Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидаларын, рұқсаттар қолданылуының кеңістіктегі және уақыттық шектерін, сондай-ақ аталған кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 209 қаулысы.
Ескерту. Тақырыптың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 55-бабы 12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидалары, рұқсаттар қолданылуының кеңістіктегі және уақыттық шектері;
2) Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізінде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүргізетін қазақстандық кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі C.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 209 қаулысымен
бекітілген
Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидалары, рұқсаттар қолданылуының кеңістіктегі және уақыттық шектері
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидалары, рұқсаттар қолданылуының кеңістіктегі және уақыттық шектері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізінде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүзеге асыратын қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат алу тәртібін (бұдан әрі – рұқсат), оның қолданылуының кеңістіктегі және уақыттық шектерін айқындайды.

Об утверждении Правил выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе, пространственных и временных пределов действия разрешений, а также Правил осуществления контроля за указанными судами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 209.
Сноска. Заголовок – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12) статьи 55 Закона Республики Казахстан "О Государственной границе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе, пространственные и временные пределы действия разрешений;
2) Правила осуществления контроля за казахстанскими судами, ведущими промысловую деятельность в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
C. Ахметов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 209
Правила выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе, пространственные и временные пределы действия разрешений
Сноска. Правила в редакции постановления Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе, пространственные и временные пределы действия разрешений (далее – Правила) определяют порядок выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе Республики Казахстан (далее – разрешения), пространственные и временные пределы их действия.

2. Осы Қағидалар мақсаты Қазақстан Республикасының аумағына балық өнімдері мен өзге де өнімдерді (объектілерді) сату немесе өндіру үшін кәсіпшілік өнімдерді (объектілерді) шетелдік кемелерге ауыстырып тиемей жеткізу болып табылатын, кәсіпшілік қызметті жүзеге асыратын, сондай-ақ оларға қатысты шекаралық бақылау жүзеге асырылған қазақстандық кемелерге (бұдан әрі – қазақстандық кемелер) қолданылады.
2. Рұқсаттар беру тәртібі
3. Заңды тұлға немесе дара кәсіпкер (бұдан әрі – бастамашы) рұқсат алу үшін электрондық форматта "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметіне (бұдан әрі – Шекара қызметі) мынадай құжаттарды:
1) қазақстандық кеме капитаны (иесі) жасаған кеменің рөлімен қоса осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш);
2) қазақстандық кемеге меншік құқығы туралы куәліктің көшірмесін немесе қазақстандық кемені жалға алу шартының көшірмесін (теңіз кемелері үшін);
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәліктің көшірмесін (теңіз кемелері үшін);
4) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың көшірмесін;
5) шетелдік жұмыс күшін және азаматтығы жоқ адамдарды тартуға рұқсаттардың көшірмелерін;
6) кеме куәлігінің көшірмесін (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кемелер тізілімінде тіркелген кемелер үшін) ұсынады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Шекара қызметінің портал арқылы өтінішті қарау мерзімі мен Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттамаларды беруі бастамашы өтініш енгізген сәтінен бастап он бес жұмыс күнінен аспайды.
5. Мыналар:
1) Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген құжаттардың толық көлемде болмауы не онда дәйексіз немесе толық емес ақпараттың болуы;
2) егер рұқсат беру туралы өтініште көрсетілген кәсіпшілік ауданы (аудандары) Қазақстан Республикасының аумақтық суларының (теңіз), ішкі суларының шегінде орналасқан болса, қазақстандық кеменің кәсіпшілік қызметті жүргізуі кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өту қажеттілігінің болмауы рұқсат беруден бас тартуға негіздеме болып табылады.
6. Қағидалардың 5-тармағында көрсетілген негіздер болған жағдайда, Шекара қызметі екі жұмыс күні ішінде Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша дәлелді бас тартады.
Бастамашының өтінішті қайта ұсынуы ескертулер жойылғаннан кейін жүзеге асырылады.

2. Настоящие Правила распространяются на казахстанские суда, осуществляющие промысловую деятельность, целью которой является доставка продуктов (объектов) промысла для реализации или производства рыбной и иной продукции на территории Республики Казахстан без перегрузки продуктов (объектов) промысла на иностранные суда, а также на казахстанские суда, в отношении которых осуществлен пограничный контроль (далее – казахстанские суда).
2. Порядок выдачи разрешений
3. Для получения разрешений юридическое лицо или индивидуальный предприниматель (далее – инициатор) представляют в электронном формате через веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) в Пограничную службу Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Пограничная служба) следующие документы:
1) заявление о выдаче разрешения (далее – заявление) по форме, согласно приложению 1 к Правилам, с приложением к нему судовой роли, составленной капитаном (владельцем) казахстанского судна;
2) копию свидетельства о праве собственности на казахстанское судно или копию договора аренды казахстанского судна (для морских судов);
3) копию свидетельства о праве плавания под Государственным флагом Республики Казахстан (для морских судов);
4) копию разрешения на пользование животным миром;
5) копии разрешений на привлечение иностранной рабочей силы и лиц без гражданства;
6) копию судового свидетельства (для судов, зарегистрированных в Государственном судовом реестре Республики Казахстан).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок рассмотрения заявления и выдачи Пограничной службой через портал разрешения по форме, согласно приложению 2 к Правилам, составляет не более пятнадцати рабочих дней с момента внесения заявления инициатором.
5. Основаниями для отказа в выдаче разрешения являются:
1) представление документов, указанных в пункте 3 Правил, не в полном объеме, либо наличие в них недостоверной или неполной информации;
2) отсутствие необходимости в неоднократном пересечении Государственной границы Республики Казахстан казахстанским судном при ведении промысловой деятельности, если указанный в заявлении район (районы) промысла находится в пределах территориальных вод (моря), внутренних вод Республики Казахстан.
6. При наличии оснований, указанных в пункте 5 Правил, Пограничная служба в течение двух рабочих дней оформляет письменный мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к Правилам.
Повторное представление заявления инициаторами осуществляется после устранения замечаний.

7. Рұқсат жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың қолданылу мерзіміне беріледі, бірақ Қағидалардың 3-тармағының 2) және 5) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың қолданылу мерзімінен аспауға тиіс.
Рұқсат онда көрсетілген кәсіпшілік ауданы (аудандары) шегінде қолданылады.
8. Берілген рұқсат қолданылатын бүкіл мерзім бойы ол кәсіпшілікті жүргізу уақытында қазақстандық кеменің капитанында (иесінде) болады.
9. Қазақстан Республикасының азаматтарынан ғана жасақталған қазақстандық кеменің экипаж мүшелерін ауыстыру қажет болған жағдайда, бастамашы бұдан бұрын портал арқылы Шекара қызметіне Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алған қазақстандық кеменің экипаж мүшелерін ауыстыру туралы өтініш (бұдан әрі – ауыстыру туралы өтініш) береді.
10. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардан жасақталған қазақстандық кеменің экипаж мүшелерін ауыстыру қажет болған жағдайда бастамашы портал арқылы Шекара қызметіне Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыстыру себебін көрсетіп, ауыстыру туралы өтініш береді.
Ауыстыру туралы өтінішке мынадай құжаттар:
1) жаңа кеменің рөлі;
2) шетелдік жұмыс күшін және азаматтығы жоқ адамдарды тартуға рұқсаттардың көшірмелері;
3) келудің және болудың визасыз тәртібі туралы Қазақстан Республикасымен халықаралық келісімдер жасасқан мемлекеттерден келген азаматтарды қоспағанда, шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар үшін визаның көшірмесі қоса беріледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Шекара қызметінің өтінішті қарау мерзімі мен қабылданған шешім туралы бастамашыны портал арқылы хабардар ету бастамашы ауыстыру туралы өтінішті енгізген сәтінен бастап үш жұмыс күнінен аспайды.
12. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсат мерзімін ұзартқан немесе қайтадан алған жағдайда, бастамашы портал арқылы Шекара қызметіне Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді, оған жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың көшірмесін қоса береді.
Шекара қызметінің өтінішті қарау мерзімі мен қабылданған шешім туралы бастамашыны портал арқылы хабардар ету бастамашы өтінішті енгізген сәтінен бастап үш жұмыс күнінен аспайды.
Оң шешім қабылданған жағдайда Шекара қызметі тікелей бұрын берілген рұқсатқа қолданылу мерзімін ұзарту туралы өзгеріс енгізеді.
Рұқсатты ұзартудан бас тартқан жағдайда Шекара қызметі Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша дәлелді бас тартады.

7. Разрешение выдается на срок действия разрешения на пользование животным миром, но не может превышать срока действия документов, указанных в подпунктах 2) и 5) пункта 3 Правил.
Разрешение действует в пределах района (районов) промысла, указанного (ых) в разрешении.
8. Выданное разрешение находится у капитана (владельца) казахстанского судна во время ведения промысла в течение всего срока его действия.
9. В случае необходимости замены членов экипажа казахстанского судна, укомплектованного только гражданами Республики Казахстан, инициатор представляет через портал в Пограничную службу заявление о замене членов экипажа казахстанского судна, ранее получившего разрешение (далее – заявление о замене), по форме согласно приложению 4 к Правилам.
10. В случае необходимости замены членов экипажа казахстанского судна, укомплектованного иностранцами и лицами без гражданства, инициатор представляет через портал в Пограничную службу заявление о замене по форме согласно приложению 5 к Правилам с указанием причины замены.
К заявлению о замене прилагаются следующие документы:
1) новая судовая роль;
2) копии разрешений на привлечение иностранной рабочей силы и лиц без гражданства;
3) копия визы для иностранцев и лиц без гражданства, за исключением граждан, прибывших из государств, заключивших с Республикой Казахстан международные соглашения о безвизовом порядке въезда и пребывания.
Сноска. Пункт 10 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Срок рассмотрения Пограничной службой заявления о замене и информирования инициатора о принятом решении через портал составляет не более трех рабочих дней с момента внесения заявления о замене инициатором.
12. В случаях продления или получения повторного разрешения на пользование животным миром, инициатор через портал подает в Пограничную службу заявление по форме, согласно приложению 1 к Правилам, с приложением к нему копии разрешения на пользование животным миром.
Срок рассмотрения Пограничной службой заявления и информирования инициатора о принятом решении через портал составляет не более трех рабочих дней с момента внесения заявления инициатором.
В случае положительного решения Пограничной службой вносится изменение о продлении срока действия непосредственно в ранее выданное разрешение.
При отказе в продлении разрешения Пограничная служба дает письменный мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к Правилам.

13. Рұқсатты жоғалтып алған жағдайда, бастамашы портал арқылы Шекара қызметіне рұқсатты жоғалтып алу мән-жайларын көрсете отырып, Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жаңа рұқсат беру туралы өтінішпен жүгінеді.
Жаңа рұқсат беру Қағидалардың 3-5-тармақтарында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
14. Рұқсаттың қолданылуы мынадай:
1) қазақстандық кеменің орналасқан жері туралы ақпаратты бақылаудың техникалық құралында ақау болған;
2) қазақстандық кеме капитаны (иесі) есепте көрсеткен деректердің қазақстандық кеменің порттан шығар алдында тексеру нәтижесінде алынған деректерге сәйкес келмеуі анықталған жағдайларда тоқтатыла тұрады.
15. Рұқсаттың қолданылуы оны тоқтата тұруға негіз болған себептер жойылғаннан кейін қайта жаңартылады.
16. Қағидалардың 14-тармағында көзделген жағдайларды анықтаған Шекара қызметінің лауазымды адамы рұқсатты тоқтата тұру себептерін көрсетіп, рұқсаттың тоқтатыла тұруы (қайта жаңартылуы) туралы белгі қояды.
Бұл ретте Шекара қызметі Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсаттың тоқтатыла тұруы (қайта жаңартылуы) туралы бастамашыға хабарлама жолдайды.
Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына, рұқсаттар
қолданылуының кеңістіктегі
және уақыттық шектеріне
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беру (рұқсатты ұзарту) туралы өтініш
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге _____________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен ___________________________________________________________
(заңды тұлғаның заңды мекенжайы көрсетілген толық атауы немесе
__________________________________________________________________
дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) оның мекенжайы)
__________________________________________________________________
(Қазақстан Республикасының аумағында балық өнімдері мен өзге де өнімді сату немесе өндіру үшін теңіз кәсіпшілігі өнімдерін жеткізу мақсатын көздейтін кәсіпшілік қызмет жүргізілген жағдайда кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) шетелдік кемелерге, сондай-ақ шекаралық бақылау жүзеге асырылған қазақстандық кемелерге ауыстырып тиемей, (балық кәсіпшілігі жүргізілетін аудан көрсетіледі)
_____________________________________________________________________
ауданында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алуға (рұқсатты ұзартуға) өтінішті қарауды сұраймын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алу үшін мәлімделген кемелер туралы мәліметтер ______ парақта келтірілген.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "__" _________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алу үшін мәлімделген қазақстандық кеме туралы өтінішке мәліметтер

13. В случае утраты разрешения инициатор обращается через портал в Пограничную службу с заявлением по форме, согласно приложению 1 к Правилам, о выдаче нового разрешения с указанием обстоятельств утраты разрешения.
Выдача нового разрешения осуществляется в порядке, установленном пунктами 3-5 Правил.
14. Действие разрешения приостанавливается в случаях:
1) неисправности технического средства контроля информации о местоположении казахстанского судна;
2) выявления несоответствия данных, указанных капитаном (владельцем) казахстанского судна в отчете, данным, полученным в результате досмотра казахстанского судна перед его выходом из порта.
15. Действие разрешения возобновляется после устранения причин, явившихся основанием для его приостановления.
16. Должностное лицо Пограничной службы, выявившее случаи, предусмотренные пунктом 14 Правил, делает в разрешении отметку о приостановлении (возобновлении) действия разрешения с указанием причины приостановления.
При этом Пограничной службой инициатору направляется уведомление о приостановлении (возобновлении) действия разрешения по форме согласно приложению 6 к Правилам.
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе,
пространственным и временным
пределам действия разрешений
Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление о выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому _____________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого ___________________________________________________________
______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица с указанием его юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес)
Прошу рассмотреть заявление на получение (продление) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан в районе ______________________________________________________________________
(указывается рыбопромысловый район без перегрузки продуктов (объектов) промысла на иностранные суда, а также на казахстанские суда, в отношении которых осуществлен пограничный контроль, в случае ведения промысловой деятельности, целью которой является доставка продуктов (объектов) промысла для реализации или производства рыбной и иной продукции на территории Республики Казахстан)
Сведения о судах, заявленных для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены на ______ листах.
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года
Сведения к заявлению о казахстанском судне, заявленном для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан

1. Кеменің атауы ___________________________________________________
2. Кеменің типі ____________________________________________________
3. Кеменің борт нөмірі ______________________________________________
4. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасқан пункті) ______________________
5. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінде кеменің тіркелуі туралы мәліметтер: ________________________________________________________
6. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың нөмірі, алынған орны, күні және оның қолданылу мерзімдері ______________________________________
7. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы ______________________
_________________________________________________________________
8. Кеменің меншік иесінің атауы және мекенжайы ______________________
9. Квоталар иесінің атауы және мекенжайы ____________________________
10. Кеме капитанының (иесінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
________________________________________________________________________
11. Техникалық бақылау құралдарының типі ___________________________
12. Кәсіпшілік қызмет жүргізілетін аудан (аудандар) _____________________
_____________________________________________________________________
13. Кеме кәсіпшілік ауданына баратын кезде Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуінің болжамды координаталары мен мерзімдері
____________________________
Кеме кәсіпшілік ауданына шығатын және кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) жеткізу мен түсіру үшін кіретін Қазақстан Республикасының теңіз порты (орналасу пункті)
________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына, рұқсаттар
қолданылуының кеңістіктегі
және уақыттық шектеріне
2-қосымша
Нысан
Сериясы _______ № ___________________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

1. Наименование судна _____________________________________________
2. Тип судна ______________________________________________________
3. Бортовой номер судна ___________________________________________
4. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ________________
5. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан:
______________________________________________________________________
6. Номер, место, дата получения разрешения на пользование животным миром и сроки его действия
______________________________________________________________________
7. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, его адрес ______________________________
______________________________________________________________________
8. Наименование и адрес собственника судна __________________________
9. Наименование и адрес владельца квот ______________________________
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна, его адрес
______________________________________________________________________
11. Тип технических средств контроля ________________________________
______________________________________________________________________
12. Район (-ы) ведения промысловой деятельности _____________________
______________________________________________________________________
13. Предполагаемые координаты и сроки пересечения Государственной границы Республики Казахстан при следовании судна в район промысла
______________________________________________________________________
Морской порт (пункт базирования) Республики Казахстан выхода судна в район промысла и захода для доставки и выгрузки продуктов (объектов) промысла
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе,
пространственным и временным
пределам действия разрешений
Сноска. Приложение 2 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Серия ______ №___________
Разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан

1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы ____________
___________________________________________________________________
2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы _________________________________
___________________________________________________________________
3. Кеменің атауы ____________________________________________________
4. Кеменің типі _____________________________________________________
5. Кеменің борт нөмірі _______________________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) __________________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
____________________________________________________________________
8. Техникалық бақылау құралдарының типі ______________________________
____________________________________________________________________
9. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінде кеменің тіркелуі туралы мәліметтер ________________________________________________________________
10. Рұқсаттың қолданылу мерзімі ______________________________________
11. Теңіз кәсіпшілігі ауданы (аудандары) ________________________________
____________________________________________________________________
12. Кіретін және теңіз кәсіпшілігі өнімдерін түсіретін Қазақстан Республикасы теңіз порттарының (орналасу пункттерінің) тізбесі___________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесі бастығының қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Парақтың сырт жағы
Ерекше белгілер
1. Рұқсат тоқтатып қойылған күн ______________________________________
2. Рұқсатты тоқтатты қою себептері ____________________________________
___________________________________________________________________
3. Рұқсат қайта жаңартылған күн ______________________________________
Рұқсаттың күші жойылғаны туралы белгі
1. Рұқсаттың күші жойылған күні ______________________________________
2. Рұқсаттың күшін жою себептері _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің белгілері _______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына, рұқсаттар
қолданылуының кеңістіктегі
және уақыттық шектеріне
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беруден (рұқсатты ұзартудан) бас тарту туралы хабарлама

1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
2. Наименование и адрес собственника судна __________________________
______________________________________________________________________
3. Наименование судна _____________________________________________
4. Тип судна ______________________________________________________
5. Бортовой номер судна ____________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ________________
______________________________________________________________________
7. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана судна, его адрес
______________________________________________________________________
8. Тип технических средств контроля _________________________________
______________________________________________________________________
9. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан
10. Срок действия разрешения _______________________________________
11. Район (-ы) морского промысла ____________________________________
12. Перечень морских портов (пунктов базирования) Республики Казахстан для захода и выгрузки продуктов (объектов) морского промысла __________________________________
______________________________________________________________________
(подпись начальника территориального подразделения Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года
Обратная сторона листа
Особые отметки
1. Дата приостановления разрешения _________________________________
2. Причины приостановления разрешения _____________________________
______________________________________________________________________
3. Дата возобновления разрешения ___________________________________
Отметка об аннулировании разрешения
1. Дата аннулирования разрешения ___________________________________
2. Причины аннулирования разрешения _______________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
Отметки территориального подразделения Пограничной службы _________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе,
пространственным и временным
пределам действия разрешений

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы ____________
____________________________________________________________________
2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы _______________________________
____________________________________________________________________
3. Кеменің атауы __________________________________________________
4. Кеменің типі ____________________________________________________
5. Кеменің борт нөмірі ______________________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) ________________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беруден (рұқсатты ұзартудан) бас тарту себептері ________
_____________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесі бастығының қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына, рұқсаттар
қолданылуының кеңістіктегі
және уақыттық шектеріне
4-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алған қазақстандық кеменің экипаж мүшелерін ауыстыру туралы өтініш
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге ___________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен ___________________________________________________________
(заңды тұлғаның заңды мекенжайы көрсетілген толық атауы немесе
__________________________________________________________________
дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы)
________________________________________________________________
Кәсіпшілік қызмет жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге _________________ аумақтық бөлімшесі берген 20 __ жылғы "___" __________ сериясы _____ № _____ рұқсатты алған қазақстандық кеме экипажының мүшелерін ауыстыруға өтінішті қарауды сұраймын.
_________________________________________________________________
экипаж мүшелігінен шығаруды сұраймын.
________________________________ экипаж мүшелігіне қосуды сұраймын.
__________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына, рұқсаттар
қолданылуының кеңістіктегі
және уақыттық шектеріне
5-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алған шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар бар қазақстандық кеменің экипаж мүшелерін ауыстыру туралы өтініш

Сноска. Приложение 3 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление об отказе в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес
______________________________________________________________
2. Наименование и адрес владельца судна ___________________________
3. Наименование судна ___________________________________________
4. Тип судна ____________________________________________________
5. Бортовой номер судна __________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ______________
7. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана судна, его адрес
____________________________________________________________________
8. Причина отказа в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан _______________
____________________________________________________________________
(подпись начальника территориального подразделения Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе,
пространственным и временным
пределам действия разрешений
Сноска. Приложение 4 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление об отказе в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Заявление о замене членов экипажа казахстанского судна, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому ______________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого ____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица с указанием его юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес)
___________________________________________________________________
Прошу рассмотреть заявление на замену членов экипажа казахстанского судна, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан для ведения промысловой деятельности, серия ____ № ____________,
выданное территориальным подразделением _____ "____" ___________20 ___года.
Прошу исключить из членов экипажа: __________________________________
Прошу включить в члены экипажа: ____________________________________
___________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе,
пространственным и временным
пределам действия разрешений

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кімге _____________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің атауы)
Кімнен ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның заңды мекенжайы көрсетілген толық атауы немесе
___________________________________________________________________
дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) оның мекенжайы)
Кәсіпшілік қызмет жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге _______ аумақтық бөлімшесі берген 20 __ жылғы "___" __________ сериясы _____ № _____ рұқсатты алған қазақстандық кеменің шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар бар экипажының мүшелерін ауыстыруға өтінішті қарауды сұраймын.
Мына шетелдік азаматтарды (азаматтығы жоқ адамдарды) экипаж мүшелігінен шығаруды сұраймын: ___________________________________________________
_________________________________________________________________
мыналарды экипаж мүшелігіне қосуды сұраймын: ______________________
____________________________________________________________________
Ауыстыру себебі: ____________________________________________________
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алған, қазақстандық кеменің шетелдік азаматтар және азаматтығы жоқ адамдар бар экипажының мүшелерін ауыстыру туралы өтінішке қосымша, ____ парақта.
__________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру
қағидаларына, рұқсаттар
қолданылуының кеңістіктегі
және уақыттық шектеріне
6-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру (қайта жаңарту) туралы хабарлама
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы______
___________________________________________________________________

Сноска. Приложение 5 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление о замене членов экипажа казахстанского судна с иностранными гражданами и лицами без гражданства, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
Кому___________________________________________________________
(наименование территориального подразделения Пограничной службы)
От кого ________________________________________________________
(полное наименование юридического лица с указанием его юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес)
_______________________________________________________________
Прошу рассмотреть заявление на замену членов экипажа казахстанского судна с иностранными гражданами и лицами без гражданства, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан для ведения промысловой деятельности, серия ____ №_____, выданное территориальным подразделением ____________ "____" _____________20_____года.
Прошу исключить из членов экипажа следующих иностранных граждан (лиц без гражданства): ________________________________________________
Прошу включить в члены экипажа: _________________________________
Причина замены: ________________________________________________
Приложение к заявлению о замене членов экипажа казахстанского судна с иностранными гражданами и лицами без гражданства, получившего разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, на ______ листах.
____________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 6
к Правилам выдачи разрешений
на неоднократное пересечение
Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе,
пространственным и временным
пределам действия разрешений
Сноска. Приложение 6 – в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление о приостановлении (возобновлении) действия разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество (при его наличии) индивидуального предпринимателя, его адрес ____________________________________________________________

2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы _________________________________
3. Кеменің атауы ____________________________________________________
4. Кеменің типі _____________________________________________________
5. Кеменің борт нөмірі _______________________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) _________________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның мекенжайы
___________________________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттың қолданылуын тоқтата тұру (қайта жаңарту) себептері__
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесі бастығының қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 209 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізінде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүргізетін қазақстандық кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидалары
1. Осы Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізінде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүргізетін қазақстандық кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат (бұдан әрі – рұқсат) алған қазақстандық кемелерді бақылау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидалар мақсаты Қазақстан Республикасының аумағында балық өнімдері мен өзге де өнімдерді сату немесе өндіру үшін кәсіпшілік өнімдерді (объектілерді) шетелдік кемелерге, сондай-ақ өздеріне қатысты шекаралық бақылау жүзеге асырылған қазақстандық кемелерге ауыстырып тиемей кәсіпшілік өнімдерді (объектілерді) жеткізу болып табылатын, кәсіпшілік қызметті жүзеге асыратын қазақстандық кемелерге (бұдан әрі – қазақстандық кеме) қолданылады.
3. Қазақстандық кемелерге қатысты бақылауды Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – Шекара қызметі) Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту мен пайдалану саласындағы уәкілетті табиғатты қорғау органымен (бұдан әрі – уәкілетті органы) бірлесіп жүзеге асырады және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы туралы заңнамасы мен осы Қағидаларды сақтауға бағытталған кәсіпшілік кемелердің қызметін бақылау іс-шараларының кешенін білдіреді.

2. Наименование и адрес владельца судна ___________________________
3. Наименование судна ___________________________________________
4. Тип судна ____________________________________________________
5. Бортовой номер судна __________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ______________
7. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана судна, его адрес
____________________________________________________________________
8. Причина приостановления (возобновления) разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан__
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись начальника территориального подразделения Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 209
Правила
осуществления контроля за казахстанскими судами, ведущими
промысловую деятельность в территориальных водах (море),
внутренних водах и на континентальном шельфе Республики
Казахстан
1. Настоящие Правила осуществления контроля за казахстанскими судами, ведущими промысловую деятельность в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе Республики Казахстан (далее – Правила) определяют порядок контроля за казахстанскими судами, получившими разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан при ведении промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе Республики Казахстан (далее – разрешение).
2. Настоящие Правила распространяются на казахстанские суда, ведущие промысловую деятельность, целью которой является доставка продуктов (объектов) промысла для реализации или производства рыбной и иной продукции на территории Республики Казахстан без перегрузки продуктов (объектов) промысла на иностранные суда, а также на казахстанские суда, в отношении которых осуществлен пограничный контроль (далее – казахстанские суда).
3. Контроль в отношении казахстанских судов осуществляется Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Пограничная служба) совместно с уполномоченным природоохранным органом Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира (далее – уполномоченный орган) и представляет собой комплекс контрольных мероприятий, за деятельностью промысловых судов, направленных на соблюдение законодательства о Государственной границе Республики Казахстан и настоящих Правил.

4. Кәсіпшілік қызметті жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаты бар қазақстандық кемелер бақылау объектілері болып табылады.
5. Шекара қызметі бақылауды жүзеге асыру кезінде мынадай бақылау-тексеру іс-шараларын жүргізеді:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізуі үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру қағидаларының, рұқсаттар қолданылуының кеңістіктегі және уақыттық шектерінің (бұдан әрі – Рұқсат беру қағидалары) 3 және 10-тармақтарында көрсетілген құжаттарды тексеру;
2) ауызша сұрау салу және түсініктеме алу.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
6. Қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының теңіз порттарынан (орналасу пункті) теңіз кәсіпшілігі ауданына шығуы Шекара қызметі аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдары кемеде бақылау-тексеру іс-шараларын жүргізгеннен кейін ғана жүзеге асырылады.
Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің бастығы куәландырған кеме рөліне енгізілген адамдар ғана қазақстандық кемемен теңізге шығуды жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Қазақстандық кеменің теңіз портынан кәсіпшілік ауданына шығуының алдында, бірақ кемінде төрт сағат қалғанда Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңіздерде), ішкі суларында және континенттік қайраңында балық кәсіпшілігін жүзеге асыруды жоспарлаған заңды тұлға немесе дара кәсіпкер (бұдан әрі – бастамашы) немесе қазақстандық кеменің капитаны (иесі) жауапкершілік учаскесінде теңіз порты (орналасу пункті) орналасқан Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесін қазақстандық кеменің әзірлігі туралы хабардар етеді.
Шекара қызметінің лауазымды адамдары қазақстандық кемеге келгенге дейін қазақстандық кеменің капитаны (иесі) қазақстандық кемеден бөтен адамдарды шығаруды қамтамасыз етеді, мәліметтерді жинауды ұйымдастырады және оның қорытындысы бойынша Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақстандық кемедегі кәсіпшілік өнімдер (объектілер), жүктер мен тауарлар және оларды басқа кемелерге ауыстырып тиеу туралы есеп жасайды.

4. Объектами контроля являются казахстанские суда, имеющие разрешение на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан для осуществления промысловой деятельности.
5. При осуществлении контроля Пограничной службой проводятся следующие контрольно-проверочные мероприятия:
1) проверка документов, указанных в пунктах 3 и 10 Правил выдачи разрешений на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и над континентальным шельфом, пространственные и временные пределы действия разрешений, утвержденных Правительством Республики Казахстан (далее – Правила выдачи разрешений);
2) устный опрос и получение пояснений.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Выход казахстанских судов в район промысла осуществляется из морских портов (пунктов базирования) Республики Казахстан только после проведения контрольно-проверочных мероприятий на судне должностными лицами территориального подразделения Пограничной службы.
Выход в море на казахстанском судне осуществляют только те лица, которые включены в судовую роль, заверенную начальником территориального подразделения Пограничной службы.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перед выходом казахстанского судна из морского порта (пункта базирования) в район промысла, но не позднее чем за четыре часа юридическое лицо или индивидуальный предприниматель (далее – инициатор), которые планируют осуществление промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и над континентальным шельфом Республики Казахстан, или капитан (владелец) казахстанского судна оповещает территориальное подразделение Пограничной службы, на участке ответственности которого находится морской порт (пункт базирования), о готовности выхода казахстанского судна.
До прибытия на казахстанское судно должностных лиц Пограничной службы капитан (владелец) казахстанского судна обеспечивает убытие посторонних лиц с казахстанского судна, организует сбор сведений, по результатам которого составляет отчет о наличии на казахстанском судне продуктов (объектов) промысла, грузов и товаров и их перегрузке на другие суда по форме согласно приложению 1 к Правилам.

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8. Шекара қызметінің лауазымды адамдары қазақстандық кемеге келгеннен кейін қазақстандық кемені байқауды және тексеруді ұйымдастырады. Қазақстандық кеменің капитаны (иесі) Шекара қызметінің лауазымды адамдарына рұқсатты, Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес есепті (бұдан әрі – есеп), қазақстандық кеме экипажы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттарын және Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің бастығы растаған кеменің рөлін көрсетеді.
Шекара қызметінің лауазымды адамдары құжаттарда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын және олардың дұрыс ресімделуін тексергеннен кейін қазақстандық кеменің капитанына (иесіне) қайтарады.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
9. Қажет болған жағдайда Шекара қызметінің лауазымды адамдары мынадай құжаттардың:
1) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың;
2) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәліктің;
3) бастамашының кемеге мүліктік жеке меншік (жалдау) құқығын растайтын құжаттардың;
4) кемелік және кәсіпшілік журналдардың;
5) бастамашының қазақстандық кемесінде қазақстандық кеменің орналасқан жері туралы ақпаратты үнемі автоматты түрде беруді қамтамасыз ететін автоматты сәйкестендіру жүйесінің (бұдан әрі – техникалық бақылау құралы) болуын растайтын жабдықталуы мен жарақталуы жағынан кеменің қауіпсіздігі туралы куәліктің болуын да тексереді.
10. Қажет болған жағдайда, Шекара қызметінің лауазымды адамдары қазақстандық кеменің капитанына (иесіне) және экипаж мүшелеріне оның бортындағы кәсіпшілік өнімдері, жүктер мен тауарлар туралы ауызша сұрау жүргізеді, сондай-ақ (жеке немесе капитанмен (иесімен) бірге) қазақстандық кемені тексеріп қарауды жүргізеді.
11. Қазақстандық кеменің капитаны (иесі) есепте көрсеткен деректер қазақстандық кемені тексеру деректеріне сәйкес келмеген жағдайда, Шекара қызметінің лауазымды адамдары капитаннан (иесінен) бұл фактілер бойынша түсініктеме алады, Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің бастығын хабардар етеді, ол рұқсатты тоқтата тұру туралы шешім қабылдайды, бұл туралы рұқсат пен есепте жазба жасалады.

Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. По прибытии на казахстанское судно должностные лица Пограничной службы организуют наблюдение за казахстанским судном и его осмотр. Капитан (владелец) казахстанского судна представляет должностным лицам Пограничной службы разрешение, отчет согласно приложению 2 к Правилам (далее – отчет), документы, удостоверяющие личность членов экипажа казахстанского судна, и судовую роль, заверенную начальником территориального подразделения Пограничной службы.
Должностные лица Пограничной службы, проверив документы на предмет достоверности содержащихся в них сведений и правильности их оформления, возвращают их капитану (владельцу) казахстанского судна.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В случае необходимости должностные лица Пограничной службы также проверяют наличие следующих документов:
1) разрешение на пользование животным миром;
2) свидетельство о праве плавания под Государственным флагом Республики Казахстан;
3) документы, подтверждающие имущественные права инициатора на собственное (арендованное) судно;
4) судовой и промысловый журналы;
5) свидетельство о безопасности судна по оборудованию и снабжению, подтверждающего наличие на казахстанском судне инициатора автоматической идентификационной системы, обеспечивающей постоянную автоматическую передачу информации о местоположении казахстанского судна (далее – технические средства контроля);
10. При необходимости должностные лица Пограничной службы проводят устный опрос капитана (владельца) и членов экипажа казахстанского судна о находящихся на его борту продуктах промысла, грузах и товарах, а также проводят досмотр казахстанского судна (самостоятельно или совместно с капитаном (владельцем).
11. В случае выявления несоответствия данных в отчете, представленных капитаном (владельцем) казахстанского судна, результатом досмотра казахстанского судна, должностные лица Пограничной службы получают от капитана (владельца) пояснения по этим фактам, информируют начальника территориального подразделения Пограничной службы, который принимает решение о приостановлении разрешения, о чем производится запись в разрешении и отчете.

Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Бақылау-тексеру іс-шаралары аяқталғаннан кейін Шекара қызметінің лауазымды адамдары есепке қол қойып, кеме журналына жазба жасайды және рұқсатқа белгі қояды. Шекара қызметінің лауазымды адамы жүргізілген іс-шаралардың нәтижесі туралы ақпаратты Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне байланыс құралдары арқылы береді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. Шекара қызметі қазақстандық кемелердің рұқсатта көрсетілмеген өзге суларға, теңіз порттарына (орналасу пункттеріне) шығуына жол берілмеуін және адамдар мен кемелерді құтқару қажеттігінен немесе өзге де төтенше мән-жайлардан туындаған, бұл туралы қазақстандық кеменің капитаны (иесі) дереу Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесін хабардар ететін жағдайларды қоспағанда, кәсіпшілікті кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) ауыстырып тиемей, адамдарды түсірмей (отырғызбай), жүктер мен тауарларды шетелдік кемелерге, сондай-ақ өздеріне қатысты шекаралық бақылау жүзеге асырылған қазақстандық кемелерге қайта тиемей жүзеге асыру жөніндегі талаптардың сақталуын бақылауды жүзеге асырады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Кәсіпшілікті жүзеге асыру кезінде рұқсатқа сәйкес мынадай талаптар сақталуы тиіс:
1) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесімен үнемі радиобайланыста болады, қазақстандық кеме орналасқан географиялық координаталарды көрсете отырып, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын әрбір кесіп өту фактісі бойынша хабардар етеді және бұл туралы кеме журналына жазба жүргізеді;
2) техникалық ақау себептерінен техникалық бақылау құралдары істен шыққан кезде қазақстандық кеменің капитаны (иесі) кәсіпшілікті тоқтатады, ақау себептері туралы Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне хабарлайды.
Техникалық бақылау құралдарының істен шығуына әкелген себептерді төрт сағаттың ішінде жою мүмкін болмаған жағдайда, қазақстандық кеменің капитаны (иесі) ол туралы Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесін хабардар етеді және ақауды жою үшін теңіз портына (орналасу пунктіне) оралады;

Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. По окончании контрольно-проверочных мероприятий должностное лицо Пограничной службы подписывает отчет, производит запись в судовом журнале и делает отметки в разрешении. О результатах проведенных мероприятий должностное лицо Пограничной службы по средствам связи передает информацию в территориальное подразделение Пограничной службы.
Сноска. Пункт 12 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Пограничной службой осуществляется контроль за недопущением казахстанскими судами захода в иные воды, морские порты (пункты базирования), не указанные в разрешении, и соблюдением требований по осуществлению промысла без перегрузки продуктов (объектов) промысла, высадки (посадки) лиц, перегрузки грузов и товаров на иностранные суда, а также на казахстанские суда, в отношении которых осуществлен пограничный контроль, за исключением случаев, когда это вызвано необходимостью спасения людей и судов или другими чрезвычайными обстоятельствами, о которых капитан (владелец) казахстанского судна незамедлительно информирует территориальное подразделение Пограничной службы.
Сноска. Пункт 13 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При осуществлении промысла в соответствии с разрешением должны соблюдаться следующие требования:
1) капитан (владелец) казахстанского судна поддерживает постоянную радиосвязь с территориальным подразделением Пограничной службы, информирует о каждом факте пересечения Государственной границы Республики Казахстан с указанием географических координат нахождения казахстанского судна и производит об этом запись в судовом журнале;
2) при выходе из строя технических средств контроля по причине технической неисправности капитан (владелец) казахстанского судна прекращает промысел, сообщает о причинах неисправности в территориальное подразделение Пограничной службы.
В случае невозможности в течение четырех часов устранить причины, повлекшие выход из строя технических средств контроля, капитан (владелец) казахстанского судна информирует об этом территориальное подразделение Пограничной службы и возвращается в морской порт (пункт базирования) для устранения неисправности;

3) бастамашы және қазақстандық кеменің капитаны (иесі) Шекара қызметінің лауазымды адамдарының талабы бойынша қазақстандық кеменің орналасқан жері және қазақстандық кеменің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне байланысты басқа да қажетті ақпаратты ұсынады;
4) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін), жүктер мен тауарларды басқа қазақстандық кемелерге ауыстырып тиеп болғаннан кейін оларды ауыстырып тиеуге байланысты өзгерістерді есепке енгізуге міндетті.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Теңіз кәсіпшілігін жүзеге асыратын қазақстандық кемені бақылау барысында Рұқсат беру қағидаларының 14-тармағында, сондай-ақ осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген ақпараттардың бұрмалану фактілері анықталған жағдайда, Шекара қызметі Қазақстан Республикасының қылмыстық іс жүргізу немесе әкімшілік заңнамасына сәйкес қазақстандық кемені ұстауды және жақын арадағы теңіз портына (орналасу пунктіне) жөнелтуді жүргізеді, рұқсат күшін жояды, бұл туралы рұқсатқа және кеме журналына жазба жазылады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16. Кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) жеткізу мақсатында қазақстандық кеме теңіз портына (орналасу пунктіне) келер алдында бастамашы немесе қазақстандық кеме капитаны (иесі) бұл туралы Шекара қызметінің аумақтық бөлімшесіне төрт сағат бұрын хабарлайды. Шекара қызметінің лауазымды адамдары өздері немесе уәкілетті органның өкілдерімен бірге теңіз портына (орналасу пунктіне) келеді, қазақстандық кемені қадағалауды ұйымдастырады, осы Қағидалардың 8 және 9-тармақтарында көрсетілген құжаттарды тексеруді, қазақстандық кемені тексеріп қарауды, кәсіпшілік өнімдерінің (объектілерінің) түсірілуін қадағалауды жүзеге асырады, қазақстандық кеменің капитанынан (иесінен) және экипаж мүшелерінен оның бортындағы кәсіпшілік өнімдері, жүктер және тауарлар туралы ауызша жауап алады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 29.04.2020 № 259 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17. Кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін), жүктерді және тауарларды, сондай-ақ адамдарды түсіру Шекара қызметі бақылау-тексеру іс-шараларын аяқтағаннан кейін жүзеге асырылады. Бақылау-тексеру іс-шаралары аяқталғаннан кейін Шекара қызметінің лауазымды адамы қазақстандық кеменің теңіз портына (орналасу пунктіне) келгені туралы рұқсатқа және есепке белгі қояды, сондай-ақ осы туралы кемелік журналға жазба жазады. Қазақстандық кеменің капитаны (иесі) Шекара қызметінің лауазымды адамына есепке алу үшін есептің екінші данасын ұсынады.
Қазақстандық кеменің капитаны (иесі) есебінде көрсетілген деректердің оны тексеріп қарау, кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін), жүктер мен тауарларды түсіру барысын қадағалау нәтижесінде алынған деректерге сәйкес келмейтіні анықталған жағдайда, Шекара қызметінің және уәкілетті органның лауазымды адамдары қазақстандық кеме капитанынан (иесінен) осы фактілер бойынша түсініктеме алады. Шекара қызметі рұқсаттың күшін жояды, ол туралы рұқсатқа және есепке жазба жазылады.

3) по требованию должностных лиц Пограничной службы инициатор и капитан (владелец) казахстанского судна представляют информацию, касающуюся местонахождения казахстанского судна, и другую необходимую информацию, связанную с неоднократным пересечением казахстанским судном Государственной границы Республики Казахстан;
4) капитан (владелец) казахстанского судна по окончании перегрузки продуктов (объектов) промысла, грузов и товаров на другие казахстанские суда вносит в отчет изменения, связанные с их перегрузкой.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При выявлении в ходе контроля казахстанского судна, осуществляющего морской промысел, фактов искажения информации, указанной в пункте 14 Правил выдачи разрешений, а также пункте 11 Правил, Пограничной службой в соответствии с уголовно-процессуальным или административным законодательством Республики Казахстан производятся задержание и препровождение казахстанского судна в ближайший морской порт (пункт базирования), разрешение аннулируется, о чем производится запись в разрешении и судовом журнале.
Сноска. Пункт 15 в редакции постановления Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Перед прибытием казахстанского судна в морской порт (пункт базирования) с целью доставки продуктов (объектов) промысла не позднее, чем за четыре часа инициатор или капитан (владелец) казахстанского судна оповещает об этом территориальное подразделение Пограничной службы. Должностные лица Пограничной службы самостоятельно или совместно с представителями уполномоченного органа прибывают в морской порт (пункт базирования), организуют наблюдение за казахстанским судном, осуществляют проверку документов, указанных в пунктах 8 и 9 настоящих Правил, досмотр казахстанского судна, наблюдение за выгрузкой продуктов (объектов) промысла, проводят устный опрос капитана (владельца) и членов экипажа казахстанского судна о находящихся на его борту продуктах промысла, грузах и товарах.
Сноска. Пункт 16 в редакции постановления Правительства РК от 29.04.2020 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Выгрузка продуктов (объектов) промысла, грузов и товаров, а также высадка людей осуществляются после завершения контрольно-проверочных мероприятий Пограничной службой. По окончании контрольно-проверочных мероприятий должностное лицо Пограничной службы делает в разрешении и отчете отметки о прибытии казахстанского судна в морской порт (пункт базирования), а также запись об этом в судовом журнале. Капитан (владелец) казахстанского судна второй экземпляр отчета представляет должностному лицу Пограничной службы для учета.
В случае выявления несоответствия данных, указанных капитаном казахстанского судна в отчете, данным, полученным в результате его досмотра и наблюдения за выгрузкой продуктов (объектов) промысла, грузов и товаров, должностные лица Пограничной службы и уполномоченного органа получают от капитана (владельца) казахстанского судна пояснения по этим фактам. Пограничной службой аннулируется разрешение, о чем производится запись в разрешении и отчете.

18. Бақылау-тексеру іс-шараларының барысында құқық бұзушылық белгілері анықталған жағдайда, Шекара қызметінің және уәкілетті органның лауазымды адамдары құқық бұзушыларды Қазақстан Республикасының қылмыстық немесе әкімшілік заңнамасына сәйкес жауапкершілікке тарту шараларын қабылдайды.
Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізінде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүргізетін қазақстандық кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кемеде тасымалданатын кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін), жүктерді, тауарларды басқа кемеге ауыстырып тиеу туралы мәліметтер
Ескерту. Қағида 1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Күні
Кәсіпшілік өнімдерінің (объектілерінің), жүктердің, тауарлардың атауы және түрі
Жүк ауыстырып тиелетін кеме
Өлшем бірлігі
Саны
Кеме капитанының (иесінің) қолы
________________________________________________________________________
(кеме капитанының (иесінің) қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 __ жылғы "___" _________
М.О.
_____________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамының лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 __ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізінде), ішкі суларында және континенттік қайраңында кәсіпшілік қызметті жүргізетін қазақстандық кемелерге бақылауды жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өткен кезде кемеде кәсіпшілік өнімдерінің (объектілерінің), жүктердің, тауарлардың болуы және оларды кәсіпшілік барысында басқа кемелерге түсіру (тиеу) туралы есеп
Ескерту. Қағида 2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Үкіметінің 11.02.2019 № 50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.04.2024 № 331 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Кеменің анықтама деректері
1. Кеменің атауы ___________________________________________________
2. Кеменің типі _____________________________________________________
3. Кеменің борт нөмірі ______________________________________________

18. В случае выявления в ходе контрольно-проверочных мероприятий признаков правонарушений должностные лица Пограничной службы и уполномоченного органа принимают меры по привлечению правонарушителей к ответственности в соответствии с уголовным или административным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам осуществления
контроля за казахстанскими
судами, ведущими
промысловую деятельность в
территориальных водах (море),
внутренних водах и на
континентальном шельфе
Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены приложением 1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения о перегрузке перевозимых на судне продуктов (объектов) промысла, грузов, товаров на другие суда
Дата
Наименование и вид продуктов (объектов) промысла, грузов, товаров
Судно перегрузки
Единица измерения
Количество
Подпись капитана (владельца) судна
_________________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна)
"___" __________ 20__ года
_________________________________________________________________________
(должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица территориального подразделения Пограничной службы)
"___" __________ 20__ года
Приложение 2
к Правилам осуществления
контроля за казахстанскими
судами, ведущими
промысловую деятельность в
территориальных водах (море),
внутренних водах и на
континентальном шельфе
Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены приложением 2 в соответствии с постановлением Правительства РК от 11.02.2019 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правительства РК от 24.04.2024 № 331 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Отчет о наличии на судне продуктов (объектов) промысла, грузов, товаров и их выгрузке (погрузке) на другие суда в ходе промысла при неоднократном пересечении Государственной границы Республики Казахстан
Установочные данные на судно:
1. Наименование судна ___________________________________________
2. Тип судна ____________________________________________________
3. Бортовой номер судна __________________________________________

4. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) _________________________
5. Кеме капитанының (иесінің) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
___________________________________________________________________
6. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсаттың нөмірі, орны, алынған күні және оның қолданылу мерзімі
_____________________________________________________________
7. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың нөмірі, орны, алынған күні
_____________________________________________________________________
Кемеде тасымалданатын кәсіпшілік өнімдерінің (объектілерінің), жүктердің, тауарлардың, валютаның Қазақстан Республикасының теңіз портынан (орналасу пунктінен) шыққан кездегі сипаттамасы және олардың саны
Р/с
Атауы және түрлік құрамы
Өлшем бірлігі
Саны
1.
Кәсіпшілік (түрлері бойынша) өнімдері (объектілері):
2.
Жүктер:
3.
Тауарлар:
4.
Валюта:
______________________________________________________________________
(кеме капитанының (иесінің) қолы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 __ жылғы "___" __________
М.О.
_____________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамының лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 __ жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасының теңіз портына (орналасу пунктіне) қайта оралғаннан кейін
Р/с
Атауы және түрлік құрамы
Өлшем бірлігі
Саны
1.
Кәсіпшілік (түрлері бойынша) өнімдері (объектілері):
2.
Жүктер:
3.
Тауарлар:
4.
Валюта:
___________________________________________________________________
(кеме капитанының (иесінің) қолы және тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 __ жылғы "___" __________
______________________________________________________________________
(Шекара қызметі аумақтық бөлімшесінің лауазымды адамының лауазымы, қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
20 __ жылғы "___" __________

4. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна_______________
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна
____________________________________________________________________
6. Место, номер, дата получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан и сроки его действия ____________________________________________________________________
7. Место, номер, дата получения разрешения на пользование животным миром
________________________________________________________________________
Описание перевозимых на судне продуктов (объектов) промысла, грузов, товаров, валюты и их количество при выходе из морского порта (пункта базирования) Республики Казахстан
№ п/п
Наименование и видовой состав
Единица измерения
Количество
1
Продукты (объекты) промысла (по видам):
2
Грузы:
3
Товары:
4
Валюта:
_________________________________________________________________________
(подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна)
"___" __________ 20__ года
М.П.
____________________________________________________________________________
(должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица территориального подразделения Пограничной службы)
"___" __________ 20__ года
По возвращении в морской порт (пункт базирования) Республики Казахстан
№ п/п
Наименование и видовой состав
Единица измерения
Количество
1
Продукты (объекты) промысла (по видам):
2
Грузы:
3
Товары:
4
Валюта:
__________________________________________________________________________
(подпись фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна)
"___" __________ 20__ года
М.П.
____________________________________________________________________
(должность, подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица территориального подразделения Пограничной службы)
"___" __________ 20__ года