"Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 1605 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 3 желтоқсандағы № 1302 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 259 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.04.2015 № 259 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 желтоқсандағы № 1605 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 10, 200-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Сақтау мерзімдерін көрсете отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдар қызметінде жасалатын үлгілік құжаттар тізбесінде:
«1. Басқару жүйесін ұйымдастыру» деген бөлімде:
«Басқару қызметі» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
12
Ұйым басшысының бұйрықтары, өкімдері; оларға құжаттар (анықтамалар, жиынтық мәліметтер, ақпараттар, баяндамалық жазбалар және басқа құжаттар):
1Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін
1) негізгі қызмет бойынша;
Тұрақты1
2) жеке құрам бойынша (қабылдау, орнын ауыстыру, қоса атқару, ауыстыру, босату; аттестаттау, біліктілігін арттыру, атақ (шен) беру; тегін өзгерту; көтермелеу, марапаттау; еңбекақы төлеу, сыйлықақы беру, әртүрлі төлемдер, жәрдемақы; еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) қызметкерлер демалыстарының барлық түрі; бала күтіміне байланысты демалыс, (еңбекақы) сақталынбайтын демалыс; негізгі қызмет бейіні бойынша кезекшілік; республика ішіндегі және шетелдегі ұзақ іссапарлар, еңбек жағдайлары ауыр, зиянды (аса зиянды) және қауіпті (аса қауіпті) қызметкерлер үшін іссапарлар;
75 жыл СТК
3) тәртіптік жаза туралы, жыл сайын төленетін еңбек демалыстары, оқуға байланысты демалыстар, кезекшілік, республика ішіндегі және шетелдегі іссапарлар туралы, әкімшілік-шаруашылық мәселелері бойынша
5 жыл
»;
реттік нөмірі 15-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
15
Отырыстардың хаттамалары, қаулылары, шешімдері, ұсынымдары, стенограммалары (дыбыстық бейнежазбалары); оларға қатысты құжаттар (отырыстар күн тәртібі, анықтамалар, қорытындылар, баяндамалар, ақпараттар, баяндамалық жазбалар, жиынтық мәліметтер, үзінді көшірмелер, дауыс беру бюллетеньдері және басқа құжаттар):
1Мәлімет үшін жіберілгендері – қажеттілігі өткенге дейін

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 1605 "Об утверждении перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года № 1302. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 259
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 23.04.2015 № 259.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2011 года № 1605 «Об утверждении перечня типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 10, ст. 200) следующие изменения и дополнения:
в перечне типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «1. Организация системы управления»:
в подразделе «Распорядительная деятельность»:
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
«
12
Приказы, распоряжения руководителя организации; документы (справки, сводки, информации, докладные записки и другие документы) к ним:
1Направленные для сведения – до минования надобности
1) по основной деятельности;
Постоянно1
2) по личному составу (прием, перемещение, совмещение, перевод, увольнение; аттестация, повышение квалификации, присвоение званий (чинов); изменение фамилий; поощрения, награждения; оплата труда, премирование, различные выплаты, пособия; все виды отпусков работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда; отпуска по уходу за ребенком, отпуска без сохранения содержания (заработной платы); дежурства по профилю основной деятельности; длительные внутриреспубликанские и зарубежные командировки, командировки для работников с тяжелыми, вредными (особо вредными) и опасными (особо опасными) условиями труда);
75 лет ЭПК
3) о дисциплинарных взысканиях, ежегодных оплачиваемых отпусках, отпусках в связи с обучением, дежурствах, внутриреспубликанских и зарубежных командировках; по административно-хозяйственным вопросам
5 лет
»;
строку, порядковый номер 15, изложить в следующей редакции:
«
15
Протоколы, постановления, решения, рекомендации, стенограммы (аудиовизуальные записи) заседаний; документы (повестки, заседаний, справки, заключения, доклады, информации, докладные записки, сводки, выписки, бюллетени голосования и другие документы) к ним:
1Направленные для сведения – до минования надобности

2Жедел кеңестер – СТК – 5 жыл
3Дауыс беру бюллетеньдері акционерлік қоғамның, шаруашылық серіктестігінің қызметі тоқтатқанға дейін, тоқтатқаннан кейін – СТК
1) ұйымның алқалы, консультативтік-кеңесші органдары;
Тұрақты1
2) жоғарғы алқалы органның, алқалы және шаруашылық серіктестіктің атқарушы органдары;3
Тұрақты1
3) бюджеттен тыс қорды басқарудың алқалы органы;
Тұрақты1
4) ұйымның тұрақты және уақытша комиссиялары; кеңестері, ғылыми, сараптау, әдістемелік, консультативтік органдары (комитеттер, кеңестер, комиссиялар және басқалары);
Тұрақты1
5) ұйым басшысының аппараттық (жедел) кеңесі;
5 жыл
6) ұйым қызметкерлерінің жалпы жиналысы;
Тұрақты2
7) акционерлердің, шаруашылық серіктестігі қатысушыларының жалпы жиналысы;
Тұрақты3
8) ұйымның құрылымдық бөлімшелері қызметкерлерінің жиналысы;
5 жыл
9) жария тыңдаулар;
Тұрақты1
10) азаматтардың жиналыстары (жиындары)
Тұрақты
»;
реттік нөмірі 19-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
19
Менеджмент және сапа стандарттары:
1) әзірленген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірлері 21 және 22-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
21
Қағидалар, нұсқаулар, регламенттер:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
22
Ұсынымдар:
1) әзірленген және/немесе бекітілген (келісілген) орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірлері 23 және 24-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
23
Қағидалардың, нұсқаулықтардың, регламенттердің жобалары; оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (қорытындылар, ұсыныстар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, хат алмасулар)
5 жыл
24
Ұсынымдардың жобалары; оларды әзірлеу жөніндегі құжаттар (қорытындылар, ұсыныстар, анықтамалар, баяндамалық жазбалар, хат алмасулар)
5 жыл
»;
реттік нөмірлері 26 және 27-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
26
Жоғары тұрған мемлекеттік органдармен, жергілікті мемлекеттік басқару органдарымен қызметтің негізгі (бейінді) бағыттары бойынша хат алмасулар
5 жыл СТК
27
Жоғары тұрған ұйыммен қызметтің негізгі (бейінді) бағыттары бойынша хат алмасулар
5 жыл СТК
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 27-1 және 27-2-жолдармен толықтырылсын:
«
27-1
Ведомствоға бағынысты ұйымдармен, аймақтық органдармен қызметтің негізгі (бейінді) бағыттары бойынша хат алмасулар
5 жыл СТК
27-2
Басқа да (шеткі) ұйымдармен қызметтің негізгі (бейінді) бағыттары бойынша хат алмасулар
5 жыл СТК
»;
«Бақылау» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 29-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
29
Ұйымды ревизиялау, тексеру құжаттары (бағдарламалар, актілер, баяндамалық жазбалар, анықтамалар және басқа құжаттар (404-тармақта көзделген кезеңдік аудиторлық тексеру, бухгалтерлік тексеру құжаттарын қоспағанда):

2Оперативных совещаний – 5 лет ЭПК
3Бюллетени голосования – до прекращения деятельности акционерного общества, хозяйственного товарищества после прекращения – ЭПК
1) коллегиальных, консультативно-совещательных органов организации;
Постоянно1
2) высшего коллегиального органа, коллегиальных и исполнительного органов хозяйственного товарищества;
Постоянно1
3) коллегиального органа управления внебюджетным фондом;3
Постоянно1
4) постоянных и временных комиссий, советов; научных, экспертных, методических, консультативных органов организаций (комитетов, советов, комиссий и других);
Постоянно1
5) аппаратных (оперативных) совещаний у руководителя организации;2
5 лет
6) общих собраний работников организации;
Постоянно2
7) общих собраний акционеров, участников хозяйствующих товариществ;
Постоянно3
8) собраний работников структурных подразделений организации;
5 лет
9) публичных слушаний;
Постоянно1
10) собраний (сходов) граждан
Постоянно
»;
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
«
19
Стандарты менеджмента и качества:
1) по месту разработки;
2) в других организациях
Постоянно
До минования надобности
»;
строки, порядковые номера 21 и 22, изложить в следующей редакции:
«
21
Правила, инструкции, регламенты:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
22
Рекомендации:
1) по месту разработки и/или утверждения (согласования);
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
»;
строки, порядковые номера 23 и 24, изложить в следующей редакции:
«
23
Проекты правил, инструкций, регламентов; документы (заключения, предложения, справки, докладные записки, переписка) по их разработке
5 лет
24
Проекты рекомендаций; документы (заключения, предложения, справки, докладные записки, переписка) по их разработке
5 лет
»;
строки, порядковые номера 26 и 27, изложить в следующей редакции:
«
26
Переписка с вышестоящими государственными органами, органами местного государственного управления по основным (отраслевым) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
27
Переписка с вышестоящей организацией по основным (профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
»;
дополнить строками, порядковые номера 27-1 и 27-2, следующего содержания:
«
27-1
Переписка с подведомственными (подчиненными) организациями, территориальными органами по основным (отраслевым) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
27-2
Переписка с другими (сторонними) организациями по основным (профильным) направлениям деятельности
5 лет ЭПК
»;
в подразделе «Контроль»:
строку, порядковый номер 29, изложить в следующей редакции:
«
29
Документы (программы, акты, справки, докладные записки и другие документы) ревизий, обследований организации (за исключением документов периодических аудиторских проверок, бухгалтерских ревизий, предусмотренных пунктом 404):

1) жүргізілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
«Басқаруды ұйымдастыру негіздері» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 45-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
45
Заңды тұлғаларды, жеке кәсіпкерлерді, тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктер немесе анықтамалар, статистикалық карталар, оларға салық төлеушінің тіркеу нөмірін, куәліктер; филиалдар, өкілдіктер ашуға рұқсаттар беру туралы
Тұрақты
»;
реттік нөмірі 52-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 54-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
54
Жарғылар, ұйым туралы ережелер:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірлері 58, 59 және 60-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
58
Жоғары және орталық мемлекеттік органдардың, жергілікті атқарушы органдардың регламенттері:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
59
Ұйымдардың құрылымдық бөлімшелері туралы ережелер:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
60
Ұйымдардың алқа, консультативтік-кеңесші, атқарушы, бақылау, ғылыми, сараптамалық әдістемелік органдары туралы ережелер:
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірі 77-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
77
Лауазымдар номенклатурасы:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірі 79-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
79
Лауазымды тұлғалардың құқығы және міндеттері туралы ережелер, нұсқаулықтар:
1) әзірленген және бекітілген орны бойынша;
Тұрақты1
2) басқа да ұйымдарда
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
«Құжаттамалық қамтамасыз ету және құжаттарды сақтауды ұйымдастыру» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 185-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
185
Ұйымның (жиынтық) істер номенклатурасы, құжаттар мен істердің жіктегіші:
1Құрылымдық бөлімшелердің істер номенклатурасы - жаңамен ауыстырғанға дейін, бірақ істерді ұйымның ведомстволық (жеке) мұрағатына өткізгеннен кейін немесе істер номенклатурасы бойынша тіркелгендерді жойғаннан кейін кем дегенде 3 жыл
1) әзірленген және/немесе бекітілген орны бойынша;
Тұрақты1
2) құрылымдық бөлімшелерде
Жаңамен1 ауыстырылғанға дейін
»;
реттік нөмірі 192-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
192
Ұйымда коммерциялық және басқа да заңмен қорғалатын құпияны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары
5 жыл1
1Жаңамен ауыстырғаннан кейін
»;
реттік нөмірі 194-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
194
Қол жеткізудің шектеуі бар мәліметтерді (құпия сипаттағы, қызметтік және коммерциялық және басқа да заңмен қорғалатын құпиялар) жарияламау туралы міндеттеме қабылдаған тұлғалардың құжаттары (тізімдер, міндеттемелер, қолхаттар)

1) по месту проведения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
»;
в подразделе «Организационные основы управления»:
строку, порядковый номер 45, изложить в следующей редакции:
«
45
Свидетельства или справка о регистрации (перерегистрации), статистические карты, свидетельства о присвоении регистрационного номера налогоплательщика юридическим лицам, индивидуальным предпринимателям; разрешения на открытие филиалов, представительств
Постоянно
»;
строку, порядковый номер 52, исключить;
строку, порядковый номер 54, изложить в следующей редакции:
«
54
Уставы, положения об организации:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
»;
строки, порядковые номера 58, 59 и 60, изложить в следующей редакции:
«
58
Регламенты высших и центральных государственных органов, местных исполнительных органов:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
59
Положения о структурных подразделениях организации:
1) по месту разработки и утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
60
Положения о коллегиальных, консультативно-совещательных, исполнительных, контрольных, научных, экспертных, методических органах организации:
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно
2) в других организациях
До минования надобности
»;
строку, порядковый номер 77, изложить в следующей редакции:
«
77
Номенклатура должностей:
1) по месту разработки и утверждения;
2) в других организациях
Постоянно
До минования надобности
»;
строку, порядковый номер 79, изложить в следующей редакции:
«
79
Положения, инструкции о правах и обязанностях должностных лиц (типовые):
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно1
2) в других организациях
До минования надобности
»;
в подразделе «Документационное обеспечение и организация хранения документов»:
строку, порядковый номер 185, изложить в следующей редакции:
«
185
Номенклатуры дел организации (сводные), классификаторы дел и документов:
1Номенклатуры дел структурных подразделений – до замены новыми, но не ранее 3 лет после передачи дел в ведомственный (частный) архив организации или уничтожения учтенных по номенклатуре дел
1) по месту разработки и/или утверждения;
Постоянно1
2) в структурных подразделениях
До замены новыми
»;
строку, порядковый номер 192, изложить в следующей редакции:
«
192
Планы мероприятий по охране коммерческой и иной охраняемой законом тайны в организации
5 лет1
1После замены новыми
»;
строку, порядковый номер 194, изложить в следующей редакции:
«
194
Документы (списки, обязательства, расписки) лиц, принявших обязательства о неразглашении сведений ограниченного доступа (конфиденциального характера, коммерческой и иной охраняемой законом тайны)

5 жыл1
1Шектеу грифі (белгілер) алынғаннан кейін
»;
реттік нөмірі 198-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
198
Тіркеу және бақылау (автоматтандырылған ақпарат жүйесіндегі электрондық деректер) кітаптары, карточкалары, журналдары:
1Ұйымда сақталады.
Егер ғылыми анықтамалық аппарат ретінде пайдалану мүмкін болса, тұрақты мемлекеттік сақтауға қабылдауға жатады.
2Тәртіптік жаза, жыл сайынғы төленетін демалыс, оқуға байланысты демалыс, кезекшілік, республика ішіндегі және шетелге іссапарлар туралы - 5 жыл
1) заңнамалық актілер және заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді;
Тұрақты1
2) ұйым басшысының негізгі (бейінді) қызмет бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
Тұрақты1
3) ұйым басшысының жеке құрам бойынша бұйрықтарын, өкімдерін2;
75 жыл1
4) ұйым басшысының әкімшілік-шаруашылық қызмет бойынша бұйрықтарын, өкімдерін;
5 жыл
5) кіріс, шығыс және ішкі құжаттар, соның ішінде электрондық пошта бойынша, фельдьегерлік байланыспен пошта жіберуді;
5 жыл
6) құжаттардың орындалуын;
3 жыл
7) келіссөздерге өтінімдер, жеделхаттар, телефонограммалар, факстарды;
3 жыл
8) дыбыстық бейнелік құжаттарды;
3 жыл1
9) құжаттарды ксерокөшірмелеуге өтінімдерді, тапсырыстарды, нарядтарды
1 жыл
»;
реттік нөмірі 200-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
200
Есепке алу және беру журналдары, кітаптары:
1) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген баспа-бланк өнімдерін;
5 жыл
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлер, мөртабандар және арнайы мөрқалып бояуларын;
5 жыл
3) арнайы сиямен толтырылған ұшты автоқаламдарды;
5 жыл
4) жекелеген парақтарды, сызбаларды, арнайы блокноттарды, фотонегативтерді, фототаңбаларды, магнитті таспаларды, кино және бейне үлдірлерді, дыбыстық кассеталарды
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірі 216-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
216
Құпия ақпараттарды криптографиялық қорғаумен ұйымдастырудың схемалары
Қажеттілігі өткенге дейін
»;
реттік нөмірі 247-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
247
Есепке алу құжаттары (журналдар, кітаптар, парақтар, мәліметтер, актілер)
1Барлық істер қайтарылғаннан кейін
1) пошта жөнелтілімдерін;
3 жыл
2) пошта жөнелтілімдеріндегі құжаттардың (қосымшалардың) болмауын (бүлінуін);
3 жыл
3) қатаң есептілік бланкілерді;
3 жыл
4) машинажазба, компьютерлік, көшіргі жұмыстарды;
1 жыл
5) істерді уақытша пайдалануға беруді;
3 жыл1
6) температура мен ылғалдылықты өлшеу құралдары көрсеткіштерін тіркеуді
1 жыл
»;
«2. Болжау және жоспарлау» деген бөлімде:
«Ағымдағы жоспарлау» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 267-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

5 лет1
1После снятия грифа (пометы) ограничения
»;
строку, порядковый номер 198, изложить в следующей редакции:
«
198
Книги, карточки, журналы регистрации и контроля (электронные данные в автоматизированной информационной системе):
1Хранятся в организации. Подлежат приему на постоянное государственное хранение, если могут быть использованы в качестве научно-справочного аппарата
2О дисциплинарных взысканиях, ежегодных оплачиваемых отпусках, отпусках в связи с обучением, дежурствах, краткосрочных внутриреспубликанских и зарубежных командировках – 5 лет
1) законодательных актов и подзаконных нормативных правовых актов;
Постоянно1
2) приказов, распоряжений руководителя организации по основной (профильной) деятельности;
Постоянно1
3) приказов, распоряжений руководителя организации по личному составу2;
75 лет1
4) приказов, распоряжений руководителя организации по административно-хозяйственной деятельности;
5 лет
5) входящих, исходящих и внутренних документов, в том числе по электронной почте, отправлений почты фельдъегерской связью;
5 лет
6) исполнения документов;
3 года
7) телеграмм, телефонограмм, факсов, заявок на переговоры;
3 года
8) аудиовизуальных документов;
3 года1
9) заявок, заказов, нарядов на ксерокопирование документов
1 год
»;
строку, порядковый номер 200, изложить в следующей редакции:
«
200
Журналы, книги учета и выдачи:
1) печатно-бланочной продукции с изображением Государственного герба Республики Казахстан;
5 лет
2) печатей, штампов с изображением Государственного герба Республики Казахстан и специальной штемпельной краски;
5 лет
3) перьевых авторучек, заправленных специальными чернилами;
5 лет
4) отдельных листов, чертежей, специальных блокнотов, фотонегативов, фотоотпечатков, магнитных лент, кино и видеопленок, аудиокассет
До минования надобности
»;
строку, порядковый номер 216, изложить в следующей редакции:
«
216
Схемы организации криптографической защиты конфиденциальной информации
До минования надобности
»;
строку, порядковый номер 247, изложить в следующей редакции:
«
247
Документы (журналы, книги, листы, сводки, акты) учета:
1После возвращения всех дел
1) почтовых отправлений;
3 года
2) отсутствия (повреждения) документов (приложений) в почтовых отправлениях;
3 года
3) бланков строгой отчетности;
3 года
4) машинописных, компьютерных, копировальных работ;
1 год
5) выдачи дел во временное пользование;
3 года1
6) регистрации показаний приборов измерения температуры и влажности
1 год
»;
в разделе «2. Прогнозирование и планирование»:
в подразделе «Текущее планирование»:
строку, порядковый номер 267, изложить в следующей редакции:
«

267
Жылдық жоспарлардың, бизнес-жоспарлардың жобалары
5 жыл
»;
реттік нөмірі 272-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
272
Ұйымның құрылымдық бөлімшелерінің жоспарлары:
1Ұйымның жылдық жоспары болмаған жағдайда – тұрақты
1) жылдық;
Тұрақты
2) жарты жылдық;
5 жыл1
3) тоқсандық;
3 жыл
4) айлық;
1 жыл
»;
реттік нөмірі 275-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
275
Ұйымның жылдық жоспарларының өзгерістері туралы құжаттар (баяндамалық жазбалар, анықтамалар, мәліметтер, есеп айырысулар, хат алмасулар)
Тұрақты
»;
реттік нөмірі 277-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
277
Ұйымның әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары туралы құжаттар (талдамалы жазбалар, анықтамалар, мәліметтер және басқа құжаттар)
Тұрақты
»;
«Қаржыландыру, кредит беру» деген бөлімнің тақырыбы, мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Қаржыландыру, кредит беру»;
реттік нөмірі 317-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
317
Ұйымның, бюджеттік мекеменің табыс әкелетін қызметі бойынша жылдық сметалары (табыстар мен шығындар); сметалық тағайындалымдар туралы мәліметтер
Тұрақты1
1Әкімшілік-шаруашылық шығыстар – 5 жыл
»;
«4. Есеп пен есептілік» деген бөлімде:
«Бухгалтерлік есеп пен есептілік» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 366-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
366
Бухгалтерлік (бюджеттік) есеп тізілімдері («Бас журнал» кітабы, ордер журналы, мемориалды ордерлер, есепшоттар бойынша операциялар журналдары, айналым ведомостары, жинақтаушы ведомостар, жасалым кестелері, тізілімдер, кітаптар (карточкалар), және басқа да тізілімдер)
5 жыл1
1Тексеру (ревизияның) жүргізу шартымен
»;
реттік нөмірі 434-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
434
Жылжымалы және жылжымайтын мүлік құқығын бері туралы және бұрынғы иесі мен жаңа құқық иеленушінің келісімдері (баланстан балансқа), тапсыру, материалдық құндылықтарды есептен шығару (актілер, есептер, хат алмасулар)
5 жыл
»;
реттік нөмірлері 438, 439 және 446-жолдар алынып тасталсын;
«Есептілік, статистикалық есеп және статистикалық есептілік» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірлері 463, 464 және 465-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
463
Перспективалық (ұзақ мерзімді) және ағымдағы бағдарламалардың, жоспарлардың, жылдық жоспарлардың орындалуы туралы ұйымның есептері; есептерді талдау:
1Жылдық жоспар болмаған жағдайда – тұрақты
2Жылдық, жарты жылдық, тоқсандық жоспарлар болмаған жағдайда – тұрақты
1) жылдық жинақтық және ұзақ мерзімділігімен;
Тұрақты
2) жылдық және ұзақ мерзімділігімен;
Тұрақты
3) жарты жылдық;
5 жыл1
4) тоқсандық;
3 жыл
5) айлық
1 жыл2
464
Кәсіпорынның дербес бөлімдерінің, өкілдіктерінің, еншілес кәсіпорындардың есептері:
1) жылдық жинақтық;
Тұрақты

267
Проекты годовых планов, бизнес-планов
5 лет
»;
строку, порядковый номер 272, изложить в следующей редакции:
«
272
Планы структурных подразделений организации:
1При отсутствии годовых планов работы организации – постоянно
1) годовые;
Постоянно
2) полугодовые;
5 лет1
3) квартальные;
3 года
4) месячные;
1 год
»;
строку, порядковый номер 275, изложить в следующей редакции:
«
275
Документы (докладные записки, справки, сведения, расчеты, переписка) об изменении годовых планов организации
Постоянно
»;
строку, порядковый номер 277, изложить в следующей редакции:
«
277
Документы (аналитические записки, справки, сведения и другие документы) об итогах социально-экономического развития организации
Постоянно
»;
заголовок раздела «Финансирование, кредитование» изложить в следующей редакции:
«3. Финансирование, кредитование»;
строку, порядковый номер 317, изложить в следующей редакции:
«
317
Годовые сметы (доходов и расходов) организации, бюджетного учреждения по приносящей доход деятельности; сведения о сметных назначениях:
Постоянно1
1Административно-хозяйственых расходов – 5 лет
»;
в разделе «4. Учет и отчетность»:
в подразделе «Бухгалтерский учет и отчетность»:
строку, порядковый номер 366, изложить в следующей редакции:
«
366
Регистры бухгалтерского (бюджетного) учета (книга «Журнал-главная», журналы-ордера, мемориальные ордера, журналы операций по счетам, оборотные ведомости, накопительные ведомости, разработочные таблицы, реестры, книги (карточки) и другие регистры)
5 лет1
1При условии проведения проверки (ревизии)
»;
строку, порядковый номер 434, изложить в следующей редакции:
«
434
Документы о передаче прав на движимое и недвижимое имущество и сделок с ним от прежнего к новому правообладателю (с баланса на баланс), сдаче, списании материальных ценностей (акты, расчеты, переписка)
5 лет
»;
строки, порядковые номера 438, 439 и 446, исключить;
в подразделе «Отчетность, статистический учет и статистическая отчетность»:
строки, порядковые номера 463, 464 и 465, изложить в следующей редакции:
«
463
Отчеты организации о выполнении перспективных (долговременных) и текущих программ, планов, годовых
планов; анализы отчетов:
1При отсутствии годовых – постоянно
2При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных – постоянно
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
2) годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
3) полугодовые;
5 лет1
4) квартальные;
3 года
5) месячные
1 год2
464
Отчеты филиалов, представительств, дочерних предприятий:
1) сводные годовые;
Постоянно

2) жылдық;
Тұрақты
3) тоқсандық;
3 жыл
4) айлық
1 жыл
465
Статистикалық есептері, қызметтің барлық негізгі (бейінді) бағыттары мен түрлері бойынша статистикалық мәліметтер мен кестелер; оларға қатысты құжаттар (ақпараттар, баяндамалық жазбалар және басқа құжаттар):
1Жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
2Жылдық, жарты жылдық болмаған жағдайда – тұрақты
1) жылдық жинақтық және ұзақ мерзімді;
Тұрақты
2) жылдық және ұзақ мерзімді;
Тұрақты
3) жарты жылдық;
5 жыл1
4) тоқсандық;
5 жыл2
5) айлық;
1 жыл2
»;
реттік нөмірі 467-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
467
Қызмет құжаттарының барлық қосалқы бағыттары мен түрлері (осы ұйым үшін) бойынша статистикалық есептер; оларға қатысты құжаттар (ақпараттар, баяндау хаттар және басқа құжаттар); құрылымдық бөлімшелердің есептері:
1) жылдық жинақ және ұзақ мерзімді;
5 жыл
2) жылдық және ұзақ мерзімді;
5 жыл
3) жартыжылдық;
5 жыл
4) тоқсандық;
3 жыл
5) айлық;
1 жыл
»;
«5. Мүліктік қатынастар» деген бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 478-1, 478-2 және 478-3-жолдармен толықтырылсын:
«
478-1
Өсиетнамалар
Тұрақты
478-2
Сыйға тарту шарттары
Тұрақты
478-3
Ауыстыру шарттары
5 жыл1
1Шарттың қолданылу мерзімі өткеннен кейін
»;
«7. Кадрмен қамтамасыз ету» деген бөлімде:
«Қызметкерлерді жұмысқа қабылдау, ауыстыру және оларды жұмыстан босату» деген кіші бөлімде:
реттік нөмірі 605-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
605
Жеке істері (өтініштер, өмірбаяндар, жарлықтардан, қаулылардан, бұйрықтардан, өкімдерден көшірмелер және үзінділер, жеке құжаттар көшірмелері, зейнеткерлік қамтамасыз ету туралы келісімшарттар, мінездемелер, түйіндемелер, кадрларды есепке алу жөніндегі қағаздар, сауалнамалар, қызмет тізімдері, аттестациялық парақтар және басқа құжаттар):
1) саяси мемлекеттік қызметшілердің;
Тұрақты
2) республикалық, облыстық деңгейдегі, республикалық мәні бар қалалар және астана деңгейіндегі ұйым басшыларының;
Тұрақты
3) озат белгісі, мемлекеттік және өзге де құрметті шені, марапаттаулары, ғылыми дәрежелері бар қызметкерлердің;
Тұрақты
4) қызметкерлердің, оның ішінде мемлекеттік және азаматтық қызметкерлердің
75 жылдан қызметкердің жасын шегеру СТК
»;
реттік нөмірі 634-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
634
Есепке алу кітаптары, журналдары, карточкалары:
1) жеке істерді, жеке карточкаларды, жеке еңбек шарттарын, (келісім-шарттар) еңбек келісімдері;
75 жыл
2) еңбек кітапшалары және олардың жапсырмаларын шығаруды (есеп қозғалысы);
75 жыл
3) жұмыс орны, еңбек өтілі, жалақасы туралы анықтамалар тапсыру;
5 жыл
4) әскери есепке жататын тұлғалар;
3 жыл
5) еңбек демалыстары;
5 жыл
6) іссапарға кеткен қызметкерлерді;
75 жыл

2) годовые;
Постоянно
3) квартальные;
3 года
4) месячные
1 год
465
Отчеты статистические, статистические сведения и таблицы по всем основным (профильным) направлениям и видам деятельности (для данной организации); документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним:
1При отсутствии годовых – постоянно
2При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных – постоянно
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
2) годовые и с большей периодичностью;
Постоянно
3) полугодовые;
5 лет1
4) квартальные;
5 лет1
5) месячные;
1 год2
»;
строку, порядковый номер 467, изложить в следующей редакции:
«
467
Статистические отчеты и таблицы по всем вспомогательным направлениям и видам деятельности (для данной организации); документы (информации, докладные записки и другие документы) к ним; отчеты структурных подразделений:
1) сводные годовые и с большей периодичностью;
5 лет
2) годовые и с большей периодичностью;
5 лет
3) полугодовые;
5 лет
4) квартальные;
3 года
5) месячные;
1 год
»;
раздел «5. Имущественные отношения»:
дополнить строками, порядковые номера 478-1, 478-2 и 478-3, следующего содержания:
«
478-1
Завещания
Постоянно
478-2
Договоры дарения
Постоянно
478-3
Договоры мены
5 лет1
1После истечения срока действия договора
»;
в разделе «7. Кадровое обеспечение»:
в подразделе «Прием, перемещение и увольнение работников»:
строку, порядковый номер 605, изложить в следующей редакции:
«
605
Личные дела (заявления, автобиографии, копии и выписки из указов, постановлений, приказов, распоряжений, копии личных документов, копии договоров о пенсионном обеспечении, характеристики, резюме, листки по учету кадров, анкеты, послужные списки, аттестационные листы и другие документы):
1) политических государственных служащих;
Постоянно
2) руководителей организаций республиканского, областного уровней, уровней города республиканского значения и столицы;
Постоянно
3) работников, имеющих высшие знаки отличия, почетные государственные и иные звания, награды, ученые степени;
Постоянно
4) работников, в том числе государственных и гражданских служащих;
75 лет минус возраст работника ЭПК
»;
строку, порядковый номер 634, изложить в следующей редакции:
«
634
Книги, журналы, карточки учета:
1) личных дел, личных карточек, трудовых договоров (контрактов) трудовых соглашений;
75 лет
2) выдачи (учета движения) трудовых книжек и вкладышей к ним;
75 лет
3) выдачи справок о заработной плате, стаже, месте работы;
5 лет
4) лиц, подлежащих воинскому учету;
3 года
5) отпусков;
5 лет
6) работников, направленных в командировки;
75 лет

7) Халықаралық ұйымдарды, Қазақстан Республикасының мекемелерін және шетелге бағытталған шетелдік өкілдерді, қызметкерлердің келуінің тіркелуі және шығуы және олардың отбасы мүшелерін;
5 жыл
8) іссапар куәліктерін беруді
5 жыл
».
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов

7) регистрации прибытия и выезда работников и членов их семей, направленных в загранпредставительства и учреждения Республики Казахстан, международные организации;
5 лет
8) выдачи командировочных удостоверений
5 лет
».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов