"Байқоңыр" ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2014 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытындыны бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 1412 қаулысы
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2014 жылға арналған жоспарлары бойынша қорытынды (бұдан әрі – қорытынды) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2013 жылғы 30 желтоқсанға дейін қорытындыны дипломатиялық арналар арқылы Ресей Тарапына жіберсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 1412 қаулысымен
бекітілген
«Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың
және зымырандарды сынақтық ұшырудың 2014 жылға
арналған жоспарлары бойынша
қорытынды
1999 жылғы 18 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың және зымырандарды сынақтық ұшырудың жоспарлары бойынша қорытындыны (келісуді) ұсыну және алу тәртібі туралы келісімнің 4-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Ресей Тарапы ұсынған (Ресей Федерациясы СІМ 2013 жылғы 26 қарашадағы шығ. № 17949/3дснг):
1) 2006 – 2015 жылдарға арналған Ресейдің Федералдық ғарыштық бағдарламасы, «2012 – 2020 жылдарға арналған ГЛОНАСС жүйесін ұстау, дамыту және пайдалану» федералдық нысаналы бағдарламасы, халықаралық ынтымақтастық бағдарламалары мен коммерциялық жобалары шеңберінде «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарын ұшырудың 2014 жылға арналған жоспарымен;
2) «Байқоңыр» ғарыш айлағынан әскери мақсаттағы ғарыш аппараттарын ұшырудың 2014 жылға арналған жоспарымен;
3) «Байқоңыр» ғарыш айлағынан зымырандарды сынақтық ұшырудың 2014 жылға арналған жоспарымен келіседі.
Бұл ретте:
1) 2014 жылы ғарыш аппараттарын ұшыру үшін «Протон-М» зымыран-тасығышын пайдалану Ресей тарапының қазақстандық «КазСат-3» байланыс және тарату серігінің ұшыруын 2014 жылғы 30 сәуірден кешіктірмей қамтамасыз етуі шартымен келісіледі;
2) «Союз» үлгісіндегі зымыран-тасығыштардан бөлінетін бөлшектерінің жаңа құлау ауданын пайдалануды көздейтін ғарыш аппараттарын ұшыру тиісті халықаралық шартқа қол қойылып, ол күшіне енгеннен кейін жүзеге асырылуы мүмкін;

Об утверждении заключения по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома "Байконур" на 2014 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2013 года № 1412
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое заключение по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» на 2014 год (далее - заключение).
2. Министерству иностранных дел Республики Казахстан до 30 декабря 2013 года направить заключение Российской Стороне по дипломатическим каналам.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2013 года № 1412
Заключение
по планам запусков космических аппаратов и испытательных
пусков ракет с космодрома «Байконур» на 2014 год
В соответствии со статьей 4 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке представления и получения заключения (согласования) по планам запусков космических аппаратов и испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» от 18 ноября 1999 года Правительство Республики Казахстан согласовывает представленные Российской стороной (исх. МИД Российской Федерации № 17949/3дснг от 26 ноября 2013 года):
1) План запусков космических аппаратов на 2014 год в рамках Федеральной космической программы России на 2006 - 2015 годы, федеральной целевой программы «Поддержание, развитие и использование системы ГЛОНАСС на 2012 - 2020 годы», программ международного сотрудничества и коммерческих проектов с космодрома «Байконур»;
2) План запусков космических аппаратов военного назначения с космодрома «Байконур» на 2014 год;
3) План испытательных пусков ракет с космодрома «Байконур» на 2014 год.
При этом:
1) использование ракеты-носителя «Протон-М» для запусков космических аппаратов в 2014 году согласовывается при условии обеспечения Российской стороной запуска казахстанского спутника связи и вещания «КазСат-3» не позднее 30 апреля 2014 года;
2) запуски космических аппаратов, предусматривающие использование нового района падения отделяющихся частей ракет-носителей типа «Союз», могут быть осуществлены после подписания и вступления в силу соответствующего международного договора;

3) «Байқоңыр» ғарыш айлағынан ғарыш аппараттарының ұшырулары және зымыранның сынақтық ұшыруы Ресей Тарапы Қазақстан Республикасының әуе кеңістігі саласындағы заңнамасын сақтаған жағдайда жүзеге асырылуы тиіс.

3) запуски космических аппаратов и испытательный пуск ракеты с космодрома «Байконур» должны быть осуществлены при соблюдении Российской стороной законодательства Республики Казахстан в области использования воздушного пространства.