Астана қаласында ЭКСПО - 2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік универсиада - 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар әзірлеу үшін ведомствоаралық комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 1299 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 910 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 29.12.2016 № 910 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда Астана қаласында ЭКСПО – 2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік универсиада – 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар әзірлеу үшін ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 1299 қаулысымен
бекітілген
Астана қаласында ЭКСПО – 2017 халықаралық мамандандырылған
көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік
универсиада – 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде
қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету жөніндегі
ұсыныстар әзірлеу үшін ведомствоаралық комиссия туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Астана қаласына ЭКСПО – 2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік универсиада – 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету жөніндегі ұсыныстар әзірлеу үшін ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссияның негізгі міндеті Астана қаласында ЭКСПО – 2017 халықаралық мамандандырылған көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік универсиада – 2017-ні (бұдан әрі – ЭКСПО – 2017 және универсиада – 2017) дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Комиссияның функциялары мен құқықтары

Об образовании Межведомственной комиссии для выработки предложений по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО - 2017 в городе Астане и 28-й зимней Всемирной универсиады - 2017 в городе Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 1299. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 910
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 910.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать Межведомственную комиссию для выработки предложений по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО – 2017 в городе Астане и 28-й зимней Всемирной универсиады – 2017 в городе Алматы (далее – Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2013 года № 1299
Положение
о Межведомственной комиссии для выработки предложений
по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки
и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО –
2017 в городе Астане и 28-й зимней Всемирной универсиады – 2017
в городе Алматы
1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия для выработки предложений по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО – 2017 в городе Астане и 28-й зимней Всемирной универсиады – 2017 в городе Алматы (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Основной задачей Комиссии является выработка предложений по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО – 2017 в городе Астане и 28-й зимней Всемирной универсиады – 2017 в городе Алматы (далее – ЭКСПО – 2017 и универсиада – 2017).
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Функции и права Комиссии

4. Комиссия негізгі міндетті іске асыру мақсатында мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) ЭКСПО – 2017-ні және универсиада – 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдардың ұсыныстарын, сондай-ақ іс-шаралар жоспарларының жобаларын қарайды және олар бойынша шешімдер әзірлейді;
2) ЭКСПО – 2017-ні және универсиада – 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету бойынша тиісті ұсыныстарды әзірлейді және оларды Қазақстан Республикасы Үкіметінің және 28-ші қысқы Дүниежүзілік универсиада – 2017-ні дайындау және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің қарауына енгізеді;
3) ЭКСПО – 2017-ні және универсиада – 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету бойынша ұсынымдар әзірлейді және оларды мемлекеттік органдарға және өзге де ұйымдарға енгізеді.
5. Комиссия өз құзыреті шегінде:
1) белгіленген тәртіппен орталық мемлекеттік органдардан, жергілікті атқарушы органдар мен өзге ұйымдардан қажетті ақпарат, құжаттар мен материалдар сұратуға және алуға;
2) Комиссияның отырыстарына Комиссия мүшелері болып табылмайтын мемлекеттік органдардың және өзге де ұйымдардың лауазымды адамдарын шақыруға, сондай-ақ тыңдауға;
3) Комиссия жанынан жұмыс топтарын (жедел штабтарды) құруға;
4) Комиссияның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Комиссияны төраға басқарады, ол Комиссияның қызметіне басшылық жасайды және оның отырыстарына төрағалық етеді.
Төраға болмаған уақытта немесе оның тапсырмасы бойынша оның функцияларын орынбасарларының бірі атқарады.
7. Комиссияның отырыстары қажеттілікке қарай, бірақ кемінде жарты жылда бір рет өткізіледі және егер, оған Комиссия мүшелерінің жартысынан астамы қатысса, ол заңды деп есептеледі.
Комиссия мүшелері отырыстарға алмасу құқығынсыз қатысады. Бұл ретте Комиссия отырыстарына шақырылған адамдар қатыса алады.
8. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
Комиссияның жұмыс органы Комиссия жұмысын ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз етуді жүзеге асырады, оның ішінде Комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстарды, қажетті құжаттарды, материалдарды дайындайды, олар комиссия отырысы өткізілгенге дейін үш жұмыс күні қалғанда хаттама жобасымен қоса Комиссия мүшелеріне жіберілуі тиіс.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
9. Комиссия отырысы өткізілгеннен кейін Комиссия хатшысы хаттама ресімдейді. Хатшы Комиссия мүшесі болып табылмайды.

4. В целях реализации основной задачи Комиссия осуществляет следующие функции:
1) рассматривает предложения, а также проекты планов мероприятий государственных органов и иных организаций, направленные на обеспечение безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения ЭКСПО – 2017 и универсиады – 2017, и вырабатывает по ним решения;
2) вырабатывает и вносит на рассмотрение Правительства Республики Казахстан соответствующие предложения по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения ЭКСПО – 2017 и универсиады – 2017;
3) вырабатывает и вносит государственным органам и иным организациям рекомендации по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки и проведения ЭКСПО – 2017 и универсиады – 2017.
5. Комиссия в пределах своей компетенции вправе:
1) в установленном порядке запрашивать и получать от центральных государственных органов, местных исполнительных органов и иных организаций необходимую информацию, документы и материалы;
2) приглашать, а также заслушивать на заседаниях Комиссии должностных лиц государственных органов и иных организаций, не являющихся членами Комиссии;
3) создавать при Комиссии рабочие группы (оперативные штабы);
4) принимать решения по вопросам, входящим в компетенцию Комиссии.
3. Организация деятельности Комиссии
6. Комиссию возглавляет председатель, который руководит ее деятельностью и председательствует на заседаниях Комиссии.
Во время отсутствия или по поручению председателя его функции исполняет один из его заместителей.
7. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие, и считаются правомочными, если на них присутствует более половины членов Комиссии.
Члены Комиссии участвуют в заседаниях без права замены. При этом на заседаниях Комиссии могу участвовать приглашенные лица.
8. Рабочим органом Комиссии является Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
Рабочий орган Комиссии осуществляет организационно-техническое обеспечение работы Комиссии, в том числе готовит предложения по повестке дня заседания Комиссии, необходимые документы, материалы, которые должны быть направлены членам Комиссии за три рабочих дня до проведения заседания Комиссии с приложением проекта протокола.
Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
9. После проведения заседания Комиссии секретарь Комиссии оформляет протокол. Секретарь не является членом Комиссии.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
10. Комиссия отырысының күн тәртібі Комиссия төрағасының тапсырмаларын және/немесе мүшелерінің ұсыныстарын ескере отырып, қалыптастырылады.
11. Комиссия отырысын өткізу уақытын белгіленген тәртіппен төраға айқындайды.
12. Комиссия шешімдері ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оларға комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыс беру комиссия отырысында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа (бұдан әрі – Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парағын толтыру жолымен жүргізіледі. Дауыстар тең болған жағдайда, төраға дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, оны білдірген жағдайда ол жазбаша түрде баяндалуға және Нұсқаулықтың 24-тармағында көзделген комиссияның есеп-хатына қоса берілуі тиіс.
Комиссия отырыстарын өткізу нәтижелері бойынша және дауыс беру парақтарының негізінде үш жұмыс күні ішінде хаттама жасалады, оған төраға мен хатшы қол қояды.
Дауыс беру қорытындысы бойынша хаттама жобасының мазмұны өзгерген жағдайда, комиссия хатшысы қабылданған шешімнің нақтыланған редакциясы бар дауыс беру парағын Комиссия мүшелеріне келісу үшін жібереді.
Комиссия мүшелері дауыс беру парағын алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде келісу не себептерін негіздей отырып, келіспеу туралы жауап береді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
13. Дауыс беру парақтарымен қоса комиссия материалдары мен хаттамалық шешімдерін есепке алуды және сақтауды комиссияның жұмыс органы жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 09.04.2014 N 329 қаулысымен.
14. Комиссия отырыстары хаттамаларының іске асырылуын бақылауды жұмыс органы жүзеге асырады.
4. Комиссия қызметін тоқтату
15. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес тоқтатады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 3 желтоқсандағы
№ 1299 қаулысына
қосымша
Астана қаласында ЭКСПО — 2017 халықаралық мамандандырылған
көрмесін және Алматы қаласында 28-ші қысқы Дүниежүзілік
универсиада — 2017-ні дайындау және өткізу кезеңінде
қауіпсіздік пен құқық тәртібін қамтамасыз ету жөніндегі
ұсыныстар әзірлеу үшін ведомствоаралық комиссияның
құрамы
Ескерту. Құрам жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 04.09.2014 N 970 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті төрағасының орынбасары, хатшы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі бастығының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының «Сырбар» сыртқы барлау қызметі директорының орынбасары (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Астана қаласы әкімінің орынбасары
Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетінің төрағасы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитетінің төрағасы
«Астана ЭКСПО — 2017» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамының төрағасы (келісім бойынша)

Сноска. Пункт 9 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
10. Повестка дня заседания Комиссии формируется с учетом поручений председателя и/или предложений членов Комиссии.
11. Дата проведения заседания Комиссии в установленном порядке определяется председателем.
12. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. Голосование проводится путем заполнения на заседании Комиссии листа голосования по форме согласно приложению к Инструкции о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп (далее – Инструкция), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
Члены Комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения должно быть изложено в письменном виде и приложено к письму-отчету Комиссии, предусмотренному пунктом 24 Инструкции.
По результатам проведения заседаний Комиссии и на основании листов голосования в течение трех рабочих дней составляется протокол, подписываемый председателем и секретарем.
При изменении по итогам голосования содержания проекта протокола секретарь Комиссии направляет лист голосования с уточненной редакцией принятого решения членам Комиссии для согласования.
Члены Комиссии после получения листа голосования направляют в течение одного рабочего дня ответ о согласии либо несогласии с обоснованием причин.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
13. Учет и хранение материалов и протокольных решений Комиссии с приложением листов голосования осуществляет рабочий орган Комиссии.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 09.04.2014 № 329.
14. Контроль за реализацией протоколов заседаний Комиссии осуществляет рабочий орган.
4. Прекращение деятельности Комиссии
15. Комиссия прекращает свою деятельность согласно решению Правительства Республики Казахстан.
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2013 года № 1299
Состав
Межведомственной комиссии для выработки предложений
по обеспечению безопасности и правопорядка в период подготовки
и проведения Международной специализированной выставки
ЭКСПО - 2017 в городе Астане и 28-й зимней
Всемирной универсиады - 2017 в городе Алматы
Сноска. Состав в редакции постановления Правительства РК от 04.09.2014 № 970.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Министр внутренних дел Республики Казахстан, заместитель председателя
заместитель председателя Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан, секретарь
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию)
заместитель Директора Службы внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар» (по согласованию)
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
заместитель акима города Астаны
заместитель акима города Алматы
председатель Комитета административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан
председатель Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан
председатель акционерного общества «Национальная компания «Астана «ЭКСПО - 2017» (по согласованию)