Толық маусым ішіндегі жұмыс жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін бір жылғы жұмыс өтіліне есепке алынатын өнеркәсiптiң маусымдық салаларының тiзiмiн және Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін бiр жарым есе мөлшерде тағайындауға еңбек өтілін жеңілдікпен есептеу үшін сот-медициналық сараптаманы және патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын ұйымдардағы жұмыстар тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 865 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 528 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 30.06.2023 № 528 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.04.2016 № 215 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 2-тармағының 8) және 10) тармақшаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) Толық маусым ішіндегі жұмыс жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау үшін бір жылғы жұмыс өтіліне есепке алынатын өнеркәсiптiң маусымдық салаларының тiзiмi;
2) Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін бір жарым есе мөлшерде тағайындауға еңбек өтілін жеңілдікпен есептеу үшін сот-медициналық сараптаманы және патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын ұйымдардағы жұмыстар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 14.04.2016 № 215 қаулысымен.
2. "Өнеркәсiптiк толық маусым iшiндегi жұмысы жыл бойғы жұмыс үшiн зейнетақы тағайындауға арналған стажға есептелетiн маусымдық салаларының тiзiмi мен Орындалу уақыты денсаулық сақтау мекемелерi медициналық қызметкерлерiнiң жекелеген санаттарына зейнетақы тағайындауға арналған еңбек стажының бiр жарым мөлшерiне есептелетiн жұмыстардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 3 желтоқсандағы № 1679 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 865 қаулысымен
бекiтiлген
Толық маусым ішіндегі жұмыс жасына байланысты зейнетақы
төлемдерін тағайындау үшін бір жылғы жұмыс өтіліне есепке
алынатын өнеркәсiптiң маусымдық салаларының тiзiмi
Ескерту. Тізімнің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.04.2016 № 215 қаулысымен.
1. Ағаш дайындау және ағаш ағызу.
2. Ет және сүт өнеркәсiбi.

Об утверждении Списка сезонных отраслей промышленности, работа в которых в течение полного сезона засчитывается в стаж для назначения пенсионных выплат по возрасту за год работы, и Перечня работ в организациях, осуществляющих судебно-медицинскую экспертизу и патолого-анатомическую диагностику, для льготного исчисления трудового стажа для назначения пенсионных выплат по возрасту в полуторном размере
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 865. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 528
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.06.2023 № 528 (вводится в действие с 01.07.2023).
Сноска. Заголовок постановления в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2016 № 215.
ПРЕСС-РЕЛИЗ
В соответствии с подпунктами 8) и 10) пункта 2 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Список сезонных отраслей промышленности, работа в которых в течение полного сезона засчитывается в стаж для назначения пенсионных выплат по возрасту за год работы;
2) Перечень работ в организациях, осуществляющих судебно-медицинскую экспертизу и патолого-анатомическую диагностику, для льготного исчисления трудового стажа для назначения пенсионных выплат по возрасту в полуторном размере.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2016 № 215.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1997 года № 1679 "Об утверждении Списка сезонных отраслей промышленности, работа в которых в течение полного сезона засчитывается в стаж для назначения пенсии за год работы, и Перечня работ, время выполнения которых засчитывается отдельным категориям медицинских работников учреждений здравоохранения в трудовой стаж для назначения пенсий в полуторном размере".
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 865
Список сезонных отраслей
промышленности, работа в которых в течение полного сезона
засчитывается в стаж для назначения пенсионных выплат
по возрасту за год работы
Сноска. Заголовок Списка сезонных отраслей в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2016 № 215.
1. Лесозаготовка и лесосплав.
2. Мясная и молочная промышленность.

3. Балық өнеркәсiбi.
4. Өнеркәсiптiң қант және консервi салалары.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2013 жылғы 27 тамыздағы
№ 865 қаулысымен
бекiтiлген
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін бiр жарым есе мөлшерде тағайындауға өтілін жеңілдікпен есептеу үшін сот-медициналық сараптаманы және патологиялық-анатомиялық диагностиканы жүзеге асыратын ұйымдардағы жұмыстар тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 14.04.2016 № 215 қаулысымен.
Жұмыстардың атауы
Лауазымы
Республикалық, облыстық және қалалық патологиялық-анатомиялық бюролар, орталықтандырылған патологиялық-анатомиялық бөлімшелер және денсаулық сақтау ұйымдарының патологиялық-анатомиялық бөлімшелері
Мәйiттердi патологиялық-анатомиялық ашу және операция мен биопсиялар кезiнде алынған мәйiт материалын, органдар мен тіндерді гистологиялық зерттеу
Патологоанатом дәрігерлер
Патологиялық-анатомиялық ашуларды жүргiзуге қатысу
Мәйiттiк, операциялық және биопсиялық материалды өңдеу
Орта медициналық персонал
Кіші медициналық персонал
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот медицинасы орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны, аумақтық филиалдары, аудандық және ауданаралық бөлімшелері
Мәйiттерге және мәйiт материалына сот-медициналық сараптамалар
Дәрігерлер және мамандар,
сот-медициналық сарапшылар
Мәйіттердің сот-медициналық сараптамаларын жүргізуге, мәйiт материалын өңдеуге қатысу
Орта медициналық персонал
Кiшi медициналық персонал

3. Рыбная промышленность.
4. Сахарная и консервная отрасли промышленности.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 августа 2013 года № 865
Перечень
работ в организациях, осуществляющих судебно-медицинскую
экспертизу и патолого-анатомическую диагностику, для льготного
исчисления стажа для назначения пенсионных выплат
по возрасту в полуторном размере
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 14.04.2016 № 215.
Наименование работ
Должность
Республиканские, областные и городские патолого-анатомические бюро, централизованные патолого-анатомические отделения и патолого-анатомические отделения организаций здравоохранения
Патолого-анатомическое вскрытие трупов и гистологическое исследование трупного материала, органов и тканей, удаленных при операции и биопсиях
Врачи-патологоанатомы
Участие в проведении патолого-анатомических вскрытий Обработка трупного, операционного и биопсийного материала
Средний медицинский персонал
Младший медицинский персонал
Республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебной медицины Министерства юстиции Республики Казахстан", территориальные филиалы, районные и межрайонные отделения
Судебно-медицинские экспертизы трупов и трупного материала
Врачи и специалисты судебно-медицинские эксперты
Участие в проведении судебно-медицинских экспертиз трупов, обработке трупного материала
Средний медицинский персонал
Младший медицинский персонал