"Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің 2013 - 2017 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 442 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 26 тамыздағы № 844 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 наурыздағы № 112 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.03.2015 № 112 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің 2013 - 2017 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 442 қаулысына мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің 2013-2017 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар мен міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3-бөлімде:
«Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтижелер көрсеткіштері» деген 3.1-кіші бөлімде:
«Өңірлердің және кәсіпкерліктің әлеуметтік-экономикалық дамуын жеделдету үшін жағдай жасау» деген 1-стратегиялық бағытта:
«Өңірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуының өсуін қамтамасыз ету» деген 1.1-мақсатта:
«Осы мақсатқа қол жеткізуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың коды 008, 009, 011, 012, 015, 017, 018» деген жол «, 049» деген сандармен толықтырылсын;
«Экономикалық әлеуеттің ұтымды аумақтық ұйымдастырылуын құру мен халықтың тыныс-тіршілігі үшін қолайлы жағдайлар жасау» деген 1.1.1-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 11-жолмен толықтырылсын:
«
11. Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің ақпараттық-талдау жүйесін әзірлеу
X
X
-
-
-
»;
«Жергілікті өзін-өзі басқару жүйесі мен ауылдық аумақтарды дамыту» деген 1.1.2-міндетте:
«2013 жыл (жоспар)» деген бағанда:
«Жергілікті өзін-өзі басқаруды қаржылық қолдау шеңберінде абаттандыру бойынша іс-шаралар жүргізілген ауылдардың саны» деген 1-жолдағы «2 453» деген сандар «2 100» деген сандармен ауыстырылсын;
«Қазақстан Республикасында кәсіпкерлік деңгейінің өсуін қамтамасыз ету» деген 1.2-мақсатта:
«Кәсіпкерлікті дамыту үшін жағдай жасау» деген 1.2.1-міндетте:
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шараларда:
мына:
«
15. Әлеуметтік- кәсіпкерлік корпорацияларды дамыту жөніндегі тұжырымдаманы әзірлеу
X
-
-
-
-
»,
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 442 "О Стратегическом плане Министерства регионального развития Республики Казахстан на 2013 - 2017 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2013 года № 844. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2015 года № 112
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.03.2015 № 112.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от  30 апреля 2013 года № 442 «О Стратегическом плане Министерства регионального развития Республики Казахстан на 2013 - 2017 годы» следующие дополнения и изменения:
в Стратегическом плане Министерства регионального развития Республики Казахстан на 2013 - 2017 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в подразделе 3.1. «Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 1. «Создание условий для ускорения социально-экономического развития регионов и предпринимательства»:
в цели 1.1. «Обеспечение роста социально-экономического развития регионов»:
строку: «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели 008, 009, 011, 012, 015, 017, 018» дополнить цифрами «, 049»;
в задаче 1.1.1. «Создание рациональной территориальной организации экономического потенциала и благоприятных условий для жизнедеятельности населения»:
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строкой, порядковый номер 11, следующего содержания:
«
11. Разработка информационно-аналитической системы Министерства регионального развития Республики Казахстан
X
X
-
-
-
»;
в задаче 1.1.2. «Развитие системы местного самоуправления и сельских территорий»:
в графе «2013 год (план)»:
в строке 1. «Количество сел, в которых проведены мероприятия по благоустройству в рамках финансовой поддержки местного самоуправления» цифры «2453» заменить цифрами «2100»;
в цели 1.2. «Обеспечение роста уровня предпринимательства в Республике Казахстан»:
в задаче 1.2.1. «Создание условий для развития предпринимательства»:
в мероприятиях для достижения показателей прямых результатов строку
«
15. Разработка Концепции по развитию социально-предпринимательских корпорации
X
-
-
-
-
»;
изложить в следующей редакции:
«

15. Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларды дамыту стратегиясын іске асыруды бағалау
X
X
X
X
X
»;
«Сәулет, қала құрылысы, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту» деген 2-стратегиялық бағытта:
«Тұрғын үй құрылысын дамыту» деген 2.1-мақсатта:
«Осы мақсатқа жетуге бағытталған бюджеттік бағдарламалардың коды 032, 033, 037, 040» деген жол «, 043, 046» деген сандармен толықтырылсын;
«Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуды және сатып алуды қамтамасыз ету» деген 2.1.1-міндетте:
Тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге арналған іс-шаралар мынадай мазмұндағы 2 және 3-жолдармен толықтырылсын:
«
2. «Астана қаласында Әбу-Даби Плаза көп функционалды кешенін салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыру
X
3. «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламасының шеңберінде жалға берілетін тұрғын үй салу («ҚИК» ИҰ» АҚ)
X
-
-
-
»;
«Тұрғын үй құрылысы салынатын аудандарда инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу және сатып алу» деген 2.1.4-міндетте:
«2013 жыл (жоспар)» деген бағанда:
«Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды пайдалануға беру көлемі» деген 1-жолдағы «1 833» деген сандар «2 056» деген сандармен ауыстырылсын;
«Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін жетілдіру» деген 2.2-мақсатта:
«2013 жыл (жоспар)» деген бағанда:
«Құрылыс жұмыстарының нақты көлемінің индексі» деген 1-жолдағы «103,5» деген сандар «101,8» деген сандармен ауыстырылсын;
«Функционалдық мүмкіндіктерді дамыту» деген 4-бөлімде:
«Мемлекеттік органның стратегиялық бағытын, мақсаттары мен міндеттерін іске асыру бойынша іс-шаралар» деген баған «Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл» деген 11-жолмен толықтырылсын;
«Іске асыру кезеңі» деген баған «Қажеттілігіне қарай» деген жолмен толықтырылсын;
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл» деген 5-бөлімде:
«Жерді ұтымды пайдалану мен қорғауды ұйымдастыру және геодезия мен картография саласын дамыту» деген 3-стратегиялық бағытта:
«Жер ресурстары мен жер заңнамасын сақтау туралы мәліметтер жүйесін қалыптастыру» деген 3.1-мақсатта:
«Жер заңнамасын бұзушылықтарды анықтау және жою» деген 3.1.3-міндетте:
«Ведомствоаралық өзара іс-қимыл жүзеге асырылатын мемлекеттік орган» деген бағанда:
«Әкімшілік айыппұлдарды өндіріп алу» деген жолда:
«Сот орындаушылары» деген сөздер «Әділетмині» деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7-бөлімде:
«Бюджеттік бағдарламалар» деген 7.1-кіші бөлімде:
001 «Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:

15. Оценка реализации стратегии развития социально-предпринимательских корпорации
X
X
X
X
X
»;
в стратегическом направлении 2. «Развитие архитектуры, градостроительства, строительства и жилищно-коммунального хозяйства»:
в цели 2.1. «Развитие жилищного строительства»:
строку: «Коды бюджетных программ, направленных на достижение данной цели 032, 033, 037, 040» дополнить цифрами «, 043, 046»;
в задаче 2.1.1. «Обеспечение строительства и приобретения жилья государственного коммунального жилищного фонда»:
мероприятия для достижения показателей прямых результатов дополнить строками 2 и 3 следующего содержания:
«
2. Реализация мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
X
-
-
-
-
3. Строительство арендного жилья в рамках Программы «Доступное жилье - 2020» (АО «ИО «КИК»)
X
-
-
-
-
»;
в задаче 2.1.4. «Строительство и приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в районах жилищной застройки»:
в графе «2013 год (план)»:
в строке 1. «Объемы ввода в эксплуатацию инженерно-коммуникационной инфраструктуры» цифры «1 833» заменить цифрами «2 056»;
в цели 2.2. «Совершенствование архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»:
в графе «2013 год (план)»:
в строке 1. «Индекс физического объема строительных работ» цифры «103,5» заменить цифрами «101,8»;
в раздел 4. «Развитие функциональных возможностей»:
графу «Мероприятия по реализации стратегического направления, цели и задачи государственного органа» дополнить строкой 11 следующего содержания «Взаимодействие с неправительственными организациями»;
графу «Период реализации» дополнить строкой следующего содержания «По мере необходимости»;
в разделе 5. «Межведомственное взаимодействие»:
в стратегическом направлении 3. «Организация рационального использования и охраны земель и развитие отрасли геодезии и картографии»:
в цели 3.1. «Формирование системы сведений о земельных ресурсах, соблюдения земельного законодательства»:
в задаче 3.1.3. «Выявление и устранение нарушений земельного законодательства»:
в графе «Государственный орган, с которым осуществляется межведомственное взаимодействие»:
в строке «Взыскания административных штрафов»;
слово «судоисполнители» заменить аббревиатурой «МЮ»;
в разделе 7. «Бюджетные программы»:
в подразделе 7.1. «Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Услуги по координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения»:

«Құрылысты, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамыту, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен қорғауға, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз етуге жағдай жасау мемлекеттік саясатын іске асыруды қамтамасыз ететін аумақтық департаменттерді ұстау» деген жолдағы «630» деген сандар «569» деген сандармен ауыстырылсын;
«Өңірлік даму саласында талдамалық және консалтингтік қызметтер көрсетуге жүргізілетін зерттеулер саны» деген жолдағы «5» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Штат санында бір бірлікті ұстау үшін орташа шығындар» деген жолдағы «3 014,9» деген сандар «3 275,0» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 001 047» деген сандар «3 096 931» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің күрделі шығыстары» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сатып алынатын негізгі құралдардың саны» деген жолдағы «284» деген сандар «342» деген сандармен ауыстырылсын;
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
Сатып алынатын жиһаздың саны
бірлік
20
»;
«Министрліктің материалдық-техникалық базасының жай-күйін жақсарту» деген жолдағы «40,7» деген сандар «67,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«Материалдық-техникалық жабдықтауға орташа шығындар» деген жолдағы «117» деген сандар «399,6» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «205 348» деген сандар «340 061» деген сандармен ауыстырылсын;
009 «Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасының шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыру үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Жергілікті маңызы бар өзекті мәселелерді шешу шеңберінде аббаттандыру жөніндегі іс-шаралар өткізілген ауылдар саны» деген жолдағы «2453» деген сандар «2100» деген сандармен ауыстырылсын;
«Жергілікті маңызы бар мәселелерді шешу үшін ауылдық елді мекендерді мемлекеттің қаржылық қолдауымен қамту деңгейі (жыл сайын)» деген жолдағы «35» деген сандар «30,3» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасының шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«Субсидияланатын (кепілдендіретін) кредиттер, гранттар саны» деген жолдағы «100» деген сандар «200» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың келемі» деген жолдағы «13 602 227» деген сандар «27 602 227» деген сандармен ауыстырылсын;
015 «Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:

в строке «Содержание территориальных департаментов, обеспечивающих реализацию государственной политики развития строительства, жилищно-коммунальной сферы развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения» цифры «630» заменить цифрами «569»;
в строке «Количество проводимых исследований по оказанию аналитических и консалтинговых услуг в сфере регионального развития» цифру «5» заменить цифрой «6»;
в строке «Средние затраты на содержание одной единицы штатной численности» цифры «3 014,9» заменить цифрами «3 275,0»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 001 047» заменить цифрами «3 096 931»;
в бюджетной программе 002 «Капитальные расходы Министерства регионального развития Республики Казахстан»:
в строке «Количество приобретаемых основных средств» цифры «284» заменить цифрами «342»;
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Количество приобретаемой мебели
ед.
20
»;
в строке «Улучшение состояния материально-технической базы Министерства» цифры «40,7» заменить цифрами «67,4»;
в строке «В среднем расходы на материально-техническое оснащение» цифры «117» заменить цифрами «399,6»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «205 348» заменить цифрами «340 061»;
в бюджетной программе 009 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»:
в строке «Количество сел, в которых проведены мероприятия по благоустройству в рамках решения актуальных вопросов местного значения» цифры «2 453» заменить цифрами «2 100»;
в строке «Степень охвата сельских населенных пунктов финансовой поддержкой государства для решения задач местного значения (ежегодно)» цифры «35» заменить цифрами «30,3»;
в бюджетной программе 013 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»:
в строке «Количество субсидируемых (гарантируемых) кредитов, грантов» цифры «100» заменить цифрами «200»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «13 602 227» заменить цифрами «27 602 227»;
в бюджетной программе 015 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»:

«Инженерлік инфрақұрылымды дамытуға жергілікті атқарушы органдардан алынған қаралған және мақұлданған өтінімдер саны» деген жолдағы «22» деген сандар «28» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «12 973 978» деген сандар «15 202 978» деген сандармен ауыстырылсын;
018 «Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасының шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Жетіспейтін инфрақұрылыммен қамтамасыз етілген жобалар саны» деген жолдағы «27» деген сандар «65» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «9 388 944» деген сандар «8 188 944» деген сандармен ауыстырылсын;
021 «Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру» деген бюджеттік бағдарламада:
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «4 587 877» деген сандар «4 213 026» деген сандармен ауыстырылсын;
026 «Инвестициялардың негіздемелерін әзірлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Сипаттама» деген жолдағы «Қалалардағы жылумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға бағытталатын қаражатты тиімді пайдалану мақсатында негізгі технологиялық шешімдерді әзірлеу» деген сөздер алынып тасталсын;
«Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы» деген бағанда:
«Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысымен инвестициялық негіздеме әзірлеуді аяқтау» деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«Сумен жабдықтау және су бұру бойынша мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысымен инвестициялардың негіздемесін әзірлеуді аяқтау»;
мына:
«
Жылумен жабдықтау
бойынша мемлекеттік  сараптаманың оң қорытындысымен инвестициялық негіздеме әзірлеуді аяқтау
бірлік
7
Жылумен жабдықтау желілерінің, инвестициялар негіздемелерін әзірлеу жөніндегі жұмыстың жалпы көлемінен жұмыстарды орындау
%
100
Жылумен жабдықтау желілерінің инвестициялар негіздемелерін әзірлеу бойынша бір қаладағы жұмыстың орташа құны (әр қаладағы жұмыстың құны сметалық есеппен айқындалады)
мың теңге
70 657
»
деген жолдар алынып тасталсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 342 570» деген сандар «2 847 970» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Тұрғын үй құрылыс жинақ салымдары бойынша сыйлықақылар төлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«Мемлекеттен сыйлықақы алатын салымшылардың орташа саны» деген жолдағы «266 499» деген сандар «266 834» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «5 870 817» деген сандар «7 249 230» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:

в строке «Количество рассмотренных и одобренных заявок, полученных от местных исполнительных органов на развитие инженерной инфраструктуры» цифры «22» заменить цифрами «28»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «12 973 978» заменить цифрами «15 202 978»;
в бюджетной программе 018 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы»:
в строке «Количество проектов, обеспеченных недостающей инфраструктурой» цифры «27» заменить цифрами «65»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «9 388 944» заменить цифрами «8 188 944»;
в бюджетной программе «021 Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «4 587 877» заменить цифрами «4 213 026»;
в бюджетной программе 026 «Разработка обоснований инвестиций»: к строке «Описание» слова «Разработка основных технологических решений в целях эффективного использования средств, направляемых на реконструкцию сетей теплоснабжения в городах» исключить;
в графе «Наименование показателей бюджетных программ»:
строку «Завершение разработки обоснования инвестиций с положительным заключением государственной экспертизы» изложить в следующей редакции:
«Завершение разработки обоснования инвестиций с положительным заключением государственной экспертизы по водоснабжению и водоотведению»;
строки:
«
Завершение разработки обоснования инвестиций с положительным заключением государственной экспертизы по теплоснабжению
ед.
7
выполнение работ от общего объема работ по разработке обоснования инвестиции сетей теплоснабжения
%
100
Средняя стоимость работ в одном городе (стоимость работ по каждому городу определяется сметным расчетом) по разработке обоснования инвестиции сетей теплоснабжения
тыс. тенге
70 657
»
исключить;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 342 570» заменить цифрами «2 847 970»;
в бюджетной программе 028 «Выплата премий по вкладам в жилищные строительные сбережения»:
в строке «Среднее количество вкладчиков, получающих премию государства» цифры «266 499» заменить цифрами «266 834»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «5 870 817» заменить цифрами «7 249 230»;
в бюджетной программе 033 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры»:

«Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламаларының шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым салу» деген жолдағы «1 833» деген сандар «2 056» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «36 658 020» деген сандар «41 134 381» деген сандармен ауыстырылсын;
034 «Астана, Алматы және Ақтөбе қалаларында Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықтың энергетикалық тиімділік орталықтарын құру» деген бюджеттік бағдарламада:
«Құрылыс объектілерінің аяқталу үлесі» деген жолдағы «51» деген сандар «100» деген сандармен ауыстырылсын;
«Астана қаласында» деген жолдағы «333 000» деген сандар «749 188» деген сандармен ауыстырылсын;
«Алматы қаласында» деген жолдағы «333 000» деген сандар «513 727» деген сандармен ауыстырылсын;
Ақтөбе қаласында» деген жолдағы «334 000» деген сандар «333 814» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «1 000 000» деген сандар «2 596 729» деген сандармен ауыстырылсын;
035 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
«Бір ауыз сумен жабдықтау объектісін салу және қайта жаңарту бойынша көрсетілген қызмет бірлігіне орташа шығындар» деген жолдағы «341 940» деген сандар «368 748» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «43 674 842» деген сандар «48 674 842» деген сандармен ауыстырылсын;
039 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының
бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері» бюджеттік бағдарламада:
«Тұрғындарға қолайлы ортаны қамтамасыз ету үшін елді мекендерде абаттандыру бойынша іске асырылып жатқан инвестициялық жобалардың саны» деген жолдағы «2» деген сан «4» деген санмен ауыстырылсын;
бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 480 809» деген сандар «8 230 809» деген сандармен ауыстырылсын;
040 «Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері» деген бюджеттік бағдарламада:
тікелей нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Gate City» серіктес қаланың инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу жөніндегі жобаларды іске асыру
бірлік
7
»;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«
«Gate City» серіктес қаланың инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу жөніндегі жобаларды іске асыруды аяқтау
бірлік
6
»;

в строке «Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы «Доступное жилье - 2020» цифры «1 833» заменить цифрами «2 056»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «36 658 020» заменить цифрами «41 134 381»;
в бюджетной программе 034 «Создание центров энергоэффективности жилищно-коммунального хозяйства в городах Астана, Алматы и Актобе»:
в строке «Доля завершенности объектов строительства» цифры «51» заменить цифрами «100»;
в строке «в городе Астана» цифры «333 000» заменить цифрами «749 188»;
в строке «в городе Алматы» цифры «333 000» заменить цифрами «513 727»;
в строке «в городе Актобе» цифры «334 000» заменить цифрами «333 814»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «1 000 000» заменить цифрами «2 596 729»;
в бюджетной программе 035 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения»:
в строке «Средние затраты на единицу оказанной услуги по строительству и реконструкции одного объекта питьевого водоснабжения и водоотведения» цифры «341 940» заменить цифрами «368 748»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «43 674 842» заменить цифрами «48 674 842»;
в бюджетной программе 039 «Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов»:
в строке «Количество реализуемых инвестиционных проектов по благоустройству в населенных пунктах для обеспечения благоприятной среды для жителей» цифру «2» заменить цифрой «4»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 480 809» заменить цифрами «8 230 809»;
в бюджетной программе 040 «Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры»:
показатели прямого результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Реализация проектов по строительству инженерно-коммуникационной инфраструктуры города-спутника «Gate City»
ед.
7
»;
показатели конечного результата дополнить строкой следующего содержания:
«
Завершение реализации проектов по строительству инженерно-коммуникационной инфраструктуры города-спутника «Gate City»
ед.
6
»;

«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «5 288 000» деген сандар «10 663 600» деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы «043, 044, 046, 047, 048 және 049» деген бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын;
«043 «Қазақстандық ипотекалық компания» ипотекалық ұйымы» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»;
«044 Акмола облысының бюджетіне Щучье-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері»;
«046 Астана қаласының бюджетіне «Астана қаласында «Абу-Даби Плаза» көп функционалды кешенін салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
«047 Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
«048 Астана қаласының бюджетіне ботаникалық бақтың құрылысы үшін жер учаскелерін сатып алуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»;
«049 Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің ақпараттық-талдау жүйесін құру»:
«
Бюджеттік бағдарлама
043 «Қазақстандық ипотекалық компания» ипотекалық ұйымы» АҚ-ның жарғылық капиталын ұлғайту»
Сипаттама
«Қазақстандық ипотекалық компания» ипотекалық ұйымы» акционерлік қоғамының жарғылық капиталын қалыптастыру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланған 2016 жыл
Жобаланған 2017 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
«ҚИК» ИҰ» АҚ-ның жарияланған акцияларының саны
мың дана
1 500
Жаңа тұрғын үймен қамтамасыз ету
пәтерлер саны
2516
4-сыныпты тұрғын үйді іске қосу
мың шаршы метр
151
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Қолжетімді (жалға берілетін) тұрғын үймен қамтамасыз ету арқылы халықтың өмір сүру сапасын жақсарту
адам саны
5 032
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
15 000 000
Бюджеттік бағдарлама
044 «Ақмола облысының бюджетіне Щучье-Бурабай курорттық аймағын сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау желілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері»
Сипаттама
Сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялау және жаңғырту бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланған 2016 жыл
Жобаланған 2017 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Әзірленген инвестициялық жобалар саны
бірлік
10
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысы бар жобаларды аяқтау
бірлік
10
сапа көрсеткіштері
ҚНжЕ-ге, ҚН-ға сәйкес әзірлеу сапасы
%

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «5 288 000» заменить цифрами «10 663 600»;
дополнить бюджетными программами «043, 044, 046, 047, 048 и 049» следующего содержания:
«043 Увеличение уставного капитала АО «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания»;
«044 Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны»;
«046 Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»;
«047 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение штатной численности местных исполнительных органов»;
«048 Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на выкуп земельных участков под строительство ботанического сада»;
«049 Создание информационно-аналитической системы Министерства регионального развития Республики Казахстан»:
«
Бюджетная программа
043 «Увеличение уставного капитала АО «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания»
Описание
Формирование уставного капитала акционерного общества «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания»
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
Проектируемый 2016 год
Проектируемый 2017 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Количество объявленных акций АО «ИО «КИК»
тыс. штук
1 500
Обеспечение новым жильем
число квартир
2 516
Ввод жилья 4 класс
тыс. кв. м
151
показатели конечного результата
Улучшение качества жизни населения путем обеспечения доступным (арендным) жильем
количество человек
5 032
показатели качества
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
15 000 000
Бюджетная программа
044 «Целевые трансферты на развитие бюджету Акмолинской области на строительство и реконструкцию систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения Щучинско-Боровской курортной зоны»
Описание
Разработка проектно-сметной документации по реконструкции и модернизации систем водоснабжения, водоотведения и теплоснабжения
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
развитие
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
Проектируемый 2016 год
Проектируемый 2017 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 ГОД
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Показатели прямого результата
Количество разработанных инвестиционных проектов
ед.
10
показатели конечного результата
Завершение проектов с положительным заключением государственной экспертизы
ед.
10
показатели качества
Качество разработки в соответствии со СНиП, СН
%

100
тиімділік көрсеткіштері
Бір жобаны әзірлеуге жұмсалатын орташа шығындар
мың теңге
56 470
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
564 700
Бюджеттік бағдарлама
046 «Астана қаласының бюджетіне «Астана қаласында Абу-Даби Плаза» көп функционалды кешенін салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
«Астана қаласында Әбу-Даби Плаза көп функционалды кешенін салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыру
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланған 2016 жыл
Жобаланған 2017 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Жер учаскесін босату
гектар
0,9242
Жылжымайтын мүлік обьектілерінің меншік иелеріне өтемақы төлеу
бірлік
8
Жылжымайтын мүліктік меншік иелерінен үй құрылыстарын сатып алу
шаршы метр
1813,5
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жер учаскелерін мемлекеттік меншікке беру
гектар
0,9242
Жылжымайтын мүлік обьектілерін нақты бұзу
бірлік
8
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
Жылжымайтын мүлік объектісі бар бір жер учаскесін сатып алуға жұмсалатын орташа шығындар
мың теңге
73 012
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
584 098
Бюджеттік бағдарлама
047 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттама
Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимитін ұлғайту
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына қарай
трансферттер мен бюджеттік субсидиялар беру
іске асыру тәсіліне қарай
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
Жобаланған 2016 жыл
Жобаланған 2017 жыл
2011 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіштері
Ішкі істер және Төтенше жағдайлар министрліктерінің әскери қызметшілерін қоспағанда, орталық атқарушы органдардың аумақтық органдарының және олардың ведомстволарының санын қысқарту (оның ішінде бос орындар есебінен)
бірлік
4 006
ККМ, БҒМ аумақтық органдарының мемлекеттік мекемелерін тарату
бірлік
363
Функцияларды жергілікті атқарушы органдарға беруге байланысты АШМ, ДІА және Еңбекминінің аумақтық бөлімшелерінен жергілікті атқарушы органдарға штат санының лимиттерін қайта бөлу
бірлік
920
түпкілікті нәтиже көрсеткіштері
Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимитін ұлғайту
бірлік
5 420
сапа көрсеткіштері
тиімділік көрсеткіштері
Берілетін штат санының 1 бірлігіне жұмсалатын орташа шығындар
мың теңге

100
показатели эффективности
Средние затраты на разработку одного проекта
тыс. тенге
56 470
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
564 700
Бюджетная программа
046 «Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
Описание
Реализация мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
Проектируемый 2016 год
Проектируемый 2017 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Освобождение земельного участка
гектар
0,9242
Выплата компенсации собственникам объектов недвижимости
шт.
8
Выкуп домостроений у собственников недвижимости
кв. м
1813,5
показатели конечного результата
Передача земельных участков в государственную собственность
гектар
0,9242
Физический снос объектов недвижимости
шт.
8
показатели качества
показатели эффективности
Средние затраты на выкуп одного земельного участка с объектом недвижимости
тыс. тенге
73 012
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
584 098
Бюджетная программа
047 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение штатной численности местных исполнительных органов»
Описание
Увеличение лимита штатной численности местных исполнительных органов
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
ед. изм.
отчетный период
плановый период
Проектируемый 2016 год
Проектируемый 2017 год
2011 год
2012 год
2013 год
2014 год
2015 год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Сокращение численности территориальных органов центральных исполнительных органов и их ведомств (в том числе за счет вакансий), за исключением военнослужащих министерств внутренних дел и по чрезвычайным ситуациям
ед.
4 006
Упразднение государственных учреждений территориальных органов МТК, МОН
ед.
363
Перераспределение лимитов штатной численности местным исполнительным органам от территориальных подразделений МСХ, АДР и МТСЗН в связи с передачей функций местным исполнительным органам
ед.
920
показатели конечного результата
Увеличение лимита штатной численности местных исполнительных органов
ед.
5 420
показатели качества
показатели эффективности
Средние затраты на 1 единицу  передаваемой штатной численности
тыс. тенге

407 360
»;
«Бюджеттік шығыстардың жиыны» деген 7.2-кіші бөлімде:
«Барлық бюджеттік шығыстар» деген жолдағы «312 967 518» деген сандар «373 122 927» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «76 111 263» деген сандар «98 066 922» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «236 856 255» деген сандар «275 056 005» деген сандармен ауыстырылсын;
аббревиатуралардың толық жазылуы мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«ҚИК» ИҰ» АҚ - «Қазақстандық ипотекалық компания» ипотекалық ұйымы» акционерлік қоғамы».
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

407 360
»;
В подразделе «7.2. Свод бюджетных расходов»:
В строке «Всего бюджетных расходов» цифры «312 967 518» заменить цифрами «373 122 927»;
в строке «Текущие бюджетные программы» цифры «76 111 263» заменить цифрами «98 066 922»;
в строке «Бюджетные программы развития» цифры «236 856 255» заменить цифрами «275 056 005»;
расшифровку аббревиатур дополнить строкой следующего содержания:
АО «ИО «КИК» - акционерное общество «Ипотечная организация «Казахстанская ипотечная компания».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов