"Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1635 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 25 қыркүйектегі № 1005 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 қазандағы № 852 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.10.2015 № 852 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. «Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 1635 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 4, 78-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 25 қыркүйектегі
№ 1005 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 1635 қаулысымен
бекiтiлген
Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын
бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын
құжаттардың тізбесі
Р/с
Бiлiктiлiк талаптары мыналардың болуын қамтиды
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық талаптарына жауап беретін меншік құқығындағы астық қоймасы (элеватор, астық қабылдау пункті)
астық қоймасына меншік құқығын және үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған салынған ауыртпалықтың жоқ екенін растайтын жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді тіркеу органының заңнамада белгіленген нысан бойынша анықтамасы;
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы органның қорытындысы
астық қоймасына меншік құқығын және үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған салынған ауыртпалықтың жоқ екенін растайтын құжат және санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы органның қорытындысы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны түрінде ұсынылады
2
технологиялық жабдық (астық тазалау машиналары, астық кептіру жабдығы), таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен тексерілген), тиеу-түсіру құрылғылары, көтергіш-көлік жабдығы, жылжымалы көлік жабдығы, белсенді желдету жабдығы, астық сақтауға арналған ыдыстар, сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық, асфальтталған алаңдар
мәліметтер нысаны (астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес)
осы талаптарға сәйкестікті «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
3
өткізу режимі, аумақтың қоршалуы
мәліметтер нысаны (астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес)
осы талаптарға сәйкестікті «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
4
астық сапасын айқындауға арналған, өлшеулердің жай-күйі бағалаудан өткен және мыналармен:
үлгісін бекіту мақсатында сынақтардан немесе метрологиялық аттестаттаудан өткен, Қазақстан Республикасының мемлекеттік өлшем бірлігін қамтамасыз ету жүйесінің тізіліміне енгізілген және белгіленген тәртіппен тексерілген зертханалық жабдықпен және аспаптармен (ылғал өлшегіштермен, кептіру шкафтарымен, зертханалық таразылармен, дәнді ұнтақтауға арналған диірмендермен, елеуіштер жиынтығымен, сынама іріктегіштермен, ыдыстармен, ақуыз құрамын, дән маңызының құрамы мен сапасын, құлау санын анықтауға арналған құрылғылармен, астықтың зақымданғанын анықтауға арналған оптикалық аспаптармен); астық үлгілерін сақтауға арналған сөрелермен жабдықталған өндірістік-технологиялық зертхана
зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәлік, өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттар
зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәлік пен өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттардың болуы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны түрінде ұсынылады
5
тиiстi бiлiмi бар (басшылар үшiн – жоғары техникалық, технологиялық немесе агрономиялық бiлiм, мамандар үшiн – ортадан кейінгі (техникалық, технологиялық немесе агрономиялық бiлiм) техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамы
мәліметтер нысаны (астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне қосымшаға сәйкес)
осы талаптарға сәйкестікті «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес лицензиар бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
Астық қолхаттарын бере отырып,
қойма қызметi бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметті жүзеге
асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк
талаптары және оларға сәйкестікті
растайтын құжаттардың тізбесіне
қосымша
Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметi бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын
бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер
нысаны
Астық қоймасына (элеватор, астық қабылдау пункті) меншік
құқығын және үшінші тұлғалардың міндеттемелері бойынша оған (оларға)
салынған ауыртпалықтың жоқ екенін растайтын жылжымайтын мүлікке
құқықтарды және онымен жасалған мәмілелерді тіркеу органы
анықтамасының нөмірі және берілген күні: ____________________________
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайы ______________________
Меншік иесі (құқық иеленуші) __________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы орган
қорытындысының болуы туралы мәліметтер:
нөмірі ________________________________________________________
күні __________________________________________________________
санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды (қорытынды мәртебесі)
_______________________________________________________________
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қызмет органының
атауы _______________________________________________________________
Технологиялық жабдықтың болуы туралы мәліметтер:
Жабдықтың атауы
Өлшем бірлігі
20__ жылғы _____
қолда бары
Жай-күйі
1
2
3
4
астық тазалау машиналары
дана
астық кептіру жабдығы
сағатына дана/тонна
салыстырып тексеру туралы сертификаттың деректері (нөмірі, берілген күні, метрологиялық қызметтің атауы, сертификаттың қолданыс мерзімі) көрсетілген таразы жабдығы (белгіленген тәртіппен тексерілген)
дана
тиеу-түсіру құрылғылары
дана
көтергіш-көлік жабдығы
дана
жылжымалы көлік жабдығы
дана
белсенді желдету жабдығы
дана
астық сақтауға арналған ыдыстар
мың тонна
сақтау кезінде астықтың температурасын және ылғалдылығын бақылауға арналған жабдық
жиынтық
асфальтталған алаңдар
шаршы метр
Өткізу режимі, аумақ қоршауының болуы туралы мәліметтер _______
Зертханадағы өлшеу құралдарының жай-күйі туралы куәлік пен
өлшеу құралдарын салыстырып тексеру туралы сертификаттардың болуы
туралы мәліметтер
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттың нөмірі
Құжаттың басталу күні
Іс-әрекеттің аяқталу күні
Метрологиялық қызметтің атауы
1
2
3
4
5
6
Астық сапасын айқындауға арналған өндірістік-техникалық
зертхананың жарамды жабдықпен және аспаптармен жабдықталуы туралы
мәліметтер
Объект
Өлшем бiрлiгi
20__ жылғы ______
қолда бары
1
2
3
Сынама іріктегіштер
дана
Ылғал өлшегiштер
дана
Кептiргiш шкафтар
дана
Зертханалық таразылар
дана
Дәнді ұнтақтауға арналған диірмендер
дана
Елеуіштер жиынтығы
дана
Астық тегін анықтауға арналған құрал (пурка)
дана
Ақуыздың салмақтық үлесін анықтауға арналған құрылғы
дана
Дән маңызының салмақтық үлесі мен сапасын анықтауға арналған құрылғы
дана
Құлау санын анықтауға арналған құрылғы
дана
Астықтың зақымданғанын анықтауға арналған оптикалық аспаптар
дана
Астық сынамаларын сақтауға арналған сөрелер
дана
Техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының болуы
туралы мәліметтер:
Р/с
Маманның Т.А.Ә.
Лауазымы
Білімі бойынша мамандығы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1
2
3
4
5

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 1635 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 сентября 2013 года № 1005. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2015 года № 852
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.10.2015 № 852 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2012 года № 1635 «О некоторых вопросах лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 4, ст. 78) следующее изменение:
квалификационные требования и перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 25 сентября 2013 года № 1005
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 декабря 2012 года № 1635
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по оказанию услуг по складской
деятельности с выдачей зерновых расписок
п/п
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
1
на праве собственности зернохранилища (элеватора, хлебоприемного пункта), отвечающего требованиям санитарно-
эпидемиологического благополучия
справка органа регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним, подтверждающая право собственности на зернохранилище и отсутствие обременения на него по обязательствам третьих лиц, по установленной законодательством форме;
заключение органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия
представляется в виде формы сведений, содержащей информацию о документе, подтверждающем право собственности на зернохранилище и отсутствие обременения на него по обязательствам третьих лиц и заключении органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия
2
технологического оборудования (зерноочистительные машины, зерносушильное оборудование), весового оборудования (поверенного в установленном порядке), погрузочно-разгрузочных устройств, подъемно-транспортного оборудования, передвижного транспортного оборудования, оборудования активного вентилирования, емкостей для хранения зерна, оборудования для контроля температуры и влажности зерна при хранении, асфальтированных площадок
форма сведений (согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок)
соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 10 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»
3
пропускного режима, ограждения территории
форма сведений (согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок)
соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 10 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»
4
производственно-
технологической лаборатории для определения качества зерна, прошедшей оценку состояния измерений, оснащенной: лабораторным оборудованием и приборами (влагомерами, сушильными шкафами, весами лабораторными, мельницей для размола зерна, комплектами сит, пробоотборниками, пурками, устройствами для определения содержания белка, содержания и качества клейковины, числа падения, оптическими приборами для определения зараженности зерна), прошедшими испытания с целью утверждения типа или метрологическую аттестацию, внесенными в реестр государственной системы обеспечения единства измерений Республики Казахстан и поверенными в установленном порядке; стеллажами для хранения образцов зерна
свидетельство о состоянии средств измерений в лаборатории, сертификаты о поверке средств измерений
представляется в виде формы сведений, содержащей информацию о наличии свидетельства о состоянии средств измерений в лаборатории и сертификатов о поверке средств измерений
5
квалифицированного состава технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование (для технических руководителей - высшее техническое, технологическое или агрономическое образование, для специалистов – послесреднее (техническое, технологическое или агрономическое) образование)
Форма сведений (согласно приложению к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок)
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 10 Закона Республики Казахстан «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан»
Приложение
к квалификационным требованиям
и перечню документов,
подтверждающих соответствие им,
для осуществления деятельности
по оказанию услуг по складской
деятельности с выдачей
зерновых расписок
Форма сведений о соответствии квалификационным
требованиям для осуществления деятельности по оказанию
услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок
Номер и дата справки органа регистрации прав на недвижимое
имущество и сделок с ним, подтверждающей право собственности на
зернохранилище (элеватор, хлебоприемный пункт) и отсутствие
обременения на него (них) по обязательствам третьих лиц:
__________________________________________________________________
Адрес объекта недвижимости _________________________________
Собственник (правообладатель) ______________________________
Сведения о наличии заключения органа в области санитарно-эпидемиологического благополучия:
номер ______________________________________________________
дата _______________________________________________________
санитарно-эпидемиологическое заключение (статус заключения)
__________________________________________________________________
Наименование государственного органа санитарно-эпидемиологической службы
__________________________________________________________________
Сведения о наличии технологического оборудования:
Наименование оборудования
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
Состояние
1
2
3
4
зерноочистительные машины
штук
зерносушильное оборудование
штук/тонн в час
весовое оборудование (поверенное в установленном порядке) с указанием данных сертификата о поверке (номер, дата выдачи, наименование метрологической службы, срок действия сертификата)
штук
погрузочно-разгрузочные устройства
штук
подъемно-транспортное оборудование
штук
передвижное транспортное оборудование
штук
оборудование активного вентилирования
штук
емкости для хранения зерна
тыс. тонн
оборудование для контроля температуры и влажности зерна при хранении
комплектов
асфальтированные площадки
квадратных метров
Сведения о наличии пропускного режима, ограждения территории
_____________________________________________________________________
Сведения о наличии свидетельства о состоянии средств измерений
в лаборатории и сертификатов о поверке средств измерений
№ п/п
Наименование документа
Номер документа
Дата начала документа
Дата завершения действия
Наименование метрологической службы
1
2
3
4
5
6
Сведения об оснащенности производственно-технологической
лаборатории для определения качества зерна исправным оборудованием и
приборами
Объект
Единица измерения
Наличие на ______ 20__ год
1
2
3
Пробоотборники
штук
Влагомеры
штук
Сушильные шкафы
штук
Весы лабораторные
штук
Мельницы для размола зерна
штук
Комплекты сит
штук
Пурки
штук
Устройства для определения содержания белка
штук
Устройства для определения содержания и качества клейковины
штук
Устройства для определения числа падения
штук
Оптические приборы для определения зараженности зерна
штук
Стеллажи для хранения образцов зерна
штук
Сведения о наличии квалифицированного состава технических
руководителей и специалистов:
№ п/п
Ф. И. О. специалиста
Должность
Специальность по образованию
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5