2011 жылғы 24 маусымдағы "Мемлекеттік секторды реформалау және жаңғырту: мемлекеттік басқаруды жаңғыртуда Қазақстан Республикасының саясатын қолдау" бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Одақ арасындағы қаржылық келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 сәуірдегі № 389 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 2011 жылғы 24 маусымдағы «Мемлекеттік секторды реформалау және жаңғырту: мемлекеттік басқаруды жаңғыртуда Қазақстан Республикасының саясатын қолдау» бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Одақ арасындағы қаржылық келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттік жоспарлау министрі Ерболат Асқарбекұлы Досаевқа 2011 жылғы 24 маусымдағы «Мемлекеттік секторды реформалау және жаңғырту: мемлекеттік басқаруды жаңғыртуда Қазақстан Республикасының саясатын қолдау» бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Одақ арасындағы қаржылық келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттамаға қағидаттық сипаты жоқ өзгерістер мен толықтырулар енгізуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі атынан қол қоюға уәкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 23 сәуірдегі
№ 389 қаулысымен
мақұлданған
Жоба
2011 жылғы 24 маусымдағы «Мемлекеттік секторды реформалау
және жаңғырту: мемлекеттік басқаруды жаңғыртуда Қазақстан
Республикасының саясатын қолдау» бағдарламасы бойынша Қазақстан
Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Одақ арасындағы қаржылық
келісімге өзгеріс енгізу туралы хаттама
Бұдан әрі «ЕО» деп аталатын Еуропалық Одақ атынан өкілдік ететін, бұдан әрі «Комиссия» деп аталатын Еуропалық Комиссия бір тараптан және бұдан әрі «Бенефициар» деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкіметі екінші тараптан төмендегілер туралы келісті:
Бұдан әрі «Қаржыландыру жөніндегі келісімшарт» деп аталатын Комиссия мен Бенефициар арасындағы 2011 жылғы 24 маусымдағы «Мемлекеттік секторды реформалау және жаңғырту: мемлекеттік басқаруды жаңғыртуда Қазақстан Республикасының саясатын қолдау» бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Еуропалық Одақ арасындағы қаржылық келісімнің мынадай шарттарына өзгерістер енгізілсін:
«6-бап. Қосымшалар
1. Мынадай құжаттар осы Қаржылық келісімге қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады:
1-қосымша: Жалпы шарттар
2-қосымша: Техникалық және әкімшілік ережелер.

О подписании Протокола о внесении изменения в Финансовое соглашение между Правительством Республики Казахстан и Европейским Союзом по программе "Реформа и модернизация государственного сектора: поддержка политики Республики Казахстан в модернизации государственного управления" от 24 июня 2011 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2014 года № 389
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о внесении изменения в Финансовое соглашение между Правительством Республики Казахстан и Европейским Союзом по программе «Реформа и модернизация государственного сектора: поддержка политики Республики Казахстан в модернизации государственного управления» от 24 июня 2011 года.
2. Уполномочить Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Досаева Ерболата Аскарбековича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о внесении изменения в Финансовое соглашение между Правительством Республики Казахстан и Европейским Союзом по программе «Реформа и модернизация государственного сектора: поддержка политики Республики Казахстан в модернизации государственного управления» от 24 июня 2011 года, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Одобрен
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 апреля 2014 года № 389
Проект
Протокол
о внесении изменения в Финансовое соглашение между
Правительством Республики Казахстан и Европейским Союзом
по программе «Реформа и модернизация государственного сектора:
поддержка политики Республики Казахстан в модернизации
государственного управления» от 24 июня 2011 года
Европейский Союз, в дальнейшем именуемый как «ЕС», представленный Европейской Комиссией, в дальнейшем именуемой как «Комиссия», с одной стороны, и Правительство Республики Казахстан, в дальнейшем именуемый как «Бенефициар», с другой стороны, согласились о нижеследующем:
внести изменения в следующие положения Финансового соглашения между Правительством Республики Казахстан и Европейским Союзом по программе «Реформа и модернизация государственного сектора: поддержка политики Республики Казахстан в модернизации государственного управления» от 24 июня 2011 года, в дальнейшем именуемое «Соглашение о финансировании», между Комиссией и Бенефициаром от 24 июня 2011 года, следующего содержания:
«Статья 6. Приложения
1. Следующие документы прилагаются к настоящему Финансовому соглашению и являются его неотъемлемой частью:
Приложение 1: Общие условия
Приложение 2: Технические и административные положения.

2. Қаржылық келісімнің Қосымшалары мен Арнайы шарттарының
ережелері арасында қайшылық болған жағдайда, Арнайы шарттардың
ережелері басымдыққа ие болады. 1-қосымша мен 2-қосымшаның ережелері
арасында қайшылық болған жағдайда 1-қосымшаның ережелері басым күшке
ие болады.
3. Жалпы шарттардың (1-қосымша) 9.1-бабына № 1339/2011
Регламентпен (ЕО) және № 1341/2011 Регламентпен (ЕО) енгізілген
өзгерістерді, қосымша салық құны сияқты жанама салықтарды ескере
отырып № 1905/2006 Регламентке (ЕО) сәйкес кедендік және импорттық баж салығы, бенефициар-мемлекеттердегі басқа аударымдар мына жағдайларда, Бенефициар (немесе, оның серіктестерімен) қайтаруға мүмкіндік болмаған жағдайда қабылдауға тиісті шығындар деп есептеледі, себебі, ЕО-тың көмегі бенефициар-мемлекеттерде негізінен аталған салықтарды төлеу үшін көзделмеген».
Қаржыландыру жөніндегі келісімшарттың басқа ережелері мен шарттары өзгеріссіз қалдырылады.
Осы Қосымша келісім екі тарап қол қойған кезінен бастап күшіне енеді.
Брюссель қаласында ағылшын тілінде үш данада жасалған: екі данасы Комиссияға және бір данасы Бенефициарға жіберілген.
КОМИССИЯ ҮШІН               ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
ҮКІМЕТІ ҮШІН
Дирк Меганк                 Ерболат Досаев
Директор                    Министр
ЕК даму және ынтымақтастық  Қазақстан Республикасы
бойынша Бас директораты -   Экономика және бюджеттік жоспарлау
Азия, Орталық Азия, Таяу    министрлігі
Шығыс және Тынық мұхиты
өңірі елдері үшін
ЕuropeAid офисі
Қолы:                       Қолы
Күні:                       Күні:
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұдан әрі Хаттаманың ағылшын тіліндегі мәтіні берілген.

2. В случае противоречий между положениями Приложений и Специальных условий Финансового соглашения приоритет имеют положения Специальных условий. В случае противоречий между положениями Приложения 1 и Приложения 2, преимущественную силу имеют положения Приложения 1.
3. В статью 9.1 Общих условий (Приложение 1) вносятся изменения в соответствии с Регламентом (ЕК) № 1905/2006 с учетом поправок, внесенных Регламентом (ЕК) № 1339/2011 и Регламентом (ЕК) № 1341/2011, и косвенные налоги, такие как налоги на добавленную стоимость (НДС), таможенная и импортная пошлины, другие отчисления в странах-бенефициарах будут признаваться приемлемыми расходами в тех случаях, когда они не могут быть возвращены Бенефициаром (или, когда применимо, его партнерами), так как, в целом помощь ЕС не предусмотрена для оплаты этих налогов, пошлин и отчислений в стране-бенефициаре».
Все другие положения и условия Соглашения о финансировании остаются без изменений.
Данное Дополнительное соглашение вступит в силу с момента его подписания обеими сторонами.
Совершено в городе Брюсселе в трех экземплярах на английском языке: два экземпляра направлены в Комиссию и один экземпляр Бенефициару.
ОТ ИМЕНИ КОМИССИИ:
ОТ ИМЕНИ ПРАВИТЕЛЬСТВА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
Г-н Дирк МЕГАНК
Г-н Ерболат Досаев
Директор
Министр
Генеральный директорат ЕК по развитию и сотрудничеству – офис EuropeAid для стран Азии, Центральной Азии, Ближнего Востока и Тихоокеанского региона
Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
Подпись:
Подпись:
Дата:
Дата:
Примечание РЦПИ!
Далее следует текст Протокола на английском языке