Балалар мен жасөспірімдердің жалпы санынан дене шынықтырумен және спортпен шұғылданатын балалар мен жасөспірімдерді қамтуды 2010 жылғы 9,5 %-дан 2015 жылы 12,6 %-ға дейін ұлғайту.»;
4-бөлімде:
«Мiндеттердiң көрсеткiштерi» деген бағанда:
«Бұқаралық спортты дамыту» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«- оқушылардың жалпы санынан спорт секцияларында айналысатын орта білім беру ұйымдарындағы оқушылардың үлесі 2011 жылы – 22,0 %, 2012 жылы – 27,5 %, 2013 жылы – 27,7 %, 2014 жылы – 27,9 %, 2015 жылы – 28,1 %;»;
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

«доля инвалидов, систематически занимающихся физической культурой и спортом, от общей численности инвалидов в 2011 году – 7,7 %, 2012 году – 8,2 %, 2013 году – 8,7 %, 2014 году – 9,2 %, в 2015 году – 9,7 %;»;
в части седьмой:
абзацы второй и третий изложить в следующей редакции:
«рост количества квалифицированных спортсменов (мастер спорта) в 2011 году – 25,4 %, 2012 году – 27 %, 2013 году – 28 %, 2014 году – 29 %, 2015 году – 32,1 %;»;
«количество завоеванных медалей в официальных спортивных мероприятиях, чемпионатах мира, кубках мира, чемпионатах Азии и на международных турнирах в 2011 году – 797, 2012 году – 690, 2013 году – 726, 2014 году – 742, 2015 году – 742.»;
абзац второй части восьмой изложить в следующей редакции:
«доля тренеров-преподавателей, прошедших повышение квалификации, составит в 2011 году – 5 %, 2012 году – 10 %, в 2013 году – 10,2 %, в 2014 году – 10,4 %, 2015 году – 10,6 %;»;
абзац второй части девятой изложить в следующей редакции:
«Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры – координатор, разработчик Программы;»
часть вторую раздела 6 «Необходимые ресурсы» изложить в следующей редакции:
«Всего на реализацию Программы в 2011 – 2015 годах потребуется 138 984 334 тыс. тенге:
1) из республиканского бюджета: 127 975 248 тыс. тенге; в том числе в 2011 г. – 13 246 100 тыс. тенге; в 2012 г. – 25 733 189 тыс. тенге; в 2013 г. – 26 785 225 тыс. тенге; в 2014 г. – 32 844 279 тыс. тенге; в 2015 г. – 29 366 455 тыс. тенге;»;
2) из местного бюджета: 11 009 086 тыс. тенге; в том числе в 2011 г. – 2 854 745 тыс. тенге; в 2012 г. – 2 505 941 тыс. тенге; в 2013 г. – 3 040 936 тыс. тенге; в 2014 г. – 2 607 464 тыс. тенге.»;
приложение 1 к указанной Программе изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;
в приложении 2 к указанной Программе:
в графе 8 «Ответственный исполнитель» аббревиатуру «МТС» заменить аббревиатурой «АДСиФК»;
в приложении 3 к указанной Программе:
в разделе 1:
в графе «Программа по развитию физической культуры и спорта в Республике Казахстан»:
аббревиатуру «МТС» заменить аббревиатурой «АДСиФК»;
в разделе 3:
в графе «Целевые индикаторы» абзацы первый и второй изложить в следующей редакции:
«Увеличение охвата граждан, занимающихся физической культурой и спортом, с 17,4 % в 2010 году до 26 % в 2015 году.»;
«Увеличение охвата детей и подростков, занимающихся физической культурой и спортом, в общей численности детей и подростков с 9,5 % в 2010 году до 12,6 % в 2015 году.»;
в разделе 4:
в графе «Показатели задач»:
строку «Развитие массового спорта» изложить в следующей редакции:
«- доля обучающихся, занимающихся в спортивных секциях в организациях среднего образования, от общего количества обучающихся» в 2011 году – 22 %, в 2012 году – 27,5 %, в 2013 году – 27,7 %, в 2014 году – 27,9 %, в 2015 году – 28,1 %;»;
абзац четвертый изложить в следующей редакции:

«- мүгедектердiң жалпы санынан дене шынықтырумен және спортпен жүйелi түрде шұғылданатын мүгедектердiң үлесi 2011 жылы – 7,7 %, 2012 жылы – 8,2 %, 2013 жылы – 8,7 %, 2014 жылы – 9,2 %, 2015 жылы – 9,7 %-ды құрайды;»;
«Жоғарғы жетістіктер спортын дамыту» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«білікті спортшылар (спорт шебері) санының өсуі 2011 жылы – 25,4 %, 2012 жылы – 27 %, 2013 жылы – 28 %, 2014 жылы – 29 %, 2015 жылы – 32,1 %;»;
«ресми спорттық iс-шараларда, әлем чемпионаттарында, әлем кубоктарында, Азия чемпионаттарында және халықаралық турнирлерде жеңіп алған медальдардың саны 2011 жылы – 797, 2012 жылы – 690, 2013 жылы – 726, 2014 жылы – 742, 2015 жылы – 742.»;
«Саланың кадрлық әлеуетін даярлау жүйесін жетілдіру» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«біліктілігін арттырудан өткен жаттықтырушы-оқытушылардың үлесі 2011 жылы – 5 %, 2012 жылы – 10 %, 2013 жылы – 10,2 %, 2014 жылы – 10,4 %, 2015 жылы – 10,6 %-ды құрайды;»;
5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«5.
Р/с
Қажетті ресурстар
Ресурстардың сипаттамасы
Көздері
Бағдарламаны 2011 - 2015 жылдары іске асыруға барлығы 138 984 334 мың теңге талап етіледі
Республикалық бюджет:
2011 ж. – 13 246 100 мың теңге
2012 ж. – 25 733 189 мың теңге
2013 ж. – 26 785 225 мың теңге
2014 ж. – 32 844 279 мың теңге
2015 ж. – 29 366 455 мың теңге;
Жергілікті бюджет:
2011 ж. – 2 854 745 мың теңге
2012 ж. – 2 505 941 мың теңге
2013 ж. – 3 040 936 мың теңге
2014 ж. – 2 607 464 мың теңге
».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     C. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 шілдедегі
№ 742 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасында
дене шынықтыру мен спортты дамытудың

«- доля инвалидов, систематически занимающихся физической культурой и спортом, от общей численности инвалидов в 2011 году – 7,7 %, 2012 году – 8,2 %, 2013 году – 8,7 %, 2014 году – 9,2 %, в 2015 году – 9,7 %;»;
строку «Развитие спорта высших достижений» изложить в следующей редакции:
«- рост количества квалифицированных спортсменов (мастер спорта) в 2011 году – 25,4 %, 2012 году – 27 %, 2013 году – 28 %, 2014 году – 29 %, 2015 году – 32,1 %;»;
«- количество завоеванных медалей в официальных спортивных мероприятиях, чемпионатах мира, кубках мира, чемпионатах Азии и на международных турнирах в 2011 году – 797, 2012 году – 690, 2013 году – 726, 2014 году – 742, 2015 году – 742.»;
строку «Совершенствование системы подготовки кадрового потенциала отрасли» изложить в следующей редакции:
«- доля тренеров-преподавателей, прошедших повышение квалификации, составит в 2011 году – 5 %, 2012 году – 10 %, в 2013 году – 10,2 %, в 2014 году – 10,4 %, 2015 году – 10,6 %;»;
раздел 5 изложить в следующей редакции:
« 5.
п/п
Необходимые ресурсы
Описание ресурсов
Источники
Всего на реализацию
Программы в 2011 - 2015 годах потребуется 138 984 334 тыс. тенге
Республиканский бюджет:
2011 г. – 13 246 100 тыс. тенге
2012 г. – 25 733 189 тыс. тенге
2013 г. – 26 785 225 тыс. тенге
2014 г. – 32 844 279 тыс. тенге
2015 г. – 29 366 455 тыс. тенге;
Местный бюджет:
2011 г. – 2 854 745 тыс. тенге
2012 г. – 2 505 941 тыс. тенге
2013 г. – 3 040 936 тыс. тенге
2014 г. – 2 607 464 тыс. тенге
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                               С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 июля 2013 года № 742
Приложение 1
к Программе развития физической
культуры и спорта в Республике

2011 – 2015 жылдарға арналған бағдарламасына
1-қосымша
7. Қазақстан Республикасында дене шынықтыру мен спортты
дамытудың 2011 – 2015 жылдарға арналған салалық бағдарламасын
iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р/с
Iс-шаралар
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзiмi
Болжанатын шығыстар (мың теңге)
Қаржыландыру көзi
Бюджеттiк бағдарламаның №
2011
2012
2013
2014
2015
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Салауатты өмiр салтын қалыптастыру
1
Спортты насихаттау бойынша республикалық және өңiрлiк (облыстық, қалалық) медиа-жоспарлар әзiрлеу
бiрлескен бұйрық
СДШІА, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
2012 жыл
талап етiлмейдi
2
Астана және Алматы қалаларында 2011 жылғы 7-ші Азия ойындарын өткiзу үшiн салынған спорт объектiлерiнiң әлеуетiн бұқаралық спортты дамыту үшiн пайдалану
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
СДШІА, МАМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
2012 жыл
желтоқсан
талап етiлмейдi
3
Мемлекеттік білім беру ұйымдарының спорт ғимараттарында (залдарында, кешендерінде, алаңдарында), оның ішінде ауылдық жерлерде балалар мен ересек тұрғындар үшін дене шынықтыру-сауықтыру және спорт сабақтарын ұйымдастыру
СДШІА-ға ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жылына 2 рет, 20 маусымға және 20 желтоқсанға қарай
талап етілмейді
4
Меншік нысанына және ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, халықтың, оның ішінде білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілерінің спорт ғимараттарына қолжетімділігін қамтамасыз ету жөніндегі шаралар қабылдау
СДШІА-ға ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жылына 2 рет, 20 маусымға және 20 желтоқсанға қарай
талап етілмейді
5
Білім беру ұйымдарының қарамағындағы дене шынықтыру және спорттық мақсаттағы объектілерде сабақтан тыс уақытта дене шынықтыру-сауықтыру және спорт сабақтарын өткізу кезінде қауіпсіздік шараларын қамтамасыз ету
СДШІА-ға ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
жылына 2 рет, 20 маусымға және 20 желтоқсанға қарай
талап етілмейді
2. Бұқаралық спортты және жоғары жетiстiктер спортын дамыту
6
БЖСМ, спорт клубтары желiсiн 7 бiрлiкке ұлғайту
СДШІА-ға ақпарат
Алматы, Ақтөбе, Қостанай, Павлодар, Қызылорда, Маңғыстау, СҚО облыстарының әкiмдерi
жыл сайын
желтоқсан
1 774 471
1 309 995
1 380 499
1 456 706
ЖБ
7
3 өңiрлiк спорттық-бұқаралық жұмыс орталығын (клубын) құру
СДШІА-ға ақпарат
Ақтөбе, Қызылорда, Қостанай, Маңғыстау облыстарының әкiмдерi
2012 - 2015 жылдар
желтоқсан
131 808
141 049
200 948
161 503
ЖБ
8
«Мүгедектер спорты бойынша республикалық орталық» РМҚК құру
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
СДШІА
2014 жылғы
желтоқсан
129 106
129 106
РБ
004 «Бұқаралық спортты және ұлттық спорт түрлерін дамытуды қолдау»
9
Балаларға, жасөспiрiмдерге және жастарға арналған спорт түрлерiнен қолжетiмдi спорт секциялары мен клубтар желiсiн, оның iшiнде ауылдық жерде 5 бiрлiкке ұлғайту
СДШІА-ға ақпарат
Ақтөбе, Қостанай, Павлодар, Маңғыстау облыстарының әкiмдерi
жыл сайын
желтоқсан

Казахстан на 2011 – 2015 годы
7. План мероприятий по реализации отраслевой Программы
развития физической культуры и спорта в Республике Казахстан
на 2011 – 2015 годы
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
Предполагаемые расходы
(тыс. тенге)
Источник
финансиро-
вания
бюджет ной
программы
2011
2012
2013
2014
2015
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1. Формирование здорового образа жизни
1
Разработка
республиканских
и территориальных
(областных,
городских)
медиа-планов по
пропаганде спорта
совместный
приказ
АДСиФК, МКИ,
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
2012 год
не требуются
2
Использование
потенциала
спортивных объектов,
построенных для
проведения 7-х Азиатских игр
2011 года в городах Астане и
Алматы для
развития массового спорта
информация в
Прави-тельство
Респуб-
лики
Казахстан
АДСиФК
акимы
областей,
г.г. Астаны
и
Алматы
декабрь
2012
год
не требуются
3
Организация
физкультурно-
оздоровительных
и спортивных
занятий для
детей и
взрослого
населения на
спортивных
сооружениях
(залы, комплексы,
площадки)
государственных
организаций
образования во
внеурочное время,
в том числе в
сельской местности
инфор-
мация
в АДС и ФК
акимы
областей,
гг. Астана
и
Алматы
2 раза
в год
к 20
июня
и 20
декабря
не требуются
4
Принятие мер по
обеспечению
доступности
населения, в том
числе
обучающихся и
воспитанников
организаций
образования, к
спортивным
сооружениям,
независимо от
форм
собственности и
ведомственной
подчиненности
инфор-
мация
в АДС и ФК
акимы
областей,
гг. Астана
и
Алматы
2 раза
в год
к 20
июня
и 20
декабря
не требуются
5
Обеспечение мер
безопасности на
объектах
физкультурного и
спортивного
назначения,
находящихся в
ведении
организаций
образования, при
проведении
физкультурно-
оздоровительных
и спортивных
занятий во
внеурочное время
инфор-
мация в
АДС и ФК
акимы
областей,
гг. Астана
и
Алматы
2 раза в год к 20 июня и 20 декабря
не требуются
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
2. Развитие массового спорта и спорта высших достижений
6
Увеличение сети ДЮСШ, спортивных клубов на 7 единиц
информация в
АДСиФК
акимы
Алматинской,
Актюбинской,
Костанайской,
Павлодарской
Кызылординской,
Мангистауской,
СКО областей
ежегодно декабрь
1 774 471
1 309 995
1 380 499
1 456 706
МБ
7
Создание 3-х региональных
центров (клубов)
спортивно-массовой работы
информация в
АДСиФК
акимы
Актюбин ской,
Кызылординской, Костанайской,
Мангистау ской
областей
2012-2015 годы
декабрь
131 808
141 049
200 948
161 503
МБ
8
Создание РГКП «Республиканский центр по инвалидному спорту»
постановление Правительства Республики Казахстан
АДСиФК
2014 год декабрь
129 106
129 106
РБ
004  «Поддержка развития массового спорта и национальных видов спорта»
9
Увеличение сети доступных спортивных секций и клубов по видам спорта для детей, подростков и молодежи, в том числе в сельской местности, на 5 единиц
информация в
АДСиФК
акимы
Актюбинской,
Костанайской,
Павлодарской,
Мангистауской
областей
декабрь еже годно

174 942
ЖБ
12
72 бiлiм беру ұйымында шаңғы базаларын қалпына келтiру
СДШІА-ға ақпарат
Павлодар, Солтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi
жыл сайын
желтоқсан
28 675
15 000
25 000
ЖБ
13
Мына: техникалық және кәсiптiк бiлiм беруде оқитындар үшiн - «Жас сұңқар» (клубы); - жоғары оқу орындарының студенттерi үшiн – «Сұңқар»; - ауыл тұрғындары үшiн – «Ел Қайраты» спорттық қоғамдарының жұмысын жалғастыру
СДШІА-ға ақпарат
БҒМ, АШМ, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
жыл сайын
желтоқсан
талап етiлмейдi
14
Оқу орындарының спорттық объектiлерiн сабақтан тыс және кешкi уақытта тұрғындар арасында спорттық iс-шаралар (секциялар, денсаулық топтары және басқалары) өткiзу үшiн пайдалану жөнiнде шаралар қабылдау
СДШІА-ға ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, БҒМ
2012 жылғы
желтоқсан
талап етiлмейдi
15
Президенттiк тестілердi тапсыру жолымен 24 және одан жоғары жас шамасындағы халықтың физикалық дайындығын жыл сайын тестiлеудi ұйымдастыруды қамтамасыз ету
СДШІА-ға ақпарат
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
жыл сайын
желтоқсан
бөлінген қаражат шегінде
16
Қысқы спорт түрлерiнен 80 спорттық iс-шара өткiзу
СДШІА-ға ақпарат
Ақмола, СҚО, Қостанай, Павлодар облыстарының әкiмдерi
жыл сайын
желтоқсан

174 942
МБ
12
Восстановление сети 72-х лыжных баз в организациях образования
информация
в АДСиФК
акимы
Павлодарской,
СКО
областей
ежегодно
декабрь
28 675
15 000
25 000
МБ
13
Продолжение работы
спортивных обществ:
- «Жас сункар» (клуб) – для учащихся технического и профессионального образования;
- «Сункар» - для студентов
высших учебных заведений;
- Ел-Қайраты – для сельского населения
информация
в АДСиФК
МОН, МСХ,
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
ежегодно декабрь
не требуются
14
Принятие мер по
использованию во внеурочное
и вечернее время спортивных
объектов учебных заведений
для проведения спортивных
мероприятий (секций, групп здоровья и др.) среди
населения
информация в АДСиФК
акимы областей,
гг. Астаны и Алматы, МОН
2012 год декабрь
не требуются
15
Обеспечение организации
ежегодного тестирования
физической подготовленности
населения в возрасте от 24 и старше лет путем сдачи президентских тестов
информация в
АДСиФК
акимы областей,
г.г. Астаны и
Алматы
ежегодно декабрь
в пределах выделенных средств
МБ
16
Проведение 80-и спортивных мероприятий по зимним видам  спорта
информация в
АДСиФК
акимы
Акмолинской,
СКО,
Костанайской,
Павлодарской
областей
ежегодно декабрь

208 084
152 120
101 035
107 865
ЖБ
35
«Жыл спортшысы» байқауын өткізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СДШІА
2011 - 2015 жылдар
желтоқсан
4 420
3 010,
5 067
5 164
5 229
РБ
005 «Жоғары жетістіктер спортын дамыту»
36
Спорт түрлерінен ұлттық студенттік лигалар құру мәселесін және оның кейіннен жұмыс істеуін зерделеу
СДШІА-ға ақпарат
БҒМ
2013 жыл
талап етілмейді
37
2013 жылы қыздар мен жасөспірім ұлдар арасында 3-ші Еуразиялық спорт ойындарын өткізу
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
СДШІА, Алматы облысының әкімі
2013 жыл
қазан
1 668 214
РБ
005 «Жоғары жетiстiктер спортын дамыту»
3. Дене шынықтыру және спорт инфрақұрылымын дамыту
38
Балаларға (жасөспiрiмдерге) арналған 5 аула клубын құру
жергiлiктi атқарушы органдардың шешiмдері
Ақтөбе, Қызылорда, Солтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi
жыл сайын маусым, желтоқсан
8 942
8 727
16 174
15 894
ЖБ
39
Алматы облысында республикалық олимпиадалық даярлау базасын салу
пайдалануға беру актісі
СДШІА, Алматы облысының әкімі
2011 - 2014 жылдар
желтоқсан
300 000
3 190 853
2 500 000
6 955 390
5 000 000
РБ
011 «Спорт саласындағы бюджеттік инвестициялар»
40
Ақмола облысы Щучинск қаласында республикалық шаңғы спорты базасын салу (І және II кезек)
пайдалануға беру актісі
СДШІА, Ақмола облысының әкімі
2012 - 2013 жылдар
желтоқсан
1 035 685
3 000 000
РБ
011 «Спорт саласындағы бюджеттік инвестициялар»
41
Астана қаласында «Олимпиадалық даярлау орталығы» көп функционалды спорт кешенін салу (сыртқы инженерлік желісіз)
пайдалануға беру актісі
СДШІА, Астана қаласының әкімі
2011 - 2014 жылдар
желтоқсан
200 000
4 108 850
2 500 000
9 731 166
7 803 695
РБ
011 «Спорт саласындағы бюджеттік инвестициялар»
42
Астана қаласындағы Стадион көшесі № 3 мекенжайында орналасқан спорттық-сауықтыру кешенін реконструкциялау
пайдалануға беру актісі
СДШІА, Астана қаласының әкімі
2011 - 2012 жылдар
желтоқсан
190 619
190 618
РБ
011 «Спорт саласындағы бюджеттік инвестициялар»
43
Алматы қаласында «Медеу» биік таулы спорт кешенін реконструкциялау
пайдалануға беру актісі
Алматы қаласының әкімі, СДШІА
2011 - 2012 жылдар
желтоқсан
442 487
673 987
РБ
012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері»
44
Алматы қаласында Балуан Шолақ атындағы спорт сарайын сырғанау мұз айдынын және тұрақ сала отырып реконструкциялау
пайдалануға беру актісі
ТСМ
2011 жыл
желтоқсан
1 833 530
РБ
029 «2011 жылғы 7-ші қысқы Азия ойындарын ұйымдастыру комитетінің атқарушы дирекциясы» АҚ жарғылық капиталын ұлғайту»
45
Алматы қаласында халықаралық шаңғы трамплиндерінің кешенін салу
пайдалануға беру актісі
Алматы қаласының әкімі, СДШІА
2011 - 2014 жылдар
желтоқсан

208 084
152 120
101 035
107 865
МБ
35
Проведение конкурса «Спортсмен года»
информация в  Правительство Республики Казахстан
АДСиФК
2011-2015 годы декабрь
4 420
3 010
5 067
5 164
5 229
РБ
005 «Развитие спорта высших достижений»
36
Изучение вопроса создания и дальнейшего функционирования национальных студенческих лиг по видам спорта
информация в АДСиФК
МОН
2013 год
не требуются
37
Проведение 3-х Евразийских спортивных игр среди девушек и юношей в 2013 году
информация в Правительство  Республики Казахстан
АДСиФК, Аким Алматинской области
2013 год октябрь
1 668 214
РБ
005
«Раз-
витие
спорта
высших
дости-
жений»
3. Развитие инфраструктуры физической культуры и спорта
38
Создание 5-и детских
дворовых
(подростковых)
клубов
решения
местных
исполнительных
органов
акимы
Актюбинской,
Кызылординской,
СКО
областей
июнь,
декабрь
еже годно
8 942
8 727
16 174
15 894
МБ
39
Строительство
республиканской
базы олимпийской
подготовки в
Алматинской
области
акт ввода в эксплуатацию
АДСиФК,
акимат
Алматинской
области
2011-2014
годы
декабрь
300 000
3 190 853
2 500 000
6 955 390
5 000 000
РБ
011
«Бюджетные
инвестиции в
области
спорта»
40
Строительство
республиканской
базы лыжного
спорта в городе
Щучинске
Акмолинской
области
(I и II очереди )
акт
ввода в
эксплуатацию
АДСиФК,
акимат
Акмолинской
области
2012-2013
годы
декабрь
1 035 685
3 000 000
РБ
011
«Бюджетные
инвестиции в
области
спорта»
41
Строительство
многофункционального
спортивного
комплекса «Центр
Олимпийской
подготовки» в
городе Астане
(без наружных
инженерных
сетей)
акт
ввода в
эксплуатацию
АДСиФК,
акимат
города
Астана
2011-2015
годы
декабрь
200 000
4 108 850
2 500 000
9 731  166
7 803 695
РБ
011
«Бюджетные
инвестиции в
области
спорта»
42
Реконструкция
спортивно-
оздоровительного
комплекса,
расположенного
по ул. Стадионной,
№ 3 в городе Астане
акт
ввода в
эксплуатацию
АДСиФК,
акимат
города
Астаны
2011-2012
годы
декабрь
190 619
190 618
РБ
011
«Бюджетные
инвестиции в
области
спорта»
43
Реконструкция
высокогорного
спортивного
комплекса
«Медеу» в городе
Алматы
акт
ввода в
эксплуатацию
акимат
города
Алматы,
АДСиФК
2011-2012
годы
декабрь
442 487
673 987
РБ
012
«Целевые
трансферты на
развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы
на развитие
объектов
спорта»
44
Реконструкция
дворца спорта
имени Балуана
Шолака с
пристройкой
раскаточного
катка и паркинга
в г. Алматы
акт
ввода в
эксплуатацию
МТС
2011 год
декабрь
1 833 530
РБ
029
«Увеличение
уставного
капитала АО
«Исполнительная
дирекция
Организационного
комитета 7-х
Азиатских
игр
2011 года»
45
Строительство
международного
комплекса лыжных
трамплинов в
городе Алматы
акт
ввода в
эксплуатацию
аким
города
Алматы,
АДСиФК
2011-2015
годы
декабрь

100 000
3 600 000
840 415
111 000
РБ
012 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне спорт объектілерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері»
46
Көкшетау қаласында шаңғы базасын реконструкциялау
СДШІА-ға ақпарат
Ақмола облысының әкiмi
2012 жыл
желтоқсан
110 000
ЖБ
47
Спорттық инфрақұрылым саласында мемлекеттiк-жеке меншік әріптестік қағидаттарын енгiзу
Қазақстан Республикасының Үкiметiне ақпарат
СДШІА
2014 жыл
желтоқсан
Талап етiлмейдi
48
Тірек ауылдық округтерде қазіргі заманғы спорттық модульдер құру мәселелерін пысықтау
СДШІА-ға ақпарат
Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі
2013 – 2014 жылдар
желтоқсан
Талап етiлмейдi
49
Қызылорда облысы Сырдария ауданының Тереңөзек кентінде және Шаған ауылында спорт кешендерін салу
пайдалануға беру актісі
Қызылорда облысының әкімдігі
2013 жыл

100 000
3 600 000
840 415
111 000
РБ
012
«Целевые
трансферты
на развитие
областным
бюджетам,
бюджетам
городов
Астаны и
Алматы на
развитие
объектов
спорта»
46
Реконструкция
лыжной базы в
городе
Кокшетау
информация в
АДСиФК
аким
Акмолинской
области
2012 год
декабрь
110 000
МБ
47
Внедрение
принципов
государственного
частного
партнерства в
области
спортивной
инфраструктуры
информация в
Правительство
Республики
Казахстан
АДСиФК
2014 год
декабрь
Не требуются
48
Проработка вопросов по созданию современной спортивной модули в опорных сельских округах
информация в АДСиФК
аким Восточно-Казахстанской  области
2013-2014 годы декабрь
Не требуются
49
Строительство спортивных комплексов в пос. Теренозек и в ауле Шаган Сырдарьинского района Кызылординской области
акт ввода в эксплуатацию
акимат Кызылординской области
2013 год

247 148
ЖБ
50
Жыл сайын кемінде 2 дене шынықтыру-сауықтыру кешенін салу
пайдалануға беру актісі
Облыстардың әкімдіктері
2013 – 2015 жылдар
Бюджеттен тыс қаражат**
4. Кадрлық әлеуеттi арттыру
51
Кәсіби жаттықтырушы-оқытушы кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СДШІА, Ақтөбе облысының әкімі
2012 - 2015 жылдар
желтоқсан
500 000
10 866
550 000
8 157
550 000
8 728
550 000
2 141
РБ
ЖБ
009 «Спорт саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау»
52
«Ботафого әлеуметтік институты» футбол мектебінде спортшыларды оқыту
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
СДШІА
2012 - 2015 жылдар
желтоқсан

247 148
МБ
50
Строительство не менее 2  физкультурно-оздоровительных комплексов, ежегодно
акт ввода в эксплуатацию
Акиматы областей
2013 -2015 годы
Внебюджетные средства**
4. Повышение кадрового потенциала
51
Повышение
квалификации и
переподготовка
профессиональных
тренерско-
преподавательских
кадров
информация
в  Правительство
Республики
Казахстан
ДСиФК,
аким
Актюбинской
области
2012-2015
годы
декабрь
10 866
8 157
8 728
2 141
РБ
005
«Развитие
спорта
высших
достижений»
500 000
50 000
550 000
550 000
МБ
52
Обучение
спортсменов в
футбольной
школе
«Социальный
институт
Ботафого»
информация
в  Правительство
Республики
Казахстан
АДСиФК
2012-2015
годы
декабрь

84 950
85 238
87 947
94 103
100 690
РБ
005 «Жоғары жетiстiктер спортын дамыту»
53
Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне дене шынықтыру және спорт мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы заң жобасын қарау
Заң жобалау қызметі мәселелері жөніндегі ВАК шешiмi
СДШІА, Әділетмині
2013 жыл
желтоқсан
талап етiлмейдi
54
Дене шынықтырумен және спортпен шұғылданушыларды анықтау мақсатында облыстар, Астана және Алматы қалалары әкімдерінің сайтында сауалнамалар жүргізу
СДШІА-ға ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
жыл сайын
қаңтар
талап етiлмейдi
55
Дене шынықтыру және спорт саласының қызметкерлерiне арналған кәсіптік стандарттарды әзiрлеу
кәсіптік стандарттар
СДШІА, БҒМ

84 950
85 238
87 947
94 103
100 690
РБ
009
«Повышение
профессиональной
квалификации
тренерско-
преподавательских
кадров»
53
Рассмотрение
законопроекта о
внесении
изменений и
дополнений в
некоторые
законодательные
акты Республики
Казахстан по
вопросам
физической
культуры и
спорта
решение
МВК по
вопросам
законопроектной
деятельности
АДС и ФК, МЮ
2013 год
декабрь
не требуются
54
Проведение
опроса на сайте
акиматов
областей,
городов Астаны
и Алматы с
целью выявления
занимающихся
физической
культурой и
спортом
информация в
АДСиФК
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы
ежегодно
январь
не требуются
55
Разработка
профессиональных
стандартов для
работников
отрасли
физической
культуры и
спорта
профессиональные
стандарты
АДСиФК, МОН

2012 - 2013 жылдар
Дүниежүзiлiк банкпен «Техникалық және кәсiптiк бiлiм берудi жаңғырту» жобасы шеңберiнде
Республикалық бюджет
2011 ж. – 13 246 100 мың теңге
2012 ж. – 25 733 189 мың теңге
2013 ж. – 26 785 225 мың теңге
2014 ж. – 32 844 279 мың теңге
2015 ж. – 29 366 455 мың теңге
Жергiлiктi бюджет
2011 ж. – 2 854 745 мың теңге
2012 ж. – 2 505 941 мың теңге
2013 ж. – 3 040 936 мың теңге
2014 ж. – 2 607 464 мың теңге
Ескертпелер:
* Бағдарламаны iске асыруға қажеттi бюджеттiк қаражат көлемi тиiстi жылға арналған республикалық және жергiлiктi бюджеттерді бекiту кезiнде нақтыланатын болады;
** Бағдарламаны іске асыруға қажетті бюджеттен тыс қаражат көлемі демеушілік көмек көрсету кезінде нақтыланатын болады
аббревиатуралардың толық жазылуы:
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгi
БҒМ – Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ТСМ – Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлiгi
СДБАМИ – спортта дарынды балаларға арналған мектеп-интернат
БЖСМ – балалар мен жасөспiрiмдер спорт мектебi
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
СҚО – Солтүстік Қазақстан облысы
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
ВАК – ведомствоаралық комиссия

2012-2013 годы
в рамках
проекта
«Модернизация
технического и
профессионального
образования» с
Всемирным банком
Республиканский
бюджет
2011 г. – 13 246 100 тыс. тенге
2012 г. – 25 733 189 тыс. тенге
2013 г. – 26 785 225 тыс. тенге
2014 г. – 32 844 279 тыс. тенге
2015 г – 29 366 455 тыс. тенге
Местный
бюджет
2011 г. – 2 854 745 тыс. тенге
2012 г. – 2 505 941 тыс. тенге
2013 г. – 3 040 936 тыс. тенге
2014 г. – 2 607 464 тыс. тенге
Примечания:
* объемы бюджетных средств, необходимых для реализации Программы, будут уточняться при утверждении республиканского и местных бюджетов на соответствующий год;
** объемы внебюджетных средств, необходимых для реализации Программы, будут уточняться при поддержке спонсорской помощи
расшифровка аббревиатур:
АДСиФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции  Республики Казахстан
МТС – Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
ШИОСД – школа-интернат для одаренных в спорте детей
ДЮСШ – детско-юношеская спортивная школа
СМИ – средства массовой информации
СКО – Северо-Казахстанская область
РГКП – Республиканское государственное казенное предприятие
МВК – Межведомственная комиссия