Табиғи монополияларды реттеу саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 13 ақпандағы № 86 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 1 қыркүйектегі № 727 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2015 № 727 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 245 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) «Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1132 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 994-құжат);
2) «Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1132 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 13 ақпандағы № 130 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 16, 276-құжат).
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 86 қаулысымен
бекiтiлген
«Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалану жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын пайдалану жөніндегі қызметке лицензиялар беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере регулирования естественных монополий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2014 года № 86. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2015 года № 727
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2015 № 727 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики РК от 20.03.2015 г. № 245.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения».
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1132 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 994);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2013 года № 130 «О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1132 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 16, ст. 276).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 86
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – ХҚО) халыққа қызмет көрсету орталықтары;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicence.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап (өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 10 (он) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсыру үшін күтудің ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – лицензия және лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы және (немесе) лицензияға қосымша немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық нысандағы уәжделген жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз жеткізгіште алуға жүгінген жағдайда, лицензия және (немесе) лицензияға қосымша басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен және басшысының қолымен расталады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается департаментами Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) центры обслуживания населения Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги), а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН–15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложение к лицензии либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в электронной форме в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе лицензия и (или) приложение к лицензии распечатываются и заверяются печатью и подписью руководителя услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет ақылы көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алым алынады, ол «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес:
1) лицензияны беру үшін – 10 айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияның телнұсқасын беру үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 100 %-ын;
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 %-ын құрайды, бірақ 4 айлық есептік көрсеткіштен аспайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысандарда жүзеге асырылады.
Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнімдері құбырларын пайдалану жөніндегі қызметке лицензия алуға, қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге арналған электрондық сұрау салу портал арқылы берілген жағдайда, ақы төлеу «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (жексенбі) және мереке күндерінен басқа, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, үзіліссіз сағат 9-00–ден 20-00-ге дейін;
Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібімен операциялық залда «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, портал арқылы электрондық кезекті брондауға болады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарының жүргізілуіне байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
ХҚО-ға:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, осы қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
мыналардың белгiленген тәртiппен бекiтiлген:
қоршаған ортаны қорғау, қауiпсiздiк техникасы жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралардың;
қазіргі заманғы жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалардың;
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының);
аварияларды жою жоспарының көшірмелері;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысандары;

7. Государственная услуга оказывается платно.
За оказание государственной услуги взимается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, который в соответствии с Кодексом Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» составляет:
1) за выдачу лицензии – 10 месячный расчетный показатель;
2) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии;
3) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 месячных расчетных показателя.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение лицензии, переоформление, выдачу дубликата лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов через портал, оплата осуществляется через платежный шлюз «электронного правительства» (далее – ПШЭП).
8. График работы:
1) ЦОНов – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 часов до 20-00 часов без перерыва.
Прием осуществляется в операционном зале посредством «без барьерного» обслуживания в порядке «электронной очереди» без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в ЦОН:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление установленной формы для юридического или физического лица, указанное в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копии утвержденных в установленном порядке:
программ и мероприятий по охране окружающей среды, технике безопасности;
программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий;
планов (программ) выполнения ремонтных работ;
плана ликвидации аварий;
формы сведений, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) лицензиясы бар қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
мыналардың белгiленген тәртiппен бекiтiлген:
қоршаған ортаны қорғау, қауiпсiздiк техникасы жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралардың;
қазіргі заманғы жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалардың;
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының);
аварияларды жою жоспарының көшірмелері;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысандары;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу туралы еркін нысандағы өтініш;
қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжатты ХҚО-ның қызметкері сканерден өткізеді және электрондық сұрау салуға қоса тіркейді (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшін:
лицензия жоғалған, бүлiнген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының порталдағы «жеке кабинетінде» лицензияның электрондық көшірмесін алуға мүмкіндігі бар;
лицензия жоғалған, бүлiнген жағдайда, порталдағы «жеке кабинеті» болмаған кезде көрсетілетін қызметті алушының мынадай құжаттарды ұсына отырып, лицензияның телнұсқасын ХҚО-дан алуға құқығы бар:
1) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған еркін нысандағы өтініш;
2) қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжатты ХҚО-ның қызметкері сканерден өткізеді және электрондық сұрау салуға қоса тіркейді (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
порталға:
1) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенi туралы мәліметтер не құжаттың электрондық көшірмесі нысанында төленгені туралы түбіртек қоса тіркеледі;
қоршаған ортаны қорғау, қауiпсiздiк техникасы жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралар (тиісті бекітілгені туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық құжат түрінде);
қазіргі заманғы жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалар (тиісті бекітілгені туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық құжат түрінде);
орындалған жөндеу жұмыстарының жоспарлары (бағдарламалары) (тиісті бекітілгені туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық құжат түрінде);
аварияларды жою жоспары (құжаттың электрондық көшірмесі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысандары;

2) для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
заявление установленной формы для юридического или физического лица, указанное в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копии утвержденных в установленном порядке:
программ и мероприятий по охране окружающей среды, технике безопасности;
программ по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий;
планов (программ) выполнения ремонтных работ;
плана ликвидации аварий;
формы сведений, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление о переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии в произвольной форме, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью, сканируется работником ЦОНа и прикрепляется к электронному запросу (за исключением случаев оплаты через ПШЭП);
4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
в случае утери, порчи лицензии услугополучатель имеет возможность получения электронной копии лицензии на портале в «личном кабинете»;
в случае отсутствия на портале «личного кабинета» при утере, порчи лицензии услугополучатель вправе получить дубликат лицензии в ЦОНе с представлением следующих документов:
1) заявление в произвольной форме, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
2) документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью, сканируется работником ЦОНа и прикрепляется к электронному запросу (за исключением случаев оплаты через ПШЭП);
на портал:
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью либо прикрепляется квитанция об оплате в форме электронной копии документа;
программы и мероприятия по охране окружающей среды, технике безопасности (в виде электронного документа с указанием сведения о соответствующем утверждении);
программы по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий (в виде электронного документа с указанием сведения о соответствующем утверждении);
планов (программ) выполненных ремонтных работ (в виде электронного документа с указанием сведения о соответствующем утверждении);
плана ликвидации аварий (электронная копия документа).
формы сведений, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) лицензиясы бар қызмет түрi шеңберiнде лицензияға қосымшаны алу үшiн:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
қоршаған ортаны қорғау, қауiпсiздiк техникасы жөнiндегi бағдарламалар мен iс-шаралар (тиісті бекітілгені туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық құжат түрінде);
қазіргі заманғы жабдықтар мен технологияларды пайдалана отырып жұмыс істейтін өндiрiстiк объектiлердi реконструкциялау, жаңғырту жөнiндегi бағдарламалар (тиісті бекітілгені туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық құжат түрінде);
жөндеу жұмыстарын орындау жоспарларының (бағдарламаларының) (тиісті бекітілгені туралы мәліметтерді көрсете отырып, электрондық құжат түрінде);
аварияларды жою жоспары (құжаттың электрондық көшірмесі);
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысандары;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенi туралы мәліметтер не құжаттың электрондық көшірмесі түрінде төленгені туралы түбіртек қоса тіркеледі;
лицензия және лицензияға қосымша (лицензия электрондық құжат нысанында болған жағдайда) туралы деректер не электрондық сұрау салуға (лицензия қағаз жеткізгіште болған жағдайда) қоса тіркелетін сканерден өткізілген электрондық көшірмелер түріндегі лицензия немесе лицензияға қосымша.
Құжаттарды қабылдаған кезде ХҚО-ның қызметкері құжаттар көшірмелерінің төлнұсқалығын түпнұсқаларымен салыстырып тексереді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметтерді алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы, лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО ұсынған нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру күні (уақыты) және орны;
құжаттарды ресімдеуге арналған өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде);
өтініш берушінің немесе оның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде) және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде, көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
ХҚО-да дайын құжаттарды беруді ХҚО-ның қызметкері жеке куәлікті және (немесе) сенімхатты ұсынған жағдайда, қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО оны бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай мерзім өткен соң дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға жүгінген жағдайда, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жолдайды, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.

2) для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
программы и мероприятия по охране окружающей среды, технике безопасности (в виде электронного документа с указанием сведения о соответствующем утверждении);
программы по реконструкции, модернизации действующих производственных объектов с использованием современного оборудования и технологий (в виде электронного документа с указанием сведения о соответствующем утверждении);
планы (программы) выполнения ремонтных работ (в виде электронного документа с указанием сведения о соответствующем утверждении);
план ликвидации аварий (электронная копия документа);
формы сведений, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью либо прикрепляется квитанция об оплате в форме электронной копии документа;
данные о лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия лицензии в форме электронного документа) либо лицензия и приложение к лицензии в виде электронных сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу (в случае наличия лицензии на бумажном носителе).
При приеме документов сотрудник ЦОНа сверяет, подлинность копии документов с оригиналами.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения документов, удостоверяющие личность, о государственной регистрации в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии – являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, которые сотрудник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче необходимых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи результатов государственной услуги;
фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) работника принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) заявителя или его уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал, услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

10. Мыналар:
1) субъектiлердің осы санаты үшiн қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының заңдарымен тыйым салынуы;
2) қызмет түрiне лицензия беруге өтiнiш берiлген жағдайда жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның енгiзiлмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының бiлiктiлiк талаптарына сәйкес келмеуі;
4) келiсушi мемлекеттiк органмен көрсетілетін қызметті алушыға лицензия берілуінің келiсілмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты жекелеген қызмет түрiмен айналысуына тыйым салатын заңды күшiне енген сот үкiмiнің болуы;
6) сот орындаушысының ұсынысы негiзiнде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО құжаттарды қабылдаудан бас тартады. ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес қолхат береді.
3. Орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету
мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, «Министрліктер үйі» ғимараты, 13-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-11-98, факс 8 (7172) 74-11-97 мекенжайы бойынша Агенттік басшысының атына беріледі.
Шағым Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес,  демалыс (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, жұмыс күндері сағат 13.00-ден – 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен 9.00-ден бастап 18.30-ға дейін жазбаша нысанда пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауапты алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Агенттіктің кеңсесінде оның тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдар көрсетілетін қызметті алушының таңдауы бойынша тікелей ХҚО-ның басшысына ХҚО-ның интернет-ресурсында: www.con.gov.kz көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы өтініш беру жолымен жіберіледі.
Қолма–қол да, сол сияқты пошта арқылы да түскен шағымды ХҚО-ның кеңсесінде қабылданғанын растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) болып табылады.
Мыналардың:

10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
ЦОН отказывает в приеме документов в случае непредставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 настоящего стандарта государственной услуги. При отказе в приеме документов работником ЦОНа услугополучателю выдается расписка согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
11. В случае обжалования решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или)их должностных лиц, жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги либо на имя руководителя Агентства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, здание «Дом министерств», подъезд 13, телефон 8(7172)74-11-98, факс 8 (7172) 74-11-97.
Жалоба подается в письменной форме по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Агентства, в рабочие дни с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Агентства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалобы на действия (бездействия) работника ЦОНа направляются по выбору услугополучателя путем обращения непосредственно к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
В жалобе:

1) жеке тұлғаның шағымында – оның тегі, аты, әкесінің аты, пошталық мекенжайы;
2) заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі, өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қоюға тиіс.
Портал арқылы жүгінген жағдайда, шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс-орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Электрондық өтінішті портал арқылы жіберген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Агенттіктің, көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО-ның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы ол тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және
халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету
ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға жеке өздерінің келуіне мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО-ның қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып (қағаз жеткізгіште толтырылған жағдайда) жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары мынадай интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.arem.gov.kz, «Агенттік туралы» бөлім;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz.
15. Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, ЭЦҚ-ның болуы талап етіледі.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы «жеке кабинет» арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтің байланыс телефоны: бірыңғай байланыс-орталығының: 1414 не Агенттіктің телефоны: 74-12-14.
«Магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы (лары) ______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай)
нөмірі)
________________ парақ қоса беріліп отыр
Осымен:

1) физического лица – указывается его фамилия, имя, отчество, почтовый адрес;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата, обращение должно быть подписано услугополучателем.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке электронного обращения через портал услугополутателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Агентства, услугодателя, ЦОНа подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работниками ЦОНа (при заполнении бумажного носителя), с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя – www.arem.gov.kz, раздел «Об Агентстве»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. При обращении услугополучателя через портал требуется наличие ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактный телефон справочной службы по вопросам оказания государственной услуги: единого контакт-центра: 1414, телефон Агентства; 74-12-14.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес -
идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности) на бумажном носителе ___ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _______________________________________
(почтовый индекс, область, город,
район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ___________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:

1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағандығы;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні
және жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы _________   _____________________________________________
(қолы)     (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны          Толтыру күні: 20__ жылғы «___» ______________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________       20__ жылғы «___» ____________________________
(қолы)
«Магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(-лері) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз
жеткізгіште _________________________________________________________
(лицензияны қағаз жеткізгіште алу қажет болған жағдайда Х
белгісін қою керек)
беруiңiздi сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы __________________________
_____________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы,
ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай)
нөмірі)
_____________ парақ қоса беріліп отыр
Осымен:

1) все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________ ___________________________________
(подпись)        (фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
Место печати Дата заполнения « ___ » _________ 20 __ года
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___» ________ 20 __ г
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В ___________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление _______________________________________________________
____________ (указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)на бумажном носителе ___________ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _____________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Факс __________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности __________________________
(почтовый индекс, область,
город, район, населенный
пункт, наименование
улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:

1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағандығы;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні
және жарамды болып табылатындығы расталады.
Жеке тұлға ______   ___________________________________________
лы)    (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы «___» ____________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________         20__ жылғы «___» __________________________
(қолы)
«Магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалану жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға
лицензия алу үшін мәліметтер нысаны
1) меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ
құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуы
туралы ақпарат ___________________________________ (магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын,
диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарын, сондай-ақ негізгі
жабдықтардың техникалық сипаттамалары бойынша ақпаратты көрсете
отырып, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдарды,
жабдықты, сондай-ақ өтiнiш берушiнiң балансындағы өндiрiстiк
активтердiң тiзбесiн көрсету);
2) қызметтердi құру туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпарат:
қызметті құру туралы бұйрықтың нөмірі ________________________;
бұйрықтың қол қойылған күні __________________________________;
жауапты адамның Т.А.Ә. _______________________________________;
3) тиiстi бiлiм деңгейiне (басшылар үшiн – мұнай-газ
саласындағы жоғары бiлiм, мамандар үшiн – мұнай-газ саласындағы
арнайы орта бiлiм) жауап беретiн және осы саладағы мамандығы бойынша
кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі бар бiлiктi техникалық басшылар мен
мамандар (өндiрiстiк персоналдың жалпы санының кемінде 70 %-ы) құрамы
туралы штат кестесі бойынша ақпарат:
қызметкердің Т.А.Ә. __________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтiлi ___________________.
«Магистральдық газ құбырларын, мұнай
құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалану жөніндегі
қызметке лицензиялар беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе ұйымының атауы)
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2) тармақшасын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № _________ бөлімі (мекенжайды көрсету) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға
байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1) все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________ ________________________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения «___» _____ 20 _ года
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___» ________ 20 __ г
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
Форма сведений
для получения лицензии на осуществление вида деятельности по
эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов,
нефтепродуктопроводов
1) информацию о наличии в собственности или на иных законных основаниях магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов ___________________________ (указать магистральные газопроводы, нефтепроводы, нефтепродуктопроводы, диагностические, контрольно-измерительные приборы, а также инструменты, оборудование, обеспечивающие эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, с указанием информации по техническим характеристикам основного оборудования, а также перечень производственных активов, находящихся на балансе заявителя);
2) информацию о наличии приказов о создании служб:
номер приказа о создании службы ____________;
дата подписания приказа ____________________;
Ф.И.О. ответственного ______________________;
3) информацию по штатному расписанию о составе (не менее 70 % от общей численности производственного персонала) квалифицированных технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, для специалистов – среднее специальное образование в нефтегазовой сфере) и имеющих опыт работы по специальности в данной области – не менее одного года:
Ф.И.О. работника ____________________________________;
специальность по образованию ________________________;
должность __________________________________________;
стаж работы по специальности в данной области _________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
деятельность по эксплуатации
магистральных газопроводов,
нефтепроводов, нефтепродуктопроводов»
(Ф.И.О., либо наименование организации
услугополучателя)
________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № __ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ....
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері)                                  (қолы)
Орындаушы Т.А.Ә. ____________________________________________________
Тел. ________________________________________________________________
Алдым Т.А.Ә./көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы «___» _____________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 13 ақпандағы
№ 86 қаулысымен
бекiтiлген
«Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу
жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі (бұдан әрі – Агенттік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша департаменттері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттiк қызметтердi автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметiн үйлестiру комитетiнің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – ХҚО) халыққа қызмет көрсету орталықтары;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы немесе www.elicence.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап (өтініштер мен құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді), сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
лицензияны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресімдеу кезінде – 10 (он) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын ХҚО-ға тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 минут;
3) ХҚО-да көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экз., по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН)                                   (подпись)
Исп. Ф.И.О._____________
Тел.__________
Получил Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20 __ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2014 года № 86
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
деятельность по покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (далее – Агентство).
3. Государственная услуга оказывается департаментами Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий по областям, городам Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) центры обслуживания населения Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал «электронного правительства» www.e.gov.kz или веб-портал «Е-лицензирование» www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги), а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

1) лицензияны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген заңды немесе жеке тұлға үшін белгіленген нысандағы өтініш;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, осы қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
тұтынушылармен жұмыс істеуді қамтамасыз ететін абоненттік қызметті (персоналды) құру туралы бұйрықтың көшірмесі;
жедел диспетчерлiк қызметтi (персоналды) құру туралы бұйрықтың көшірмесі не диспетчерлiк қызметтер көрсетуге құқылы диспетчерлiк орталықпен шарт (ниет хаттамасы);
кемiнде 10000 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінде айналым қаражатының болуы туралы банкіден анықтама;
өтініш беруші мен энергия өндiрушi және энергия берушi ұйымдардың арасында электр энергиясын, оның iшiнде авариялар болған жағдайларда резервтен орнын толтыру шартымен өңірден тыс жерлерге жеткiзуге және беруге және (немесе) таратуға арналған шарт немесе ниет хаттамасы;
меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде тұтынушылармен жұмыс iстеуге және абоненттiк қызметтердi орналастыруға арналған ғимараттар немесе үй-жайларға құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысандары;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған лицензияны қайта ресімдеу туралы еркін нысандағы өтініш;
қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжатты ХҚО-ның қызметкері сканерден өткізеді және электрондық сұрау салуға қоса тіркейді (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда);
3) лицензияның телнұсқасын алу үшін:
лицензия жоғалған, бүлiнген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы порталдың «жеке кабинетінде» лицензияның электрондық көшірмесін алуға мүмкіндігі бар;
лицензия жоғалған, бүлiнген жағдайда, порталдағы «жеке кабинеті» болмаған кезде, көрсетілетін қызметті алушының мынадай құжаттарды ұсына отырып, лицензияның телнұсқасын ХҚО-дан алуға құқығы бар:
1) ХҚО қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған еркін нысандағы өтініш;
2) қызметпен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенiн растайтын құжатты ХҚО-ның қызметкері сканерден өткізеді және электрондық сұрау салуға қоса тіркейді (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда).
Порталға:
1) лицензияны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенi туралы мәліметтер не құжаттың электрондық көшірмесі нысанында төленгені туралы түбіртек қоса тіркеледі;
тұтынушылармен жұмыс істеуді қамтамасыз ететін абоненттік қызметті (персоналды) құру туралы бұйрықтың көшірмесі;
жедел диспетчерлiк қызметтi (персоналды) құру туралы бұйрықтың көшірмесі не диспетчерлiк қызметтер көрсетуге құқылы диспетчерлiк орталықпен шарт (ниет хаттамасы);
кемiнде 10000 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінде айналым қаражатының болуы туралы банкіден анықтама;
өтініш беруші мен энергия өндiрушi және энергия берушi ұйымдардың арасында электр энергиясын, оның iшiнде авариялар болған жағдайларда резервтен орнын толтыру шартымен өңірден тыс жерлерге жеткiзуге және беруге және (немесе) таратуға арналған шарт немесе ниет хаттамасы;
меншiк құқығында немесе өзге де заңды негiздерде тұтынушылармен жұмыс iстеуге және абоненттiк қызметтердi орналастыруға арналған ғимараттар немесе үй-жайларға құқық белгiлейтiн құжаттардың көшiрмелерi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысандары;

1) для получения лицензии:
заявление установленной формы для юридического или физического лица, указанное в приложениях 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
копия приказа о создании абонентской службы (персонала), обеспечивающей работу с потребителями;
копия приказа о создании оперативно-диспетчерской службы (персонала) либо договор (протокол намерений) с правомочным диспетчерским центром на оказание диспетчерских услуг;
справка с банка о наличии оборотных средствах в размере не менее 10 000 месячных расчетных показателей;
договор или протокол намерений между заявителем и энергопроизводящей и энергопередающей организациями на поставку и передачу и (или) распределение электрической энергии, в том числе и за пределы региона с условием резервного замещения на случаи аварий;
копии правоустанавливающих документов на здания или помещения для работы с потребителями и размещения абонентских служб на праве собственности или иных законных основаниях;
формы сведения, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
заявление о переоформлении лицензии в произвольной форме, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
документ, подтверждающий уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью, сканируется работником ЦОНа и прикрепляется к электронному запросу (за исключением случаев оплаты через ПШЭП);
3) для получения дубликата лицензии:
в случае утери, порчи лицензии услугополучатель имеет возможность получения электронной копии лицензии на портале в «личном кабинете»;
в случае отсутствия на портале «личного кабинета» при утере, порчи лицензии услугополучатель вправе получить дубликат лицензии в ЦОНе с представлением следующих документов:
1) заявление в произвольной форме, удостоверенного ЭЦП работника ЦОНа;
2) документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью, сканируется работником ЦОНа и прикрепляется к электронному запросу (за исключением случаев оплаты через ПШЭП);
на портал:
1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью либо прикрепляется квитанция об оплате в форме электронной копии документа;
копия приказа о создании абонентской службы (персонала), обеспечивающей работу с потребителями;
копия приказа о создании оперативно-диспетчерской службы (персонала) либо договор (протокол намерений) с правомочным диспетчерским центром на оказание диспетчерских услуг;
справка с банка о наличии оборотных средствах в размере не менее 10 000 месячных расчетных показателей;
договор или протокол намерений между заявителем и энергопроизводящей и энергопередающей организациями на поставку и передачу и (или) распределение электрической энергии, в том числе и за пределы региона с условием резервного замещения на случаи аварий;
копии правоустанавливающих документов на здания или помещения для работы с потребителями и размещения абонентских служб на праве собственности или иных законных основаниях;
формы сведения, указанные в приложении 3 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салуы;
осы қызмет түрімен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымның бюджетке төленгенi туралы мәліметтер не құжаттың электрондық көшірмесі нысанында төленгені туралы түбіртек қоса тіркеледі;
лицензия және лицензияға қосымша туралы деректер (лицензия электрондық құжат нысанында болған жағдайда) не электрондық сұрау салуға қоса тіркелетін сканерден өткізілген электрондық көшірмелер түрінде лицензия және лицензияға қосымша (лицензия қағаз жеткізгіште болған жағдайда).
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО-ның қызметкері құжаттар көшірмелерінің төлнұсқалығын түпнұсқаларымен салыстырып тексереді.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы, дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркелуі туралы, лицензия туралы құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ХҚО ұсынған нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
1) сұрау салуды қабылдау нөмірі мен күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге алған өтінішті қабылдаған қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде);
6) өтініш берушінің немесе оның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта болған кезде) және олардың байланыс телефондары көрсетілген тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушыға порталдағы «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу күні мен уақытын көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы хабарлама-есеп жіберіледі.
ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беруді ХҚО-ның қызметкері жеке куәлікті және (немесе) сенімхатты ұсынған жағдайда, қолхаттың негізінде жүзеге асырады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға келмеген жағдайда, ХҚО оны бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оны көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін тапсырады.
Көрсетілетін қызметті алушы бір ай мерзім өткен соң дайын құжаттарды алуға ХҚО-ға жүгінген жағдайда, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салады. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жолдайды, одан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға береді.

2) для переоформления лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенный ЭЦП услугополучателя;
сведения об оплате в бюджет лицензионного сбора за право занятия данной деятельностью либо прикрепляется квитанция об оплате в форме электронной копии документа;
данные о лицензии и приложения к лицензии (в случае наличия лицензии в форме электронного документа) либо лицензия и приложение к лицензии в виде электронных сканированных копий, прикрепляемых к электронному запросу (в случае наличия лицензии на бумажном носителе).
При приеме документов сотрудник ЦОНа сверяет, подлинность копии документов с оригиналами.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
Сведения документов, удостоверяющие личность, о государственной регистрации в качестве юридического лица, о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, о лицензии – являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, которые сотрудник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
Услугополучатель дает письменное согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, по форме, представленной ЦОНом, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
При сдаче необходимых документов услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи результатов государственной услуги;
5) фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) работника принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества (при наличии в документе, удостоверяющем личность) заявителя или его уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
При обращении через портал, услугополучателю в «личный кабинет» на портале направляется уведомление-отчет о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты и времени получения услугополучателем результата государственной услуги.
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется работником ЦОНа на основании расписки при предъявлении удостоверения личности и (или) доверенности.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю.

1) көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген
ақпаратты жіберуге болатындығы;
2) өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және
(немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағандығы;
3) қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні
және жарамды болып табылатындығы расталады.
Жеке тұлға ________ ___________________________________________
(қолы)   (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны            Толтыру күні: 20__ жылғы «___» ____________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________         20__ жылғы «___» __________________________
(қолы)
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу
жөніндегі қызмет түрін жүзеге асыруға лицензия алу үшін
мәліметтер нысаны
1) осы саладағы мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнайы
білімі және осы саладағы мамандығы бойынша кемінде жарты жыл жұмыс
тәжірибесі бар бiлiктi басшылар мен мамандар құрамы туралы ақпарат:
қызметкердің Т.А.Ә. __________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы _____________________________________;
лауазымы _____________________________________________________;
осы саладағы жұмыс өтiлi _____________________________________.
«Энергиямен жабдықтау мақсатында
электр энергиясын сатып алу жөніндегі
қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. немесе ұйымының атауы)
_____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2) тармақшасын
басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК
филиалының № _________ бөлімі (мекенжайды көрсету) мемлекеттік қызмет
көрсетуге (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес көрсету) құжаттарды
қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартымен
көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға
байланысты бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:

1) все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
2) заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
3) все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________ ________________________________________
(подпись)           (фамилия, имя, отчество
(в случае наличия)
Место печати (в случае наличия) Дата заполнения «___» _____ 20 _ года
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах
_______________ «___» ________ 20 __ г
(подпись)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на деятельность по
покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения»
Форма сведений
для получения лицензии на осуществление вида деятельности по
покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
1) информацию о составе квалифицированных руководителей и специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование по специальности в данной области и опыт работы по специальности в данной области - не менее полгода:
Ф.И.О. работника _____________________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
должность ____________________________________________________;
стаж работы в данной области _________________________________.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на деятельность по
покупке электрической энергии в целях
энергоснабжения»
(Ф.И.О., либо наименование
организации услугополучателя)
________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь подпунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел №__ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов: