Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi өнеркәсiп және экспорттық бақылау саласында көрсететін мемлекеттiк қызметтер стандарттарын бекiту, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Өнiмнiң транзитiне рұқсат беру ережесiн бекiту туралы" 2008 жылғы 11 ақпандағы № 130 және "Импорттаушылардың (түпкі пайдаланушылардың) кепілдік міндеттемелерін ресімдеу және олардың орындалуын тексеру ережесін бекіту туралы" 2008 жылғы 12 наурыздағы № 244 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 ақпандағы № 155 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 7 сәуірдегі № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-тармақтың 5) және 7) тармақшаларын, 2, 3, 4-тармақтарын қоспағанда, күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2015 № 941 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 563 бұйрығын қараңыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына, 9-бабының 11) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру) жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан в области промышленности и экспортного контроля, внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 11 февраля 2008 года № 130 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит продукции" и от 12 марта 2008 года № 244 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 155. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2017 года № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.11.2015 № 941 за исключением подпунктов 5) и 7) пункта 1, пунктов 2, 3, 4 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
ПРЕСС-РЕЛИЗ
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра по инвестициям и развитию РК от 30.04.2015 г. № 563.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6, подпунктом 11) статьи 9 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации (разведка, добыча полезных ископаемых) горных, химических производств";
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам";
3) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю";

4) "Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
6) "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
8) "Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) "Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
11) "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 901 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.12.2015 № 1063 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 07.04.2017 № 183 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және
(немесе) пайдалану (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру)
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты

4) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов";
5) Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением";
7) Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю";
9) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан";
10) стандарт государственной услуги "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)";
11) стандарт государственной услуги "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенным постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 901(вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Премьер-Министр
Республики Казахстан
С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации (разведка, добыча полезных ископаемых)
горных, химических производств"

1. Жалпы ережелер
1. "Тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру) жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру – 2 (екi) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру) жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым – лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации (разведка, добыча полезных ископаемых) горных, химических производств" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации (разведка, добыча полезных ископаемых) горных, химических производств, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;

3) лицензияның телнұсқасын беру – лицензия беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейде банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейда банктер арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, түскі асқа үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулiк бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензия алу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәлiметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес заңды немесе жеке тұлға үшін белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәлiметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
еркін нысанды өтiнiш;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның түпнұсқасы (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта алған жағдайда);
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттың көшiрмесi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған).
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай: жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) өзгерген; дара кәсiпкер қайта тiркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген; заңды тұлға бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құрылу нысанында қайта ұйымдастырылған; заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қайта ресiмделуге жатады.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi құжаттар ауыстырылған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күн iшiнде бередi.

3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
К услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление установленной формы для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
заявление установленной формы для юридического или физического лица согласно приложениям 1 и 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
оригинал лицензии и (или) приложения к лицензии (в случае получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе);
копию документа, подтверждающего необходимость переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях: изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица; при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса; при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования; изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Заявление о переоформлении подается услугополучателем в течение тридцати календарных дней с момента замены документов;

4) лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын алу үшiн:
еркін нысанды өтiнiш;
лицензияның телнұсқасын беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Жеке басты куәландыратын туралы, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi өздігінен портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкiлеттi тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталға:
1) лицензия алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәлiметтер нысаны;
2) лицензияға қосымшаны алу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәлiметтер нысаны;
3) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның түпнұсқасы (лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта алған жағдайда);
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттың көшiрмесi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған).
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша мынадай: жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) өзгерген; дара кәсiпкер қайта тiркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген; заңды тұлға бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құрылу нысанында қайта ұйымдастырылған; заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қайта ресiмделуге жатады.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресiмдеу туралы сұрау салуды құжаттар ауыстырылған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күн iшiнде бередi.
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжат.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын туралы, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi өздігінен портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкiлеттi тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттiк қызметтер көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының жазбаша келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

4) для получения дубликата лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портал:
1) для получения лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
оригинал лицензии и (или) приложения к лицензии (в случае получения лицензии и (или) приложения к лицензии на бумажном носителе);
копию документа, подтверждающего необходимость переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия и (или) приложение к лицензии подлежат переоформлению в следующих случаях: изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица; при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса; при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования; изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Запрос о переоформлении подается услугополучателем в течение тридцати календарных дней с момента замены документов.
На портале прием электронного запроса осуществляется в "личном кабинете" услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беру келісуші мемлекеттік органмен келісілмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
6) сот орындаушысының ұсынысы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға соттың лицензия алуға тыйым салуы.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттiк органдардың, сондай-ақ көрсетiлетiн қызметті
берушiлердiң және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетiлетiн қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетiлетiн қызметтi беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 2117 кабинет мекенжайы бойынша Министрлік басшылығының атына беріледі, телефоны: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасаудың тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды көрсетiлетiн қызметтi алушыға портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетiмдi болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткiзу, тiркеу, орындау, туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;
5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центрального государственного органа, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг:1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау
(технологиялық) және (немесе) пайдалану
(пайдалы қазбаларды барлау, өндiру)
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресiмдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны алуға арналған өтiнiшi
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кiшi түрi(-лерi) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ________________________________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгiсiн қою
керек) беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
_______ парақ қоса берiлiп отыр.
Осымен:
көрсетiлген барлық деректердiң ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген
ақпаратты жiберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтiң лицензияланатын түрiмен
және (немесе) кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы _________ _____________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Толтыру мерзiмi 20__ жылғы "___" ___________
"Тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау
(технологиялық) және (немесе) пайдалану
(пайдалы қазбаларды барлау, өндiру)
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресiмдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiшi
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кiшi түрi(-лерi) көрсетiлсiн)
________________________________________ жүзеге асыруға лицензия және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта _______________________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгiсiн қою
керек)
беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерiнiң мекенжайы __________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
_______ парақ қоса берiлiп отыр.
Осымен:
көрсетiлген барлық деректердiң ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген
ақпаратты жiберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтiң лицензияланатын түрiмен
және (немесе) кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Жеке тұлға _______ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
Толтыру мерзiмi 20__ жылғы "___" _____________
"Тау-кен, химия өндiрiстерiн жобалау
(технологиялық) және (немесе) пайдалану
(пайдалы қазбаларды барлау, өндiру)
жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға лицензия
беру, қайта ресiмдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Өнеркәсiп саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн бiлiктiлiк
талаптары және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың
тiзбесiне мәлiметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических производств"
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица _____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
Дата заполнения " ___ " _________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических производств"
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе ______________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица ____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация
по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо _______________
(подпись)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения "_" _20 __ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по
проектированию (технологическое)
и (или) эксплуатации горных
(разведка, добыча полезных
ископаемых), химических производств"
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню
документов,
подтверждающих
соответствие им, для осуществления деятельности
в сфере промышленности

1. Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру), мұнай-химия,
химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану,
мұнай-газ өңдеу өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) бойынша қызмет
үшiн:
Тау-кен және мұнай газ өңдеу өндiрiстерiн жобалау, қатты
пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда),
мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiрудi жобалау; қатты пайдалы
қазбалардың кен орындарын, мұнай-газ кен орындарын игеруге арналған
жобалар мен технологиялық регламенттердi жасау; мұнай-газ кен
орындарын игеру жобаларының техникалық-экономикалық негiздемесiн
жасау үшiн; мұнай химиялық, химиялық өндiрiстерiн жобалау үшiн:
1) жобалау үшiн лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудiң
электронды-есептеу машиналарының, арнайы ұйымдастыру техникасының
(принтерлер, көбейту-көшiру техникасы, плоттерлер және өзге де
жабдықтар) болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(бағдарламалық қамтамасыз етудiң атауын жазу, арнайы құралдарды және
ұйымдастыру техникасын көрсету);
2) тау-кен өндiрiсiн пайдалану, қатты пайдалы қазбаларды (кең
таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ
конденсатын өндiру; ашық және жер асты тәсiлдерiмен қатты пайдалы
қазбалардың кен орындарын ашу және әзiрлеу; кен орындарында
технологиялық жұмыстарды жүргiзу; кенiштер мен шахталарды жабу
жөнiндегi тарату жұмыстарын жүргiзу үшiн:
инженерлiк құрылыстардың, машиналардың, тетiктердiң,
құралдардың, арнайы көлiктердiң, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының
және бақыланатын технологиялық процестiң болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(инженерлiк құрылыстарды, машиналарды, тетiктердi, құралдарды, арнайы
көлiктердi және өзге жабдықтарды көрсету);
3) пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс жұмыстарын жүргiзу
үшiн:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмiрi
____________________________________________________________________;
шарттың нөмiрi* ____________________________________________________;
шарттың жасалған күнi* _____________________________________________;
лицензиясы бар ұйымның атауы* ______________________________________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы
ақпарат* ___________________________________________________________.
*ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы
бар болған жағдайда 2), 3), 5) жолдар толтырылмайды;
4) мұнай, газ ұңғымаларындағы каротаж жұмыстарын жүргiзу үшiн:
каротаж станциясының (ұңғымалық аспаптар мен зондтар, аспаптар
мен зондтардың көрсеткiштерiн тiркеуге арналған жерүстi аппараттары,
арнайы (каротаждық) кабельдiң, ұңғымада түсiру-көтеру операцияларына
арналған жүк шығырдың) болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(қолда бар жабдықтың атауын көрсету);

1. Для деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектированию (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств:
Для проектирования (технологических) горных и нефтегазоперерабатывающих производств, проектирования добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; составления проектов и технологических регламентов на разработку месторождений твердых полезных ископаемых, нефтегазовых месторождений; составления технико–экономического обоснования проектов разработки нефтегазовых месторождений; проектирования технологического) нефтехимических, химических производств:
1) информация о наличии лицензионного программного обеспечения для проектирования, электронно-вычислительных машин, специальных средств оргтехники (принтеры, копировальная техника, плоттеры и иное оборудование) ____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________ (указать наименование программного обеспечения, перечислить имеющиеся специальные средства и оргтехнику);
2) для эксплуатации горных производств, добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; вскрытия и разработки месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами; ведения технологических работ на месторождениях; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт:
информация о наличии инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого технологического процесса ________________________ _______________ (указать имеющиеся инженерные сооружения, машины, механизмы, инструменты, спецтранспорта и прочего оборудования).
3) для производства взрывных работ для добычи полезных ископаемых:
номер и дату выдачи лицензии на работу с взрывчатыми веществами
____________________________________________________________________;
номер договора* ______________________________________________;
дата подписания договора* ____________________________________;
наименование организации, имеющей лицензию ___________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин* ____
* в случае наличия у организации лицензии на работу с взрывчатыми веществами поля 2), 3), 5) не заполняются;
4) для каротажных работ в нефтяных, газовых:
информация о наличии каротажной станции (скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального (каротажного) кабеля, лебедки для спускоподъемных операций в скважине)____________________________
(указать наименование имеющегося оборудования);

5) мұнай, газ ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу
үшiн:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмiрi
____________________________________________________________________;
шарттың нөмiрi* ____________________________________________________;
шарттың жасалған күнi* _____________________________________________;
лицензиясы бар ұйымның атауы* ______________________________________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы
ақпарат* ___________________________________________________________.
*ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы
бар болған жағдайда 2), 3), 5) жолдар толтырылмайды;
6) мұнай, газ ұңғымаларын, оның iшiнде теңiзде және iшкi су
қоймаларында бұрғылау үшiн:
бұрғылау қондырғыларының, қашаудың, шегенделген құбырлардың,
шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергiш агрегаттардың болуы туралы
ақпарат _____________________________________________________________
(жабдықтың атауын көрсету);
7) ұңғымаларды жер астында және күрделi жөндеу; жабдықтар мен
агрегаттарды бөлшектеу; ұңғымалар көтергiшiн орнату үшiн; ұңғымаларды
жөндеуден кейiн сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және
игеру үшiн:
тиiстi технологиялық жабдықтардың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(қолда бар жабдықты көрсету);
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың
өнiмдiлiгiн ұлғайту үшiн:
техникалық құралдар кешенiнiң, қабаттардың мұнай беруiн арттыру
үшiн арнайы техника мен технологияның болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(қолда бар құралдарды, техниканы, технологияларды көрсету);
9) құрлықта және теңiзде мұнай төгiлуiнiң, ұңғымалардың
өздiгiнен атқылауының, мұнай және газ шығарындыларының (бұрқаққа
қарсы жұмыстарды қоспағанда) алдын алу және оларды жою жөнiндегi
жұмыстар, ұңғымаларды консервациялау жұмыстарын жүргiзу үшiн:
теңiздегi мұнай жинау қондырғысының (скиммер), жүзушi
резервуарлардың, бонолық тосқауылдардың құрлықта мұнай жинауға
арналған техникалар мен жабдықтардың, цементтейтiн агрегаттардың
лақтыруға қарсы жабдықтың болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(қолда бар жабдықты көрсету);
10) мұнай-химия, химия өндiрiстерiн пайдалану үшiн:
тетiктердiң, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау,
қайта өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс өрт
қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттарды сақтау үшiн арнайы
жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың, меншiк
құқығында немесе өзге де заңды негiздерде болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(қолда бар тетiктердi, қондырғыларды және басқа жабдықты көрсету);
өнiмнiң стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға
сәйкестiгiн бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың аттестатының
нөмiрi және берiлген күнi
____________________________________________________________________;
аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың нөмiрi* ________________;
аккредиттелген зертханамен шарттың жасалған күнi* __________________.

5) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных, газовых скважинах:
номер и дату выдачи лицензии на работу с взрывчатыми веществами
____________________________________________________________________;
номер договора* _____________________________________________;
дата подписания договора* ___________________________________;
наименование организации, имеющей лицензию ___________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин* ____
* в случае наличия у организации лицензии на работу с взрывчатыми веществами поля 2), 3), 5) не заполняются;
6) для бурения нефтяных, газовых скважин, в том числе на море и внутренних водоемах:
информация о наличии буровой установки, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов ________________ ________________________ (указать наименование оборудования);
7) для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа оборудования и агрегатов; установки подъемника скважин; для испытания после ремонта скважин; для промывки, цементации, опробования и освоения скважин:
информация о наличии соответствующего технологического оборудования _________________________________________ (указать имеющееся оборудование);
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин:
информация о наличии комплекса технических средств, специализированной техники и технологии для повышения нефтеотдачи пластов ____________________________________________________________
(указать имеющиеся средства, технику и технологии);
9) для работ по предотвращению и ликвидации нефтяных разливов на суше и море, самоизливающихся скважин, нефтяных и газовых выбросов (за исключением противофонтанных работ), консервации скважин:
информация о наличии нефтесборного устройства на море (скиммера), плавающих резервуаров, боновых заграждений; техники и оборудования для сбора нефти на суше; цементировочного агрегата; противовыбросового оборудования ___________________________________
(указать имеющееся оборудование);
10) для эксплуатации нефтехимических, химических производств:
информация о наличии механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или иных законных основаниях__________________________
(указать имеющиеся механизмы, установки и прочее оборудование);
номер и дата выдачи аттестата аккредитованной лаборатории по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям ___________________________________________________________;
номер договора с аккредитованной лабораторией* _______________;
дата подписания договора с аккредитованной лабораторией* _____.

*3), 4) тармақтардағы ақпарат меншiктi зертханасы болмаған
жағдайда толтырылады.
2. Құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары мен
(немесе) қалдықтары болған мүлiк кешенiн сатып алу нәтижесiнде және
заңды тұлғаларда жеке өндiрiсiнiң барысында құрылған түстi және қара
металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу бойынша қызметтi қоспағанда,
заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын
жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөнiндегi
қызмет үшiн:
1. Меншiк құқығындағы мамандандырылған өндiрiстiк база:
1) базаның мекенжайы _________________________________________;
2) жылжымайтын мүлiктi тiркеу туралы куәлiктiң нөмiрi
____________________________________________________________________.
2. Қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтарын
тасымалдау үшiн жалданған немесе өзге заңды негiздегi (жүк)
автокөлiктiң болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(әрбiр көлiк құралдардың атауын, техникалық құжаттардың нөмiрлерi
және берiлген күндерiн көрсету).
3. Мынадай көлемде:
түстi металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу
үшiн – кемiнде 400 ш.м. __________________ (учаскесiнiң көлемiн
көрсету);
қара металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу
үшiн – кемiнде 1000 ш.м. __________________ (учаскесiнiң көлемiн
көрсету) автокөлiк үшiн кiреберiс жолдары бар және/немесе кiреберiс
темiр жол тұйықтары бар жеке меншiк немесе жалға алу құқығындағы жер
учаскесiнiң не оның үлесiнiң болуы туралы ақпарат;
жер учаскесiн беру туралы шешiмнiң нөмiрi және оны қабылдаған
күнi
____________________________________________________________________.
4. Кәсiпорында тиiстi қара және түстi металдардың сынықтарын
қайта өңдеу бойынша технологиялық процеске сәйкес пайдаланылатын
жабдықпен жұмыс iстеу үшiн бiлiктi персонал:
1) мамандардың тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
____________________________________________________________________;
2) лицензияланатын қызметтiң кiшi түрiнiң саласындағы жұмыс
өтiл _______________________________________________________________.
5. Түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау
(дайындауы), сақтау, қайта өңдеу және өткiзу жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыратын заңды тұлғаның немесе оның аумақтық тұрғыдан өңiрдiң
басқа жерiнде орналасқан филиалының, мамандандырылған өндiрiстiк
базаның бөлiгi болып табылатын қабылдау пунктiн ашу үшiн:
қолма-қол ақшамен жұмысқа ыңғайланған (сейф немесе арнайы
жабдықталған касса, байланыс құралдары, фискальдық жады бар
бақылау-кассалық аппарат) үй-жай, олардың салыстырып тексерiлгенi
туралы сертификаты бар өлшем құралдары (автомобиль немесе темiр жол
таразыларын және басқа да өлшем құралдары), қабылдау пунктiнiң заңды
тұлғаға тиесiлiлiгi, лицензия нөмiрi, жұмыс режимi көрсетiлген
маңдайша, кемiнде 200 ш.м алаңның болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(қолда бар үй-жай, жабдықты және басқаларды көрсету).

* информация в пунктах 3), 4) заполняется при отсутствии собственной лаборатории.
2. Для деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов:
1. Информация о специализированной производственной базе на праве собственности:
1) местонахождение производственной базы _____________________;
2) номер свидетельства о регистрации прав на недвижимое имущество _________________________________________________________.
2. Информация о наличии автотранспорта (грузового), находящегося в аренде или на любом законном основании, для перевозки лома и отходов цветных и черных металлов __________________________
(указать наименование транспортных средств, номера и даты выдачи технических паспортов на каждое транспортное средство).
3. Информация о наличии земельного участка либо его доли с подъездными путями для автотранспорта и/или подъездными железнодорожными путями-тупиками на праве собственности или аренды следующих размеров:
для работы с ломом и отходами цветных металлов – не менее 400 кв. м.___
(указать площадь участка);
для работы с ломом и отходами черных металлов – не менее 1000 кв. м. __
(указать площадь участка);
номер и дата решения о предоставлении земельного участка
____________________________________________________________________.
4. Квалифицированный персонал для работы на применяемом оборудовании в соответствии с технологическим процессом по переработке цветных и черных металлов на предприятии:
1) фамилия, имя, отчество (в случае наличия) специалистов ____;
2) стаж работы в сфере лицензируемого подвида деятельности ___.
5. Для открытия приемного пункта, являющегося частью специализированной производственной базы юридического лица или его филиала, территориально расположенного в ином месте региона по месту регистрации юридического лица или филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов:
информация о наличии помещения, приспособленного для работы с наличными деньгами (сейф или специально оборудованная касса, средства связи, контрольно-кассовый аппарат с фискальной памятью), средств измерений (автомобильные или железнодорожные весы и другие средства измерений) с сертификатами об их поверке, вывески с указанием принадлежности приемного пункта юридическому лицу, номера и даты выдачи лицензии, режима работы, площади не менее 200 кв. м._________
(указать имеющееся помещение, оборудование и прочее).

6. Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнiмдерi құбырларын пайдалану жөнiндегi қызметтiң кiшi түрi үшiн:
1) меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ
құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуы
туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын, диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарын, сондай-ақ
негiзгi жабдықтардың техникалық сипаттамасы бойынша ақпаратты көрсете
отырып, магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнiмдерi құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдарды,
жабдықты, сондай-ақ өтiнiш берушiнiң теңгерiмiндегi өндiрiстiк
активтердiң тiзбесiн көрсету);
2) қызметтердi құру туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпарат:
қызметтi құру туралы бұйрықтың нөмiрi ______________________________;
бұйрықтың қол қойылған күнi ________________________________________;
жауаптының Т.А.Ә. __________________________________________________;
3) тиiстi бiлiм деңгейiне (басшылар үшiн – мұнай-газ
саласындағы жоғары бiлiм, мамандар үшiн – мұнай-газ саласындағы
арнайы орта бiлiм) жауап беретiн және осы саладағы мамандығы бойынша
кемiнде бiр жыл жұмыс тәжiрибесi бар бiлiктi техникалық басшылар мен
мамандар (өндiрiстiк персоналдың жалпы санының кемiнде 70 %-ы) құрамы
туралы штат кестесi бойынша ақпарат:
қызметкердiң Т.А.Ә. ________________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтiлi _________________________.
7. Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу
жөнiндегi қызмет үшiн:
1) осы саладағы мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнайы
бiлiмi және осы саладағы мамандығы бойынша кемiнде жарты жыл жұмыс
тәжiрибесi бар бiлiктi басшылар мен мамандар құрамы туралы ақпарат:
қызметкердiң Т.А.Ә. ________________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
осы саладағы жұмыс өтiлi ____________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi
және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған
түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу
жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және
қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау,
өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты

6. Для подвида деятельности по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов:
1) информацию о наличии в собственности или на иных законных основаниях магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов _____________________________________________
(указать магистральные газопроводы, нефтепроводы, нефтепродуктопроводы, диагностические, контрольно–измерительные приборы, а также инструменты, оборудование, обеспечивающие эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, с указанием информации по техническим характеристикам основного оборудования, а также перечень производственных активов, находящихся на балансе услугополучателя);
2) информацию о наличии приказов о создании служб:
номер приказа о создании службы _____________________________;
дата подписания приказа _____________________________________;
Ф.И.О. ответственного _______________________________________;
3) информацию по штатному расписанию о составе (не менее 70 % от общей численности производственного персонала) квалифицированных технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, для специалистов – среднее специальное образование в нефтегазовой сфере) и имеющих опыт работы по специальности в данной области – не менее одного года:
Ф.И.О. работника ____________________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
должность ___________________________________________________;
стаж работы по специальности в данной области _______________.
7. Для деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения:
1) информацию о составе квалифицированных руководителей и специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование по специальности в данной области и опыт работы по специальности в данной области – не менее полгода:
Ф.И.О. работника ____________________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
должность ___________________________________________________;
стаж работы в данной области ________________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов
цветных и черных металлов, за исключением деятельности по
реализации лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного
производства и в результате приобретения имущественного
комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы
цветных и (или) черных металлов, лицензиатам"

1. Жалпы ережелер
1. "Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті облыстардың, Астана және Алматы ққ. жергiлiктi атқарушы органдары (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензияны беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын беру – 2 (екi) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында және құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары және (немесе) қалдықтары болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде пайда болған түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасы немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, лицензиатам" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, гг. Астаны и Алматы (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликат лицензии на осуществление деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым – лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.
3) лицензияның телнұсқасын беру – лицензия беру кезіндегі ставканың 100 %-ын құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес нысанда екінші деңгейда банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алуға электрондық сұрау салу берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметке" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейда банктер арқылы жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің – "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде www.comprom.kz интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетiп қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулiк бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) лицензия алу үшiн:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес заңды тұлға үшін белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiк талаптарына сәйкес мәлiметтер нысаны;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшiн:
еркін нысанды өтiнiш;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi;
лицензияның түпнұсқасы (лицензияны қағаз тасығышта алған жағдайда);
лицензияны қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттың көшiрмесi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған).
Лицензия мынадай: жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда) өзгерген; дара кәсiпкер қайта тiркелген, оның атауы мен мекенжайы өзгерген; заңды тұлға бiрiгу, қосылу, бөлiнiп шығу немесе қайта құрылу нысанында қайта ұйымдастырылған; заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы өзгерген жағдайларда қайта ресiмделуге жатады.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ресiмдеу туралы өтiнiштi құжаттар ауыстырылған сәттен бастап күнтiзбелiк отыз күн iшiнде бередi.
3) лицензияның телнұсқасын алу үшiн:
еркін нысанды өтiнiш;
лицензияның телнұсқасын беру үшiн бюджетке лицензиялық алымның төленгенiн растайтын құжаттың көшiрмесi.
Жеке басты куәландыратын туралы, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi өздігінен портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкiлеттi тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталға:

1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) за выдачу дубликата лицензии – 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги". Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
К услугодателю:
1) для получения лицензии:
заявление установленной формы для юридического лица согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
форма сведений о соответствии квалификационным требованиям согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для переоформления лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
оригинал лицензии (в случае получения лицензии на бумажном носителе);
копию документа, подтверждающего необходимость переоформления лицензии (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки).
Лицензия подлежит переоформлению в следующих случаях: изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица; при перерегистрации индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса; при реорганизации юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования; изменения наименования и (или) юридического адреса юридического лица.
Заявление о переоформлении подается услугополучателем в течение тридцати календарных дней с момента замены документов;
3) для получения дубликата лицензии:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портал:

2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында субъектілердің осы санаты үшін қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметтің жекелеген түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынысы негізінде көрсетілетін қызметті алушыға соттың лицензия алуға тыйым салуы.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетiлетiн қызметті берушiлердiң және (немесе) олардың
лауазымды адамдарының шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне)
шағымдану тәртiбi
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетiлетiн қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
шағым осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша көрсетiлетiн қызметтi беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасаудың тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды көрсетiлетiн қызметтi алушыға портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетiмдi болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткiзу, тiркеу, орындау, туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

2) через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында
және құрамында түстi және (немесе) қара
металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде
пайда болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметi
қоспағанда, заңды тұлғалардың түстi және қара
металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау),
сақтау, өңдеу және лицензиаттарға өткiзу
жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны алуға арналған
өтiнiшi
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________ жүзеге асыруға лицензия
қағаз тасығышта _____________________________________________________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгiсiн қою
керек) беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
______ парақ қоса берiлiп отыр.
Осымен:
көрсетiлген барлық деректердiң ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту
мәселелерi бойынша кез келген ақпаратты жiберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтiң лицензияланатын түрiмен
және (немесе) кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы _________ _______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Толтыру мерзiмi 20__ жылғы "___" __________
"Заңды тұлғаларда өз өндiрiсi барысында
және құрамында түстi және (немесе) қара
металл сынықтары және (немесе) қалдықтары
болған мүлiктiк кешендi сатып алу нәтижесiнде
пайда болған түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын өткiзу жөнiндегi қызметтi қоспағанда,
заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары
мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және
лицензиаттарға өткiзу жөніндегі қызметтi жүзеге
асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Өнеркәсiп саласындағы қызметтi жүзеге асыру үшiн бiлiктiлiк
талаптары және оларға сәйкестiктi растайтын құжаттардың
тiзбесiне мәлiметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
деятельности по сбору (заготовке), хранению,
переработке и реализации юридическими лицами лома
и отходов цветных и черных металлов, за
исключением деятельности по реализации
лома и отходов цветных и черных металлов,
образовавшихся у юридических лиц в ходе
собственного производства и в результате
приобретения имущественного комплекса,
в составе которого находились лом и (или)
отходы цветных и (или) черных
металлов, лицензиатам"
Заявление
юридического лица для получения лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица ______________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ____________________________________________
Телефоны _____________________________________________________
Факс _________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности __________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
Дата заполнения " ___ " _________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на
осуществление деятельности по сбору (заготовке),
хранению, переработке и реализации
юридическими лицами лома и отходов цветных
и черных металлов, за исключением деятельности
по реализации лома и отходов цветных
и черных металлов, образовавшихся у
юридических лиц в ходе собственного
производства и в результате приобретения
имущественного комплекса, в составе которого
находились лом и (или) отходы цветных
и (или) черных металлов, лицензиатам"
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню
документов,
подтверждающих
соответствие им, для осуществления деятельности
в сфере промышленности

1. Тау-кен (пайдалы қазбаларды барлау, өндiру), мұнай-химия,
химия өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) және (немесе) пайдалану,
мұнай-газ өңдеу өндiрiстерiн жобалау (технологиялық) бойынша қызмет
үшiн:
Тау-кен және мұнай газ өңдеу өндiрiстерiн жобалау, қатты
пайдалы қазбаларды (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда),
мұнайды, газды, мұнай-газ конденсатын өндiрудi жобалау; қатты пайдалы
қазбалардың кен орындарын, мұнай-газ кен орындарын игеруге арналған
жобалар мен технологиялық регламенттердi жасау; мұнай-газ кен
орындарын игеру жобаларының техникалық-экономикалық негiздемесiн
жасау үшiн; мұнай химиялық, химиялық өндiрiстерiн жобалау үшiн:
1) жобалау үшiн лицензияланған бағдарламалық қамтамасыз етудiң
электронды-есептеу машиналарының, арнайы ұйымдастыру техникасының
(принтерлер, көбейту-көшiру техникасы, плоттерлер және өзге де
жабдықтар) болуы туралы ақпарат
_____________________________________________________________________
(бағдарламалық қамтамасыз етудiң атауын жазу, арнайы құралдарды және
ұйымдастыру техникасын көрсету);
2) тау-кен өндiрiсiн пайдалану, қатты пайдалы қазбаларды (кең
таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда), мұнайды, газды, мұнай-газ
конденсатын өндiру; ашық және жер асты тәсiлдерiмен қатты пайдалы
қазбалардың кен орындарын ашу және әзiрлеу; кен орындарында
технологиялық жұмыстарды жүргiзу; кенiштер мен шахталарды жабу
жөнiндегi тарату жұмыстарын жүргiзу үшiн:
инженерлiк құрылыстардың, машиналардың, тетiктердiң,
құралдардың, арнайы көлiктердiң, жабдықтардың, өлшеу жабдықтарының
және бақыланатын технологиялық процестiң болуы туралы ақпарат
________________ (инженерлiк құрылыстарды, машиналарды, тетiктердi,
құралдарды, арнайы көлiктердi және өзге жабдықтарды көрсету);
3) пайдалы қазбаларды өндiру үшiн жарылыс жұмыстарын жүргiзу
үшiн:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмiрi _______;
шарттың нөмiрi *____________________________________________________;
шарттың жасалған күнi *_____________________________________________;
лицензиясы бар ұйымның атауы *______________________________________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы
ақпарат* ____________________________________________________________
*ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы
бар болған жағдайда 2), 3), 5) жолдар толтырылмайды;
4) мұнай, газ ұңғымаларындағы каротаж жұмыстарын жүргiзу үшiн:
каротаж станциясының (ұңғымалық аспаптар мен зондтар, аспаптар мен
зондтардың көрсеткiштерiн тiркеуге арналған жерүстi аппараттары,
арнайы (каротаждық) кабельдiң, ұңғымада түсiру-көтеру операцияларына
арналған жүк шығырдың) болуы туралы ақпарат
______________________________ (қолда бар жабдықтың атауын көрсету);

1. Для деятельности по проектированию (технологическое) и (или) эксплуатации горных (разведка, добыча полезных ископаемых), нефтехимических, химических производств, проектированию (технологическое) нефтегазоперерабатывающих производств:
Для проектирования (технологических) горных и нефтегазоперерабатывающих производств, проектирования добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; составления проектов и технологических регламентов на разработку месторождений твердых полезных ископаемых, нефтегазовых месторождений; составления технико-экономического обоснования проектов разработки нефтегазовых месторождений; проектирования технологического) нефтехимических, химических производств:
1) информация о наличии лицензионного программного обеспечения для проектирования, электронно-вычислительных машин, специальных средств оргтехники (принтеры, копировальная техника, плоттеры и иное оборудование) _________________________________________________________ (указать наименование программного обеспечения, перечислить имеющиеся специальные средства и оргтехнику);
2) для эксплуатации горных производств, добычи твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых), нефти, газа, нефтегазоконденсата; вскрытия и разработки месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами; ведения технологических работ на месторождениях; ликвидационных работ по закрытию рудников и шахт:
информация о наличии инженерных сооружений, машин, механизмов, инструментов, спецтранспорта, оборудования, измерительного оборудования и контролируемого технологического процесса ___________
(указать имеющиеся инженерные сооружения, машины, механизмы, инструменты, спецтранспорта и прочего оборудования).
3) для производства взрывных работ для добычи полезных ископаемых: номер и дату выдачи лицензии на работу с взрывчатыми веществами ___;
номер договора* _______________________________;
дата подписания договора* ______________________;
наименование организации, имеющей лицензию ___________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин* ____
* в случае наличия у организации лицензии на работу с взрывчатыми веществами поля 2), 3), 5) не заполняются;
4) для каротажных работ в нефтяных, газовых:
информация о наличии каротажной станции (скважинных приборов и зондов, наземной аппаратуры для регистрации показаний приборов и зондов, специального (каротажного) кабеля, лебедки для спускоподъемных операций в скважине)__________ (указать наименование имеющегося оборудования);

5) мұнай, газ ұңғымаларындағы атқылау-жару жұмыстарын жүргiзу
үшiн:
жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензияның нөмiрi _______;
шарттың нөмiрi *____________________________________________________;
шарттың жасалған күнi *_____________________________________________;
лицензиясы бар ұйымның атауы *______________________________________;
ұңғымаларды бұрғылауға арналған бұрғылау станогының болуы туралы
ақпарат* ____________________________________________________________
*ұйымның жарылғыш заттармен жұмыс жасауға арналған лицензиясы
бар болған жағдайда 2), 3), 5) жолдар толтырылмайды;
6) мұнай, газ ұңғымаларын, оның iшiнде теңiзде және iшкi су
қоймаларында бұрғылау үшiн:
бұрғылау қондырғыларының, қашаудың, шегенделген құбырлардың,
шығарындыға қарсы жабдықтардың, көтергiш агрегаттардың болуы туралы
ақпарат _____________________________________________________________
_________________________________________ (жабдықтың атауын көрсету);
7) ұңғымаларды жер астында және күрделi жөндеу; жабдықтар мен
агрегаттарды бөлшектеу; ұңғымалар көтергiшiн орнату үшiн; ұңғымаларды
жөндеуден кейiн сынау; ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынап көру және
игеру үшiн:
тиiстi технологиялық жабдықтардың болуы туралы ақпарат
_______________________________________ (қолда бар жабдықты көрсету);
8) мұнай қабаттарының мұнай беруiн арттыру және ұңғымалардың
өнiмдiлiгiн ұлғайту үшiн:
техникалық құралдар кешенiнiң, қабаттардың мұнай беруiн арттыру үшiн
арнайы техника мен технологияның болуы туралы ақпарат
___________________________________ (қолда бар құралдарды, техниканы,
технологияларды көрсету);
9) құрлықта және теңiзде мұнай төгiлуiнiң, ұңғымалардың
өздiгiнен атқылауының, мұнай және газ шығарындыларының (бұрқаққа
қарсы жұмыстарды қоспағанда) алдын алу және оларды жою жөнiндегi
жұмыстар, ұңғымаларды консервациялау жұмыстарын жүргiзу үшiн:
теңiздегi мұнай жинау қондырғысының (скиммер), жүзушi
резервуарлардың, бонолық тосқауылдардың құрлықта мұнай жинауға
арналған техникалар мен жабдықтардың, цементтейтiн агрегаттардың
лақтыруға қарсы жабдықтың болуы туралы ақпарат
_______________________________________ (қолда бар жабдықты көрсету);
10) мұнай-химия, химия өндiрiстерiн пайдалану үшiн:
тетiктердiң, технологиялық желiлердiң, шикiзатты дайындау, қайта
өңдеу қондырғыларының, шикiзатты, дайын өнiмдердi, жарылыс өрт
қауiптi, улы күштi әсер ететiн заттарды сақтау үшiн арнайы
жабдықталған қоймалардың, үй-жайлардың және сыйымдылықтардың, меншiк
құқығында немесе өзге де заңды негiздерде болуы туралы ақпарат
______________________________________________ (қолда бар тетiктердi,
қондырғыларды және басқа жабдықты көрсету);
өнiмнiң стандарттарға, нормалар мен техникалық шарттарға сәйкестiгiн
бақылау бойынша аккредиттелген зертхананың аттестатының нөмiрi және
берiлген күнi ______________________________________________________;
аккредиттелген зертханамен жасалған шарттың нөмiрi *________________;
аккредиттелген зертханамен шарттың жасалған күнi *___________________

5) для прострелочно-взрывных работ в нефтяных, газовых скважинах:
номер и дату выдачи лицензии на работу со взрывчатыми веществами __;
номер договора* ____________________________________________;
дата подписания договора* _________________________________;
наименование организации, имеющей лицензию ________________;
информация о наличии бурового станка для бурения скважин* ___
* в случае наличия у организации лицензии на работу со взрывчатыми веществами поля 2), 3), 5) не заполняются;
6) для бурения нефтяных, газовых скважин, в том числе на море и внутренних водоемах:
информация о наличии буровой установки, долота, буровых труб, противовыбросового оборудования, подъемных агрегатов ________________ ________________________ (указать наименование оборудования);
7) для подземного и капитального ремонта скважин; демонтажа оборудования и агрегатов; установки подъемника скважин; для испытания после ремонта скважин; для промывки, цементации, опробования и освоения скважин:
информация о наличии соответствующего технологического оборудования __________________ (указать имеющееся оборудование);
8) для повышения нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличения производительности скважин:
информация о наличии комплекса технических средств, специализированной техники и технологии для повышения нефтеотдачи пластов _____________________________________________________________ ______________ (указать имеющиеся средства, технику и технологии);
9) для работ по предотвращению и ликвидации нефтяных разливов на суше и море, самоизливающихся скважин, нефтяных и газовых выбросов (за исключением противофонтанных работ), консервации скважин:
информация о наличии нефтесборного устройства на море (скиммера), плавающих резервуаров, боновых заграждений; техники и оборудования для сбора нефти на суше; цементировочного агрегата; противовыбросового оборудования __________ (указать имеющееся оборудование);
10) для эксплуатации нефтехимических, химических производств:
информация о наличии механизмов, технологических линий, установок подготовки, переработки сырья, специально оборудованных складов, помещений и емкостей для хранения сырья, готовой продукции, взрывопожароопасных, ядовитых сильнодействующих веществ, на праве собственности или иных законных основаниях _______________________
(указать имеющиеся механизмы, установки и прочее оборудование);
номер и дата выдачи аттестата аккредитованной лаборатории по контролю соответствия продукции стандартам, нормам и техническим условиям __________________________________________________________;
номер договора с аккредитованной лабораторией* ______________;
дата подписания договора с аккредитованной лабораторией* ____.

*3), 4) тармақтардағы ақпарат меншiктi зертханасы болмаған
жағдайда толтырылады.
2. Құрамында түстi және (немесе) қара металл сынықтары мен
(немесе) қалдықтары болған мүлiк кешенiн сатып алу нәтижесiнде және
заңды тұлғаларда жеке өндiрiсiнiң барысында құрылған түстi және қара
металл сынықтары мен қалдықтарын өткiзу бойынша қызметтi қоспағанда,
заңды тұлғалардың түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын
жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуi және өткiзуi жөнiндегi
қызмет үшiн:
1. Меншiк құқығындағы мамандандырылған өндiрiстiк база:
1) базаның мекенжайы _________________________________________;
2) жылжымайтын мүлiктi тiркеу туралы куәлiктiң нөмiрi _________
2. Қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтарын
тасымалдау үшiн жалданған немесе өзге заңды негiздегi (жүк)
автокөлiктiң болуы туралы ақпарат
________________________________________________________ (әрбiр көлiк
құралдардың атауын, техникалық құжаттардың нөмiрлерi және берiлген
күндерiн көрсету).
3. Мынадай көлемде:
түстi металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу
үшiн – кемiнде 400 ш.м. __________________ (учаскесiнiң көлемiн
көрсету);
қара металдардың сынықтарымен және қалдықтарымен жұмыс iстеу
үшiн – кемiнде 1000 ш.м. __________________ (учаскесiнiң көлемiн
көрсету) автокөлiк үшiн кiреберiс жолдары бар және/немесе кiреберiс
темiр жол тұйықтары бар жеке меншiк немесе жалға алу құқығындағы жер
учаскесiнiң не оның үлесiнiң болуы туралы ақпарат;
жер учаскесiн беру туралы шешiмнiң нөмiрi және оны қабылдаған
күнi ________________________________________
4. Кәсiпорында тиiстi қара және түстi металдардың сынықтарын
қайта өңдеу бойынша технологиялық процеске сәйкес пайдаланылатын
жабдықпен жұмыс iстеу үшiн бiлiктi персонал:
1) мамандардың тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
____________________________________________________________________;
2) лицензияланатын қызметтiң кiшi түрiнiң саласындағы жұмыс
өтiлi ______________________________________________________________.
5. Түстi және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау
(дайындауы), сақтау, қайта өңдеу және өткiзу жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыратын заңды тұлғаның немесе оның аумақтық тұрғыдан өңiрдiң
басқа жерiнде орналасқан филиалының, мамандандырылған өндiрiстiк
базаның бөлiгi болып табылатын қабылдау пунктiн ашу үшiн:
қолма-қол ақшамен жұмысқа ыңғайланған (сейф немесе арнайы
жабдықталған касса, байланыс құралдары, фискальдық жады бар
бақылау-кассалық аппарат) үй-жай, олардың салыстырып тексерiлгенi
туралы сертификаты бар өлшем құралдары (автомобиль немесе темiр жол
таразыларын және басқа да өлшем құралдары), қабылдау пунктiнiң заңды
тұлғаға тиесiлiлiгi, лицензия нөмiрi, жұмыс режимi көрсетiлген
маңдайша, кемiнде 200 ш.м алаңның болуы туралы ақпарат
____________________________________ (қолда бар үй-жай, жабдықты және
басқаларды көрсету).

* информация в пунктах 3), 4) заполняется при отсутствии собственной лаборатории.
2. Для деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, за исключением деятельности по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и (или) отходы цветных и (или) черных металлов:
1. Информация о специализированной производственной базе на праве собственности:
1) местонахождение производственной базы ____________________;
2) номер свидетельства о регистрации прав на недвижимое имущество __.
2. Информация о наличии автотранспорта (грузового),находящегося в аренде или на любом законном основании, для перевозки лома и отходов цветных и черных металлов ______________________________ (указать наименование транспортных средств, номера и даты выдачи технических паспортов на каждое транспортное средство).
3. Информация о наличии земельного участка либо его доли с подъездными путями для автотранспорта и/или подъездными железнодорожными путями–тупиками на праве собственности или аренды следующих размеров:
для работы с ломом и отходами цветных металлов – не менее 400 кв. м. _______________ (указать площадь участка);
для работы с ломом и отходами черных металлов – не менее 1000 кв. м. _________________ (указать площадь участка);
номер и дата решения о предоставлении земельного участка ____.
4. Квалифицированный персонал для работы на применяемом оборудовании в соответствии с технологическим процессом по переработке цветных и черных металлов на предприятии:
1) фамилия, имя, отчество специалистов (в случае наличия) ___;
2) стаж работы в сфере лицензируемого подвида деятельности ___.
5. Для открытия приемного пункта, являющегося частью специализированной производственной базы юридического лица или его филиала, территориально расположенного в ином месте региона по месту регистрации юридического лица или филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов:
информация о наличии помещения, приспособленного для работы с наличными деньгами (сейф или специально оборудованная касса, средства связи, контрольно-кассовый аппарат с фискальной памятью), средств измерений (автомобильные или железнодорожные весы и другие средства измерений) с сертификатами об их поверке, вывески с указанием принадлежности приемного пункта юридическому лицу, номера и даты выдачи лицензии, режима работы, площади не менее 200 кв. м.____________________________(указать имеющееся помещение, оборудование и прочее).

6. Магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай
өнiмдерi құбырларын пайдалану жөнiндегi қызметтiң кiшi түрi үшiн:
1) меншiгiнде немесе өзге де заңды негiздерде магистральдық газ
құбырларының, мұнай құбырларының, мұнай өнiмдерi құбырларының болуы
туралы ақпарат ___________________________________ (магистральдық газ
құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi құбырларын,
диагностикалық, бақылау-өлшеу аспаптарын, сондай-ақ негiзгi
жабдықтардың техникалық сипаттамасы бойынша ақпаратты көрсете отырып,
магистральдық газ құбырларын, мұнай құбырларын, мұнай өнiмдерi
құбырларын пайдалануды қамтамасыз ететiн құралдарды, жабдықты,
сондай-ақ өтiнiш берушiнiң теңгерiмiндегi өндiрiстiк активтердiң
тiзбесiн көрсету);
2) қызметтердi құру туралы бұйрықтардың болуы туралы ақпарат:
қызметтi құру туралы бұйрықтың нөмiрi ______________________________;
бұйрықтың қол қойылған күнi ________________________________________;
жауаптының Т.А.Ә. __________________________________________________;
3) тиiстi бiлiм деңгейiне (басшылар үшiн – мұнай-газ
саласындағы жоғары бiлiм, мамандар үшiн – мұнай-газ саласындағы
арнайы орта бiлiм) жауап беретiн және осы саладағы мамандығы бойынша
кемiнде бiр жыл жұмыс тәжiрибесi бар бiлiктi техникалық басшылар мен
мамандар (өндiрiстiк персоналдың жалпы санының кемiнде 70 %-ы) құрамы
туралы штат кестесi бойынша ақпарат:
қызметкердiң Т.А.Ә. ________________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
осы саладағы мамандығы бойынша жұмыс өтiлi _________________________.
7. Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу
жөнiндегi қызмет үшiн:
1) осы саладағы мамандығы бойынша жоғары немесе орта арнайы
бiлiмi және осы саладағы мамандығы бойынша кемiнде жарты жыл жұмыс
тәжiрибесi бар бiлiктi басшылар мен мамандар құрамы туралы ақпарат:
қызметкердiң Т.А.Ә. ________________________________________________;
бiлiмi бойынша мамандығы ___________________________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
осы саладағы жұмыс өтiлi ____________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).

6. Для подвида деятельности по эксплуатации магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов:
1) информацию о наличии в собственности или на иных законных основаниях магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов ___________________________ (указать магистральные газопроводы, нефтепроводы, нефтепродуктопроводы, диагностические, контрольно–измерительные приборы, а также инструменты, оборудование, обеспечивающие эксплуатацию магистральных газопроводов, нефтепроводов, нефтепродуктопроводов, с указанием информации по техническим характеристикам основного оборудования, а также перечень производственных активов, находящихся на балансе заявителя);
2) информацию о наличии приказов о создании служб:
номер приказа о создании службы ____________________________;
дата подписания приказа ____________________________________;
Ф.И.О. ответственного ______________________________________;
3) информацию по штатному расписанию о составе (не менее 70 % от общей численности производственного персонала) квалифицированных технических руководителей и специалистов, отвечающих соответствующему образовательному уровню (для руководителей – высшее образование в нефтегазовой сфере, для специалистов – среднее специальное образование в нефтегазовой сфере) и имеющих опыт работы по специальности в данной области – не менее одного года:
Ф.И.О. работника ___________________________________________;
специальность по образованию _______________________________;
должность __________________________________________________;
стаж работы по специальности в данной области _________.
7. Для деятельности по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения:
1) информацию о составе квалифицированных руководителей и специалистов, имеющих высшее или среднее специальное образование по специальности в данной области и опыт работы по специальности в данной области – не менее полгода:
Ф.И.О. работника ___________________________________________;
специальность по образованию _______________________________;
должность __________________________________________________;
стаж работы в данной области ______________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"
Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей
экспортному контролю"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю" (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап – 30 (отыз) күнтізбелік күн.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң транзитіне рұқсат.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, түскі асқа үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) порталдың – тәулiк бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
Көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес рұқсат алуға белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
2) заңды тұлға үшiн – көрсетiлетiн қызметтi алушыны заңды тұлға ретiнде мемлекеттік тiркеу туралы куәлiк* немесе анықтама, дара кәсiпкер үшiн – көрсетiлетiн қызметтi алушыны дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на транзит продукции, подлежащей экспортному контролю.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
К услугодателю:
1) заявление установленного образца согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) свидетельство* или справку о государственной регистрации услугополучателя в качестве юридического лица – для юридического лица, копию свидетельства о государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;

3) экспорттаушы елдiң экспорттық бақылау мәселелерi бойынша уәкiлеттi органының өнiмдi шығаруға рұқсатының болуы туралы берген құжат;
4) көрсетілетін қызметті берушi мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес өнiмнiң транзитiне байланысты қызметтi жүзеге асыруға құқықты растайтын құжат;
5) сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы (бұдан әрi – СЭҚ ТН) бойынша және Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен бақылау тiзiм бойынша кодтарын көрсете отырып, өнiмнiң номенклатурасы мен көлемi (заттай және құндық мәндегi) қоса берiлген өнiмдi жеткiзуге арналған келiсiмшарт;
6) азаматтық-құқықтық жауапкершiлiктi сақтандыру шарты немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сақтандыру полисi;
7) Қазақстан Республикасының ядролық және радиациялық қауiпсiздiгi жөнiндегi құзыреттi органдар рұқсатының қолданылу шарттарын қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қолданыстағы нормативтiк актiлерiн бұзу айқындалған жағдайда өтiнiш берушi тарапынан тасымалдың нақты жағдайларына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптамаға және атқарушы органдардың басқа да қажеттi әрекеттерiне байланысты шығыстарды, сондай-ақ айқындалған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру және/немесе экспорт мемлекетiне жүктi қайтару қажеттiгiне байланысты шығыстарды өтеуге кепiлдiктi растайтын құжат;
8) көрсетілетін қызметті берушiнiң транзитпен алып өтiлетiн өнiмдi физикалық қорғауды жүзеге асыруды қамтамасыз еткенiн растайтын құжаттың және физикалық қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғалардың күзет қызметiн жүзеге асыруға құқығын растайтын құжат;
9) егер жүк алушыға жүктi беру оған қатысы жоқ себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда, өнiмдi жүк жөнелтушiнiң бұл жүктi қайтадан қабылдауға келiсiмiн растайтын құжат;
10) өтiнiш берiлген транзиттiк тасымалдауды жүзеге асырған кезде қозғалыс бағыттарын, кiру және шығу шекаралық пункттерiн, көлiк түрiн Қазақстан Республикасының көлiк және коммуникация саласындағы уәкiлеттi органмен келiсiлгенiн растайтын құжат.
2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) және 9) тармақшаларда көрсетiлген құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттiк тiлiне немесе орыс тiлiне ресми аудармасымен, сондай-ақ 7) және 9) тармақшаларды қоспағанда, нотариалды куәландырылған көшiрмелерде берiледi.
Егер шетел мемлекетiнiң мемлекеттiк органы өтiнiш берушi болып әрекет еткен жағдайда:
1) осы тармақтың 2), 4), 6) және 7) тармақшаларында көрсетiлген құжаттарды ұсыну талап етiлмейдi;
2) осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетiлген келiсiмшарт болмаған жағдайда жіберілетін елдің және/немесе жөнелтетін елдің заңнамасында көзделген өнiмдi жеткiзу қажеттiлiгiн негiздейтiн өзге де құжаттар ұсынылады.
Осы тармақта көрсетiлген құжаттар Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес консулдық заңдастыру немесе апостиль қою туралы талаптар сақтала отырып ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын туралы, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi өздігінен портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкiлеттi тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталға:

3) документ, выданный уполномоченным органом по вопросам экспортного контроля страны экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
4) документ, подтверждающий право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства услугополучателя, связанной с транзитом продукции;
5) контракт на поставку продукции с приложением номенклатуры и объема продукции (в физическом и стоимостном выражении) с указанием кодов по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности (далее – ТН ВЭД) и контрольному списку, утвержденному Правительством Республики Казахстан;
6) договор страхования гражданско-правовой ответственности или страховой полис в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) документ, подтверждающий гарантию со стороны услугополучателя возмещения расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также с вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующих нормативных актов Республики Казахстан, включая условия действия разрешения компетентных органов Республики Казахстан по ядерной и радиационной безопасности, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта;
8) документ, подтверждающий обеспечение услугополучателем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических или физических лиц, осуществляющих физическую защиту;
9) документ, подтверждающий согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
10) документ, подтверждающий согласование маршрутов движения, пограничных пунктов въезда и выезда, вида транспорта с уполномоченным органом в области транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, при осуществлении заявленной транзитной перевозки.
Документы, указанные в подпунктах 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) и 9) настоящего пункта представляются с официальным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, а также в нотариально засвидетельствованных копиях, за исключением подпунктов 7) и 9) настоящего пункта.
В случае, если услугополучателем выступает государственный орган иностранного государства:
1) представление документов, указанных в подпунктах 2), 4), 6) и 7) настоящего пункта, не требуется;
2) при отсутствии контракта, указанного в подпункте 5) настоящего пункта, представляются иные документы, обосновывающие необходимость поставки продукции, предусмотренные законодательством страны назначения и/или страны отправителя.
Документы, указанные в настоящем пункте представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставления апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель самостоятельно получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портал:

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
13. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Экспорттық бақылауға жататын
өнiмнiң транзитіне рұқсат беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Өнiмнiң транзитiне рұқсат беруге арналған
өтiнiш
1. Рұқсат №
2. Көрсетілетін қызметті алушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны, БСН/ЖСН)
3. Жүк жөнелтушi (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
6. Жүк жөнелтушiнiң елi
4. Жүк алушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
7. Межелі елi
5. Көрсетілетін қызметті алушының елi
8. Қолданылу мерзiмi
9. Қазақстан Республикасының кеден органы:
әкелу
әкету
10. Көлiк түрi
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы және толық сипаттамасы
13. Тауардың СЭҚ ТН
бойынша коды
15. Өлшем бiрлiгi
17. Жалпы құны (мың): төлем валютасымен, теңгемен, доллармен (USD)
14. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
16. Саны
18. Рұқсат сұрау үшiн негiз (келiсiмшарттың, шарттың, инвойстың №, оған қол қойылған күнi)
19. Келiсiлдi
20. Көрсетілетін қызметті алушы ұйымнан (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), лауазымы, қолы, МО, күнi)
21. Көрсетілетін қызметті беруші
Өтiнiш 20 ж. " "
қарауға қабылданды
22. Сақтандыру полистерiнiң нөмiрлерi, сақтандыру компаниясының атауы
23. Рұқсаттың ерекше шарттары
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Уларды өндіру, қайта өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу,
пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
12. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги".
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на транзит
продукции, подлежащей экспортному контролю"
Заявление на разрешение на транзит продукции
1. Разрешение №
2. Услугополучатель (юридический и фактический адреса, телефон, БИН/ИИН)
3. Грузоотправитель (юридический и фактический адреса, телефон)
6. Страна грузоотправителя
4. Грузополучатель (юридический и фактический адреса, телефон)
7. Страна назначения
5. Страна услугополучателя
8. Срок действия
9. Таможенный орган Республики Казахстан
ввоза
вывоза
10. Вид транспорта
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика товара
13. Код товара по ТН ВЭД
15. Единица измерения
17. Общая стоимость (в тысячах) в:
валюте платежа, тенге, долларах (USD)
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса разрешения (№ контракта, договора, инвойса, дата его подписания)
19. Согласовано
20. От организации-услугополучателя (фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность, подпись, МП, дата)
21. Услугодатель
Заявление принято к рассмотрению
"___" ________ 20 ___ г.
22. Номера страховых полисов, наименование страховой компании
23. Особые условия разрешения
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"
Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии на осуществление деятельности по производству,
переработке, приобретению, хранению, реализации,
использованию, уничтожению ядов"

1. Уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою бойынша кіші
қызмет түрі үшін мыналардың бар/жоғы:
1) технологиялық желіні, мамандандырылған өндірістік ғимаратты,
арнайы жабдықталған қойманы, жұмысшы персоналды орналастыруға
арналған қызметтік үй-жайды қамтитын жеке меншік құқығындағы
өнеркәсіптік, санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына
сай келетін және мыналарды қамтитын өндірістік-техникалық база:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
технологиялық желілердің бар/жоғы туралы ақпарат _____________;
2) уларды дайындауға және өңдеуге арналған технологиялық
регламенттің бар/жоғы туралы ақпаратты қамтитын уларды дайындауға
және өңдеуге арналған, мынаны қамтитын технологиялық регламент
____________________________________________________________________;
3) мыналарды:
жабдықтарды, тетіктерді, технологиялық желілерді пайдалану мен
техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін бақылау мен қоршаған ортаны қорғауды;
медициналық бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
улардың есепке алынуын қамтамасыз ететін қызметтер:
қызметтерді құру және жауапты тұлғаларды тағайындау туралы
бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні _____________________________;
4) тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздігі
саласындағы уәкілетті органда аттестаттаған ұйымда өнеркәсіптік
қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен
мамандардың, инженерлік–техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс
істейтін жұмысшы персоналдың, мыналарды қамтитын білікті құрамы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні___________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі_________________________________;
білімі бойынша мамандығы______________________________________;
арнайы білімін растайтын дипломның нөмірі мен күні ___________;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру
туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен күні _________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру
туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;
5) өндірістік-техникалық базаны күзетуге күзет қызметіне
лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен жасалған, мыналарды қамтитын
шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
қол қойылған күні __________________________________________________;
шартты жасаған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________;

1. Для подвида деятельности по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов включают наличие:
1) производственно-технической базы на праве собственности, отвечающей требованиям промышленной, санитарно-эпидемиологической безопасности и содержащей технологическую линию, специализированное производственное здание, специально оборудованный склад, служебное помещение для размещения работающего персонала, включающих:
кадастровый номер недвижимого имущества ____________________;
информацию о наличии технологической линии _________________;
2) технологического регламента на изготовление и переработку ядов, включающего информацию о наличии технологического регламента на изготовление и переработку ядов __________________________________;
3) служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, технологической линии;
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
метрологический контроль;
учет ядов, включающий номер и дату подписания приказов о создании служб и назначении ответственных лиц _____________________;
4) квалификационного состава специалистов, инженерно–технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности, включающего:
фамилию, имя, отчество (при наличии) ________________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ___________;
номер и дату выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности _______;
наименование организации, выдавшей удостоверение или протокол о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности _______________________________________________________;
5) договора на охрану производственно-технической базы со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану производственно-технической базы___________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор_______________;

6) арнайы қорғаныш киімі, жеке қорғану құралдары (арнайы
қорғаныш киімінің, жеке қорғану құралдарының бар/жоғы туралы ақпарат)
____________________________________________________________________;
7) ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу, сақтау,
өткізу, жою жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою жоспары туралы
ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу,
сақтау, өткізу, жою жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою
жоспары ____________________________________________________________;
8) ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу, сақтау,
өткізу, жою жұмыстарын қауіпсіз жүргізу бойынша нұсқаулық туралы
ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу,
сақтау, өткізу, жою жұмыстарын қауіпсіз жүргізу бойынша нұсқаулық
____________________________________________________________________.
2. Уларды сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану бойынша кіші
қызмет түрі үшін:
1) мамандандырылған өндірістік ғимаратты, өндірістің техникалық
жобасына сәйкес уларды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма
(үй-жай) немесе мамандандырылған сыйымдылықты қамтитын, өнеркәсіптік,
санитариялық–эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін
жекеменшік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі және мыналарды
қамтитын өндірістік-техникалық база:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
өзге заңды негізде болған жағдайда шарттың нөмірі мен қол
қойылған күні ______________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
өндірістің техникалық жобасына сәйкес уларды сақтайтын
мамандандырылған сыйымдылықтың бар/жоғы туралы ақпарат (болған
жағдайда) __________________________________________________________;
2) мыналарды:
жабдықтарды, тетіктерді, технологиялық желілерді пайдалану мен
техникалық қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін бақылау мен қоршаған ортаны қорғауды;
медициналық бақылауды;
метрологиялық бақылауды;
улардың есепке алынуын қамтамасыз ететін қызметтер:
қызметтерді құру және жауапты тұлғаларды тағайындау туралы
бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні _____________________________;
3) тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздігі
саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған ұйымда өнеркәсіптік
қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен
мамандардың, инженерлік–техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс
істейтін жұмысшы персоналдың, мыналарды қамтитын білікті құрамы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
арнайы білімін растайтын дипломның нөмірі мен күні ___________;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру
туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру
туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;

6) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты (информация о наличии специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты)____________________________________________________;
7) утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов, включающего информацию о наличии утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов ___;
8) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов, включающей информацию о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов ____________________________.
2. Для подвида деятельности по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов включают наличие:
1) производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, отвечающей требованиям промышленной, санитарно-эпидемиологической безопасности и содержащей специализированное производственное здание, специально оборудованный склад (помещение) или специализированную емкость для хранения ядов в соответствии с техническим проектом производства, служебное помещение для размещения работающего персонала, включающих:
кадастровый номер недвижимого имущества ____________________;
номер договора и дату подписания договора, в случае если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор________;
информацию о наличии специализированной емкости для хранения ядов в соответствии с техническим проектом производства (при наличии) ______;
2) служб, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, технологической линии;
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
метрологический контроль;
учет ядов, включающий номер и дату подписания приказов о создании служб и назначении ответственных лиц __________________;
3) квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности, включающего:
фамилию, имя, отчество (при наличии) ________________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании _______;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ___________;
номер и дату выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности _______;
наименование организации, выдавшей удостоверение или протокол о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности _______________________________________________________;

4) күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
өндірістік-техникалық базаны күзетуге жасалған, мыналарды қамтитын
шарт:
өндірістік-техникалық базаны күзетуге жасалған шарттың нөмірі
мен қол қойылған күні ______________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________;
5) арнайы қорғаныш киім, жеке қорғану құралдары:
(арнайы қорғаныш киім, жеке қорғану құралдарының болуы туралы
ақпарат) ___________________________________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу,
пайдалану жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою жоспарының
бар/жоғы туралы ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекіткен уларды
сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану жұмыстарын жүргізу кезінде
аварияларды жою жоспары
____________________________________________________________________;
7) ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу,
пайдалану жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық туралы
ақпаратты қамтитын ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау,
өткізу, пайдалану жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық
____________________________________________________________________.
3. Уларды сатып алу, сақтау, өткізу бойынша кіші қызмет түрі
үшін:
1) уларды сақтауға арналған өнеркәсіптік,
санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына сай келетін
жеке меншік құқығындағы арнайы жабдықталған қойма, жылжымайтын
мүліктің кадастрлық нөмірі көрсетілген _____________________________;
2) мыналарды:
еңбек қауіпсіздігін бақылау мен қоршаған ортаны қорғауды;
медициналық бақылауды;
улардың есепке алынуын қамтамасыз ететін қызметтер:
қызметтерді құру және жауапты тұлғаларды тағайындау туралы
бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні _____________________________;
3) тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздігі
саласындағы уәкілетті органда аттестаттаған ұйымда өнеркәсіптік
қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен
мамандардың, инженерлік–техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс
істейтін жұмысшы персоналдың, мыналарды қамтитын білікті құрамы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні ________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
арнайы білімін растайтын дипломның нөмірі мен күні _________________;
дипломды берген оқу орнының атауы __________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру туралы
куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру туралы
куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;

4) договора на охрану производственно-технической базы со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану производственно-технической базы ___________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор ______________;
5) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты
(информация о наличии специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты) ____________________________________;
6) утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов, включающего информацию о наличии утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов ____________;
7) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов, включающей информацию о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов ____________.
3. Для подвида деятельности по приобретению, хранению, реализации ядов включают наличие:
1) специально оборудованного склада для хранения ядов на праве собственности, отвечающего требованиям промышленной, санитарно-эпидемиологической безопасности, включающего кадастровый номер недвижимого имущества ___________________________________;
2) служб, обеспечивающих:
контроль безопасности труда и охраны окружающей среды;
медицинский контроль;
учет ядов, включающий номер и дату подписания приказов о создании служб и назначении ответственных лиц ___________________;
3) квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности, включающего:
фамилию, имя, отчество (при наличии) _______________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дату подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дату выдачи диплома о специальном образовании ________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ____________;
номер и дату выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности _______;
наименование организации, выдавшей удостоверение или протокол о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности _______________________________________________________;

4) күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
арнайы жабдықталған қойманы күзетуге жасалған, мыналарды қамтитын
шарт:
арнайы жабдықталған қойманы күзету туралы шарттың нөмірі мен
қол қойылған күні
____________________________________________________________________;
шарт жасалған күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________;
5) арнайы қорғаныш киім, жеке қорғану құралдары (арнайы
қорғаныш киім, жеке қорғану құралдары туралы ақпарат)
____________________________________________________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу,
жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық туралы ақпаратты
қамтитын ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу,
жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық ____________________.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерiн, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ
монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса
алғанда, оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен
жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және сату
жөнiндегi қызметiн жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда, оларды өндiруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және сату жөнiндегi қызметiн жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.

4) договора на охрану специально оборудованного склада со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность, включающего:
номер и дату подписания договора на охрану специально оборудованного склада ______________________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор _______________;
5) специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты (информация о наличии специальной защитной одежды, индивидуальных средств защиты) ____________________________________________________;
6) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации ядов, включающей информацию о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации ядов.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на
осуществление вида деятельности по разработке, производству,
ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и
военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и
приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования
для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание"
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление вида деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн,
жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ
монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк
қызмет көрсетудi қоса алғанда, оларды өндiруге
арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды
әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және сату
жөнiндегi қызметiн жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiшi
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтiң кiшi түрi(-лерi) көрсетiлсiн)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________ жүзеге асыруға лицензия және (немесе)
лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта ________________________________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгiсiн қою
керек) беруiңiздi сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
__ парақ қоса берiлiп отыр.
Осымен:
көрсетiлген барлық деректердiң ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген
ақпаратты жiберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтiң лицензияланатын түрiмен
және (немесе) кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Басшы _________ _______________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Толтыру мерзiмi 20__ жылғы "___" ____________
"Оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн,
жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ
монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк
қызмет көрсетудi қоса алғанда, оларды өндiруге
арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды
әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және сату
жөнiндегi қызметiн жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
алуға арналған өтiнiшi
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендiру нөмiрi)
_____________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кiшi түрi (-лерi) көрсетiлсiн)
________________________________________ жүзеге асыруға лицензия және
(немесе) лицензияға қосымшаны қағаз тасығышта _______________________
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгiсiн қою
керек) беруiңiздi сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерiнiң мекенжайы __________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше атауы,
үй/ғимарат нөмiрi)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондары _________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банк шоты ___________________________________________________________
(шот нөмiрi, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметтi жүзеге асыру мекенжайы(лары) _______________________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы, елдi мекенi, көше
атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмiрi)
___ парақ қоса берiлiп отыр.
Осымен:
көрсетiлген барлық деректердiң ресми байланыстар болып
табылатындығы және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелерi бойынша кез келген
ақпаратты жiберуге болатындығы;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтiң лицензияланатын түрiмен
және (немесе) кiшi түрiмен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берiлген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетiнi және
жарамды болып табылатындығы расталады.
Жеке тұлға ________ ___________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда) Толтыру мерзiмi 20__ жылғы "___" _______
"Оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери
техниканы, олардың қосалқы бөлшектерiн,
жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ
монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды,
пайдалануды, сақтауды, жөндеудi және сервистiк
қызмет көрсетудi қоса алғанда, оларды өндiруге
арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды
әзiрлеу, өндiру, жөндеу, сатып алу және сату
жөнiндегi қызметiн жүзеге асыруға лицензия беру,
қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса
алғанда, оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың
қосалқы бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын,
оларды өндiруге арналған арнайы материалдарды, жабдықтарды
әзiрлеу, өндiру, жөндеу, алу және өткiзу жөніндегі қызметті
жүзеге асыру үшін қойылатын біліктiлiк талаптары және оларға
сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесіне мәліметтер нысаны

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в
электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
вида деятельности по разработке, производству,
ремонту, приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники, запасных частей,
комплектующих изделий и приборов к ним,
а также специальных материалов и оборудования
для их производства, включая монтаж,
наладку, модернизацию, установку,
использование, хранение, ремонт
и сервисное обслуживание"
Заявление
юридического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе _______ (поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес юридического лица __________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности ______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Руководитель ______________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати
Дата заполнения " ___ " _________ 20 __ года
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача
дубликатов лицензии на осуществление вида
деятельности по разработке, производству,
ремонту, приобретению и реализации боеприпасов,
вооружения и военной техники, запасных частей,
комплектующих изделий и приборов к ним,
а также специальных материалов и оборудования
для их производства, включая монтаж,
наладку, модернизацию, установку, использование,
хранение, ремонт и сервисное обслуживание"
Заявление
физического лица для получения лицензии и (или) приложения
к лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия) физического лица, индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
на бумажном носителе ________________________________________________
(поставить знак X в случае, если необходимо получить лицензию на бумажном носителе)
Адрес местожительства физического лица _____________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _______________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть направлена любая информация;
по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Физическое лицо ____________
(подпись)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Место печати (в случае наличия)
Дата заполнения "__" _____20 _ года
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на осуществление
вида деятельности по разработке, производству,
ремонту, приобретению и реализации
боеприпасов, вооружения и военной техники,
запасных частей, комплектующих изделий
и приборов к ним, а также специальных
материалов и оборудования для их производства,
включая монтаж, наладку, модернизацию,
установку, использование, хранение,
ремонт и сервисное обслуживание"
Форма сведений
к квалификационным требованиям и перечню документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации
боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей,
комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов,
оборудования для их производства, включая монтаж, наладку,
модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и
сервисное обслуживание

1. Монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда,
оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, оларды өндiруге
арналған арнайы материалдарды, жабдықтарды әзiрлеу, өндiру жөніндегі
кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, оның
ішінде филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының,
сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның
жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _______________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ___________________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) __________________________;
лауазымы ___________________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _______________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ______________________________________;
білімі бойынша мамандығы ___________________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы ___________________________;
3) қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты әзірлеу және
өндіру мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы
түріндегі ғылыми база:
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты әзірлеу және өндіру
мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы
түріндегі ғылыми база туралы ақпарат _______________________________;
4) мыналарды:
арнайы өндірістік ғимаратты;
жабдықтарды, стендіні, көтергіш механизмді;
әзірленген және өндірілетін өнімді сақтау және оларға бақылау
сынақтарын жүргізуге арналған арнайы жабдықталған аумақтар мен
үй-жайларды;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайларды
қамтитын жеке меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі
қоршалған, оқшауланған қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын
үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан,
өнеркәсіптік, өрт, санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік
талаптарына сәйкес өндірістік-техникалық базасы:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
егер өзге заңды негізде болған жағдайда шарттың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
жабдықтау, стенд, көтеру механизмі, қоршау, оқшалау, тұрғын
және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде
____________________________________________________________________;

1. Для подвида деятельности по разработке, производству боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ___________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_____________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
3) научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов по вопросам разработки и производства к указанному подвиду деятельности:
информация о наличии научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов по вопросам разработки и производства к указанному подвиду деятельности ________________________________________________;
4) производственно-технической базы, находящейся на праве собственности и ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание;
оборудование, стенд, подъемный механизм;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний разработанной и производимой продукции;
служебное помещение для размещения работающего персонала:
кадастровый номер недвижимого имущества ___________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _______;
информация о наличии оборудования, стенда, подъемного механизма, ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _______________________________;

5) қызметтің мәлімделген түрі бойынша мемлекеттік құпияларды
құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмысқа Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының
рұқсаты:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні _________________________________;
рұқсатты берген ұйымның атауы ______________________________________;
6) пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшеу
құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына жауап беретін
өлшеу құралдары, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдары:
өлшеу құралдары туралы ақпарат _____________________________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
7) ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз
жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен әзірлеу, өндіру жұмыстарын қауіпсіз жүргізу
жөніндегі нұсқаулықтар туралы ақпарат ______________________________;
8) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді),
жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу
және сақтау жөніндегі журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді),
жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу
және сақтау жөніндегі журнал туралы ақпарат
____________________________________________________________________;
9) атыс қаруын пайдалана отырып, күзетуге арнайы жабдықталған
қойманы иеленуші мен күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның арасындағы шарт:
атыс қаруын пайдалану туралы ақпарат _________________________;
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
күні _______________________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
2. Монтаждауды, реттеудi, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеудi және сервистiк қызмет көрсетудi қоса алғанда,
оқ-дәрiлердi, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерiн, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, оларды өндiруге
арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды жөндеу жөніндегі кіші
қызмет түрі үшін мыналардың болуы қажет:
1) заңды тұлға басшысының немесе басшысы орынбасарының, оның
ішінде филиалы басшысының немесе оның басшысы орынбасарының,
сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның
жоғары техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының ___________________________;

5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения ______________________________;
кем выдано __________________________________________________;
6) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений ______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения _______;
7) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению работ по разработке и производству:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному проведению работ по разработке и производству _______________________________________________________;
8) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий ________________________________________________;
9) договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем производственно-технической базы с субъектом охранной деятельности:
информация об использовании огнестрельного оружия ___________;
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы _________________________________;
наименование субъекта охранной деятельности, с которой заключен договор __________________________________________________________.
2. Для подвида деятельности по ремонту боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_____________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании__;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____;

2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
3) қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты әзірлеу және
өндіру мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы
түріндегі ғылыми база:
қызметтің көрсетілген кіші түріне қатысты әзірлеу және өндіру
мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы
түріндегі ғылыми база туралы ақпарат _______________________________;
4) мыналарды:
арнайы өндірістік ғимаратты, ангарды;
жабдықтарды, стендіні, көтергіш механизмді;
жөндеу жүргізілгеннен кейін өнімді сақтау және бақылау
сынақтарын жүргізуге арналған арнайы жабдықталған аумақтар мен
үй-жайларды;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жайларды; жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі ________________;
егер өзге заңды негізде болған жағдайда шарттың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
жабдықтау, стенд, көтеру механизмі, қоршау, оқшаулау, тұрғын үй
және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде
____________________________________________________________________;
5) қызметтің мәлімделген түрі бойынша мемлекеттік құпияларды
құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмысқа Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының
рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________;
рұқсатты берген ұйымның атауы ________________________________;
6) пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшеу
құралдарын қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына жауап беретін
өлшеу құралдары, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдары:
өлшеу құралдары туралы ақпарат _______________________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен
берілген күні ______________________________________________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ____;
3) научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов по вопросам ремонта к указанному подвиду деятельности:
информация о наличии научной базы в виде комплекта нормативно-технических документов по вопросам ремонта к указанному подвиду деятельности ____________________________________________;
4) производственно-технической базы на праве собственности и ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, ангар;
оборудование, стенд, подъемный механизм;
специально оборудованную территорию и помещение для хранения и проведения контрольных испытаний продукции после произведенного ремонта;
служебное помещение для размещения работающего персонала:
кадастровый номер недвижимого имущества ____________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор _______;
информация о наличии оборудования, стенда, подъемного механизма, ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _______________________________;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения ______________________________;
кем выдано __________________________________________________;
6) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений _______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ________;

3) оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың
қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы
материалдарын сақтауға арналған, қоршалған, оқшауланған қолданыстағы
нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден
қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өрт, өнеркәсіптік,
санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына сәйкес жеке
меншік құқығындағы арнайы жабдықталған қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
жабдықтау, стенд, көтеру механизмі, қоршау, оқшаулау, тұрғын үй
және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде
____________________________________________________________________;
4) қызметтің мәлімделген түрі бойынша мемлекеттік құпияларды
құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, жұмыс жүргізуге Қазақстан
Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық
органдарының рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________;
рұқсат берген ұйымның атауы __________________________________;
5) монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда,
оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды
өндіруге арналған арнайы материалдарды, жабдықтарды есепке алу және
сақтау жөніндегі журнал:
монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды,
сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда,
оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы
бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ оларды
өндіруге арналған арнайы материалдарды, жабдықтарды есепке алу және
сақтау жөніндегі журнал туралы ақпарат
____________________________________________________________________;
6) атыс қаруын пайдалана отырып, күзетуге арнайы жабдықталған
қойманы иеленуші мен күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның арасындағы шарт:
атыс қаруын пайдалану туралы ақпарат _________________________;
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
күні _______________________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты

3) специально оборудованного склада на праве собственности для хранения боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования, огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающего требованиям промышленной, пожарной санитарно-эпидемиологической безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества _____________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах ____________________________;
4) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата выдачи разрешения _____________________________;
кем выдано ___________________________________________________;
5) журнала по учету и хранению боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание:
информация о наличии журнала по учету и хранению боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание __________;
6) договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем специально оборудованного склада с субъектом охранной деятельности:
информация об использовании огнестрельного оружия ___________;
номер и дата подписания договора на охрану специально оборудованного склада _____________________________________________;
наименование субъекта охранной деятельности, с которой заключен договор ___________________________________________________________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по разработке, производству,
приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических
веществ и изделий с их применением"

1. Жалпы ережелер
1. "Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру – 2 (екi) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшанының телнұсқасы немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетiледi. Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығына лицензиялық алым төленедi:
1) аталған қызмет түрiмен айналысу құқығына лицензия беру кезінде лицензиялық алым 22 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін лицензиялық алым – лицензия беру кезіндегі ставканың 10 %-ын құрайды, бiрақ 4 АЕК-тен аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – два рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности – 22 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;

1. Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның
ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғаның жоғары
техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ___________;
2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы,
мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған оқу ұйымында
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден
өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні
____________________________________________________________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімін растайтын дипломның нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін
тексеруден өткені туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен
берілген күні ______________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін
тексеруден өткені туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның
атауы ______________________________________________________________;
3) жеке меншік құқығында немесе өзге заңды негіздегі қоршалған,
оқшауланған қолданыстағы нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен
өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өрт,
өнеркәсіптік, санитариялық–эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына
жауап беретін және:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты;
арнайы жабдықталған қойманы;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жайды қамтитын өндірістік-техникалық базасы:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
егер өзге заңды негізде болатын жағдайда шарттың нөмірі мен
шартқа қол қойылған күні ___________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
қоршаудың, оқшаулаудың болуы, тұрғын және өндірістік
объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде ____________________;

1. Для подвида деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _____;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника _________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ______;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом____________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника _________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ______;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности ____________________________________________________________________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности ___________________________________________________________________;
3) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание;
специально оборудованный склад;
служебное помещение для размещения работающего персонала:
кадастровый номер недвижимого имущества _____________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании ___________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор_________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _____________________________;

4) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық заттар
мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу
жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш және пиротехникалық заттар
мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжірибелік үлгісін әзірлеу
жөніндегі жұмыстарды қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтың болуы
туралы ақпарат _____________________________________________________;
5) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді),
жинақтаушы бөлшектерді, бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша
журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді),
жинақтаушы бөлшектерді, бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша
журналдың болуы туралы ақпарат _____________________________________;
6) аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсат:
аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсаттың нөмірі, берілген күні, қолданылу мерзімі _________________;
сақтауға рұқсат берген аумақтық ішкі істер органының атауы
____________________________________________________________________;
7) күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
өндірістік-техникалық базаны оқ-дәрімен атылатын қаруды пайдалана
отырып күзетуге арналған шарт:
отпен атылатын қарудың пайдаланылғаны туралы ақпарат _________;
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
қол қойылған күні __________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
2. Жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналардың
болуы:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның
ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғаның жоғары
техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні _____;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;

4) утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением:
информация о наличии утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением ________________________________________________________;
5) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, изделий _____________;
6) разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ:
номер, дата выдачи, срок действия разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ _________________________;
наименование территориального органа внутренних дел, выдавшего разрешение на хранение ____________________________________________;
7) договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность:
информация об использовании огнестрельного оружия ___________;
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы __________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор _____________.
2. Для подвида деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании__;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___;

2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы,
мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған оқу ұйымында
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден
өткен:
жабдықтарды, механизмдерді, құрылғыларды, жарақтарды, көлікті,
бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматиканы пайдалануды және техникалық
қызмет көрсетуді;
еңбек қауіпсіздігін, технологиялық регламенттің орындалуын,
периметр мен қоршаған ортаны қорғауды бақылауды;
метрологиялық қамтамасыз етуді, кіру бақылауы мен дайын өнім
сапасын қамтамасыз ететін білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен қол қойылған күні _____;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні __;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні _____;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ___________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін
тексеруден өткені туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен
берілген күні ______________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін
тексеруден өткені туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның
атауы ______________________________________________________________;
қызметтерді құру және жауапты тұлғаларды тағайындау туралы
бұйрықтардың нөмірі мен қол қойылған күні __________________________;
3) ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш заттарды дайындауға
арналған технологиялық процестің регламенті мен жұмыстарды қауіпсіз
жүргізу жөніндегі нұсқаулық:
ұйымның басшысы бекіткен жарылғыш заттарды дайындауға арналған
технологиялық процестің регламенті мен жұмыстарды қауіпсіз жүргізу
жөніндегі нұсқаулықтың болуы туралы ақпарат ________________________;
4) жеке меншік құқығында немесе өзге заңды негіздегі қоршалған,
оқшауланған қолданыстағы нормативтерде көзделгендей тұрғын үйлер мен
өндiрiстiк объектiлерден қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өрт,
өнеркәсіптік, санитариялық–эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына
жауап беретін және:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты;
арнайы жабдықталған қойманы;
жұмысшы персоналды орналастыруға арналған қызметтік үй-жайды
қамтитын өндірістік-техникалық базасы;
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
егер өзге заңды негізде болатын шарттың нөмірі мен қол қойылған
күні _______________________________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
қоршаудың, оқшалаудың болуы, тұрғын және өндірістік
объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде ____________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности, обеспечивающих:
эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, приспособлений, оснастки, транспорта, контрольно-измерительных приборов и автоматики;
контроль за безопасностью труда, выполнением технологического регламента, охрану периметра и окружающей среды;
метрологическое обеспечение, входной контроль и качество готовой продукции:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_____________________;
должность ____________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении _________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию _________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом_____________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника____;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности_________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности _____________________________________________________;
номер и дата подписания приказов о создании служб и назначении ответственных лиц ________________________________________________;
3) утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых веществ и инструкции по безопасному производству работ:
информация о наличии утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых веществ и инструкции по безопасному производству работ ____________;
4) производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание;
специально оборудованный склад;
служебное помещение для размещения работающего персонала:
кадастровый номер недвижимого имущества _____________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании ___________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор_________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _____________________________;

5) материалдарды, жартылай фабрикаттарды (әзірлемелерді),
жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз бұйымдарды есепке алу
және сақтау бойынша журнал:
материалдарды, жартылай фабрикаттарды
(әзірлемелерді),жинақтаушы бөлшектерді, дайын және жарамсыз
бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша журналдың болуы туралы
____________________________________________________________________;
6) аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсат:
аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсаттың нөмірі, берілген күні, қолданылу мерзімі _________________;
сақтауға рұқсат берген аумақтық ішкі істер органының атауы
____________________________________________________________________;
7) өндірістік-техникалық базаның иесі мен күзет қызметіне
лицензиясы бар мамандандырылған ұйым арасында оқ-дәрімен атылатын
қаруды пайдалана отырып күзетуге арналған шарт:
отпен атылатын қарудың пайдаланылғаны туралы ақпарат _________;
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
қол қойылған күні __________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
3. Жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды сатып алу және өткізу жөнінде кіші қызмет түрі
үшін мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның
ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ
лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары
техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні _____;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ___________;
2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы,
мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған оқу ұйымында
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден
өткен білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні _____;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ___________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін
тексеруден өткені туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен
берілген күні ______________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін
тексеруден өткені туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның
атауы ______________________________________________________________;

5) журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий _______________________________________________;
6) разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ:
номер, дата выдачи, срок действия разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ_______________;
наименование территориального органа внутренних дел, выдавшего разрешение на хранение ____________________________________________;
7) договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем производственно-технической базы и специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность:
информация об использовании огнестрельного оружия_____________;
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы ___________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор_______________.
3. Для подвида деятельности по приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании__;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом_____;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника _________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника____;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку
знаний правил промышленной безопасности в учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)_____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении__________________;
стаж работы по специальности _________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании _______;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом____________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника _________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника ___;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверки знаний правил промышленной безопасности________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности ______________________________________________________;

3) жеке меншік құқығында қоршалған, оқшауланған қолданыстағы
нормативтерде көзделгендей тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден
қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өрт, өнеркәсіптік,
санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына жауап беретін
жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған
бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
қоршаудың, оқшалаудың болуы, тұрғын және өндірістік
объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде
____________________________________________________________________;
4) жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша журнал:
жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша журналдың болуы
туралы ақпарат _____________________________________________________;
5) аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсат:
аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсаттың нөмірі, берілген күні, қолданылу мерзімі _________________;
сақтауға рұқсат берген аумақтық ішкі істер органының атауы
____________________________________________________________________;
6) күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
арнайы жабдықталған қойманы оқ-дәрімен атылатын қаруды пайдалана
отырып күзетуге арналған күзет қызметіне шарт:
отпен атылатын қарудың пайдаланылғаны туралы ақпарат _________;
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
қол қойылған күні __________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
4. Жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды өзіндік өндірістік мұқтаждықтар үшін сатып алу
жөніндегі кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның
ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ
лицензияланатын қызмет түрімен айналысатын жеке тұлғаның жоғары
техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы (пиротехникалық
заттарды және олар қолданылып жасалған бұйымдарды өзіндік
мұқтаждықтары үшін алатын шаруашылық субъектілер үшін тармақ бойынша
мәліметтер ұсыну қажет етілмейді):
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні _____;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы ___________;

3) специально оборудованного склада для хранения взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением на праве собственности, огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающего требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества ______________________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах_______________________________;
4) журнала по учету и хранению взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением:
информация о наличии по учету и хранению взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением ________________;
5) разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ:
номер, дата выдачи, срок действия разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ ______________;
наименование территориального органа внутренних дел, выдавшего разрешение на хранение _____________________________________________;
6) договора на охрану специально оборудованного склада с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность:
информация об использовании огнестрельного оружия ____________;
номер и дата подписания договора на охрану специально оборудованного склада ______________________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор________________.
4. Для подвида деятельности по приобретению взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника (для хозяйствующих субъектов, приобретающих пиротехнические вещества и изделия с их применением для собственных производственных нужд, представление сведений по данному пункту требуется):
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ___________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании__;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом____;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника____;

2) тиісті техникалық білімі, жарушының бірыңғай кітапшасы,
мамандығы бойынша кемінде бір жыл жұмыс өтілі бар, өнеркәсіптік
қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған оқу ұйымында
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден
өткен білікті мамандар (пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды өзіндік мұқтаждықтары үшін алатын шаруашылық
субъектілер үшін тармақ бойынша мәліметтер ұсыну қажет етілмейді):
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен берілген күні _________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні __;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
жарушының бірыңғай кітапшасының нөмірі мен берілген күні _____;
жарушының бірыңғай кітапшасын берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру
туралы куәліктің немесе хаттаманың нөмірі мен берілген күні ________;
өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқу және білімін тексеру
туралы куәлікті немесе хаттаманы берген ұйымның атауы
____________________________________________________________________;
3) жеке меншік құқығында қоршалған, оқшауланған қолданыстағы
нормативтерде көзделгендей тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден
қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өрт, өнеркәсіптік,
санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына жауап беретін
жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып жасалған
бұйымдарды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
егер өзге заңды негізде болатын жағдайда шарттың нөмірі мен
шартқа қол қойылған күні ___________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
қоршаудың, оқшалаудың болуы, тұрғын және өндірістік
объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде ____________________;
4) жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша журнал:
жарылғыш және пиротехникалық заттарды және олар қолданылып
жасалған бұйымдарды есепке алу және сақтау бойынша журналдың болуы
туралы ақпарат _____________________________________________________;
5) аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсат:
аумақтық ішкі істер органы берген жарылғыш заттарды сақтауға
рұқсаттың нөмірі, берілген күні, қолданылу мерзімі _________________;
сақтауға рұқсат берген аумақтық ішкі істер органының атауы
____________________________________________________________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности (для хозяйствующих субъектов, приобретающих пиротехнические вещества и изделия с их применением для собственных производственных нужд, представление сведений о наличии единой книжки взрывника у квалифицированных специалистов по данному пункту не требуется):
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)____________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении_________________;
стаж работы по специальности _______________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании_________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом __________;
номер и дата выдачи единой книжки взрывника __________________;
наименование организации, выдавшей единую книжку взрывника___;
номер и дата выдачи удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности_________;
наименование организации, выдавшей удостоверения или протокола о прохождении обучения и проверке знаний правил промышленной безопасности ______________________________________________________;
3) специально оборудованного склада для хранения взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением, находящегося на праве собственности или ином законном основании огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающего требованиям промышленной, пожарной, санитарно-эпидемиологической безопасности:
кадастровый номер недвижимого имущества _____________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае, если на ином законном основании ___________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор_________;
информация о наличии ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _____________________________;
4) журнала по учету и хранению взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением:
информация о наличии по учету и хранению взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением _______________;
5) разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ:
номер, дата выдачи, срок действия разрешения территориального органа внутренних дел на хранение взрывчатых веществ ______________;
наименование территориального органа внутренних дел, выдавшего разрешение на хранение _____________________________________________;

6) күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
арнайы жабдықталған қойманы оқ-дәрімен атылатын қаруды пайдалана
отырып күзетуге арналған күзет қызметіне шарт:
отпен атылатын қарудың пайдаланылғаны туралы ақпарат _________;
өндірістік-техникалық базаны күзету туралы шарттың нөмірі мен
қол қойылған күні __________________________________________________;
шарт жасалған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнаулы құралдарды жою (жою, кәдеге жарату, көму) және қайта
өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта
ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2017 № 183 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Жалпы ережелер
1. "Босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқаларын беру – 2 (екi) жұмыс күні;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – босатылатын оқ-дәрiлердi, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнаулы құралдарды жою (жою, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі қызметтi жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшанының телнұсқасы немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бас тарту туралы дәлелдi жауап.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.

6) договора на охрану с использованием огнестрельного оружия между владельцем специально оборудованного склада и специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность:
информация об использовании огнестрельного оружия ___________;
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы __________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор ______________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению,
утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых
боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств"
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии – 2 (два) рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.

1. Босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге жарату, көму)
және қайта өңдеу бойынша кіші қызмет түрі үшін мыналардың болуы:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның
ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғаның жоғары
техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;
2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні
____________________________________________________________________;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
3) жеке меншік (стационарлық және (немесе) ұтқыр) құқығында
немесе өзге де заңды негізде қоршалған, оқшауланған, қолданыстағы
нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден
қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт,
санитариялық–эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына сәйкес және
мыналарды қамтитын өндірістік–техникалық базасы:
мамандандырылған өндірістік ғимарат, құрылыс және (немесе)
контейнерлік типтегі ұтқыр модуль, көтергіш механизм, жабдықтар;
босатылатын оқ-дәрілер мен олардың компоненттерін сақтауға
арналған жай тартқышы бар контурлы найзағайдан қорғау жүйесімен
жабдықталған арнайы жабдықталған қойма;
босатылатын оқ-дәрілердің қалдықтарын және қайта өңделген
материалдарын сұрыптауға, кесуге, пакеттерге салуға арналған
жабдықтар мен құрал-саймандары бар үй-жай немесе арнайы алаң;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жай:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
егер өзге заңды негізде болған жағдайда келісімшарттың нөмірі
мен қол қойылған күні ______________________________________________;
шарт жасалған ұйымның атауы __________________________________;
жабдықтау, көтеру механизмі, қоршау, оқшалау, контейнерлік
типтегі ұтқыр модульдің бар-жоғы және өндірістік объектілерінен
қашықтығы туралы ақпарат, метрде ___________________________________;

1. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов наличие:
1) у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ___________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании _________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом ___;
2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ___________________;
должность ___________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании _______;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом ___________;
3) производственно-технической базы (стационарной и (или) мобильной), находящейся на праве собственности или ином законном основании, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение и (или) мобильный модуль контейнерного типа, подъемный механизм, оборудование;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых боеприпасов и их компонентов, оборудованный системой контурной молниезащиты с молниеотводами;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых боеприпасов;
служебное помещение для размещения работающего персонала:
кадастровый номер недвижимого имущества ____________________;
номер договора и дата подписания договора, в случае если на ином законном основании __________________________________________;
наименование организации, с которой заключен договор ________;
информация о наличии мобильного модуля контейнерного типа, оборудования, подъемного механизма, ограждения, изоляции, о расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _________;

4) пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшем
бірлігін, оның ішінде радиацияны өлшеу құралдарын қамтамасыз ету
туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келетін өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
5) қызметтің мәлімделген түрі бойынша мемлекеттік құпияларды
құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмысқа Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының
рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік
техникасын оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту,
кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру
тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын
оқыту жөніндегі және босатылатын оқ-дәрілерді жою (құрту, кәдеге
жарату, көму) және қайта өңдеу жөніндегі жұмысты ұйымдастыру тәртібі
туралы нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат ________________________;
7) кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын,
жинақтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау бойынша
журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын оқ-дәрілердің материалдарын,
жинақтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке алу және сақтау бойынша
журналдың болуы туралы ақпарат _____________________________________;
8) өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауап
беретін лауазымды тұлға:
жауапты тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
лауазымы ___________________________________________________________;
жауапкершілікті жүктеу туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
9) өндірістік-техникалық базаны атыс қаруын пайдалана отырып,
күзетуге күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
шарт:
атыс қаруын пайдалану туралы ақпарат _________________________;
өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың нөмірі
мен күні ___________________________________________________________;
шартты жасаған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
2. Босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы
құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және қайта өңдеу бойынша
кіші қызмет түрі үшін:
1) заңды тұлға басшысының немесе оның орынбасарының, оның
ішінде оның филиалы басшысының немесе оның орынбасарының, сондай-ақ
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыратын жеке тұлғаның жоғары
техникалық білімі:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
жоғарғы техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген
күні _______________________________________________________________;
дипломды берген жоғары оқу орнының атауы _____________________;

4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений, в том числе средства измерения радиации:
информация о наличии средств измерений ______________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения _______;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата разрешения _____________________________________;
6) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов ______________;
7) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых боеприпасов ________________________________________________________;
8) должностного лица, отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность ответственных лиц _____________________________________________;
номер и дата приказа о возложении ответственности ___________;
9) договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность:
информация об использовании огнестрельного оружия ___________;
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы __________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор ______________.
2. Для подвида деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
1) для руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия) ____________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата приказа о назначении ____________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о высшем техническом образовании ____________________________________________________________________;
наименование высшего учебного заведения, выдавшего диплом________;

2) тиісті техникалық білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл
жұмыс өтілі бар білікті мамандар:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ____________________;
лауазымы _____________________________________________________;
тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі мен күні __________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі ________________________________;
білімі бойынша мамандығы _____________________________________;
техникалық білімі туралы дипломның нөмірі мен берілген күні __;
дипломды берген оқу орнының атауы ____________________________;
3) жеке меншік құқығында, қоршалған, оқшауланған қолданыстағы
нормативтерде көзделген тұрғын үйлер мен өндiрiстiк объектiлерден
қауiпсiз қашықтықта орналасқан, өнеркәсіптік, өрт,
санитариялық-эпидемиологиялық қауіпсіздік талаптарына сәйкес және
мыналарды қамтитын өндірістік-техникалық базасы:
мамандандырылған өндірістік ғимарат, құрылыс, көтергіш
механизм, жабдықтар;
босатылатын қару-жарақты, әскери техниканы, арнайы құралдарды
сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма;
босатылатын қару-жарақтардың, әскери техниканың, арнайы
құралдардың қалдықтарын және қайта өңделген материалдарын сұрыптауға,
кесуге, пакеттерге салуға арналған жабдықтар мен құрал-саймандар бар
үй-жай немесе арнайы алаң;
жұмыс істейтін персоналды орналастыруға арналған қызметтік
үй-жай:
жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі _______________________;
жабдықтардың, көтеру механизмінің, қоршалуының, оқшалауларының
болуы және өндірістік объектілерінен қашықтығы туралы ақпарат, метрде
____________________________________________________________________;
4) пайдалану шарттарына және олар үшін белгіленген өлшем
бірлігін қамтамасыз ету туралы заңнаманың талаптарына сәйкес келетін
өлшеу құралдары:
өлшеу құралдарының болуы туралы ақпарат ______________________;
өлшеу құралдарын тексеру туралы сертификаттың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
5) қызметтің мәлімделген түрі бойынша мемлекеттік құпияларды
құрайтын мәліметтер пайдаланылатын жұмысқа Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің немесе оның аумақтық органдарының
рұқсаттары:
рұқсаттың нөмірі мен берілген күні ___________________________;
6) ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын
оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты
ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтар:
ұйымның басшысы бекіткен персоналға қауіпсіздік техникасын
оқыту жөніндегі және босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы,
арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) жөніндегі жұмысты
ұйымдастыру тәртібі туралы нұсқаулықтардың болуы туралы ақпарат
____________________________________________________________________;

2) квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, стаж работы не менее одного года по специальности:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)____________________;
должность __________________________________________________;
номер и дата подписания приказа о назначении ________________;
стаж работы по специальности ________________________________;
специальность по образованию ________________________________;
номер и дата выдачи диплома о техническом образовании _______;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом____________;
3) производственно-технической базы на праве собственности, огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, отвечающей требованиям промышленной, пожарной санитарно-эпидемиологической безопасности и включающей:
специализированное производственное здание, сооружение, подъемный механизм, оборудование;
специально оборудованный склад для хранения высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств;
помещение или специальную площадку с оборудованием и инструментами для сортировки, резки, пакетирования отходов и переработанных материалов высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств;
служебное помещение для размещения работающего персонала:
кадастровый номер недвижимого имущества _____________________;
информация о наличии оборудования, подъемного механизма, ограждения, изоляции, расстоянии от жилых и производственных объектов, в метрах _________________________________________________;
4) средств измерений, соответствующих условиям эксплуатации и установленным к ним требованиям законодательства об обеспечении единства измерений:
информация о наличии средств измерений _____________________;
номер и дата сертификата о поверке средства измерения ________;
5) разрешения Комитета национальной безопасности Республики Казахстан или его территориальных органов на работу с использованием сведений, составляющих государственные секреты по заявленному виду деятельности:
номер и дата разрешения ____________________________________;
6) утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
информация о наличии утвержденных руководителем организации инструкций по обучению персонала технике безопасности и порядке организации работ по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств ______________________________________;

7) босатылатын қару-жарақтың, әскери техниканың, арнайы
құралдардың материалдарын, жинақтаушы бөлшектерін, бұйымдарын есепке
алу және сақтау бойынша журнал:
кәдеге жаратылған босатылатын қару-жарақтың, әскери техниканың,
арнайы құралдардың материалдарын, жинақтаушы бөлшектерін, бұйымдарын
есепке алу және сақтау бойынша журналдың бар-жоғы туралы ақпарат
____________________________________________________________________;
8) өрт қауіпсіздігі және күзет шараларын ұйымдастыруға жауап
беретін лауазымдық тұлға:
жауапты тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________________________________________________;
жауапкершілікті жүктеу туралы бұйрықтың нөмірі мен күні
____________________________________________________________________;
9) өндірістік-техникалық базаны атыс қаруын пайдалана отырып,
күзетуге күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен
шарт:
атыс қаруын пайдалану туралы ақпарат _________________________;
өндірістік-техникалық базаны күзетуге арналған шарттың нөмірі
мен күні ___________________________________________________________;
шартты жасаған, күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған
ұйымның атауы ______________________________________________________.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң
экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi, оның ішінде "электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы көрсетіледі.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілген сәттен бастап:
отыз жұмыс күнiнен кешiктiрмей беретiн, экспорттық бақылауға жататын өнiмдер импорты мен экспортының лицензиарларын қоспағанда, лицензияны беру – 15 (он бес) жұмыс күні;
отыз жұмыс күнiнен кешiктiрмей беретiн, экспорттық бақылауға жататын өнiмдер импорты мен экспортының лицензиарларын қоспағанда, лицензияны қайта ресiмдеу – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын беру – 2 (екi) жұмыс күні;

7) журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств:
информация о наличии журнала по учету и хранению материалов, комплектующих деталей, изделий утилизированных высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств __________________;
8) должностного лица, отвечающего за пожарную безопасность и организацию охранных мер:
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), должность ответственных лиц __________________________________________________;
номер и дата приказа о возложении ответственности ___________;
9) договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность:
информация об использовании огнестрельного оружия ___________;
номер и дата подписания договора на охрану производственно-технической базы __________________________________;
наименование специализированной организации, имеющей лицензию на охранную деятельность, с которой заключен договор ______________.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на экспорт и импорт товаров, в том числе продукции, подлежащей экспортному контролю" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель), в том числе через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней, за исключением лицензии в сфере импорта и экспорта продукции, подлежащей экспортному контролю, которая выдается не позднее 30 (тридцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней, за исключением лицензии в сфере импорта и экспорта продукции, подлежащей экспортному контролю, которая выдается не позднее 30 (тридцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де
талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық
бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Экспорт лицензиясына өтiнiш
1. № ЛИЦЕНЗИЯ
2. Көрсетілетін қызметті алушы, оның мекенжайы, телефоны, БСН/ЖСН
3. Тапсырма бойынша (ұйым, кәсiпорын, оның мекенжайы, телефоны)
7. Сатып алушы, оның мекенжайы
4. Әзiрлеушi, оның мекенжайы
8. Сатып алушының елi
5. Баратын елi
9. Қолданылу мерзiмi
6. Кеден органы
10. Мәмiле сипаты
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
13. Тауардың ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем бiрлiгi ҚР СЭҚ ТН бойынша (негiзгi/қосалқы
17. Жалпы құны (мың):
төлем валютасында:
теңгеде:
USD долларында:
14. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
16. Саны
18. Лицензия сұрау үшiн негiз
20. Келiсiлдi
19. Көрсетілетін қызметті алушыдан
Т.А.Ә.
лауазымы
қолы, МО күнi
21. ҚР мемлекеттiк органы - көрсетілетін қызметті беруші
Өтiнiш қарауға қабылданды
201__ ж. "___" __________
22. Есеп айыру (валюталық) шоттарының нөмiрлерi, банк бөлiмшелерiнiң атауы
23. Лицензияның ерекше шарттары
"Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық
бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Импорт лицензиясына өтiнiш
1. № ЛИЦЕНЗИЯ
2. Көрсетілетін қызметті алушы, оның мекенжайы, телефоны, БСН/ЖСН

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на экспорт
и импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю"
Заявление на лицензию на экспорт
1. ЛИЦЕНЗИЯ №
2. Услугополучатель, его адрес, телефон, БИН/ИИН
3. По поручению (организация, предприятие, адрес, телефон)
7. Покупатель, его адрес
4. Изготовитель, его адрес
8. Страна покупателя
5. Страна назначения
9. Срок действия
6. Таможенный орган
10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика товара
13. Код товара по ТН ВЭД РК
15. Ед. измерения по ТН ВЭД РК (основная/ дополнительная)
17. Общая стоимость (в тысячах) в
валюте платежа:
тенге:
долларах USD:
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса лицензии
20. Согласовано
19. От услугополучателя
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
должность
подпись, МП дата
21. Государственный орган РК – услугодатель
Заявление принято к рассмотрению "___" __________ 200__г.
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
23. Особые условия лицензии
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю"
Заявление на лицензию на импорт
1. ЛИЦЕНЗИЯ №
2. Услугополучатель, его адрес, телефон, БИН/ИИН

3. Тапсырма бойынша (ұйым, кәсiпорын, оның мекенжайы, телефоны)
7. Сатушы, оның мекенжайы
4. Тұтынушы, оның мекенжайы
8. Сатушының елi
5. Шыққан елi
9. Қолданылу мерзiмi
6. Кеден органы
10. Мәмiле сипаты
11. Төлем валютасы
12. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
13. Тауардың ҚР СЭҚ ТН бойынша коды
15. Өлшем бiрлiгi ҚР СЭҚ ТН бойынша (негiзгi/қосалқы)
17. Жалпы құны (мың):
төлем валютасында:
теңгеде:
USD долларында:
14. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
16. Саны
18. Лицензия сұрау үшiн негiз
20. Келiсiлдi
19. Көрсетілетін қызметті алушы
Т.А.Ә.
лауазымы
қолы, МО күнi
21. ҚР мемлекеттiк органы - көрсетілетін қызметті беруші
Өтiнiш қарауға қабылданды
201__ ж. "___" __________
22. Есеп айыру (валюталық) шоттарының нөмiрлерi, банк бөлiмшелерiнiң атауы
23. Лицензияның ерекше шарттары
"Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық
бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң экспортына лицензия беру туралы өтiнiш
1. № Өтiнiш
2. Қолдану кезеңi
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңiне|
3. Лицензия типi
|ЭКСПОРТ
4. Келiсiмшарт
жылғы ________ № ________
5. Көрсетілетін қызметті алушы, БСН/ЖСН
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елi|
8. Сатып алушының елi|
9. Келiсiмшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елi|
13. Саны
14. Өлшем бiрлiгi
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшiн негiздеме
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкiлеттi адамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрi Күнi
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң экспортына және (немесе)
импортына лицензиясын беру өтiнiшiне қосымша
жылғы № лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Барлығы парақ № парақ
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкiлеттi адамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрi Күнi
"Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық
бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң импортына лицензия беру туралы
өтiнiш
1. № өтiнiш
2. Қолдану кезеңi
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңiне|

3. По поручению (организация, предприятие, адрес, телефон)
7. Продавец, его адрес
4. Потребитель, его адрес
8. Страна продавца
5. Страна происхождения
9. Срок действия
6. Таможенный орган
10. Характер сделки
11. Валюта платежа
12. Наименование и полная характеристика товара
13. Код товара по ТН ВЭД РК
15. Ед. измерения по ТН ВЭД РК (основная/ дополнительная)
17. Общая стоимость
(в тысячах) в:
валюте платежа:
тенге:
долларах USD:
14. Код товара по контрольным спискам
16. Количество
18. Основание для запроса лицензии
20. Согласовано
19. От услугополучателя
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
должность
подпись, МП дата
21. Государственный орган РК – услугодатель
Заявление принято к рассмотрению
"___" __________ 200__г.
22. Номера расчетных (валютных) счетов, наименование отделений банков
23. Особые условия лицензии
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю"
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ |
3. Тип лицензии | ЭКСПОРТ
4. Контракт
5Услугополучатель, БИН/ИИН |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо
услугополучателя
ФИО
Должность
Телефон
Подпись и печать Дата
Приложение к заявлению о выдаче лицензии
на экспорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
№ п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов Лист №
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
Подпись и печать Дата
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю"
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с дд.мм.гггг по дд.мм.гггг

3. Лицензия типi
|ИМПОРТ
4. Келiсiмшарт
жылғы ________ № ________
5. Көрсетілетін қызметті алушы, БСН/ЖСН
6. Сатушы
7. Жөнелтiлетiн ел|
8. Сатушының елi|
9. Келiсiмшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елi|
13. Саны
14. Өлшем бiрлiгi
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы|
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшiн негiздеме
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкiлеттi адамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрi Күнi
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң экспортына және (немесе)
импортына лицензиясын беру өтiнiшiне қосымша
жылғы № лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бiрлiгi
құны
Барлығы парақ № парақ
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкiлеттi адамы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрi Күнi
"Тауарлардың, оның iшiнде экспорттық
бақылауға жататын өнiмнiң экспорты мен
импортына лицензия беру, қайта ресiмдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялау жөнiндегi
қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары
1. Экспорттық бақылауға жататын тауарлардың экспорты мен импорты жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiнде қойылатын бiлiктiлiк талаптары (бұдан әрi – талаптар) "Экспорттық бақылауға жататын өнiмнiң номенклатурасын (тiзiмiн) бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 5 ақпандағы № 104 қаулысына сәйкес:
Талаптар мыналардың болуын қамтиды:
сыртқы сауда мәмiлесiне қатысушылар арасындағы сатып алу-сату келiсiмшартының (шартының) немесе өзге де иелiктен шығару құжатының өтiнiм берушiнiң мөрiмен және қолымен куәландырылған көшiрмесi;
егер өтiнiм берушi ретiнде делдал әрекет етсе, экспорттаушы мен өндiрушi немесе импорттаушы мен тұтынушы арасындағы шарттардың өтiнiм берушiнiң мөрiмен және қолымен куәландырылған көшiрмесi;
Қазақстан Республикасынан импортталатын өнiмнiң тек түпкi пайдаланушы елдiң мұқтажы және қазақстандық тараптың келiсiмiнсiз үшiншi елдерге керi экспорттауға немесе беруге жол бермеу үшiн ғана пайдаланылатыны туралы алушы елдiң мiндеттемелерiн қамтитын алушы елдiң уәкiлеттi мемлекеттiк органы берген түпкi пайдаланушы сертификатының түпнұсқасы (экспорттық бақылауға жататын өнiмдi экспорттаған кезде).

3. Тип лицензии | импорт
4. Контракт № от
5. Услугополучатель, БИН/ИИН |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по етн вэд и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
должность
телефон
Подпись и печать дата
Приложение к заявлению о выдаче лицензии
на импорт отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № от
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
№ п/п
Описание товара
Количество
Единица измерения
Стоимость
Всего листов лист №
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Должность
подпись и печать дата
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии на экспорт и
импорт товаров, в том числе продукции,
подлежащей экспортному контролю"
Квалификационные требования, предъявляемые к деятельности
по лицензированию экспорта и импорта товаров
1. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по экспорту и импорту продукции (далее – требования), подлежащих экспортному контролю в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2008 года № 104 "Об утверждении номенклатуры (списка) продукции, подлежащей экспортному контролю":
Требования включают наличие:
копия контракта (договора) купли-продажи или иного документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенная печатью и подписью услугополучателя;
копия договора между экспортером и производителем или импортером и потребителем, если в качестве услугополучателя выступает посредник, заверенная печатью и подписью услугополучателя;
оригинала сертификата конечного пользователя (при экспорте продукции, подлежащей экспортному контролю), выданного уполномоченным государственным органом страны-получателя, содержащего обязательства страны-получателя об использовании импортируемой из Республики Казахстан продукции только для нужд этой страны и недопущении ее реэкспорта или передачи в третьи страны без согласия казахстанской стороны;

1) 0 санатына жатқызылған ядролық материалдардың, технологиялардың, құрылғылардың және жабдықтардың экспорты (импорты) кезiнде:
ядролық қаруы жоқ елдерге экспорттаған кезде – импорттаушы елдiң құзыреттi мемлекеттiк органы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растаманың ресми түпнұсқасы;
импорттау кезiнде – Қазақстан Республикасындағы түпкi пайдаланушы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы растамасының ресми түпнұсқасы, сондай-ақ тауар шыққан елдiң құзыреттi органдары берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
растамалар ядролық экспорттың (импорттың) алынған заттары, сондай-ақ олардың негiзiнде немесе оларды пайдалану нәтижесiнде өндiрiлген ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, құрылғылар мен жабдықтар:
ядролық қару мен басқа да ядролық жарылғыш құрылғыларды өндiру үшiн немесе қандай да бiр әскери мақсатқа қол жеткiзу үшiн пайдаланылмайтыны;
оларды iс жүзiнде пайдаланудың бүкiл мерзiмi iшiнде Атом энергиясы жөнiндегi халықаралық агенттiктiң (МАГАТЭ) кепiлдiгiнде тұратындығы;
МАГАТЭ ұсынғаннан төмен болмайтын деңгейлердегi физикалық қорғау шараларымен қамтамасыз етiлетiндiгi;
осы талаптардың тек 1-тармағының 1) тармақшасының бесiншi, алтыншы, жетiншi абзацтарында көзделген шарттарда және Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттiгiнiң жазбаша келiсiмi болған кезде керi экспортталатыны (экспортталатыны) немесе алушы елдiң заңды құзырынан берiлетiнi туралы мiндеттемелердi қамтуы тиiс;
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмесi;
2) 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9-санаттарға жатқызылған (ядролық жеткiзушiлер тобы (ЯЖТ) үшiн ғана) жабдықтарды, материалдарды және қосарлы пайдаланудың тиiстi технологияларын экспорттаған (импорттаған) кезде:
ядролық қаруы жоқ елдерге экспорттаған кезде – импорттаушы елдiң түпкi пайдаланушысы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы ресми растаманың түпнұсқасы;
импорттау кезiнде – Қазақстан Республикасындағы түпкi пайдаланушы тарапынан алынатын тауарлардың бейбiт мақсатта пайдаланылуы туралы ресми растаманың түпнұсқасы, сондай-ақ тауар шыққан елдiң құзыреттi органдары берген тауардың шығу тегi туралы сертификаттың көшiрмесi;
растамалар ядролық экспорттың (импорттың) алынған заттары, сондай-ақ олардың негiзiнде немесе оларды пайдалану нәтижесiнде өндiрiлген ядролық және арнайы ядролық емес материалдар, құрылғылар мен жабдықтар:
ядролық қару мен басқа да ядролық жарылғыш құрылғыларды өндiру үшiн немесе қандай да бiр әскери мақсатқа қол жеткiзу үшiн пайдаланылмайтыны;
МАГАТЭ кепiлдiгiнде тұрмаған ядролық отын циклi саласындағы қызметте пайдаланылмайтыны;

1) при экспорте (импорте) ядерных материалов, технологий, установок и оборудования, отнесенных к Категории 0:
при экспорте в страны, не обладающие ядерным оружием – оригинал официального заверения со стороны компетентного государственного органа страны импортера о мирном использовании получаемых товаров;
при импорте – оригинал официального заверения со стороны конечного пользователя в Республике Казахстан о мирном использовании получаемых товаров, а также копию сертификата происхождения товара, выданные компетентными органами страны происхождения;
заверения должны содержать обязательства о том, что полученные предметы ядерного экспорта (импорта), а также произведенные на их основе или в результате их использования ядерные и специальные неядерные материалы, установки и оборудование:
не будут использоваться для производства ядерного оружия и других ядерных взрывных устройств или для достижения какой-либо военной цели;
будут находиться под гарантиями Международного агентства по атомной энергии (МАГАТЭ) в течение всего срока их фактического использования;
будут обеспечены мерами физической защиты на уровнях, не ниже рекомендованных МАГАТЭ;
будут реэкспортироваться (экспортироваться) или передаваться из-под юрисдикции страны-получателя только на условиях, предусмотренных в абзацах пятом, шестом, седьмом подпункта 1) пункта 1 настоящих требований и при наличии письменного согласия Агентства Республики Казахстан по атомной энергии;
копию лицензии на соответствующий вид деятельности в области использования атомной энергии;
2) при экспорте (импорте) оборудования, материалов и соответствующих технологий двойного использования, отнесенных к Категориям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 (только для группы ядерных поставщиков (ГЯП):
при экспорте в страны, не обладающие ядерным оружием – оригинал официального заверения со стороны конечного пользователя страны импортера о мирном использовании получаемых товаров;
при импорте – оригинал официального заверения со стороны конечного пользователя в Республике Казахстан о мирном использовании получаемых товаров, а также копию сертификата происхождения товара, выданные компетентными органами страны происхождения;
заверения должны содержать обязательства о том, что полученные предметы ядерного экспорта (импорта), а также произведенные на их основе или в результате их использования ядерные и специальные неядерные материалы, установки и оборудование:
не будут использоваться для производства ядерного оружия и других ядерных взрывных устройств или для достижения какой-либо военной цели;
не будут использоваться в деятельности в области ядерного топливного цикла, не поставленной под гарантии МАГАТЭ;

осы талаптардың тек 1-тармағының 2) тармақшасының бесiншi, алтыншы абзацтарында көзделген шарттарда және Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттiгiнiң жазбаша келiсiмi болған кезде керi экспортталатыны (экспортталатыны) немесе алушы елдiң заңды құзырынан берiлетiнi туралы мiндеттемелердi қамтуы тиiс;
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмесi;
3) иондаушы сәуле шығару көздерiнiң және изотоптардың, рентгендiк, альфа-, бета-, гамма- немесе нейтрондық сәулеленудi (қосалқы бөлшектердi қоспағанда) пайдалануға негiзделген аппаратураның импорты кезiнде:
тиiстi аумақтағы мемлекеттiк санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарында рәсiмделген тапсырыс-өтiнiмнiң түпнұсқасы;
тауар шыққан елдiң құзыреттi органы берген тауардың шығу тегi сертификатының көшiрмесi немесе тауарды алғаннан кейiн ұсынылғаны туралы кепiлдiк хаты;
иондаушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптарды және қондырғыларды мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi (тек медициналық рентген жабдықтарына ғана);
атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтiң тиiстi түрiн жүзеге асыруға арналған лицензияның көшiрмесi;
4) жарылғыш материалдардың экспорты (импорты) кезiнде (аңшылық оқ-дәрiсiнен басқа):
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесi берген жарылғыш материалдарды сатып алуға (импорт үшiн) рұқсаттың (куәлiктiң) көшiрмесiн;
аумақтық iшкi iстер органы берген жарылғыш материалдарды сатып алуға арналған рұқсаттың көшiрмесiн;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесi берген жарылғыш материалдарды сақтау үшiн қойманы (базистiк, шығыс) пайдалануға арналған рұқсаттың көшiрмесiн;
аумақтық iшкi iстер органы берген жарылғыш материалдарды сақтауға арналған рұқсаттың көшiрмесiн;
жарылғыш материалдарды автомобиль көлiгiмен тасымалдаған жағдайда, аумақтық жол полиция органы рұқсат берген қауiптi жүктердi тасымалдауға көлiк құралына берiлген рұқсаттың, тасымалдауға арналған рұқсаттың және қауiптi жүктердi тасымалдау құқығына арналған лицензияның көшiрмелерiн;
5) азаматтық пиротехникалық бұйымдардың экспорты (импорты) кезiнде:
аумақтық iшкi iстер органы азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сатып алуға (импорттау үшiн) берген лицензияның көшiрмесi;
аумақтық iшкi iстер органы азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтауға берген рұқсаттың көшiрмесi;
өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi органның аумақтық бөлiмшесi берген азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтау үшiн қойманы (базистiк, шығыс) пайдалануға арналған рұқсаттың, куәлiктiң көшiрмесiн;

будут реэкспортироваться (экспортироваться) или передаваться из-под юрисдикции страны–получателя только на условиях, предусмотренных в абзацах пятом, шестом подпункта 2) пункта 1 настоящих требований и при наличии письменного согласия Агентства Республики Казахстан по атомной энергии;
копию лицензии на соответствующий вид деятельности в области использования атомной энергии;
3) при импорте источников ионизирующего излучения и изотопов, аппаратуры, основанной на использовании рентгеновского, альфа-, бета-, гамма- или нейтронного излучений (за исключением запасных частей):
оригинал заказа-заявки, оформленной в органах государственного санитарно-эпидемиологического надзора на соответствующей территории;
копию сертификата происхождения товара, выданного компетентным органом страны происхождения или гарантийное письмо о предоставлении после получения товара;
копию свидетельства о государственной регистрации приборов и установок, генерирующих ионизирующие излучение (только для медицинского оборудования);
копию лицензии на соответствующий вид деятельности в области использования атомной энергии;
4) при экспорте (импорте) взрывчатых материалов (кроме пороха охотничьего):
копии разрешения (свидетельства) на приобретение (для импорта) взрывчатых материалов, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
копии разрешения на приобретение (для импорта) взрывчатых материалов выданного территориальным органом внутренних дел;
копии разрешения (свидетельства) на эксплуатацию склада (базисного, расходного) для хранения взрывчатых материалов, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности;
копии разрешения на хранение взрывчатых материалов выданного территориальным органом внутренних дел;
в случае транспортировки взрывчатых материалов автомобильным транспортом, предоставляются копии разрешения о допуске транспортного средства к перевозке опасных грузов, выданного территориальным органом дорожной полиции, разрешения на перевозку и лицензии на право перевозки опасных грузов;
5) при экспорте (импорте) гражданских пиротехнических изделий:
копию лицензии на приобретение (для импорта) гражданских пиротехнических изделий, выданной территориальным органом внутренних дел;
копию разрешения на хранение гражданских пиротехнических изделий, выданного территориальным органом внутренних дел;
копии разрешения (свидетельства) на эксплуатацию склада (базисного, расходного) для хранения гражданских пиротехнических изделий, выданного территориальным подразделением уполномоченного органа в области промышленной безопасности;

6) 9-санатқа жатқызылған экспорттық бақылауға жататын тауарлардың экспорты (импорты) кезiнде:
экспортталатын өнiмге техникалық ұсыныс (авангардтық жоба) немесе техникалық жоба;
ескертпе: импорттаушы елдiң түпкi пайдаланушысы сертификатының түпнұсқалылығын тексерудi Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi жүзеге асырады.
2. Тауарлардың экспорты мен импорты жөнiндегi қызметтi лицензиялау кезiнде қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптары
1) озон қабатын бұзатын заттардың және оларды құрайтын өнiмдердiң экспорты (импорты) кезiнде:
комиссияның шартының (келiсiмшартының) көшiрмесi немесе тапсырмалар (егер тапсырыс берушi ретiнде делдал әрекет етсе);
сәйкестiктi растау жөнiндегi орган берген сәйкестiк сертификаты немесе сәйкестiктi бағалау саласында аккредиттеу туралы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен аккредиттелген зертхана (орталық) хаттамасы;
сақтандыру полисiнiң көшiрмесi;
рециклир озон қабатын бұзатын заттардың экспорты (импорты) жағдайында – көрсетiлген фактiнi, сондай-ақ оларды одан әрi регенерацияау ниетiн растайтын құжат;
2) өсiмдiктердi қорғау құралдарының (пестицидтердiң (улы химикаттардың) импорты кезiнде:
пестицидтердi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырған) өндiруге (формуляциялауға) және/немесе сатуға арналған лицензияның көшiрмесi;
жер учаскелерiне құқық белгiлейтiн құжаттардың (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқалары берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) көшiрмелерi мен жер учаскелерiн химиялық өңдеуге қажеттi пестицидтер санының есептеулерi (егер өтiнiм берушi пестицидтердi сату үшiн емес өзiнiң меншiк құқығындағы немесе жер пайдалану құқығындағы жер учаскесiнде қолдану үшiн әкелген жағдайда);
пестицидтi тiркеушi фирма мен дистрибьютор компанияның арасындағы лицензиялық келiсiмнiң көшiрмесi (салыстырып тексеру үшiн түпнұсқасы берiлмеген жағдайда нотариалды куәландырылған) немесе тiркеушi фирмадан сатушының ресми дистрибьюторлығы туралы растау хаты (егер өтiнiм берушi пестицидтердi дистрибьютор-компаниядан әкелетiн жағдайда);
3) қауiптi қалдықтардың экспорты (импорты) кезiнде:
өндiрiстiк базаға мемлекеттiк экологиялық сараптаманың қорытындысы;
Базель конвенциясына сәйкес аумағына қалдықтар әкелiнетiн мемлекеттiң қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органының келiсiмi;
егер тапсырыс берушi делдал болып әрекет етсе, экспорттаушы мен өндiрушiнiң немесе импорттаушы мен тауарды тұтынушы арасындағы келiсiмшарттың (шарттың) көшiрмесi;
тасымалдауға арналған келiсiмшарттың (шарттың) және осы қалдықтарды қолданудың экологиялық қауiпсiздiгi айтылған қалдықтарды жоюға жауапты экспорттаушы мен тұлғаның арасындағы келiсiмшарттың көшiрмесi;
Базель конвенциясының талаптарына сәйкес қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 данада);
Базель конвенциясының талаптарына сәйкес қалдықтарды тасымалдау туралы құжат;
әкелiнетiн қалдықтарды қолдану үшiн техникалық (технологиялық) мүмкiндiктер туралы ақпарат;
Базель конвенциясына сәйкес қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау кезiнде қауiптi жүктердi тасымалдауды сақтандыруды растайтын құжаттың көшiрмесi;
қалдықтарды қолдану бойынша қызмет түрiн iске асыру үшiн лицензияның көшiрмесi;

6) при экспорте (импорте) товаров, подлежащей экспортному контролю отнесенных к Категории 9:
техническое предложение (аванпроект) или технический проект на экспортируемую продукцию;
примечание: * проверка подлинности сертификата конечного пользователя страны-импортера осуществляется Министерством иностранных дел Республики Казахстан.
2. Квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании деятельности по экспорту и импорту товаров:
1) при экспорте (импорте) озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции:
копию договора (контракта) комиссии или поручения (в случае, если в качестве заказчика выступает посредник);
сертификат соответствия, выданный органом по подтверждению соответствии или протокол испытания лабораторией (центром), аккредитованных в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан об аккредитации в области оценки соответствия;
копию страхового полиса;
в случае экспорта (импорта) рециклированных озоноразрушающих веществ – документ, подтверждающий указанный факт, а также намерения по их дальнейшей регенерации;
2) при импорте средств защиты растений (пестицидов (ядохимикатов):
копию лицензии на производство (формуляцию) и/или реализацию пестицидов (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки);
копии правоустанавливающих документов на земельные участки (нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригиналов для сверки) и расчеты количества пестицидов, необходимых для химической обработки земельных участков (в случае, если услугополучатель ввозит пестициды не для реализации, а для применения на земельных участках, принадлежащих ему на праве собственности или праве землепользования);
копию лицензионного соглашения между фирмой-регистрантом пестицида и компанией-дистрибьютором (нотариально засвидетельствованную в случае непредставления оригинала для сверки) или письмо-подтверждение от фирмы-регистранта об официальном дистрибьюторстве продавца (в случае, если услугополучатель ввозит пестициды от компании-дистрибьютора);
3) при экспорте (импорте) опасных отходов:
заключение государственной экологической экспертизы на производственную базу;
согласие уполномоченного органа в области охраны окружающей среды государства, на территорию которого ввозятся отходы, в соответствии с Базельской конвенции;
копию контракта (договора) между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара в случае, если услугополучатель выступает посредником;
копии контракта (договора) на перевозку и контракта между экспортером и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
уведомление о трансграничной перевозке отходов (в 3 экземплярах) в соответствии с требованиями Базельской конвенции;
документ о перевозке отходов в соответствии с требованиями Базельской конвенции;
информацию о наличии технических (технологических) возможностей для использования ввозимых отходов;
копию документа, подтверждающего страхование перевозки опасных грузов при трансграничной перевозке отходов в соответствии с Базельской конвенции;
копию лицензии на осуществления вида деятельности по использованию отходов;

4) минералогия, палеонтология бойынша коллекциялық материалдардың, қазып алынатын жануарлардың сүйектерiнiң экспорты (импорты) кезiнде өтiнiм берушi тауарды өндiру және иеленудiң заңдылығын куәландыратын қосымша құжаттар ұсынады;
5) жануарлар немесе өсiмдiк тектi тауарлардың экспорты кезiнде өтiнiм берушi тауарды дайындау, жинау, өндiру немесе аулау заңдылығын куәландыратын қосымша құжаттар ұсынады.
балық және басқа да су жануарларының экспорты кезiнде – аулану орны жөнiнде анықтама, әкетiлетiн өнiмдi алғандығын растайтын құжаттар (сатып алу - сату шарты, түбiртек, жүкқұжат, төлем тапсырмасы);
6) Қазақстан Республикасының қызыл кiтабына енгiзiлген сирек кездесетiн және құрып кету қаупi бар түрлерге жататын жабайы жануарлар мен жабайы өсетiн өсiмдiктердiң, олардың бөлiктерi және (немесе) дериваттарының экспорты кезiнде өтiнiм берушi жабайы жануарлар мен жабайы өсетiн өсiмдiктердi дайындау, жинау, өндiру немесе аулау заңдылығын куәландыратын қосымша құжаттар ұсынады.
балық және басқа да су жануарларының экспорты кезiнде – аулану орны жөнiнде анықтама, әкетiлетiн өнiмдi алғандығын растайтын құжаттар (сатып алу - сату шарты, түбiртек, жүкқұжат, төлем тапсырмасы);
7) минералды шикiзаттың экспорты кезiнде өтiнiм берушi тауарды өндiру және иемденудiң заңдылығын куәландыратын қосымша құжаттар ұсынады.
8) улы заттардың, пестицидтердiң (улы химикаттардың) экспорты (импорты) кезiнде:
химиялық өнiмнiң қауiпсiздiк паспорты;
сақтандыру полисiнiң көшiрмесi;
сақтауға арналған қойманың санитарлық-эпидемиологиялық қорытындысы;
сақтау қоймаларының жаңаларын салу немесе оларды қайта жаңарту кезiнде мемлекеттiк экологиялық сараптаманың оң қорытындысы;
егер өтiнiм берушi ретiнде делдал әрекет еткен жағдайда, қалдықтарды, оның iшiнде пайдаланылған өнiм ыдыстарын кәдеге жаратуға, сақтауға және көмуге кәсiпорынмен жасалған шарт ұсынылады және тауарды кейiннен тұтынушыларға сату үшiн келiсiмшарттарда (шарттарда) пайдаланылған өнiмнiң ыдысын мiндеттi түрде қайтаруды көздеу қажет;
келiсiмшарттарда (шарттарда) өсiмдiктердi қорғаудың химиялық құралдарының, химиялық (уытты) заттар мен өнеркәсiп қалдықтарының импорты кезiнде ақаулы тауарларды экспорттаушыға қайтару тәртiбiн көздеу қажет;
9) азаматтық мәндегi радиоэлектронды құралдар және (немесе) жоғары жиiлiктi құрылғылардың, оның iшiнде орнатылған не басқа тауарлардың құрамына кiретiн тауарлардың импорты кезiнде:
әкелiнетiн радиоэлектронды құралдар және (немесе) жоғары жиiлiктi құрылғылар (бұдан әрi – РЭҚ және ЖЖҚ) туралы деректер – атауы, типi, моделi, өндiрушi мемлекет, техникалық сипаттамалары (радиожиiлiктiң белдiктерi, жиiлiк торының қадамы, таратқыш қуаттылығы, радиодабыл модуляциясының типi немесе түрi);
РЭҚ құрамында шифрлау (криптографиялық) құралдардың болуы (болмауы) туралы ақпарат;
әрбiр РЭҚ және ЖЖҚ түрлерi үшiн Кеден одағына қатысушы мемлекеттер белгiлеген үлгiдегi сертификат берген органның мөр таңбасымен расталған сәйкестiк сертификатының көшiрмесi (сәйкестiктi растау), егер мұндай құжаттың болуы Кеден одағына қатысушы мемлекеттердiң заңнамаларында қарастырылған болса;

4) при экспорте коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных дополнительно услугополучатель представляет документы, удостоверяющие законность добычи и владения товаром;
5) при экспорте товаров животного или растительного происхождения дополнительно услугополучатель представляет документы, удостоверяющие законность заготовки, сбора, добычи или отлова товара;
в случае экспорта рыб и других водных животных – справка о происхождении вылова, документы подтверждающие приобретение вывозимой продукции (договор купли-продажи, чек, накладная, платежное поручение);
6) при экспорте диких животных и дикорастущих растений, относящихся к видам, включенным в красную книгу Республики Казахстан, их частей и (или) дериватов дополнительно услугополучатель представляет документы, удостоверяющие законность заготовки, сбора, добычи или отлова диких животных и дикорастущих растений;
в случае экспорта рыб и других водных животных – справка о происхождении вылова, документы подтверждающие приобретение вывозимой продукции (договор купли-продажи, чек, накладная, платежное поручение);
7) при экспорте минерального сырья дополнительно услугополучатель представляет документы, удостоверяющие законность добычи и владения товаром;
8) при экспорте (импорте) ядовитых веществ, пестицидов (ядохимикатов):
паспорт безопасности химической продукции;
копию страхового полиса;
санитарно-эпидемиологическое заключение на склад для хранения;
положительное заключение государственной экологической экспертизы при строительстве новых или реконструкции складов хранения;
в случае, если в качестве услугополучателя выступает посредник, представляется договор с предприятием на утилизацию, хранение и захоронение отходов, в том числе тары из-под использованной продукции и в дальнейшей реализации товара потребителям необходимо в контрактах (договорах) предусмотреть обязательный возврат тары из–под использованной продукции;
в контрактах (договорах) необходимо предусмотреть порядок возврата экспортеру бракованных товаров при импорте химических средств защиты растений, химических (токсичных) веществ и промышленных отходов;
9) при импорте радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров:
данные о ввозимых радиоэлектронных средств и (или) высокочастотных устройств (далее – РЭС и ВЧУ) – наименовании, типе, модели, стране–изготовителе, технических характеристиках (полоса радиочастот, шаг сетки частот, мощность передатчика, тип или вид модуляции радиосигнала);
информацию о наличии (отсутствии) в составе РЭС шифровальных (криптографических) средств;
копию сертификата соответствия (подтверждения соответствия), установленного государством-участником таможенного союза образца, для каждого вида РЭС и ВЧУ, заверенная оттиском печати органа, выдавшего сертификат, если наличие такого документа предусмотрено законодательством государства-участника таможенного союза;

10) жедел iздестiру iс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерiн, қолданбалы бағдарламалардың пакеттерiн қоса алғанда), олардың нормативтiк-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезiнде:
экспортталатын (импортталатын) тауардың ұлттық қауiпсiздiк органдарының уәкiлеттi бөлiмшесi немесе аумақтық бөлiмшелерi берген жедел iздестiру iс-шараларын жүргiзуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу мәнiне техникалық зерттеу жөнiндегi қорытынды;
11) шифровалды (криптографиялық) құралдардың (олардың жинақтауыштарын және қосалқы бөлшектерiн қоса алғанда), олардың нормативтiк-техникалық құжаттамасының (конструкторлық және пайдалану құжаттамасын қоса алғанда) экспорты (импорты) кезiнде:
ұлттық қауiпсiздiк органының уәкiлеттi бөлiмшесi немесе аумақтық бөлiмшелерiмен берiлген экспортталатын (импортталатын) тауарды ақпаратты криптографиялық қорғауға жатқызу мәнiне арналған техникалық зерттеу жөнiндегi қорытынды;
12) мәдени құндылықтардың, ұлттық мұрағат қорларының құжаттары мен мұрағат құжаттарының түпнұсқаларының экспорты (импорты) кезiнде:
әкелiнетiн мәдени құндылықтардың (мұрағат құжаттарының) тiзiмi (тiзiмдемесi) екi данада;
әрбiр әкетiлетiн мәдени құндылықтардың барынша сипатты кескiндi 10х15 см өлшемiндегi екi фотосуретiн немесе әкетiлетiн мұрағат құжатының екi көшiрмесi, ал қажет болған жағдайда – мәдени құндылықтың (мұрағат құжатының) өзiн;
мәдени құндылыққа (мұрағат құжатына) меншiк құқығын растайтын құжат;
13) адамның мүшелерi және (немесе) тiндерi, қаны және оның компоненттерiнiң экспорты (импорты) кезiнде өтiнiм берушi адамның мүшелерi және (немесе) тiндерi, қаны және оның компоненттерiн әкелу немесе әкету мүмкiндiктерi туралы шешiм қабылдауға уәкiлеттi үшiншi елдердiң мемлекеттiк органдарының рұқсатын қосымша ұсынады;
14) азаматтық және қызметтiк қару мен патрондардың экспорты (импорты) кезiнде:
iшкi iстер органы берген қару мен оның патрондарын сатып алуға (импорттау үшiн) лицензияның көшiрмелерi;
азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының сәйкестiгiн растау (егер қару Мемлекеттiк кадастрға енгiзiлген жағдайда) бойынша жұмыстарды атқару үшiн белгiленген тәртiпте аккредиттелген заңды тұлға берген сәйкестiк сертификатының көшiрмесi;
қару мен пайдаланылатын патрондардың атауы мен моделiнiң белгiсi (патрондардың үлгiсi) туралы ақпаратты, негiзгi техникалық көрсеткiштерiн, қаруды дайындаушы елдiң және фирманың атауы, оның түрлi-түстi фотосуретi (егер қару кадастрға енгiзiлмеген жағдайда);
алушы заңды тұлғаға қару мен оның патрондары әкетiлетiн шетел мемлекетiнiң уәкiлеттi мемлекеттiк iшкi iстер органы қару мен оның патрондарын сатып алуға және әкелуге (экспортқа берiлетiн лицензияға арналған өтiнiш келiсiлген кезде) берген рұқсаттардың (лицензиялардың) көшiрмелерi;

10) при экспорте (импорте) специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий (включая комплектующие и запасные части к ним, пакеты прикладных программ), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную):
заключение по техническому исследованию на предмет отнесения экспортируемого (импортируемого) товара к специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий, выданного уполномоченным подразделением или территориальными подразделениями органа национальной безопасности;
11) при экспорте (импорте) шифровальных (криптографических) средств (включая комплектующие и запасные части к ним), нормативно-технической документации к ним (включая конструкторскую и эксплуатационную):
заключение по техническому исследованию на предмет отнесения экспортируемого (импортируемого) товара к средствам криптографической защиты информации, выданного уполномоченным подразделением или территориальными подразделениями органа национальной безопасности;
12) при экспорте (импорте) культурных ценностей, документов национальных архивных фондов и оригиналов архивных документов:
список (опись) вывозимых культурных ценностей (архивных документов) в двух экземплярах;
две фотографии размером 10х15 см наиболее характерной проекции каждой вывозимой культурной ценности или две копии вывозимого архивного документа, а при необходимости – саму культурную ценность (архивный документ);
документ, подтверждающий право собственности культурной ценности (архивного документа);
13) при экспорте (импорте) органов и (или) тканей человека, крови и ее компонентов) дополнительно услугополучатель представляет разрешения государственных органов третьих стран, уполномоченных принимать решение о возможности ввоза или вывоза органов и (или) тканей человека, крови и ее компонентов;
14) при экспорте (импорте) гражданского и служебного оружия и патронов:
копии лицензии на приобретение (для импорта) оружия и патронов к нему, выданной органом внутренних дел;
копию сертификата соответствия, выданного юридическим лицом, аккредитованным в установленном порядке для выполнения работ по подтверждению соответствия (в случае если оружие внесено в Государственный кадастр) гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
информацию о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-изготовителя оружия, его цветная фотография (в случае если оружие не внесено в кадастр);
копии разрешений (лицензий) на приобретение и ввоз оружия и патронов к нему, выданные юридическому лицу-получателю уполномоченным государственным органом внутренних дел иностранного государства, куда вывозится оружие и патроны к нему (при согласовании заявления на лицензию на экспорт);

15) отын-энергетикалық және минералды шикiзат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпарат экспорты кезiнде өтiнiм берушi жер қойнауы жөнiндегi ақпаратты алу заңдылығын куәландыратын құжаттар ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге
рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсетуге өтiнiштер мен мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижелерiн беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО);
"электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілгін сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – өнімді Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат.
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, түскі асқа үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.

15) при экспорте информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья услугополучатель представляет документы, удостоверяющие законность получения информации о недрах.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"
Выдача разрешения на переработку продукции вне территории
Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через канцелярию услугодателя;
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – разрешение на переработку продукции вне территории Республики Казахстан.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

2) ХҚО-ның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз ("электронды" кезек тәртiбiмен) жүзеге асырылады.
3) порталдың – тәулiк бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес рұқсат алуға белгiленген үлгiдегi өтiнiш;
заңды тұлға үшiн – заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң* немесе анықтаманың нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
ескертпе: * "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады.
жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжат;
дара кәсiпкер үшiн – көрсетілетін қызмет алушыны дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;
салыстыра тексеру үшiн түпнұсқаны бере отырып, өнiмдi өңдеуге арналған шарттың (келiсiмшарттың) көшiрмесi;
салыстыра тексеру үшiн түпнұсқаны бере отырып, "Тауарларды кедендiк аумақта/аумақтан тыс қайта өңдеудiң және iшкi тұтыну үшiн қайта өңдеудiң шарттары туралы құжаттың нысанын және оны беру, оған өзгерiстер немесе толықтырулар енгiзу, сондай-ақ оны керi қайтарып алу (жою) қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 73 қаулысына сәйкес тиiстi құзыреттi уәкiлеттi мемлекеттiк органның тауарларды аумақтан тыс жерде және iшкi тұтыну үшiн өңдеу шарттары туралы құжаттың көшiрмесi. Егер өңдеу мақсаты жөндеу болып табылса, көрсетiлген құжатты ұсыну талап етiлмейдi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат алу үшiн құжат туралы мәлiметтер нысаны.
2) ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
заңды тұлға үшiн – заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң* немесе анықтаманың нотариалды куәландырылған көшiрмесi;
ескертпе: *"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңды тұлғаларды мемлекеттiк тiркеу және филиалдар мен өкiлдiктердi есептiк тiркеу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлгенге дейiн берiлген заңды тұлғаны (филиалды, өкiлдiктi) мемлекеттiк (есептiк) тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк заңды тұлғаның қызметi тоқтатылғанға дейiн жарамды болып табылады.
жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжат;
дара кәсiпкер үшiн – көрсетілетін қызмет алушыны дара кәсiпкер ретiнде мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк;
салыстыра тексеру үшiн түпнұсқаны бере отырып, өнiмдi өңдеуге арналған шарттың (келiсiмшарттың) көшiрмесi;
салыстыра тексеру үшiн түпнұсқаны бере отырып, "Тауарларды кедендiк аумақта/аумақтан тыс қайта өңдеудiң және iшкi тұтыну үшiн қайта өңдеудiң шарттары туралы құжаттың нысанын және оны беру, оған өзгерiстер немесе толықтырулар енгiзу, сондай-ақ оны керi қайтарып алу (жою) қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 73 қаулысына сәйкес тиiстi құзыреттi уәкiлеттi мемлекеттiк органның тауарларды аумақтан тыс жерде және iшкi тұтыну үшiн өңдеу шарттары туралы құжаттың көшiрмесi. Егер өңдеу мақсаты жөндеу болып табылса, көрсетiлген құжатты ұсыну талап етiлмейдi;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат алу үшiн құжат туралы мәлiметтер нысаны.
ХҚО қызметкерi көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, оларды ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрi – ЭЦҚ) куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
Жеке басты куәландыратын туралы, лицензия туралы, заңды тұлғаны, дара кәсiпкерді мемлекеттiк тiркеу туралы құжаттар мәлiметтерді көрсетiлетiн қызметтi берушi және ХҚО-ның қызметкерi өздігінен портал арқылы немесе мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкiлеттi тұлғалардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкерi осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат бередi.

2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 без перерыва. Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление установленного образца на получение разрешения согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально заверенные копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
свидетельство о государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
копия договора (контракта) на переработку продукции с предоставлением оригинала для сверки;
копия документа об условиях переработки товаров вне территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 73 "Об утверждении формы и Правил выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления, внесения в него изменений или дополнений, а также его отзыва (аннулирования)" с предоставлением оригинала для сверки. Представление указанного документа не требуется, если целью переработки является ремонт;
форма сведений о документе для получения разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
2) в ЦОН:
заявление установленного образца на получение разрешения согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально заверенные копия свидетельства* или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица – для юридического лица;
примечание: * свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное до введения в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств", является действительным до прекращения деятельности юридического лица;
документ, удостоверяющий личность – для физического лица;
свидетельство о государственной регистрации услугополучателя в качестве индивидуального предпринимателя – для индивидуального предпринимателя;
копия договора (контракта) на переработку продукции с предоставлением оригинала для сверки;
копия документа об условиях переработки товаров вне территории и для внутреннего потребления соответствующего компетентного уполномоченного государственного органа в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 73 "Об утверждении формы и Правил выдачи документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории и переработки для внутреннего потребления, внесения в него изменений или дополнений, а также его отзыва (аннулирования)" с предоставлением оригинала для сверки. Представление указанного документа не требуется, если целью переработки является ремонт;
форма сведений о документе для получения разрешения на переработку продукции вне территории Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Работник ЦОНа, не позднее одного рабочего дня со дня приема документов услугополучателя, направляет их услугодателю в виде электронных копий документов, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника ЦОН.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель и работник ЦОНа самостоятельно получают из соответствующих государственных информационных систем посредством портала или через информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.

1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге (қолма-қол не пошта байланысы арқылы) – құжаттар топтамасын қабылдау күнiн және уақытын көрсете отырып, оның көшiрмесiндегі көрсетiлетiн қызметтi берушiнің кеңсесiнде тiркелгенi туралы белгi өтініштің қағаз тасығышта қабылданғанын растау болып табылады;
2) ХҚО-ға жүгiнген кезде:
құжатты қабылдау нөмірін және күнін;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрін;
қоса беріліген құжаттардың саны мен атауын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақыты) және құжаттарды беру орнын;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын;
көрсетiлетiн қызметтi алушының тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректерiн көрсете отырып, тиiстi құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат;
3) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетiнде" мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң нәтижелерiн алу күнiн көрсете отырып, мемлекеттiк қызметтi көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттiк органдардың, сондай-ақ көрсетiлетiн қызметті
берушiлердiң және (немесе) олардың лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерiнiң шешiмдерiне, әрекетiне (әрекетсiздiгiне)
шағымдану тәртiбi
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, сондай-ақ көрсетiлетiн қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану:
1) шағым осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайы бойынша көрсетiлетiн қызметтi беруші басшысының атына не 010000, Астана қаласы, Қабанбай батыр даңғылы, 32/1, "Транспорт Тауэр" ғимараты, № 2117 кабинет мекенжай бойынша Министрлік басшылығының атына беріледі, телефоны: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қабылдап алған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
2) ХҚО қызметкерінің әрекетiн (әрекетсiздiгiне) шағым ХҚО-ның www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша ХҚО басшысының атына жіберіледі.
ХҚО-ның кеңсесінде қолма-қол, сол сияқты пошта арқылы келіп түскен шағымды қабылдауды растау оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасында немесе шағымға ілеспе хатта ұсынылады) болып табылады. Тіркелгеннен кейін шағым жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шараларды қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің немесе ХҚО атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасаудың тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды көрсетiлетiн қызметтi алушыға портал арқылы "жеке кабинеттен" жiберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетiмдi болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішін өңдеу (жеткiзу, тiркеу, орындау, туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағым жасай алады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) в ЦОН – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
3) через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг:
1) жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Кабанбай батыра, 32/1, здание "Транспорт Тауэр", кабинет № 2117, телефон: 8 (7172) 24-04-75, 29-08-48.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер;
2) жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе ЦОНа: www.con.gov.kz;
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства или ЦОНа подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін
қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайына барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Өнiмдi Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге
РҰҚСАТ БЕРУГЕ ӨТIНIШ
1. РҰҚСАТ №
2. Көрсетілетін қызметті алушы, оның заңды (iс жүзiндегi) мекенжайы, телефоны, БСН/ЖСН
3. Өңдеушi, оның заңды (iс жүзiндегi) мекенжайы, телефоны
4. Межелі елi
5. Қолданылу мерзiмi
6. Өңдеу сипаты
7. Кеден органы
8. Өнiмнiң атауы және тауардың толық сипаттамасы
9. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
10. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
11. Өлшем бiрлiгi
12. Саны
13. Жалпы құны (мың)
14. Өңдеу өнiмдерiнiң атауы және тауардың толық сипаттамасы
15. Тауардың СЭҚ ТН бойынша коды
16. Тауардың бақылау тiзiмдерi бойынша коды
17. Өлшем бiрлiгi
18. Саны
19. Жалпы құны (мың)
20. Рұқсат сұрау үшiн негiз (өңдеу шартының (келiсiмшартының) нөмiрi және күнi)
21. Келiсiлдi
22. Көрсетілетін қызметті алушыдан
Т.А.Ә.
Лауазымы
қолы, МО күнi
23. Көрсетілетін қызметті беруші Өтiнiш 20__жылғы "__" _________ қарауға қабылданды
24. Рұқсат берудің ерекше шарттары
"Өнiмдi Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Өнiмдi Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде өңдеуге
рұқсат алуға арналған құжат туралы мәлiметтер нысаны

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Услугополучателям, у которых в связи с состоянием здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги";
ЦОНа – www.con.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на переработку продукции
вне территории Республики Казахстан"
ЗАЯВЛЕНИЕ НА РАЗРЕШЕНИЕ
на переработку продукции вне территории
Республики Казахстан
1. РАЗРЕШЕНИЕ N
2. Услугополучатель, его юридический (фактический) адрес, телефон, БИН/ИИН
3. Переработчик, его юридический (фактический) адрес, телефон
4. Страна назначения
5. Срок действия
6. Характер переработки
7. Таможенный орган
8. Наименование продукции и полная характеристика товара
9. Код товара по
ТН ВЭД
10. Код товара по контрольным
спискам
11. Ед. измерения
12. Количество
13. Общая стоимость (в тысячах)
14. Наименование
продуктов переработки
и полная
характеристика товара
15. Код товара по ТН ВЭД
16. Код товара по контрольным спискам
17. Ед. измерения
18. Количество
19. Общая стоимость (в тысячах)
20. Основание для запроса разрешения (дата и номер договора (контракта) на переработку)
21. Согласовано
22. От услугополучателя
Ф.И.О.
должность
подпись, МП дата
23. Услугодатель
Заявление принято к рассмотрению
"____"_________________20___г.
24. Особые условия разрешения
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории
Республики Казахстан"
Форма сведений
о документе для получения разрешения на переработку продукции
вне территории Республики Казахстан

1. Егер қызмет мәнi iшкi нарықта өндiру, сату (өткiзу) немесе
пайдалану лицензия негiзiнде жүзеге асырылатын өнiм болып табылса,
қызметтiң белгiлi бiр түрлерiн жүзеге асыруға арналған лицензия:
1) лицензияның атауы _________________________________________;
2) лицензияның нөмiрi ________________________________________;
3) лицензияны беру күнi (жылы/күнi/айы) ______________________;
4) лицензия берген мемлекеттiк орган _________________________.
"Өнiмдi Қазақстан Республикасының
аумағынан тыс жерде өңдеуге рұқсат
беру" мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
бар болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
______________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК
филиалының №__ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас
тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _____________
Телефоны ______________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ ж. "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi пайдаланушының сертификатын)
беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi пайдаланушының сертификатын) беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттiк қызметті Министрлiктің Өнеркәсiп комитетi (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетедi.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсетуге өтiнiштер мен мемлекеттiк көрсетілетін қызмет көрсету нәтижелерiн беру:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрi – ХҚО);
"электрондық үкiметтiң" www.egov.kz веб-порталы немесе "Е–лицензиялау" www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.

1. Лицензия на осуществление определенных видов деятельности, если предметом деятельности является продукция производства, продажа (реализация) или использование которых на внутреннем рынке осуществляется на основании лицензии:
1) название лицензии _________________________________________;
2) номер лицензии ____________________________________________;
3) дата выдачи лицензии (число/месяц/год) ____________________;
4) государственный орган выдавший лицензию ___________________.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на переработку
продукции вне территории Республики Казахстан"
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"
Выдача гарантийного обязательства
(сертификата конечного пользователя)"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя)" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом промышленности Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется:
через канцелярию услугодателя;
через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е–лицензирование": www.elicense.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбi
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттар топтамасы тапсырылған, сондай-ақ порталға өтініш берілгін сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күн;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрiнде.
6. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесi – кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi пайдаланушының сертификаты).
Мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiн ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрiнде.
7. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті алушы) тегiн көрсетiледi.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiнен басқа, дүйсенбiден бастап жұма аралығында, түскі асқа үзіліспен сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
2) ХҚО-ның – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, дүйсенбiден бастап сенбіні қоса алғанда, белгіленген жұмыс кестесiне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетiлген қызмет көрсетусіз ("электронды" кезек тәртiбiмен) жүзеге асырылады.
3) порталдың – тәулiк бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетiлетiн қызметтi алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) жүгінуі кезінде мемлекеттiк көрсетілетін қызметті көрсетуге қажеттi құжаттар тiзбесi:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш; көрсетілетін
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес импорттаушының (түпкi пайдаланушының) кепiлдiк мiндеттемесi;
сәйкестендiру үшiн түпнұсқаны бере отырып, экспорттаушымен жасалған тиiстi мәмiленi растайтын құжат көшiрмесi;
сәйкестендiру үшiн түпнұсқаны бере отырып, өтiнiм берушi ретiнде делдал шығатын болса импорттаушы мен түпкi пайдаланушы арасындағы шарт (келiсiмшарт) көшiрмесi.
Кепілдік міндеттемені (түпкі пайдаланушының сертификатын) алғаннан кейін келісімшартқа өзгерістер немесе толықтырулар енгізілген жағдайда, импорттаушы 5 жұмыс күні ішінде уәкілетті органды бұл туралы жазбаша хабардар етеді. Кепілдік міндеттеме (түпкі пайдаланушының сертификаты) келісімшартқа енгізілген өнімнің мөлшері мен номенклатурасына тәуелсіз бір мәмілеге беріледі.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9-00 до 18-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы с 9–00 до 20–00 без перерыва. Прием осуществляется в порядке (электронной) очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
гарантийное обязательство импортера (конечного пользователя) согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего соответствующую сделку с экспортером с предоставлением оригинала для идентификации;
копия договора (контракта) между импортером и конечным пользователем, если в качестве услугополучателя выступает посредник с предоставлением оригинала для идентификации.
В случае внесения изменения или дополнения в контракт после получения гарантийного обязательства (сертификата конечного пользователя), импортер в течение 5 рабочих дней письменно информирует об этом услугодателя. Гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя) выдается на одну сделку независимо от количества и номенклатуры продукции, включенных в контракт;

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін
қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайына барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi
пайдаланушының сертификатын) беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
______________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
______________________________________________
(мемлекеттiк қызметтi алушының толық атауы)
Мекенжайы: ___________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше,
үйдiң №, телефон)
Көрсетілетін қызметті алушының деректемелерi ________________________
(ЗТ/ДТ мемлекеттiк тiркеу
туралы куәлiк №, БСН, ЖСН)
Кепiлдiк мiндеттеменi (түпкi пайдаланушының сертификатын) алуға
ӨТIНIШ
"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шiлдедегi Қазақстан
Республикасының Заңына және "Импорттаушылардың (түпкi
пайдаланушылардың) кепiлдiк мiндеттемелерiн ресiмдеу және олардың
орындалуын тексеру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2008 жылғы 12 наурыздағы № 244 қаулысына сәйкес кепiлдiк
мiндеттеменi (түпкi пайдаланушының сертификатын) берудi сұраймыз.
Басшы ____________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты)
"Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi
пайдаланушының сертификатын) беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесі
СЕРТИФИКАТ №

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Услугополучателям, у которых в связи с состоянием здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги";
ЦОНа – www.con.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт- центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача гарантийного обязательства
(сертификата конечного пользователя)"
В ______________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ______________________________________
(полное наименование услугополучателя)
Адрес __________________________________
(индекс, город, район, область, улица,
№ дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя ______________________
(№ свидетельства о гос. регистрации ЮЛ/ИП, БИН,
ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение гарантийного
обязательства
(
сертификат конечного пользователя)
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2008 года № 244 "Об утверждении Правил оформления гарантийных обязательств импортеров (конечных пользователей) и проверок их исполнения" просим выдать гарантийное обязательство (сертификат конечного пользователя).
Руководитель __________________ ____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача гарантийного обязательствам
(сертификата конечного пользователя)"
Гарантийное обязательство импортера
(
конечного пользователя)
СЕРТИФИКАТ №

1. Импорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны
2. Импорттаушы ел
3. Экспорттаушы (заңды және нақты мекенжайы, телефоны)
4. Экспорттаушы ел
5. Түпкі пайдаланушы (мекенжайы, телефоны және қызмет саласы)
6. Алынған лицензиялар туралы ақпарат
7. Өнімді орналастыру және (немесе) пайдалану орны
8. Өнімді түпкі пайдалану
9. Тауардың атауы мен толық сипаттамасы
10. Тауардың КО СЭҚ ТН бойынша коды
11. Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
12. Сертификатты сұрату үшін негіздеме (келісімшарт немесе шарт, № мен қол қойылған күні)
13. Өлшем бірлігі
14. Саны
15. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген өнімді Қазақстан Республикасына импорттауға міндеттенеді. Импорттаушы (түпкі пайдаланушы) 9-тармақта көрсетілген өнімді 8-тармақта көрсетілген мақсатта пайдалануға, оны Қазақстан Республикасының аумағындағы шаруашылық қызметтің басқа субъектісіне бермеуге және Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органының рұқсатынсыз кері экспорттамауға міндеттенеді.

1. Импортер (юридический и
фактический адреса, телефон)
2. Страна импортера
3. Экспортер (юридический и фактический адреса, телефон)
4. Страна экспортера
5. Конечный пользователь (адрес, телефон и область деятельности)
6. Информация о полученных лицензиях
7. Место установки и (или) использования продукции
8. Конечное использование продукции
9. Наименование и полная характеристика товара
10. Код товара по ТН ВЭД ТС
11. Код товара по контрольным спискам
12. Основание для запроса сертификата (контракт или договор, № и дата подписания)
13. Единица измерения
14. Количество
15. Импортер (конечный пользователь) обязуется импортировать продукцию,
указанную в пункте 9, в Республику Казахстан. Импортер (конечный пользователь)
обязуется использовать продукцию, указанную в пункте 9, в целях, указанных в
пункте 8, не передавать ее другому субъекту хозяйственной деятельности на
территории Республики Казахстан и не реэкспортировать без разрешения
уполномоченного государственного органа Республики Казахстан по экспортному контролю

16. Қазақстан Республикасының экспорттық бақылау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органы
Т.А.Ә. Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
17. Импорттаушы
Т.А.Ә. Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
18. Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә. Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
Сыртқы жағы
Импорттаушының (түпкі пайдаланушының) кепілдік міндеттемесіне
қосымша
Р/с
Өнімнің атауы мен толық сипаттамасы
Тауардың КО СЭҚ ТН бойынша коды
Тауардың бақылау тізімдері бойынша коды
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Барлығы парақ
Парақ №
Импорттаушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
Түпкі пайдаланушы
Т.А.Ә.
Лауазымы
Қолы, М.О.
Күні
"Кепiлдiк мiндеттеме (түпкiлiктi
пайдаланушының сертификатын) беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты,
бар болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
______________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;
2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас
тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ____________
Телефоны _____________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ ж. "___" __________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысымен
бекiтiлген
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін
қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге
жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет
стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу туралы қорытынды беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі (бұдан әрi – Министрлік) әзірледі.

16. Уполномоченный государственный орган Республики Казахстан по экспортному контролю
Ф. И. О. Должность
Подпись, МП
Дата
17. Импортер
Ф. И. О. Должность
Подпись, МП
Дата
18. Конечный пользователь
Ф. И. О. Должность
Подпись, МП
Дата
Оборотная сторона
Приложение к гарантийному обязательству импортера
(конечного пользователя)
п/п
Наименование и полная характеристика продукции
КОД ТН ВЭД ТС
Код продукции по контрольным спискам
Количество
Единица
измерения
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
4.
5.
Всего листов Лист №
Импортер
Ф.И.О. Должность
Подпись, МП
Дата
Конечный пользователь
Ф.И.О. Должность
Подпись, МП
Дата
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача гарантийного обязательства
(сертификата конечного пользователя)"
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;
2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 155
Стандарт государственной услуги
"
Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ,
услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и новых технологий Республики Казахстан (далее – Министерство).

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетiлетiн қызметтi алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда
немесе халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсетілетін
қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
12. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға келу мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты мекенжайына барып жүргізеді.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайы:
көрсетілетін қызметті берушінің – www.comprom.kz, "Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтер" бөлімінде;
ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
14. ЭЦҚ болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi жөнiндегi бiрыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты
экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу
туралы қорытынды беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
______________________________________________________
(уәкiлеттi органның толық атауы)
______________________________________________________
(мемлекеттiк қызметтi алушының толық атауы)
Мекенжайы: ___________________________________________
(индекс, қала, аудан, облысы, көше, үйдiң №,
телефон)
Көрсетілетін қызметті алушының деректемелерi ________________________
(ЗТ/ДТ мемлекеттiк тiркеу
туралы куәлiк №, БСН, ЖСН)
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты
экспорттық бақылауға жататын өнiмге жатқызу туралы
қорытынды алуға
ӨТIНIШ
"Экспорттық бақылау туралы" 2007 жылғы 21 шiлдедегi Қазақстан
Республикасының Заңына сәйкес тауарларды, технологияларды,
жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты экспорттық бақылауға жататын
өнiмге жатқызу туралы қорытынды берудi сұраймыз.
Басшы ____________ __________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты
экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу
туралы қорытынды беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды, қызметтердi, ақпаратты
экспорттық бақылауға жататын өнiмге жатқызу туралы қорытынды
алу үшiн мәлiметтер нысаны*

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
12. Услугополучателям, у которых в связи с состоянием здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
13. Адрес оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсах:
услугодателя – www.comprom.kz, раздел "Государственные услуги";
ЦОНа – www.con.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24-07-49, 24-12-91, единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения об отнесении товаров,
технологий, работ, услуг, информации
к продукции, подлежащей экспортному контролю"
В ________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от ________________________________________
(полное наименование услугополучателя
государственной услуги)
Адрес _____________________________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома, телефон)
Реквизиты услугополучателя _______________________
(№ свидетельства/справки о гос. регистрации ЮЛ/ИП, БИН,
ИИН)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на получение заключения об отнесении товаров,
технологий,
работ
, услуг, информации к продукции, подлежащей
экспортному контролю
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" просим выдать заключение об отнесении товаров, технологий, работ, услуг, информации к продукции, подлежащей экспортному контролю.
Руководитель __________________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения об отнесении товаров, технологий,
работ, услуг, информации к продукции,
подлежащей экспортному контролю"
Форма сведений
для получения заключения об отнесении товаров,
технологий,
работ
, услуг, информации к продукции, подлежащей
экспортному контролю*

1) тауардың атауы ____________________________________________;
2) Кеден одағының сыртқы экономикалық қызметiнiң тауар
номенклатурасы бойынша код № (он белгi) ____________________________;
3) тауардың техникалық сипаттамасы (сипаттау), химиялық құрамы
____________________________________________________________________;
4) сатушы ұйым, экспорттаушы ел ______________________________;
5) тауардың функциялары ______________________________________;
6) тауарды қолдану аясы (саласы) _____________________________;
7) түпкi пайдалану, түпкi пайдаланушы ________________________.
Ескертпе: * өтініш беруші қаруға қатысты қорытынды алуға
жүгінген кезде мыналардан тандау керек:
6) тармақшада:
а) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер
мен әскери құрамалары, мемлекеттік арнаулы және құқық қорғау
органдары мен олардың бөліністерінде жауынгерлік және жедел-қызмет
міндеттерін шешуге арналған;
б) азаматтардың өмірі мен денсаулығын, мүлігін қорғау, қоршаған
ортаны және табиғат ресурстарын, құнды және қауіпті жүктерді, арнайы
корреспонденцияларды қорғау мақсатында заңды және жеке тұлғалармен
пайдалануға арналған;
в) азаматтар өзін-өзі қорғау, спортпен шұғылдану және аң аулау
мақсатында пайдалануға арналған.
7) тармақшада:
а) Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлер
мен әскери құрамалары, мемлекеттік арнаулы және құқық қорғау
органдары мен олардың бөліністері;
б) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген шекте заңды
және жеке тұлғалар;
в) Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген шекте
Қазақстан Республикасының азаматтары, шетел азаматтары.
"Тауарларды, технологияларды, жұмыстарды,
көрсетілетін қызметтерді, ақпаратты
экспорттық бақылауға жататын өнімге жатқызу
туралы қорытынды беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
нысан
(көрсетілетін қызметті алушының
тегі, аты, бар болса әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
не көрсетілетін қызметті алушы ұйымының атауы)
_____________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15
cәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын
басшылыққа ала отырып, "Халыққа қызмет көрсету орталығы" РМК
филиалының № __ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың
толық топтамасын, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атаулары:
1) ___________________________________________________________;

1) Наименование товара _______________________________________;
2) № кода по Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Таможенного союза (десятизначный): ____________________;
3) Технические характеристики (описание) товара, химический состав:_____________________________________________________________;
4) Организация–продавец, страна экспортера: __________________;
5) Функции товара: ___________________________________________;
6) Сфера (область) применения товара: ________________________;
7) Конечное использование, конечный пользователь: ____________.
Примечание: * при обращении услугополучателя за получением заключения в отношении оружия необходимо указать одно из нижеперечисленных в:
подпункте 6):
а) для решения боевых и оперативно-служебных задач в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях, специальных государственных и правоохранительных органах Республики Казахстан и их подразделениях;
б) для использования юридическими и физическими лицами с целью защиты жизни и здоровья граждан, собственности, охраны объектов окружающей среды и природных ресурсов, ценных и опасных грузов, специальной корреспонденции.
в) для использования гражданами в целях самообороны, занятий спортом и охотой.
подпункте 7):
а) Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования, специальные государственные и правоохранительные органы Республики Казахстан и их подразделения;
б) юридические и физические лица, в пределах установленных законодательством Республики Казахстан;
в) граждане Республики Казахстан, иностранные граждане, в пределах установленных законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача заключения об отнесении товаров,
технологий, работ, услуг, информации к
продукции, подлежащей экспортному контролю"
(Фамилия, имя, при наличии отчество (далее – ФИО),
либо наименование организации услугополучателя)
_________________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел №__ филиала РГП "Центр обслуживания населения" (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) ________________________________________;

2) ___________________________________________________________;
3) ___________________________________________________________.
ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызметті (мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің атауы көрсетілсін) көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас
тартады.
Осы қолхат 2 данада, әр тарапқа бір-біреуден.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. ____________
Телефоны _____________________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20__ ж. "___" _____________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 155 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі
1. "Экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 21 сәуірдегі № 431 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 33, 406-құжат).
2. "Өнеркәсіп және экспорттық бақылау саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1130 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 992-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 сәуірдегі № 379 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 27, 418-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3 және 4-тармақтары.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 6 маусымдағы № 580 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 36, 536-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 10 шілдедегі № 706 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 40, 603-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағы.

2) ________________________________________;
3) ….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._____________
Телефон __________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2013 года № 155
Перечень
утративших силу некоторых решений Правительства
Республики Казахстан
Сноска. Утратил силу постановлением Правительства РК от 07.04.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2011 года № 431 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области экспортного контроля" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 33, ст. 406).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1130 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области промышленности и экспортного контроля и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 992).
3. Пункт 3 и 4 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 апреля 2013 года № 379 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 27, ст. 418).
4. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2013 года № 580 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 36, ст. 536).
5. Пункт 7 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2013 года № 706 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 40, ст. 603).