Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 наурыздағы № 217 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 7 тамыздағы № 615 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.08.2015 № 615 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізiледі).
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) «Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
11) «Жерлеуге арналған біржолғы төлем тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
12) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
13) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты населения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2014 года № 217. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 августа 2015 года № 615
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.08.2015 № 615 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации»;
2) стандарт государственной услуги «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты»;
3) стандарт государственной услуги «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту»;
4) стандарт государственной услуги «Назначение государственных специальных пособий»;
5) стандарт государственной услуги «Назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года»;
6) стандарт государственной услуги «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком»;
7) стандарт государственной услуги «Назначение специального государственного пособия»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда»;
9) стандарт государственной услуги «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты»;
10) стандарт государственной услуги «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида»;
11) стандарт государственной услуги «Назначение единовременной выплаты на погребение»;
12) стандарт государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
13) стандарт государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений»;

14) «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік қызмет стандарты;
15) «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
16) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
17) «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
18) «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
19) «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
20) «Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
21) «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
22) «Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
23) «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
24) «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
25) «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
26) «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
27) «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
28) «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
29) «Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
30) «Оралман мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.

14) стандарт государственной услуги «Выдача справок безработным гражданам»;
15) стандарт государственной услуги «Оформление документов инвалидам для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
16) стандарт государственной услуги «Оформление документов инвалидам для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами»;
17) стандарт государственной услуги «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет»;
18) стандарт государственной услуги «Назначение государственной адресной социальной помощи»;
19) стандарт государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху»;
20) стандарт государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им кресла-коляски»;
21) стандарт государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением»;
22) стандарт государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)»;
23) стандарт государственной услуги «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому»;
24) стандарт государственной услуги «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов»;
25) стандарт государственной услуги «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости»;
26) стандарт государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива»;
27) стандарт государственной услуги «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи»;
28) стандарт государственной услуги «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому»;
29) стандарт государственной услуги «Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответствующей административно-территориальной единицы»;
30) стандарт государственной услуги «Присвоение статуса оралмана».
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.

3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi                               С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысына
қосымша
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Уәкілетті ұйымнан зейнетақы төлемдерін тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЗТМО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
порталда – ЗТМО-ның ақпараттық жүйесіне электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі іс материалдарын жете ресімдеу қажет болған жағдайларда:
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет қосымша құжатты (құжаттарды) ЗТМО-ға ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі. ЗТМО қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы өтініш берушіні 5 (бес) жұмыс күні ішінде хабардар етеді;
ЗТМО жіберген қателер анықталған кезде – 5 (бес) жұмыс күнге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе мемлекеттік қызмет қатені жойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
3) ЗТМО-да көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из уполномоченной
организации»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение пенсионных выплат из уполномоченной организации» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении пенсионной выплаты.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП – 10 (десять) рабочих дней;
на портале – не более 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационную систему ГЦВП.
Срок оказания государственной услуги продлевается в случаях необходимости дооформления материалов дела:
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – на срок не более 30 (тридцать) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня предоставления дополнительного (ых) документа (ов) в ГЦВП. ГЦВП уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительных документов в течение 5 (пять) рабочих дней;
при выявлении ошибок, допущенных ГЦВП – на 5 (пять) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня их устранения;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
ЗТМО-да – зейнетақы төлемін тағайындау туралы хабарлама;
порталда – көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпарат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЗТМО-ға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш:
2) жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлігі, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
3) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);
4) зейнетақы мен жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірі туралы мәліметтер;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстағы үзілістерге қарамастан, 1995 жылғы 1 қаңтардан бергі кезеңдегі қатарынан кез келген 3 жылғы орташа айлық табысы туралы ұйымның (кәсіпорынның) анықтамасы;
6) зейнетақы төлемдерін алуға құқығы бар адамның еңбек өтілін растау үшін, олардың болуына қарай мынадай құжаттар ұсынылады:
еңбек кітапшасы;
білімі туралы құжат;
әскери билет немесе аудандардың және қалалардың қорғаныс істері жөніндегі басқармалары мен бөлімдерінің анықтамасы;
балалардың тууы туралы куәліктері (немесе туу туралы актілік жазба немесе азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген азаматтардың хал-актілерін тіркеу туралы анықтама) мен балалардың мынадай құжаттарының біреуі:
жеке куәлігі;
неке туралы куәлік (азаматтардың хал-актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме;
орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
орта арнаулы немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрақты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат;
балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (немесе қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген азаматтардың хал-актілерін тіркеу туралы анықтама);

6. Результат оказания государственной услуги:
в ГЦВП – уведомление о назначении пенсионной выплаты;
на портале – информация о назначении пенсионной выплаты, удостоверенная электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием услугополучателей: с 9.00 до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 до 14.00 часов и в субботу с 9.00 до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в ГЦВП:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя (адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей г. Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства г. Байконыр Российской Федерации);
4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо контрольного счета наличности исправительного учреждения;
5) справка организации (предприятия) о среднемесячном доходе за период с 1 января 1995 года за любые 3 года подряд, независимо от перерывов в работе, по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) для подтверждения трудового стажа лица, имеющего право на получение пенсионных выплат, представляются, в зависимости от их наличия, следующие документы:
трудовая книжка;
документ об образовании;
военный билет или справка управлений и отделов районов и городов по делам обороны;
свидетельство о рождении детей (или актовая запись о рождении или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния) и один из следующих документов детей:
удостоверение личности;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака;
аттестат об окончании среднего учебного заведения;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения, либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительства детей;
свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния);

Қазақстан Республикасының Зейнетақы қорына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейінгі жұмыс кезеңінде сақтандыру жарналарының төленгені туралы салық органының анықтамасы («Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы» 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабы 1-тармағының 5) және 17) тармақшаларына сәйкес өтілді есепке алу кезінде);
ақталу туралы анықтама;
әскери ұрыс қимылдарына қатысқаны туралы әскери комиссариаттың анықтамасы;
бірінші топтағы мүгедекке, екінші топтағы жалғызбасты мүгедекке және бөгде адамның көмегіне мұқтаж жасына байланысты зейнеткерге, сексен жасқа толған қарттарға және атом сынақтарынан, экологиялық апаттар салдарынан зардап шеккен немесе иммундық тапшылық вирусын жұқтырған не ЖИТС ауыратын 16 жасқа дейінгі мүгедекке күтімді жүзеге асыру фактісін және кезеңін растайтын соттың шешімі;
1949 жылғы 29 тамыздан 1963 жылғы 5 шілде аралығында төтенше және аса жоғары радиациялық қатер аймақтарында тұру фактісін растайтын құжат;
егер еңбек қызметі туралы жазбалар еңбек кітапшасына енгізілмеген немесе түзетулер бар болса, мұрағат мекемелерінен немесе жұмыс орнынан анықтама;
бұрынғы кеңестік мекемелердің, Қазақстан Республикасы мекемелерінің және халықаралық ұйымдар қызметкерлерінің зайыбының (жұбайының) шетелде тұрғанын растайтын анықтама;
әскери қызметшілердің зайыбының (жұбайының) жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерлерде тұрғанын растайтын анықтама;
арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкері зайыбының (жұбайының) мамандығы бойынша жұмысқа орналасу мүмкіндігі жоқ жерлерде тұрғанын растайтын анықтама;
неке және (немесе) некені бұзу туралы куәлік не азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген неке қию және (немесе) некені бұзу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (тегін өзгерткен кезде);
қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгенін растайтын құжат ұсынылады:
үшінші адамдар қажетті құжаттарды және өтініштерді берген жағдайда – сенімхат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
1) ЗТМО-да – көрсетілетін қызметі алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.

справка налогового органа об оплате страховых взносов в Пенсионный фонд Республики Казахстан за период работы до 1 января 1998 года (при учете стажа в соответствии с подпунктами 5) и 17) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года «О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан»);
справка о реабилитации;
справка военного комиссариата об участии в боевых действиях;
решение суда, подтверждающее факт осуществления и периода ухода за инвалидом первой группы, одиноким инвалидом второй группы и пенсионером по возрасту, нуждающимся в посторонней помощи, престарелым, достигшим восьмидесятилетнего возраста, инвалидом в возрасте до 16 лет, пострадавшим от последствий атомных испытаний, экологических бедствий или зараженным вирусом иммунодефицита либо больным СПИДом;
документ, подтверждающий факт проживания в зонах чрезвычайного и максимального радиационного риска с 29 августа 1949 года по 5 июля 1963 года;
справки из архивных учреждений или с места работы, если записи о трудовой деятельности не внесены в трудовую книжку или имеются исправления;
справка, подтверждающая проживание за границей супруги (супруга) работников бывших советских учреждений, учреждений Республики Казахстан и международных организаций;
справка, подтверждающая проживание супруги (супруга) военнослужащих в местностях, где отсутствовала возможность трудоустройства;
справка, подтверждающая проживание супруги (супруга) сотрудника специальных государственных органов в местностях, где отсутствовала возможность ее (его) трудоустройства по специальности;
свидетельство о браке и (или) расторжении брака либо выписка из актовой записи о заключении и (или) расторжении брака либо справка о регистрации акта гражданского состояния, выданная органами записи актов гражданского состояния (при изменении фамилии);
в случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства);
доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю;
на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) в ГЦВП – услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ЗТМО-ның және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының, ЗТМО басшысының не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) его должностных лиц по
вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, ГЦВП и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ГЦВП по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства, по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылады.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы
төлемдерін тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Аудан коды__________
Қазақстан Республикасы
__________________ облысы (қаласы) бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
Өтiнiш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
туған күнi: ______ ж. «_____» _______________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
құжат сериясы: ________ құжат нөмірі ___________ кім берген: ________
берілген күні: ______ ж. «_____» ____________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) __________________ ауыл: _______________________________
көше (шағын аудан) ___________________________ үй ______ пәтер ______
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шот түрі: ағымдағы, карточкалық шот (қажеттінің астын сызу)
Маған _________________________________________________________
(жасына байланысты зейнетақы, базалық зейнетақы төлемі, мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша, жасына байланысты, № 1, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы) тағайындауды (қалпына келтіруді) сұраймын.
Әлеуметтік міндетті сақтандырудың қатысушысы болдым/болған жоқпын (қажеттінің астын сызу);
қайтыс болған асыраушы әлеуметтік сақтандырудың қатысушысы болды/болған жоқ (қажеттінің астын сызу).
Ескертпе:
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға өтініш берген кезде мүгедектік тобы немесе асырауындағы адамдардың саны көрсетілсін.
Бұрын зейнетақы немесе жәрдемақы басқа негіздемелер бойынша немесе басқа ведомстводан тағайындалғанын/тағайындалмағанын (қажет емесі сызылып тасталсын) хабарлаймын.
Басқа отбасында (қайтыс болған адамның) балалары: бар/жоқ (қажет емесі сызылып тасталсын).
Бір уақытта әртүрлі мемлекеттік жәрдемақылар алуға құқығым болған жағдайда, қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз қалауым бойынша олардың біреуін ғана алуға құқылы екенім туралы маған хабарланды.
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне 10 күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Орталықтың бөлімшесіне тапсыратын құжаттардың түпнұсқалығы үшін құқықтық жауапкершілікті мойныма аламын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Төлемдерді тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны __________ ұялы телефон ______________ Е-mail ______________
өтініш берілген күн 20 __ ж. «___» _____ Өтініш берушінің қолы ______
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) _______________________________ өтiнiшi № _____ тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн ___________________________________________
Азамат (ша) ___________________________________ өтiнiшi қоса берілген
құжаттармен бірге қабылданды, өтінішті тіркеу күні 20 __ ж. «__» ____
(қызметті алу күні өтінішті орталықтың бөлімшесінде тіркеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні): 20 __ ж. «___» __________________________
Зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау үшін қажетті құжат (құжаттар) жоқ екені анықталған жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұзартылады.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді _____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
«Уәкілетті ұйымнан зейнетақы
төлемдерін тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Мөртаңба орны
20___ж. «__» _______ шығ. № ___
_____ ж. _____ -нан (-нен)____ ж. _____ аралығында
жеке тұлғаға төленген және міндетті зейнетақы жарналары
табысынан жүзеге асырылған табыс сомалары туралы
анықтама
Тегі |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Аты |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Әкесінің аты |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
(болған кезде)
негіздеме: __________________________________________________________
(бұйрық, жеке іс парағы, жалақы жөніндегі ведомосы, табельдер және т.б.)
Салымшының табельдік нөмірі _________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Төлеуші ұйымның БСН және орналасқан жері ____________________________
Жыл, айлар
Жалақы (табыс) сомасы
Міндетті зейнетақы жарналары
Міндетті зейнетақы жарналары аударылған күн, төлем тапсырмасының №, қай кезең үшін аударылды (айлар көрсетілсін)
Ескертпе
Есебіне жазыл ған сомалар
Аударылған сомалар
Оның ішінде өсімпұлдар
1
2
3
4
5
6
7
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
_______ ж. жиыны
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
_______ ж. жиыны
Қаңтар
Ақпан
Наурыз
Сәуір
Мамыр
Маусым
Шілде
Тамыз
Қыркүйек
Қазан
Қараша
Желтоқсан
_______ ж. жиыны
Барлығы _____ айда ____________________________________________ теңге
(сомасы жазбаша)
Ескертпе:
1998 жылғы 1 қаңтардан басталған кезеңдегі табыстар туралы анықтамаға, олардан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына «Міндетті зейнетақы жарналарын, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есептеудің, ұстап қалудың (қоса есептеудің) және аударудың қағидасын және мерзімдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы «___» ___________ № ____ қаулысына сәйкес міндетті зейнетақы жарналарын есептеу, ұстап қалу және аудару жүргізілетін табыстардың барлық түрлері енгізіледі; егер өтініш иесінің табыс сомалары 1995 жылғы 1 қаңтардан 1998 жылғы 1 қаңтар аралығындағы кезеңге берілсе, анықтамадағы 3, 4, 5, 6-бағандар толтырылмайды.
Негіздеме: __________________________________________________________
(анықтаманы беру үшін негіздеме болған құжаттар)
Мөрдің Кәсіпорын басшысы ___________________ ________________________
орны                          (Т.А.Ә.)                (қолы)
Бас бухгалтер      ___________________ ________________________
(Т.А.Ә.)               (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
Код района ________________________
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по _____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки)_____________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
дата рождения: «____» ________ г.
ИИН:_________________________________________________________________
Вид документа удостоверяющего личность:______________________________
серия документа: _____номер документа: _____кем выдан:_______________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область______________________________________________________________
город (район) _______________село:___________________________________
улица (микрорайон)______________ дом ___ квартира____________________
Банковские реквизиты:
наименование банка___________________________________________________
банковский счет №____________________________________________________
тип счета: текущий, картсчет (нужное подчеркнуть)
Прошу назначить (возобновить) мне______________________________
_____________________________________________________________________
(пенсию по возрасту, базовую пенсионную выплату; государственное
базовое социальное пособие: по инвалидности, по случаю потери
кормильца, по возрасту, государственное специальное пособие по списку
№ 1, № 2)
Участником обязательного социального страхования: являлся/не
являлся(нужное подчеркнуть);
умерший кормилец участником обязательного социального
страхования: являлся /не являлся (нужное подчеркнуть).
Примечание:
при заявлении на госсоцпособие указать группу инвалидности или
количество иждивенцев.
Сообщаю, что пенсия или пособие ранее по другим основаниям или
от другого ведомства назначалась/не назначалась (ненужное
вычеркнуть).
Имеются дети (умершего) в другой семье: да/нет (ненужное
вычеркнуть).
Поставлен(а) в известность, что при наличии одновременно права
на различные государственные пособия имею право получать одно из них,
по своему выбору, в соответствии с действующим законодательством.
Обо всех изменениях, влекущих изменения размера выплачиваемой
пенсии или пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч. выезд за
пределы РК) анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщать в
отделение центра в течение 10 дней.
Несу правовую ответственность за подлинность представленных в
отделение центра документов.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
2
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения выплаты
Контактные данные заявителя:
телефон ____________ мобильный ________ Е-маil ___________
дата подачи заявления: «____»______20___г. Подпись заявителя ________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ___________________________________________
зарегистрировано за № _______ Дата принятия документов
Заявление от____________________________ с прилагаемыми документами
принято, дата регистрации заявления:«____»_____________20___г.
(дата получения услуги 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации
заявления в отделении центра): «____»_____________20___г.
В случаях выявления отсутствия документа (документов), необходимого
для назначения пенсии или пособия, срок оказания государственной
услуги продлевается в соответствии с действующим законодательством
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы)
Обо всех изменениях влекущих изменение размера выплачиваемого
пенсии или пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч.
выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских
реквизитов обязуюсь сообщить в отделение центра.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление не
достоверных сведений и поддельных документов ______________________
Ф.И.О. заявителя и подпись
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
«Назначение пенсионных выплат из
уполномоченной организации»
Место штампа
исх. № ____ от «__» _______ 200_ г.
Справка
о суммах дохода, выплаченного физическому лицу и
осуществленных с дохода обязательных пенсионных взносов
с _____ ________________ г. по ______ ___________ г.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Фамилия  |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Имя      |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
Отчество |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
( при наличии)
основание: ________________________________________________
(приказ, личный листок, ведомость по зарплате, табеля и др.)
табельный номер вкладчика __________________
ИИН _______________________
БИН и место нахождения организации-плательщика
________________________________________________________
Год,
месяцы
Сумма
заработка (дохода)
Обязательные
пенсионные взносы
Дата перечисления обязательных пенсионных взносов, № платежного
поручения, за какой период
перечислено (указать месяцы)
Примечание
Начисленные
суммы
Перечисленные
суммы
в
т.ч.
пени
1
2
3
4
5
6
7
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого за
_____ г.
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого за
______ г.
Январь
Февраль
Март
Апрель
Май
Июнь
Июль
Август
Сентябрь
Октябрь
Ноябрь
Декабрь
Итого за
_____ г.
Всего за _________ месяцев ____________________тенге
(сумма прописью)
Примечание:
в справку о доходах за период с 1 января 1998 года включаются
все виды доходов, с которых осуществлялись исчисления, удержания и
перечисления обязательных пенсионных взносов в единый накопительный
пенсионный фонд в соответствии с постановлением Правительства
Республики Казахстан от «__» 2013 года №____«Об утверждении Правил и
сроков исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных
пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных
взносов»; в справке графы 3, 4, 5, 6 не заполняются, если суммы
дохода заявителя представлены за период с 1 января 1995 года до
1 января 1998 года.
Основание: ___________________________________________
(документы, послужившие основанием для выдачи справки)
Место    Руководитель предприятия ________________ ___________
печати                                (Ф.И.О.)      (подпись)
Главный бухгалтер        _______________ ____________
(Ф.И.О.)       (подпись)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственной базовой пенсионной выплаты» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы ақпарат алу бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4.Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЗТМО-ға не ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
порталда – ЗТМО-ның ақпараттық жүйесіне электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды;
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі іс материалдарын жете ресімдеу қажет болған жағдайларда:
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет қосымша құжатты (құжаттарды) ЗТМО-ға немесе ХҚО-ға ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі. ЗТМО өтініш берушіні 5 (бес) жұмыс күні ішінде қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді;
ЗТМО немесе ХҚО жіберген қателер анықталған кезде – бес жұмыс күніне ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет оларды жойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением государственной базовой пенсионной выплаты;
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении государственной базовой пенсионной выплаты.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП либо в ЦОН – 10 (десять) рабочих дней;
на портале – не более 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационную систему ГЦВП.
Срок оказания государственной услуги продлевается в случаях необходимости дооформления материалов дела:
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – на срок не более 30 (тридцать) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня предоставления дополнительного (ых) документа (ов) в ГЦВП или ЦОН. ГЦВП уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительных документов в течение 5 (пять) рабочих дней;
при выявлении ошибок, допущенных ГЦВП или ЦОН – на 5 (пять) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня их устранения;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
ЗТМО-да не ХҚО-да – мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау туралы хабарлама;
порталда – мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО – еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЗТМО-ға не ХҚО-ға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
3) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);
4) зейнетақылар және жәрдемақылар беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірі туралы мәліметтер;

6. Результат оказания государственной услуги:
в ГЦВП либо ЦОН – уведомление о назначении государственной базовой пенсионной выплаты;
на портале – информация о назначении либо об отказе в назначении государственной базовой пенсионной выплаты направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству.
Прием услугополучателей: с 9.00 до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 до 14.00 часов и в субботу с 9.00 до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в ГЦВП либо в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя (адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей г. Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства г. Байконыр Российской Федерации);
4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо контрольного счета наличности исправительного учреждения;

5) қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген жағдайда қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгенін растайтын құжат;
6) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді;
порталда: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
ЗТМО-да – тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алу күні, құжатты қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ЗТМО, ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, ЗТМО, ХҚО басшысының атына не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар арқылы беріледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, почта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

5) в случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства);
6) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами;
на портале: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю выдается:
в ГЦВП – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОН выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, ГЦВП, ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ГЦВП, ЦОН по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде
электрондық нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары
арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де
талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттік базалық
зейнетақы төлемін тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Ауданның коды ____________________
Қазақстан Республикасы
__________________ облысы (қаласы)
бойынша
Бақылау және әлеуметтiк қорғау
департаменті
Өтiнiш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
туған күнi: ______ ж. «_____» _______________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
құжат сериясы: ____________ құжат нөмірі ________ кім берген:________
берілген күні: ______ ж. «_____» ____________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) __________________ ауыл: _______________________________
___________________________ көше (шағынаудан) ______ үй ______ пәтер
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шот түрі: ағымдағы, карточкалық шот (қажеттінің астын сызу)
Маған _________________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
«Назначение государственной
базовой пенсионной выплаты»
Код района ________________________
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по _____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки)_____________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
дата рождения: «____» ________ г.
ИИН: ________________________
вид документа, удостоверяющего личность: ____________________________
серия документа: _____номер документа: _____кем выдан:_______________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область______________________________________________________________
город (район)_________________село: _________________________________
улица (микрорайон)______________ дом ______ квартира_________________
Банковские реквизиты:
наименование банка___________________________________________________
банковский счет №____________________________________________________
тип счета: текущий, картсчет
(нужное подчеркнуть)
Прошу назначить (возобновить) мне
_____________________________________________________________________
(пенсию по возрасту, базовую пенсионную выплату; государственное
базовое социальное пособие: по инвалидности, по случаю потери
кормильца, по возрасту, государственное специальное пособие по списку

(жасына байланысты зейнетақы, базалық зейнетақы төлемі; мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша, жасына байланысты, № 1, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы) тағайындауды (қалпына келтіруді) сұраймын.
Міндетті әлеуметтік сақтандырудың қатысушысы: болдым/болған жоқпын (қажеттінің астын сызу);
Қайтыс болған асыраушы міндетті әлеуметтік сақтандырудың қатысушысы: болды/болған жоқ (қажеттінің астын сызу).
Ескертпе:
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға өтініш берген кезде мүгедектік тобы немесе асырауындағы жандардың саны көрсетілсін.
Бұрын зейнетақы немесе жәрдемақы басқа негіздемелер бойынша немесе басқа ведомстводан тағайындалғанын/тағайындалмағанын (қажет емесі сызылып тасталсын) хабарлаймын.
Басқа отбасында (қайтыс болған адамның) балалары: бар/жоқ (қажет емесі сызылып тасталсын).
Бір уақытта әртүрлі мемлекеттік жәрдемақылар алуға құқығым болған жағдайда, қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз қалауым бойынша олардың біреуін ғана алуға құқылы екенім туралы маған хабарланды.
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне 10 (он) күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Орталықтың бөлімшесіне тапсыратын құжаттардың түпнұсқалығы үшін құқықтық жауапкершілікті мойныма аламын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Төлем тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны __________ ұялы телефон ______________ Е-mail ______________
Өтініш берілген күн 20__ж. «___»________ Өтініш берушінің қолы ______
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) ______________________________ өтiнiшi № ______ тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн ___________________________________________
Азамат (ша) _________________ өтiнiшi қоса берілген құжаттармен
бірге қабылданды, өтінішті тіркеу күні 20 __ ж. «___» _______________
(қызметті алу күні өтінішті орталық бөлімшесінде тіркеген күннен
бастап 10 (он) жұмыс күні): 20_________ ж. «___» ____________________
Зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау үшін қажетті құжат (құжаттар) жоқ екені анықталған жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұзартылады.
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы)
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді ________ өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік
жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

№ 1, № 2)
Участником обязательного социального страхования: являлся/не
являлся(нужное подчеркнуть).
Умерший кормилец участником обязательного социального
страхования: являлся /не являлся(нужное подчеркнуть).
Примечание:
при заявлении на госсоцпособие указать группу инвалидности или
количество иждивенцев.
Сообщаю, что пенсия или пособие ранее по другим основаниям или
от другого ведомства назначалась/не назначалась (ненужное вычеркнуть).
Имеются дети (умершего) в другой семье: да/нет (ненужное
вычеркнуть).
Поставлен(а) в известность, что при наличии одновременно права
на различные государственные пособия имею право получать одно из них,
по своему выбору, в соответствии с действующим законодательством.
Обо всех изменениях, влекущих изменения размера выплачиваемой
пенсии или пособия, а также об изменении места жительства (в
т.ч. выезд за пределы РК) анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщать в отделение центра в течение 10 дней.
Несу правовую ответственность за подлинность представленных в
отделение центра документов.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
2
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения выплаты
Контактные данные заявителя:
телефон ____________ мобильный ________Е-маil ___________
дата подачи заявления: «____»______20___г. Подпись заявителя ________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) _____________________________________
зарегистрировано за № _______ Дата принятия документов
Заявление от____________________________ с прилагаемыми
документами принято, дата регистрации заявления:
«____»_____________20___г.
(дата получения услуги 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации
заявления в отделении центра): «____»_____________20___г.
В случаях выявления отсутствия документа (документов),
необходимого для назначения пенсии или пособия, срок оказания
государственной услуги продлевается в соответствии с действующим
законодательством
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы)
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пенсии или пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч.
выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских
реквизитов обязуюсь сообщить в отделение центра.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление не
достоверных сведений и поддельных документов____________ Ф.И.О.
заявителя и подпись
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение государственных социальных пособий
по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту»

1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар (бұдан әрі – жәрдемақылар) тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЗТМО-ға, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі іс материалдарын жете ресімдеу қажет болған жағдайларда:
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік көрсетілетін қызмет қосымша құжатты (құжаттарды) ЗТМО-ға немесе ХҚО-ға ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі. ЗТМО өтініш берушіні 5 (бес) жұмыс күні ішінде қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді;
ЗТМО немесе ХҚО жіберген қателер анықталған кезде – 5 (бес) жұмыс күніне ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет оларды жойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
порталда – ЗТМО-ның ақпараттық жүйесіне электрондық сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту (далее – пособий);
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении государственных социальных пособий.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП, ЦОН – 10 (десять) рабочих дней.
Срок оказания государственной услуги продлевается в случаях необходимости дооформления материалов дела:
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – на срок не более 30 (тридцать) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня предоставления дополнительного (ых) документа (ов) в ГЦВП или ЦОН. ГЦВП уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительных документов в течение 5 (пять) рабочих дней;
при выявлении ошибок, допущенных ГЦВП или ЦОН – на 5 (пять) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня их устранения;
на портале – не более 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационную систему ГЦВП;

2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жәрдемақылар тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Жәрдемақыларды тағайындау туралы хабарламаны беру көрсетілетін қызметті алушы тұрғылықты жері бойынша ЗТМО-ға немесе ХҚО-ға өзі барған кезде жүзеге асырылады.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу үшін жүгінбеген жағдайларда:
ХҚО оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді;
порталда – жәрдемақыларды тағайындау туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті көрсетушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібінде көрсетіледі;
1) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЗТМО-ға не ХҚО-ға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш мынадай құжаттармен қоса ұсынылады:
мүгедектігі бойынша мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін:

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении пособий.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
Выдача уведомления о назначении пособий осуществляется при личном посещении услугополучателя ГЦВП, или ЦОН, по месту жительства.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный срок:
ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца;
на портале – информация о назначении либо об отказе в назначении пособий направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием услугополучателей: с 9.00 до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 до 14.00 часов и в субботу с 9.00 до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в ГЦВП либо в ЦОН:
заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги, с приложением следующих документов:
Для назначения государственного базового социального пособия по инвалидности:

1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
2) көрсетілетін қызметті алушының тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);
3) зейнетақылар және жәрдемақылар беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) белгіленген нысан бойынша мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді көшірме.
Бұдан басқа, олардың болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
1) радиациялық әсерге ұшыраған адамдар ауруларының, мүгедектігінің себепті байланысын анықтау жөніндегі Ведомствоаралық сараптама кеңесінің шешімі;
2) Орталық әскери-дәрігерлік комиссияның шешімі;
3) госпиталь берген ауруы туралы куәлігі не әскери-дәрігерлік комиссияның қорытындысы;
4) 16 жасқа дейінгі мүгедек баланың туу туралы куәлігі;
5) қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленген жағдайда, қамқоршылық (қорғаншылық) белгіленгендігін растайтын құжат;
6) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат ұсынылады.
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
2) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);
3) зейнетақылар және жәрдемақылар беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) асыраушының қайтыс болғандығы туралы куәлік не адамның хабар-ошарсыз кеткен немесе қайтыс болған деп танылғандығы туралы соттың шешімі.
Бұдан басқа, олардың болуына қарай, мынадай құжаттар ұсынылады:
1) асырауында болған адамның қайтыс болған адаммен туыстық қатынастарын растайтын құжаты (туу туралы, неке, некені бұзу, әкелікті (аналықты) анықтау туралы куәліктер және басқалары);
2) егер туу туралы куәлікте әкесі туралы мәліметтер анасының айтуы бойынша жазылған болса, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің азаматтық хал актілерін тіркеу жөніндегі органдарының белгіленген нысандағы анықтамасы;

1) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя (адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей г. Байконыр справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства г. Байконыр Российской Федерации);
3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо контрольного счета наличности исправительного учреждения;
4) выписка из справки об инвалидности установленной формы.
Кроме того, в зависимости от их наличия, представляются следующие документы:
1) решение Межведомственного экспертного совета по установлению причинной связи заболеваний, инвалидности лиц, подвергшихся радиационному воздействию;
2) решение Центральной военно-врачебной комиссии;
3) свидетельство о болезни, выданное госпиталем, либо заключение военно-врачебной комиссии;
4) свидетельство о рождении ребенка-инвалида до 16 лет;
5) в случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства);
6) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Для назначения государственного базового социального пособия по случаю потери кормильца:
1) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя (адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей г. Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства г. Байконур Российской Федерации);
3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо контрольного счета наличности исправительного учреждения;
4) свидетельство о смерти кормильца либо решение суда о признании лица безвестно отсутствующим или умершим.
Кроме того, в зависимости от их наличия, представляются следующие документы:
1) документ, подтверждающий родственные отношения иждивенца с умершим (свидетельства о рождении, браке, расторжении брака, установлении отцовства (материнства) и другие);
2) справка органов по регистрации актов гражданского состояния Министерства юстиции Республики Казахстан установленной формы, если сведения об отце в свидетельство о рождении внесены по заявлению матери;

3) қамқорлықты (қамқоршылықты) растайтын құжат;
4) оқу орнының 18-ден 23 жасқа дейінгі адамдар күндізгі оқу нысанының білім алушылары болып табылатыны туралы анықтамасы (жыл сайын оқу жылы басталғанда беріледі);
5) қаза тапқан адамның (қайтыс болған адамның) әскери билеті немесе әскери қызметті өткеруі туралы анықтама;
6) әскери қызметшінің, ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасының бұрынғы Мемлекеттік тергеу комитеті қызметкерінің қазасы немесе өлімі қызметтік міндеттерін атқару немесе әскери қызметін өткеру кезінде жарақат алу, контузияға ұшырау, мертігу, ауру салдарынан болғанын растайтын анықтама.
Қайтыс болған адамның сегіз жасқа толмаған балаларын, інілерін, қарындастарын, сіңлілерін немесе немерелерін бағып-күтумен айналысатын азаматтар мынадай құжаттарды ұсынады:
1) еңбек қызметінің тоқтатылғанын растайтын еңбек кітапшасы (көшірмесі еңбек кітапшасының түпнұсқасымен жыл сайын салыстырып тексеріліп отырады);
2) адамның дара кәсіпкер ретінде тіркелмегені туралы салық органының анықтамасы (жыл сайын жаңартылып отырады);
3) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат.
Жасына байланысты мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы тағайындау үшін:
1) жеке басын куәландыратын құжат (жеке куәлік, азаматтығы жоқ адамның куәлігі, шетел азаматының тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
2) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы, Байқоңыр қаласының тұрғындары үшін Ресей Федерациясы Байқоңыр қаласының тұрғын үй шаруашылығының азаматтарды есепке алу және тіркеу бөлімінің анықтамасы);
3) зейнетақы және жәрдемақылар беру жөніндегі уәкілетті ұйымның банк шотының не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шотының нөмірі туралы мәліметтер;
4) қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген жағдайда, қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгендігін растайтын құжат;
5) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат ұсынылады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті алушыға:
ЗТМО-да –тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да:

3) документ, подтверждающий опекунство (попечительство);
4) справка учебного заведения о том, что лица в возрасте от 18 до 23 лет являются обучающимися очной формы обучения (представляется ежегодно с начала учебного года);
5) военный билет погибшего (умершего) либо справка о прохождении воинской службы;
6) справка, подтверждающая что гибель или смерть военнослужащего, сотрудника органов внутренних дел и бывшего Государственного следственного комитета Республики Казахстан наступила вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей или прохождении воинской службы.
Лицами, занятыми уходом за детьми, братьями, сестрами или внуками умершего, не достигшими восьми лет, также представляются следующие дополнительные документы:
1) трудовая книжка, подтверждающая прекращение трудовой деятельности (копия с оригиналом трудовой книжки сличается ежегодно);
2) справка налогового органа о том, что лицо не зарегистрировано в качестве индивидуального предпринимателя (обновляется ежегодно);
3) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Для назначения государственного социального пособия по возрасту:
1) документ, удостоверяющий личность (удостоверение личности, удостоверение лица без гражданства, вида на жительство иностранца), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
2) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя (адресная справка либо справка сельских акимов, для жителей г. Байконур справка отдела по учету и регистрации граждан жилищного хозяйства г. Байконур Российской Федерации);
3) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий либо контрольного счета наличности исправительного учреждения;
4) в случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства);
5) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами;
на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю выдается:
в ГЦВП – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні:
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса беріліп отырған құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ЗТМО, ХҚО және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, ЗТМО, ХҚО басшысының атына не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, почта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, ГЦВП, ЦОН и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ГЦВП, ЦОН по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету
ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызмет алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мүгедектігі бойынша,
асыраушысынан айырылу жағдайы
бойынша және жасына байланысты
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына қосымша
Ауданның коды ____________________
Қазақстан Республикасы
__________________ облысы (қаласы)
бойынша Бақылау және әлеуметтiк қорғау
департаменті
Өтiнiш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
туған күнi: ______ ж. «_____» _______________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
құжат сериясы: ____________ құжат нөмірі ________ кім берген:________
берілген күні: ______ ж. «_____» ____________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) __________________ ауыл: _______________________________
___________________________ көше (шағын аудан) ______ үй ______ пәтер
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шот түрі: ағымдағы, карточкалық шот (қажеттінің астын сызу)

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме и через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
«Назначение государственных
социальных пособий по
инвалидности, по случаю потери
кормильца и по возрасту»
Код района ________________________
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по _____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) __________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
дата рождения: «____» ________ г.
ИИН: ________________________________________________________________
вид документа, удостоверяющего личность: ____________________________
серия документа: _____номер документа: _____кем выдан:_______________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область _____________________________________________________________
город (район)__________________село: ________________________________
улица (микрорайон)______________ дом ________ квартира_______________
Банковские реквизиты:
наименование банка___________________________________________________
банковский счет №____________________________________________________
тип счета: текущий, картсчет(нужное подчеркнуть)
Прошу назначить (возобновить) мне______________________________
_____________________________________________________________________
(пенсию по возрасту, базовую пенсионную выплату; государственное
базовое социальное пособие: по инвалидности, по случаю потери
кормильца, по возрасту, государственное специальное пособие по списку

1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) мемлекеттік арнайы әлеуметтік жәрдемақыларды (бұдан әрі – жәрдемақылар) тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) жәрдемақылар тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЗТМО-ға, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі іс материалдарын жете ресімдеу қажет болған жағдайларда:
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – 30 (отыз) күн жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет қосымша құжатты (құжаттарды) ЗТМО-ға немесе ХҚО-ға ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
ЗТМО немесе ХҚО жіберген қателер анықталған кезде – бес жұмыс күнге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет оларды жойған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
порталда – ЗТМО-ның ақпараттық жүйесіне электрондық сұрау салу келіп түскен кезден бастап 30 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственных специальных пособий» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением государственных специальных пособий (далее – пособий);
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении пособий.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП, ЦОН – 10 (десять) рабочих дней.
Срок оказания государственной услуги продлевается в случаях необходимости дооформления материалов дела:
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – на срок не более 30 (тридцать) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня предоставления дополнительного (ых) документа (ов) в ГЦВП или ЦОН;
при выявлении ошибок, допущенных ГЦВП или ЦОН – на 5 (пять) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня их устранения;
на портале – не более 30 минут с момента поступления электронного запроса в информационную систему ГЦВП;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения в ГЦВП – из расчета 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут.

7) білімі туралы құжат;
8) әскери билет немесе аудандардың және қалалардың қорғаныс істері жөніндегі басқармалары мен бөлімдерінің анықтамасы;
9) балалардың тууы туралы куәліктері (немесе тууы туралы актілік жазба немесе азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген азаматтардың хал-актілерін тіркеу туралы анықтама) мен балалардың мынадай құжаттарының біреуі:
жеке куәлігі;
неке туралы куәлік (азаматтардың хал-актілерін тіркеу туралы анықтама) не некені бұзу туралы куәлік немесе неке қию туралы актілік жазбадан үзінді көшірме;
орта оқу орнын бітіргені туралы аттестат;
орта арнаулы немесе жоғары оқу орнын бітіргені туралы диплом не оқығанын растайтын оқу орнының анықтамасы;
балалардың тұрақты тұратын жері бойынша тіркелген орнын растайтын құжат;
балалардың қайтыс болғаны туралы куәлік (немесе азаматтардың хал-актілерін жазу органдары берген қайтыс болғаны туралы актілік жазба немесе тіркегені туралы анықтама).
Ұйым таратылған жағдайда, мұрағат директоры мен мұрағатшының мөрімен және қолтаңбасымен куәландырылған, жұмыс орны, атқаратын лауазымы, кәсібі, жұмыс кезеңдері, мұрағат ісінің нөмірі, оның беттері көрсетіліп мұрағат анықтамасы ұсынылады.
Мұрағаттық құжаттар болмаған кезде жұмыс сипаты немесе еңбек жағдайлары және олардың № 1, 2 тізімдерге сәйкестігі сот органдары арқылы белгіленеді;
10) қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленген жағдайда, қорғаншылық (қамқоршылық) белгіленгенін растайтын құжат;
11) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат ұсынылады.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде:
ЗТМО-да – тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш:
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;

7) документ об образовании;
8) военный билет или справка управлений и отделов районов и городов по делам обороны;
9) свидетельства о рождении детей (или актовая запись о рождении, или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния) и один из следующих документов детей:
удостоверение личности;
свидетельство о браке (справка о регистрации актов гражданского состояния) либо свидетельство о расторжении брака или выписка из актовой записи о заключении брака;
аттестат об окончании среднего учебного заведения;
диплом об окончании средне-специального или высшего учебного заведения, либо справка учебного заведения, подтверждающая обучение;
документ, подтверждающий место регистрации по постоянному месту жительства детей;
свидетельство о смерти детей (или актовая запись о смерти или справка о регистрации акта гражданского состояния, выданные органами записи актов гражданского состояния).
В случае ликвидации организации, представляется архивная справка с указанием места работы, занимаемой должности, профессии, периодов работы, номера архивного дела, его страницы, заверенная печатью и подписью директора архива и архивариуса.
При отсутствии архивных документов характер работы или условия труда и их соответствие спискам № 1, 2 устанавливаются через судебные органы;
10) в случае установления опеки (попечительства), представляется документ, подтверждающий установление опеки (попечительства);
11) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами;
на портале:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в ГЦВП – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын
өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік қызмет» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін мемлекеттік қызметті ЭЦҚ-сы болған жағдайда, электрондық нысанда портал арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық  қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Ауданның коды ____________________
Қазақстан Республикасы
___________ облысы (қаласы) бойынша
Бақылау және әлеуметтiк қорғау
департаменті
Өтiнiш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
туған күнi: ______ ж. «_____» _______________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
құжат сериясы: ____________ құжат нөмірі ________ кім берген:________
берілген күні: ______ ж. «_____» ____________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) __________________ ауыл: _______________________________
көше (шағынаудан) ______ үй ______ пәтер ____________________________
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шот түрі: ағымдағы, карточкалық шот (қажеттінің астын сызу)
Маған _________________________________________________________

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о назначении государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
Код района ________________________
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по _____________________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) __________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения: «____» ________ г.
ИИН: ________________________________________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность:_____________________________
Серия документа:______Номер документа:_____Кем выдан:_________________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область______________________________________________________________
город (район) _________________село:_________________________________
улица (микрорайон)______________ дом ______ квартира_________________
Банковские реквизиты:
наименование банка __________________________________________________
банковский счет №________________________________
тип счета: текущий, картсчет (нужное подчеркнуть)
Прошу назначить (возобновить) мне _____________________________
_____________________________________________________________________
(пенсию по возрасту, базовую пенсионную выплату; государственное
базовое социальное пособие: по инвалидности, по случаю потери
кормильца, по возрасту, государственное специальное пособие по списку

(жасына байланысты зейнетақы, базалық зейнетақы төлемі; мемлекеттік базалық әлеуметтік жәрдемақы: мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша, жасына байланысты, № 1, № 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақы) тағайындауды (қалпына келтіруді) сұраймын.
Міндетті әлеуметтік сақтандырудың қатысушысы: болдым/болған жоқпын (қажеттінің астын сызу);
Қайтыс болған асыраушы міндетті әлеуметтік сақтандырудың қатысушысы: болды/болған жоқ (қажеттінің астын сызу).
Ескертпе:
мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыға өтініш берген кезде мүгедектік тобы немесе асырауындағы адамдардың саны көрсетілсін.
Бұрын зейнетақы немесе жәрдемақы басқа негіздемелер бойынша немесе басқа ведомстводан тағайындалғанын/тағайындалмағанын (қажет емесі сызылып тасталсын) хабарлаймын.
Басқа отбасында (қайтыс болған адамның) балалары: бар/жоқ (қажет емесі сызылып тасталсын).
Бір уақытта әртүрлі мемлекеттік жәрдемақылар алуға құқығым болған жағдайда, қолданыстағы заңнамаға сәйкес өз қалауым бойынша олардың біреуін ғана алуға құқылы екендігім туралы маған хабарланды.
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемесінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне 10 (он) күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Орталықтың бөлімшесіне тапсыратын құжаттардың түпнұсқалығы үшін құқықтық жауапкершілікті мойныма аламын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Төлем тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны __________ ұялы телефон ______________ Е-mail ______________
Өтініштің берілген күні 20__ж. «___»_______ Өтініш берушінің қолы ___
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) ______________________________ өтiнiшi № ______ тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күн ___________________________________________
Азамат (ша) _________________ өтiнiш қоса берілген құжаттармен
бірге қабылданды, өтінішті тіркелген күн 20 __ ж. «___» ____________
(қызметті алу күні өтінішті орталық бөлімшесінде тіркеген күннен
бастап 10 (он) жұмыс күні): 20_________ ж. «___» ____________________
Зейнетақы немесе жәрдемақы тағайындау үшін қажетті құжат (құжаттар) жоқ екені анықталған жағдайларда мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұзартылады.
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы)
Төленетін зейнетақы немесе жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді ________ өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы.
«Мемлекеттік арнайы
жәрдемақыларды тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
М.O. ___________________
(ұйым)
20 ___ж. «___» _________
Мемлекеттік арнайы жәрдемақы тағайындау үшiн
жұмыстың сипатын немесе еңбек жағдайларын растайтын
АНЫҚТАМА
Азамат (ша) ____________________________ ол 20 __ «__» ________ -нан
(тегі, аты, әкесінің аты)
(-нен) ____-на, _______ (-не) дейiнгi кезеңде жыл ______ ай _____ күн
(толық, толық емес жұмыс күнi) ________________________________
(ұйымның атауы)
№ __ тiзiм _____ бөлiмiнiң ___________ тармағында көзделгендей, еңбек
жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және ауыр (ерекше ауыр) _______ жыл
______ ай ________ күн, оның iшiнде _____ ж.__ ___________-нан (-нен)
_____ж._________-на (-не) дейiн
_____________________________________________________________________
(кәсiптiң, лауазымның атауы)
жұмыс iстегенi жөнiнде берiлдi.
негiздеме: __________________________________________________________
(бұйрықтар, есеп ведомостерi, түсiру журналдары, дозиметрия журналдары және т.б.)
_____ж._____________-нан (-нен). ____ж. ______________-на (-не) дейiн
_____________________________________ жұмыс iстегенi жөнiнде берiлдi.
негiздеме: __________________________________________________________
(бұйрықтар, есеп ведомостерi, түсiру журналдары, дозиметрия журналдары және т.б.)
_____ж._____________-нан (-нен). ____ж. ______________-на (-не) дейiн
___________________________________ жұмыс iстегенi жөнiнде берiлдi.
(кәсiптiң, лауазымның атауы)
негiздеме: __________________________________________________________
(бұйрықтар, есеп ведомостерi, түсiру журналдары, дозиметрия журналдары және т.б.)
_____ж._____________-нан (-нен). ____ж. _____________-на (-не) дейiн
____________________________________ жұмыс iстегенi жөнiнде берiлдi.
(кәсiптiң, лауазымның атауы)
М.О. Кәсiпорын басшысы ________________________ _____________________
(Т.А.Ә.)                   (қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу,
жұмысынан айырылу, жүктiлiкке және босануға байланысты
табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның
күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер
жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

№ 1, № 2)
Участником обязательного социального страхования являлся/не
являлся(нужное подчеркнуть);
умерший кормилец участником обязательного социального
страхования:
являлся /не являлся(нужное подчеркнуть).
Примечание:
при заявлении на госсоцпособие указать группу инвалидности или
количество иждивенцев.
Сообщаю, что пенсия или пособие ранее по другим основаниям или
от другого ведомства назначалась/не назначалась (ненужное
вычеркнуть).
Имеются дети (умершего) в другой семье: да/нет (ненужное
вычеркнуть).
Поставлен(а) в известность, что при наличии одновременно права
на различные государственные пособия имею право получать одно из них,
по своему выбору, в соответствии с действующим законодательством.
Обо всех изменениях, влекущих изменения размера выплачиваемой
пенсии или пособия, а также об изменении места жительства (в
т.ч. выезд за пределы РК) анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщать в отделение центра в течение 10 дней.
Несу правовую ответственность за подлинность представленных в
отделение центра документов.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
2
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения выплаты
Контактные данные заявителя:
телефон____________мобильный________Е-маil ___________
дата подачи заявления: «____»______20___г. Подпись заявителя ________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ___________________________________________
зарегистрировано за № _______ Дата принятия документов
Заявление от____________________________ с прилагаемыми документами
принято, дата регистрации заявления: «____»_____________20___г.
(дата получения услуги 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации
заявления в отделении центра): «____»_____________20___г.
В случаях выявления отсутствия документа (документов),
необходимого для назначения пенсии или пособия, срок оказания
государственной услуги продлевается в соответствии с действующим
законодательством
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы)
Обо всех изменениях влекущих изменение размера выплачиваемого
пенсии или пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч.
выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских
реквизитов обязуюсь сообщить в отделение центра.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление не
достоверных сведений и поддельных документов____________ Ф.И.О.
заявителя и подпись
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
«Назначение государственных
специальных пособий»
М.Ш. _____________________
(организация)
«__» _______________ 200 _ год
Справка
подтверждающая характер работы или условия труда
для назначения государственного специального пособия
Выдана гр. ______________________ в том, что он/а в период с _____ г.
(фамилия, имя, отчество)
по ______ г. работал/а _____ лет _____ месяцев ____ дней (полный,
неполный рабочий день) в ____________________________________________
(наименование организации)
во вредных (особо вредных) и тяжелых (особо тяжелых) условиях
труда _____ лет _______ месяцев _______ дней, что предусмотрено _____
разделом _____ пунктом списка № __, в том числе:
с ___________ г. по _____________ г. в качестве _____________________
_____________________________________________________________________
(наименование профессии, должности)
основание: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(приказы, расчетные ведомости,
журналы спусков, журналы дозиметрии и др.)
с ___________ г. по ____________ г. в качестве_______________________
_____________________________________________________________________
(наименование профессии, должности)
основание: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(приказы, расчетные ведомости,
журналы спусков, журналы дозиметрии и др.)
с ___________ г. по ____________ г. в качестве_______________________
_____________________________________________________________________
(наименование профессии, должности)
основание: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(приказы, расчетные ведомости,
журналы спусков, журналы дозиметрии и др.)
М.П. Руководитель предприятия _____________________ _______________
(Ф.И.О.)          (роспись)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение социальных выплат на случаи социальных
рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца;
потери работы; потери дохода в связи с беременностью и
родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением)
новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом
за ребенком по достижении им возраста одного года»

1. Жалпы ережелер
1. «Еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын ЗТМО-ға, ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні:
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі ұсынылған құжаттардың дұрыстығына тексеру жүргізілген жағдайда, 1 (бір) айдан аспайтын мерзімге ұзартылады.
Бұл ретте әлеуметтік төлемдерді тағайындау туралы шешім қабылдаудың кешіктірілуі және шешім қабылдауды ұзарту мерзімдері туралы көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда хабарлануға тиіс.
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – еңбек ету қабілетінен айырылу, асыраушысынан айырылу, жұмысынан айырылу, жүктілікке және босануға байланысты табысынан айырылу, жаңа туған баланы асырап алуға байланысты табысынан айырылу, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер жағдайларына әлеуметтік төлем тағайындау.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение социальных выплат на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП, ЦОН – 10 (десять) рабочих дней.
Срок оказания государственной услуги продлевается в случае произведения проверки достоверности представленных документов, не более чем на 1 (один) месяц.
При этом, о произошедшей задержке в принятии решения о назначении социальных выплат и сроках продления принятия решения, услугополучатель должен быть извещен в письменной форме;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – назначение социальной выплаты на случаи социальных рисков: утраты трудоспособности; потери кормильца; потери работы; потери дохода в связи с беременностью и родами; потери дохода в связи с усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей); потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның нотариат куәландырған сенімхат бойынша өкілі) ЗТМО-ға не ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЗТМО-да не ХҚО-да:
еңбек ету қабілетінен айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін куәландыруды жүргізу және белгілеу туралы мәліметтер;
5) банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер.
Асыраушысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) отбасы құрамы туралы мәліметтер;
4) тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
5) асыраушының қайтыс болуы туралы куәліктің көшірмесі немесе соттың адамды хабар-ошарсыз кетті деп тану немесе қайтыс болды деп жариялау туралы шешімі;
6) қайтыс болған (сот хабар-ошарсыз кетті деп таныған немесе қайтыс болды деп жариялаған) адаммен туыстық қарым-қатынасын растайтын құжаттардың, неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы, қайтыс болған асыраушы балаларының туу туралы, асырап алу туралы куәліктердің көшірмелері;
7) отбасы мүшелері күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын оқушылар немесе студенттер болып табылатыны туралы жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және жоғары білім беру ұйымдарынан алынған анықтама (жыл сайын оқу жылының басында жаңартылады);

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по нотариально удостоверенной доверенности):
в ГЦВП либо в ЦОН:
для назначения социальной выплаты на случай утраты трудоспособности:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
3) сведения о месте жительства (адресная справка или справка акима сельского округа);
4) сведения о проведении освидетельствования и установления степени утраты общей трудоспособности;
5) сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения.
Для назначения социальной выплаты на случай потери кормильца:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
3) сведения о составе семьи;
4) сведения о месте жительства (адресная справка или справка акима сельского округа);
5) копия свидетельства о смерти кормильца или решение суда о признании лица безвестно отсутствующим или об объявлении умершим;
6) копии документов, подтверждающих родственные отношения с умершим (признанным судом безвестно отсутствующим или объявленным умершим), свидетельств о заключении брака (супружества), о рождении детей умершего кормильца, об усыновлении (удочерении);
7) справка из организации общего среднего, технического и профессионального, послесреднего и высшего образования о том, что члены семьи являются учащимися или студентами, обучающимися по очной форме обучения (обновляется ежегодно в начале учебного года);

8) қорғаншы етіп тағайындау туралы анықтама (қажет болған кезде);
9) куәландыруды жүргізу және мүгедектік тобын белгілеу туралы мәліметтер (он сегіз жасқа толмаған және осы жастан асқан балалары, оның ішінде асырап алған балалары, аға-інілері, апа-сіңлілері мен немерелері бала кезінен бірінші немесе екінші топтағы мүгедектер деп танылған жағдайда);
10) банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер.
Жұмысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы не ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасы;
5) банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;
ЗТМО-да:
жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылу жағдайына әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);
4) еңбекке уақытша жарамсыздық парағы (парақтары);
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс орнынан әлеуметтік қатердің басталуы алдындағы соңғы күнтізбелік он екі айдағы табысы туралы анықтама (анықтамалар);
6) банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;
Өзін-өзі жұмыспен қамтыған адамдар үшін қосымша:
1) дара кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің көшірмесі;
2) салық органдары берген салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша салыстырып тексеру актісі;
Бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айрылған жағдайда әлеуметтік төлем тағайындау үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері туралы мәліметтер (мекенжай анықтамасы немесе ауылдық округ әкімінің анықтамасы);

8) справка о назначении опекуном (при необходимости);
9) сведения о проведении освидетельствования и установлении группы инвалидности (в случае, когда дети, в том числе усыновленные (удочеренные) братья, сестры и внуки, не достигшие восемнадцати лет и старше этого возраста, признаны инвалидами с детства первой или второй группы);
10) сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения.
Для назначения социальной выплаты на случай потери работы:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
3) сведения о месте жительства (адресная справка или справка акима сельского округа);
4) справка уполномоченного органа по вопросам занятости;
5) сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения;
в ГЦВП:
для назначения социальной выплаты на случаи потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
3) сведения о месте жительства (адресная справка или справка акима сельского округа);
4) лист (листы) временной нетрудоспособности;
5) справка (справки) с места работы о доходах за последние двенадцать календарных месяцев перед наступлением социального риска по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
6) сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения.
Для самостоятельно занятых лиц дополнительно:
1) копия свидетельства о государственной регистрации в качестве индивидуального предпринимателя;
2) акт сверки по налогам и другим обязательным платежам в бюджет, выданный налоговыми органами.
Для назначения социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя;
3) сведения о месте жительства (адресная справка или справка акима сельского округа);

4) баланың (балардың) туу туралы куәлігінің көшірмесі;
5) отбасы құрамы туралы мәліметтер;
6) банктерде және (немесе) банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда ашылған банк шотының нөмірі не түзеу мекемесінің қолма-қол ақшаны бақылау шоты туралы мәліметтер;
7) бір жасқа толмаған баланы (балаларды) асырап алған жағдайларда – қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын орган берген баланы (балаларды) асырап алу туралы сот шешімінің үзінді көшірмесі;
8) бір жасқа толмаған балаға (балаларға) қорғаншылық белгіленген жағдайларда – қорғаншылық немесе қамқоршылық жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын орган шешімінің көшірмесі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға:
ЗТМО-да – тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжатты қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, орталықтардың және (немесе) оның қызметкерлерінің
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ЗТМО, ХҚО және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, ЗТМО, ХҚО басшысының атына не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жолданады.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

4) копия свидетельства о рождении ребенка (детей);
5) сведения о составе семьи;
6) сведения о номере банковского счета, открытого в банках и (или) организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций, либо контрольном счете наличности исправительного учреждения;
7) в случаях усыновления ребенка (детей) в возрасте до одного года – копия выписки из решения суда об усыновлении (удочерении) ребенка (детей), выданная органом, осуществляющим функции по опеке или попечительству;
8) в случаях установления опеки над ребенком (детьми) в возрасте до одного года – копия решения органа, осуществляющего функции по опеке или попечительству.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю выдается:
в ГЦВП – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя, и (или) его должностных
лиц, центров и (или) его работников по вопросу
оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц, ГЦВП, ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ГЦВП, ЦОН по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету ерекшеліктерін
ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде;
2) ЗТМО-ның – www.gcvp.kz;
3) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Еңбек ету қабілетінен айырылу,
асыраушысынан айырылу, жұмысынан
айырылу, жүктiлiкке және босануға
байланысты табысынан айырылу, жаңа
туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа
толғанға дейін оның күтіміне байланысты
табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер
жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Ауданның коды ____________________
Қазақстан Республикасы
__________________ облысы бойынша
Бақылау және халықты әлеуметтiк қорғау
департаменті
Өтiнiш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
туған күнi: ______ ж. «_____» _______________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
құжат сериясы: ____________ құжат нөмірі ________ кім берді: ________
берілген күні: ______ ж. «_____» ____________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облысы ______________________________________________________________
қала (аудан) __________________ ауыл: _______________________________
көше (шағынаудан) ______ үй ______ пәтер ___________________________
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шот түрі: ағымдағы, карточкалық шот (қажеттінің астын сызу)
Маған _______________________________________ тағайындауыңызды (үлесін бөлулеріңізді, қалпына келтірулеріңізді) сұраймын (еңбек ету қабілетінен айырылған* жағдайда, асыраушысынан айырылған жағдайда*, жұмысынан айырылған жағдайда, жүктілігіне және босануына байланысты табысынан айырылған жағдайда, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған жағдайда, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты табысынан айырылған жағдайда төленетін әлеуметтік төлемдер – керегін жазыңыз)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(«Міндетті әлеуметтік сақтандыру туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 21222323-123-2-баптарына сәйкес құжаттар ұсынылды).
Басқа отбасында (қайтыс болған адамның) балалары бар: иә/жоқ (қажет емесін сызып тастаңыз).
Әлеуметтік төлемдер мөлшерінің өзгеруіне әсер ететін барлық өзгерістер, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасы аумағынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректерінің өзгергені туралы ЗТМО бөлімшесіне 10 күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
ЗТМО бөлімшесіне ұсынылған құжаттардың түпнұсқалығы үшін құқықтық жауапкершілікті мойныма аламын.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан әлеуметтік төлемдер тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефон ___________ ұялы ________________ E-mail ______________
Өтініш берген күн «___»_______20__ж. Өтініш берушінің қолы ____
Азамат _______________________________ өтiнiшi № ____ тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған күні ____________________________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат __________________________________ өтініші қоса берілген
құжаттармен бірге қабылданды, өтінішті тіркеу күні: «___» ___ 20___ж.
Әлеуметтік төлем тағайындауға қажетті құжаттың (құжаттардың)
_____________________ жоқтығы анықталған жағдайда, мемлекеттік қызмет
көрсетудің мерзімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұзартылады
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы)
Әлеуметтік төлем мөлшерінің өзгеруіне әкеп соғуы мүмкін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шығу), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы ЗТМО-ға 10 күн ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер және жалған құжаттар ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілдім
_____________________________________________________________________
өтініш иесінің Т.А.Ә., қолы
Ескертпе:
* – еңбек ету қабілетінен айырылған немесе асыраушысынан айырылған жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемге өтініш берген кезде жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін немесе асырауындағы адамдардың санын көрсету керек.
«Еңбек ету қабілетінен айырылу,
асыраушысынан айырылу, жұмысынан
айырылу, жүктiлiкке және босануға
байланысты табысынан айырылу, жаңа
туған баланы асырап алуға байланысты
табысынан айырылу, бала бір жасқа
толғанға дейін оның күтіміне байланысты
табысынан айырылу әлеуметтік тәуекелдер
жағдайларына әлеуметтік төлемдер тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы
(балаларды) асырап алуға байланысты табысынан айырылған
жағдайларда төленетін әлеуметтік төлемдерге құқық басталған
айдың алдындағы соңғы күнтізбелік он екі айдағы табысы
туралы жұмыс орнынан берілетін
АНЫҚТАМА
Төлеушінің атауы ____________________________________________________
Әлеуметтік аударымдарды төлеушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(БСН) және орналасқан жері __________________________________________
Қызметкердің Т.А.Ә. _________________________________________________
Қызметкердің жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ________________________
Кезең (ай және жыл)
Жалақы (табыс) сомасы
Міндетті әлеуметтік аударымдардың сомасы, теңге
Ескертпе
аударылған
төленген
1
2
3
4
5
Жиыны
Барлығы ____________ айда _______________________________ теңге
(сомасы жазумен)
Негіздеме:_____________________________________________________
(анықтама беру үшін негіздеме болған құжаттар)
Мөр
орны
Басшы ____________ _____________________________________
(қолы)                (Т.А.Ә.)
Бас бухгалтер ___________ ______________________________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
Берілген күні: 20__ жылғы «___» ________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі
жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ГЦВП – www.gcvp.kz;
3) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Назначение социальных выплат
на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери
кормильца; потери работы;
потери дохода в связи с
беременностью и родами; потери
дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного
ребенка (детей); потери дохода в
связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста
одного года»
Код района _________________
Департамент по контролю и
социальной защите
по __________________ области
Заявление
От гражданина (ки) __________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения: «____» ________ г.
ИИН: ________________________________________________________________
Вид документа, удостоверяющего личность:_____________________________
серия документа: _____номер документа: _____кем выдан:_______________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область______________________________________________________________
город (район) _________________село:_________________________________
улица (микрорайон)_________________________ дом _______ квартира_____
Банковские реквизиты:
наименование банка___________________________________________________
банковский счет №____________________________________________________
тип счета: текущий, картсчет (нужное подчеркнуть)
Прошу назначить (выделить долю, возобновить) мне ______________
_____________________________________________________________________
(социальную выплату на случай утраты трудоспособности*, на случай
потери кормильца*, на случай потери работы, на случай потери дохода в
связи с беременностью и родами, на случай потери дохода в связи с
усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), на случай
потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста
одного года - нужное прописать)
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
4)___________________________________________________________________
5)___________________________________________________________________
6)___________________________________________________________________
7)___________________________________________________________________
(представляются документы в соответствии со статьями 212223,
23-123-2 Закона Республики Казахстан «Об обязательном социальном
страховании»).
Имеются дети (умершего) в другой семье: да/нет (ненужное
вычеркнуть).
Обо всех изменениях, влекущих изменения размера социальной
выплаты, а также изменении места жительства (в т.ч. выезд за пределы
Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщать в отделение ГЦВП в течение 10 дней.
Несу правовую ответственность за подлинность документов,
представленных в отделение ГЦВП.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество листов
в документе
Примечание
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения социальных выплат из Государственного
фонда социального страхования.
Контактные данные заявителя:
телефон____________мобильный_______________Е-маil ___________________
дата подачи заявления: «____»______20___г. Подпись заявителя ________
Заявление гражданина (ки)____________________________________________
зарегистрировано за № _______ Дата принятия документов
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление от____________________________ с прилагаемыми документами
принято, дата регистрации заявления: «____»_____________20___г.
В случаях выявления отсутствия документа (документов), необходимого
для назначения социальной выплаты _____________________, срок
оказания государственной услуги продлевается в соответствии с
действующим законодательством
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы)
Обо всех изменениях влекущих изменение размера социальной
выплаты ________________, а также об изменении места жительства (в
т.ч. выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных,
банковских реквизитов обязуюсь сообщить в отделение ГЦВП.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление не
достоверных сведений и поддельных документов_________________________
(Ф.И.О. заявителя и подпись)
Примечание:
* – при заявлении на социальную выплату на случаи утраты
трудоспособности или потери кормильца указать степень утраты общей
трудоспособности или количество иждивенцев.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Назначение социальных выплат
на случаи социальных рисков:
утраты трудоспособности; потери
кормильца; потери работы;
потери дохода в связи с
беременностью и родами; потери
дохода в связи с усыновлением
(удочерением) новорожденного
ребенка (детей); потери дохода в
связи с уходом за ребенком
по достижении им возраста
одного года»
Справка
с места работы о доходах за последние двенадцать
календарных месяцев, предшествующих месяцу,
в котором наступило право на социальную выплату на
случай потери дохода в связи с беременностью и родами,
усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
Наименование плательщика ____________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (БИН) и местонахождение плательщика
социальных отчислений _______________________________________________
Ф.И.О. работника ____________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) работника
_____________________________________________________________________
Период
(месяц и год)
Сумма заработка
(дохода)
Сумма обязательных социальных
отчислений, тенге
Примечание
начисленная
уплаченная
1
2
3
4
5
Итого
Всего за ___________ месяцев ___________________ тенге
(сумма прописью)
Основание: ____________________________________________________
(документы, послужившие основанием для выдачи справки)
Место
печати
Руководитель ____________ _____________
(подпись)     (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер ____________ ______________
(подпись)      (Ф.И.О.)
Дата выдачи: « » ____________ 20 год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение пособий на рождение ребенка и по
уходу за ребенком»

1. Жалпы ережелер
1. «Бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын ЗТМО-ға, ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 7 (жеті) жұмыс күні.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі іс материалдарын жете ресімдеу қажет болған жағдайларда:
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйексіздігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – 30 (отыз) күн жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет қосымша құжатты (құжаттарды) ЗТМО-ға немесе ХҚО-ға ұсынған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетіледі. ЗТМО өтініш берушіні 5 (бес) жұмыс күні ішінде қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді;
электрондық іс макетінде және (немесе) шешім жобасында қателер анықталған кезде – 5 (бес) жұмыс күніне ұзартылады, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет ЗТМО қатені жойған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляюся через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком;
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП, ЦОН, а также при обращении на портал – 7 (семь) рабочих дней.
Срок оказания государственной услуги продлевается в случаях необходимости дооформления материалов дела:
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – на срок не более 30 (тридцать) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течении 7 (семь) рабочих дней со дня предоставления дополнительного (ых) документа (ов) в ГЦВП или ЦОН. ГЦВП уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительных документов в течение 5 (пять) рабочих дней;
при выявлении ошибок, допущенных в электронном макете дела и (или) в проекте решения – на 5 (пять) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 7 (семь) рабочих дней со дня их устранения ГЦВП;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – бала туғанда берілетін және бала күтімі жөніндегі жәрдемақыларды тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі – жәрдемақы).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО-да – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте, 13.00-ден – 14.00-ге дейін және сенбіде сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырады;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЗТМО-да не ХҚО-да:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
3) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігі (куәліктері) не тууы туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (2007 жылғы 13 тамызға дейін туған жағдайда);
4) көрсетілетін қызметті алушының деректері баланың тууы туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда, неке қию (некені бұзу) туралы куәлік (некеге 2008 жылғы 1 маусымға дейін тұрған жағдайда);
5) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуді немесе бала асырап алуды растайтын құжат;
6) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
7) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер бар құжат;
8) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші тұлғалар берген жағдайда – сенімхат.

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком (далее – пособия).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием услугополучателей: с 9.00 часов до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 часов до 14.00 и в субботу с 9.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в ГЦВП либо в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан) (для идентификации), а также для оралманов – удостоверение оралмана;
3) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении (в случае рождения до 13 августа 2007 года);
4) свидетельство о заключении (расторжении) брака (в случае заключения брака до 1 июня 2008 года), в случае расхождения данных услугополучателя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
5) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
6) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
7) документ, содержащий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий;
8) доверенность - в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.

Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты, баланың (балалардың) тууы туралы куәлігін не туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), неке қию туралы куәлікті (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша), сондай-ақ осы тармақтың 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың мәліметтерін көрсетілген құжаттарда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Құжаттар түпнұсқаларда ұсынылады, оларды ЗТМО маманы немесе ХҚО қызметкері сканерден өткізеді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес мәліметтердің толтырылған нысандары.
Электрондық өтініште көрсетілген құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметі алушыға:
ЗТМО-да – тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.

Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя, свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельства о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), а также сведения документов, указанных в подпунктах 5), 6), 7) настоящего пункта не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Документы представляются в подлинниках, сканируются специалистом ГЦВП или работником ЦОНа, после чего возвращаются услугополучателю;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
заполненные формы сведений, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении услугополучатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугополучателю выдается:
в ГЦВП – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы беріледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, почта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Портал арқылы өтініш білдірген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып,
қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Бала туғанда берілетін және бала
күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Бала туғанда берілетін және (немесе) бала күтімі жөніндегі
жәрдемақыны тағайындауға арналған
өтініштің нысаны
Қазақстан Республикасы
_________________ облысы (қаласы) бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
Бөлімше коды:________
Өтініш беруші туралы мәліметтер (қанатбелгі қою): ата-ана ___________
қорғаншы (қамқоршы)__________________________________________________
ЖСН: _______________________________________________________________
өтініш берушінің Т.А.Ә.:____________________________________________
туған күні: _____ ж. «___» _____________
жеке басын куәландыратын құжат түрі: ________________________________
құжаттың сериясы: ________ құжаттың нөмірі: _______ кім берген: _____
берілген күні: ____ ж. «___» ________________________________________
тұрғылықты тұратын мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) ________________________ ауыл: _________________________
көше (шағын аудан)_______________ _______ үй _____ пәтер ____________
Бала туғанда берілетін және (немесе) бала 1 жасқа толғанға дейін оның күтімі жөніндегі біржолғы жәрдемақы тағайындалатын бала туралы мәліметтер
баланың ЖСН: ________________________________________________________
баланың Т.А.Ә.:______________________________________________________
баланың туған күні: 20___ж. «____» __________________________________
баланың туу кезектілігі: ____________________________________________
өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
Р/с №
ЖСН
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған күні, жылы
1
2
3
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының №_______________________________________________________
шоттың түрі: ағымдық, карточкалық шот (қажеттінің астын сызу).
Маған бала туғанда берілетін және (немесе) бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны республикалық бюджет қаражаты есебінен тағайындауды өтінемін (қажеттінің астын сызу).
Бала туғанда берілетін және (немесе) бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Төленетін жәрдемақы мөлшеріне әсер ететін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне 10 (он) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтінішке қоса берілген құжаттар тізбесі:
Р/с №
Құжат атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны _________________ ұялы _______________ Е-маіl ______________
20___ж. «____»____________ Өтініш берушінің қолы ____________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Қоса берілген құжаттармен өтініш берушінің Т.А.Ә. ____________
өтініші 20___ ж. «___» ________ қабылданды, өтінішті тіркеу күні: 20___ ж. «___» ________ қызметті алу күні (орталықтың бөлімшесінде өтінішті және (немесе) электрондық өтінімді тіркеген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні): 20______ ж. «___» ______________________________.
Жәрдемақыны тағайындауға қажетті құжаттың (құжаттардың) жоқ екені анықталған жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысының 2425-тармақтарына сәйкес ұзартылады
_____________________________________________________________________
құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерімнің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы орталықтың бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
«Бала туғанда берілетін және бала
күтімі жөніндегі жәрдемақыларды
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Бала туғанда берілетін және (немесе) бала күтімі
жөніндегі жәрдемақыларды электрондық үкімет порталы арқылы
тағайындауға арналған өтініш нысаны
Қазақстан Республикасы
______________ облысы бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау
департаменті
Бөлімше коды:_____
Өтініш беруші туралы мәліметтер (қанатбелгі қою): ата-ана __ қорғаншы қамқоршы)______
Өтініш берушінің Т.А.Ә.: ____________________________________________
туған күні: _________________________________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
Маған бала туғанда берілетін және (немесе) бала күтімі жөніндегі жәрдемақыны республикалық бюджет қаражаты есебінен тағайындауды сұраймын:
Бала туғанда берілетін біржолғы және (немесе) оның күтімі жөніндегі жәрдемақы тағайындалатын бала туралы мәліметтер:
Т.А.Ә. және туған күні: _____________________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
баланың туу кезектілігі: ____________________________________________
Өтініш беруші отбасының құрамы туралы мәліметтер
Р/с №
ЖСН
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Туған күні мен жылы
1
2
3
4
5
Мемлекеттік органдардың растауы:
ЖТ МДҚ-дан деректер
өтініш беруші туралы мәліметтер:
жеке басын куәландыратын құжат түрі: _____________ құжаттың сериясы:
құжаттың нөмірі: __________ кім берген: ______ берілген күні: _______
тұрақты тұрғылықты жерінің мекенжайы:
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) _______________________________ ауыл: __________________
көше (шағын аудан)____________ __________ үй _________ пәтер ________
Отбасы мүшелерінің деректері
Р/с №
Т.А.Ә.
Облыс
Қала (аудан)
Ауыл
Көше (шағын аудан)
Үй
Пәтер
1
2
3
4
АХАЖ-дан деректер
Отбасының құрамына кіретін балалар туралы мәліметтер:
Р/с
Баланың ЖСН
Баланың Т.А.Ә.
Туған күні
Баланың тууын тіркеу туралы актілік жазбаның №
Баланың тууын тіркеу күні
Қайтыс болған күні
Баланың қайтыс болғаны туралы актілік жазбаның №
Анасының Т.А.Ә.
Әкесінің Т.А.Ә.
1
2
*ескертпе: балалар туралы мәліметтерде өтініш беруші құрамына кіретін балалардың барлығына және жәрдемақы тағайындалатындарға деректер көрсетілсін.
Неке қию туралы мәліметтер:
Р/с
Некеге тұрғандар туралы мәліметтер
Неке қиылғаннан кейін берілген тегі
Неке қию туралы куәлік берген орган
Неке қию туралы актілік жазбаның №
Неке қию туралы куәліктің (құжаттың) №
Неке туралы куәліктің берілген күні
әкесі
анасы
Т.А.Ә.
Туған күні
Т.А.Ә.
Туған күні
әкесі
анасы
Т.А.Ә.
Туған күні
Т.А.Ә.
Туған күні
1
Некені бұзу туралы мәліметтер
Р/с №
Некені бұзу туралы мәліметтер
Неке бұзылғаннан кейін берілген тегі
Некені бұзу туралы куәлік берген орган
Некені бұзу туралы актілік жазбаның №
Некені бұзу туралы куәліктің (құжаттың) №
Некені бұзу туралы куәліктің берілген күні
әкесі
анасы
Т.А.Ә.
Туған күні
Т.А.Ә.
Туған күні
әкесі
анасы
Т.А.Ә.
Туған күні
Т.А.Ә.
Туған күні
1
Өтініш берушіге/ асыраушысына қорғаншылық/ қамқоршылық туралы мәліметтер
Р/с
Қорғаншылық/ қамқоршылық туралы шешімнің нөмірі және күні
Қорғаншылық/ қамқоршылық туралы шешімді берген орган
Қорғаншының Т.А.Ә., туған күні
Қорғаншылықтағы/ асырауындағы адамның Т.А.Ә.
Қорғаншылықтағы/ асырауындағы адамның туған күні
1
2
Жоғарғы соттағы деректер
Р/с
Өтініш берушінің Т.А.Ә.
Өтініш берушінің туған күні
Асырап алынған баланың Т.А.Ә.
Асырап алынған баланың туған күні
Құжатты берген органның атауы
Шешім №
Шешім күні
Шешімнің заңды күшіне енген күні
1
Банк деректемелері:
банк атауы __________________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шот түрі: дербес _________ картшот _________________ (қанатбелгі қою)
ЕДБ деректемелері:
БСК _________________________________________________________________
ЖСК _________________________________________________________________
БСН _________________________________________________________________
*Өтініш беруші және балалар бойынша мәліметтерді Әділетмині (Әділетминінің ЭЦҚ) растайды
*Қорғаншы/қамқоршы бойынша мәліметтерді БҒМ (БҒМ ЭЦҚ) растайды
*Бала асырап алушы бойынша мәліметтерді ЖС (ЖС ЭЦҚ) растайды
*Өтініш берушінің банк деректемелерін ЕДБ (ЕДБ ЭЦҚ) растайды
Өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________________________________________
«Ұсынылған деректердің дұрыстығына құқықтық жауаптымын.
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне/тоқтатылуына әкелетін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерге кету), сауалнама деректерімнің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы уәкілетті ұйымның бөлімшесіне он жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.»
Өтініш берушінің ЭЦҚ ________________________________________________
Өтінішке қол қойылған күні және уақыты: ___.___.___ ж. ___с. ___м.__с
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау туралы»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Назначение пособий на рождение
ребенка и по уходу за ребенком»
Форма заявления
для назначения пособия на рождение и (или)
пособия по уходу за ребенком по достижению
им возраста одного года
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по _______________________ области (городу)
Код отделения:________
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель__________опекун
(попечитель)_________________
ИИН: ________________________________________________________________
Ф.И.О. заявителя: ___________________________________________________
дата рождения: «____» ______________ _______ г.
вид документа уд. личность: ______________________
серия документа: ______номер документа: ___________кем выдан: _______
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область _____________________________________________________________
город (район) ____________________________село: _____________________
улица (микрорайон)__________________________ дом _____ квартира _____
Сведения о ребенке, на которого назначается единовременное пособие на
рождение и (или) пособие по уходу за ребенком до 1 года
ИИН ребенка: ________________________________________________________
Ф.И.О. ребенка: _____________________________________________________
дата рождения ребенка: «____» _____________ 20____ г.
очередность рождения ребенка: _______________________________________
Сведения о составе семьи заявителя
п/п
ИИН
Ф.И.О. членов семьи
Родственное отношение
к заявителю
Дата
и год рождения
1
2
3
Банковские реквизиты:
наименование банка___________________________________________________
банковский счет №____________________________________________________
тип счета: текущий/картсчет (нужное подчеркнуть).
Прошу назначить мне пособие на рождение ребенка и (или) пособие
по уходу за ребенком по достижению им возраста одного года за счет
средств республиканского бюджета (нужное подчеркнуть).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения пособия на рождение и (или) пособия по
уходу за ребенком по достижению им возраста одного года.
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении место жительства (в т.ч. выезд за
пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщить в отделение центра в течение десяти рабочих дней.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Перечень документов приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество листов
в документе
Примечание
1
2
Контактные данные заявителя:
телефон____________ мобильный _____________ Е-маil _________________
«____»_______________20___г. Подпись заявителя ______________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление _____ Ф.И.О. заявителя ______________ с прилагаемыми
документами принято, дата регистрации заявления:
«____»_____________20___г. (дата получения услуги 7 (семь) рабочих
дней со дня регистрации заявления и (или) электронной заявки в
отделении центра): «____»_____________20___г.
В случаях выявления отсутствия документа (документов),
необходимого для назначения пособия, срок оказания государственной
услуги продлевается в соответствии с пунктами 2425 постановления
Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092
«О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан
«О государственных пособиях семьям, имеющим детей».
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы)
Обо всех изменениях влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч. выезд за
пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщить в отделение центра.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление не
достоверных сведений и поддельных документов.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Назначение пособий на рождение
ребенка и по уходу за ребенком»
Форма заявления
на назначение единовременного пособия на рождение
ребенка и (или) пособия по уходу за ребенком по
достижению им возраста одного года через
портал электронного правительства
Республика Казахстан
Департамент по контролю и
социальной защите
по ________________ области
Код отделения:_____
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель ___________ опекун
(попечитель) _______________
Ф.И.О. заявителя:____________________________________________________
дата рождения:_______________________________________________________
ИИН: ________________________________________________________________
Прошу назначить мне пособие на рождение ребенка и (или) пособие по
уходу за ребенком за счет средств из республиканского бюджета
Сведения о ребенке, на которого назначается единовременное пособие на
рождение и (или) пособие по уходу за ребенком:
Ф.И.О. и дата рождения: _____________________________________________
ИИН: ________________________________________________________________
очередность рождения ребенка: _______________________________________
Сведения о составе семьи заявителя
п/п
ИИН
Ф.И.О.
членов семьи
Родственное
отношение
к заявителю
Дата и год
рождения
1
2
3
4
5
Подтверждение госорганов:
Данные из ГБД ФЛ
Сведения о заявителе:
вид документа уд. личность: ___________серия документа: _____________
номер документа: ________кем выдан: ________дата выдачи: ____________
адрес постоянного места жительства:
область _____________________________________________________________
город (район) ___________________________село: ______________________
улица (микрорайон)_______________________дом__________квартира_______
Данные членов семьи
п/п
Ф.И.О.
Область
Город
(район)
Село
Улица
(микрорайон)
Дом
Квартира
1
2
3
4
Данные из ЗАГС
Сведения о детях, входящих в состав семьи:
п/п
ИИН
ребенка
Ф.И.О.
ребенка
Дата
рождения
№ актовой
записи
регистрации
рождения
ребенка
Дата
регистрации
рождения
ребенка
Дата
смерти
№ актовой
записи
смерти
ребенка
Ф.И.О.
матери
Ф.И.О.
отца
1
2
*примечание: в сведениях о детях предоставить данные на всех детей
входящих в состав семьи заявителя и на кого назначается пособие.
Сведения о заключении брака:
п/п
Сведения
о вступивших в брак
После заключения
брака присвоены
фамилии
Орган,
выдавший
свидетельство
о браке
№ актовой
записи
о заключении
брака
№ (документа)
Свидетельства
о заключении
брака
Дата
выдачи
свидетельства
о браке
отец
мать
Ф.И.О.
Дата
рождения
Ф.И.О.
Дата
рождения
отец
мать
Ф.И.О.
Дата
рождения
Ф.И.О.
Дата
рождения
1
Сведения о расторжении брака
п/п
Сведения о
расторгающих брак
После расторжения
брака присвоены фамилии
Орган,
выдавший
свидетельство
о расторжении
брака
№ актовой
записи
о расторжении
брака
№ (документа)
свидетельства
о расторжении
брака
Дата
выдачи
свидетельства
о расторжении
брака
отец
мать
Ф.И.О.
Дата
рождения
Ф.И.О.
Дата
рождения
отец
мать
Ф.И.О.
Дата
рождения
Ф.И.О.
Дата
рождения
1
Сведения об опекунстве/попечительстве над заявителем/иждивенцем
п/п
Номер и дата решения
об опекунстве/
попечительстве
Орган, выдавший
решение
об опекунстве/
попечительстве
Ф.И.О.,
дата
рождения
опекуна
Ф.И.О.
опекаемого/
иждивенца
Дата рождения
опекаемого/
иждивенца
1
2
Сведения из Верховного суда
п/п
Ф.И.О.
заявителя
Дата
рождения
заявителя
Ф.И.О.
усыновленного/
удочеренного
ребенка
Дата
рождения
усыновленного/
удочеренного
Наименование
органа,
выдавшего
документ
решения
Дата
решения
Дата
вступления
решения
в законную
силу
1
Банковские реквизиты:
наименование банка __________________________________________________
банковский счет №____________________________________________________
тип счета: лицевой ________картсчет_________ (отметить галочкой)
реквизиты БВУ:
БИК _________________________________________________________________
ИИК _________________________________________________________________
БИН _________________________________________________________________
*Сведения по заявителю и детям подтверждаются МЮ (ЭЦП МЮ)
*Сведения по опекуну/попечителю подтверждаются МОН (ЭЦП МОН)
*Сведения по усыновителю/удочерителю подтверждаются ВС (ЭЦП ВС)
*Банковские реквизиты заявителя подтверждаются БВУ (ЭЦП БВУ)
Ф.И.О. заявителя_____________________________________________________
«Несу правовую ответственность за достоверность предоставленных
данных.
Обо всех изменениях влекущих изменении/прекращения размера
выплачиваемого пособия, а также об изменении местожительства (в т.ч.
выезд за пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских
реквизитов обязуюсь сообщить в отделение уполномоченной организации в
течение десяти рабочих дней.» ЭЦП заявителя__________________________
Дата и время подписания заявления: ___.___.____ г. ___ч. ____м.____с.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение специального государственного пособия»

1. Жалпы ережелер
1. «Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) жәрдемақыларды тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) арнаулы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЗТМО-ға, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Қызметті көрсету нәтижесін беру оныншы жұмыс күніне жүргізіледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – арнаулы мемлекеттік жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение специального государственного пособия» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособий;
3) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о назначении специального государственного пособия (далее – пособие).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП, ЦОН, а также при обращении на портал – 10 (десять) рабочих дней.
Выдача результата оказания услуги производится на 10 (десять) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 30 минут, в ЦОН – 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результатом оказываемой государственной услуги – уведомление о назначении специального государственного пособия (далее – пособие) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основанию, предусмотренному пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ЗТМО-ға не ХҚО-ға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты; оралмандар үшін – оралман куәлігі);
3) көрсетілетін қызметті алушының (отбасы мүшелерінің) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер;
5) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес жәрдемақы алуға құқығын растайтын құжаттар.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың тұпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы жәрдемақы тағайындау туралы ақпарат алу туралы электрондық сұрау салу нысанын толтырады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
ЗТМО-да – тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:

Прием услугополучателей: с 9.00 до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 до 14.00 часов и в субботу с 9.00 до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к ГЦВП либо в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан; для оралманов – удостоверение оралмана);
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства услугополучателя (членов семьи) (адресная справка либо справка сельских акимов);
4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий;
5) документы, подтверждающие право на получение пособия согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Документы предоставляются в подлинниках и в копиях для сверки после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При обращении через портал услугополучателем заполняется форма электронного запроса о получении информации о назначении пособия.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в ГЦВП – отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
10. Дәйексіз деректерді қамтитын құжаттарды беру мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың негіздемесі болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының, ЗТМО және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші, ЗТМО басшысының атына не мына мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефондар: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, ЗТМО немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, ЗТМО-ның немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің, ЗТМО немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы беріледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, почта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жолданады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги является предоставление документов, содержащих недостоверные данные.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 к настоящему стандарту государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников по
вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, ГЦВП и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ГЦВП по адресам, указанным в пункте 14 стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, ГЦВП, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, ГЦВП, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, ГЦВП, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және ХҚО арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Ауданның коды ____________________
Қазақстан Республикасы
___________________________
облысы (қаласы) бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
Өтініш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Туған күні 19__ ж. «___» ______________________ тұрғылықты мекенжайы:
_____________________________________________________________________
дербес шотының № ________________ Банктің атауы _____________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _____________________________________
жеке куәлігінің (паспортының) деректері: № _________________________,
кім берген __________________, берілген күні ________________________
Маған _________________________________________________________
(санаты көрсетіледі)
ретінде арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындауды сұраймын.
Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылуына байланысты, жасы бойынша зейнетақы, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы, мемлекеттік арнаулы жәрдемақы аламын (қажетінің астын сызу)
Сіз арнаулы әлеуметтік жәрдемақыны өзге негіздер бойынша аласыз ба
____________________________________________________________________
(иә, жоқ; бар болса, қандай негіз бойынша екені көрсетіледі)
Төленетін жәрдемақы мөлшеріне әсер ететін өзгерістер туындаған жағдайда, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерімнің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы уәкілетті ұйымның бөлімшесіне 10 (он) жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20__ ж. «___» _______ Өтініш берушінің қолы ___________________
Азамат (ша) ___________________________________________ өтініші
20___ ж. «___» қабылданды. № ___________
Құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы
_____________________________________________________________________
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжат атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Қоса берілген құжаттармен азамат (ша) ______________________ өтініші
_______________ данада 200__ ж. «___» ____ № ____ тіркелді, құжаттар
20___ ж. «___» __________ қабылданды.
Құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы: _____________
____________________________________________________________________
Төленетін жәрдемақы мөлшеріне әсер ететін өзгерістер туындаған жағдайда, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерімнің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы уәкілетті ұйым бөлімшесіне 10 жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
«Арнаулы мемлекеттік
жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алуға құқықты растайтын
құжаттар
Жәрдемақы алуға құқықты растайтын құжаттар мыналар:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме и через ЦОН
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги «Назначение специального
государственного пособия»
Код района _____________
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по ______________ области (городу)
Заявление
От гражданина (ки) __________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения «__»_________ 19__ г., проживающего по адресу:
_____________________________________________________________________
№ лицевого счета ______________ наименование банка___________________
индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ________________________
Данные удостоверения личности (паспорта): № _________________________
кем выдан ___________, дата выдачи __________________________________
Прошу назначить мне специальное государственное пособие, как
_____________________________________________________________________
(указать категорию)
Получаю пенсию, государственное социальное пособие по
инвалидности, по случаю потери кормильца, по возрасту,
государственное специальное пособие (нужное подчеркнуть)
Получаете ли Вы специальное государственное пособие по иному
основанию ___________________________________________________________
(нет, да; если да, то указать по какому основанию)
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч. выезд за
пределы РК), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить
в отделение уполномоченной организаций в течение 10 рабочих дней.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения специального государственного пособия.
«___» ___________ 20__ г. Подпись заявителя__________________________
Заявление гражданина (ки)____________________________________________
Принято «__» ________ 20___ г. № ________
Ф.И.О., должность и подпись принявшего документы: ___________________
_____________________________________________________________________
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ___________________________________________
с прилагаемыми документами в количестве___ штук зарегистрировано за
№ _______
Дата принятия документов «___» _________ 20___ г.
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы: ___________________
_____________________________________________________________________
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении места жительства (в т.ч. выезд за
пределы РК), анкетных данных, банковских реквизитов обязуюсь сообщить
в отделение уполномоченной организаций в течение 10 рабочих дней.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги «Назначение специального
государственного пособия»
Перечень документов,
подтверждающих право на получение пособия
Документами, подтверждающими право на получение пособия, являются:

1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің куәлігі;
2) Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежедегі Даңқ орденінің, үш дәрежедегі Еңбек Даңқы орденінің иегерлері үшін – награданың куәлігі және (немесе) Ұлы Отан соғысына қатысушының немесе мүгедегінің куәлігі;
3) «Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы» құрметті атағына ие болған адамдар үшін – «Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы» құрметті атағы берілгенін растайтын құжаты;
4) жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдар үшін:
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік жағдайларында зейнетақы тағайындау үшін қорғанысқа қатысуы 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек өтіліне есептелген қалаларда қызмет өткерген бұрынғы КСР Одағының ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының әскери қызметшілері, сондай-ақ басшы және қатардағы құрамының адамдары үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заң) сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі жасалған зейнетақы куәлігі;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армияның құрамына кірген әскери бөлімдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық лауазымдарды атқарған не тиісті кезеңде майдандағы армия бөлімдерінің әскери қызметшілері үшін белгіленген жеңілдік жағдайларында зейнетақы тағайындау үшін қорғанысқа қатысуы 1998 жылғы 1 қаңтарға дейін еңбек өтіліне есептелген қалаларда болған Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз Флотының, бұрынғы КСР Одағының әскерлері мен ішкі істер және мемлекеттік қауіпсіздік органдарының ерікті құрамдағы адамдары үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгісі бар зейнетақы куәлігі;
Ұлы Отан соғысы кезеңінде майдандағы армияның және флоттың құрамына кірген бөлімдердің, штабтар мен мекемелердің құрамында полк балалары (тәрбиеленушілері) ретінде болған жеткіншектер мен юнгалар – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгісі бар зейнетақы куәлігі;
екінші дүниежүзілік соғыс жылдары шет елдердің аумақтарында партизандық жасақтардың, астыртын топтардың және басқа да антифашистік құралымдардың құрамында фашистік Германияға және оның одақтастарына қарсы ұрыс әрекеттеріне қатысқан адамдар – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгісі бар зейнетақы куәлігі;
қатынас жолдары Халықтық Комиссариаты, байланыс Халықтық Комиссариаты, кәсіпшілік және көлік кемелерінің жүзетін құрамы мен авиацияның ұшу-көтеру құрамы, бұрынғы КСР Одағының балық өнеркәсібінің халықтық комиссариаты, теңіз және өзен флотының арнайы құрылымдарының Ұлы Отан соғысы кезеңінде әскери қызметшілер жағдайына ауыстырылған және ұрыстағы майдандардың, флоттардың жедел аймақтарының тылдық шекаралары шегінде майдандағы армия мен флоттың мүддесіндегі тапсырмаларды орындаған жұмысшылары, сондай-ақ Ұлы Отан соғысының басында басқа мемлекеттің порттарында тұрған көлік флоты кемелерінің тұтқындалған экипаждарының мүшелері үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнетақы куәлігі;
қоршау кезеңінде Ленинград қаласында қаланың кәсіпорындарында, мекемелері мен ұйымдарында жұмыс істеген және «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен және «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен наградталған азаматтар – «Ленинградты қорғағаны үшін» медаліне немесе «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісіне қоса берілетін немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнетақы куәлігі;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлердің, геттолардың және басқа мәжбүрлеп ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындары үшін – жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқын куәлігі не екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерьлерде, геттоларда және басқа еріксіз ұстау орындарында мәжбүрлеп ұсталғандығы туралы мұрағаттық анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнетақы куәлігі;
басқа мемлекеттердің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда: бұрынғы КСР Одағы үкіметтік органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан Кеңес Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы КСР Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер;
ұрыс қимылдары жүргізілген кезеңде осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған не ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, әскери комиссариаттан алынған, басқа мемлекет аумағында соғыс қимылдарына қатысқандығын растайтын анықтама немесе басқа мемлекеттердің аумағында ұрыс қимылдарына қатысқандығы туралы белгі жасалған әскери билет, Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткендігін растайтын құжат және жараланғанын, контузия алғанын немесе зақымданғанын растайтын медициналық құжаттар, ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы КСР Одағының ордендеріне және медальдарына қоса берілетін куәлік;

1) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – удостоверение участника или инвалида Великой Отечественной войны;
2) для героев Советского Союза, героев Социалистического Труда, кавалеров орденов Славы трех степеней, Трудовой Славы трех степеней – удостоверение к награде и (или) удостоверение участника или инвалида Великой Отечественной войны;
3) для лиц, удостоенных почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" – документ, подтверждающий присвоение почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы";
4) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам Великой Отечественной войны:
военнослужащих, а также лиц начальствующего и рядового состава органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, проходивших в период Великой Отечественной войны службу в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствий с Законом Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним» (далее – Закон от 28 апреля 1995 года);
лиц вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавших штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившихся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц, которые в период Великой Отечественной войны находились в составе частей, штабов и учреждений, входивших в состав действующей армии и флота в качестве сыновей (воспитанников) полков и юнг – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц, принимавших участие в боевых действиях против фашистской Германии и ее союзников в годы второй мировой войны на территории зарубежных стран в составе партизанских отрядов, подпольных групп и других антифашистских формирований – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
работников спецформирований Народного Комиссариата путей сообщения, Народного Комиссариата связи, плавающего состава промысловых и транспортных судов и летно-подъемного состава авиации, Народного Комиссариата рыбной промышленности бывшего Союза ССР, морского и речного флота, летно-подъемного состава Главсевморпути, переведенных в период Великой Отечественной войны на положение военнослужащих и выполнявших задачи в интересах действующей армии и флота в пределах тыловых границ действующих фронтов, оперативных зон флотов, а также членов экипажей судов транспортного флота, интернированных в начале Великой Отечественной войны в портах других государств – удостоверение установленного образца или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
граждан, работавших в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Жителю блокадного Ленинграда" – удостоверение к медали "За оборону Ленинграда" или к знаку "Жителю блокадного Ленинграда" или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
бывших несовершеннолетних узников концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны – удостоверение бывшего несовершеннолетнего узника, либо архивная справка о принудительном содержании в концлагерях, гетто и других местах принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
участников боевых действий на территории других государств, а именно:
военнослужащих Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лиц рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанных, призывавшихся на учебные сборы и направлявшихся в Афганистан в период ведения боевых действий;
военнослужащих автомобильных батальонов, направлявшихся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащих летного состава, совершавших вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочих и служащих, обслуживающих советский воинский контингент в Афганистане, получивших ранения, контузии или увечья, либо награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий – удостоверение установленного образца, справки из военного комиссариата, подтверждающие участие в боевых действиях на территории других государств или военный билет с отметкой об участии в боевых действиях на территории других государств, документ, подтверждающий работу по обслуживанию советского воинского контингента в Афганистане и медицинские документы, подтверждающие ранение, контузию, увечье, удостоверения к орденам и медалям бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;

1986 – 1987 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі аварияның зардаптарын жоюға қатысушы куәлігі немесе Чернобыль АЭС-індегі аварияның немесе азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа радиациялық апаттардың зардаптарын жоюға қатысқанын, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысқанын растайтын құжат немесе әскери комиссариаттан немесе Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінен азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа радиациялық апаттар мен аварияларды жоюға қатысу, ядролық сынақтар мен оқуларға тікелей қатысу фактісін растайтын анықтама;
5) жеңілдіктері мен кепілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін:
бұрынғы КСР Одағын қорғау кезінде, әскери қызметтің өзге де міндеттерін басқа уақытта орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, сондай-ақ Ауғанстанда немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттерде әскери міндетін өтеу кезінде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшілер үшін – әскери қызметшілер қатарындағы мүгедек екендігі туралы куәлігі (Кеңес Армиясы мүгедегінің жеңілдіктерге құқығы туралы), жараланғаны, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, әскери комиссариаттан соғыс қимылдарына қатысқан фактісін растайтын анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі жасалған зейнетақы куәлігі;
қызметтік міндеттерін орындау кезінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан не майданда болуына немесе ұрыс қимылдары жүргізілген мемлекеттерде қызметтік міндеттерін орындауына байланысты ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған бұрынғы КСР Одағының мемлекеттік қауіпсіздік органдарының және ішкі істер органдарының басшы және қатардағы құрамындағы адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы туралы анықтама, ішкі істер органдарының, Ұлттық қауіпсіздік комитетінің тиісті анықтамасы немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі жасалған зейнетақы куәлігі;
1944 жылдың 1 қаңтарынан 1951 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңде Украин КСР-і, Беларусь КСР-і, Литва КСР-і, Латвия КСР-і, Эстон КСР-і аумақтарында іс-қимыл жасаған халықты қорғаушы, жауды жоюшы батальондардың, взводтар мен отрядтардың жауынгерлерімен командалық құрамы қатарында болған, осы батальондарда, взводтарда, отрядтарда қызметтік міндетін атқару кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, әскери комиссариаттан соғыс қимылдарына қатысқан фактісін растайтын анықтама немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі жасалған зейнетақы куәлігі;

лиц, принимавших участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях – удостоверение участника ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, участие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях или справка из военного комиссариата или Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, подтверждающая факт участия в ликвидации радиационных катастроф и аварий на объектах военного или гражданского назначения, участия непосредственно в ядерных испытаниях и учениях;
5) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны:
военнослужащих, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего Союза ССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте, а также при прохождении воинской службы в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия – удостоверение инвалида из числа военнослужащих (инвалида Советской Армии о праве на льготы), справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц начальствующего и рядового состава органов государственной безопасности бывшего Союза ССР и органов внутренних дел, ставших инвалидами, вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей, либо вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или выполнением служебных обязанностей в государствах, где велись боевые действия – удостоверение установленного образца, справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, соответствующая справка из органов внутренних дел, Комитета национальной безопасности или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц из числа бойцов и командного состава истребительных батальонов, взводов и отрядов защиты народа, действовавших в период с 1 января 1944 года по 31 декабря 1951 года на территории Украинской ССР, Белорусской ССР, Литовской ССР, Латвийской ССР, Эстонской ССР, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии или увечья, полученных при исполнении служебных обязанностей в этих батальонах, взводах, отрядах – удостоверение установленного образца, справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, справка из военного комиссариата, подтверждающая факт участия в боевых действиях или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;

басқа елдерде іс-қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсеткен және ұрыс қимылдарын жүргізу кезінде жаралануы, контузия алуы немесе зақымдануы салдарынан мүгедек болған тиісті санаттағы жұмысшылар мен қызметшілер үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, мүгедектігі туралы анықтама, тиісті санатын және басқа елдерде қимыл жасаған әскер құрамдарына қызмет көрсету салдарынан мүгедек болуын растайтын құжат немесе 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңға сәйкес жеңілдіктерге құқығы туралы белгі жасалған зейнетақы куәлігі;
Чернобыль АЭС-індегі апаттың, азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бірінің радиациялық сәуле алуы себебімен мүгедектігі тектік байланыстағы олардың балалары үшін – белгіленген үлгідегі куәлік, халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық органының Чернобыль АЭС-індегі апаттың немесе басқа азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың салдарынан мүгедектігі туралы анықтамасы немесе Радиациялық әсерге байланысты аурудың себептік байланысын анықтау жөніндегі орталық ведомствоаралық кеңестің қорытындысы;
6) Ұлы Отан соғысы жылдарында қаза тапқан (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің ата-аналары мен қайта некеге тұрмаған жесірлері үшін – әскери қызметшінің қайтыс болғаны туралы куәлік немесе хабарлама немесе әскери комиссариаттан қаза табу немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы анықтама, әскери қызметшімен туыстық қатысын растайтын құжат (неке туралы куәлігі, балалардың туу туралы куәлігі);
7) қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің қайтадан некеге отырмаған әйелі (күйеуі), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізгендердің, «Ленинградты қорғағаны үшін» медалімен немесе «Қоршаудағы Ленинград тұрғыны» белгісімен марапатталған, жалпы аурудың, еңбек жарақатының салдарынан және басқа себептерден (заңға қарсы әрекеттерден басқа) мүгедек деп танылған азаматтардың әйелі (күйеуі) үшін – неке туралы куәлігі, жұбайының (зайыбының) қайтыс болғаны туралы куәлік, жұбайының (зайыбының) мүгедектігін растайтын құжат;
8) Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргізілген басқа мемлекеттердегі ұрыс қимылдары кезеңінде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы, ауруы салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарлама немесе куәлік, әскери қызметшінің қаза табу немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттан алынған анықтама, қаза тапқан адаммен туыстық қатысын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары үшін – қаза тапқан (қайтыс болған) адамның өлімі туралы хабарлама немесе куәлік, әскери қызметшінің бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза табу немесе хабар-ошарсыз кету фактісі туралы әскери комиссариаттан алынған анықтама, қаза тапқан адаммен туыстық қатысын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);
қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан ішкі істер органдары қызметкерлерінің отбасылары үшін – қаза тапқан адамның өлімі туралы хабарлама немесе куәлік, қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза табу фактісін растайтын ішкі істер органдарынан алынған анықтама немесе құжат, қаза тапқан адаммен туыстық байланысын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәліктері);
Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қаза тапқандардың отбасылары үшін – қаза тапқан адамның өлімі туралы куәлік, Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жою кезінде қайтыс болғанын растайтын құжат, қаза тапқан адаммен туыстық қатысын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);
сәуле ауруы салдарынан қайтыс болғандардың немесе қайтыс болған мүгедектердің, сондай-ақ, өлімі Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың әсер етуіне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтардың отбасылары үшін – сәуле ауруы салдарынан қайтыс болған адамның немесе қайтыс болған мүгедектің, сондай-ақ өлімі Чернобыль АЭС-індегі апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың әсер етуіне белгіленген тәртіппен байланысты болған азаматтың өлімі туралы куәлік, өлімнің радиациялық әсер ету салдарынан болғанын растайтын құжат, қаза тапқан адаммен туыстық қатысын растайтын құжат (неке туралы куәлік, балалардың туу туралы куәлігі);

рабочих и служащих соответствующих категорий, обслуживающих действующие воинские контингенты в других странах и ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья либо заболевания, полученных в период ведения боевых действий – удостоверение установленного образца, справка о ранении, контузии, увечье, инвалидности, документ, подтверждающий соответствующую категорию и возникновение инвалидности вследствие обслуживания действующих воинских контингентов других стран или пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы в соответствии с Законом от 28 апреля 1995 года;
лиц, ставших инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия и их детей, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей – удостоверение установленного образца, справка территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об инвалидности вследствие ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, испытания ядерного оружия или заключение Центрального межведомственного совета по установлению причинной связи заболевания с радиационным воздействием;
6) для родителей и не вступивших в повторный брак вдов воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне – свидетельство или извещение о смерти или справка из военного комиссариата о гибели или факте пропажи без вести, документы, подтверждающие родственные связи с военнослужащим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
7) для не вступивших в повторный брак жен (мужей) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жен (мужей) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных) – свидетельство о браке, свидетельство о смерти супруга (супруги), документ, подтверждающая инвалидность супруга (супруги);
8) для семей военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или в других государствах, в которых велись боевые действия – извещение или свидетельство о смерти погибшего (умершего), справка из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
семей военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – извещение или свидетельство о смерти погибшего (умершего), справка из военного комиссариата о факте гибели или пропажи без вести военнослужащего при прохождении воинской службы в мирное время, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
семей сотрудников органов внутренних дел, погибших при исполнении служебных обязанностей – извещение или свидетельство о смерти погибшего, справка из органов внутренних дел или документ, подтверждающий факт гибели при исполнении служебных обязанностей, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
семей погибших при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения – свидетельство о смерти погибшего, документ, подтверждающий, что смерть наступила при ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);
семей умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – свидетельство о смерти умершего вследствие лучевой болезни или умершего инвалида, а также гражданина, смерть которого в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской АЭС и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний, документ, подтверждающий, что смерть наступила вследствие радиационного воздействия, документ, подтверждающий родственные связи с погибшим (свидетельство о браке, свидетельство о рождении детей);

9) Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталған адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік немесе марапаттау куәлігі немесе мұрағат анықтамасы немесе марапатталу фактісі туралы жазбасы бар еңбек кітапшасы;
10) 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі мен қалтқысыз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдар үшін – еңбек кітапшасы немесе 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәліметтері бар өзге де құжаттар, 1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда әскери қызмет кезеңі туралы мәліметтері бар әскери билет немесе анықтама.
1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырды қоса алғанда жұмысы туралы мәліметтері бар өзге де құжаттарға:
жұмыс орны, сондай-ақ мұрағат мекемелері берген жұмыс кезеңдері туралы мәліметтері бар құжаттар;
бұйрықтардан, жеке шоттары мен жалақы төлеуге арналған ведомостан үзінді көшірмелер;
коммунистік партия немесе кәсіподақ мүшелерінің мүшелік билеттері немесе есеп карточкалары;
қызметін бұрын қолданыста болған заңнамаға сәйкес жүзеге асырып келген жұмыс өтілін анықтау жөніндегі, зейнетақы тағайындау жөніндегі комиссиялардың шешімдері; сот шешімдері; арнайы комиссиялардың шешімдері;
1998 жылға дейін берілген жеңілдіктерді алуға құқығы туралы куәлік;
фабрика-зауыт училищелерінде оқу фактісін растайтын анықтамалар жатады;
11) 1988 – 1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарын жоюға қатысушылар, қоныс аудару күніне құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және қоныс аудару аймағынан (өз бетімен кеткен) Қазақстан Республикасына қоныс аударғандар қатарындағы адамдар үшін – Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысушының куәлігі немесе Чернобыль АЭС-індегі аварияны жоюға қатысу фактісін растайтын құжат, балалардың туу туралы куәлігі;
12) I, II және III топтағы мүгедектер, оның ішінде 16-дан 18 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық органының мүгедектік топты белгілеу туралы (белгіленген үлгідегі) анықтамасы;
13) 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар үшін – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық органының мүгедектікті белгілеу туралы (белгіленген үлгідегі) анықтамасы;
14) «Алтын алқа», «Күміс алқа» белгілерімен, I және II дәрежелі «Ана Даңқы» ордендерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған көп балалы аналар үшін – марапатталғанын немесе атақ алғанын растайтын құжаттар;

9) для лиц, награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – удостоверение установленного образца или удостоверение к награде, или архивная справка, или трудовая книжка с записью о факте награждения;
10) для лиц, проработавших (прослуживших) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, и, не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – трудовая книжка или иные документы, содержащие сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, военный билет или справка, содержащие сведения о периоде военной службы с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года.
К иным документам, содержащим сведения о работе с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года, относятся:
документы, содержащие сведения о периодах работы, выданные с места работы, а также архивными учреждениями;
выписки из приказов, лицевых счетов и ведомостей на выдачу заработной платы;
членские билеты или учетные карточки членов коммунистической партии или профсоюзов;
решения комиссий по установлению стажа работы, по назначению пенсий, осуществлявшие деятельность в соответствии с ранее действовавшем законодательством; решения судов; решения специальных комиссий;
удостоверение о праве на льготы, выданное до 1998 года;
справки, подтверждающие факт учебы в фабрично-заводских училищах;
11) для лиц из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии – удостоверение участника ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС или документ, подтверждающий факт участия в ликвидации аварии на Чернобыльской АЭС, свидетельство о рождении детей;
12) для инвалидов I, II и III групп, в том числе детей-инвалидов с 16 до 18 лет – справки территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности;
13) для детей-инвалидов до 16 лет – справки территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении инвалидности;
14) для многодетных матерей, награжденных подвесками «Алтын алка» «Кумic алка», орденами «Материнская Слава» I и II степени или ранее получивших звание «Мать-Героиня» – документы, подтверждающие награждение или получение звания;

15) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған, оның ішінде жалпы орта білім беретін, жоғары және орта кәсіптік оқу орындарының күндізгі бөлімінде оқитын балалары бар көп балалы отбасылар үшін, олар кәмелеттік жасқа толғаннан кейін оқу орнын бітірген уақытқа дейін (бірақ 23 жастан аспайтын) – балалардың туу туралы куәліктері, отбасының құрамы туралы анықтама, сондай-ақ жыл сайын берілетін балалардың оқу фактісі туралы оқу орындарының анықтамалары;
16) саяси қуғын-сүргін құрбандары, мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып табылатын саяси қуғын-сүргіндерден зардап шеккен адамдар үшін – халықты әлеуметтік қорғау саласындағы орталық атқарушы органы аумақтық органының мүгедектік топты белгілеу туралы (белгіленген үлгідегі) анықтамалары, зейнеткерлік куәліктері, ақталған азаматтың куәліктері немесе прокуратура органдарынан немесе ішкі істер немесе ұлттық қауіпсіздік органдарынан алынған ақталғаны туралы анықтамалары немесе ақталғаны туралы соттың шешімі;
17) Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар үшін – дербес зейнеткер куәлігі немесе Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинеті жанындағы Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы белгілеу жөніндегі комиссияның Қазақстан Республикасы алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындау туралы шешімінен үзінді көшірме.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының
түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Мемлекеттік зейнетақы төлеу жөніндегі орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының құрылымдық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);

15) для многодетных семей, имеющих четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся в средних общеобразовательных, высших и средних профессиональных учебных заведениях очной формы обучения, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но не более, чем до достижения 23-летнего возраста) – свидетельства о рождении детей, справка о составе семьи, а также справки из учебных заведений о факте обучения детей, предоставляемые ежегодно;
16) для жертв политических репрессий, лиц, пострадавших от политических репрессий, имеющих инвалидность или являющихся пенсионерами – справки территориального органа центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения (установленного образца) об установлении группы инвалидности, пенсионные удостоверения, удостоверения реабилитированного гражданина или справки о реабилитации из органов прокуратуры, или органов внутренних дел, или национальной безопасности, или решение суда о реабилитации;
17) для лиц, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан – удостоверение персонального пенсионера или выписка из решения Комиссии по установлению пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан при Кабинете Министров Республики Казахстан о назначении пенсий за особые заслуги перед Республикой Казахстан.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Выдача информации о поступлении и движении средств
вкладчика единого накопительного пенсионного фонда»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача информации о поступлении и движении средств вкладчика единого накопительного пенсионного фонда» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается структурными подразделениями Республиканского государственного казенного предприятия «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);

2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: салымшының транзиттік шоттары бойынша айналымдары.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
ХҚО-ға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші адамдар білдірген кезде – нотариат куәландырған сенімхат;
4) өсиетте көрсетілген адамдар үшін – өсиет;
5) нотариустар мен шетелдік консулдық мекемелер үшін – мұрагерлік іс, қайтыс болғаны туралы куәліктің көшірмесі;
6) соттар үшін – олардың өндірісінде жатқан істер бойынша ұйғарым.
Электрондық өтініште көрсетілген құжаттардағы мәліметтерді ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Соттар үшін өсиетті ұсыну қажет емес;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1)с момента сдачи пакета документов в ЦОН, а также при обращении на портал – не более 10 минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 10 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги: обороты по транзитным счетам вкладчика.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (для идентификации);
3) доверенность, удостоверенная нотариально – при представлении интересов получателя государственной услуги третьим лицом;
4) завещание – для лиц указанных в завещании;
5) наследственное дело, копии свидетельства о смерти – для нотариусов и иностранных консульских учреждений;
6) определение по находящимся в их производстве делам – для судов.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью уполномоченных лиц.
Предоставление завещания для судов не требуется;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 настоящего стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, халыққа
қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) оның
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті берушінің, ХҚО басшысының атына не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ЦОН по адресу, указанному в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23,74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету
ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының салымшысы
қаражатының түсуі және
қозғалысы туралы ақпарат беру»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Өтініш
Азамат (ша) _________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Туған күні 19___ж. «____» ________________ мекенжайы бойынша тұратын:
_____________________________________________________________________
ЖСН _________________________________________________________________
Жеке куәлік (паспорт) деректері:
№ ___________________________________________________________________
кім берген __________________________________________________________
берілген күні _______________________________________________________
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысының транзиттік шоттарының айналымы жөнінде анықтама беруді сұраймын.
«Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының салымшысы қаражатының түсуі және қозғалысы туралы ақпарат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өздеуге келісім беремін.
Қолы ___________
Толтырған күні 20__ж. «__» _________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача информации о поступлении
и движении средств вкладчика
единого накопительного пенсионного
фонда»
Заявление
От гражданина (ки)___________________________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
Дата рождения «__» ________ 19___г., проживающего по адресу:
_____________________________________________________________________
ИИН _________________________________________________________________
Данные удостоверения личности (паспорта):
№____________________________________________________________________
кем выдан____________________________________________________________
дата выдачи _________________________________________________________
Прошу предоставить справку по оборотам по транзитным
счетам вкладчика единого накопительного пенсионного фонда.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных
данных, необходимых для оказания государственной услуги «Выдача
информации поступлении и движении средств вкладчика единого
накопительного пенсионного фонда»
Подпись ___________
Дата заполнения «___» _______ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Установление инвалидности и/или степени утраты
трудоспособности и/или определение необходимых мер
социальной защиты» 1. Общие положения
1. Государственная услуга «Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) мүгедектікті растау туралы ақпарат алу бөлігінде – www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – жүгінген күні;
диагнозды және организм функцияларының бұзылу дәрежесін қосымша тексеру және емдеу арқылы нақтылау қажеттілігі туындаған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі өтінішті тіркеген күннен бастап 10 (он) жұмыс күніне дейінгі мерзімді құрайды;
көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір қызметті алушыға қызмет көрсетуге 45 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 45 минуттан аспайды;
көрсетілетін қызметті алушыға үйде, мамандандырылған мекемелерде, түзеу мекемелері мен тергеу изоляторында емделіп жатқан жері бойынша қызмет көрсету кезінде күтудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты көрсетілетін қызметті беруші орналасқан жерден бастап көрсетілетін қызметті алушы орналасқан жерге дейін жол жүру уақытына байланысты 1 сағаттан 4 сағатқа дейін;
2) порталда – Министрліктің ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) сұрау салу келіп түскен сәттен бастап 30 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде және (немесе) электрондық (ішінара автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде:
көрсетілетін қызметті алушыға мүгедектік белгіленген жағдайда – мүгедектігі туралы анықтама;
көрсетілетін қызметті алушыға оңалтудың жеке бағдарламасы әзірленген жағдайда – мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасының картасынан үзінді;
көрсетілетін қызметті алушыға жалпы еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленген жағдайда – жалпы еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесі туралы анықтама;
көрсетілетін қызметті алушыға кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі белгіленген жағдайда – кәсіптік еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесі туралы анықтама;
зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлері мен көмекке мұқтаждығы айқындалған жағдайда – зардап шеккен қызметкердің көмектің қосымша түрлері мен көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды;
кезекті қайта куәландыру кезінде мүгедек болып танылмаған көрсетілетін қызметті алушыға – толық оңалу туралы хабарлама;

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал) в части получения информации о подтверждении инвалидности.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в день обращения;
в случаях возникновения необходимости уточнения диагноза и степени нарушения функций организма, путем дополнительного обследования и лечения, срок оказания государственной услуги составляет до 10 (десять) рабочих дней со дня регистрации заявления;
максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем зависит от количества человек в очереди из расчета не более 45 минут на обслуживание одного услугополучателя;
максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения – не более 45 минут;
максимально допустимое время при обслуживании услугополучателя на дому, по месту нахождения на лечении в специализированных учреждениях, в исправительных учреждениях и в следственных изоляторах, в зависимости от времени следования от места нахождения услугодателя до места нахождения услугополучателя от 1 до 4 часов;
2) на портале – не более 30 минут с момента поступления запроса в информационную систему Министерства (далее – информационная система).
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (частично автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги:
1) услугодателем:
в случае установления услугополучателю инвалидности – справка об инвалидности;
в случае разработки услугополучателю индивидуальной программы реабилитации – выписка из карты индивидуальной программы реабилитации инвалида;
в случае установления услугополучателю степени утраты общей трудоспособности – справка о степени утраты общей трудоспособности;
в случае установления услугополучателю степени утраты профессиональной трудоспособности – справка о степени утраты профессиональной трудоспособности;
в случаях определения нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе – заключение о нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и уходе;
услугополучателю, не признанному инвалидом при очередном переосвидетельствовании – извещение о полной реабилитации;

2) порталда – ақпараттық жүйенің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында мүгедектікті растау не мүгедектік туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпарат.
Портал арқылы жүгінген кезде мүгедектікті растау не мүгедектік туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ге дейін. Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 9.00-ден 16.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
мына құжаттар түпнұсқаларда ұсынылады:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) ресімделген күнінен бастап бір айдан кешіктірмей 088/у нысаны (куәландыру (қайта куәландыру кезінде ұсынылады);
3) дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысы (үйде, стационарда немесе сырттай консультацияға, куәландыруға, қайта куәландыруға жіберілген, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын (бұдан әрі – ОЖБ) қалыптастыруға немесе түзетуге жіберілген жағдайларда);
4) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы). Адамның түзеу мекемесінде немесе тергеу изоляторында болу фактісін растайтын анықтама (еркін нысанда);
5) ауру динамикасын талдау үшін амбулаторлық аурудың медициналық картасы;
6) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу (немесе қатыспау) фактісін растайтын құжат;
7) еңбекке уақытша жарамсыздық парағы (анықтамасы) (жұмыс істейтін адам ұсынады);
мына құжаттар салыстырып тексеру үшін көшірмелерде және түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады:
1) жеке басын куәландыратын құжат;
2) ауру тарихының және зерттеу нәтижелерінің үзінді көшірмелері;
3) жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) (жеке басын куәландыратын құжатта ЖСН болмаған жағдайларда);
4) еңбек қызметін растайтын құжат (болған кезде, еңбекке қабілетті жастағы адам ұсынады);

2) на портале – информация о подтверждении инвалидности либо об отсутствии сведений об инвалидности в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) информационной системы.
При обращении через портал информация о подтверждении инвалидности либо об отсутствии сведений об инвалидности направляется в личный кабинет услугополучателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием услугополучателей: с 9.00 до 16.00 часов с понедельника по пятницу включительно.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю:
документы предоставляются в подлинниках:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) форма 088/у не позднее одного месяца со дня оформления (предоставляется при освидетельствовании (переосвидетельствовании);
3) заключение врачебно-консультативной комиссии (в случаях направления на консультацию, освидетельствования (переосвидетельствования) на дому, в стационаре или заочно, направления на формирование или коррекцию индивидуальной программы реабилитации инвалида (далее – ИПР);
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельского акима). Справка (в произвольной форме), подтверждающая факт содержания лица в исправительном учреждении или следственном изоляторе;
5) медицинская карта амбулаторного больного для анализа динамики заболевания;
6) документ, подтверждающий факт участия (или неучастия) в системе обязательного социального страхования;
7) лист (справка) временной нетрудоспособности (предоставляется работающим лицом);
документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю:
1) документ, удостоверяющий личность;
2) выписки из историй болезни и результаты обследований;
3) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) (в случаях отсутствия ИИН в документе, удостоверяющем личность);
4) документ, подтверждающий трудовую деятельность (предоставляется лицом трудоспособного возраста при наличии);

5) еңбек жөніндегі уәкілетті орган белгілеген нысан бойынша жазатайым оқиға туралы акті (еңбек жарақатын алған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынады);
6) Еңбек гигиенасы мен кәсіптік аурулар ұлттық орталығының бергеніне екі жыл өтпеген қорытындысы (кәсіптік ауруға шалдыққан адам ұсынады);
7) себептік-салдарлық байланысты белгілеген тиісті қызмет саласындағы уәкілетті орган берген құжат (жараланумен, контузия алумен, жарақаттанумен, мертігумен, аурумен байланысты мүгедектіктің себебін айқындау кезінде ұсынылады);
порталда: электрондық құжат нысанындағы мүгедектікті растау туралы ақпаратқа сұрау салу.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін
қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілген қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

5) акт о несчастном случае по форме, установленной уполномоченным органом по труду (предоставляется лицом, получившим производственную травму или профессиональное заболевание);
6) заключение Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний не позднее двухлетней давности (предоставляется лицом, получившим профессиональное заболевание);
7) документ, выданный уполномоченным органом в соответствующей сфере деятельности, установившим причинно-следственную связь (требуется при определении причины инвалидности, связанной с ранением, контузией, травмой, увечьем, заболеванием);
на портал: запрос за информацией о подтверждении инвалидности в форме электронного документа.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) его должностных лиц по
вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де
талаптар
12. Мемлекеттік қызмет:
1) көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты (тіркелген) жері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында;
2) көшпелі отырыстарда:
көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты (тіркелген) жері бойынша емдеу-профилактикалық мекеме базасында;
мамандандырылған мекемелерде емделіп жатқан орны бойынша;
көрсетілетін қызметті алушының барған жері бойынша түзеу мекемелері мен тергеу изоляторында;
үйде, стационарда – егер адам дәрігерлік-консультациялық комиссияның қорытындысына сәйкес денсаулық жағдайы бойынша медициналық-әлеуметтік сараптамаға келе алмайтын болса;
3) сырттай – куәландырылатын адам тасымалдауға келмейтін және/немесе қызмет көрсетілетін өңірден тыс жерлерде стационарлық емделуде жүрген болса, куәландырылатын адамның немесе заңды өкілінің келісімімен ұсынылған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында айқындалған құжаттарды ұсыну негізінде көрсетіледі.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЖСН-і мен ЭЦҚ-сы болған кезде мүгедектікті растау не мүгедектік туралы мәліметтердің болмауы туралы ақпаратты портал арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мүгедектікті және/немесе еңбек
ету қабілетінен айырылу дәрежесін
белгілеу және/немесе қажетті
әлеуметтік қорғау шараларын айқындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
қосымша
Мүгедектікті және/немесе еңбек ету қабілетінен айырылу
дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау
шараларын айқындауға арналған өтініштің нысаны
________________ облысы (қаласы) бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
ЖСН: ________________________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә.: ____________________________________________
туған күні: «___»_________ _____ ж.
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
құжаттың нөмірі:____________________________ кім берген _____________
берілген күні «___» _________ ______ ж.
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) __________________________ ауыл: _______________________
көше (шағын аудан) _____________ ____ -үй _____- пәтер ______________
Сізден мына мақсатта куәландыру жүргізуіңізді сұраймын:

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. Государственная услуга оказывается:
1) в помещениях услугодателя по месту постоянного жительства (регистрации) услугополучателя;
2) на выездных заседаниях:
на базе лечебно-профилактических учреждений по месту постоянного жительства (регистрации) услугополучателя;
по месту нахождения на лечении в специализированных учреждениях;
в исправительных учреждениях и следственных изоляторах, по месту пребывания услугополучателя;
на дому, в стационаре – если лицо по состоянию здоровья в соответствии с заключением врачебно-консультативной комиссии не может явиться на медико-социальную экспертизу;
3) заочно – когда о свидетельствуемое лицо нетранспортабельно и/или находится на стационарном лечении за пределами обслуживаемого региона, на основании представленных документов, определенных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, с согласия о свидетельствуемого лица или законного представителя.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о подтверждении инвалидности либо об отсутствии сведений об инвалидности в режиме удаленного доступа через портал, при наличии ИИН и ЭЦП.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Установление инвалидности и/или
степени утраты трудоспособности
и/или определение необходимых мер
социальной защиты»
Форма заявления
для установления инвалидности и/или степени
утраты трудоспособности и/или определения
необходимых мер социальной защиты
Департамент по контролю и социальной защите
по ________________________ области (городу)
ИИН: ________________________________________________________________
Ф.И.О. заявителя:____________________________________________________
дата рождения: «____» ______________ _______ г.
вид документа, удост. личность: _____________________________________
номер документа: _____________кем выдан: ____________________________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область _____________________________________________________________
город (район) _________________________село: ________________________
улица (микрорайон)_____________________ дом ______ квартира _________
Прошу Вас провести освидетельствование с целью:

1) мүгедектік белгілеу (мүгедектікті алғашқы белгілеу, мүгедектікті қайта белгілеу (қайта куәландыру), еңбекке уақытша жарамсыздық парағын ұзарту, мүгедектік себебінің өзгеруі) (қажеттінің астын сызу);
2) еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесін белгілеу (жалпы, кәсіптік) (қажеттінің астын сызу);
3) қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау (зардап шеккен қызметкердің қосымша көмек түрлеріне және күтімге мұқтаждығын айқындау, ОЖБ қалыптастыру, ОЖБ түзеу) (қажеттінің астын сызу);
Мүгедектікті және/немесе еңбек қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжат атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескерту
1
088/у нысаны
2
ДКК қорытындысы
3
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі
4
тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат
5
амбулаториялық науқастың медициналық картасы, ауру тарихының және зерттеу нәтижелерінің үзінді көшірмелері
6
жеке сәйкестендіру нөмірінің көшірмесі
7
міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесіне қатысу (немесе қатыспау) фактісін растайтын құжат
8
еңбек қызметін растайтын құжаттың көшірмесі
9
еңбекке уақытша жарамсыздық парағы (анықтамасы)
10
жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесі
11
Еңбек гигиенасы мен кәсіптік аурулар ұлттық орталығы қорытындысының көшірмесі
12
Себептік-салдарлық байланысты белгілеген тиісті қызмет саласындағы уәкілетті орган берген құжаттың көшірмесі
20 ____ ж. «____» ____________ Өтініш берушінің қолы ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала
асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

1) установление инвалидности (первичное установление
инвалидности, повторное установление инвалидности
(переосвидетельствование), продление листа временной
нетрудоспособности, изменение причины инвалидности) (нужное
подчеркнуть);
2) установление степени утраты трудоспособности (общей,
профессиональной) (нужное подчеркнуть);
3) определение необходимых мер социальной защиты (определение
нуждаемости пострадавшего работника в дополнительных видах помощи и
уходе, формирование ИПР, коррекция ИПР) (нужное подчеркнуть).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для установления инвалидности и/или степени утраты
трудоспособности и/или определения необходимых мер социальной защиты.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
форма 088/у
2
заключение ВКК
3
копия документа, удостоверяющего личность
4
документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства
5
медицинская карта амбулаторного больного, копии выписок из истории болезни и результатов обследований
6
копия индивидуального идентификационного номера
7
документ, подтверждающий факт участия (или неучастия) в системе обязательного социального страхования
8
копия документа, подтверждающего трудовую деятельность
9
лист (справка) временной нетрудоспособности
10
копия акта о несчастном случае
11
копия заключения Национального центра гигиены труда и профессиональных заболеваний
12
копия документа, выданного уполномоченным органом в соответствующей сфере деятельности, установившим причинно-следственную связь
«____»_______________20____г. Подпись заявителя _____________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу, усыновителю
(удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему
ребенка инвалида»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:

1) «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО);
2) мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы тағайындауға алғаш рет жүгінген жағдайда – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын ЗТМО-ға, ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
ұсынылған құжаттың (құжаттардың) дәйектілігіне күмән туындаған не қосымша құжат (құжаттар) сұратылған кезде – 30 (отыз) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет ЗТМО-ға немесе ХҚО-ға қосымша құжатты (құжаттарды) ұсынған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі. ЗТМО өтініш берушіні 5 (бес) жұмыс күні ішінде қосымша құжаттарды ұсыну қажеттігі туралы хабардар етеді;
ЗТМО немесе ХҚО жіберген қателер анықталған кезде – 5 (бес) жұмыс күніне, бұл ретте, егер құжаттар жете ресімделсе, мемлекеттік қызмет олар жойылған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетіледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да бір қызметті алушыға қызмет көрсетуге 20 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты ЗТМО-да – 20 минут, ХҚО-да – 15 минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедек баланы тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) жәрдемақы (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) ЗТМО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден – 14.00-ге және сенбіде сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырылады;

1) Республиканское государственное казенное предприятие «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП);
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН) – в случае первичного обращения за назначением пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугополучателем в ГЦВП, ЦОН – 10 (десять) рабочих дней;
при возникновении сомнений в достоверности представленного (ых) документа (ов) либо истребования дополнительного (ых) документа (ов) – на срок не более 30 (тридцать) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течении 10 (десять) рабочих дней со дня предоставления дополнительного (ых) документа (ов) в ГЦВП или ЦОН. ГЦВП уведомляет заявителя о необходимости представления дополнительных документов в течение 5 (пять) рабочих дней;
при выявлении ошибок, допущенных ГЦВП или ЦОН – на 5 (пять) рабочих дней, при этом, если документы дооформлены, государственная услуга оказывается в течение 10 (десять) рабочих дней со дня их устранения;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, в ГЦВП из расчета не более 20 минут на обслуживание одного услугополучателя, в ЦОНе – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в ГЦВП – 20 минут, в ЦОНе – 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка инвалида (далее – пособия).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) ГЦВП – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием услугополучателей: с 9.00 часов до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 часов до 14.00 и в субботу с 9.00 часов до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты;

2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) ЗТМО-ға не ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің тұруға ықтиярхаты), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
3) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігі (куәліктері) не тууы туралы актілік жазбадан үзінді көшірме;
4) көрсетілетін қызметті алушының деректері баланың тууы туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда, неке қию (некені бұзу) туралы куәлік;
5) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуді немесе бала асырап алуды растайтын құжат;
6) отбасының тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
7) баланың мүгедектігі туралы анықтама (мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді көшірме);
8) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтерді растайтын құжат;
9) өтінішті және қажет құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат.
Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша баланың (балалардың) туу туралы куәлігін ұсыну олардағы ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Құжаттар түпнұсқада ұсынылады, оларды ЗТМО маманы немесе ХҚО қызметкері сканерден өткізеді, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
ЗТМО-да – көрсетілетін қызметі алушыға тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:

2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в ГЦВП либо в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца, постоянно проживающего в Республике Казахстан), а также для оралманов - удостоверение оралмана;
3) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении;
4) свидетельство о заключении (расторжении) брака, в случае расхождения данных услугополучателя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
5) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
6) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства семьи;
7) справка об инвалидности ребенка (копия выписки из справки об инвалидности);
8) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий;
9) доверенность - в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Представление свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписки из актовой записи о рождении, по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года не требуется при наличии информации, содержащейся в них, в государственных информационных системах.
Документы представляются в подлинниках, сканируются специалистом ГЦВП или работником ЦОНа, после чего возвращаются услугополучателю.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
в ГЦВП – услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету ерекшеліктерін
ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мүгедек баланы тәрбиелеп отырған
анаға немесе әкеге, бала асырап
алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға)
жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақы тағайындауға арналған
өтініштің нысаны
Қазақстан Республикасы
_________________ облысы (қаласы) бойынша
Бақылау және әлеуметтік қорғау департаменті
Бөлімше коды:________
Өтініш беруші туралы мәліметтер (қанатбелгі қою): ата-ана ___________
қорғаншы (қамқоршы) _________________________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә.: ____________________________________________
Туған күні: _____ ж. «___» __________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат түрі: ________________________________
құжаттың сериясы: ________ құжаттың нөмірі: _______ кім берген: _____
берілген күні: ____ ж. «___» ________________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) __________________________ ауыл: _______________________
көше (шағын аудан)________________________________ үй ____ пәтер ____
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақы тағайындалатын бала
туралы мәліметтер
баланың ЖСН: ________________________________________________________
баланың Т.А.Ә._______________________________________________________
мүгедек баланың туған күні: _____ ж. «___» __________________________
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының №_______________________________________________________
шоттың түрі: ағымдағы ____ карточкалық шот _____ (қанатбелгі қою)
Маған мүгедек баланы тәрбиелеушіге жәрдемақыны тағайындауды сұраймын.
Мүгедек баланы тәрбиелеушіге берілетін жәрдемақыны тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы он жұмыс күні ішінде Орталықтың бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтінішке қоса берілген құжаттар тізбесі:
Р/с
Құжат атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
3
4
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны _________________ ұялы _______________ Е-маіl ______________
20___ж. «____»_____________ Өтініш берушінің қолы ___________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Өтініш берушінің Т.А.Ә.__________________ өтініші мен қоса берілген құжаттары 20___ ж. «___» ________ қабылданды, өтінішті тіркеу күні: 20___ ж. «___» ________ қызметті алу күні (орталықтың бөлімшесінде электрондық өтінімді және (немесе) өтінішті тіркеу күнінен бастап 10 (он) жұмыс күні): 20___ ж. «___» ____________________________________
Жәрдемақыны тағайындауға қажетті құжаттың (құжаттардың) жоқ екені анықталған жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 қарашадағы № 1092 қаулысының 5758-тармақтарына сәйкес ұзартылады.
_____________________________________________________________________
құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жерімнің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы он жұмыс күні ішінде орталық бөлімшесіне хабарлауға міндеттенемін. Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Назначение пособия матери или отцу,
усыновителю (удочерителю), опекуну
(попечителю), воспитывающему ребенка
инвалида»
Форма заявления
для назначения пособия воспитывающему
ребенка-инвалида
Республика Казахстан
Департамент по контролю и социальной защите
по _____________________ области (городу)
Код отделения: _____________
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель ___________ опекун
(попечитель)______________
ИИН: ________________________________________________________________
Ф.И.О. заявителя:____________________________________________________
дата рождения: «____» ______________ _______ г.
вид документа уд. личность: _________________________________________
серия документа: ______номер документа: _________ кем выдан: ________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область _____________________________________________________________
город (район) ___________________________ село: _____________________
улица (микрорайон) ________________________ дом ______ квартира _____
Сведения о ребенке, на которого назначается пособие воспитывающего
ребенка-инвалида
ИИН ребенка: ________________________________________________________
Ф.И.О. ребенка ______________________________________________________
дата рождения ребенка-инвалида: «_____» ____________ _____г.
Банковские реквизиты:
наименование банка __________________________________________________
банковский счет № ___________________________________________________
тип счета: текущий _________ картсчет _______(отметить галочкой).
Прошу назначить мне пособие воспитывающему ребенка-инвалида.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения пособия воспитывающему ребенка-инвалида.
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении местожительства (в т.ч. выезд за
пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских
реквизитов, обязуюсь сообщить в отделение центра в течение десяти
рабочих дней.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление не
достоверных сведений и поддельных документов.
Перечень документов, приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
2
3
4
Контактные данные заявителя:
телефон ______________ мобильный _____________ Е-маil _______________
«____» _______________ 20__ г. Подпись заявителя ____________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление _________ Ф.И.О. заявителя ____________ с прилагаемыми
документами принято, дата регистрации заявления:
«____» __________20 ___г. (дата получения услуги 10 (десять) рабочих
дней со дня регистрации заявления и (или) электронной заявки в
отделении центра): «____» _____________ 20 ___г.
В случаях выявления отсутствия документа (документов), необходимого
для назначения пособия, срок оказания государственной услуги
продлевается в соответствии с пунктами 5758 постановления
Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092
«О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан
«О государственных пособиях семьям, имеющим детей».
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении местожительства (в т.ч. выезд за
пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских
реквизитов, обязуюсь сообщить в отделение центра в течение десяти
рабочих дней. Предупрежден (а) об ответственности за предоставление
не достоверных сведений и поддельных документов.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение единовременной выплаты на погребение»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение единовременной выплаты на погребение» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны (бұдан әрі – ЗТМО) жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы ЗТМО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге – 15 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушының жүгінген күні көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. ЗТМО-ның жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Көрсетілетін қызметті алушыларды қабылдау: дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін, бұл ретте сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін және сенбі күні сағат 9.00-ден 14.00-ге дейін қабылдауды кезекші мамандар жүзеге асырады.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жерлеуді жүзеге асырған адамның жеке басын куәландыратын құжат не жерлеуді жүзеге асырған заңды тұлғаның (заңды тұлғалар үшін) мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасы (куәлігі) немесе дара кәсіпкердің (жеке тұлғалар үшін) патенті;
3) қайтыс болуы туралы куәлік немесе басқа мемлекеттердің уәкілетті органы берген және апостильмен куәландырылған қайтыс болу фактісін растайтын құжат;

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета по контролю и социальной защите Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Республиканским государственным казенным предприятием «Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (далее – ГЦВП).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ГЦВП – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета – не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя в день обращения услугополучателя – не более 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении единовременной выплаты на погребение.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы ГЦВП: с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней.
Прием услугополучателей: с 9.00 до 14.00 часов с понедельника по субботу включительно, при этом с 13.00 до 14.00 часов и в субботу с 9.00 до 14.00 часов прием осуществляют дежурные специалисты.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность лица, осуществившего погребение, либо справка (свидетельство) о государственной регистрации юридического лица (для юридических лиц) или патент индивидуального предпринимателя (для физических лиц), осуществившего погребение;
3) свидетельство о смерти или документ, подтверждающий факт смерти, выданный уполномоченным органом других государств и заверенных апостилем;

4) зейнетақы мен жәрдемақылар төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірі туралы мәліметтер.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талонын береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтарының және (немесе) оның
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ЗТМО және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші, ЗТМО басшысының атына не мына мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, № 8-үй, 6-кіреберіс, телефоны: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

4) сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пенсий и пособий.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодатель выдает услугополучателю отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) центральных государственных органов,
а также услугодателей и (или) их должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, ГЦВП и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ГЦВП по адресу, указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, улица Орынбор, дом № 8, подъезд 6, телефон: 8 (7172) 74-37-23, 74-33-65, 74-28-41.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жерлеуге арналған біржолғы
төлем тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
_________________________________
(орталық бөлімшесінің атауы)
_____________________________________________________________________
(орталық бөлімшесі басшысының Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
ЖСН _________________________________________________________________
ӨТIНIШ
Жерлеуге арналған бiржолғы төлемді төлеудi сұраймын
_____________________________________________________________________
(қайтыс болған адамның Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(зейнетақы/жеке iсiнiң №)
_____________________________________________________________________
(тұрғылықты мекенжайы)
Жерлеуге арналған төлемді банк филиалының № ________________________,
«Қазпошта» АҚ № _____________________________________________________
банк шотына аударуды сұраймын.
Қосымша
1. Қайтыс болғаны туралы куәлік (қайтыс болғаны туралы анықтама)
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
20___ ж. «___» ___________ Қолы _____________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Назначение единовременной
выплаты на погребение»
_______________________________
(наименование отделения центра)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. начальника отделения центра)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О заявителя)
_____________________________________________________________________
(проживающего по адресу)
ИИН _________________________________________________________________
Заявление
Прошу выплатить единовременную выплату на погребение
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. умершего)
_____________________________________________________________________
(№ пенсионного/личного дела)
_____________________________________________________________________
(проживающего по адресу)
Выплату на погребение прошу перечислить на банковский счет №
_____________________________________________________________________
филиала банка, АО «Казпочты» № ______________________________________
Приложение
1. свидетельство о смерти (справка о смерти)
2. __________________________________________________________________
3. __________________________________________________________________
«__» ___________ 20 ___(г.)       Подпись _______________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Регистрация и постановка на учет безработных граждан»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и постановка на учет безработных граждан» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz «электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 5 (бес) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты 10 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады, ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минуттан аспайды, ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – 15 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде орналастырылған;
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
1. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю либо в ЦОН, а также при обращении на портал – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 10 минут при обращении к услугодателю, при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 10 минут, при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;

3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға: көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі (сәйкестендіру үшін).
Салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
2) порталда: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Электрондық өтініште көрсетілген құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті алушының дербес деректері автоматтандырылған ақпараттық жүйеге жауапты адамның ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында енгізіледі;
2) ХҚО-да – тіркеу күні мен мемлекеттік қызметті алу күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қолхат беріледі;
3) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) к услугодателю либо в ЦОН: документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), а также для оралманов – удостоверение оралмана (для идентификации).
Документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Сведения документа, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель, или ЦОН, получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается;
2) на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) к услугодателю – персональные данные услугополучателя заносятся в автоматизированную информационную систему в форме электронного документа удостоверенного ЭЦП ответственного лица;
2) в ЦОН – выдается расписка с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
3) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша жолданады.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) улугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) их работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОНа и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету
ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, Портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие
ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне, выплата единовременной государственной денежной
компенсации, выдача удостоверений»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға тапсырған сәттен бастап:
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу немесе тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылданған өтінішті тіркеген күннен бастап — 20 (жиырма) жұмыс күні;
алғашқы рет жүгінген көрсетілетін қызметті алушыларға куәлік беру — Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде;
куәліктің телнұсқасын беру - көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының бөлінісінде өтемақы төлеу кестесіне сәйкес біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақыны (бұдан әрі — өтемақы) төлеу.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету туралы шешімді қабылдау үшін қосымша сұрау салу, тексеру жүргізу қажет болған жағдайларда 1 (бір) айға ұзартылады;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты көрсетілетін қызметті берушіде - 30 минут, ХҚО-да - 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты көрсетілетін қызметті берушіде - 30 минут, ХҚО-да - 15 минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті берушіде немесе ХҚО-да:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
ЗТМО-да:
1) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
2) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:

1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю либо в ЦОН:
со дня регистрации заявления принятие решения о регистрации или отказе в регистрации гражданам пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне – 20 (двадцать) рабочих дней;
выдача удостоверения впервые обратившимся услугополучателям – в течение 5 (пять) рабочих дней после принятия решения о регистрации граждан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
выдача дубликата удостоверения - в течение 5 (пять) рабочих дней со дня регистрации заявления услугополучателя;
выплата единовременной государственной денежной компенсации (далее-компенсация) согласно графику выплаты компенсации в разрезе областей, городов Астаны и Алматы.
Срок оказания государственной услуги продлевается на 1 (один) месяц в случаях, когда необходимо проведение дополнительных запросов, проверок для принятия решения об оказании государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, услугодателю – 30 минут, в ЦОН – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - 30 минут, в ЦОНе – 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
6. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем и ЦОН:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в ГЦВП:
1) выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
2) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. График работы:

1) көрсетілетін қызметті беруші - www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған;
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады;
2) ХҚО - Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Керсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
9. Көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 және (немесе) 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша өтініш (өтініштер);
2) жеке басын куәландыратын құжат (сәйкестендіру үшін);
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
4) банк шоты туралы мәліметтер немесе өтемақы беру жөніндегі уәкілетті ұйыммен жасалған шарт;
5) 1949 жылдан бастап 1965 жылды қоса алғандағы, 1966 жылдан бастап 1990 жылды қоса алғандағы кезеңдерде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактісі мен кезеңін растайтын құжаттарды (мұрағат анықтамалары, ауылдық, кенттік Халық депутаттары кеңестерінің, тұрғын үйді пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімдерінің, пәтер иелері кооперативтерінің анықтамаларын; еңбек кітапшасын; оқу орнын бітіргені туралы дипломды; әскери билетті; туу туралы куәлікті, орта білім туралы аттестатты, негізгі мектепті бітіргені туралы куәлікті), болған кезде — «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен бұрын берілген куәлік.
Егер осы тармақтың 5) тармақшасында көрсетілген құжаттар сақталмаса, онда ядролық сынақтардың әсеріне ұшыраған аумақтарда тұрудың заңды фактілерін және кезеңін белгілеу туралы соттың шешімі ұсынылады.
Құжаттар салыстырып тексеру үшін көшірмелерде және түпнұсқаларда ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Мыналар көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың топтамасы қабылданғанын растайтын құжаттар болып табылады:

1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугодателю или в ЦОН:
1) заявление (я) по формам согласно приложению (ям) 1 и (или) 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность (для идентификации);
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) сведения о банковском счете или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
5) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы), при наличии – удостоверение, выданное ранее в порядке, установленном Законом Республики Казахстан «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне».
Если документы, указанные в подпункте 5) настоящего пункта не сохранились, то представляется решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Документом, подтверждающим принятие пакета документов от услугополучателя, являются:

1) көрсетілетін қызметті берушіде - көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон;
2) ХҚО-да - қабылданған құжаттардың тізбесі, өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), өтінішті берген күні және уақыты көрсетілген қолхат.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының, 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі — әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі — әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) у услугодателя – талон с указанием даты регистрации и получения услугополучателем государственной услуги, фамилии и инициалов ответственного лица, принявшего документы;
2) в ЦОНе – расписка, в которой указывается перечень принятых документов, фамилия, имя и отчество (при наличии) работника ЦОН, принявшего заявление, дата и время подачи заявления.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде ХҚО арқылы
көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің - www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның - www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке
алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы
төлеу, куәліктер беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Өтемақы тағайындау жөнiндегi
уәкiлеттi органның басшысы
_____________________________
_____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
_____________________________
_____________________________,
жеке басын куәландыратын құжат
ЖСН ________________________,
жеке шоты № _________________,
банктiң атауы________________
Өтiнiш
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегуші ретінде біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы (бұдан әрі – өтемақы) тағайындауды сұраймын.
________ жылдан бастап ________ жылды қоса алғанда ____________
радиациялық әсер аймағының _____________ аумағында тұрдым.
Өтінішке жоғарыда көрсетілген аумақтарда тұру фактісін
растайтын мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын: ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ұсынылған құжаттар үшін толық жауапты боламын.
1993 жылдан бастап қазiргi уақытқа дейiнгi кезеңде өтемақы алған жоқпын (алған жағдайда алынған өтемақының сомасы көрсетiледi)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Өтемақыны тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Күні ______________________ Қолы _________________________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) ____________________________________________ өтініші қоса
берілген құжаттарымен «__» ____________ 20__жылы _____________ данада
қабылданды.
___________ _________________________________________________________
қолы           (құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы, Т.А.Ә.)
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу, біржолғы мемлекеттік
ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке
алу және олардың жеңілдіктерге құқығын
растайтын куәлікті беру жөніндегі арнайы
комиссияның төрағасы ___________________
________________________________________
мекенжайы бойынша тұратын
________________________________________,
_________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат
Өтініш
Маған Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушінің жеңілдіктер алу құқығын растайтын куәлікті (куәліктің телнұсқасын) беруді сұраймын.
_______________ бастап _________________ қоса алғанда _______________
радиациялық әсер аймағының аумағында тұрдым.
Өтінішке жоғарыда көрсетілген аумақтарда тұру фактісін растайтын мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:_____________________
Ұсынылған құжаттар үшін толық жауапты боламын.
Куәлікті (куәліктің телнұсқасын) алу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Күні _________________________ Қолы _________________________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Азамат (ша) _____________________ өтініші қоса берілген құжаттарымен
«______» ________ 20______ жылы __________ данада қабылданды.
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы, лауазымы, Т.А.Ә.)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой через ЦОН
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений»
Руководителю уполномоченного
органа по назначению
компенсации ______________________
от ______________________________,
проживающего по адресу:
__________________________________
документ, удостоверяющий личность,
ИИН _____________________________,
№ лицевого счета ________________,
наименование банка _______________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной государственной
денежной компенсации (далее – компенсация) как пострадавшему
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне.
Проживал (а) с __________ по ____________ на территории зоны
радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт
проживания на вышеуказанных территориях:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Несу полную ответственность за представленные документы.
Компенсацию за период с 1993 по настоящее время не получил (а)
(в случае получения указывается сумма полученной компенсации)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения компенсации.
Дата ___________________ ______________ подпись
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ______________ с прилагаемыми
документами в количестве ____ штук принято «___» принято «___» 20__г.
_______ ___________________________________________
подпись (должность, ФИО лица, принявшего документы)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне,
выплата единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений»
Председателю специальной комиссии
по регистрации и учету граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне, и
выдачи им удостоверений,
подтверждающих право на льготы,
от проживающего (проживающей) по
адресу ___________________________
__________________________________
документ, удостоверяющий личность
__________________________________
Заявление
Прошу выдать мне удостоверение (дубликат удостоверения),
подтверждающее (подтверждающий) право на льготы пострадавшему (ей)
вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном
полигоне.
Проживал (а) с _________ по _________ на территории зоны
радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факт
проживания на вышеуказанных территориях: _________________________
Несу полную ответственность за предоставленные документы.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для выдачи удостоверения (дубликат удостоверения).
Дата __________ Подпись ___________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ______ с прилагаемыми документами в
количестве ___ штук, принято «___» _______ 20___ г.
_____________________________________________________________________
(подпись, должность, ФИО лица, принявшего документы)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Выдача справок безработным гражданам»

1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 10 минут ішінде;
ХҚО-да және порталда – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 10 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады; ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсету 15 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 10 минуттан аспайды; ХҚО-ға және порталға жүгінген кезде – 15 минуттан аспайды.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама (бұдан әрі – анықтама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтенр» бөлімінде орналастырылған.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справок безработным гражданам» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 минут;
в ЦОН и на портал – 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 10 минут при обращении к услугодателю; при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 10 минут; при обращении в ЦОН и на портал – не более 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – справка о регистрации в качестве безработного (далее – справка).
Форма предоставления результата государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала;

3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның куәлігі), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады;
порталда:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Электрондық өтініште көрсетілген құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушылардан ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) ХҚО-да – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген қолхат беріледі;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю либо в ЦОН:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), а также для оралманов – удостоверение оралмана.
Документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, содержащихся в государственных информационных системах, услугодатель или ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) в ЦОН – услугополучателю выдается расписка с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету
ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардан мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтамалар беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Жұмыссыз азаматты тіркеу туралы
анықтама беруге өтініш
Қазақстан Республикасы
_____________________ облысы (қаласы) бойынша
Жұмыспен қамтуды үйлестіру және
әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
Бөлімше коды:________
Өтініш беруші туралы мәліметтер:
ЖСН: ________________________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә.:_____________________________________________
туған жылы: _______ ж. «____» _______________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың түрі: _____________________________
сериясы: __________ құжат нөмірі: _____________ кім берді: __________
берілген күні: «______ ж.____» ______________________________________
тұрғылықты мекенжайы: _______________________________________________
_____________________________________________________________ облысы
_______________________ қаласы (аудан) ________________________ ауылы
______________ көшесі (шағынаудан) ___ үй ____ пәтер ________________
Маған жұмыссыз азамат анықтамасын беруді сұраймын.
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтінішке қоса берілген құжаттардың тізбесі:
Р/с
Құжаттың атауы
Құжаттағы парақтардың саны
Ескертпе
1
2
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны ____________ ұялы телефоны __________ Е-mаil _______________
20___ж. «____» Өтініш берушінің қолы ________________________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
_____________________ өтініш берушінің Т.А.Ә. _______ өтініші қоса берілген құжаттармен қабылданды, өтініштің тіркелген күні: 20___ ж. «____» ________, қызмет көрсетілген күн: 20___ ж. «____» ____________
«Жұмыссыз азаматтарға анықтамалар беру» мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін
оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме и через
центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача справок безработным
гражданам»
Заявление
на выдачу справки о регистрации
безработного гражданина
Республика Казахстан
Управление координации занятости
и социальных программ
по _____________________ области (городу)
Код отделения:________
Сведения о заявителе:
ИИН: ________________________________________________________________
Ф.И.О. заявителя: ___________________________________________________
дата рождения: «____» ______________ _______ г.
вид документа уд. личность: _________________________________________
серия документа: _____номер документа: ___________кем выдан:
_____________________________________________________________________
дата выдачи: «____» _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства:
_____________________________________________________________________
область _____________________________________________________________
город (район) _________________село: ________________________________
улица (микрорайон)__________________________ дом ______квартира______
Прошу выдать мне справку безработного гражданина.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги «Выдача справок
безработным гражданам».
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Перечень документов приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
2
Контактные данные заявителя:
телефон____________ мобильный_____________ Е-маil _________________
«____»_______________20___г. Подпись заявителя ______________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление _____ Ф.И.О. заявителя______________ с прилагаемыми
документами принято, дата регистрации заявления:
«____»_____________20___г. дата получения услуги:
«____»_____________20___г.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги «Выдача справок
безработным гражданам».
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи»

1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге не тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты бір көрсетілетін қызметті алушыға – 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну мерзімдерін көрсете отырып құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының және/немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін – мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасынан көшірме үзінді;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектері және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – белгіленген үлгідегі куәлік;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін – тұрғылықты жері бойынша медициналық ұйымның протездік-ортопедиялық көмек көрсету қажеттігі туралы қорытындысы;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам протезно-ортопедической помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов – выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны – заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;

6) жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы акті және жұмыс беруші-дара кәсіпкердің қызметінің тоқтатылғаны немесе заңды тұлғаның таратылғаны туралы құжат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші тіркеген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар мен облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5(бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателем выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц
по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге протездік-ортопедиялық көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мүгедектерге протездік-ортопедиялық
көмек ұсыну үшін оларға құжаттарды
ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның уәкілеттігі
берілген мемлекеттік ұйымның басшысына
___________________________________________
(Жергілікті атқарушы органның уәкілеттігі
берілген мемлекеттік ұйым басшысының Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
Туған күні __________________________________________________________
Мүгедектік __________________________________________________________
Үйінің мекенжайы ____________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжат № _________________________
_____________ ______ жылы берілген
Жеке сәйкестендіру нөмірі (болған кезде) ____________________________
Мына құжаттарды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ұсыну үшін қабылдауды сұраймын.
Мына құжаттардың көшірмелерін тіркеймін:

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для предоставления им протезно-ортопедической помощи осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической
помощи»
Форма
Руководителю уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации
___________________________________________________
( Ф. И. О. руководителя уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации)
Заявление
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________________
дата рождения _______________________________________________________
инвалидность ________________________________________________________
домашний адрес ______________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность № _____ выдан ____ ____ ________года
индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ________________
Прошу принять документы для предоставления ____________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагаю копии следующих документов:

1.____________________________       2.______________________________
3.____________________________       4.______________________________
5.____________________________       6.______________________________
7.____________________________       8.______________________________
9.____________________________       10._____________________________
Протездік-ортопедиялық көмекті ұсынуға құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді беремін.
__________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
20___ жылғы «___» ________________
Құжаттарды қабылдаған:
__________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
20___ жылғы «___» ________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мүгедектерге сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдар беру мерзімдері көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.

1 __________________________________ 2 ______________________________
3 __________________________________ 4 ______________________________
5 __________________________________ 6 ______________________________
7 __________________________________ 8 ______________________________
9 __________________________________ 10 _____________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов на предоставление
протезно-ортопедической помощи.
____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
« ___» ______20__ г.
Документы принял:
_____________________________
(должность, Ф.И.О. и подпись)
«___» _____ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения
их сурдо-тифлотехническими и обязательными
гигиеническими средствами»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам сурдо-тифлотехнических и обязательных гигиенических средств.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.

7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының және/немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігі;
4) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері үшін – белгіленген үлгідегі куәлік;
6) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестірілген адамдар үшін – жеңілдікке құқығы туралы белгісі бар зейнеткерлік куәлігі;
7) бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектер үшін – зейнеткерлік куәлігінің көшірмесі;
8) жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайларда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақатын алған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы акті және жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушының және/немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
2) кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігі;
3) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
4) жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайларда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақатын алған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы акті және жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;
міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының және/немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – баланың туу туралы куәлігі;
4) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
5) жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайларда жұмыс берушінің кінәсінен еңбек жарақатын алған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін – жазатайым оқиға туралы акті және жұмыс беруші-дара кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;

7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
по обеспечению сурдотехническими средствами:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) для несовершеннолетних детей инвалидов – свидетельство о рождении ребенка;
4) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
5) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – удостоверение установленного образца;
6) для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – пенсионное удостоверение с отметкой о праве на льготы;
7) для инвалидов первой, второй, третьей групп – копия пенсионного удостоверения;
8) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
по обеспечению тифлотехническими средствами:
1) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
2) для несовершеннолетних детей инвалидов – свидетельство о рождении ребенка;
3) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;
по обеспечению обязательными гигиеническими средствами:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) для несовершеннолетних детей инвалидов – свидетельство о рождении ребенка;
4) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
5) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – акт о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя-индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

6) мүгедектігі туралы анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күні мен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.

6) справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц
по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодател, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы орган уәкілеттік
берген мемлекеттік ұйымның басшысы
_____________________________________________
(жергілікті атқарушы орган уәкілеттік берілген
мемлекеттік ұйымның басшысының Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
туған күні __________________________________________________________
мүгедектік __________________________________________________________
үйінің мекенжайы ____________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат № ____________________________________
___ __________ _____ жылы берілген
Әлеуметтік жеке код номірі __________________________________________
Жеке сәйкестендіру номірі (болған кезде) ____________________________
Мына құжаттарды _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ұсыну үшін қабылдауды сұраймын.
Мына құжаттардың көшірмелерін тіркеймін:
1) ______________________________ 2) ________________________________
3) ______________________________ 4) ________________________________
5) ______________________________ 6) ________________________________
7) ______________________________ 8) ________________________________
9) ______________________________ 10) _______________________________
Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
(өтініш иесінің Т.А.Ә. және қолы)
«________» ___________ 20___ жыл
Құжаттарды қабылдады:
_______________________________
(лауазымы, Т.А.Ә. және қолы)
«___» _______________ 20___ жыл
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Инвалидам первой и второй групп, являющимся получателями специальных социальных услуг оформление документов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими и
обязательными гигиеническими
средствами»
Форма
Руководителю уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации
___________________________________________________
(Ф. И. О. руководителя уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации)
Заявление
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________________
дата рождения _______________________________________________________
инвалидность ________________________________________________________
домашний адрес ______________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
документ удостоверяющий личность № ____ выдан ____ ______ ______ года
индивидуальный идентификационный номер (при наличии) ________________
Прошу принять документы для предоставления
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагаю копии следующих документов:
1 ________________________________ 2 ________________________________
3 ________________________________ 4 ________________________________
5 ________________________________ 6 ________________________________
7 ________________________________ 8 ________________________________
9 ________________________________ 10 _______________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов на обеспечение
сурдо-тифлотехническими и обязательными гигиеническими средствами.
____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
« ___» ______20__ г.
Документы принял:
_____________________________
(должность, Ф.И.О. и подпись)
«___» _____ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение государственного пособия на детей
до восемнадцати лет»

1. Жалпы ережелер
1. «Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – көрсетілетін мемлекеттік қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
2) ауылдық округтің әкіміне – жиырма екі жұмыс күнінен асырмай;
3) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – тағайындау туралы хабарлама не осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған;
2) ауылдық округ әкімі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю либо в ЦОН – в течение 7 (семь) рабочих дней;
2) акиму сельского округа – не более 22 (двадцать два) рабочих дней;
3) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
4) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - не более 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуг в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставление результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) акима сельского округа с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

3) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электронды кезекті «броньдауға» болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округтің әкіміне не ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхаты) (сәйкестендіру үшін); сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі;
3) баланың (балалардың) тууы туралы куәлігі (куәліктері) не туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірме (2007 жылғы 13 тамызға дейін туған жағдайда);
4) көрсетілетін қызметті алушының деректері баланың тууы туралы куәлігіндегі деректермен сәйкес келмеген жағдайда, неке қию (некені бұзу) туралы куәлік (некеге 2008 жылғы 1 маусымға дейін тұрған жағдайда);
5) құжаттардың түпнұсқалары негізінде толтырылған осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес отбасының құрамы туралы мәліметтер;
6) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес отбасы мүшелерінің табыстары туралы мәліметтер;
7) отбасының тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
8) балаға қорғаншылық (қамқоршылық) белгілеуді немесе асырап алуды растайтын құжат;
9) жәрдемақыларды беру жөніндегі уәкілетті ұйымдағы банк шотының нөмірлері туралы мәліметтерді растайтын құжат;
10) өтінішті және қажетті құжаттарды үшінші адамдар берген жағдайда – сенімхат.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатын, баланың (балалардың) тууы туралы куәлігін не (Қазақстан Республикасының аумағында 2007 жылғы 13 тамыздан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша) туу туралы актілік жазбадан үзінді көшірмені, (Қазақстан Республикасының аумағында 2008 жылғы 1 маусымнан кейін жүргізілген тіркеулер бойынша) неке қию туралы куәлікті, сондай-ақ 6), 7), 8) тармақшаларда көрсетілген құжаттарды, оларда қамтылған ақпаратты мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алу мүмкіндігі болған жағдайда талап етілмейді.
Құжаттар:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе ХҚО-ға түпнұсқаларда ұсынылады сканерден өткізіледі, содан кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
ауылдық округтің әкіміне салыстырып тексеру үшін түпнұсқалар мен көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті беруші, ауылдық округ әкімі, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіге не ауылдық округ әкіміне – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:

3) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, акиму сельского округа либо в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан) (для идентификации); а также для оралманов – удостоверение оралмана;
3) свидетельство (свидетельства) о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении(в случае рождения до 13 августа 2007 года);
4) свидетельство о заключении (расторжении) брака (в случае заключения брака до 1 июня 2008 года), в случае расхождения данных услугополучателя с данными в свидетельстве о рождении ребенка;
5) сведения о составе семьи согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, заполненные на основании оригиналов документов;
6) сведения о доходах членов семьи согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
7) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства семьи;
8) документ, подтверждающий установление опеки (попечительства) над ребенком или усыновления (удочерения);
9) документ, подтверждающий сведения о номере банковского счета в уполномоченной организации по выдаче пособий;
10) доверенность – в случае подачи заявления и необходимых документов третьими лицами.
Представление документа, удостоверяющего личность услугополучателя, свидетельства о рождении ребенка (детей) либо выписка из актовой записи о рождении (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 13 августа 2007 года), свидетельства о заключении брака (по регистрациям, произведенным на территории Республики Казахстан после 1 июня 2008 года), а также сведения документов, указанных в подпунктах 6), 7), 8) не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в них, из государственных информационных систем.
Документы представляются:
услугодателю или в ЦОН в подлинниках, которые сканируются, после чего возвращаются услугополучателю;
акиму сельского округа в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
Услугодатель, аким сельского округа, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю либо акиму сельского округа – услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОН – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:

1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден:
балалар толық мемлекеттік қамсыздандыруда болған кезде бас тартылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының шешімдеріне,
әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы ХҚО басшысына беріледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.
10. В оказании государственной услуги отказывается:
при нахождении детей на полном государственном обеспечении.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астана и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астана и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарына орналастырылған.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға жәрдемақы тағайындау үшін
өтініштің нысаны
Балаларға арналған жәрдемақыны
тағайындау және төлеу жөнiндегі уәкiлеттi орган
_______________________________________________
(елдi мекен, аудан, облыс)
Отбасының тiркеу нөмiрi _____________________________________________
Өтініш беруші туралы мәліметтер (қанат белгі қою): ата-ана
_____________________________________________________________________
қорғаншы (қамқоршы) _________________________________________________
ЖСН: ________________________________________________________________
Өтініш берушінің Т.А.Ә.: ____________________________________________
туған күні: _____ ж. «___» __________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат түрі: ________________________________
құжаттың сериясы: ________ құжаттың нөмірі: _______ кім берген: _____
берілген күні: ____ ж. «___» ________________________________________
тұрғылықты жерінің мекенжайы: _______________________________________
облыс _______________________________________________________________
қала (аудан) _______________________ ауыл: __________________________
көше (шағынаудан) __________ ________ үй __________ пәтер ___________
кәсіп түрі __________________________________________________________
Банк деректемелері:
банктің атауы _______________________________________________________
банк шотының № ______________________________________________________
шоттың түрі: ағымдағы __________________ карточкалық шот ____________
Маған балаларға арналған жәрдемақы тағайындауды өтінемін. Менiң отбасым _____ адамнан тұрады.
Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Төленетін жәрдемақы мөлшеріне әсер ететін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жердің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы уәкілетті органға он жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Өтінішке қоса берілген құжаттар тізбесі:
Р/с
Құжат атауы
Құжаттағы парақтар саны
Ескертпе
1
2
Өтініш берушінің байланыс деректері:
телефоны _________________ ұялы _______________ Е-mаіl ______________
20__ ж. «___» _____________ Өтініш берушінің қолы ___________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Қоса берілген құжаттармен өтініш берушінің Т.А.Ә. _____________
өтініші қабылданды, өтініш қабылданған күн: 20__ ж. «___» ___________
(қызметті алатын күні өтінішті және (немесе) электрондық өтінішті

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Форма заявления для назначения пособия
на детей до восемнадцати лет
Уполномоченный орган по
назначению и выплате пособия на
детей
__________________________________
(населенный пункт, район, область)
Регистрационный номер семьи__________________________________________
Сведения о заявителе (отметить галочкой): родитель __________________
опекун (попечитель) _________________________________________________
ИИН: ________________________________________________________________
Ф.И.О. заявителя: ___________________________________________________
дата рождения: «____» _____________ ______ г.
вид документа уд. личность: _________________________________________
серия документа: _____ номер документа:____________ кем выдан: ______
дата выдачи: "____" _____________ ______ г.
адрес постоянного места жительства: _________________________________
область _____________________________________________________________
город (район) _________________ село: _______________________________
улица (микрорайон) ______________________ дом _____ квартира ________
род занятий _________________________________________________________
Банковские реквизиты:
наименование банка __________________________________________________
банковский счет № ___________________________________________________
тип счета: текущий, картсчет (нужное подчеркнуть)
Прошу назначить пособие на детей. Моя семья состоит из ______
человек.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения пособия на детей до восемнадцати лет.
Обо всех изменениях, влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении место жительства (в т.ч. выезд за
пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщить в уполномоченный орган в течение десяти рабочих
дней.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Перечень документов приложенных к заявлению:
п/п
Наименование
документа
Количество
листов в документе
Примечание
1
2
Контактные данные заявителя:
телефон _______________ мобильный _____________ Е-маil _____________
«____» _______________ 20 ___г. Подпись заявителя ___________________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление __________ Ф.И.О. заявителя ___________________
с прилагаемыми документами принято, дата принятия заявления:

тіркеген күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні): 20__ ж. «___» __________
_____________________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы)
Төленетін жәрдемақы мөлшерінің өзгеруіне әкелетін барлық өзгерістер туралы, сондай-ақ тұрғылықты жердің (оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге кету), сауалнама деректерінің, банк деректемелерінің өзгеруі туралы уәкілетті органға он жұмыс күні ішінде хабарлауға міндеттенемін.
Дәйексіз мәліметтер мен жасанды құжаттарды бергенім үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _________
Өтініш берушінің отбасының құрамы туралы мәліметтер
_______________________________       _______________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.)                (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
ЖСН
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған күні мен жылы
Жұмыспен қамтылу санаты
Өтініш берушінің қолы _________
Күні 20____ ж. «___» __________
«Он сегіз жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақы тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _________
20__ жылғы _______ тоқсанда
өтініш берушінің отбасы мүшелерінің алынған табыстары туралы
мәліметтер
__________________________              _____________________________
(Т.А.Ә.)                             (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыздар жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасымен тіркелу фактісін растайды)
Құжаттамалық расталған табыс сомалары
Өзге де мәлімделген табыстар
кіріс түрі
сомасы, теңге
кіріс түрі
сомасы, теңге
Өтініш берушінің қолы __________
Күні 20___ ж. «____» ___________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

«____» ______________ 20 ___г. (дата получения услуги 7 (семь)
рабочих дней со дня регистрации заявления и (или) электронной заявки
в уполномоченном органе): «____» _________ 20 ___г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы)
Обо всех изменениях влекущих изменение размера выплачиваемого
пособия, а также об изменении местожительства (в т.ч. выезд за
пределы Республики Казахстан), анкетных данных, банковских реквизитов
обязуюсь сообщить в уполномоченный орган в течение десяти рабочих
дней.
Предупрежден(а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Регистрационный номер семьи__________________________________________
Сведения о составе семьи заявителя
__________________                 ______________________
(Ф.И.О. заявителя)                 (домашний адрес, тел.)
п/п
ИИН
Ф.И.О.
членов семьи
Родственное отношение
к заявителю
Дата и год
рождения
Категория
занятости
Подпись заявителя _________
Дата «___» _________ 20____ г.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Назначение государственного пособия
на детей до восемнадцати лет»
Регистрационный номер семьи__________________________________
Сведения
о полученных доходах членов
семьи заявителя
в _______ квартале 20__ года
______________ _________________________________
(Ф.И.О.)          (домашний адрес, тел.)
п/п
Ф.И.О.
членов
семьи
Место работы, учебы
(безработные
подтверждают факт
регистрации справкой
уполномоченного органа
по вопросам занятости)
Документально
подтвержденные
суммы доходов
Прочие
заявленные
доходы
Вид
дохода
Сумма,
тенге
Вид
дохода
Сумма,
тенге
Подпись заявителя__________
Дата «____» _____________ 20___ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение государственной адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение государственной адресной социальной помощи» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координациями занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда – кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
ауылдық округтің әкіміне – 22 (жиырма екі) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минуттан аспайды.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған;
2) ауылдық округ әкімі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
3) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа) – в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю, в ЦОН – 7 (семь) рабочих дней;
акиму сельского округа – не позднее 22 (двадцать два) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении государственной адресной социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) акима сельского округа – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, акиму сельского округа либо в ЦОН:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес отбасы құрамы туралы мәліметтер;
3) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес адамның (өтініш берушінің отбасы мүшелерінің) алған табыстары туралы мәліметтер;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы мәліметтер;
5) көрсетілетін қызметті алушының (отбасы мүшелерінің) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың көшірмесі не мекенжай анықтамасы;
6) жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысқан жағдайда әлеуметтік келісімшарт.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 2) – 4) тармақшаларында көрсетілген құжаттардың бланкілері мемлекеттік қызметті көрсету орындарында көрсетілетін қызметті алушыларға беріледі және олар өздері толтырады. Осы тармақтың бірінші бөлігінің 5) тармақшасында көрсетілген құжат түпнұсқада беріледі. Осы тармақтың бірінші бөлігінің 6) тармақшасында көрсетілген құжат салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмеде беріледі, содан кейін түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде, ауылдық округ әкімінде – көрсетілетін қызметі алушыға тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) орталықтың құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетілген қолхат беріледі.

1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) сведения о составе семьи согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) сведения о полученных доходах лица (членов семьи заявителя) согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) сведения о наличии личного подсобного хозяйства согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) копия документа, подтверждающего регистрацию по месту жительства услугополучателя (членов семьи), либо адресная справка;
6) социальный контракт, в случае участия в активных мерах содействия занятости.
Бланки документов, указанных в подпунктах 2) – 4) части первой настоящего пункта, предоставляются услугополучателю в местах оказания государственной услуги и заполняются им собственноручно. Документ, указанный в подпункте 5) части первой настоящего пункта, предоставляется в оригинале. Документ, указанный в подпункте 6) части первой настоящего пункта предоставляется в подлиннике и копии для сверки, после чего оригинал возвращается услугополучателю.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю, акиму сельского округа – услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны.

10. Мыналар:
1) мүгедектерді және стационарлық емделуде бір айдан астам уақыт кезеңінде болатын адамдарды, күндізгі оқу нысанында оқитын оқушыларды, студенттерді, тыңдаушыларды, курсанттар мен магистранттарды, сондай-ақ I және II топтардағы мүгедектерді, сексен жастан асқан адамдарды, жеті жасқа дейінгі балаларды бағып-күтумен айналысатын азаматтарды қоспағанда, жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органдарда тіркелмеген жұмыссыздарға және жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысудан жазбаша түрде бас тартқан еңбекке жарамды Қазақстан Республикасының азаматтарына;
2) уәкілетті органдар ұсынған жұмысқа, оның ішінде әлеуметтік жұмыс орнына немесе қоғамдық жұмысқа орналастырудан, кәсіби даярлаудан, қайта даярлаудан, біліктілігін арттырудан дәлелсіз себептермен бас тартқан, осындай жұмыстарға қатысуды және оқуды өз бетінше тоқтатқан жұмыссыздарға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер болып табылады.
11. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының және
(немесе) олардың қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін жіберіледі.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 15-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы ХҚО басшысына беріледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он) бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) в случае, если услугополучатель является безработным, не зарегистрированным в уполномоченных органах по вопросам занятости и трудоспособным гражданам Республики Казахстан, письменно отказавшимся от участия в активных мерах содействия занятости, кроме инвалидов и лиц, в период их нахождения на стационарном лечении более одного месяца, учащихся, студентов, слушателей, курсантов и магистрантов очной формы обучения, а также граждан, занятых уходом за инвалидами I и II группы, лицами старше восьмидесяти лет, детьми в возрасте до семи лет;
2) в случае, если услугополучатель является безработным, без уважительных причин отказавшимся от предложенного уполномоченными органами трудоустройства, в том числе на социальное рабочее место или общественную работу, от профессиональной подготовки, переподготовки, повышения квалификации, самовольно прекратившим участие в таких работах и обучении.
11. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
12. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) его работника по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 15 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

13. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере
отырып қойылатын өзге де талаптар
14. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
______________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
уәкiлетті органына
______________________________________
(тұрғылықты жері, ауданы)
______________________________________
(көшесi, үй және пәтер №, телефоны)
мекенжайы бойынша тұратын
______________________________________
(өтінiш берушінің тегi, аты, әкесінiң аты)
жеке басын куәландыратын құжаттың №
______________________________________
_______________________________ берген
берiлген күнi ________________________
ЖСН __________________________________
жеке шотының № _______________________
қызмет түрі __________________________
Өтініш
Менiң отбасыма атаулы әлеуметтiк көмек тағайындауды сұраймын.
Менiң отбасым ______________________________________ адамнан тұрады.
Өтінішке белгіленген үлгідегi құжаттарды № 2-4 қосымшаларға сәйкес 3 данада ұсынамын.
Өзгерiстер болған жағдайда, олар туралы он жұмыс күні ішінде хабарлауға мiндеттенемiн.
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Жалған ақпарат және дәйексіз (жасанды) құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертiлді. Менің табысымды (отбасымның табысын) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының дерекқорымен салыстырып тексеруге келісемін.
20 __ ж. «___»_____________       _____________________________
(өтiнiш берушінің қолы)
Құжаттар қабылданды
20 __ ж. «__»__________ _____________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)
Отбасының тiркеу нөмiрi
Өтініш қоса беріліп отырған құжаттармен бірге учаскелік комиссияға 20__ ж. «__» _________ берілді.
20__ж. «___»________ қабылданды _______________________________
құжатты қабылдап алған учаскелік комиссия мүшесінің Т.А.Ә. және қолы;
құжаттардың ауыл, ауылдық округтің әкімінен қабылданған күні туралы уәкілетті органның белгісі 20__ж. «__»_______ құжатты қабылдап
алған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы ________________________________
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Өзгерiстер болған жағдайда, олар туралы он жұмыс күні ішінде хабарлауға мiндеттенемiн. Жалған ақпарат және дәйексіз (жасанды) құжаттарды ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы ескертiлді. Менің табысымды (отбасымның табысын) Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының дерекқорымен салыстырып тексеруге келісемін.
Өтiнiш берушінің қолы _________________________________________
Азамат (ша) ___________________ өтiнішімен қоса берiлiп отырған
құжаттар _____ данада, отбасының тiркелу нөмiрi ________________ 20__
жылғы «___»_____________ қабылданды.
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы, қолы
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _________
Өтініш берушінің отбасының құрамы туралы мәліметтер
____________________________________ ________________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.)                 (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатынасы
Туған жылы
Өтініш берушінің қолы _________ Күні _________
Органның отбасы құрамы
туралы мәліметтерді растауға
уәкілеттік берілген лауазымды
адамының Т.А.Ә.______________________
(қолы)
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі ______
20__ жылғы _______ тоқсанда
адамның (өтініш берушінің отбасы мүшелерінің)
алған табыстары туралы
мәліметтер
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.) (үйінің мекенжайы, тел.)
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Жұмыс, оқу орны (жұмыссыздар жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органның анықтамасымен тіркелу фактісін растайды)
Құжаттамалық расталған табыс сомалары
Өзге де мәлімделген табыстар
еңбек қызметінен
зейнетақы, жәрдемақы
кәсіпкерлік қызметтен
стипендиялар
алименттер
табыстың өзге де түрлері
Өтініш берушінің қолы ______________________________
Күні _______________________________________________
«Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі _____________________________________________
Жеке қосалқы шаруашылық барлығын растайтын мәлімет
___________________________   _______________________________________
(Т.А.Ә.)                     (үй мекенжайы, тел.)
Саны өлшем бірлігі
Үй жануарлары
Жасы
Саны (мал басы)
Күні
бақша
Жер учаскесі, оның ішінде аулалы жер
Шартты жер телімі
Мүлік жарнасы
(беру жылы)
Ірі қара мал:
сиыр
бұқа
Жылқы:
бие
айғыр
Түйе
Інген
Қой, ешкі
Тауық, үйрек, қаз
Шошқа
Өтініш берушінің қолы _____________________________
Күні ________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке
көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау
тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе оказываемой
через центры обслуживания населения
14. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
15. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к настоящему стандарту
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
В уполномоченный орган
_______________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ____________________________________
(Фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу ________________
(населенный пункт, район)
______________________________________
лица, № дома и квартиры, телефон)
документ, уд. личность №______ выдано
_______________________________________
дата выдачи ___________________________
ИИН ___________________________________
№ лицевого счета ______________________
род занятия ___________________________
Заявление
Прошу назначить моей семье адресную социальную помощь.
Моя семья состоит из _____ человек.
К заявлению прилагаю документы установленного образца –
приложения № 2-4 в количестве 3 штук.
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение десяти
рабочих дней сообщить о них.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения государственной адресной социальной
помощи.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление ложной
информации и недостоверных (поддельных) документов. Согласен (на) на
сверку моих (моей семьи) доходов с данными базы Государственного
центра по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты
населения.
«____»__________20__ г. ___________________
(подпись заявителя)
Документы приняты
«____»__________20__г._______________________________________________
(ФИО и подпись лица, принявшего документы)
Регистрационный номер семьи
Заявление с прилагаемыми документами передано в участковую
комиссию
«__»__________ 20__ г.
Принято «__»________ 20__ г.
___________________________ Ф.И.О. и подпись члена участковой
комиссии, принявшего документы; отметка уполномоченного органа о дате
приема документов от акима села, сельского округа «__»______ 20__ г.,
Ф.И.О., должность, подпись принявшего документы _______________
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение десяти
рабочих дней сообщить о них. Предупрежден (а) об ответственности за
предоставление ложной информации и недостоверных (поддельных)
документов. Согласен (на) на сверку моих (моей семьи) доходов с
данными базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства
труда и социальной защиты населения.
Подпись заявителя ___________________
Заявление гражданина (ки) ___________________________с
прилагаемыми документами в количестве ________ штук с регистрационным
номером семьи
_____________________________________________________________________
принято «____» _________20__ г.
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись принявшего документы)
Приложение 2
к настоящему стандарту
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Регистрационный номер семьи _______________________
Сведения о составе семьи заявителя
______________________________ _________________________
(Ф.И.О. заявителя)        (домашний адрес, тел.)
Ф.И.О
членов семьи
Родственное отношение
к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи_____________________
(подпись)
Приложение 3
к настоящему стандарту
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Регистрационный номер семьи ____________________________
Сведения
о полученных доходах лица (членов семьи заявителя)
в ___ квартале 20__ года
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., домашний адрес, тел.)
Ф.И.О.
членов
семьи
Место работы,
учебы
(безработные
подтверждают
факт регистрации
справкой
уполномоченного
органа по
вопросам
занятости)
Документально
подтвержденные
суммы доходов
Прочие
заявленные доходы
от трудовой
деятельности
пенсии,
пособия
от предпринимательской
деятельности
стипендии
алименты
иные
виды
дохода
Подпись заявителя ______________________________
Дата ________________________________
Приложение 4
к настоящему стандарту
государственной услуги
«Назначение государственной
адресной социальной помощи»
Регистрационный номер семьи____________________________
Сведения
о наличии личного подсобного хозяйства
_________________       _______________________________________
(Ф.И.О.)                       (домашний адрес, тел.)
Кол-во
ед. изм.
Домашние
животные
Возраст
кол-во
(голов)
Дата
Крупный рогатый скот:
коровы
быки
огород
Лошади:
кобылы
жеребцы
Земельный участок, в том числе приусадебный
Верблюды
Верблюдицы
Условная земельная доля
Овцы, козы
Имущественный пай
(год выдачи)
Куры, утки, гуси
Свиньи
Подпись заявителя _____________________________
Дата ______________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для
предоставления им услуги индивидуального помощника
для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в
передвижении и специалиста жестового языка
для инвалидов по слуху»

1. Жалпы ережелер
1. «Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он ) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі;
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының және/немесе заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
4) мүгедектігі туралы анықтама.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для предоставления им услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставления инвалидам услуги индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя и/или законного представителя;
3) выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) справка об инвалидности.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугадателем выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не Астана және Алматы қалаларының, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалаларының, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып,
қойылатын өзге де талаптар
12. Егер өтініш беруші арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушы болып табылатын болса, жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін оларға құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуімен жүзеге асырылады.

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателей и (или) его должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. В случае если заявитель является получателем специальных социальных услуг, оформление документов для предоставления услуг индивидуального помощника инвалидам первой группы, имеющим затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка инвалидам по слуху осуществляется при содействии социального работника услугодателя.

13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы
мүгедектерге жеке көмекшінің және
есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау
тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін
мүгедектерге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы орган уәкілеттік
берген мемлекеттік ұйымның басшысы
_____________________________________________
(жергілікті атқарушы орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
туған күні __________________________________________________________
мүгедектік __________________________________________________________
үйінің мекенжайы ____________________________________________________
телефон _____________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат № ____________________________________
___ __________ _____ жылы берілген
жеке сәйкестендіру нөмірі (болған кезде) ____________________________
Мына құжаттарды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ұсыну үшін қабылдауды сұраймын.
Мынадай құжаттардың көшірмелерін қоса беріп отырмын:
1) ______________________________ 2) ________________________________
3) ______________________________ 4) ________________________________
5) ______________________________ 6) ________________________________
7) ______________________________ 8) ________________________________
9) ______________________________ 10) _______________________________
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту кемістігі бар мүгедектерге ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеуге қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
(өтініш иесінің Т.А.Ә. және қолы)
20___ жылғы «___» _____________
Құжаттарды қабылдады:
_______________________________
(лауазымы, Т.А.Ә. және қолы)
20___ жылғы «___» ____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектерге кресло-арбалар беру үшін оларға құжаттарды
ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
услуги индивидуального
помощника для инвалидов первой
группы, имеющих затруднение в
передвижении и специалиста
жестового языка для инвалидов по
слуху»
Форма
Руководителю уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации
___________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации)
Заявление
Фамилия______________________________________________________________
Имя__________________________________________________________________
Отчество_____________________________________________________________
дата рождения _______________________________________________________
инвалидность_________________________________________________________
домашний адрес_______________________________________________________
телефон______________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность №____ выдан _____ ______ ______ года
индивидуальный идентификационный номер (при наличии)_________________
Прошу принять документы для предоставления
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагаю копии следующих документов:
1 __________________________________ 2 ______________________________
3 __________________________________ 4 ______________________________
5 __________________________________ 6 ______________________________
7 __________________________________ 8 ______________________________
9 __________________________________ 10 _____________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов на предоставление услуги
индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих
затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для
инвалидов по слуху.
_____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
« ___» ______20__ г.
Документы принял:
_____________________________
(должность, Ф.И.О. и подпись)
«___» _____ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления
им кресла-коляски»

14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мүгедектерге кресло-арбалар беру
үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы орган уәкілеттік
берген мемлекеттік ұйымның басшысы
____________________________________
(Жергілікті атқарушы орган уәкілеттік берген
мемлекеттік ұйым басшысының Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Тегі ________________________________________________________________
Аты _________________________________________________________________
Әкесінің аты ________________________________________________________
туған күні __________________________________________________________
мүгедектігі _________________________________________________________
үйінің мекенжайы ____________________________________________________
телефоны ____________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат № ________________
____ _____________ ______ жылы берілген
жеке сәйкестендіру нөмірі ______________________________
Мына құжаттарды
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
ұсыну үшін қабылдауды сұраймын.
Мына құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
1._________________________________ 2._______________________________
3._________________________________ 4._______________________________
5._________________________________ 6._______________________________
7._________________________________ 8._______________________________
9._________________________________ 10.______________________________
Кресло-арбалар беруге құжаттарды ресімдеу үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
_________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
20___ жылғы «___» ______________________
Құжаттарды қабылдаған:
________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
20___ жылғы «___» _____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз
ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
инвалидов для предоставления им
кресла-коляски»
Форма
Руководителю уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации
___________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя уполномоченной местным
исполнительным органом государственной организации)
Заявление
Фамилия _____________________________________________________________
Имя _________________________________________________________________
Отчество ____________________________________________________________
дата рождения _______________________________________________________
инвалидность ________________________________________________________
домашний адрес_______________________________________________________
телефон______________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность № _____ выдан _____ _____ _____ года
индивидуальный идентификационный номер ______________________________
Прошу принять документы для предоставления
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагаю копии следующих документов:
1 _________________________________ 2 _______________________________
3 _________________________________ 4 _______________________________
5 _________________________________ 6 _______________________________
7 _________________________________ 8 _______________________________
9 _________________________________ 10 ______________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов для предоставления
кресло-коляски.
____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
« ___» ______20__ г.
Документы принял:
_____________________________
(должность, Ф.И.О. и подпись)
«___» _____ 20__ г.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения
их санаторно-курортным лечением»

1. Жалпы ережелер
1. «Мүгедектерді санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, санаторий-курорттық емдеумен қамтамасыз ету үшін мүгедектерге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының, заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) денсаулық сақтау ұйымы берген санаторий-курорттық карта;
4) тұрақты тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы);
5) мүгедектігі туралы анықтамадан үзінді көшірме және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмелер;
6) мүгедектің жазбаша келісімімен басқа адам өтініш білдірген кезде – оның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ұсынған кезде көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их санаторно-курортным лечением» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием сроков предоставление инвалидам санаторно-курортного лечения.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Графики работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя, законного представителя;
3) санаторно-курортная карта, выданная организацией здравоохранения;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) выписка из справки об инвалидности и выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
6) при подаче заявления другим лицом с письменного согласия инвалида – копия документа, удостоверяющего его личность.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателем выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.

1. Жалпы ережелер
1. «Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 17 (он жеті) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты – бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – қызмет көрсету мерзімі көрсетілген, медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттар ресімдеу туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның заңды өкілі немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе  2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш;
2) баланың тууы туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі;
3) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях)» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – в течение 17 (семнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его законного представителя или ходатайство медицинской организации) к услугодателю:
1) письменное заявление по форме согласно приложениям 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства о рождении ребенка или удостоверения личности;
3) копия справки об инвалидности (для престарелых не требуется);

4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша медициналық карта;
5) мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме (қарттар үшін талап етілмейді);
6) он сегіз жастан асқан адамдар үшін – соттың адамды әрекетке қабілетсіз деп тану туралы шешімі (болған кезде);
7) зейнеткерлік жастағы адамдар үшін – зейнеткерлік куәлігінің көшірмесі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері және оларға теңестірілген адамдар үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушысы мен мүгедегі және оларға теңестірілген адам мәртебесін растайтын куәлігінің көшірмесі.
Құжаттардың көшірмелері түпнұсқаларымен бірге ұсынылады, салыстырып тексерілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттардың барлығын тапсырған кезде көрсетілетін қызметті беруші тіркелген және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талон береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме:
ұсынылған мәліметтер мен құжаттардың дәйексіз болуы.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

4) медицинская карта по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) копия выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
6) для лиц старше восемнадцати лет – решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
7) для лиц пенсионного возраста – копия пенсионного удостоверения;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним – копия удостоверения, подтверждающего статус участника и инвалида Великой Отечественной войны и лица, приравненного к ним.
Копии документов предоставляются вместе с оригиналами, которые после сверки возвращаются услугополучателю.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателем выдается талон с указанием даты регистрации и получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы.
10. Основание для отказа в оказании государственной услуги:
недостоверность представленных сведений и документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателей и (или) его должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар
4. Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның немесе жергілікті
атқарушы орган уәкілеттік берген мемлекеттік
ұйымның басшысы
___________________________________________
(Жергілікті атқарушы орган немесе жергілікті
атқарушы органның уәкілеттігі берілген мемлекеттік
ұйым басшысының Т.А.Ә.)
Жеке басын куәландыратын құжат № _____ «__» _____ ____ жылы берілген
тіркелген жері ______________________________________________________
тұратын жері ________________________________________________________
туған жері __________________________________________________________
туған күні «___» _________ _____ жылы
жәрдемақының түрі мен мөлшері _______________________________________
мүгедектік санаты ___________________________________________________
туыстарының (заңды өкілдерінің болуы) _______________________________
_____________________________________________________________________
(туыстық қатысы, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын
мекенжайы, байланыс телефоны)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.)
стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж
болғандықтан, _______________________________________________________
медициналық-әлеуметтік мекемеге тұрақты/уақытша (қажеттісінің астын сызу) тәулік бойы тұруға қабылдауды сұраймын.
Мына құжаттардың көшірмелерін тіркеймін:

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
13. Инвалидам первой и второй групп и лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом и являющиеся получателями специальных социальных услуг оформление документов на оказание специальных социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях) осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
оказание специальных социальных
услуг в медико-социальных
учреждениях (организациях)»
Форма
Руководителю местного исполнительного органа
или уполномоченной местным исполнительным
органом государственной организации
________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя местного исполнительного
органа или уполномоченной местным исполнительным
органом государственной организации)
Документ, удостоверяющий личность № __ выдан «___» _________ года
место прописки ______________________________________________________
место проживания ____________________________________________________
место рождения ______________________________________________________
дата рождения «___» _________ _____ года
вид и размер пособия ________________________________________________
категория инвалидности ______________________________________________
наличие родственников (законных представителей) _____________________
_____________________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус,
адрес проживания, контактный телефон)
Заявление
Прошу принять _________________________________________________
(Ф.И.О. услугополучателя)
на круглосуточное постоянное/временное (нужное подчеркнуть)
проживание в ______________________________________ медико-социальное
учреждение, так как нуждаюсь (нуждается) в оказании специальных
социальных услуг в условиях стационара.
Прилагаю следующие документы:

1) ______________________________ 2) ________________________________
3) ______________________________ 4) ________________________________
5) ______________________________ 6) ________________________________
7) ______________________________ 8) ________________________________
9) ______________________________ 10) _______________________________
Медициналық-әлеуметтік мекемеге қабылдаудың, онда ұстаудың, одан ауыстырудың және шығудың шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеуге қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20___ жылғы «___» __________ __________________________________
(өтініш иесінің Т.А.Ә. және қолы)
Құжаттарды қабылдаған _________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
20___ жылғы «___»______________
«Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы органның немесе жергілікті
атқарушы орган уәкілеттік берген мемлекеттік
ұйымның басшысы
___________________________________________
(Жергілікті атқарушы орган немесе жергілікті
атқарушы органның уәкілеттігі берілген мемлекеттік
ұйым басшысының Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
_____ жылғы «__» _________ туған, ___________________________________
мекенжайы бойынша тұратын ___________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә.)
жартылай стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге
мұқтаж болғандықтан, ________________________________________________
(жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның атауы)
күндіз болуға қабылдауды сұраймын.
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын:
1) ______________________________ 2) ________________________________
3) ______________________________ 4) ________________________________
5)_______________________________ 6) ________________________________
7)_______________________________ 8) ________________________________
9)_______________________________ 10) _______________________________
Жартылай стационарлық үлгідегі ұйымға қабылдаудың, онда болудың, одан шығарып тастаудың және шығудың шарттарымен және ішкі тәртіп ережелерімен таныстым.
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеуге қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20___ жылғы «___» _________ _________________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
Құжаттарды қабылдаған _______________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
20___ жылғы «___» __________________
«Медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) арнаулы әлеуметтік қызметтер
көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
____________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ә. ______________________________________________________________
Туған күні ______ жылғы «___» _______________
Үйінің мекенжайы
_____________________________________________________________________
Қысқаша анамнез (ауырған аурулары, дәрілік препараттарды, азық-түлік өнімдерін көтере алмаушылық және тағы басқа туралы мәліметтер)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Медициналық қарап-тексеру (негізгі және ілеспе диагнозды, асқынудың орын алғандығын қажет):
хирург ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
невропатолог ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
психиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
окулист _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
отоларинголог _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
дерматовенеролог ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
фтизиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
терапевт/педиатр ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды: ___________________________
_____________________________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог __________________________________________________________
эндокринолог ________________________________________________________
кардиолог ___________________________________________________________
ортопед _____________________________________________________________
нарколог ____________________________________________________________
онколог _____________________________________________________________
гинеколог ___________________________________________________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері:
қанның жалпы анализі ________________________________________________
күні, нәтижелері
зәрдің жалпы анализі ________________________________________________
күні, нәтижелері
нәжіс жұғындарын гельминттер жұмыртқасына паразитологиялық зерттеу
_____________________________________________________________________
күні, нәтижелері
нәжіс жұғындарын ішек таяқшасына бактериологиялық зерттеу
_____________________________________________________________________
күні, нәтижелері
Дәрігерлік-консультациялық комиссия төрағасының қорытындысы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жартылай стационарлық үлгідегі ұйымда болу үшін медициналық қарсы көрсетілімдер бар ма)
М.О.
Медициналық ұйымның басшысы: ________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20___ жылғы «___» _____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы
әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1) _______________________________ 2) _______________________________
3) _______________________________ 4) _______________________________
5) _______________________________ 6) _______________________________
7) _______________________________ 8) _______________________________
9) _______________________________ 10) ______________________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из
медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка
ознакомлен (а).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов на оказание специальных
социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях).
«___» _______ 20__ года _______________________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял _______________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)
«___» _______ 20__ года.
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
оказание специальных социальных
услуг в медико-социальных
учреждениях (организациях)»
Форма
Руководителю местного исполнительного органа
или уполномоченной местным исполнительным
органом государственной организации
________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя местного исполнительного
органа или уполномоченной местным исполнительным
органом государственной организации)
Заявление
Прошу принять меня, ___________________________________________
(Ф.И.О. услугополучателя)
«___» _________ ______ года рождения, проживающего по адресу
_____________________________________________________________________
на дневное пребывание в ____________________________________________,
(наименование организации полустационарного типа)
так как нуждаюсь (нуждается) в оказании специальных социальных услуг
в условиях полустационара.
Прилагаю следующие документы:
1) ______________________________ 2) ________________________________
3) ______________________________ 4) ________________________________
5) ______________________________ 6) ________________________________
7) ______________________________ 8) ________________________________
9) ______________________________ 10) _______________________________
С условиями приема, пребывания, отчисления и выписки из
организации полустационарного типа и правилами внутреннего распорядка
ознакомлен (а).
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов на оказание специальных
социальных услуг в медико-социальных учреждениях (организациях).
«___» _______ 20__ года ____________________________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял ______________________________________________
(Ф.И.О., должность, подпись)
«___» _______ 20__ года.
Приложение 3
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
оказание специальных социальных
услуг в медико-социальных
учреждениях (организациях)»
Форма
Медицинская карта
____________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. ______________________________________________________________
дата рождения «___» ___________ года
домашний адрес ______________________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях;
непереносимости лекарственных препаратов, пищевых продуктов и так
далее):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего диагноза,
наличия осложнений):
хирург ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
невропатолог ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
психиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
окулист _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
отоларинголог _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
дерматовенеролог ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
фтизиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
терапевт/педиатр ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении: _________________________
_____________________________________________________________________
По показаниям:
стоматолог __________________________________________________________
эндокринолог ________________________________________________________
кардиолог ___________________________________________________________
ортопед _____________________________________________________________
нарколог ____________________________________________________________
онколог _____________________________________________________________
гинеколог ___________________________________________________________
Результаты лабораторных исследований:
общий анализ крови __________________________________________________
дата, результат
общий анализ мочи ___________________________________________________
дата, результат
паразитологическое исследование фекалий на яйца гельминтов
_____________________________________________________________________
дата, результат
бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку
_____________________________________________________________________
дата, результат
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для пребывания в организации
полустационарного типа)
М.П.
Руководитель медицинской организации: ______________________________
(Ф.И.О., подпись)
«___» _________ 20___ года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Оформление документов на оказание специальных
социальных услуг в условиях ухода на дому»

1. Жалпы ережелер
1. «Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – 14 (он төрт) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты – бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет мерзімі көрсетілген құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі немесе медициналық ұйымның қолдаухаты) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша өтініш;
2) баланың тууы туралы куәлігінің немесе жеке куәлігінің көшірмесі;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамалары);

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем:
1) услугодателю – в течение 14 (четырнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление об оформлении документов с указанием срока оказания специальных социальных услуг в условиях ухода на дому, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе Министерства - www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его законного представителя или ходатайство медицинской организации) к услугодателю:
1) письменное заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия свидетельства о рождении ребенка или удостоверения личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских акимов);

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Арнаулы әлеуметтік қызметтерді алушылар болып табылатын бірінші және екінші топтағы мүгедектерге және егде жасына байланысты өзіне-өзі қызмет көрсетуге қабілетсіз адамдарға үйде күтім көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге құжаттарды ресімдеу көрсетілетін қызметті берушінің әлеуметтік қызметкерінің жәрдемдесуі кезінде жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Үйде күтім көрсету жағдайында
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Жергілікті атқарушы орган немесе
жергілікті атқарушы органның уәкілеттігі
берілген мемлекеттік ұйымның басшысына
____________________________________
(Жергілікті атқарушы орган немесе жергілікті
атқарушы органның уәкілеттігі берілген
мемлекеттік ұйым басшысының Т.А.Ә.)
ӨТІНІШ
Т.А.Ә. ______________________________________________________________
туған күні __________________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы ________________________________________________
телефон нөмірі (үй телефоны, ұялы) __________________________________
мүгедектік санаты (болған кезде) ____________________________________
бірге тұратын отбасы мүшелері (Т.А.Ә., туыстығын көрсету):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет ұсыну үшін
______________________________________________ есепке алуды сұраймын.
(көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә. көрсету)
Үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету тәртібімен және шарттарымен таныстым.
Мына құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеуге қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Т.А.Ә. және қолы ___________________ Күні «___» ___________ 20___ жыл
Өтінішті қабылдаған _________________________________________________
(Т.А.Ә. және лауазымын көрсету)
Қолы _____________                  Күні «___» ___________ 20___ жыл
«Үйде күтім көрсету жағдайында
арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге
құжаттар ресімдеу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
_____________________________________________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ә. ______________________________________________________________
туған күні «___» _____________ __________ жыл
үйінің мекенжайы ____________________________________________________
Қысқаша анамнез (ауырған аурулары туралы мәліметтер, дәрілік препараттарды, азық-түлік өнімдерін көтере алмаушылық және тағы басқа)
_____________________________________________________________________
Медициналық қарап-тексеру: (негізгі және ілеспе диагнозды, асқынудың орын алғандығын көрсете отырып)
хирург ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
невропатолог ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
психиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
окулист _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
отоларинголог _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
дерматовенеролог ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
фтизиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
терапевт/педиатр_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды ____________________________
_____________________________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог __________________________________________________________
эндокринолог ________________________________________________________
кардиолог ___________________________________________________________
ортопед _____________________________________________________________
нарколог ____________________________________________________________
онколог _____________________________________________________________
гинеколог ___________________________________________________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері:
қанның жалпы анализі ________________________________________________
күні, нәтижесі
Зәрдің жалпы анализі ________________________________________________
күні, нәтижесі
нәжіс жұғындарын гельминттер жұмыртқасына паразитологиялық зерттеу
_____________________________________________________________________
күні, нәтижесі
нәжіс жұғындарын ішек таяқшасына бактериологиялық зерттеу
_____________________________________________________________________
күні, нәтижесі
Дәрігерлік-консультациялық комиссия төрағасының қорытындысы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(үйде күтім жасау жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
үшін медициналық қарсы көрсеткіштер бар ма)
М.О.
Медициналық ұйымның басшысы: ________________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
20___ жылғы «___» ______________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
13. Инвалидам первой и второй групп и лицам, не способным к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом, являющиеся получателями специальных социальных услуг, оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому осуществляется при содействии социального работника услугодателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
оказание специальных социальных
услуг в условиях ухода на дому»
Форма
Руководителю местного исполнительного органа
или уполномоченной местным исполнительным
органом государственной организации
________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя местного исполнительного
органа или уполномоченной местным исполнительным
органом государственной организации)
Заявление
Ф.И.О. ______________________________________________________________
дата рождения _______________________________________________________
адрес проживания ____________________________________________________
номер телефона (домашний, мобильный) ________________________________
категория инвалидности (при наличии) ________________________________
совместно проживающие члены семьи (указать Ф.И.О., родство):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прошу взять на учет _________________________________________________
(указать Ф.И.О. услугополучателя)
для предоставления специальных социальных услуг в условиях ухода на
дому.
С порядком и условиями оказания специальных социальных услуг в
условиях ухода на дому ознакомлен (а).
Прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оформления документов на оказание специальных
социальных услуг в условиях ухода на дому.
Ф.И.О. и подпись ________________________ Дата «__» _______ 20__ года
Заявление принял ____________________________________________________
(указать Ф.И.О. и должность)
Подпись _________ Дата «___» ________ 20__ года
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
«Оформление документов на
оказание специальных социальных
услуг в условиях ухода на дому»
Форма
Медицинская карта
__________________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. ______________________________________________________________
дата рождения «___»_________________ ___________ года
домашний адрес ______________________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях;
непереносимости лекарственных препаратов, пищевых продуктов и так
далее):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего диагноза,
наличия осложнений):
хирург ______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
невропатолог ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
психиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
окулист _____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
отоларинголог _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
дерматовенеролог ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
фтизиатр ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
терапевт/педиатр ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении: _________________________
_____________________________________________________________________
По показаниям:
стоматолог __________________________________________________________
эндокринолог ________________________________________________________
кардиолог ___________________________________________________________
ортопед _____________________________________________________________
нарколог ____________________________________________________________
онколог _____________________________________________________________
гинеколог ___________________________________________________________
Результаты лабораторных исследований:
общий анализ крови __________________________________________________
дата, результат
общий анализ мочи ___________________________________________________
дата, результат
паразитологическое исследование фекалий на яйца гельминтов
_____________________________________________________________________
дата, результат
бактериологическое исследование фекалий на кишечную палочку
_____________________________________________________________________
дата, результат
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания для оказания специальных
социальных услуг в условиях ухода на дому)
М.П.
Руководитель медицинской организации: ______________________________
(Ф.И.О., подпись)
«___» _________ 20___ года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение социальной помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных представительных
органов»

1. Жалпы ережелер
1. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі (бұдан әрі – ауылдық округтің әкімі);
3) мүгедектер және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдар – www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округтің әкіміне тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 8 (сегіз) жұмыс күні;
әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды беру мүмкіндігі болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты – бір көрсетілетін қызмет алушыға қызмет көрсету үшін 30 минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызмет» бөліміне орналастырылған;
2) ауылдық округ әкімі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или акиму сельского округа, а также при обращении на портал – 8 (восемь) рабочих дней.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги - в течение 20 (двадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди – 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – более 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) акима сельского округа – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе ауылдық округ әкіміне:
1) әлеуметтік көмек тағайындау үшін қажетті дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімді көрсете отырып, еркін нысанда жазылған өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша отбасының құрамы туралы мәліметтер;
5) адамның (отбасы мүшелерінің) табысы туралы мәліметтер;
6) өмірлік қиын жағдайдың туындағанын растайтын акт және/немесе құжат.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
порталда:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) электрондық өтініште көрсетілген мәліметтердің осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес толтырылған нысандары.
Электрондық өтініште көрсетілген құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті алушы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызмет алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде немесе ауылдық округ әкімінде – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алған күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген талоны беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жауапты орындаушыны белгілеу және тиісті шаралар қабылдау үшін жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
услугодателю или акиму сельского округа:
1) заявление произвольной формы с указанием согласия на сбор и обработку персональных данных, необходимых для назначения социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства;
4) сведения о составе семьи по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
5) сведения о доходах лица (членов семьи);
6) акт и/или документ, подтверждающий наступление трудной жизненной ситуации.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) заполненные формы сведений, указанных в электронном заявлении согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении услугополучатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю или акиму сельского округа – услугополучателю выдается талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде
электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылады.
13. Мүгедектердің және әлеуметтік жағынан маңызды аурулары бар адамдардың ЭЦҚ-сы болған кезде портал арқылы электрондық нысанда мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты порталдың «жеке кабинеті», көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Отбасының тіркеу нөмірі ____________
Өтініш берушінің отбасы құрамы туралы мәліметтер
_____________________________       ___________________________
(Өтініш берушінің Т.А.Ә.)            (үйінің мекенжайы, тел.)
Р/с
Отбасы мүшелерінің Т.А.Ә.
Өтініш берушіге туыстық қатысы
Туған күні
Өтініш берушінің қолы ____________________ Күні _______________
Отбасы құрамы туралы мәліметтерді
растауға уәкілетті органның лауазымды
адамының Т.А.Ә.                   _____________________
(қолы)
«Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша
мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындауға арналған өтініш нысаны
_____________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
уәкілетті органға
ӨТІНІШ
Тегі: _______________________________________________________________
Аты: ________________________________________________________________
Әкесінің аты: _______________________________________________________
туған күні 20 ___ жылғы «_____» ________________
мәртебесі: __________________________________________________________
үйінің мекенжайы: ___________________________________________________
телефон: ____________________________________________________________
Сізден __________________ санаты бойынша ______________________
санат                            төлем түрлері
көрсетуді сұраймын.
Менің (отбасымның) табыстарымды (табыстарын) Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының базасындағы деректермен салыстырып тексеруге келісемін.
Өтініш білдіру күні 20______ жылғы «____» _____________________
_____________________________________________________________________
қолы, өтініш берушінің Т.А.Ә.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға жолдамалар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственных услуг размещаются на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания имеют возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
Регистрационный номер семьи _______________________
Сведения о составе семьи заявителя
_________________________            _________________________
(Ф.И.О. заявителя)                 (домашний адрес, тел.)
п/п
Ф.И.О.
членов семьи
Родственное отношение
к заявителю
Год рождения
Подпись заявителя ____________________ Дата ______________
Ф.И.О. должностного лица органа,
уполномоченного заверять
сведения о составе семьи _____________________
(подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов»
Форма заявления для назначения социальной помощи
отдельным категориям нуждающихся граждан по
решениям местных представительных органов
В уполномоченный орган
_____________________________________
(населенный пункт, район, область)
Заявление
Фамилия: ____________________________________________________________
Имя: ________________________________________________________________
Отчество: ___________________________________________________________
дата рождения «_______» ________________ 20 ___года
статус: _____________________________________________________________
домашний адрес: _____________________________________________________
телефон: ____________________________________________________________
Прошу Вас оказать __________________ по категории____________________
вид выплаты                        категория
Соглас (ен/на) на сверку моих (моей семьи) доходов с данными
базы Государственного центра по выплате пенсий Министерства труда и
социальной защиты населения.
Дата обращения «_______» ________________ 20 ___года
_____________________________________
(подпись, ФИО заявителя)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Выдача направлений лицам на участие в активных формах
содействия занятости»

1. Жалпы ережелер
1. «Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 30 минут;
порталда – 1 (бір) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 30 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру, онда мыналар қамтылады:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар практикасына жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсету.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған;
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 30 минут;
на портал – 1 (один) рабочий день;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, зависит от количества человек в очереди из расчета не более 30 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача направления лицам на участие в активных мерах содействия занятости, которая включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
Форма предоставления результата государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:

1) көрсетілетін қызметті берушіге: көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігі немесе паспорты, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруына ықтиярхаты, азаматтығы жоқ адамның куәлігі), сондай-ақ оралмандар үшін – оралман куәлігі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
2) порталда: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініші.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Электрондық өтініште көрсетілген құжаттардың мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті адамдардың ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

1) к услугодателю: документ, удостоверяющий личность услугополучателя (удостоверение личности или паспорт гражданина Республики Казахстан, вид на жительство иностранца в Республике Казахстан, удостоверение лица без гражданства), а также для оралманов – удостоверение оралмана.
Документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Сведения документа, удостоверяющего личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц;
2) на портал: заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя.
Сведения документов, указанных в электронном заявлении, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных
лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық
нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де
талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, портал арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік
сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о государственной услуге через портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы,
проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по
приобретению топлива»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерства).
3. Государственная услуга оказывается отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа), в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша ауылдық округтің әкіміне – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты кезектегі адамдардың санына байланысты, көрсетілетін қызметті берушіде немесе ауылдық округтің әкімінде – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушіде немесе ауылдық округтің әкімінде көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, ХҚО-да – 15 минут.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған;
2) ауылдық округтің әкімі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
3) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге, кент, ауыл, ауылдық округ әкіміне не ХҚО-ға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) еркін нысанда өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімдерінің анықтамасы);
4) жұмыс орнынан анықтама;
5) екінші деңгейдегі банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиісті лицензиясы бар ұйымдарда дербес шоты бар екенін растайтын құжат.
Көрсетілген құжаттардағы ақпарат мемлекеттік ақпараттық жүйелерде расталған кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын, тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну талап етілмейді.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю либо в ЦОН – в течение 10 (десять) рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства – в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, у услугодателя или акима сельского округа – 30 минут, в ЦОНе – 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя или акима сельского округа – 30 минут, в ЦОНе – 15 минут.
5. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) акима сельского округа – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю, акиму поселка, села, сельского округа либо в ЦОН:
1) заявление в произвольной форме
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских акимов);
4) справка с места работы;
5) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
Представление копий документов, удостоверяющих личность услугополучателя, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства не требуется при подтверждении информации, содержащейся в указанных документах государственными информационными системами.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде
электрондық нысанда көрсету ерекшеліктерін ескере отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарын қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) және кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) ауылдық округ әкімі;
3) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы жүзеге асырылады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной социальной помощи»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделами занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель) и акимами поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима сельского округа;
3) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге не ауылдық округ әкіміне көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 минуттан аспайды;
ХҚО-ға – 3 (үш) жұмыс күні (құжаттарды ХҚО-ға қабылдаған күн мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
2) көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты бір көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан асырмай есептегенде, кезектегі адамдардың санына байланысты;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға көрсетілетін қызметті алушының тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www. enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған;
2) ауылдық округ әкімі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс (сенбі және жексенбі) және мереке күндерінен басқа, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүзеге асырылады;
3) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін түскі үзіліссіз.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті «броньдауға» болады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы (не қолдаухат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне не ХҚО-ға:
1) осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартына қосымшаға сәйкес өтінішті;
2) көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатты ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушіге, ауылдық округ әкіміне салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасы беріледі, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады, ХҚО-да – салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттың түпнұсқасы көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші немесе ХҚО тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден портал арқылы уәкілетті лауазымды адамдардың электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті беруші, ХҚО мемлекеттік қызмет көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю либо акиму сельского округа – не более 15 минут;
в ЦОН – 3 (три) рабочих дня (день приема документов в ЦОНе не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем на месте в день обращения, зависит от количества человек в очереди, из расчета не более 15 минут на обслуживание одного услугополучателя;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 15 минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) акима сельского округа – ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и  праздничных дней(суббота и воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно «бронирование» электронной очереди посредством портала.
9. Для получения государственной услуги услугополучатель (либо его представитель по доверенности) представляет услугодателю, акиму сельского округа либо в ЦОН:
1) заявление согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личность услугополучателя.
Услугодателю, акиму сельского округа документ представляется в подлиннике для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю, в ЦОНе – документ представляется в подлиннике и копии для сверки, после чего подлинник документа возвращается услугополучателю.
Сведения о документе, удостоверяющем личность, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель или ЦОН получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченных должностных лиц.
Услугодатель, ЦОН получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.

10. Көрсетілетін қызметті алушы осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, ауылдық округ әкімінің және (немесе) оның
лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтарының
және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ауылдық округ әкімінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалаларының, облыстық маңызы бар аудандардың және қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, облыстық маңызы бар аудандардың және қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап беретін мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына осы көрсетілетін мемлекеттік қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша мен телефондар арқылы жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, пошта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц,
акима сельского округа услугодателя и (или) его должностных
лиц, центров обслуживания населения и (или) его работников
по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, акима сельского округа услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде халыққа
қызмет көрсету орталықтары арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере
отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Денсаулық жағдайына байланысты ХҚО-ға өзі баруға мүмкіндігі жоқ көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттарды қабылдауды ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің – www.enbek.gov.kz, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде;
2) ХҚО-ның – www.con.gov.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық қызметтері, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек алушыларға
тиесілігін растайтын анықтама беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Уәкілетті органға (кент, ауыл, ауылдық округтің әкіміне)
_______________________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
_______________________________________________________
(Өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты)
____________________________ мекенжайы бойынша тұратын
(елді мекен, аудан)
_______________________________________________________
(көше, үйдің және пәтердің №, телефон)
құжат, жеке куәлік №________ берген ___________________
_______________________________________________________
берілген күні _________________________________________
Өтініш
Маған шын мәнінде 20 ___ жылғы __ тоқсанда мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмектің алушысы болып табылатыным туралы анықтама беруді сұраймын.
Анықтама талап еткен жері бойынша қажет.
Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беруге қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20 ___ ж. «____» __________
___________________________
(өтініш берушінің қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық
қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
через центры обслуживания населения
13. Услугополучателям, у которых по состоянию здоровья отсутствует возможность личной явки в ЦОН, прием документов, необходимых для оказания государственной услуги, производится работником ЦОНа с выездом по месту жительства услугополучателя.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги»;
2) ЦОНа – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги посредством справочных служб услугодателя, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи) к
получателям адресной социальной
помощи»
В уполномоченный орган (аким поселка,
села, сельского округа)
______________________________________________
(населенный пункт, район, область)
от ___________________________________________
(Фамилия, имя, отчество заявителя)
проживающего по адресу _______________________
(населенный пункт, район)
______________________________________________
(улица, № дома и квартиры, телефон)
документ, уд. личности №________ выдано
______________________________________________
дата выдачи __________________________________
Заявление
Прошу Вас выдать мне справку о том, что я действительно являюсь
получателем государственной адресной социальной помощи в ___ квартале
20 ___ года.
Справка необходима по месту требования.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для выдачи справки, подтверждающей принадлежность
заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи.
«____» __________ 20 ___г.
__________________________
(подпись заявителя)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Назначение материального обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому»

1. Жалпы ережелер
1. «Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары, аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
3) үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындау туралы ақпарат беру бөлігінде www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, ХҚО-ға құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды (бұдан әрі – материалдық қамсыздандыру) тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсының «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде жүргізіледі;
2) ХҚО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғанда, жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз «электрондық кезек» тәртібінде жүзеге асырылады;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Назначение материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлениями координации занятости и социальных программ городов Астаны и Алматы, отделы занятости и социальных программ районов и городов областного значения (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
3) веб-портал «электронного правительства»: www.egov.kz (далее – портал) в части предоставлении информации назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю, в ЦОН, а также при обращении на портал – в течение 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – уведомление о назначении материального обеспечения детям-инвалидам, обучающимся на дому (далее – материальное обеспечение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. Графики работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) ЦОНа – с понедельника по субботу включительно, в соответствии графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва на обед, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке «электронной очереди», без предварительной записи и ускоренного обслуживания;

3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге не ХҚО-ға:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) көрсетілетін қызметті алушының, заңды өкілінің жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат (мекенжай анықтамасы не ауыл әкімінің анықтамасы);
4) психологиялық-медициналық-педагогикалық консультацияның қорытындысы;
5) мүгедектігі туралы анықтама;
6) банктегі шоттың болуы туралы құжат;
7) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүгедек баланың үйде оқу фактісін растайтын оқу орнының анықтамасы.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады;
порталда: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны;
ХҚО-да – тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы:
1) өтініштің нөмірі мен қабылданған күні көрсетілген өтініш;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды алатын күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіліп қолхат беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
10. Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды
адамдарының, ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің
шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
к услугодателю либо в ЦОН:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) документ, удостоверяющий личности услугополучателя, законного представителя;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельского акима);
4) заключение психолого-медико-педагогической консультации;
5) справка об инвалидности;
6) документ о наличии счета в банке;
7) справка из учебного заведения, подтверждающий факт обучения ребенка-инвалида на дому по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются услугополучателю;
на портал: запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю – услугополучателю выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилии и инициалов лица, принявшего документы;
в ЦОНе – расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) заявления с указанием номера и даты приема заявления;
2) вид запрашиваемой государственной услуги;
3) количество и название приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника центра принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя, и их контактные телефоны;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов.
3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействия) услугодателей и (или) его должностных лиц,
ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания
государственных услуг

11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, ХҚО және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе Астана және Алматы қалаларының, облыстық маңызы бар аудандардың және қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің және Астана және Алматы қалалары облыстық маңызы бар аудандар және қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесіне жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде немесе әкімдікте шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алатын мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің, әкімдіктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
ХҚО қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым ХҚО басшысына мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша және телефондар арқылы жіберіледі.
ХҚО кеңсесіне қолма-қол да, почта арқылы да келіп түскен шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін ХҚО басшысына жіберіледі.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинетінен» көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, ЦОН и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, ЦОНа либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или акиму, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, акимата, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба на действия (бездействия) работника ЦОНа направляется к руководителю ЦОНа по адресам и телефонам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждение принятия жалобы в канцелярии ЦОНа, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю ЦОНа для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

1 ________________________________ 2 ________________________________
3 ________________________________ 4 ________________________________
5 ________________________________ 6 ________________________________
7 ________________________________ 8 ________________________________
9 ________________________________ 10 _______________________________
Үйде оқитын мүгедек балаларға материалдық қамсыздандыруды тағайындауға қажетті дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
___________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә. және қолы)
20__ ж. « ___» ___________
Құжаттарды қабылдады:
________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә. және қолы)
20__ ж. «___» ____________
«Үйде оқитын мүгедек балаларға
материалдық қамсыздандыруды
тағайындау» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
АНЫҚТАМА
____________________________________________________________ берілді,
(оқитын және тәрбиеленетін баланың Т.А.Ә.)
ол шын мәнінде __________________________________ № ______ мектептің
(мектептің атауын көрсету)
«___» сыныбында жеке оқу жоспары бойынша үйде оқиды.
Анықтама талап еткен жеріне ұсыну үшін берілді.
____________________ № ____ мектеп директоры Т.А.Ә.__________________
(мектептің атауын көрсету)                      (аты-жөні және қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс
берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармалары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден немесе шетелдік қызметкерден) өтініштерді қабылдау және оларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

1 _________________________________ 2 _______________________________
3 _________________________________ 4 _______________________________
5 _________________________________ 6 _______________________________
7 _________________________________ 8 _______________________________
9 _________________________________ 10 ______________________________
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для назначения материального обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому.
____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
« ___» ______20__ г.
Документы принял:
_____________________________
(должность, Ф.И.О. и подпись)
«___» _____ 20__ г.
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
«Назначение материального
обеспечения детям-инвалидам,
обучающимся на дому»
Справка
Дана __________________________________________________________
(Ф.И.О обучающегося и воспитанника)
в том, что он (а) действительно обучается на дому по индивидуальному
учебному плану в № ___ школе___________________________, «___» классе
(указать наименование школы)
Справка дана для предъявления по месту требования.
Директор школы № _________________________ Ф.И.О.____________________
(указать наименование школы)     (инициалы и подпись)
М.П.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному
работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение
иностранной рабочей силы для осуществления трудовой
деятельности на территории соответсвующей
административно-территориальной единицы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача, переоформление и продление разрешения иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории соответсвующей административно-территориальной единицы» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается управлением координации занятости и социальных программ областей, городов Астаны и Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений от услугополучателя (работодателя или иностранного работника) и выдача им результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) көрсетілетін қызметті берушіге немесе портал арқылы:
рұқсат беру – 41 (қырық бір) жұмыс күні ішінде;
рұқсатты қайта ресімдеу – 31 (отыз бір) жұмыс күні ішінде;
рұқсатты ұзарту – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
көрсетілетін қызметті алушы (шетелдік қызметкер) көрсетілетін қызметті берушіге:
жұмысқа орналасуға рұқсат беру және ұзарту – 31 (отыз бір) жұмыс күні ішінде;
жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
Құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті беруші рұқсат беруді, қайта ресімдеуді және ұзартуды мынадай рәсім бойынша жүзеге асырады:
1) шетелдік жұмыс күшін тартуға:
рұқсат беру және қайта ресімдеу:
рұқсат беру туралы шешімді – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
қайта ресімдеу туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті алушыға – шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарлайды:
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты – рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап   (үш) жұмыс күні ішінде береді;
рұқсатты ұзарту:
рұқсат беру туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызметті алушыны – шешім қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарлайды;
рұқсатты – көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге өтініш білдірген кезде береді;
2) жұмысқа орналасуға:
рұқсат беру және ұзарту
рұқсат беру туралы шешімді – 5 (бес) жұмыс күні ішінде қабылдайды;
көрсетілетін қызмет алушыны – шешімді қабылдаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарлайды;
көрсетілетін қызметті алушы рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін (банк пен жұмыс беруші арасындағы шарттың және жұмыс берушінің банк шотына кепілді жарналарды салуды растайтын құжат көшірмелерін) – рұқсатты беру туралы хабарламаны алғаннан кейін 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде тапсырады;
көрсетілетін қызметті беруші рұқсатты – рұқсат қолданысының тоқтатылуы бойынша шетелдік жұмыс күшінің Қазақстан Республикасынан шығуына кепілдік беретін құжаттардың көшірмелерін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде береді;
жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу:
рұқсатты – 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайта ресімдейді.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов:
услугополучателем (работодателем) услугодателю или через портал:
выдача разрешения – в течении 41 (сорок один) рабочих дня;
переоформление разрешения – в течении 31 (тридцать один) рабочего дня;
продление разрешения – в течении 8 (восемь) рабочих дней;
услугополучателем (иностранным работником) услугодателю:
выдача и продление разрешения на трудоустройство – в течении 31 (тридцать один) рабочего дня;
переоформление разрешения на трудоустройство – в течении 3 (три) рабочих дней.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 минут.
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 20 минут.
Выдача, переоформление и продление разрешений осуществляется услугодателем по следующей процедуре:
1) на привлечение иностранной рабочей силы:
выдача и переоформление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течении 15 (пятнадцать) рабочих дней;
принимает решение о переоформлении – в течении 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течении 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
услугополучатель подает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течении 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
услугодатель выдает разрешение – в течении 3 (три) рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения;
продление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течении 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течении 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
выдает разрешение – при обращении услугополучателя к услугодателю;
2) на трудоустройство:
выдача и продление разрешения:
принимает решение о выдаче разрешения – в течении 5 (пять) рабочих дней;
уведомляет услугополучателя – в течении 3 (три) рабочих дней со дня принятия решения;
услугополучатель подает копии документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения (копии договора между банком и работодателем и документа, подтверждающего внесение гарантийных взносов на банковский счет работодателя) – в течении 20 (двадцать) рабочих дней после получения уведомления о выдаче разрешения;
услугодатель выдает разрешение – в течении 3 (три) рабочих дней с даты получения копий документов, гарантирующих выезд иностранной рабочей силы из Республики Казахстан, по прекращению действия разрешения;
переоформление разрешения на трудоустройство:
переоформляет разрешение – в течении 3 (три) рабочих дней.

5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
көрсетілетін қызметті алушыға (жұмыс берушіге) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту;
көрсетілетін қызметті алушыға (шетелдік қызметкерге) жұмысқа орналасуға рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек тәртібінде көрсетіледі.
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу немесе қайта ресімдеу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) маусымдық шетелдік қызметкерлерді тартқан кезде – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер;
өзге де шетелдік қызметкерлерді тартқан кезде:
3) өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі жеткен ерекше шарттарының (олар бар болған кезде) орындалуы туралы (еркін нысанда) ақпарат;
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тартылатын шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер;
тартылатын шетелдік қызметкерлердің біліктілігін растайтын құжаттар:
5) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың сканерленген түрінде нотариат куәландырған аудармасы (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілдерінде толтырылған болса, көшірмелері);
6) қызметкер бұрын жұмыс істеген жұмыс берушісінің ресми бланкісінде жазылған қызметкердің еңбек қызметі туралы сканерленген түрінде жазбаша растауы қоса берілген қызметкердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар;

5. Форма оказываемой государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (работодателю) на привлечение иностранной рабочей силы;
выдача, переоформление и продление разрешения услугополучателю (иностранному работнику) на трудоустройство.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:
1) услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для получения или переоформления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы услугополучателем (работодателем):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) при привлечении сезонных иностранных работников – сведения о привлекаемых иностранных работниках по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
при привлечении иных иностранных работников:
3) информация о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии) (в произвольной форме);
4) сведения о привлекаемых иностранных работниках по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы на привлекаемых иностранных работников, подтверждающие их квалификацию:
5) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании в сканированном виде, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
6) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в сканированном виде письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;

7) шетелдік жұмыс беруші мен тартылатын шетелдік қызметкер арасында жасалған еңбек шартының (мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасымен) сканерленген түрінде нотариат куәландырған көшірмесі (егер шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші Қазақстан Республикасындағы қызметін филиал, өкілдік құрмай жүзеге асыратын болса, өз қызметкерлерін келісімшарт бойынша жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету үшін Қазақстан Республикасына жібереді);
8) жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету үшін жасалған келісімшарттың (мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасымен) сканерленген түрінде нотариат куәландырған көшірмесі (егер шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші Қазақстан Республикасындағы қызметін филиал, өкілдік құрмай жүзеге асыратын болса, өз қызметкерлерін келісімшарт бойынша жұмысты орындау, қызметтер көрсету үшін Қазақстан Республикасына жібереді);
9) жұмыс берушінің басқа әкімшілік-аумақтық бірліктер аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған шартының, келісімшартының (мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасымен) сканерленген түрінде нотариат куәландырған көшірмесі (шетелдік қызметкерлердің функционалдық міндеттерін күнтізбелік бір жыл ішінде күнтізбелік алпыс күннен артық бірнеше әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында орындауы қажет болған жағдайда);
10) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат (мына адамдарды қоспағанда: шағын кәсіпкерлік субъектілері, мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар, шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға, шетелдiк заңды тұлғалардың өкiлдiктерiне, сондай-ақ басым жобалар мен шығу елдері бойынша квоталар шегінде, арнайы экономикалық аймақтың аумағында берілетін рұқсаттар);
11) ауыстырылатын қызметкерлердің кәсіптерін немесе мамандықтарын, паспортта немесе жеке куәлікте көрсетілген деректерге сәйкес тегін, атын, әкесінің атын, ауыстыру мерзімін көрсете отырып, корпоративтік ауыстыру (егер шетелдік қызметкер корпоративтік ауыстыру шеңберінде тартылса) туралы шетелдік заңды тұлға берген хаттың және (немесе) келісімнің (мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасымен) нотариат куәландырған аудармасы;
12) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшада белгіленген нысан бойынша рұқсат берудің ерекше шарттарын келісу;
көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш,

7) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский язык) трудового договора, заключенного между иностранным работодателем и привлекаемым иностранным работником в сканированном виде (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляющее свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, направляет своих работников в Республику Казахстан по контракту на выполнение работ, оказание услуг);
8) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский язык) контракта на выполнение работ, оказание услуг в сканированном виде (в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляющее свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, направляет своих работников в Республику Казахстан по контракту на выполнение работ, оказание услуг);
9) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц в сканированном виде (в случае, если необходимо выполнение иностранными работниками функциональных обязанностей на территории нескольких административно-территориальных единиц более шестидесяти календарных дней в течение календарного года);
10) информация о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (за исключением следующих лиц: субъекты малого предпринимательства, государственные учреждения и предприятия, иностранному работнику на трудоустройство, представительства иностранных юридических лиц, а также разрешения, выдаваемые в рамках квот по приоритетным проектам и странам исхода, на территорию специальной экономической зоны);
11) нотариально заверенный перевод (на государственном и русском языках) письма и (или) соглашения иностранного юридического лица о корпоративном переводе с указанием сроков перевода, профессий или специальностей, фамилии, имени, отчества переводимых работников в соответствии с данными указанными в паспорте или удостоверении личности (в случае, если иностранный работник привлекается в рамках корпоративного перевода);
12) согласование особых условий выдачи разрешений по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
для продления разрешения на привлечение иностранной рабочей силы услугополучателем (работодателем):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;

2) өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі жеткен ерекше шарттарының (олар бар болса) орындалуы туралы (еркін нысанда) ақпарат;
3) жұмыс берушінің басқа әкімшілік-аумақтық бірліктер аумағында жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған шартының, келісімшартының (мемлекеттік немесе орыс тілдеріндегі аудармасымен) сканерленген түрінде нотариат куәландырған көшірмесі (шетелдік қызметкерлердің функционалдық міндеттерін күнтізбелік бір жыл ішінде күнтізбелік алпыс күннен артық бірнеше әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында орындауы қажет болған жағдайда);
4) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат (мына адамдарды қоспағанда: шағын кәсіпкерлік субъектілері, мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар, шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға, шетелдік заңды тұлғалар өкілдіктеріне, сондай-ақ басым жобалар мен шығу елдері бойынша квоталар шегінде, арнайы экономикалық аймақтың аумағында берілетін рұқсаттар);
5) рұқсаттың мерзімін ұзартуға негіздеме (еркін нысанда);
6) рұқсаттың нотариат куәландырған көшірмесі.
Портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші):
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанында сұрау салуды;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1) және 2) тармақшаларына сәйкес мәліметтердің толтырылған нысандары, сондай-ақ сканерленген құжаттарды ұсынады.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының (жұмыс берушінің) жазбаша келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушыдан (жұмыс берушіден) ақпараттық жүйелерден алынуы мүмкін құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы (жұмыс беруші) барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
көрсетілетін қызметті берушіде – көрсетілетін қызметті алушыға тіркелген күні және мемлекеттік қызметті алатын күні, құжаттарды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні көрсетілген өтініштің үзбелі талоны беріледі;
портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алатын күні көрсетіле отырып, мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Жұмысқа орналасуға рұқсат алу немесе ұзарту үшін көрсетілетін қызметті алушы (шетелдік қызметкер) көрсетілетін қызметті берушіге:

2) информация о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии) (в произвольной форме);
3) нотариально засвидетельствованная копия (с переводом на государственный или русский языки) договора, контракта работодателя на выполнение работ, оказание услуг на территории других административно-территориальных единиц в сканированном виде (в случае, если необходимо выполнение иностранными работниками функциональных обязанностей на территории нескольких административно-территориальных единиц более шестидесяти календарных дней в течение календарного года);
4) информация о местном содержании в кадрах по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги (за исключением следующих лиц: субъекты малого предпринимательства, государственные учреждения и предприятия, иностранному работнику на трудоустройство, представительства иностранных юридических лиц, а также разрешения, выдаваемые в рамках квот по приоритетным проектам и странам исхода, на территорию специальной экономической зоны);
5) обоснование продления срока разрешений (в произвольной форме);
6) нотариально заверенная копия разрешения.
При обращении через портал от услугополучателя (работодателя) предоставляются:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя (работодателя);
заполненные формы сведений, а также сканированные документы согласно подпункту 1) пункта 9 или подпункту 2) пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя (работодателя).
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя (работодателя) на использование сведений, составляющих охраняемую  законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателя (работодателя) документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
При подаче услугополучателем (работодателем) всех необходимых документов:
услугодателем – выдается отрывной талон заявления с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, фамилия и инициалов лица, принявшего документы;
через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Для получения или продления разрешения на трудоустройство услугополучатель (иностранный работник) представляет услугодателю:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті:
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес шетелдік қызметкер туралы мәліметтерді;
шетелдік қызметкердің біліктілігін растайтын құжаттарды:
3) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың сканерленген түрінде нотариат куәландырған аудармасын (егер құжат мемлекеттік немесе орыс тілдерінде толтырылған болса, көшірмелерін);
4) қызметкер бұрын жұмыс істеген жұмыс берушісінің ресми бланкісінде жазылған қызметкердің еңбек қызметі туралы сканерленген түрінде жазбаша растауы қоса берiлген қызметкердiң еңбек қызметi туралы ақпаратты (тиiстi кәсiп бойынша жұмыс өтілі жөнiнде бiлiктiлiк талаптары болған кезде) немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы (шетелдік қызметкер) жұмысқа орналасуға рұқсатты қайта ресімдеу үшін көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін ұсынады.
10. Рұқсат алу, қайта ресімдеу және ұзарту кезінде өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі шетелдік жұмыс күшін тарту кезінде жеткен ерекше шарттардың орындалуы туралы ақпарат:
1) шетелдік қызметкерлер қатарындағы:
05-2008 «Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi бiлiмнiң кәсiптерi мен мамандықтарының сыныптауышы» Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыныптауышына енгізілмеген кәсіптер немесе мамандықтар бойынша жұмыс істейтіндерден;
этникалық қазақтар немесе бұрынғы отандастар болып табылатын адамдардан;
2) жұмыс берушілер қатарындағы:
кадрлардағы жергілікті қамтуды ұлғайту бағдарламасын іске асыратындардан және Қазақстан Республикасының азаматтарын жалдау, даярлау және шетелдік персоналды қысқарту бойынша міндеттемелері барлардан;
технологиялық жабдықты іске қосу, ретке келтіру және монтаждау бойынша жұмыстарды орындайтын мердігерлерді қоса алғанда, 2010 – 2014 жылдарға арналған Қазақстанды индустрияландыру картасының тізбесіне енгізілген жобаларды іске асыруға қатысатындардан;
«Өнімділік 2020» бағдарламасын іске асыруға қатысатындардан, жоғары бiлiктi шетелдiк мамандарды тартуға мемлекеттік қолдау көрсету бойынша оң шешім алғандардан;
шетелдік жұмыс күшін басым жобалар және шығу елдері бойынша квота шегінде тартатындардан;
шетелдік жұмыс күшін шетелдік заңды тұлғалар өкілдіктеріне тартатындардан;
Қазақстан Республикасының мемлекеттік мекемелері немесе мемлекеттік кәсіпорындары болып табылатындардан талап етілмейді.

1) заявление по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) сведения об иностранном работнике по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
документы иностранного работника, подтверждающие его квалификацию:
3) нотариально заверенные переводы (копии, если документ заполнен на государственном или русском языке) документов об образовании в сканированном виде, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
4) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в сканированном виде письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан.
Для переоформления разрешения на трудоустройство услугополучатель (иностранный работник) представляет услугодателю:
1) заявление по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия документа удостоверяющего личность.
10. При получении, переоформлении и продлении разрешений не требуется предоставления информации о выполнении особых условий разрешений, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил при привлечении иностранной рабочей силы:
1) из числа иностранных работников:
работающих по профессиям или специальностям, не вошедшим в Государственный классификатор Республики Казахстан 05-2008 «Классификатор профессий и специальностей технического и профессионального, после среднего образования»;
являющихся этническими казахами или бывшими соотечественниками;
2) из числа работодателей:
реализующих программы увеличения местного содержания в кадрах и имеющих обязательства по найму, подготовке граждан Республики Казахстан и сокращению иностранного персонала;
участвующих в реализации проектов, включенных в перечень Карты индустриализации Казахстана на 2010 – 2014 годы, включая подрядчиков, выполняющих работы по пуску, наладке и монтажу технологического оборудования;
участвующих в реализации Программы «Производительность 2020», получивших положительное решение по предоставлению государственной поддержки в привлечении высококвалифицированных зарубежных специалистов;
привлекающих иностранную рабочую силу в рамках квоты по приоритетным проектам и странам исхода;
привлекающих иностранную рабочую силу в представительства иностранных юридических лиц;
являющихся государственными учреждениями или государственными предприятиями Республики Казахстан.

14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
15. Бизнес сәйкестендіру нөмірі және электрондық цифрлық қолтаңбасы болған кезде мемлекеттік қызметті алу, сондай-ақ портал арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту туралы ақпаратты алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру
үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
_________________________________________
_________________________________________
(облыстың, Астана, Алматы қалаларының атауы)
жұмыспен қамтуды үйлестiру және
әлеуметтiк бағдарламалар басқармасына
кiмнен ___________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы)
ӨТIНIШ
_____________________ облысына (қаласына) ______ адамға, оның iшiнде:
бiрiншi санат бойынша - ____ адамға,
олардың iшiнде лауазымдары (кәсiптерi) бойынша: _____________________
_____________________________________________________________________
екiншi санат бойынша - ____ адамға,
олардың iшiнде лауазымдары (кәсiптерi) бойынша: _____________________
_____________________________________________________________________
үшiншi санат бойынша - ____ адамға,
олардың iшiнде лауазымдары (кәсiптерi) бойынша: _____________________
_____________________________________________________________________
төртiншi санат бойынша - ____ адамға,
олардың iшiнде лауазымдары (кәсiптерi) бойынша: _____________________
_____________________________________________________________________
маусымдық жұмыстарға - ____ адамға шетелдiк жұмыс күшiн тартуға рұқсат берудi / ұзартуды/ (қажеттiнiң астын сызу) сұраймын.
Жұмыс беруші туралы мәліметтер:
Жұмыс берушінің атауы: ______________________________________________
меншік нысаны _______________________________________________________
құрылған күні ______ жылғы «____» _____________
Қазақстан Республикасы әділет органдарында тіркелу туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(нөмірі, кім және қашан берген)
СТН:_______________, ЖСН____________________, БСН: __________________
жүзеге асыратын қызмет түрі _________________________________________
мекенжайы, телефоны, факс ___________________________________________
қоса берілетін құжаттар: ____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Шетелдік жұмыс күшін тарту қажеттілігінің негіздемесі (оның ішінде бірнеше әкімшілік-аумақтық бірлікке):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Шетелдік қызметкерлер Қазақстан Республикасындағы қызметін филиал, өкілдік құрмай жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлғаның қызметкері болып табылған жағдайда, онда шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші туралы мынадай деректер толтырылады:
Шетелдік заңды тұлға – жұмыс берушінің толық атауы: _________________
_____________________________________________________________________
Резидент еліндегі тіркеу туралы деректер ____________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу №, күні және тіркеу органының атауы)
Резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның баламасы
_____________________________________________________________________
Жүзеге асырылатын қызмет түрі _______________________________________
Резидент елдегі мекенжайы, телефоны _________________________________
_____________________________________________________________________
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қолданыстағы қағидаларымен және шарттарымен таныстым».
Басшы _______________________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы)
20__ж. «___» ___________
М.О.
Өтініш қарауға қабылданды 20_____ жылғы «__» _______________
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты-жөні, қолы)
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Өтініш беруші _________________________________ өтініші қоса берілген құжаттармен бірге қабылданды, өтінішті тіркеу күні 20___ж. «___» ____
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы
М.О.
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру
үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Шетелдік қызметкерлер туралы мәліметтер
____________________________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның толық атауы)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (паспортта көрсетілгендей латын әріптерімен)
Туған күні (туған күні, айы, жылы), жынысы
Азаматтығы/ тұрақты тұратын елі
Латын әріптерімен паспортының (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні
Білімі, мамандығының, біліктілігінің атаулары
Қызметкер тартылатын кәсіптің (лауазымның) атауы
1
2
3
4
5
6
7
Жұмыс беруші: _________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы)
М.О.

14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
15. При наличии бизнес идентификационного номера и электронной цифровой подписи имеется возможность получения государственной услуги, а также информации о выдаче, переоформлении и продлении разрешения в режиме удаленного доступа через портал.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории
соответсвующей административно-
территориальной единицы»
В Управление координации занятости и социальных
программ _____________________________________________
(наименование области, города Астана, Алматы)
от ___________________________________________________
______________________________________________________
(полное наименование юридического или физического лица)
Заявление
Прошу выдать/продлить/ разрешение на привлечение иностранной
рабочей силы (нужное подчеркнуть) в _________________________________
области (город) на ______ человек,
в том числе:
по первой категории ____ человек,
из них по должностям (профессиям): __________________________________
_____________________________________________________________________
по второй категории ____ человек,
из них по должностям (профессиям): __________________________________
_____________________________________________________________________
по третьей категории ____ человек,
из них по должностям (профессиям): __________________________________
_____________________________________________________________________
по четвертой категории _____ человек,
из них по должностям (профессиям): __________________________________
на сезонные работы _____ человек,
Сведения о работодателе:
Наименование работодателя: __________________________________________
форма собственности _________________________________________________
дата создания « ____» _____________ ______ года.
Свидетельство о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан
_____________________________________________________________________
(номер, когда и кем выдано)
РНН: _______________, ИИН__________________, БИН: ___________________
вид осуществляемой деятельности _____________________________________
адрес, телефон, факс ________________________________________________
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование необходимости привлечения иностранной рабочей силы (в том
числе в несколько административно-территориальные единицы):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________
В случае, если иностранные работники являются работниками
иностранного юридического лица, осуществляющего свою деятельность в
Республике Казахстан без образования филиала, представительства, то
заполняются следующие данные об иностранном юридическом
лице-работодателе:
Полное наименование иностранного юридического лица-работодателя:
_____________________________________________________________________
Данные о регистрации в стране резидентства___________________________
_____________________________________________________________________
(№, дата государственной регистрации и наименование органа
регистрации)
Номер налоговой регистрации в стране резиденства или его аналог
_____________________________________________________________________
Вид осуществляемой деятельности _____________________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон ______________________
_____________________________________________________________________
С действующими Правилами и условиями выдачи разрешений
иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы ознакомлен.
Руководитель ________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность)
«___» ___________ 20__г.
М.П.
Заявление принято к рассмотрению «___» ___________ 20__ года.
_____________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись ответственного лица)
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление от Ф.И.О. заявителя______________ с прилагаемыми
документами принято, дата регистрации заявления: «___»_________20__г.
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы
М.П.
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории
соответсвующей административно-
территориальной единицы»
Сведения об иностранных работниках
_______________________________________________________
(полное наименование юридического или физического лица)
п/п
Фамилия,
имя, отчество
(как указано в паспорте на латинице)
Дата рождения
(день, месяц, год),
Пол
Гражданство/страна
постоянного проживания
Номер и дата выдачи
паспорта (документа,
удостоверяющего личность)
на латинице
Образование,
наименование
специальности,
квалификации
Наименование
профессии
(должности) на
которую
привлекается
работник
1
2
3
4
5
6
7
Работодатель: _______________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность)
М.П.

Ескерту: тартылатын шетелдік қызметкердің кәсібі (лауазымы) орталық атқарушы орган бекітетін Қазақстан Республикасында қолданылатын Басшылардың, мамандардың және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары мен басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшылар кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 «Кәсіптер сыныптауышы» Қазақстан Республикасының мемлекеттік сыныптауышына сәйкес көрсетіледі.
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру
үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат нысаны
Р/с
Жұмыс берушінің қызметкерлерінің саны, адам
Тарту жоспарланған шетелдік жұмыс күшінің саны, адам
3 баған + 5 баған
4 баған + 5 баған
Шетелдік жұмыс күшінің қызметкерлердің жалпы санына қатысты %, 7 баған/6 баған *100%
барлығы
оның ішінде шетелдік жұмыс күші
1
2
3
4
5
6
7
8
1

Примечание: наименование профессии (должности) на которую привлекается иностранный работник указывается в соответствии с применяемыми в Республике Казахстан Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и Государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 «Классификатор занятий», утверждаемым центральным исполнительным органом.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
«Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории
соответсвующей административно-
территориальной единицы»
Форма информации о местном содержании в кадрах
п/п
Количество
работников
работодателя, чел.
Количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению, чел.
гр. 3 +
гр. 5
гр. 4 +
гр. 5
% иностранной
рабочей
силы к
общему
количеству
работников,
гр. 7/гр.
6*100 %
всего
в т.ч. иностранной рабочей силы
1
2
3
4
5
6
7
8
1

1 және 2 санат
2
3 және 4 санат
3
ЖИЫНЫ
Ескертпе: шетелдік қызметкер 4-бағанда есепке алынған жағдайда, онда ол 5-бағанда есепке алынбайды.
Жұмыс беруші: _________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы)
М.О.
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру
үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Жұмыс берушімен рұқсат берудің ерекше шарттарын келісу нысаны
Р/с
Тартылатын шетелдік қызметкерлердің Т.А.Ә.
Жұмыс берушінің өтінішіне сәйкес тартылатын шетелдік қызметкерлердің санаты, кәсібі (мамандығы)
Қазақстан Республикасының азаматтарын даярлау, қайта даярлау біліктілігін арттыру жүргізілетін кәсіп (мамандық) және (немесе) құрылатын жұмыс орындарының саны көрсетілген ерекше шарттардың атауы
Ерекше шарттарды орындау мерзімі
1
2
3
4
5
Келісілді:
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_____________________________________________________________________
(жұмыс берушінің атауы)
_________________________________ ___________________________________
(қолы, тегі, лауазымы)             (қолы, тегі, лауазымы)
20 ___ ж. «____» _____________         20 ___ ж. «____» ____________
М.О.                                           М.О.
«Шетелдік қызметкерге жұмысқа
орналасуға және жұмыс берушілерге
тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік
аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру
үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру, қайта ресімдеу және ұзарту»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
____________________________________________
____________________________________________
(облыстың, Астана, Алматы қалаларының атауы)
жұмыспен қамтуды үйлестіру және
әлеуметтік бағдарламалар басқармасына
кімнен _____________________________________
(шетелдік қызметкердің Т.А.Ә.)
____________________________________________
(паспорт/жеке куәлік №, берілген күні
және берген орган)
ӨТIНIШ
________________________ облысында (Астана немесе Алматы қалаларында)
_____________________________________________________________________
(жұмысқа орналасатын лауазымын (кәсібін) көрсете отырып)
жұмысқа орналасуға рұқсат беруді/ұзартуды сұраймын (қажеттінің астын сызу)
Болжамды жұмыс орны: ________________________________________________
(жұмыс берушіні және оның мекенжайын көрсету
Қызметкер туралы мәліметтер
Мекенжайы, телефоны, факс ___________________________________________
Қоса берілетін құжаттар _____________________________________________
_____________________________________________________________________
Резидент елдегі мекенжайы, телефоны _________________________________
_____________________________________________________________________
Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қолданыстағы қағидаларымен және шарттарымен таныстым.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
Қызметкер _____________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні)
М.О.
20__ ж. «___» _________________
Өтініш 20_ жылғы «__» ________________ қарауға қабылданды
_____________________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты-жөні, қолы)
---------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Өтініш беруші _________________________________ өтініші қоса берілген құжаттармен бірге қабылданды, өтінішті тіркеу күні 20___ж. «___» ________
_____________________________________________________________________
құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы және қолы
М.О.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысымен
бекітілген
«Оралман мәртебесін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

1 и 2
категории
2
3 и 4
категории
3
ИТОГО
Примечание: в случае если иностранный работник учтен в графе 4,
то в графе 5 он не учитывается.
Работодатель: ________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность)
М.П.
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
«Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории
соответсвующей административно-
территориальной единицы»
Форма согласования с работодателем
особых условий выдачи разрешений
п/п
Ф.И.О.
привлекаемых
иностранных
работников
Категория,
профессия
(специальность),
привлекаемых
иностранных
работников
согласно
заявлению
работодателя
Наименование особых условий с
указанием профессии
(специальности) по которым будет
осуществляться подготовка,
переподготовка и повышение
квалификации и (или) количества
создаваемых рабочих мест для
граждан Республики Казахстан
Срок
выполнения
особых
условий
1
2
3
4
5
Согласовано:
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
(наименование работодателя)
_____________________________     _________________________________
(подпись, фамилия, должность)        (подпись, фамилия, должность)
"____" ________ 20 ___ г. "____" ________ 20 ___ г
М.П. М.П.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
«Выдача, переоформление и продление
разрешения иностранному работнику
на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей
силы для осуществления трудовой
деятельности на территории
соответсвующей административно-
территориальной единицы»
В Управление координации занятости и
социальных программ _________________________
_____________________________________________
(наименование области, города Астана, Алматы)
от __________________________________________
(Ф.И.О. иностранного работника)
_____________________________________________
(№ паспорта/удостоверения личности,
дата и орган выдачи)
Заявление
Прошу выдать/продлить/ разрешение на трудоустройство (нужное
подчеркнуть)
в _______________________________область (ти) (гг. Астана или Алматы)
_____________________________________________________________________
(с указанием должности (профессии) по которой трудоустраивается)
Предполагаемое место работы: ________________________________________
(указать работодателя и его адрес)
Сведения о работнике
Адрес, телефон, факс ________________________________________________
Прилагаемые документы _______________________________________________
_____________________________________________________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон ______________________
_____________________________________________________________________
С действующими Правилами и условиями выдачи разрешений
иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы ознакомлен.
Даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для оказания государственной услуги.
Работник ____________________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы)
М.П.
«___» ___________ 20__г.
Заявление принято к рассмотрению «___» ___________ 20__г.
_____________________________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись ответственного лица)
---------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление от Ф.И.О. заявителя_____________ с прилагаемыми документами
принято, дата регистрации заявления: «____»_____________20___г.
_____________________________________________________________________
Ф.И.О., должность и роспись принявшего документы
М.П.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Стандарт государственной услуги
«Присвоение статуса оралмана»

1. Жалпы ережелер
1. «Оралман мәртебесін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі әзірледі.
3. Көрсетілетін қызметті облыстардың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың топтамасын көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
1) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға (алушыларға) оралман куәлігін (куәліктерін) беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз кезек тәртібінде көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) өмірбаян (еркін нысанда);
3) көрсетілетін қызметті алушының және онымен бірге көшіп келген оның отбасы мүшелерінің жеке басын куәландыратын құжаттар (паспорттар, кәмелет жасына толмаған балалардың туу туралы куәліктері және т.б. (қазақ ұлтына жататынын растай отырып).
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжатында қазақ ұлтына жататыны туралы ақпарат болмаған жағдайда, оларға көрсетілетін қызметті алушының және онымен бірге көшіп келген отбасы мүшелерінің тұрақты тұру мақсатында тарихи отаны Қазақстан Республикасына келген және Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге орналастырылған және Қазақстан Республикасы егемендік алған кезде одан тыс жерлерде тұрақты тұрған, сондай-ақ олардың Қазақстан Республикасы егемендік алғаннан кейін одан тыс жерлерде туған және тұрақты тұрған ұлты қазақ балаларының этникалық қазақтарға жатқызылғанын растайтын құжаттар беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының басқа облыстың, Астана, Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органында тіркелгенін анықтаған жағдайда – облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органына құжаттарын ауыстыру туралы еркін нысандағы өтініш.
Салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқалары және көшірмелері ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары (өмірбаянды қоспағанда) көрсетілетін қызметті алушыға қайтарылады.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение статуса оралмана» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Астаны, Алматы (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются услугодателем.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – 5 (пять) рабочих дней;
1) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 минут;
2) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – 30 минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача услугополучателю (лям) удостоверения (ий) оралмана.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – размещен на интернет-ресурсе www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) заявление по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) автобиография (в произвольной форме);
3) документы, удостоверяющие личность услугополучателя и членов его семьи, переселившихся с ним (паспорта, свидетельства о рождении несовершеннолетних детей и т.д. (с подтверждением принадлежности к казахской национальности)).
В случае отсутствия в документе, удостоверяющий личность услугополучателя информации о принадлежности к казахской национальности предоставляются им документы, подтверждающие отнесение услугополучателя и членов его семьи, переселившихся с ним к числу этнических казахов, постоянно проживавших на момент приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, а также их детей казахской национальности, родившихся и постоянно проживавших после приобретения суверенитета Республикой Казахстан за ее пределами, прибывших в Республику Казахстан с целью постоянного проживания на исторической родине и расселяемый (расселяемые) в регионы, определяемые Правительством Республики Казахстан;
В случае обнаружения услугодателем регистрации услугополучателя в другом местном исполнительном органе области, городов Астаны, Алматы – заявление в произвольной форме о переводе документов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения, столицы.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов (за исключением автобиографии) возвращаются услугополучателю.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша
көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның
лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне
(әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының не Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің (бұдан әрі – әкім) атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Астана және Алматы қалалары, аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдіктерінің (бұдан әрі – әкімдік) кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімдіктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып шағымды тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні), оның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе әкімге жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе әкімнің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін
ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.enbek.gov.kz интернет-ресурсында, «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» бөлімінде орналастырылған.
13. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Мемлекеттік қызметтер көрсету жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Оралман мәртебесін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
____________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
____________________________________
(мекенжайы бойынша тұратын)
____________________________________
(өтініш берушінің Т.А.Ә.)
Оралман мәртебесін беру туралы
өтініш
Қазақстан Республикасының __________ облысында (республикалық маңызы бар қалада, астанада) тарихи отанда тұрақты тұру мақсатында келумізге байланысты маған және менің отбасымның мүшелеріне оралман мәртебесін беруіңізді сұраймын.
Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын отбасы мүшелері:

3. Порядок обжалования решений, действий
(бездействий) услугодателей и (или) их должностных
лиц по вопросам оказания государственной услуги
10. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя либо акимов городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – аким) по адресам, указанным в пункте 12 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или акимата городов Астаны и Алматы, районов и городов областного значения (далее – акимат), в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или акимата, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя или акиму для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или акима, подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в порядке установленном законодательством Республики Казахстан.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.enbek.gov.kz, раздел «Государственные услуги».
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке оказания государственной услуги через единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 24 07 49, 24 12 91. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к Стандарту государственной услуги
«Присвоение статуса оралмана»
___________________________________
(наименование местного
исполнительного органа)
от ________________________________
(Ф.И.О. заявителя)
___________________________________
(проживающего по адресу)
Заявление
о присвоении статуса оралмана
Прошу присвоить мне и членам моей семьи статус оралмана в связи
с прибытием в Республику Казахстан в целях постоянного проживания на
исторической родине в _________________ области (городе
республиканского значения, столице).
Члены семьи, не являющиеся гражданами Республики Казахстан:

1) жұбайы (зайыбы) ___________________________________________;
2) өтініш берушінің ата-анасы және зайыбы (ерлі-зайыптылар)
____________________________________________________________________;
3) балалары (оның ішінде асырап алған) және олардың отбасы мүшелері
____________________________________________________________________;
4) некеде тұрмайтын ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалары, інілері мен апалары, сіңлілері
_____________________________________________________________________
Өтінішке мына құжаттарды қоса беремін:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
«Оралман мәртебесін беру» мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін.
20__ жылғы «___» ___________       ____________________________
(өтініш берушінің қолы)
Құжаттарды қабылдаған: ________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның Т.А.Ә., лауазымы)
20__ жылғы «___» _________ ____________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 11 наурыздағы
№ 217 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші
жойылған кейбір шешімдерінің
тізбесі
1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 393 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 31, 389-құжат).
2. «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 32, 391-құжат).
3. «Ішкі көшіп-қонушыларды тіркеу қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1427 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 18-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 5, 93-құжат).
4. «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қаңтардағы № 65 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 24, 333-құжат).

1) супруг (супруга) __________________________________________;
2) родители заявителя и супруга (супруги) ____________________;
3) дети (в том числе усыновленные) и члены их семей __________;
4) полнородные и неполнородные братья и сестры, не состоящие в
браке________________________________________________________________
К заявлению прилагаю следующие документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Настоящим даю свое согласие на сбор и обработку моих
персональных данных, необходимых для оказания государственной услуги
«Присвоение статуса оралмана».
«___» ________ 20___ года                ___________________
(подпись заявителя)
Документы принял: ___________________________________________________
(Ф.И.О., должность лица принявшего документы)
«___» _________ 20__ года ___________________________________________
(подпись лица принявшего документы)
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 марта 2014 года № 217
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 393 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством труда и социальной защиты населения Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 31, ст. 389).
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 32, ст. 391).
3. Пункт 18 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 декабря 2011 года № 1427 «Об утверждении Правил регистрации внутренних мигрантов и внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 5, ст. 93).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2012 года № 65 «О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 24, ст. 333).

5. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 17 тамыздағы № 1059 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 66, 944-құжат).
6. «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысының 2-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 68, 990-құжат).
7. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 434 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 29, 452-құжат).
8. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 30 сәуірдегі № 435 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 29, 453-құжат).
9. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1115 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 9-тармағы.

5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2012 года № 1059 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 66, ст. 944).
6. Подпункт 2) пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 68, ст. 990).
7. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 29, ст. 452).
8. Пункт 2 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2013 года № 435 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 29, ст. 453).
9. Пункт 9 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1115 «О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан».