Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Көкпекті өзеніндегі Көкпекті су қоймасы бөгенінің жарылуы салдарынан болған топтық жазатайым оқиға себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 02 сәуірдегі № 314 қаулысы
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Көкпекті өзеніндегі Көкпекті су қоймасы бөгенінің 2014 жылғы 31 наурызда жарылуы салдарынан болған топтық жазатайым оқиға себептерін тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес құрамда Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Көкпекті өзеніндегі Көкпекті су қоймасы бөгенінің жарылуы салдарынан болған топтық жазатайым оқиға себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Комиссия жұмысқа дереу кіріссін, топтық жазатайым оқиға себептері мен жағдайларының жан-жақты тексерілуін қамтамасыз етсін, келтірілген залал көлемін айқындасын, зардап шеккендер мен қаза болғандардың отбасыларына бірінші кезектегі көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия жетекшісі:
1) бір ай мерзімде топтық жазатайым оқиға себептерін тексеру нәтижелері және зардап шеккендер мен қаза болғандардың отбасыларына бірінші кезектегі көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын;
2) қажет болған жағдайда мемлекеттік органдар мен ұйымдардың өкілдерін Комиссия жұмысына тартсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 2 сәуірдегі
№ 314 қаулысына
қосымша
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Көкпекті өзеніндегі
Көкпекті су қоймасы бөгенінің жарылуы салдарынан болған топтық
жазатайым оқиға себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия
Божко                    - Қазақстан Республикасының Төтенше
Владимир Карпович          жағдайлар министрі, жетекші
Әбдішев                  - Қарағанды облысының әкімі, жетекшінің
Бауыржан Түйтеұлы          орынбасары
Жақсалиев                - Қазақстан Республикасының Индустрия
Бақытжан Мұхаметқалиұлы    және жаңа технологиялар вице-министрі
Байжүнісов               - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Ерік Әбенұлы               сақтау вице-министрі
Шолпанқұлов              - Қазақстан Республикасының Қаржы
Берік Шолпанқұлұлы         вице-министрі
Омаров                   - Қазақстан Республикасының Ауыл
Сапархан Кесікбайұлы       шаруашылығы вице-министрі
Әбсаттаров               - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Қайрат Бектайұлы           халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Нокин                    - Қазақстан Республикасының Өңірлік
Серік Кеңесұлы             даму вице-министрі
Пішембаев                - Қазақстан Республикасының Көлік және
Мереке Құдайбергенұлы      коммуникация вице-министрі
Нысанбаев                - Қазақстан Республикасының Қоршаған орта
Ерлан Нұралыұлы            және су ресурстары вице-министрі
Бекшин                   - Қазақстан Республикасы Тұтынушылардың
Жандарбек Мұхтарұлы        құқықтарын қорғау агенттігі төрағасының
орынбасары

Об образовании правительственной комиссии по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие прорыва дамбы водохранилища Кокпекты на реке Кокпекты Бухар-Жырауского района Карагандинской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 апреля 2014 года № 314
В целях расследования причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие прорыва дамбы водохранилища Кокпекты на реке Кокпекты Бухар-Жырауского района Карагандинской области 31 марта 2014 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать правительственную комиссию по расследованию причин группового несчастного случая, произошедшего вследствие прорыва дамбы водохранилища Кокпекты на реке Кокпекты Бухар-Жырауского района Карагандинской области (далее – Комиссия), в составе согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин и обстоятельств группового несчастного случая, установить объемы причиненного ущерба, принять меры по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших.
3. Руководителю комиссии:
1) в месячный срок доложить о результатах расследования причин группового несчастного случая и принятых мерах по оказанию первоочередной помощи пострадавшим и семьям погибших;
2) в случае необходимости привлекать к работе Комиссии представителей государственных органов и организаций.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       С. Ахметов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 апреля 2014 года № 314
Правительственная Комиссия
по расследованию причин группового несчастного случая,
произошедшего вследствие прорыва дамбы водохранилища Кокпекты
на реке Кокпекты Бухар-Жырауского района Карагандинской области
Божко
Владимир Карпович
-
Министр по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан,
руководитель
Абдишев
Бауржан Туйтеевич
-
аким Карагандинской области,
заместитель руководителя
Джаксалиев
Бахытжан Мухаметкалиевич
-
вице-министр индустрии и новых
технологий Республики Казахстан
Байжунусов
Ерик Абенович
-
вице-министр здравоохранения
Республики Казахстан
Шолпанкулов
Берик Шолпанкулович
-
вице-министр финансов Республики
Казахстан
Омаров
Сапархан Кесикпаевич
-
вице-министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
Абсаттаров
Кайрат Бектаевич
-
вице-министр труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан
Нокин
Серик Кенесович
-
вице-министр регионального
развития Республики Казахстан
Пшембаев
Мереке Кудайбергенович
-
вице-министр транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан
Нысанбаев
Ерлан Нуралиевич
-
вице-министр окружающей среды и
водных ресурсов Республики
Казахстан
Бекшин
Жандарбек Мухтарович
-
заместитель Председателя
Агентства Республики Казахстан
по защите прав потребителей