Жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық интеллигенцияның жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы рөлін арттыру жөніндегі 2014 - 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 желтоқсандағы № 1436 қаулысы
«Мемлекет басшысының 2012 жылғы 14 желтоқсандағы Қазақстан-2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» атты Қазақстан халқына Жолдауын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 18 желтоқсандағы № 449 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық интеллигенцияның жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы рөлін арттыру жөніндегі 2014 - 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жартыжылдықтан кейінгі келесі айдың 10-күнінен кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі жылына екі рет, 25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2013 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1436 қаулысымен
бекітілген
Жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық
интеллигенцияның жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша
қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы рөлін арттыру жөніндегі

Об утверждении Плана мероприятий по формированию нового казахстанского патриотизма, повышению роли национальной интеллигенции в укреплении общенациональных мировоззренческих ценностей и всеказахстанской идентичности на 2014 - 2015 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2013 года № 1436
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан  от 18 декабря 2012 года № 449 «О мерах по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 14 декабря 2012 года «Стратегия  «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по формированию нового казахстанского патриотизма, повышению роли национальной интеллигенции в укреплении общенациональных мировоззренческих ценностей и всеказахстанской идентичности на 2014 – 2015 годы (далее – План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий;
2) представлять раз в полугодие не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным полугодием, информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан представлять два раза год, к 25 июля и к 25 января, сводную информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Правительство Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 декабря 2013 года № 1436
План мероприятий
по формированию нового казахстанского патриотизма,
повышению роли национальной интеллигенции в укреплении
общенациональных мировоззренческих ценностей и

2014 – 2015 жылдарға арналған
іс-шаралар жоспары
Р/с
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1. Ұйымдық-практикалық іс-шаралар
1.
Орталық және жергілікті атқарушы органдардың стратегиялық жоспарларына «Қазақстан – 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағыты» ережелерін ескере отырып, жаңа қазақстандық патриотизмнің негізгі басымдықтарын жүзеге асыру жөніндегі іс-шараларды енгізу бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ (жинақтау), БҒМ, СДШІА, Қорғанысмині, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы наурыз
2.

всеказахстанской идентичности на 2014 – 2015 годы
п/п
Наименование мероприятия
Форма
завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1. Организационно-практические мероприятия
1
Внести предложения по включению в стратегические планы центральных и местных исполнительных органов мероприятий по осуществлению ключевых приоритетов нового казахстанского патриотизма с учетом положений «Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства»
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), МОН, АСФК, МО, МВД, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
март
2014 года
2

Іс-шаралар жоспарын 2014 жылы іске асырудың қорытындысы бойынша жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық интеллигенцияның жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы рөлін арттыру жөніндегі 2014 – 2015 жылдарға арналған нысаналы индикаторлар мен көрсеткіштерді әзірлеу жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ (жинақтау), БҒМ, СДШІА, Қорғанысмині, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы желтоқсан
3.
Барлық жас топтары мен мақсатты аудиторияларды ескере отырып, жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық интеллигенцияның рөлін арттыру жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарын бекіту
Өңірлік іс-шаралар жоспарлары
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
4.
«Нұр Отан» партиясының ХV съезінде белгіленген идеяларды, сондай-ақ «Нұр Отан» партиясы саяси доктринасының ережелерін түсіндіру мен іске асыру жөніндегі өңірлік іс-шаралар жоспарларын әзірлеу және бекіту
Өңірлік іс-шаралар жоспары
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 25 қаңтарға дейін
5.
Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың ресми веб-сайттарында «Қазақстан - 2050» стратегиясы: қалыптасқан мемлекеттің жаңа саяси бағытының» және «Нұр Отан» партиясы саяси доктринасының ережелерін ескере отырып, жаңа қазақстандық патриотизм тақырыбында арнайы айдарлар ашу жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ (жинақтау), орталық мемлекеттік органдар, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы наурыз
2. Жас ұрпақты жаңа қазақстандық патриотизм рухында тәрбиелеу жөніндегі шаралар
(мақсатты аудитория: жас ұрпақ, мектеп жасына дейінгі балалар)
6.
Қазақ халқының ұлттық дәстүрлері мен мәдениетін бейнелейтін заманауи интерактивті балалар ойыншықтарын шығарумен, қазақ халық ертегілерін басып шығарумен, сондай-ақ балаларға арналған дамытушы компьютерлік онлайн ойындар әзірлеумен айналысатын ұйымдар тізбесін жасау
Ұйымдар тізімі
МАМ, БҒМ, ИЖТМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы маусым
7.
Балалар аудиториясымен жұмыс істейтін интернет-ресурстарды өскелең ұрпақтың бойында патриотизм сезімін оятуға, өз Отанына пайда әкелу ұмтылысына итермелейтін патриоттық мазмұндағы бейне және медиа өнімдермен толықтыру жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ (жинақтау), БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы маусым
8.
Жетім балаларға, толық емес, көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан балаларға арналған «Сен жалғыз емессің» акциясын, жол жүру және стационарлық мәдени іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу
Акция өткізу
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
9.
Балалар, жасөспірімдер, жастар әскери-патриоттық, спорттық, техникалық, оқытушы компьютерлік клубтарды, көркемөнер секциялары мен аула клубтарын дамытуға ықпал ету
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар

Внести предложения по разработке целевых индикаторов и показателей реализации Плана мероприятий по формированию нового казахстанского патриотизма, повышению роли национальной интеллигенции в укреплении общенациональных мировоззренческих ценностей и всеказахстанской идентичности на 2014 – 2015 годы по итогам реализации Плана мероприятий за 2014 год
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), МОН, АСФК, МО, МВД, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
декабрь
2014 года
3
Утвердить региональные планы мероприятий по формированию нового казахстанского патриотизма, повышению роли национальной интеллигенции, с учетом всех возрастных групп и целевых аудиторий
Региональные планы мероприятий
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
до 25 января
4
Разработать и утвердить региональные планы мероприятий по разъяснению и реализации идей, обозначенных на ХV съезде партии «Нур Отан», также положений политической доктрины партии «Нур Отан»
Региональные планы мероприятий
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
до 25 января
5
Внести предложения по открытию специальных рубрик на официальных интернет-ресурсах центральных государственных и местных исполнительных органов по теме нового казахстанского патриотизма с учетом положений «Стратегии «Казахстан – 2050»: новый политический курс состоявшегося государства» и политической доктрины партии «Нур Отан»
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), центральные государственные органы, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
март
2014 года
2. Меры по воспитанию подрастающего поколения в духе нового казахстанского патриотизма (целевая аудитория: младшее поколение, дети дошкольного возраста)
6
Составить перечень организаций, занимающихся выпуском современных интерактивных детских игрушек, изданием казахских народных сказок, разработкой развивающих компьютерных онлайн игр для детей, отражающих национальные традиции и культуру казахского народа
Перечень организаций
МКИ, МОН, МИНТ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
июнь
2014 года
7
Внести предложения по наполнению интернет-ресурсов, работающих с детской аудиторией, видео и медиа продукцией патриотического содержания, способными пробудить в сознании подрастающего поколения чувство патриотизма, вызвать стремление приносить пользу своему Отечеству
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), МОН, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
июнь
2014 года
8
Организовать и провести акцию «Ты не один», выездные и стационарные культурные мероприятия для детей-сирот, детей из неполных, многодетных и малообеспеченных семей
Проведение акции
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
9
Содействовать развитию детских, подростковых, молодежных военно-патриотических, спортивных, технических, обучающих компьютерных клубов, художественных секций и дворовых клубов
Информация в МКИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы

3. Жас ұрпақты жаңа қазақстандық патриотизм рухында тәрбиелеу жөніндегі шаралар
(мақсатты аудитория: жастар, оқушылар, студенттер, жас мамандар)
10.
Консультациялық, ақпараттық-талдамалық, оқытушылық және басқа да қызметтерді көрсету арқылы патриоттық жастар ұйымдарының ресурстық орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
11.
Алғашқы құжаттарды (негізгі мектепті бітіргені туралы куәлікті, орта білім туралы аттестатты, жеке куәлікті және т.с.с.) алудың салтанатты рәсімін ұйымдастыру жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ (жинақтау), БҒМ, ДСМ, Әділетмині, ІІМ, Қорғанысмині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы маусым
12.
Студенттерді жоғары оқу орындарындағы тәрбие жұмысына тарта отырып, студенттік патриоттық ұйымдардың қызметін дамыту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
13.
Қазақстанның барлық өңірлеріндегі білім алушылар мен студент жастар конкурстарының, олимпиадаларының жеңімпаздары үшін Астана қаласы – Қазақстанның астанасы бойынша экскурсиялар, мемлекеттік органдарда кездесулер өткізу («ашық есік күндері»)
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
14.
Халықтың қалың санаттарын, үкіметтік емес ұйымдарды, отандық және шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын тарта отырып, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздеріне арналған Республикалық патриоттық форум өткізу
Форум өткізу
МАМ, БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
15.
Жас ұрпақ бойында кәсіптік патриотизмді насихаттау және көпшілікке тарату мақсатында «Үздік кәсіп» шығармашылық суреттер конкурсын өткізу
Конкурс өткізу
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
16.
Кәсіби мақтанышты қалыптастыру, адал еңбекке ынталандыру, мемлекеттік қызметтің жоғары беделін қолдау мақсатында жас мемлекеттік қызметшілердің өңірлік форумдарын өткізу
Өңірлік форумдар өткізу
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
17.
Жастарда патриоттық сезімді тәрбиелеуді көздейтін, «Нұр Отан» партиясының «Қазақстан. 2017 Мақсаттары. Ұлттық іс-қимыл жоспары» атты сайлауалды тұғырнамасын түсіндіруге бағытталған «Жастар – Отанға!» жастардың жазғы лагерлерін өткізу
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, «Нұр Отан» партиясы жанындағы «Жас Отан» ЖҚ
(келісім бойынша)
2014 – 2015 жылдар

3. Меры по воспитанию молодого поколения в духе нового казахстанского патриотизма
(целевая аудитория: молодежь, учащиеся, студенты, молодые специалисты)
10
Обеспечить функционирование ресурсных центров молодежных патриотических организаций посредством оказания консультационных, информационно-аналитических, обучающих и других услуг
Информация в МКИ
Акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
11
Внести предложения по организации торжественной процедуры получения первых документов (свидетельства об окончании основной школы, аттестата о среднем образовании, удостоверения личности, и т.д.)
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), МОН, МЗ, МЮ, МВД, МО, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
июнь
2014 года
12
Организовать работу по развитию деятельности студенческих патриотических организаций с привлечением студентов в воспитательную работу в высших учебных заведениях
Информация в МКИ
МОН, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
13
Организовать экскурсии по городу Астане – столице Казахстана, встречи в государственных органах («дни открытых дверей») для победителей конкурсов, олимпиад, учащихся и студенческой молодежи со всех регионов Казахстана
Информация в МКИ
Акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
14
Провести Республиканский патриотический форум, посвященный государственным символам Республики Казахстан, с привлечением широких слоев населения, неправительственных организаций, отечественных и зарубежных средств массовой информации
Проведение форума
МКИ, МОН, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
15
Провести творческий конкурс рисунков «Лучшая профессия» с целью пропаганды и популяризации профессионального патриотизма среди молодого поколения
Проведение конкурса
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
16
Провести региональные форумы молодых государственных служащих с целью формирования профессиональной гордости, стимулирования к честному труду, поддержки высокой репутации государственной службы
Проведение региональных форумов
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
17
Провести молодежные летние лагеря «Жастар - Отанға!», нацеленные на воспитание у молодежи чувства патриотизма, направленные на разъяснение предвыборной платформы партии «Нур Отан» «Казахстан. Цели 2017. Национальный план действий»
Информация в МКИ
МОН, МК «Жас Отан» при партии «Нур Отан» (по согласованию)
2014 – 2015 годы

4. Қоғамды рухани-мәдени топтастыру және патриоттық тәрбиелеу процесіндегі ұлттық интеллигенцияның рөлін арттыру жөніндегі шаралар
(мақсатты аудитория: орта жастағы адамдар)
18.
Интернет желісінің қазақстандық сегментінде Қазақстанның мәдениетіне, тарихына, салт-дәстүрлеріне арналған арнайы контент қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар кешенін (материалдар жариялау, арнайы айдарлар құру, тақырыптық фотобөлімдер ашу) іске асыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
19.
Қазақстандық патриотизмді, қоғамның идеялық және рухани-мәдени топтасуын насихаттау мақсатында имидждік материалдар (плакаттар мен постерлер шығару, кәдесыйлар, кіші тулар, бейсболкалар, футболкалар дайындау) шығару
Имидждік материалдар шығару
МАМ
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
20.
Қазақстанның ұлттық интеллигенциясының, көрнекті тұлғаларының қатысуымен патриотизмді көпшілікке тарату жөніндегі іс-шаралар кешенін (дөңгелек үстелдер, конференциялар, семинарлар, кездесулер) өткізу
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
тұрақты
21.
Халықты қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарауға, қалалар мен өзге де елді мекендерде тазалық пен тәртіпті сақтауға тәрбиелеу процесіне интеллигенцияның, Қазақстан халқы Ассамблеясының өкілдерін тарту үшін жағдайлар жасау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, ҚОСРМ
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
тұрақты
22.
Жоғары білімді, зияткерлік және бәсекеге қабілетті ұлт қалыптастыру, ел азаматтарын әлемдік қоғамдастыққа интеграциялау мақсатында тілдердің үш тұғырлығы идеясы мен практикасын ілгерілету жөніндегі шаралар әзірлеу және қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылдың соңына дейін
23.
«Нұр Отан» партиясының ХV съезінде белгіленген идеялар аясында «Патриоттық тәрбиедегі ұрпақтар сабақтастығы» тақырыбында жастардың қоғам, мәдениет қайраткерлерімен және ұлттық интеллигенция өкілдерімен кездесулерін өткізу
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, «Нұр Отан» партиясы жанындағы «Жас Отан» ЖҚ (келісім бойынша)
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
5. Әлеуметтік-экономикалық салада жаңа қазақстандық патриотизмді ілгерілету жөніндегі шаралар
(мақсатты аудитория: орта жастағы адамдар)
24.
Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы аясында іске асырылып жатқан бюджеттік инвестициялық жобаларды орындау бойынша Үкімет қызметін кеңінен ақпараттық ағарту жөніндегі шаралар (медиа-жоспарлар әзірлеу, спикерлердің, ұлттық интеллигенция өкілдерінің баяндамаларын ұйымдастыру) қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
25.
Өскелең ұрпақта өз еліне деген мақтаныш сезімін қалыптастыру, отандық өндірушілерді танымал ету мақсатында Қазақстанның кәсіпкерлерін қолдау жөніндегі «Қазақстанда жасалған» көрмесін өткізу
МАМ-ға ақпарат
ЭБЖМ, ӨДМ, ИЖТМ, АШМ, ККМ, МГМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
26.
Белсенді азаматтық ұстаным мен еңбек ұжымдарында кәсіптік сабақтастық қалыптастыру мақсатында экономиканың жетекші салалары ардагерлерінің жас мамандармен еңбек қызметі процесіндегі патриоттық тәрбие мәселелері бойынша кездесулерін ұйымдастыру
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
27.
Кәсіптік және техникалық білімнің беделін арттыру мен жастардың жұмысшы кәсіптерді алуға және индустрияландыру бағдарламасына қатысуға оң қатынасын қалыптастыру жөніндегі жұмысты жүзеге асыру
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, Еңбекмині, ИЖТМ, МГМ, ҚОСРМ, ҰҒА, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша)
2014 жылдың соңына дейін
28.
Мемлекеттік рәміздер орналастырылған қоғамдық орындарда (алаңдар, саябақ аймақтары) қалың жұртшылық өкілдерінің қатысуымен мемлекеттік қызметшілердің ант қабылдау практикасын енгізу бойынша ұсыныс енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ, МҚІА (келісім бойынша), мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар
жыл сайын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік рәміздері күніне орай
29.
Ауыл тұрғындарының іскерлік белсенділігін арттыруға және Отанға деген сүйіспеншілікті оятуға бағытталған іс-шаралар (патриоттық көркемдік және деректі фильмдер көрсету, іскерлік кездесулер, ұлттық интеллигенция өкілдерінің қатысуымен лекториялар) ұйымдастыру және өткізу
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының, облыстардың әкімдері
тұрақты
30.
Елдің барлық өңірлерінде тұрғындарды көгалдандыру жұмыстарына тарта отырып, «Туған қалаңа ағаш сыйла», «Жасыл бақ – таза қала» акцияларын өткізу
МАМ-ға ақпарат
ҚОСРМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, «Жасыл ел» ЖЕЖРШ (келісім бойынша)
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар

4. Меры по духовно-культурной консолидации общества и повышению роли
национальной интеллигенции в процессе патриотического воспитания
(целевая аудитория: люди среднего возраста)
18
Реализация комплекса мероприятий (публикация материалов, создание специальных рубрик, открытие тематических фоторазделов) по формированию в казахстанском сегменте сети интернет специального контента, посвященного культуре, традициям, истории Казахстана
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы
19
Выпуск имиджевых материалов (издание плакатов и постеров, изготовление сувениров, флажков, бейсболок, футболок) с целью пропаганды казахстанского патриотизма, укрепления идейной и духовно-культурной консолидации общества
Выпуск имиджевых материалов
МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы
20
Провести комплекс мероприятий (круглые столы, конференции, семинары, встречи) по популяризации патриотизма с участием национальной интеллигенции, выдающихся людей Казахстана
Информация в МКИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
21
Создать условия для вовлечения представителей интеллигенции, Ассамблеи народа Казахстана в процесс воспитания у населения бережного отношения к окружающей среде, обеспечению чистоты и порядка в городах и иных населенных пунктах
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МОСВР, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
22
Разработать и принять меры по продвижению идеи и практики трехъязычия с целью формирования высокообразованной, интеллектуальной и конкурентоспособной нации, интеграции граждан страны в мировое сообщество
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МОН, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
до конца
2014 года
23
Провести встречи молодежи с деятелями общественности, культуры и с представителями национальной интеллигенции на тему «Преемственность поколений в патриотическом воспитании» в контексте идей, обозначенных на ХV съезде партии «Нур Отан»
Информация в МКИ
МОН, МК «Жас Отан» при партии «Нур Отан» (по согласованию)
ежегодно,
2014 – 2015 годы
5. Меры по продвижению нового казахстанского патриотизма в социально-экономической
отрасли (целевая аудитория: люди среднего возраста)
24
Принять меры по широкому информационному освещению (разработать медиа-планы, организовать выступления спикеров, представителей национальной интеллигенции) деятельности Правительства по исполнению бюджетных инвестиционных проектов, реализуемых в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
25
Провести выставки по поддержке предпринимателей Казахстана «Сделано в Казахстане» с целью формирования у подрастающего поколения чувства гордости за свою страну, популяризации отечественных производителей
Информация в МКИ
МЭБП, МРР, МИНТ, МСХ, МТК, МНГ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
26
Организовать встречи ветеранов ведущих отраслей экономики с молодыми специалистами по вопросам патриотического воспитания в процессе трудовой деятельности с целью формирования активной гражданской позиции и профессиональной преемственности в трудовых коллективах
Информация в МКИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
27
Осуществить работу по повышению престижа профессионального и технического образования и формирования позитивного отношения молодежи к получению рабочих профессий и участию в программе индустриализации
Информация в МКИ
МОН, МТСЗН, МИНТ, МНГ, МОСВР, НКА, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей, АО ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию)
до конца
2014 года
28
Внести предложения по внедрению практики принесения государственными служащими присяги в общественных местах (площадях, парковых зонах), с установленными государственными символами, с участием представителей широкой общественности
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, АДГС (по согласованию), государственные и местные исполнительные органы
ежегодно,
ко Дню Государственных символов Республики Казахстан
29
Организовать и провести мероприятия (показ патриотических художественных и документальных фильмов, деловые встречи, лектории с участием представителей национальной интеллигенции), направленные на повышение деловой активности сельского населения и воспитание любви к Родине
Информация в МКИ
Акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
30
Проведение во всех регионах страны акций «Подари родному городу дерево», «Зеленый сад – чистый город» с привлечением населения к озеленительным работам
Информация в МКИ
МОСВР, акимы гг. Астаны, Алматы и областей, РШМТО «Жасыл ел» (по согласованию)
ежегодно,
2014 – 2015 годы

6. Әскери салада жаңа қазақстандық патриотизмді жетілдіру жөніндегі шаралар
(мақсатты аудитория: ересек жастағы адамдар, жастар)
31.
Үкіметтік емес ұйымдарды, ұлттық-мәдени орталықтарды және азаматтық қоғамның басқа институттарын азаматтарды әскери-патриоттық тәрбиелеу жұмысына тарту бойынша жұмысты белсенділендіру жөніндегі шаралар қабылдау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ (жинақтау), Қорғанысмині, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
32.
Жастарды әскери-патриоттық тәрбиелеуді дамыту мақсатында еріктілер, үкіметтік емес әскери-патриоттық ұйымдар, әскери-спорттық, ерікті әскери-іздестіру және спорттық-техникалық клубтар желісін кеңейту жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
БҒМ, Қорғанысмині, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы маусым
33.
«Жас Ұлан» – 2014» республикалық сыйлығын тапсырудың салтанатты рәсімдерін өткізу
МАМ-ға ақпарат
Астана қаласының әкімдігі
2014 жылғы қараша
34.
БАҚ-та әскери-патриоттық тәрбиелеу тақырыбына арналған ақпараттық-талдамалық материалдар жариялауды қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
МАМ, Қорғанысмині, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
тұрақты
35.
Мерзімді әскери қызметті насихаттау, қазақстандық әскери қызметшінің бейнесін танымал ету мақсатында Қарулы күштердің, басқа әскерлер мен әскери құралымдардың, еліміздің құқық қорғау және арнайы органдарының ардагерлері мен қызметшілерінің қатысуымен мектеп оқушыларымен және жастармен тақырыптық кездесулер өткізу
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
36.
Ұлы Отан соғысы жылдарында және қызметтік міндетін атқару кезінде бейбіт уақытта қаза болған қазақстандық жауынгерлердің ескерткіштерін, ескерткіш тұғырларын және жерленген орындарын күтіп-ұстау бойынша «Еске алу» жастар акциясын өткізу
МАМ-ға ақпарат
Қорғанысмині, ТЖМ, ІІМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
7. Мемлекет имиджін халықаралық деңгейде ілгерілету жөніндегі шаралар
(мақсатты аудитория: халықаралық қоғамдастық, шет елдер)
37.
Шетелде Қазақстан Республикасының ұлттық және мемлекеттік мерекелеріне орайластырылған іс-шаралар өткізуді қамтамасыз ету: Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелерінде тақырыптық іс-шаралар, көрмелер, қабылдаулар өткізу
МАМ-ға ақпарат
СІМ, МАМ
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
38.
Шетелдік БАҚ-та Қазақстанның жетістіктерін кеңінен насихаттау, белгілі ғалымдардың және өзге де танымал тұлғалардың, сондай-ақ тарих, экономика, геосаясат мәселелері бойынша халықаралық сарапшылардың сөз сөйлеулерін ұйымдастыру
МАМ-ға ақпарат
СІМ, МАМ
тұрақты
39.
Шетелдік БАҚ-та тәуелсіз Қазақстанның қалыптасуына елеулі үлес қосқан көрнекті тарихи тұлғалардың өмірі мен қызметі туралы ақпарат тарату
МАМ-ға ақпарат
СІМ, МАМ
тұрақты
40.
Шетелдік телеарналарда Қазақстанға және оның астанасына арналған деректі фильмдердің көрсетілуін қамтамасыз ету
МАМ-ға ақпарат
СІМ, МАМ
тұрақты
41.
Патриоттық тәрбиелеудің нысандары мен әдістерін пайдалану, көп этникалық, көп мәдениетті қоғамда ұлттық және мәдени бірегейлікті қалыптастыру жөніндегі халықаралық тәжірибені зерделеу
МАМ-ға ақпарат
СІМ, МАМ
2014 жыл

6. Меры по совершенствованию нового казахстанского патриотизма в военной
отрасли (целевая аудитория: люди старшего возраста, молодежь)
31
Принять меры по активизации работы по привлечению неправительственных организаций, национально-культурных центров и других институтов гражданского общества к работе по военно-патриотическому воспитанию граждан
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), МО, МВД, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
32
Внести предложения по расширению сети волонтерских, военно-патриотических неправительственных организаций, военно-спортивных, военно-поисковых и спортивно-технических волонтерских клубов с целью развития военно-патриотического воспитания молодежи
Предложение в Правительство Республики Казахстан
МОН, МО, МВД,  акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
июнь
2014 года
33
Провести торжественные церемонии вручения республиканской премии «Жас Ұлан» – 2014»
Информация в МКИ
Акимат г.Астаны
ноябрь
2014 года
34
Обеспечить публикации информационно-аналитических материалов, посвященных теме военно-патриотического воспитания в СМИ
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МО, МВД,  акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
35
Провести тематические встречи с учащимися школ и молодежью с участием ветеранов и служащих Вооруженных сил, других войск и воинских формирований, правоохранительных и специальных органов страны в целях пропаганды срочной воинской службы, популяризации образа казахстанского военнослужащего
Информация в МКИ
МОН, МО, МВД, МЧС, акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
36
Провести молодежную акцию «Память» по уходу за памятниками, обелисками и местами захоронения воинов-казахстанцев, погибших в годы Великой Отечественной войны и мирное время при исполнении служебного долга
Информация в МКИ
МО, МЧС, МВД,  акимы г.г. Астаны, Алматы, областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
7. Меры по повышению имиджа государства на международном уровне
(целевая аудитория: международное сообщество, зарубежные страны)
37
Обеспечить проведение мероприятий, приуроченных к национальным и государственным праздникам Республики Казахстан за рубежом: проведение тематических мероприятий, выставок, приемов в загранучреждениях Республики Казахстан
Информация в МКИ
МИД, МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы
38
В зарубежных СМИ развернуть пропаганду достижений Казахстана, организовать выступления известных ученых и других знаковых личностей, а также международных экспертов по вопросам истории, экономики, геополитики
Информация в МКИ
МИД, МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы
39
Распространить в зарубежных СМИ информацию о жизни и деятельности выдающихся исторических деятелей, внесших значительный вклад в становление независимого Казахстана
Информация в МКИ
МИД, МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы
40
Обеспечить трансляцию по зарубежным телеканалам документальных фильмов, посвященных Казахстану и его столице
Информация в МКИ
МИД, МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы
41
Изучить международный опыт по использованию форм и методов патриотического воспитания, формированию национальной и культурной идентичности в полиэтничном, поликультурном обществе
Информация в МКИ
МИД, МКИ
2014 год

8. Ақпараттық-насихаттық жұмыс саласындағы іс-шаралар
(мақсатты аудитория: кіші, орта және егде жастағы адамдар)
42.
«G-Global» коммуникативтік сұхбаттық онлайн-алаңы базасында өткізілетін виртуалды пікірсайыстар мен конференциялар процесіне патриоттық ұйымдарды тарту
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, МАМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, РЖҰ (келісім бойынша)
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
43.
Танымал блогтұғырнамаларда (yvision.kz, nur.kz және т.б.) қазақстандық патриотизмді қалыптастыруға бағытталған материалдардың жариялануын ұйымдастыру
Жарияланымдар ұйымдастыру туралы ақпарат
МАМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
44.
Қолданыстағы телевизиялық жобалар шеңберінде мерзімді баспасөз басылымдарында, Отанға қызмет етуге, оң қатынасты қалыптастыруға, жоғары патриоттық ниеттерге бағытталған тақырыптық шығармалардың, жарияланымдардың шығуын ұйымдастыру
БАҚ-та тақырыптық материалдар шығару
МАМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
45.
Ұлттық интеллигенция өкілдерінің жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша қазақстандық бірегейлікті нығайту бойынша кеңінен сипатталған жарияланымдардың, ақпараттық хабарламалардың, сөз сөйлеулердің, интервьюдің шығуын ұйымдастыру
БАҚ-та материалдар шығару
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
тұрақты
46.
Жаңа қазақстандық патриотизмді қалыптастыру, ұлттық интеллигенцияның жалпыұлттық көзқарастық құндылықтар мен барша қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы рөлін арттыру жөніндегі 2014 – 2015 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысын жариялау жөніндегі республикалық және өңірлік медиа-жоспарларды әзірлеу және бекіту
Медиа-жоспарлар
МАМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы қаңтар
47.
Елді мекендерді сыртқы безендіру кезінде патриотизмді және Отанға деген сүйіспеншілікті насихаттайтын, «EXPO – 2017» халықаралық мамандандырылған көрмесі, Қазақстанның интеграциялық процестерін дамыту: Кеден одағы, ЕурАзЭҚ, Біртұтас Экономикалық Кеңістік, «G-Global» тақырыптарына арналған үндеулер мен слогандарды пайдалана отырып, визуалдық ақпарат құралдарының сан алуан түрлерін (билбордтар, баннерлер, кермелер) пайдалану
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
тұрақты
48.
Ақпараттық саясатты реттеу бойынша мемлекеттік органдарға арналған ұсынымдарды әзірлеу мақсатында интернет желісін пайдаланушылардың Қазақстанның Тәуелсіздік жылдарында қол жеткізген жетістіктері туралы хабардар болу деңгейін зерделеу бойынша Интернет кеңістіктік мониторингін (шолуын) ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар

8. Мероприятия в сфере информационно-пропагандистской работы
(целевая аудитория: люди младшего, среднего и пожилого возраста)
42
Вовлечь патриотические организации в процесс виртуальных дебатов и конференций, проводимых на базе коммуникативной диалоговой онлайн-площадки «G-Global»
информация в МКИ
МОН, МКИ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей, РМО (по согласованию)
ежегодно,
2014 – 2015 годы
43
Организовать публикацию на популярных блогплатформах (yvision.kz, nur.kz и др.) материалов, направленных на формирование казахстанского патриотизма
Информация об организации публикаций
МКИ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
44
Организовать в рамках действующих телевизионных проектов трансляцию тематических выпусков, выход в периодических печатных изданиях материалов, направленных на формирование позитивного отношения к служению Родине, высоким патриотическим помыслам
Тематические выпуски в СМИ
МКИ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
45
Организовать выход развернутых публикаций, информационных сообщений, выступлений, интервью представителей национальной интеллигенции по укреплению общенациональных мировоззренческих ценностей и всеказахстанской идентичности
Публикация в СМИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
46
Разработать и утвердить республиканские и региональные медиа-планы по освещению хода реализации Плана мероприятий по формированию нового казахстанского патриотизма, повышению роли национальной интеллигенции в укреплении общенациональных мировоззренческих ценностей и всеказахстанской идентичности на 2014 – 2015 годы
Медиа-планы
МКИ, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
январь
2014 года
47
При наружном оформлении населенных пунктов использовать разные виды средств визуальной информации (билборды, баннеры, перетяжки) с использованием лозунгов и слоганов, пропагандирующих патриотизм и любовь к Родине, посвященных тематике Международной специализированной выставки «EXPO - 2017», развитию интеграционных процессов Казахстана: Таможенный союз, ЕврАзЭС, Единое Экономическое Пространство, «G-Global»
Информация в МКИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
48
Организовать мониторинг (обзор) Интернет пространства по изучению степени освещенности пользователей сети интернет о достижениях Казахстана за годы Независимости с целью выработки рекомендаций для государственных органов по регулированию информационной политики
Информация в Правительство Республики Казахстан
МКИ
ежегодно,
2014 – 2015 годы

9. Отбасылық құндылықтарды насихаттау жөніндегі іс-шаралар
(мақсатты аудитория: қарттар, зейнеткерлер мен ардагерлер)
49.
Аға ұрпаққа деген құрметті тәрбиелеу, жастарды қоғамдық пайдалы қызметпен айналысуға тарту мақсатында елдің барлық өңірлерінде ардагерлерге көмек көрсету жөніндегі жастар акциясын өткізу
МАМ-ға ақпарат
БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, «Қазақстан жастарының конгресі» ЗТБ (келісім бойынша)
2014 жылдың ішінде
50.
Имандылық, отбасылық құндылықтарды және патриоттық тәрбиелеуді насихаттау мақсатында «Мерейлі отбасы» ұлттық конкурсын өткізу жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ, Еңбекмині, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы маусым
51.
«Ардагерлерге құрмет – олардың ерліктеріне тағзым!» акциясын өткізу
Акциялар өткізу
БҒМ, Қорғанысмині
2014 жылғы желтоқсанға дейін
52.
Отбасылық тәрбиені жетілдіру бойынша ұстаздар мен ата-аналарға арналған әлеуметтік-педагогикалық және психологиялық тренингтер өткізу
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
53.
Оқу орындарында соғыс және еңбек ардагерлерімен 1941 – 1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңіске арналған дәстүрлі кездесулер, ерлік сабақтарын ұйымдастыру
МАМ-ға ақпарат
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
жыл сайын, 2014 – 2015 жылдар
10. Қазақстанның көрнекті тарихи тұлғаларының жетістіктерін насихаттау жөніндегі іс-шаралар
(мақсатты аудитория: жас, орта және егде жастағы адамдар)
54.
Қазақстанның ұлы тарихи тұлғаларының Отан және патриотизм туралы нақыл сөздерін (сөздер, даналы ойлар, қанатты сөздер) жинақтау мен басып шығару жөніндегі ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныс
МАМ (жинақтау), БҒМ, Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері
2014 жылғы маусым
55.
Қазақстан тарихы бойынша оқу пәніне қазақтар мен басқа халықтардың мәдени өзара іс-қимыл жасау, түрлі этностардың, оның ішінде интеллигенция өкілдерінің ел дамуына қосқан үлесі туралы баяндау процестерін енгізу жөніндегі мәселені пысықтау
МАМ-ға ақпарат
БҒМ
2014 жылғы 20 сәуірге дейін
56.
Елдің ұлттық интеллигенциясының «Табыс тарихы» негізінде Тәуелсіз Қазақстанның жетістіктерін кеңінен жариялау мақсатында елдің барлық өңірлерінде «Қазақстан табысының тарихы» акцияларын өткізу
Өңірлік акциялар
Астана, Алматы қалаларының және облыстардың әкімдері, «Қазақстанның Азаматтық Альянсы» ЗТБ (келісім бойынша)
2014 жылғы 20 желтоқсанға дейін
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ДІА – Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ҚОСРМ – Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰҒА – Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ – «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы
РЖҰ – республикалық жастар ұйымдары
«Қазақстанның Азаматтық Альянсы» ЗТБ – «Қазақстанның Азаматтық Альянсы» заңды тұлғалар бірлестігі
«Қазақстан жастарының конгресі» ЗТБ – «Қазақстан жастарының конгресі» заңды тұлғалар бірлестігі
«Жасыл Ел» ЖЕЖРШ – «Жасыл ел» жастар еңбек жасақтарының республикалық штабы

9. Мероприятия по пропаганде семейных ценностей
(целевая аудитория: молодежь, пожилые люди, пенсионеры и ветераны)
49
Провести во всех регионах страны республиканские молодежные акции по оказанию помощи ветеранам с целью привлечения молодежи к занятию общественно-полезной деятельности и воспитания уважения к старшему поколению
Информация о проведении акций
МОН, акимы гг. Астаны, Алматы и областей, ОЮЛ «Конгресс молодежи Казахстана» (по согласованию)
в течение
2014 года
50
Внести предложения по проведению национального конкурса «Мерейлі отбасы» с целью пропаганды нравственных, семейных ценностей и патриотического воспитания
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ, МТСЗН, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
июнь
2014 года
51
Провести акцию «Почтение ветеранам – поклонение их подвигу!»
Проведение акции
МОН, МО
до декабря
2014 года
52
Провести социально-педагогические и психологические тренинги для педагогов и родителей по совершенствованию семейного воспитания
Информация в МКИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
53
Организовать традиционные встречи, уроки мужества в учебных учреждениях с ветеранами войны и труда, посвященные Победе в Великой Отечественной войне 1941 – 1945 годов
Информация в МКИ
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей
ежегодно,
2014 – 2015 годы
10. Мероприятия по пропаганде достижений выдающихся исторических личностей Казахстана
(целевая аудитория: люди молодого, среднего и пожилого возраста)
54
Внести предложения по сбору и выпуску афоризмов (изречения, мудрые мысли, крылатые слова) о Родине и патриотизме великих исторических личностей Казахстана
Предложения в Правительство Республики Казахстан
МКИ (созыв), МОН, акимы гг. Астаны, Алматы и областей
июнь
2014 года
55
Проработать вопрос по включению в учебную дисциплину по истории Казахстана процессов культурного взаимодействия казахов и других народов, повествования о вкладе различных этносов, в том числе представителей интеллигенции в развитие страны
Информация в МКИ
МОН
до 20 апреля
2014 года
56
Провести во всех регионах страны акций «Казахстанская история успеха» с целью широкого освещения достижений Независимого Казахстана на основе «Историй успеха» национальной интеллигенции страны
Региональные акции
Акимы гг. Астаны, Алматы и областей, ОЮЛ «Гражданский Альянс Казахстана» (по согласованию)
до 20 декабря
2014 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
АДР – Агентство Республики Казахстан по делам религий
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МОСВР – Министерство окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
АСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
НКА – Национальное космическое агентство Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования
АО ФНБ «Самрук-Казына» – акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына»
РМО – Республиканские молодежные организации
ОЮЛ «Гражданский Альянс Казахстана» – Объединение юридических лиц «Гражданский Альянс Казахстана»
ОЮЛ «Конгресс молодежи Казахстана» – Объединение юридических лиц «Конгресс молодежи Казахстана»
РШМТО «Жасыл Ел» – Республиканский штаб молодежных трудовых отрядов «Жасыл Ел»