Еттiң жекелеген түрлерiн әкелуге арналған тарифтiк квоталар көлемiн бөлудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 8 қарашадағы № 1189 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 сәуірдегі № 213 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.04.2015 № 213 қаулысымен.
«Сауда қызметiн реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жаңа өнім берушілер үшін құс етін әкелуге (коды КО СЭҚ ТН 0207) 2013 жылға арналған тарифтік квота көлемі 10000 тонна мөлшерінде бекітілсін.
2. «Еттiң жекелеген түрлерiн әкелуге арналған тарифтiк квоталар көлемiн бөлудiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 24 наурыздағы № 269 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 27, 320-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
«Сауда қызметiн реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес»;
1-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«1) Қазақстан Республикасына еттiң кейбір түрлерiн әкелуге арналған тарифтiк квоталардың көлемдерін сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар арасында бөлу қағидалары»;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасына оларға қатысты тарифтiк квоталар енгiзiлген еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге арналған тарифтiк квоталар көлемдерiн сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар арасында бөлу қағидасы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 8 қарашадағы
№ 1189 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2011 жылғы 24 наурыздағы
№ 269 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасына еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге арналған
тарифтiк квоталардың көлемдерін сыртқы экономикалық қызметке
қатысушылар арасында бөлу
қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасына еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге арналған тарифтiк квоталар көлемдерін сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар арасында бөлу қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) «Сауда қызметiн реттеу туралы» 2004 жылғы 12 сәуiрдегi Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзiрленген және тарифтiк квоталар көлемдерiн сыртқы сауда қызметiн реттеу құралы ретiнде бөлудiң тәртiбi мен әдiсiн айқындайды.
2. Лицензияларды беру тәртібі мен мерзімдері Қазақстан Республикасының лицензиялау туралы заңнамасында айқындалады.

О некоторых вопросах распределения объемов тарифных квот на ввоз отдельных видов мяса
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2013 года № 1189. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 апреля 2015 года № 213
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.04.2015 № 213.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить объем тарифной квоты на 2013 год в размере 10 000 тонн для новых поставщиков на ввоз мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 марта 2011 года № 269 «О некоторых вопросах распределения объемов тарифных квот на ввоз отдельных видов мяса» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 27, ст. 320) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
«В соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности»;
подпункт 1) пункта 1 изложить в следующей редакции:
«1) Правила распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан некоторых видов мяса»;
Правила распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан некоторых видов мяса, в отношении которых введены тарифные квоты, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. АХМЕТОВ
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 8 ноября 2013 года № 1189
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 марта 2011 года № 269
Правила
распределения объемов тарифных квот между
участниками внешнеэкономической деятельности на
ввоз в Республику Казахстан некоторых видов мяса 1. Общие положения
1. Настоящие Правила распределения объемов тарифных квот между участниками внешнеэкономической деятельности на ввоз в Республику Казахстан некоторых видов мяса (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности» и определяют порядок и метод распределения объемов тарифных квот как инструмента регулирования внешнеторговой деятельности.
2. Порядок и сроки выдачи лицензий определяются законодательством Республики Казахстан о лицензировании.

2. Терминдер мен анықтамалар
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) осының алдындағы кезең – тарифтiк квота белгіленетін жылдың тiкелей алдындағы екi жыл;
2) өнiм берушi елдер – Кеден одағына және Бірыңғай экономикалық кеңістікке қатысушы елдер еркiн сауда туралы келiсiм жасаспаған не тауарға қатысты еркiн сауда режимiнен алып қою қолданылатын елдер;
3) тауарды тарихи өнiм берушiнiң әкелу көлемi – өнiм берушi елдерде шығарылған, осының алдындағы кезең үшін Қазақстан Республикасының аумағына «ішкі тұтыну үшін» кедендік рәсімінде әкелінген тауарлардың заттай мәндегі саны;
4) коммерциялық пайдалы сан – тауардың 25 килограмнан астам көлемі;
5) тарифтiк квота көлемi – әкелiнуiне Кеден одағының Бірыңғай кеден тарифі кедендiк әкелу баждарының квотаiшiлiк мөлшерлемелері бойынша салық салынатын, Қазақстан Республикасының Үкiметi күнтiзбелiк бiр жылға айқындайтын тауарлар көлемi;
6) тарихи өнiм берушi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсіпкер ретінде тіркелген, мынадай өлшемдерге сәйкес келетін заңды немесе жеке тұлға:
осының алдындағы кезеңде өнiм берушi елдерден тауарды «ішкі тұтыну үшін» кедендік рәсімінде әкелуді жүзеге асыруы тиіс;
тiкелей осы жылдың алдындағы тарифтiк квота белгіленген жылдың iшiнде тауарды әкелу көлемі коммерциялық пайдалы саннан кем болмауы тиiс;
7) тауар – өнім беруші елдер шығарған, оларға қатысты тарифтiк квота белгiленген тауар;
8) жаңа өнiм берушi – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсіпкер ретінде тіркелген, тарихи өнiм берушi болып табылмайтын заңды немесе жеке тұлға;
9) қайта өңдеуші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсіпкер ретінде тіркелген, мынадай өлшемге сәйкес келетін заңды немесе жеке тұлға:
осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген Экономикалық қызметтің түрлері бойынша өнімдер жіктеуішінің кодтарымен жіктелетін ет өнімінің өндірісін квота белгіленетін жылдың алдындағы жыл ішінде жүзеге асыруы тиіс;
10) сыртқы сауда қызметіне қатысушылар – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес дара кәсіпкерлер ретінде тіркелген заңды немесе жеке тұлғалар.
3. Тарифтiк квоталардың көлемдерiн бөлу тәртiбi
4. Кеден iсi саласындағы уәкiлеттi орган тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 15-күнiне қарай сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкiлеттi органға және ауыл шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi органға мынадай: Кеден одағы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының 10 белгісі денгейінде кедендік рәсімдерді көрсете отырып, сыртқы экономикалық қызметке қатысушылар шығарған елдер бөлінісінде еттің заттай және құндық көлемдері туралы ақпаратты 0201, 0202, 0203, 0207-позициялары бойынша ұсынады.
Көрсетілген ақпарат ішкі тұтыну үшін тауарларды шығару күні бойынша қалыптастырылады.

2. Термины и определения
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) предшествующий период – два года, непосредственно предшествующие году установления тарифной квоты;
2) страны-поставщики – страны, с которыми у стран-участников Таможенного союза и Единого экономического пространства не заключены соглашения о свободной торговле, либо существуют изъятия из режима свободной торговли в отношении товара;
3) объем ввоза товара историческим поставщиком – количество товаров в натуральном выражении, происходящих из стран-поставщиков, ввезенных на территорию Республики Казахстан в таможенной процедуре «для внутреннего потребления» за предшествующий период;
4) коммерчески выгодное количество – объем товара более 25 килограмм;
5) объем тарифной квоты – объем товаров, определяемый Правительством Республики Казахстан на один календарный год, ввоз которых облагается по внутри квотным ставкам ввозных таможенных пошлин Единого таможенного тарифа Таможенного союза;
6) исторический поставщик – юридическое или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан, соответствующее следующим критериям:
должен осуществлять ввоз товара в предшествующий период из стран-поставщиков в таможенной процедуре «для внутреннего потребления»;
объем ввоза товара в течение года, непосредственно предшествующего году, в котором установлена тарифная квота, не должен быть меньше коммерчески выгодного количества;
7) товар – товар, в отношении которого установлена тарифная квота, происходящий из стран-поставщиков;
8) новый поставщик – юридическое или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан, не являющееся историческим поставщиком;
9) переработчик – юридическое или физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя в соответствии с законодательством Республики Казахстан, соответствующее следующему критерию:
должен осуществлять в течение года, предшествующего году установления квоты, производство мясной продукции, классифицируемой кодами Классификатора продукции по видам экономической деятельности, указанными в приложении 1 к настоящим Правилам;
10) участники внешнеторговой деятельности – юридические или физические лица, зарегистрированные в качестве индивидуальных предпринимателей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Порядок распределения объемов тарифных квот
4. Уполномоченный орган в сфере таможенного дела ежеквартально, к 15-му числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представляет в уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности и уполномоченный орган в области сельского хозяйства информацию о натуральных и стоимостных объемах ввоза мяса в разрезе участников внешнеэкономической деятельности, стран происхождения, с указанием таможенных процедур, на уровне 10 знаков Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Таможенного союза по следующим позициям: 0201, 0202, 0203, 0207.
Указанная информация формируется по дате выпуска товара для внутреннего потребления.

5. Сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті орган жыл сайын:
1) тарифтiк квота белгіленген жылдың 1 қаңтарынан бастап
31 желтоқсанға дейін мыналарға:
жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара мал етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелу үшін лицензия алуға өтініштер беру кезектілігі тәртібімен сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға;
лицензия алуға өтініш беру кезектілігі тәртібімен құс етiн (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелу үшін жаңа өнім берушілерге;
сиыр (коды КО СЭҚ ТН 0202), шошқа (коды КО СЭҚ ТН 0203) және құс етiн (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелу үшін тарифтік квоталарды бөлу нәтижелері бойынша есептелген көлемде тарихи өнім берушілерге;
сиыр (коды КО СЭҚ ТН 0202), шошқа (коды КО СЭҚ ТН 0203) етін әкелу үшін тарифтік квоталарды бөлу нәтижелері бойынша есептелген көлемде қайта өңдеушілерге лицензиялар беруді жүзеге асырады;
2) тарифтік квоталар белгіленетін жылдың тікелей алдындағы жылдың 1 қазанына дейін түсіндірулер беру үшін байланыс деректерін көрсете отырып, www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz интернет ресурстарында өзіне қатысты тарифтік квота белгіленетін тауардың атауы туралы ақпаратты, жаңа өнім берушілер мен сыртқы сауда қызметіне қатысушылар үшін айқындалған тарифтік квотаның көлемін, жаңа өнім берушілер мен сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың тауар әкелуі үшін шарттарды орналастырады;
3) тарифтік квота белгіленетін жылдың алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін тарихи өнім берушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемдерін тарихи өнім берушілер арасында бөлудің бірінші кезеңін, сондай-ақ тарихи өнім берушілер арасында тарифтік квоталарды бөлудің бірінші кезеңін бекіту бойынша Үкіметтің тиісті шешімінің жобасын әзірлеуді жүзеге асырады;
4) тарифтік квота белгіленетін жылдың алдындағы жылдың 1 сәуіріне дейін тарихи өнім берушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемдерін тарихи өнім берушілер арасында бөлудің екінші кезеңін, сондай-ақ тарихи өнім берушілер арасында тарифтік квоталарды бөлудің екінші кезеңін бекіту бойынша Үкіметтің тиісті шешімінің жобасын әзірлеуді жүзеге асырады.
6. Ауыл шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган жыл сайын:
1) тарифтiк квоталар белгіленетін жылдың тікелей алдындағы жылдың 1 қазанына дейін түсіндірулер беру үшін байланыс деректерін көрсете отырып, www.minagri.gov.kz интернет ресурсында қайта өңдеушілер арасында бөлінетін тауардың түрлері мен көлемін көрсете отырып, тарифтік квоталар көлемдерін бөлуге қатысу үшін қайта өңдеушілерден өтінімдер қабылдау туралы хабарламаны, сондай-ақ өтінімдерді қабылдау мерзімдері туралы ақпаратты орналастырады;

5. Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности ежегодно:
1) с 1 января до 31 декабря года установления тарифной квоты осуществляет выдачу лицензий:
участникам внешнеторговой деятельности на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201) в порядке очередности подачи заявлений на получение лицензии;
новым поставщикам на ввоз мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207) в порядке очередности подачи заявлений на получение лицензии;
историческим поставщикам на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202), свинины (код ТН ВЭД ТС 0203) и мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207) в объеме, рассчитанном по результатам распределения тарифных квот;
переработчикам на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202), свинины (код ТН ВЭД ТС 0203) в объеме, рассчитанном по результатам распределения тарифных квот;
2) до 1 октября года, непосредственно предшествующего году установления тарифных квот, размещает информацию о наименовании товара, в отношении которого устанавливается тарифная квота, объем тарифной квоты, определенной для новых поставщиков и участников внешнеторговой деятельности, условия для ввоза товара новыми поставщиками и участниками внешнеторговой деятельности, на интернет ресурсах www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz с указанием контактных данных для дачи разъяснений;
3) до 1 декабря года, предшествующего году установления тарифной квоты, осуществляет первый этап распределения между историческими поставщиками объемов тарифных квот, определенных для исторических поставщиков, а также разработку соответствующего проекта решения Правительства Республики Казахстан по утверждению первого этапа распределения тарифных квот между историческими поставщиками;
4) до 1 апреля года, в котором установлена тарифная квота, осуществляет второй этап распределения между историческими поставщиками объемов тарифных квот, определенных для исторических поставщиков, а также разработку соответствующего проекта решения Правительства Республики Казахстан по утверждению второго этапа распределения тарифных квот между историческими поставщиками.
6. Уполномоченный орган в области сельского хозяйства ежегодно:
1) до 1 октября года, непосредственно предшествующего году установления тарифных квот, размещает объявления о приеме заявок от переработчиков на участие в распределении объемов тарифных квот, с указанием видов и объемов товара, которые будут распределяться между переработчиками, а также информацию о сроках приема заявок на интернет ресурсе www.minagri.gov.kz с указанием контактных данных для дачи разъяснений;

2) тарифтік квоталар белгіленетін жылдың тікелей алдындағы жылдың 1 қарашасына дейін (қоса алғанда) қайта өңдеушілер үшін айқындалған тарифтік квоталарды бөлуге қатысу үшін қайта өңдеушілерден өтінімдер жинауды жүзеге асырады;
3) тарифтік квоталар белгіленетін жылдың тікелей алдындағы жылдың 15 қарашасына дейін сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органға қайта өңдеушілер талап етпеген тарифтік көлемдер туралы ақпаратты ұсынады;
4) тарифтік квоталар белгіленетін жылдың тікелей алдындағы жылдың 1 желтоқсанына дейін қайта өңдеушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемдерін қайта өңдеушілер арасында бөлуді, сондай-ақ қайта өңдеушілер үшін бөлінген тарифтік квоталарды қайта өңдеушілер арасында бөлуді бекіту бойынша Үкіметтің тиісті шешімінің жобасын әзірлеуді жүзеге асырады.
7. Тарихи өнім берушілер арасында сиыр (коды КО СЭҚ ТН 0202) шошқа (коды КО СЭҚ ТН 0203) және құс етін (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелуге тарифтік квоталар көлімдерін бөлу осы Қағидаларда айқындалған Тарихи өнім берушілер арасында тарифтік квоталарды бөлу әдісіне сәйкес жүзеге асырылады.
Жаңа өнім берушілер арасында құс етін (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелуге тарифтік квотаның көлемдерін бөлу осы Қағидаларда айқындалған Жаңа өнім берушілер арасында тарифтік квоталарды бөлу әдісіне сәйкес жүзеге асырылады.
Қайта өңдеушілер арасында сиыр (коды КО СЭҚ ТН 0202) және шошқа етiн (коды КО СЭҚ ТН 0203) әкелуге тарифтік квоталар көлемдерін бөлу осы Қағидаларда айқындалған Қайта өңдеушілер арасында тарифтік квоталарды бөлу әдісіне сәйкес жүзеге асырылады.
Жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелуге сыртқы сауда қызметіне қатысушылар арасында тарифтік квоталар көлемдерін бөлу Жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелуге тарифтік квоталар көлемдерін бөлу әдісіне сәйкес жүзеге асырылады.
8. Тарихи өнім берушілердің, жаңа өнім берушілердің, қайта өңдеушілердің және сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың арасында тарифтік квоталардың жыл сайын белгіленетін көлемдерін бөлу мынадай:
тарихи өнім берушілерге: сиыр етiн (коды КО СЭҚ ТН 0202) әкелуге тарифтік квотаның белгіленген көлемінің 55 %-ы, шошқа етiне (коды КО СЭҚ ТН 0203) 70 %, құс етіне (коды КО СЭҚ ТН 0207) 90 %;
қайта өңдеушілерге: сиыр етiн (коды КО СЭҚ ТН 0202) әкелуге тарифтік квотаның белгіленген көлемінің 45 %-ы, шошқа етiне (коды КО СЭҚ ТН 0203) 30 %;
жаңа өнім берушілерге: құс етін (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелуге тарифтік квотаның белгіленген көлемінің 10 %-ы;

2) до 1 ноября (включительно) года, непосредственно предшествующего году установления тарифных квот, осуществляет сбор заявок от переработчиков на участие в распределении объемов тарифных квот, определенных для переработчиков;
3) до 15 ноября года, непосредственно предшествующего году установления тарифных квот, представляет в уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности информацию о незатребованных переработчиками объемов тарифных квот;
4) до 1 декабря года, непосредственно предшествующего году установления тарифных квот, осуществляет распределение между переработчиками объемов тарифных квот, определенных для переработчиков, а также разработку соответствующего проекта решения Правительства Республики Казахстан по утверждению распределения между переработчиками тарифных квот, выделенных для переработчиков.
7. Распределение объемов тарифных квот между историческими поставщиками на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202), свинины (код ТН ВЭД ТС 0203) и мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207) осуществляется в соответствии с Методом распределения тарифных квот между историческими поставщиками, определенным настоящими Правилами.
Распределение объемов тарифных квот между новыми поставщиками на ввоз мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207) осуществляется в соответствии с Методом распределения тарифных квот между новыми поставщиками, определенным настоящими Правилами.
Распределение объемов тарифных квот между переработчиками на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202) и свинины (код ТН ВЭД ТС 0203) осуществляется в соответствии с Методом распределения тарифных квот между переработчиками, определенным настоящими Правилами.
Распределение объемов тарифных квот между участниками внешнеторговой деятельности на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201) осуществляется в соответствии с Методом распределения объемов тарифных квот на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201), определенным настоящими Правилами.
8. Распределение ежегодно устанавливаемых объемов тарифных квот между историческими поставщиками, новыми поставщиками, переработчиками и участниками внешнеторговой деятельности:
историческим поставщикам: 55 % установленного объема тарифной квоты на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202), 70 % – свинины (код ТН ВЭД ТС 0203), 90 % – мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207);
переработчикам: 45 % от установленного объема тарифной квоты на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202), 30 % – свинины (код ТН ВЭД ТС 0203);
новым поставщикам: 10 % установленного объема тарифной квоты на ввоз мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207);

сыртқы сауда қызметіне қатысушыларға: жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелуге тарифтік квотаның белгіленген көлемінің 100 %-ы.
9. Тарифтiк квоталар көлемдері өнiм берушi елдер арасында Еуразиялық экономикалық комиссияның шешімі бойынша осының алдындағы кезеңде көрсетілген елдерден әкелу көлемiне барабар бөлінуі мүмкін.
4. Тарихи өнiм берушiлер арасында тарифтiк квоталарды бөлу
әдiсi
10. Тарихи өнім берушілер үшін бөлінген тарифтік квоталар көлемдерін тарихи өнім берушілер арасында бөлу екі кезеңде жүзеге асырылады.
11. Бірінші кезең шеңберінде тарихи өнім берушілер арасында тарихи өнім берушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемінің 25 пайызы бөлінеді.
Әрбір тарихи өнiм берушiлердің тарифтік квотасының көлемін есептеу әрбір өнім беруші үшін тауардың әрбір түрі бойынша мынадай формула бойынша жеке жүргізіледі:
q9=
VI + VII-9
_____________
V’I+ V’II-9
*0,25*Q
мұндағы:
q9 – бірінші кезең шеңберiнде тарихи өнім берушiге бөлінген тарифтiк квотаның көлемi, килограммен;
Q - тарихи өнім берушілер үшін айқындалған тарифтiк квотаның жылдық көлемi, килограммен;
VI – осының алдындағы кезеңнiң бiрiншi жылында тарихи өнiм берушiнiң тауарды әкелу көлемi, килограммен;
VII-9 - тарифтiк квота белгіленген жылдың алдындағы жылдың 9 айында тарихи өнiм берушiнiң тауарды әкелу көлемi, килограммен;
V’I – тарифтік квота белгіленген жылдың тікелей алдындағы жылдың 9 айында әкелуді жүзеге асыратын барлық тарихи өнiм берушiлердiң осының алдындағы кезеңнің бірінші жылында тауарды әкелу көлемi, килограммен;
V’II-9 - тарифтiк квота белгіленген жылдың тікелей алдындағы жылдың 9 айында барлық тарихи өнiм берушiлердің Қазақстан Республикасының аумағына тауарды әкелу көлемi, килограммен.
12. Екінші кезең шеңберінде тарихи өнім берушілердің арасында тарихи өнім берушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемдерінің 100 пайызы бөлінеді.
Әрбір тарихи өнiм берушiнiң тарифтiк квотасының көлемiн есептеу әрбір өнім беруші үшін тауардың әрбір түрі бойынша мынадай формула бойынша жеке жүргiзiледi:
q12=
V
_____
V’
* Q
– q9
мұндағы:
q12 – екінші кезең шеңберiнде тарихи өнiм берушiге бөлінген тарифтiк квотаның көлемi, килограммен;
Q – тарихи өнім берушілер үшін айқындалған тарифтiк квотаның жылдық көлемi, килограммен;
q9 – бірінші кезең шеңберiнде тарихи өнiм берушiге бөлінген тарифтiк квотаның көлемi, килограммен;
V – осының алдындағы кезеңде тарихи өнім берушi жүзеге асырған тауарды әкелу көлемi, килограммен;
V’– тарифтік квота белгіленген жылдың тікелей алдындағы жылы әкелуді жүзеге асырған барлық тарихи өнiм берушiлердiң осының алдындағы кезеңде тауарды әкелу көлемі, килограммен.

участникам внешнеторговой деятельности: 100% от установленного объема тарифной квоты на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201).
9. Объемы тарифных квот могут распределяться между странами-поставщиками пропорционально объему ввоза из указанных стран за предшествующий период по решению Евразийской экономической комиссии.
4. Метод распределения тарифных квот между
историческими поставщиками
10. Распределение между историческими поставщиками объемов тарифных квот, выделенных для исторических поставщиков, осуществляется в два этапа.
11. В рамках первого этапа между историческими поставщиками распределяется 25 процентов от объема тарифных квот, определенного для исторических поставщиков.
Расчет объема тарифной квоты каждого исторического поставщика производится по следующей формуле отдельно по каждому виду товара для каждого поставщика:
q9=
VI + VII-9
________
*0,25*Q
V’I + V’II-9
где:
q9 – объем тарифной квоты, распределенный историческому поставщику в рамках первого этапа, в килограммах;
Q – объем годовой тарифной квоты, определенный для исторических поставщиков, в килограммах;
VI – объем ввоза товара историческим поставщиком за первый год предшествующего периода, в килограммах;
VII-9 – объем ввоза товара историческим поставщиком за 9 месяцев года, непосредственно предшествующего году, в котором установлена тарифная квота, в килограммах;
V’I – объем ввоза товара за первый год предшествующего периода всеми историческими поставщиками, осуществлявшими ввоз за 9 месяцев года, непосредственно предшествующего году, в котором установлена тарифная квота, в килограммах;
V’II-9 – объем ввоза товара всеми историческими поставщиками на территорию Республики Казахстан за 9 месяцев года, непосредственно предшествующего году, в котором установлена тарифная квота, в килограммах.
12. В рамках второго этапа между историческими поставщиками распределяется 100 процентов объемов тарифных квот, определенных для исторических поставщиков.
Расчет объема тарифной квоты каждого исторического поставщика производится по следующей формуле отдельно по каждому виду товара для каждого поставщика:
q12=
V
* Q
– q9
V’
где:
q12 – объем тарифной квоты, распределенный историческому поставщику в рамках второго этапа, в килограммах;
Q – объем годовой тарифной квоты, определенный для исторических поставщиков, в килограммах;
q9 – объем тарифной квоты, распределенный историческому поставщику в рамках первого этапа, в килограммах;
V – объем ввоза товара, осуществленного историческим поставщиком в предшествующем периоде, в килограммах;
V’– объем ввоза товара в предшествующем периоде всеми историческими поставщиками, осуществлявшими ввоз в году, непосредственно предшествующем году, в котором установлена тарифная квота, в килограммах.

13. Осы Қағидалардың 11 және 12-тармақтарында белгіленген формулалар бойынша жүргiзiлген есептердің нәтижелері математикалық түрде тұтас санға дейiн дөңгелектенедi (килограмм мәніне дейін).
Егер есеп нәтижелері бойынша тарихи өнім беруші үшін алынған тарифтік квотаның көлемі коммерциялық пайдалы саннан кем болса, онда осы көлем қалған тарихи өнім берушілер арасында бөлінеді.
5. Жаңа өнім берушілер арасында тарифтік квоталар көлемдерін
бөлу әдісі
14. Жаңа өнім берушілер арасында тарифтік квоталар көлемдерін бөлу әкелуге лицензия алуға жаңа өнім берушілердің өтініштер беруінің кезектілігі тәртібімен жүзеге асырылады.
Жаңа өнім берушілер үшін көзделген тарифтік квоталар көлемдерін сарқылғанға дейін әкелуге лицензияны сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті орган береді.
15. Лицензия алу үшін өтінім берілген тауардың көлемі коммерциялық пайдалы саннан кем болмауы тиіс және жаңа өнім берушілер үшін бекітілген тарифтік квотаның жалпы көлемінің 20 %-ынан аспауы тиіс.
16. Сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті орган құс етін әкелуге (коды КО СЭҚ ТН 0207) лицензиялар берілген тарифтік квоталардың көлемі туралы және бөлінбей қалған көлем туралы мәліметтерді www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz интернет ресурстарында апта сайын жариялайды.
6. Қайта өңдеушілер арасында тарифтiк квоталар көлемдерiн бөлу
әдiсi
17. Қайта өңдеушілер арасында тарифтiк квоталар көлемдерiн бөлу қайта өңдеушілердің өтінімдері негізінде жүзеге асырылады.
18. Қайта өңдеушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемдерін бөлуге қатысу үшін қайта өңдеушілер ауыл шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi органға мынадай құжаттарды:
еттің әрбір түрі бойынша тарифтік квоталардың қажет етілетін көлемін көрсете отырып, сондай-ақ дайын тауардың әрбір түрі бойынша дайын өнімді өндіру кезінде пайдаланылған шикізат көлемінде еттің әрбір түрінің үлесін көрсете отырып осы, Қағидаларға 2-қосымшада белгіленген нысан бойынша өтінімді;
кәсіпорынның (дара кәсіпкерлер үшін – өнеркәсіптік өнім өндірумен айналысатын дара кәсіпкерлерді іріктеп байқап тексеру сауалнамасы) осының алдындағы толық жыл үшін құжатты қабылдау туралы статистика органының белгісімен өнімді өндіру және жөнелту туралы статистика органдарына есебінің нотариатта куәландырылған көшірмесін (не салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасын міндетті түрде ұсынған кезде көшірмені) ұсынады.
19. Егер барлық қайта өңдеушілер өтінім берген тауардың көлемі қайта өңдеушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлеміне тең немесе одан аз болса, онда тарифтік квоталар көлемі қайта өңдеушілер арасында сұратылатын көлемге сәйкес бөлінеді.
Қайта өңдеушілер пайдаланбаған тарифтік квоталар көлемдері Тарихи өнім берушілер арасында тарифтік квоталарды бөлу әдісіне сәйкес тарихи өнім берушілер арасында бөлінеді.

13. Результаты расчетов, произведенных по формулам, установленным пунктами 11 и 12 настоящих Правил, математически округляются до целого числа (до значения килограмма).
Если по результатам расчета полученный объем тарифной квоты для исторического поставщика меньше коммерчески выгодного количества, то данный объем распределяется между остальными историческими поставщиками.
5. Метод распределения тарифных квот между новыми поставщиками
14. Распределение объемов тарифных квот между новыми поставщиками осуществляется в порядке очередности подачи заявлений новыми поставщиками на получение лицензии на ввоз.
Лицензии на ввоз выдаются уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности, до исчерпания объемов тарифной квоты, предусмотренной для новых поставщиков.
15. Объем заявленного товара для получения лицензии на ввоз не должен быть меньше коммерчески выгодного количества и не должен превышать 20 % от общего объема тарифной квоты, утвержденного для новых поставщиков.
16. Еженедельно уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности публикует на интернет ресурсах www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz сведения об объемах тарифных квот на ввоз мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207), на которые выданы лицензии, и объемах, оставшихся нераспределенными.
6. Метод распределения тарифных квот между переработчиками
17. Распределение объемов тарифных квот между переработчиками осуществляется на основании заявок переработчиков.
18. Переработчики для участия в распределении объемов тарифных квот, определенных для переработчиков, представляют в уполномоченный орган в области сельского хозяйства следующие документы:
заявку по форме, установленной в приложении 2 к настоящим Правилам, с указанием желаемых объемов тарифных квот по каждому виду мяса, а также с указанием доли каждого вида мяса, в объеме сырья, использованного при производстве готовой продукции по каждому виду готового товара;
нотариально заверенную копию (либо копию при обязательном представлении оригинала документа для сверки) отчета предприятия в органы статистики о производстве и отгрузке продукции (для индивидуальных предпринимателей – анкета выборочного обследования индивидуальных предпринимателей, занимающихся производством промышленной продукции) с отметкой органа статистики о принятии документа за весь предшествующий год;
19. Если объем товара, заявленный всеми переработчиками, равен или меньше объема тарифной квоты, определенной для переработчиков, то объемы тарифных квот распределяются между переработчиками в соответствии с запрашиваемыми объемами.
Неиспользованные переработчиками объемы тарифных квот распределяются между историческими поставщиками в соответствии с Методом распределения тарифных квот между историческими поставщиками.

20. Егер барлық қайта өңдеушілер өтінім берген тауардың көлемі қайта өңдеушілер үшін бөлінген тарифтік квоталар көлемінен асып кетсе, онда тарифтік квота көлемі тарифтік квоталар көлемдерін бөлудің алдындағы толық жылға әрбір қайта өңдеушінің еттің әрбір түрін тұтынуының көлеміне пропорционалды түрде мынадай формулалар бойынша бөлінеді:
1)
VГтұтыну =
P * K * SГ
__________
100%
;
VСтұтыну =
P * K * SС
_____________
100%
мұндағы:
VГтұтыну – тарифтік квоталар көлемін алуға өтінім берген қайта өңдеушінің сиыр етін тұтыну көлемі, килограммен;
Р – кәсіпорынның өнімді өндіру және жөнелту туралы статистика органдарына есебінде (дара кәсіпкерлер үшін өнеркәсіптік өнімнің өндірумен айналысатын дара кәсіпкерлерді іріктеп байқап тексеру сауалнамасы) көрсетілген қайта өңдеуші өндірісінің көлемі, килограммен;
К – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес ет өнімдерін етке ауыстыру коэффициенті;
SГ – дайын өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын шикізаттың жалпы көлемінде сиыр етінің үлесі, пайыздық мәнде;
VСтұтыну – қайта өңдеушінің шошқа етін тұтыну көлемі, килограммен;
SС - дайын өнімді өндіру кезінде пайдаланылатын шикізаттың жалпы көлемінде шошқа етінің үлесі, пайыздық мәнде;
2)
DГ =
VГтұтыну
__________
VГтұтыну
*100%
;
DС =
VСтұтыну
_________
VСтұтыну
*100%
мұндағы:
DГ – тарифтік квоталар көлемдерін алуға өтінім берген қайта өңдеушілердің сиыр етін тұтынуының жалпы көлемінде қайта өңдеушінің үлесі, пайыздық мәнде;
VГ - барлық өтінім берген қайта өңдеушілердің сиыр етін тұтыну көлемінің сомасы, килограммен;
DС - тарифтік квоталар көлемдерін алуға өтінім берген қайта өңдеушілердің шошқа етін тұтынуының жалпы көлемінде қайта өңдеушінің үлесі, пайыздық мәнде;
VС - барлық өтінім берген қайта өңдеушілердің шошқа етін тұтыну көлемінің сомасы, килограммен;
3)
VГtrq =
VОГtrq * DГ
______________
100%
;
VСtrq =
VОСtrq * DС
________________
100%
мұндағы:
VГtrq – қайта өңдеуші үшін есептелген сиыр етін (коды КО СЭҚ ТН 0202) әкелуге тарифтік квотаның көлемі;
VОГtrq – қайта өңдеушілер үшін сиыр етін (коды КО СЭҚ ТН 0202) әкелуге тарифтік квотаның жалпы көлемі;
VСtrq – қайта өңдеуші үшін есептелген шошқа етін (коды КО СЭҚ ТН 0203) әкелуге тарифтік квотаның көлемі;
VОСtrq – қайта өңдеушілер үшін шошқа етін (коды КО СЭҚ ТН 0203) әкелуге тарифтік квотаның жалпы көлемі.
21. Егер қайта өңдеуші өтінім берген тарифтік квотаның көлемі жоғарыда көрсетілген формулалар бойынша кәсіпорын үшін есептелген тарифтік квотаның көлемінен аз болса, онда қайта өңдеушіге тарифтік квотаның өтінім берілген көлемі айқындалады, қалған көлемдері қалған қайта өңдеушілер арасында еттің әрбір түрі бойынша тұтынудың жалпы көлемінде олардың үлестері пропорционалды түрде бөлінеді.

20. Если заявленный всеми переработчиками объем товара превышает объем тарифной квоты, выделенный для переработчиков, то объем тарифной квоты распределяется пропорционально объему потребления каждого вида мяса каждым переработчиком за весь год, предшествующий распределению объемов тарифных квот, по следующим формулам:
1)
VГпотребления = P * K * SГ ;
100%
VСпотребления = P * K * SС
100%
где:
VГпотребления – объем потребления говядины переработчиком, подавшим заявку на получение объемов тарифной квоты, в килограммах;
Р – объем производства переработчика, указанный в отчете предприятия в органы статистики о производстве и отгрузке продукции (для индивидуальных предпринимателей – анкета выборочного обследования индивидуальных предпринимателей, занимающихся производством промышленной продукции), в килограммах;
K – коэффициент перевода мясопродуктов в мясо, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
SГ – доля говядины в общем объеме сырья, используемого при производстве готовой продукции, в процентном выражении;
VСпотребления – объем потребления переработчиком свинины, в килограммах;
SС – доля свинины в общем объеме сырья, используемого при производстве готовой продукции, в процентном выражении.
2)
DГ =
VГпотребления
____________
*100%
;
VГпотребления
DС =
VСпотребления
___________
*100%
VСпотребления
где:
DГ – доля переработчика в общем объеме потребления говядины переработчиками, подавшими заявку на получение объемов тарифных квот, в процентном выражении;
VГ – сумма объемов потребления говядины всеми заявившимися переработчиками, в килограммах.
DС – доля переработчика в общем объеме потребления свинины переработчиками подавшими заявку на получение объемов тарифных квот, в процентном выражении;
VС – сумма объемов потребления свинины всеми заявившимися переработчиками, в килограммах.
3)
VГtrq =
VОГ trq * DГ
_____________
;
100%
VСtrq =
VОС trq * DС
____________
100%
где:
VГtrq – объем тарифной квоты на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202), рассчитанный для переработчика;
VОГtrq – общий объем тарифной квоты на ввоз говядины (код ТН ВЭД ТС 0202) для переработчиков;
VСtrq – объем тарифной квоты на ввоз свинины (код ТН ВЭД ТС 0203), рассчитанный для переработчика;
VОСtrq – общий объем тарифной квоты на ввоз свинины (код ТН ВЭД ТС 0203) для переработчиков.
21. Если заявленный переработчиком объем тарифной квоты меньше объема тарифной квоты, рассчитанного для предприятия по вышеуказанным формулам, то переработчику определяется заявленный объем тарифной квоты, оставшиеся объемы распределяются между остальными переработчиками пропорционально их доли в общем объеме потребления по каждому виду мяса.

22. Осы Қағидалардың 20-тармағында белгіленген формулалар бойынша жүргiзiлген есептердің нәтижелері математикалық түрде тұтас санға дейiн дөңгелектенедi (килограмм мәніне дейін).
Егер есеп нәтижелері бойынша қайта өңдеуші үшін тарифтік квотаның алынған көлемі коммерциялық пайдалы саннан кем болса, онда осы көлем басқа қайта өңдеушілер арасында бөлінеді.
23. Кедендік квота әкелу баждарын төлеуден босатуды болжайтын кедендік рәсімдерде тауарды әкелуді жүзеге асыратын қайта өңдеушілерге бөлінбейді.
Кедендік баждарды төлеуден босату іс-қимылдары тоқтатылған жағдайда қайта өңдеушілер тарифтiк квоталар көлемдерiн бөлуге жалпы негіздерде қатысуға құқығы бар.
24. Ауыл шаруашылығы саласындағы уәкiлеттi орган тарифтiк квота қолданылатың жылдан бастап:
1) 1 қазанға дейін нақты әкелінген ет туралы деректерді ағымдағы жылғы бірінші жартыжылдықта қайта өңдеушілер өндірген өнімнің көлемімен салыстырып тексереді;
2) 1 сәуірге дейін нақты әкелінген ет туралы деректерді толық өткен жылы ет өнімдерін қайта өңдеушілер өндірген ет өнімінің көлемімен салыстырады.
Егер қайта өңдеушінің әкелу көлемі етке қайта есептеуде ет өнімі өндірісінің көлемінен асып кететін жағдайларда, осы қайта өңдеуші келесі 2 жылға тарифтік квоталар көлемдерін бөлуге қатысу құқығынан айырылады.
25. Бөлінген тарифтік квоталар көлемдерін пайдаланбаған қайта өңдеушілер келесі 2 жылға тарифтiк квоталар көлемдерiн бөлуге қатысу құқығынан айырылады.
Қайта өңдеушілер пайдаланбаған тарифтік квоталар көлемдері осы Қағидаларда айқындалған әдіске сәйкес басқа қайта өңдеушілерге қайта бөлуге жатады.
Тарифтік квоталарды келесі жылдарға бөлу кезінде тарифтік квотаның бөлінген көлемін ішінара пайдаланған қайта өңдеушілер үшін тарифтік квотаның көлемі бұрын әкелінген көлемнен аспайтын деңгейде белгіленеді.
7. Жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн
(коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелуге тарифтік квоталарды бөлу
әдісі
26. Жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелуге тарифтік квоталардың көлемдерін бөлу сыртқы сауда қызметіне қатысушылардың әкелу үшін лицензия алуға өтініштер беру кезектілігі тәртібімен жүзеге асырылады.
Әкелуге лицензияны жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелу үшін көзделген тарифтік квоталардың көлемі сарқылғанға дейін сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті орган береді.
27. Лицензия алу үшін өтінім берілген тауардың көлемі жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) әкелуге белгіленген квотаның жалпы көлемінен аспауы тиіс.

22. Результаты расчетов, произведенных по формулам, установленным пунктом 20 настоящих Правил, математически округляются до целого числа (до значения килограмма).
Если по результатам расчета полученный объем тарифной квоты для переработчика меньше коммерчески выгодного количества, то данный объем распределяется между остальными переработчиками.
23. Тарифная квота не распределяется переработчикам, осуществляющим ввоз товара в таможенных процедурах, предполагающих освобождение от уплаты ввозных таможенных пошлин.
В случае прекращения действия освобождения от уплаты таможенных пошлин, переработчики имеют право участвовать в распределении объемов тарифных квот на общих основаниях.
24. Уполномоченный орган в области сельского хозяйства с года применения тарифной квоты:
1) до 1 октября сопоставляет данные о фактическом ввозе мяса с объемом произведенной переработчиками мясной продукции за первое полугодие текущего года;
2) до 1 апреля года сопоставляет данные о фактическом ввозе мяса с объемом произведенной переработчиками мясной продукции за весь истекший год.
В случае если объем ввоза переработчика превышает объем производства мясной продукции в пересчете на мясо, данный переработчик лишается права участвовать в распределении объемов тарифных квот на последующие 2 года.
25. Переработчики, не использовавшие выделенный объем тарифной квоты, лишаются права участия в распределении объемов тарифных квот на последующие 2 года.
Неиспользованные переработчиками объемы тарифных квот подлежат перераспределению другим переработчикам в соответствии с методом, определенным настоящими Правилами.
При распределении тарифных квот на последующие годы размер тарифной квоты для переработчиков, использовавших выделенный объем тарифной квоты частично, устанавливается на уровне, не превышающем ранее ввезенный объем.
7. Метод распределения тарифных квот на ввоз мяса крупного
рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201)
26. Распределение объемов тарифных квот на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201) осуществляется в порядке очередности подачи заявлений участниками внешнеторговой деятельности на получение лицензии на ввоз.
Лицензии на ввоз выдаются уполномоченным органом в области регулирования торговой деятельности до исчерпания объемов тарифной квоты, предусмотренной для ввоза мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201).
27. Объем заявленного товара для получения лицензии не должен превышать общего объема установленной квоты на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201).

28. Сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті орган жаңа сойылған немесе мұздатылған ірі қара малдың етін әкелуге (коды КО СЭҚ ТН 0201) лицензиялар берілген тарифтік квоталардың көлемдері туралы және бөлінбей қалған көлемдер туралы мәліметтерді www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz интернет ресурстарында апта сайын жариялайды.
8. Өтпелі ережелер
29. Сауда қызметiн реттеу саласындағы уәкілетті орган:
1) 2013 жылғы 15 қарашаға дейін түсіндірулер беру үшін байланыс деректерін көрсете отырып, www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz интернет ресурстарында жаңа өнім берушілер үшін айқындалған тарифтік квоталар көлемдерін көрсете отырып, кедендік баждардың квотаішілік мөлшерлемелері бойынша жаңа сойылған немесе мұздатылған iрi қара малдың етiн (коды КО СЭҚ ТН 0201) және құс етін (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелуге лицензия алудың жаңа өнім берушілер үшін мүмкіндіктері туралы хабарландыру орналастырады:
2) 2013 жылғы 15 қарашадан бастап 31 желтоқсанға дейін жаңа қайта өңдеушілерге құс етін (коды КО СЭҚ ТН 0207) әкелуге лицензиялар беруді өтініштер беру кезектілігі тәртібімен жүзеге асырады:
30. Осы Қағидалардың 25-тармағының бірінші бөлігінің ережесі тарифтік квотаның бөлінген көлемін 2015 жылдан бастап пайдаланбаған қайта өңдеушілерге қолданылады.
Қазақстан Республикасына
еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге
арналған тарифтiк квоталардың
көлемдерін бөлу қағидаларына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының экономикалық қызмет түрлері бойынша
өнімдердің жіктеуіші
Коды
Атауы
101314
Еттен, еттік қосымша өнімдерден немесе малдың қанынан жасалған шұжық және ұқсас бұйымдар
101315
Еттен жасалған дайын жартылай фабрикаттар мен еттік қосымша өнімдерден басқа, өзге де еттен, еттік қосымша өнімдер немесе мал қандарынан жасалған дайын және консервіленген өнімдер
Қазақстан Республикасына
еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге
арналған тарифтiк квоталардың
көлемдерін бөлу қағидаларына
2-қосымша
Өтінім
_____________________________________________________________________
(қайта өңдеушінің толық атауы)
Мыналарды:
____________________ тонна көлемінде сиыр етін (коды КО СЭҚ ТН 0202);
____________________ тонна көлемінде шошқа етін (коды КО СЭҚ ТН 0203)
импортқа квота бөлуді сұрайды.
Кәсіпорнымызда дайын өнім өндірісінде шикі ет түрлерінің
қатынасы мынадай:
Дайын өнімнің атауы
Өндірістің көлемі (жылдар бойынша)
Дайын өнім өндіру кезінде пайдаланылатын сиыр етінің үлесі, %
Дайын өнім өндіру кезінде пайдаланылатын шошқа етінің үлесі, %
Әкелінетін шикізатты мақсатына қарай пайдалануға міндеттенеміз.
Бірінші басшы ______________________________________________ (Т.А.Ә.)
М.О. (күні)
Қазақстан Республикасына
еттiң кейбiр түрлерiн әкелуге
арналған тарифтiк квоталардың
көлемдерін бөлу қағидаларына
3-қосымша
Ет өнімдерін етке аудару коэффициенттері
Өнім
Коэффициент
Шұжық өнімдері (орташа коэффицент)

28. Еженедельно уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности публикует на интернет-ресурсах www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz сведения об объемах тарифных квот на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201), на которые выданы лицензии, и объемах, оставшихся нераспределенными.
8. Переходные положения
29. Уполномоченный орган в области регулирования торговой деятельности:
1) до 15 ноября 2013 года размещает объявление о возможности для новых поставщиков получения лицензии на ввоз мяса крупного рогатого скота свежего или охлажденного (код ТН ВЭД ТС 0201) и мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207) по внутриквотным ставкам таможенных пошлин, с указанием объема тарифной квоты, определенной для новых поставщиков, на интернет-ресурсах www.minplan.gov.kz, www.comtorg.kz, www.trade.gov.kz с указанием контактных данных для дачи разъяснений;
2) с 15 ноября по 31 декабря 2013 года осуществляет выдачу лицензий новым поставщикам на ввоз мяса птицы (код ТН ВЭД ТС 0207) в порядке очередности подачи заявлений на получение лицензии.
30. Положение части первой пункта 25 настоящих Правил применяются к переработчикам, не использовавшим выделенный объем тарифной квоты с 2015 года.
Приложение 1
к Правилам распределения
объемов тарифных квот на
ввоз в Республику Казахстан
некоторых видов мяса
Классификатор продукции по видам экономической
деятельности Республики Казахстан
Код
Наименование
1013 14
Колбасы и изделия аналогичные из мяса, субпродуктов мясных или крови животных
1013 15
Продукты готовые и консервированные из мяса, субпродуктов мясных или крови животных прочие, кроме полуфабрикатов готовых из мяса и субпродуктов мясных
Приложение 2
к Правилам распределения
объемов тарифных квот на
ввоз в Республику Казахстан
некоторых видов мяса
Заявка
__________________________________________________
(полное наименование переработчика)
просит выделить квоту на импорт:
говядины (код ТН ВЭД ТС 0202) в объеме _______ тонн;
свинины (код ТН ВЭД ТС 0203) в объеме ________ тонн.
Соотношение видов мясного сырья в производстве готовой продукции на нашем предприятии следующее:
Наименование готовой продукции
Объем производства (по годам)
Доля говядины, используемой при производстве готовой продукции, %
Доля свинины, используемой при производстве готовой продукции, %
Обязуемся использовать ввозимое сырье по целевому назначению.
Первый руководитель _____________________ (Ф. И. О.)
МП (дата)
Приложение 3
к Правилам распределения
объемов тарифных квот на
ввоз в Республику Казахстан
некоторых видов мяса
Коэффициенты перевода мясопродуктов в мясо
Продукт
Коэффициент
Колбасные изделия (средний коэффициент)