"2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 тамыздағы № 890 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
«2014 – 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ 2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы
1-бап. 2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 697 392 812 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3 938 400 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 62 094 992 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 15 954 370 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша- 1 680 943 102 мың теңге;
2) шығындар - 6 423 364 693 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 43 692 659 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 118 050 140 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 74 357 481 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 172 732 370 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 173 982 370 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 1 250 000 мың теңге;
5) тапшылық — -942 396 910 мың теңге немесе елдің жалпы ішкі өнімінің 2,4 пайызы;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру - 942 396 910 мың теңге.
2-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Ресей Федерациясының «Байқоңыр» кешенін пайдаланғаны үшін 17 595 000 мың теңге сомасында және әскери полигондарды пайдаланғаны үшін 3 792 258 мың теңге сомасында жалдау ақыларының түсімдері көзделсін.
3-бап. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына жіберілетін 2014 жылға арналған бюджетке түсетін түсімдердің көлемі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
4-бап. Тиісті бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
1) бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының «Пайдалы қазбаларды өндіруге салынатын салық» коды бойынша - жер қойнауын пайдаланушылардың роялти бойынша берешегі, сондай-ақ салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша роялти;
2) бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының «Әлеуметтік салық» коды бойынша - бұрын Зейнетақы қорына, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа, Міндетті медициналық сақтандыру қорына, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына, Жұмыспен қамтуға жәрдемдесу қорына аударылып келген жарналар бойынша берешек, сондай-ақ бұрын автомобиль жолдарын пайдаланушылардың Жол қорына түсіп келген аударымдары.
Бұл ретте, салық режимі тұрақтылығының кепілдіктері сақталатын жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар бойынша қызметті жүзеге асыратын салық төлеушілер жоғарыда көрсетілген аударымдарды немесе әлеуметтік салықты «Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес есептелген Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына аударымдардың сомасына азайтады;

О проекте Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014 - 2016 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2013 года № 890
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы».
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Проект
ЗАКОН
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О республиканском бюджете на 2014 – 2016 годы
Статья 1. Утвердить республиканский бюджет на 2014 – 2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 697 392 812 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 938 400 348 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 62 094 992 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 15 954 370 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 680 943 102 тысячи тенге;
2) затраты – 6 423 364 693 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 43 692 659 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 118 050 140 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 74 357 481 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 172 732 370 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 173 982 370 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 1 250 000 тысяч тенге;
5) дефицит – -942 396 910 тысяч тенге или 2,4 процента к валовому внутреннему продукту страны;
6) финансирование дефицита бюджета – 942 396 910 тысяч тенге.
Статья 2. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год поступления арендных плат за пользование Российской Федерацией комплексом «Байконур» в сумме 17 595 000 тысяч тенге и военными полигонами в сумме 3 792 258 тысяч тенге.
Статья 3. Утвердить объемы поступлений в бюджет на 2014 год, направляемых в Национальный фонд Республики Казахстан, согласно приложению 4.
Статья 4. Установить, что в доход соответствующего бюджета зачисляются:
1) по коду «Налог на добычу полезных ископаемых» классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность недропользователей по роялти, а также роялти по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима;
2) по коду «Социальный налог» классификации доходов единой бюджетной классификации – задолженность по взносам, ранее перечислявшимся в Пенсионный фонд, Государственный центр по выплате пенсий, Фонд обязательного медицинского страхования, Фонд государственного социального страхования, Фонд содействия занятости, а также отчисления пользователей автомобильных дорог, ранее поступавшие в Дорожный фонд.
При этом налогоплательщики, осуществляющие деятельность по контрактам на недропользование, в которых сохраняются гарантии стабильности налогового режима, уменьшают вышеуказанные отчисления или социальный налог на сумму отчислений в Государственный фонд социального страхования, исчисленную в соответствии с Законом Республики Казахстан «Об обязательном социальном страховании»;

3) «Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін бензин (авиациялық бензинді қоспағанда)» коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген бензиннен алынатын алым бойынша берешек;
4) «Өндірушілер көтерме саудада өткізетін, өзі өндіретін дизель отыны» коды бойынша - бұрын Жол қорына түсіп келген дизель отынынан алынатын алым бойынша берешек.
5-бап. Жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан артық болуы нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
6-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте облыстық бюджеттерден, Алматы қаласының бюджетінен республикалық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 144 342 628 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Атырау облысынан — 51 211 260 мың теңге;
Маңғыстау облысынан - 10 079 859 мың теңге;
Алматы қаласынан - 83 051 509 мың теңге.
7-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Ақмола, Алматы, Ақтөбе, Шығыс Қазақстан, Оңтүстік Қазақстан облыстарының облыстық бюджеттерінен орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру процесін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты трансферттер түсімдері 6 600 474 мың теңге сомасында көзделсін.
8-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан кепілдендірілген трансферт мөлшері - 1 380 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
9-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығымен анықталған мақсаттарға нысаналы трансферт 150 000 000 мың теңге сомасында көзделсін.
10-бап. 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 19 966 теңге;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің мөлшері - 9 983 теңге;
3) зейнетақының ең төменгі мөлшері — 20 782 теңге;
4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1 852 теңге;
5) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкеріс деңгейінің шамасы 19 966 теңге болып белгіленсін.

3) по коду «Бензин (за исключением авиационного) собственного производства, реализуемый производителями оптом» – задолженность по сбору с бензина, ранее поступавшему в Дорожный фонд;
4) по коду «Дизельное топливо собственного производства, реализуемое производителями оптом» – задолженность по сбору с дизельного топлива, ранее поступавшему в Дорожный фонд.
Статья 5. Отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
Статья 6. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год объемы бюджетных изъятий из областных бюджетов, бюджета города Алматы в республиканский бюджет в сумме 144 342 628 тысяч тенге, в том числе:
Атырауской – 51 211 260 тысяч тенге;
Мангистауской – 10 079 859 тысяч тенге;
города Алматы – 83 051 509 тысяч тенге.
Статья 7. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год поступления трансфертов из областных бюджетов Акмолинской, Алматинской, Актюбинской, Восточно-Казахстанской, Южно-Казахстанской областей в сумме 6 600 474 тысячи тенге в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании.
Статья 8. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год размер гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 1 380 000 000 тысяч тенге.
Статья 9. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год целевой трансферт из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 150 000 000 тысяч тенге на цели, определенные Указом Президента Республики Казахстан.
Статья 10. Установить с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы – 19 966 тенге;
2) размер государственной базовой пенсионной выплаты – 9 983 тенге;
3) минимальный размер пенсии – 20 782 тенге;
4) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1 852 тенге;
5) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.

11-бап. Зейнетақы төлемдерін алушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорындағы міндетті зейнетақы жарналарының және міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарының нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналары мен міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мөлшерінде сақталуы жөніндегі мемлекеттің кепілдіктерін алушының зейнетақы төлемдеріне құқықты иемденуі кезіндегі инфляцияның деңгейін ескере отырып орындау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 002 «Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру» республикалық бюджеттік бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен жүзеге асырылады.
12-бап. 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап әскери қызметшілерге (мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерден басқа) және арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне тұрғын үйді күтіп-ұстауға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге ақшалай өтемақының айлық мөлшері 3 739 теңге сомасында белгіленсін.
13-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана қаласының бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 980 738 200 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Ақмола облысына - 64 076 449 мың теңге;
Ақтөбе облысына - 29 375 815 мың теңге;
Алматы облысына - 123 932 748 мың теңге;
Шығыс Қазақстан облысына - 93 509 287 мың теңге;
Жамбыл облысына - 95 698 341 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысына - 36 321 405 мың теңге;
Қарағанды облысына - 50 464 021 мың теңге;
Қостанай облысына - 63 071 219 мың теңге;
Қызылорда облысына - 83 978 668 мың теңге;
Павлодар облысына - 21 509 170 мың теңге;
Солтүстік Қазақстан облысына - 59 913 017 мың теңге;
Оңтүстік Қазақстан облысына - 254 747 394 мың теңге;
Астана қаласына — 4 140 666 мың теңге.
14-бап. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне:
1) жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
2) халыққа әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге;
3) «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға;
4) мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға;
5) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
6) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
7) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;

Статья 11. Выполнение гарантий государства получателям пенсионных выплат по сохранности обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов в едином накопительном пенсионном фонде в размере фактически внесенных обязательных пенсионных взносов и обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции на момент приобретения получателем права на пенсионные выплаты осуществляется по республиканской бюджетной программе 002 «Социальное обеспечение отдельных категорий граждан» Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан.
Статья 12. Установить с 1 января 2014 года месячный размер денежной компенсации на содержание жилища и оплату коммунальных услуг в сумме 3 739 тенге военнослужащим (кроме военнослужащих срочной службы) и сотрудникам специальных государственных и правоохранительных органов.
Статья 13. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из республиканского бюджета в областные бюджеты, бюджет города Астаны, в сумме 980 738 200 тысяч тенге, в том числе:
Акмолинской – 64 076 449 тысяч тенге;
Актюбинской – 29 375 815 тысяч тенге;
Алматинской – 123 932 748 тысяч тенге;
Восточно-Казахстанской – 93 509 287 тысяч тенге;
Жамбылской – 95 698 341 тысяча тенге;
Западно-Казахстанской – 36 321 405 тысяч тенге;
Карагандинской – 50 464 021 тысяча тенге;
Костанайской – 63 071 219 тысяч тенге;
Кызылординской – 83 978 668 тысяч тенге;
Павлодарской – 21 509 170 тысяч тенге;
Северо-Казахстанской – 59 913 017 тысяч тенге;
Южно-Казахстанской – 254 747 394 тысячи тенге;
города Астаны – 4 140 666 тысяч тенге.
Статья 14. Распределение и (или) порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на 2014 год определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) на обеспечение безопасности дорожного движения;
2) на оказание социальной защиты и помощи населению;
3) на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»;
4) на изъятие земельных участков для государственных нужд;
5) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
6) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы;
7) на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;

8) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
9) бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
10) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
11) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 2014 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу және (немесе) оларды пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
15-бап. Мынадай:
1) ауыл шаруашылығын қолдауға берілетін кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу;
2) қаржылық сауықтыру үшін агроөнеркәсіп кешені субъектілерінің кредиттік және лизингтік міндеттемелері бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау;
3) Қазақстан Республикасын әлеуметтік жаңғырту шеңберінде кәсіптік стандарттарды әзірлеу және зерттеулер жүргізу;
4) «Қарағандышахтатарату» республикалық мемлекеттік мамандандырылған кәсіпорнына берілген, таратылған шахталардың қызметкерлеріне келтірілген зиянды өтеу бағыттары бойынша іске асырылатын қаражатты бөлу және (немесе) пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
16-бап. Мынадай:
1) облыстық бюджеттерді, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерін тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеу;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағыттары бойынша іске асырылатын «Қолжетімді тұрғын үй - 2020» бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің, шешімі негізінде айқындалады.
17-бап. Мынадай:
1) кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеу;
2) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
3) жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру;
4) ағымдағы жайластыру бағыттары бойынша іске асырылатын Моноқалаларды дамытудың 2012 — 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
18-бап. Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға арналған қаражатты бөлу және (немесе) оны пайдалану тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
19-бап. Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимылды іске асыруға 2014 жылға арналған қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.

8) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
9) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
10) на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
11) на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне.
Статья 15. Распределение и (или) порядок использования средств, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства;
2) субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам субъектов агропромышленного комплекса для финансового оздоровления;
3) разработка профессиональных стандартов и проведение исследований в рамках социальной модернизации Республики Казахстан;
4) возмещение ущерба работникам ликвидированных шахт, переданных Республиканскому государственному специализированному предприятию «Карагандаликвидшахт».
Статья 16. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы «Доступное жилье 2020», реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов, бюджетов городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений;
2) проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Статья 17. Распределение и (или) порядок использования средств в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы, реализуемых по следующим направлениям, определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан:
1) кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства;
2) субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
3) предоставление грантов на развитие новых производств;
4) текущее обустройство.
Статья 18. Распределение и (или) порядок использования средств на реализацию Дорожной карты занятости 2020 определяются на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 19. Распределение средств на реализацию межсекторального и межведомственного взаимодействия по вопросам охраны здоровья граждан на 2014 год определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.

20-бап. Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін базалық қаржыландыру бойынша қаражатты бөлу Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде айқындалады.
21-бап. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылға арналған резерві 120 718 527 мың теңге сомасында бекітілсін.
22-бап. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі шығындарының құрамында мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыруға және сақтауға республикалық бюджет кірістерінде жаңарту тәртібінде шығарылған материалдық құндылықтарды өткізуден түскен 11638 230 мың теңге сомасындағы қаражатты көрсете отырып, 2 054 370 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін.
23-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте Республикалық бюджет комиссиясының оң ұсынысы болған күннен бастап алты ай ішінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің жетіспейтін құжаттаманы табыс етуі туралы кейінге қалдыру шартымен бюджеттік инвестицияларды іске асыру көзделсін, ол аталған шарт сақталмаған кезде түзетілуге жатады.
24-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетте мемлекет кепілдік берген қарыздарды өтеу және оларға қызмет көрсету үшін 296 560 мың теңге көзделсін.
25-бап. 2014 жылы Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктерін беру лимиті 60 000 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
26-бап. 2014 жылғы 31 желтоқсанға үкіметтік борыш лимиті 5 712 996 910 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
27-бап. 2014 жылы мемлекеттің кепілгерлік беру лимиті 116 780 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
28-бап. 2014 жылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің концессиялық міндеттемелерінің лимиті 157 280 000 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.

Статья 20. Распределение средств по базовому финансированию субъектов научной и (или) научно-технической деятельности определяется на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Статья 21. Утвердить резерв Правительства Республики Казахстан на 2014 год в сумме 120 718 527 тысяч тенге.
Статья 22. Учесть, что в составе затрат Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан предусмотрены средства на формирование и хранение государственного материального резерва в сумме 11 638 230 тысяч тенге с отражением в доходах республиканского бюджета средств от реализации материальных ценностей, выпущенных в порядке освежения, в сумме 2 054 370 тысяч тенге.
Статья 23. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год реализацию бюджетных инвестиций с отлагательным условием о представлении администраторами бюджетных программ недостающей документации в течение шести месяцев со дня положительного предложения Республиканской бюджетной комиссии, которая подлежит корректировке при несоблюдении данного условия.
Статья 24. Предусмотреть в республиканском бюджете на 2014 год 296 560 тысяч тенге для погашения и обслуживания гарантированных государством займов.
Статья 25. Установить лимит предоставления государственных гарантий Республики Казахстан в 2014 году в размере 60 000 000 тысяч тенге.
Статья 26. Установить лимит правительственного долга на 31 декабря 2014 года в размере 5 712 996 910 тысяч тенге.
Статья 27. Установить лимит предоставления поручительств государства в 2014 году в размере 116 780 000 тысяч тенге.
Статья 28. Установить лимит концессионных обязательств Правительства Республики Казахстан в 2014 году в размере 157 280 000 тысяч тенге.

29-бап. 2014 жылға арналған республикалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2014 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде 6-қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
30-бап. Осы Заң 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

Статья 29. Утвердить перечень республиканских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения республиканского бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
Установить, что в процессе исполнения местных бюджетов на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 6.
Статья 30. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2014 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете

30 101 324
009
Мемлекеттік органдар үшін автомашиналар паркін жаңарту
882 693
017
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының күрделі шығыстары
888 123
024
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының күрделі шығыстары
952 226
2
Қорғаныс
432 061 279
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
72 515 680
001
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру жөніндегі қызметтер
9 372 732
002
Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою
35 854 395
003
Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
16 477 308
004
Өрт және өндірістік қауіпсіздік саласындағы стандарттарды әзірлеу
12 713
005
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің күрделі шығыстары
501 853
007
Мемлекеттік органдар мен мекемелер мамандарын төтенше жағдай ахуалында іс-әрекет жасауға даярлау
33 907
008
Әскери қызметкерлерге тұрғын үй алу
259 371
009
Төтенше жағдайлар саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
102 478
011
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының күрделі шығыстары
6 862 864
016
Төтенше жағдайлар және азаматтық қорғаныс корпоративтік ақпараттық-коммуникациялық жүйесін құру
1 612 922
017
Төтенше жағдайлар министрлігі жүйесінің мамандарын шетелдік оқу орындарында даярлау
64 502
020
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты, объектілер мен аумақтарды дүлей табиғи зілзалалардан қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге берілетін нысаналы даму трансферттері
1 060 559
022
Тәуекелдерді бағалау, дүлей зілзалалардың алдын алу және оларға ден қою жөніндегі ұлттық әлеуетті күшейту
60 773
023
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгiнің 112 бірыңғай кезекші-диспетчерлік қызметінің ақпараттық жүйесін құру
239 303
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
353 273 834
001
Қорғанысты және Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерін ұйымдастыру саласындағы мемлекеттік саясатты айқындау және іске асыру жөніндегі қызметтер
2 189 708
002
Қарулы Күштердің автоматтандырылған басқару жүйесін құру
9 720 265
004
Қарулы Күштердің объектілерін салу
20 142 466
006
Салааралық мемлекеттік бағдарлама шеңберінде қару-жарақ, әскери және өзге де техниканы, байланыс жүйелерін жаңғырту, қалпына келтіру және сатып алу
98 722 291
007
Қарулы Күштерді тылдық қамтамасыз ету
42 322 752
010
Арнайы қызметті қамтамасыз ету
9 238 572
013
Сыртқы саяси мүдделерді қамтамасыз ету

30 101 324
009
Обновление парка автомашин для государственных органов
882 693
017
Капитальные расходы Управления делами Президента Республики Казахстан
888 123
024
Капитальные расходы подведомственных организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
952 226
2
Оборона
432 061 279
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
72 515 680
001
Услуги по формированию и реализации государственной политики в области предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
9 372 732
002
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
35 854 395
003
Строительство и реконструкция объектов защиты от чрезвычайных ситуаций
16 477 308
004
Разработка стандартов в области пожарной и промышленной безопасности
12 713
005
Капитальные расходы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
501 853
007
Подготовка специалистов государственных органов и учреждений к действиям в условиях чрезвычайной ситуации
33 907
008
Приобретение жилья военнослужащим
259 371
009
Прикладные научные исследования в области чрезвычайных ситуаций
102 478
011
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6 862 864
016
Создание корпоративной информационно- коммуникационной системы чрезвычайных ситуаций и гражданской обороны
1 612 922
017
Подготовка специалистов системы Министерства по чрезвычайным ситуациям в зарубежных учебных заведениях
64 502
020
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий
1 060 559
022
Усиление национального потенциала по оценке рисков, предупреждению и реагированию на стихийные бедствия
60 773
023
Создание информационной системы единой дежурно-диспетчерской службы 112 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
239 303
208
Министерство обороны Республики Казахстан
353 273 834
001
Услуги по определению и реализации государственной политики в области организации обороны и Вооруженных Сил Республики Казахстан
2 189 708
002
Создание автоматизированной системы управления Вооруженных Сил
9 720 265
004
Строительство объектов Вооруженных Сил
20 142 466
006
Модернизация, восстановление и приобретение вооружения, военной и иной техники, систем связи в рамках межотраслевой государственной программы
98 722 291
007
Тыловое обеспечение Вооруженных Сил
42 322 752
010
Обеспечение специальной деятельности
9 238 572
013
Обеспечение внешнеполитических интересов

8 033 521
053
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 046 506
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
725 428
006
Жоғары кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
725 428
208
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
9 301 960
005
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында жалпы білім беру
358 774
011
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімі бар мамандар даярлау
8 365 937
017
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
577 249
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
163 772
005
Кәсіпкерлік саласындағы басшы қызметкерлер мен менеджерлердің біліктілігін арттыру
163 772
225
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
338 066 046
001
Білім беру және ғылым саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру
3 311 074
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
3 229 242
004
Ғылыми зерттеулерді коммерцияландыру жобасы бойынша инновациялық жүйенің желілерін дамыту
3 216 032
005
Білім және ғылым объектілерін салу және реконструкциялау
6 945 343
008
Білім беру жүйесін әдістемелік қамтамасыз ету
2 192 664
009
Дарынды балаларды оқыту және тәрбиелеу
24 269 207
010
Республикалық мектеп олимпиадаларын, конкурстар, мектептен тыс республикалық маңызы бар іс-шаралар өткізу
727 178
011
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
37 211 910
012
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне білім беру объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейту үшiн берілетін нысаналы даму трансферттерi
50 385 537
017
Мәдениет пен өнер саласында мамандар даярлау
4 885 216
020
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
93 383 200
023
Мемлекеттік білім беру ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
10 108 974
028
«Болашақ» бағдарламасы шеңберінде шетелдегі жоғары оқу орындарында мамандар даярлау
17 529 652
031
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 331 193
033
Қазақстан Республикасы азаматтарының қазақ тілін білу деңгейін бағалау және білім сапасына сырттай бағалау жүргізу

8 033 521
053
Строительство и реконструкция объектов образования
1 046 506
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
725 428
006
Подготовка специалистов с высшим профессиональным образованием
725 428
208
Министерство обороны Республики Казахстан
9 301 960
005
Общеобразовательное обучение в специализированных организациях образования
358 774
011
Подготовка специалистов с высшим и послевузовским профессиональным образованием
8 365 937
017
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
577 249
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
163 772
005
Повышение квалификации руководящих работников и менеджеров в сфере предпринимательства
163 772
225
Министерство образования и науки Республики Казахстан
338 066 046
001
Формирование и реализация государственной политики в области образования и науки
3 311 074
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
3 229 242
004
Развитие сетей инновационной системы по проекту коммерциализации научных исследований
3 216 032
005
Строительство и реконструкция объектов образования и науки
6 945 343
008
Методологическое обеспечение системы образования
2 192 664
009
Обучение и воспитание одаренных детей
24 269 207
010
Проведение республиканских школьных олимпиад, конкурсов, внешкольных мероприятий республиканского значения
727 178
011
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
37 211 910
012
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов образования и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов образования
50 385 537
017
Подготовка кадров в области культуры и искусства
4 885 216
020
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
93 383 200
023
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций образования
10 108 974
028
Подготовка специалистов в высших учебных заведениях за рубежом в рамках программы «Болашак»
17 529 652
031
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы
2 331 193
033
Оценка уровня знания казахского языка граждан Республики Казахстан и проведение внешней оценки качества образования

1 813 325
035
Білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
831 304
036
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күрделі шығыстары
32 429
045
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 425 000
049
Балалар мен оқушы жастарға адамгершілік-рухани білім беру
49 559
050
Сенім білдірілген агенттердің білім беру кредиттерін қайтару жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
150 878
052
Орта және техникалық кәсіптік білім беру ұйымдарында электрондық оқыту жүйесін енгізу
10 347 930
057
«Кәсіпқор» холдингі» АҚ қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
5 002 029
060
«Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-на нысаналы салым
28 010 882
062
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 671 845
064
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандарды даярлау және "Назарбаев университеті" ДБҰ қызметін ұйымдастыру жөніндегі қызметтер
12 998 974
065
Мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі операторының қызметіне ақы төлеу
128 263
068
«Назарбаев университеті» ДБҰ базасында Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарының басшыларын (топ-менеджерлерін) даярлау және біліктіліктерін арттыру
262 407
074
Техникалық және кәсіптік білімді жаңғырту
386 666
089
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
11 182 738
090
Оператордың жан басына шаққандағы қаржыландыру жөнінде көрсететін қызметтеріне ақы төлеу
42 179
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
3 216
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
31 915 553
002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
621 652
003
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
27 115 541
014
Мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдары кадрларының біліктілігін арттыру және қайта даярлау
1 390 668
024
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
139 444
026
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
2 648 248
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
11 803

1 813 325
035
Капитальные расходы организаций образования
831 304
036
Капитальные расходы Министерства образования и науки Республики Казахстан
32 429
045
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования
2 425 000
049
Нравственно-духовное образование детей и учащейся молодежи
49 559
050
Оплата услуг поверенным агентам по возврату образовательных кредитов
150 878
052
Внедрение системы электронного обучения в организациях среднего и технического профессионального образования
10 347 930
057
Услуги по обеспечению деятельности АО «Холдинг «Кәсіпқор»
5 002 029
060
Целевой вклад в АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы»
28 010 882
062
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
4 671 845
064
Услуги по подготовке специалистов с высшим и послевузовским образованием и организации деятельности в АОО "Назарбаев Университет"
12 998 974
065
Оплата услуг Оператору Государственной образовательной накопительной системы
128 263
068
Подготовка и повышение квалификации руководителей (топ-менеджеров) вузов Республики Казахстан на базе АОО «Назарбаев университет»
262 407
074
Модернизация технического и профессионального образования
386 666
089
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
11 182 738
090
Оплата услуг оператору по подушевому финансированию
42 179
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
3 216
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
31 915 553
002
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования и оказание социальной поддержки обучающимся
621 652
003
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
27 115 541
014
Повышение квалификации и переподготовка кадров государственных организаций здравоохранения
1 390 668
024
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
139 444
026
Строительство и реконструкция объектов образования
2 648 248
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
11 803

20 709 989
013
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
349 386
014
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің күрделі шығыстары
123 641
015
Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
503 688
021
Халықаралық стандарттарға сәйкес халықты әлеуметтік қорғау жүйесін жетілдіру
32 195
028
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
30 559
037
Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету
169 886
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халыққа әлеуметтiк қорғау және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 446 367
128
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
77 702 354
145
Кәсіби стандарттарды әзірлеу
252 054
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
217 247 218
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
213 987 026
022
Әлеуметтік сала және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы объектілерінде энергия үнемдеу іс-шараларын жүргізу
150 000
023
Инженерлік желілердің техникалық жағдайына бағалау жүргізу
250 000
030
Тұрғын үй шаруашылық саласы мамандарының біліктілігін арттыру
150 000
031
Шағын елді мекендер үшін тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту және басқару моделін әзірлеу және сынақтан өткізу
81 848
033
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
57 307 162
035
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
50 383 000
037
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға берілетін нысаналы даму трансферттері
37 009 739
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 144 263
039
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді көркейтуге берілетін нысаналы даму трансферттері
7 531 315
040
Алматы облысының бюджетіне тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды салу, жобалау үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
8 047 699
041
Облыстық бюджеттерге ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

20 709 989
013
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
349 386
014
Капитальные расходы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
123 641
015
Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне
503 688
021
Совершенствование системы социальной защиты населения в соответствии с международными стандартами
32 195
028
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы
30 559
037
Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне
169 886
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
3 446 367
128
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
77 702 354
145
Разработка профессиональных стандартов
252 054
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
217 247 218
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
213 987 026
022
Проведение мероприятий по энергосбережению объектов социальной сферы и жилищно-коммунального хозяйства
150 000
023
Проведение оценки технического состояния инженерных сетей
250 000
030
Повышение квалификации специалистов сферы жилищного хозяйства
150 000
031
Разработка и апробация модели модернизации и управления жилищно-коммунальным хозяйством для малых населенных пунктов
81 848
033
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
57 307 162
035
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие системы водоснабжения и водоотведения
50 383 000
037
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
37 009 739
038
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие коммунального хозяйства
15 144 263
039
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие благоустройства городов и населенных пунктов
7 531 315
040
Целевые трансферты на развитие бюджету Алматинской области на формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 047 699
041
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

55 456 171
049
«Бурабай» геофизикалық обсерваториясын көшіру
902 000
053
Энергия тиімділігін арттыруды қамтамасыз ету
173 655
075
Мұнай-газ ұнғымаларын жою және консервациалау
64 960
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
150 306 934
212
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
72 684 700
001
Ауыл шаруашылығы саласындағы жоспарлау, реттеу, басқару
9 582 495
074
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің күрделі шығыстары
150 038
077
Салықтық және өзге де берешектерді өтеу
46 535
201
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
717 145
212
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ғылыми зерттеулер мен іс-шаралар
5 254 578
214
Өсімдік шаруашылығын дамыту және азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз ету
9 858 793
215
Фитосанитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету
9 061 817
216
Ветеринариялық іс-шаралар және тамақ қауіпсіздігін қамтамасыз ету
16 467 559
224
Суармалы жерлердің мелиоративтік жағдайын бағалау және мониторинг жасау
270 848
225
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық өтемақыны субсидиялау
14 700 000
227
Ауыл шаруашылығын қолдауға берiлетiн кредиттер (лизинг) бойынша сыйақы мөлшерлемесін өтеу
6 574 892
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
6 132 129
019
Мемлекеттік жер кадастры мәліметтерін қалыптастыру
3 635 668
020
Топография-геодезиялық және картографиялық өнімдерді және олардың сақталуын қамтамасыз ету
2 496 461
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
70 920 723
001
Қазақстан Республикасының орнықты дамуға көшуін қамтамасыз ету, қоршаған ортаның сапасын сақтау, қалпына келтіру және жақсарту жөніндегі қызметтер
4 875 121
002
Сапалық және сандық көрсеткіштерді (экологиялық нормативтер мен талаптар) әзірлеу
46 920
003
Қоршаған ортаны қорғау мен табиғатты пайдалану саласындағы ғылыми зерттеулер
207 418
004
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін салу және реконструкциялау
4 000 000
008
Қоршаған ортаның жай-күйіне бақылау жүргізу
2 576 649
009
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 818 146
010
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігінің күрделі шығыстары
272 115
018
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнің ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары

55 456 171
049
Передислокация геофизической обсерватории «Боровое»
902 000
053
Обеспечение повышения энергоэффективности
173 655
075
Ликвидация и консервация нефтегазовых скважин
64 960
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
150 306 934
212
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
72 684 700
001
Планирование, регулирование, управление в сфере сельского хозяйства
9 582 495
074
Капитальные расходы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
150 038
077
Погашение налоговой и иной задолженности
46 535
201
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
717 145
212
Научные исследования и мероприятия в области агропромышленного комплекса
5 254 578
214
Развитие растениеводства и обеспечение продовольственной безопасности
9 858 793
215
Обеспечение фитосанитарной безопасности
9 061 817
216
Ветеринарные мероприятия и обеспечение пищевой безопасности
16 467 559
224
Мониторинг и оценка мелиоративного состояния орошаемых земель
270 848
225
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
14 700 000
227
Возмещение ставки вознаграждения по кредитам (лизингу) на поддержку сельского хозяйства
6 574 892
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
6 132 129
019
Формирование сведений государственного земельного кадастра
3 635 668
020
Обеспечение топографо-геодезической и картографической продукцией и ее хранение
2 496 461
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
70 920 723
001
Услуги по сохранению, восстановлению и улучшению качества окружающей среды, обеспечению перехода Республики Казахстан к устойчивому развитию
4 875 121
002
Разработка качественных и количественных показателей (экологических нормативов и требований)
46 920
003
Научные исследования в области охраны окружающей среды и природопользования
207 418
004
Строительство и реконструкция объектов охраны окружающей среды
4 000 000
008
Проведение наблюдений за состоянием окружающей среды
2 576 649
009
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды
1 818 146
010
Капитальные расходы Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
272 115
018
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан

448 593
020
Қазақстанда құрамында орнықты органикалық ластағыштар бар қалдықтарды жою
58 034
027
Ормандарды сақтау және республиканың орманды аумақтарын ұлғайту
1 435 523
028
Қазақстан Республикасында пилотты ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда биологиялық әртүрлілік мониторингі бойынша ақпараттық жүйе әзірлеу және енгізу
67 186
031
Орман шаруашылығын басқару, орман ресурстары мен жануарлар әлемін сақтау және дамытуды қамтамасыз ету
13 036 495
032
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың инфрақұрылым объектілерін салу және реконструкциялау
121 206
033
Жамбыл облысының облыстық бюджетіне Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы бойында Шу өзенінде жағалауды нығайту жұмыстарына берілетін нысаналы даму трансферттері
2 626 661
034
Сумен жабдықтау жүйесін, гидротехникалық құрылыстарды салу және реконструкциялау
24 705 293
035
Өскемен қаласында жерасты суларын қорғау және өнеркәсіп ағындыларын тазарту объектілерін дамыту
1 270 099
037
Шаруашылықаралық арналар мен гидромелиоративтік құрылыстардың аса апатты учаскелерін күрделі жөндеу және қалпына келтіру
2 618 871
038
Су қорын пайдалану мен қорғауды реттеу, су шаруашылығы жүйелері мен құрылғыларының қызметін қамтамасыз ету
9 531 465
039
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын сақтау және молайту
784 997
042
Табиғи және техногенді ластануларды жою
99 006
043
Щучье-Бурабай курорттық аймағының гидрометеомониторинг жүйесін дамыту
306 214
044
Табиғат ресурстарын тиімді пайдалану және жоспарлау, мониторинг, сақтау жүйесін жетілдіру
14 711
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
569 382
007
Ормандар мен жануарлар дүниесін күзету, қорғау, молайту
569 382
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 661 265
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
4 163 589
021
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы нормативтік-техникалық құжаттарды жетілдіру
4 113 589
024
Құрылыс саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
50 000
231
Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
361 302
022
«Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» АЭА-ға инвестициялар тарту, оның жұмыс істеуі және оны дамыту жөніндегі қызметтер
61 080
064
Атырау облысында «Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын салу және аумағын қоршау
300 222
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
11 136 374
006
Технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер

448 593
020
Уничтожение отходов, содержащих стойкие органические загрязнители в Казахстане
58 034
027
Сохранение лесов и увеличение лесистости территории республики
1 435 523
028
Разработка и внедрение информационной системы по мониторингу биоразнообразия в пилотных особо охраняемых природных территориях Республики Казахстан
67 186
031
Управление лесным хозяйством, обеспечение сохранения и развития лесных ресурсов и животного мира
13 036 495
032
Строительство и реконструкция объектов инфраструктуры лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
121 206
033
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Жамбылской области на берегоукрепительные работы на реке Шу вдоль Государственной границы Республики Казахстан
2 626 661
034
Строительство и реконструкция системы водоснабжения, гидротехнических сооружений
24 705 293
035
Развитие объектов охраны подземных вод и очистки промышленных стоков в городе Усть-Каменогорске
1 270 099
037
Капитальный ремонт и восстановление особо аварийных участков межхозяйственных каналов и гидромелиоративных сооружений
2 618 871
038
Регулирование использования и охраны водного фонда, обеспечение функционирования водохозяйственных систем и сооружений
9 531 465
039
Сохранение и воспроизводство рыбных ресурсов и других водных животных
784 997
042
Ликвидация природных и техногенных загрязнений
99 006
043
Развитие системы гидрометеомониторинга Щучинско-Боровской курортной зоны
306 214
044
Совершенствование системы планирования, мониторинга, сохранения и эффективного использования природных ресурсов
14 711
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
569 382
007
Охрана, защита, воспроизводство лесов и животного мира
569 382
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 661 265
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
4 163 589
021
Совершенствование нормативно-технических документов в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
4 113 589
024
Прикладные научные исследования в области строительства
50 000
231
Министерство нефти и газа Республики Казахстан
361 302
022
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк»
61 080
064
Строительство инфраструктуры и ограждений территорий специальной экономической зоны «Национальный индустриальный нефтехимический технопарк» в Атырауской области
300 222
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
11 136 374
006
Прикладные научные исследования технологического характера

3 136 337
008
Ақпаратты сақтауды қамтамасыз ету
379 317
011
Өнімділік-2020 бағыты шеңберінде жаңа өндірістерді құруды, жұмыс істеп тұрғандарын жаңғырту мен сауықтыруды қолдау
225 187
015
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде индустриялық-инновациялық инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
7 395 533
12
Көлiк және коммуникация
469 448 218
215
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
460 388 618
001
Көлiк, коммуникация, байланыс және ақпараттандыру саласындағы саясатты қалыптастыру, үйлестіру, бақылау, инфрақұрылымды және бәсекелес нарықты дамыту жөніндегі қызметтер
3 576 263
002
Республикалық деңгейде автомобиль жолдарын дамыту
257 998 108
003
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарды күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу, ұстау, көгалдандыру, диагностикалау және аспаптық құралдармен тексеру
35 880 000
005
Су жолдарының кеме жүретін жағдайда болуын қамтамасыз ету және шлюздерді ұстау
5 335 077
009
Әлеуметтік маңызы бар облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
25 500 000
010
Көлік және коммуникация саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
11 400
011
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің күрделі шығыстары
1 196 982
014
Ішкi суларда жүзетiн «өзен-теңiз» кемелерiн жіктеуді және олардың техникалық қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
109 619
015
Астана қаласының бюджетіне Жаңа көлік жүйесі жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
59 040 600
016
Жол-құрылыс және жөндеу жұмыстарын орындаудың сапасын қамтамасыз ету
399 089
019
Жүйелі ішкі авиатасымалдарды субсидиялау
1 308 103
020
Су көлігі инфрақұрылымын салу және реконструкциялау
593 213
028
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне көліктік инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
59 880 796
029
Ауылдағы байланыс операторларының әмбебап байланыс қызметтерін ұсыну жөніндегі залалдарын субсидиялау
6 326 591
030
«Transport tower» әкімшілік-технологиялық кешені ғимаратын ұстау
468 603
037
«Электрондық үкімет» шеңберінде халықты оқыту қызметтері
240 900
038
Радиожиілік спектрінің және радиоэлектрондық құралдардың мониторингі жүйесін техникалық сүйемелдеу
325 190
051
Автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі қызметтер
1 712 887
054
Кеме қатынасы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
126 000
055
Теңізшінің жеке куәлігін жасау, беру және бақылау бойынша ақпараттық жүйе құру

3 136 337
008
Обеспечение хранения информации
379 317
011
Поддержка создания новых, модернизация и оздоровление действующих производств в рамках направления «Производительность-2020»
225 187
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для развития индустриально-инновационной инфраструктуры в рамках направления «Инвестор - 2020»
7 395 533
12
Транспорт и коммуникации
469 448 218
215
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
460 388 618
001
Услуги по формированию политики, координации, контроля, развития инфраструктуры и конкурентного рынка в области транспорта, коммуникаций, связи и информатизации
3 576 263
002
Развитие автомобильных дорог на республиканском уровне
257 998 108
003
Капитальный, средний и текущий ремонт, содержание, озеленение, диагностика и инструментальное обследование автомобильных дорог республиканского значения
35 880 000
005
Обеспечение водных путей в судоходном состоянии и содержание шлюзов
5 335 077
009
Субсидирование железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям
25 500 000
010
Прикладные научные исследования в области транспорта и коммуникаций
11 400
011
Капитальные расходы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
1 196 982
014
Обеспечение классификации и технической безопасности судов внутреннего водного плавания «река-море»
109 619
015
Целевые трансферты на развитие бюджету города Астаны на увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта Новая транспортная система
59 040 600
016
Обеспечение качества выполнения дорожно-строительных и ремонтных работ
399 089
019
Субсидирование регулярных внутренних авиаперевозок
1 308 103
020
Строительство и реконструкция инфраструктуры водного транспорта
593 213
028
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие транспортной инфраструктуры
59 880 796
029
Субсидирование убытков операторов сельской связи по предоставлению универсальных услуг связи
6 326 591
030
Содержание здания административно-технологического комплекса «Transport tower»
468 603
037
Услуги по обучению населения в рамках «Электронного правительства»
240 900
038
Техническое сопровождение системы мониторинга радиочастотного спектра и радиоэлектронных средств
325 190
051
Услуги по организации работ по строительству, реконструкции, ремонту и содержанию автомобильных дорог
1 712 887
054
Обеспечение безопасности судоходства
126 000
055
Создание информационной системы по изготовлению, выдаче и контролю удостоверений личности моряка

136 202
010
Маңғыстау облысының облыстық бюджетіне Жаңаөзен қаласында кәсіпкерлікті қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
200 000
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 614 672
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
015
Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
14 980 000
017
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
9 100 000
018
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 583 091
027
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер
158 490
042
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
8 000 000
046
Астана қаласының бюджетіне «Астана қаласында «Абу-Даби Плаза» көпфункционалды кешенiн салу» жобасы бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 672 032
217
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
175 510 086
010
Қазақстан Республикасы Үкіметінің резерві
120 118 527
038
«Дағдарыстан кейінгі қалпына келтіру бағдарламасы (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» шеңберінде сыйақының пайыздық мөлшерлемесін субсидиялау
19 200 828
044
Жай вексельдерді өтеу
5 355 335
045
Қазақстан Республикасының «ЕурАзЭҚ-тың Дағдарысқа қарсы қорына» бастапқы жарнасын төлеу
30 600 000
046
«Дағдарыстан кейін қалпына келтіру бағдарламасын (бәсекеге қабілетті кәсіпорындарды сауықтыру)» қатысушыларының сауықтыру жоспарларын іске асыру мониторингі
235 396
222
Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
16 045 252
002
Бюджеттік инвестициялық және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемелерін әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
588 000
007
Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымының Еуразиялық бәсеке қабілеттілігі бағдарламасының Орталық Азия бастамасына Қазақстанның қатысуы
200 000
009
Халықаралық имидждік көрмелерді ұйымдастыру бойынша қызметтер

136 202
010
Целевые текущие трансферты областному бюджету Мангистауской области на поддержку предпринимательства в городе Жанаозен
200 000
013
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
27 614 672
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
15 546 000
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»
14 980 000
017
Реализация текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
9 100 000
018
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
12 583 091
027
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства
158 490
042
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций
8 000 000
046
Целевые текущие трансферты бюджету города Астаны на реализацию мероприятий по проекту «Строительство многофункционального комплекса Абу-Даби Плаза в городе Астане»
1 672 032
217
Министерство финансов Республики Казахстан
175 510 086
010
Резерв Правительства Республики Казахстан
120 118 527
038
Субсидирование процентной ставки вознаграждения в рамках «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
19 200 828
044
Погашение простых векселей
5 355 335
045
Оплата первоначального взноса Республики Казахстан в «Антикризисный фонд ЕврАзЭС»
30 600 000
046
Мониторинг реализации планов оздоровлений участников «Программы посткризисного восстановления (оздоровление конкурентоспособных предприятий)»
235 396
222
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
16 045 252
002
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных и концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
588 000
007
Участие Казахстана в Центрально-Азиатской инициативе Евразийской программы конкурентоспособности Организации экономического сотрудничества и развития
200 000
009
Услуги по организации международных имиджевых выставок

15 257 252
233
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
19 205 542
001
Стандарттау, метрология, өнеркәсіп, инвестициялар тарту, геология, атом энергиясы, отын-энергетикалық кешені мен туристік индустрияны үйлестіру жөніндегі қызметтер
3 361 794
012
Ұлттық инновациялық жүйе институттарының қызметтеріне ақы төлеу
1 376 539
013
Техникалық реттеу және метрология саласындағы қызметтер
1 759 599
017
Инновациялық белсенділікті ынталандыруды қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
173 117
018
Үдемелі индустриялық-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламаны сүйемелдеу жөніндегі қызметтер
192 900
020
«Инвестор - 2020» бағыты шеңберінде Қазақстан Республикасына инвестициялар тартуға жәрдемдесу
1 057 668
022
«Экспорттаушы - 2020» бағыты шеңберінде қазақстандық тауарлардың экспортын сыртқы нарыққа жылжытуға жәрдемдесу
1 196 443
026
Инновациялық гранттар беру
2 844 050
027
«Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инвестициялар тартуы, оның жұмыс істеуі және дамуы жөніндегі қызметтер
44 680
031
Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігінің күрделі шығыстары
165 353
057
Қарағанды облысының облыстық бюджетіне «Сарыарқа» ӘКК» ҰК» АҚ жарғылық капиталын ұлғайтуға берілетін нысаналы даму трансферттері
921 093
058
Алматы қаласының бюджетіне «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 815 892
068
Қазақстанның салалық бәсекеге қабілеттілігін арттыру стратегиясы
222 596
070
Тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алу кезінде қазақстандық қамту мониторингі
622 066
090
Қазақстан Республикасының индустриялық-инновациялық даму саласындағы зерттеулер
449 602
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
2 150
234
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
4 969 773
006
Гидрометеорологиялық мониторинг жүргізу
4 878 607
025
Қазақстан Республикасының аумағын климаттық ерекшеліктер бойынша аудандастыру
91 166
502
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
764 628
007
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының бірыңғай ақпараттық-талдау жүйесін құру
764 628
602
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік)
867 925
001
Бәсекелестікті қорғауды қамтамасыз ету, монополиялық қызметті шектеу және жосықсыз бәсекеге жол бермеу жөніндегі қызметтер
849 675
002
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің күрделі шығыстары
18 250
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
11 503 228
008
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының объектілерін салу және реконструкциялау

15 257 252
233
Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
19 205 542
001
Услуги по обеспечению стандартизации, метрологии, промышленности, привлечения инвестиций, геологии, атомной энергии, топливно-энергетического комплекса и туристской индустрии
3 361 794
012
Оплата услуг институтов национальной инновационной системы
1 376 539
013
Услуги в сфере технического регулирования и метрологии
1 759 599
017
Услуги по обеспечению стимулирования инновационной активности
173 117
018
Услуги по сопровождению Государственной программы по форсированному индустриально-инновационному развитию
192 900
020
Содействие привлечению инвестиций в Республику Казахстан в рамках направления «Инвестор - 2020»
1 057 668
022
Содействие продвижению экспорта казахстанских товаров на внешние рынки в рамках направления «Экспортер - 2020»
1 196 443
026
Предоставление инновационных грантов
2 844 050
027
Услуги по привлечению инвестиций, функционированию и развитию специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
44 680
031
Капитальные расходы Министерства индустрии и новых технологий Республики Казахстан
165 353
057
Целевые трансферты на развитие областному бюджету Карагандинской области на увеличение уставного капитала АО «НК «СПК» «Сарыарка»
921 093
058
Целевые трансферты на развитие бюджету города Алматы на развитие инфраструктуры специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»
4 815 892
068
Стратегия повышения отраслевой конкурентоспособности Казахстана
222 596
070
Мониторинг казахстанского содержания при закупке товаров, работ и услуг
622 066
090
Исследования в области индустриально-инновационного развития Республики Казахстан
449 602
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
2 150
234
Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
4 969 773
006
Ведение гидрометеорологического мониторинга
4 878 607
025
Районирование территории Казахстана по климатическим характеристикам
91 166
502
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
764 628
007
Создание единой информационно-аналитической системы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
764 628
602
Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
867 925
001
Услуги по обеспечению защиты конкуренции, ограничению монополистической деятельности и недопущению недобросовестной конкуренции
849 675
002
Капитальные расходы Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции
18 250
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
11 503 228
008
Строительство и реконструкция объектов Управления делами Президента Республики Казахстан

6 373 025
031
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
1 999 737
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
228 921 388
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
9 036 875
103
Азаматтардың денсаулығын сақтау мәселелері бойынша сектораралық және ведомствоаралық өзара іс-қимыл
1 826 249
104
Нашақорлыққа және есірткі бизнесіне қарсы күрес
13 698
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
10 350 751
003
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
152 037
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету
9 064 050
005
Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету
85 379
016
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарының күрделі шығындары
1 049 285
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 596 995 818
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
1 596 995 818
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
2 779 680
002
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
1 326 377 047
003
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
90 264 820
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
45 298
005
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
78 810 962
008
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
281 131
011
Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
22 728 339
013
Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
386 133
014
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнің күрделі шығыстары
49 558
015
Республикалық деңгейде әлеуметтік қорғау ұйымдарының күрделі шығыстары
359 591
028
Әлеуметтік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
32 170
037
Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету
172 076
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халыққа әлеуметтiк қорғау және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 831 386
128
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру
70 625 573
145
Кәсіби стандарттарды әзірлеу

6 373 025
031
Внедрение международных стандартов в области больничного управления
1 999 737
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
228 921 388
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
9 036 875
103
Межсекторальное и межведомственное взаимодействие по вопросам охраны здоровья граждан
1 826 249
104
Борьба с наркоманией и наркобизнесом
13 698
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
10 350 751
003
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне
152 037
004
Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан
9 064 050
005
Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций
85 379
016
Капитальные расходы медицинских организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
1 049 285
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 596 995 818
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1 596 995 818
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
2 779 680
002
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
1 326 377 047
003
Специальные государственные пособия
90 264 820
004
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
45 298
005
Государственные пособия семьям, имеющим детей
78 810 962
008
Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности
281 131
011
Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий
22 728 339
013
Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица
386 133
014
Капитальные расходы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
49 558
015
Капитальные расходы организаций социальной защиты на республиканском уровне
359 591
028
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы
32 170
037
Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне
172 076
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению
3 831 386
128
Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020
70 625 573
145
Разработка профессиональных стандартов

170 000
006
Үкіметаралық келісім аясында агент банктерге бюджеттiк кредиттерді өтеу бойынша қызметтерді төлеу
12 840
009
Ғарыш аппараттарын басқаруды қамтамасыз ету
4 045 790
015
Ресей Федерациясының жалдау құрамына кірмеген және құрамынан шығарылған «Байқоңыр» кешені объектілерінің сақталуын қамтамасыз ету
95 453
021
Ғылыми-технологиялық мақсаттағы ғарыш жүйесін құру
1 682 387
13
Басқалар
674 210 409
202
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
11 638 230
013
Мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру
9 896 299
014
Мемлекеттік материалдық резервті сақтау
1 741 931
203
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
1 197 320
001
Экономиканың инфрақұрылымдық салаларының тиімді жұмыс істеуін және дамуын қамтамасыз ету жөніндегі табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін peттеу саласындағы қызметтер
1 197 320
204
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi
1 921 784
006
Өкілдік шығындар
1 921 784
214
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
85 077 796
001
Өңірлік даму, құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, кәсіпкерлікті дамыту және жерді тиімді пайдалану мен және қорғауға жағдай жасау, геодезиялық және картографиялық қамтамасыз ету саласындағы қызметті үйлестіру жөніндегі көрсетілетін қызметтер
2 909 067
002
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігінің күрделі шығыстары
31 242
003
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлік әлеуетін сауықтыру және күшейту
1 285 624
004
«Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде оператор мен қаржылық агент көрсететін қызметтерді төлеу
720 000
006
Моноқалалардағы кәсіпкерлерді ақпараттық қамтамасыз ету
128 000
013
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне «Бизнестiң жол картасы – 2020» бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау үшін берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
27 616 282
014
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне «Бизнестің жол картасы - 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 546 000
015
Облыстық бюджеттерге «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
15 000 000
017
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
9 100 000
018
Облыстық бюджеттерге Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 583 091
027
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы қолданбалы ғылыми зерттеулер

170 000
006
Оплата услуг банкам-агентам по обслуживанию бюджетного кредита в рамках межправительственного соглашения
12 840
009
Обеспечение управления космическими аппаратами
4 045 790
015
Обеспечение сохранности объектов комплекса «Байконур», не вошедших в состав аренды Российской Федерации и исключенных из него
95 453
021
Создание космической системы научно-технологического назначения
1 682 387
13
Прочие
674 210 409
202
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
11 638 230
013
Формирование государственного материального резерва
9 896 299
014
Хранение государственного материального резерва
1 741 931
203
Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
1 197 320
001
Услуги в области регулирования деятельности субъектов естественных монополий по обеспечению эффективного функционирования и развития инфраструктурных отраслей экономики
1 197 320
204
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
1 921 784
006
Представительские затраты
1 921 784
214
Министерство регионального развития Республики Казахстан
85 077 796
001
Услуги по координации деятельности в области регионального развития, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, развития предпринимательства и создания условий для эффективного использования и охраны земли, геодезического и картографического обеспечения
2 909 067
002
Капитальные расходы Министерства регионального развития Республики Казахстан
31 242
003
Оздоровление и усиление предпринимательского потенциала в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
1 285 624
004
Оплата услуг оператора и финансового агента, оказываемых в рамках программы «Дорожная карта бизнеса – 2020»
720 000
006
Информационное обеспечение предпринимателей в моногородах
128 000
013
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
27 616 282
014
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса - 2020»
15 546 000
015
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы «Развитие регионов»
15 000 000
017
Реализация текущих мероприятий в рамках  Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
9 100 000
018
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
12 583 091
027
Прикладные научные исследования в области жилищно-коммунального хозяйства

659 393 429
001
Денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
16 540 720
005
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға және Алматы облысының облыстық бюджетіне, Алматы қаласының бюджетіне денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге берілетін нысаналы даму трансферттерi
37 654 740
006
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
11 830 363
007
Қолданбалы ғылыми зерттеулер
640 395
008
Арнайы медицина резервін сақтау
33 068
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
333 390 635
013
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің күрделі шығыстары
184 541
016
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 000 000
017
Сот-медицина сараптамасы жөніндегі қызметтер
2 615 856
021
Республикалық деңгейде мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
4 728 972
031
Аурухананы басқару саласындағы халықаралық стандарттарды енгізу
2 005 124
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
239 460 704
038
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жергiлiктi деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
7 308 311
694
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы
9 937 568
003
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы
156 023
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету
9 311 516
005
Медициналық ұйымдарды техникалық және ақпараттық қамтамасыз ету
90 145
016
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының медициналық ұйымдарының күрделі шығындары
379 884
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 745 897 082
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
1 745 897 082
001
Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру
2 806 229
002
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
1 463 440 993
003
Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар
96 103 428
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар
38 651
005
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
85 715 061
008
Жұмыспен қамту және кедейшілік базасы бойынша ақпараттық-талдамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

659 393 429
001
Формирование государственной политики в области здравоохранения
16 540 720
005
Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения и областному бюджету Алматинской области, бюджету города Алматы для сейсмоусиления объектов здравоохранения
37 654 740
006
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне
11 830 363
007
Прикладные научные исследования
640 395
008
Хранение специального медицинского резерва
33 068
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
333 390 635
013
Капитальные расходы Министерства здравоохранения Республики Казахстан
184 541
016
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 000 000
017
Услуги по судебно-медицинской экспертизе
2 615 856
021
Капитальные расходы государственных организаций здравоохранения на республиканском уровне
4 728 972
031
Внедрение международных стандартов в области больничного управления
2 005 124
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
239 460 704
038
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне
7 308 311
694
Управление делами Президента Республики Казахстан
9 937 568
003
Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне
156 023
004
Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан
9 311 516
005
Техническое и информационное обеспечение медицинских организаций
90 145
016
Капитальные расходы медицинских организаций Управления делами Президента Республики Казахстан
379 884
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 745 897 082
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
1 745 897 082
001
Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения
2 806 229
002
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
1 463 440 993
003
Специальные государственные пособия
96 103 428
004
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан
38 651
005
Государственные пособия семьям, имеющим детей
85 715 061
008
Услуги по информационно-аналитическому обеспечению по базе занятости и бедности

«2014 - 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
жылғы "     "
Қазақстан Республикасының
№ Заңына
5-Қосымша
2014 жылға арналған республикалық бюджетті атқару
процесінде секвестрлеуге жатпайтын республикалық
бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Атауы
Әкімші
Бағдарлама
05
Денсаулық сақтау
226
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
006
Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету
010
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
036
Жергілікті деңгейде қаржыландырылатын бағыттарды қоспағанда, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз ету
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
213
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
002
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру
003
Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар
004
Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар

на 2014 – 2016 годы»
от « » 2013 года №
Перечень республиканских бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
республиканского бюджета на 2014 год
Функциональная группа
Наименование
Администратор
Программа
05
Здравоохранение
226
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
006
Обеспечение санитарно-эпидемиологического благополучия населения на республиканском уровне
010
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
036
Обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, за исключением направлений, финансируемых на местном уровне
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
213
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
002
Социальное обеспечение отдельных категорий граждан
003
Специальные государственные пособия
004
Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан

005
Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар
«2014 - 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
жылғы "     "
Қазақстан Республикасының
№ Заңына
6-Қосымша
2014 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының өрескел бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсетуі
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
«2014 - 2016 жылдарға арналған
республикалық бюджет туралы»
Қазақстан Республикасының
жылғы "     "
№ Заңына
6-ҚОСЫМША
Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген борыш, мемлекет кепілгерліктері бойынша борыш

005
Государственные пособия семьям, имеющим детей
ПРИЛОЖЕНИЕ 6
к Закону Республики Казахстан
«О республиканском бюджете
на 2014 – 2016 годы»
от « » 2013 года №
Перечень местных бюджетных программ,
не подлежащих секвестру в процессе исполнения
местных бюджетов на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению, за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайщей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
Государственный и гарантированный
государством долг, долг по поручительствам государства

30.06.2013 жылғы АҚШ долларының бағамы - 151,65 теңге
Ақпарат көзі:
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Ескертпе:
1 - өзара талаптарды есепке алмағанда (Қазақстан Республикасы Үкіметінің алдындағы жергілікті атқарушы органдарының борышы)
2 - борышты бағалау, жергілікті атқарушы органдардың борыштың міндеттемелері бойынша деректер базасын қалыптастыру және салыстыру процесі аяқталған соң нақтылануға жатады

курс доллара США на 30.06.2013г. -151,65 тенге
Источник:
Министерство финансов Республики Казахстан, Национальный Банк Республики Казахстан
Примечание:
1 - без учета взаимных требований (долга местных исполнительных органов перед Правительством Республики Казахстан)
2 - оценка долга подлежит уточнению по завершению процесса формирования и сверки базы данных по долговым обязательствам местных исполнительных органов