"Әкімдердің халыққа есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 1 тамыздағы № 755 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«Әкімдердің халыққа есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы» Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Әкімдердің халыққа есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы
«Қазақстан Республикасының Президентi туралы» 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 17 және 21-баптарына сәйкес және қазақстандық қоғамды одан әрi демократияландыру, халықты елiмiзде жүргiзiлiп жатқан реформалар туралы хабардар ету, атқарушы органдардың халық алдындағы жауапкершiлiгi мен есептiлiгін арттыру, халықты мемлекеттiк басқару процесiне кеңiнен тарту мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Барлық деңгейдегi әкiмдер халыққа есеп беру кездесулерiн өткiзсiн, оның барысында елiмiзде жүргiзiлiп жатқан реформалардың iске асырылуы, тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң есепті кезеңде әлеуметтiк-экономикалық дамуы, оны одан әрi дамытудың мiндеттерi мен негiзгi бағыттары туралы хабардар етсiн.
2. Халыққа есеп беру кездесулерін өткізудің мынадай мерзімділігі белгіленсін:
1) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкімдері – жыл сайын бiрiншi тоқсан iшiнде;
2) аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың), қалалардағы аудандардың әкімдері – жартыжылдықта бір рет, бiрiншi және үшінші тоқсандар ішiнде;
3) аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердің, сондай-ақ кенттер мен ауылдардың әкімдері тоқсанына бір рет, тоқсанның бірінші айының ішінде.
3. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкiмдерi халыққа есеп беру кездесулерi өткен күннен бастап бiр айдан кешiктiрмей төмен тұрған әкімдер кездесулерінің есепті жылғы қорытындыларын есепке ала отырып, Қазақстан Республикасы Президентiнің Әкiмшiлігін және Yкiметiн оның нәтижелерi туралы хабардар етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Үкіметі:
1) облыстар, республикалық маңызы бар қала, астана әкімдерінің халыққа есеп беру кездесулеріне Қазақстан Республикасының Үкіметі мүшелерінің, орталық мемлекеттік органдар, ұлттық холдингтер мен компаниялар басшыларының қатысуын;
2) Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісім бойынша халыққа есеп беру кездесулерінің қорытындылары бойынша халық көтерген проблемаларды шешу жөнінде шаралар қабылдауды қамтамасыз етсін.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О проведении акимами отчетных встреч с населением"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2013 года № 755
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан «О проведении акимами отчетных встреч с населением».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
О проведении акимами отчетных встреч с населением
В соответствии со статьями 17 и 21 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года «О Президенте Республики Казахстан» и в целях дальнейшей демократизации казахстанского общества, информированности населения о проводимых в стране реформах, повышения ответственности и подотчетности исполнительных органов перед населением, широкого вовлечения народа в процесс государственного управления ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Акимам всех уровней проводить отчетные встречи с населением, в ходе которых информировать о реализации проводимых в стране реформ, социально-экономическом развитии соответствующей административно-территориальной единицы за отчетный период, задачах и основных направлениях ее дальнейшего развития.
2. Установить следующую периодичность проведения отчетных встреч с населением:
1) акимам областей, города республиканского значения, столицы - ежегодно в течение первого квартала;
2) акимам районов (городов областного значения), районов в городах - раз в полугодие в течение первого и третьего кварталов;
3) акимам городов районного значения, сельских округов, а также поселков и сел один раз в квартал в течение первого месяца квартала.
3. Акимам областей, города республиканского значения, столицы не позднее месяца со дня проведения отчетных встреч с населением с учетом итогов встреч нижестоящих акимов за отчетный год информировать Администрацию Президента и Правительство Республики Казахстан об их результатах.
4. Правительству Республики Казахстан обеспечить:
1) участие членов Правительства Республики Казахстан, руководителей центральных государственных органов, национальных холдингов и компаний на отчетных встречах с населением акимов областей, города республиканского значения, столицы;
2) по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан принятие мер по решению проблем, поднятых населением по итогам отчетных встреч с населением.

5. Облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың әкiмдерi және олардың орынбасарлары аудандар (облыстық маңызы бар қалалар), қалалардағы аудандар әкімдерінің жылдың қорытындылары бойынша есепті жылдан кейінгі бірінші тоқсандағы халыққа есеп беру кездесулеріне қатыссын.
6. «Жергiлiктi атқарушы органдар басшыларының халыққа есеп беру кездесулерiн өткiзу туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 1546 Жарлығының күші жойылды деп танылсын (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 14, 154-құжат).
7. Осы Жарлық 2013 жылғы 1 қазаннан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                          Н.Назарбаев

5. Акимам областей, города республиканского значения, столицы и их заместителям принимать участие на отчетных встречах с населением акимов районов (городов областного значения), районов в городах по итогам года, в первом квартале, следующего за отчетным годом.
6. Признать утратившим силу Указ Президента Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 1546 «О проведении отчетных встреч руководителей местных исполнительных органов с населением» (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 154).
7. Настоящий Указ вводится в действие с 1 октября 2013 года.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев