"Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеметтік қорғау министрлігінің 2014 - 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1595 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 12 маусымдағы № 643 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 11 наурыздағы № 122 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.03.2015 № 122 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1595 "О Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2014 - 2018 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 июня 2014 года № 643. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2015 года № 122
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2015 № 122.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. «Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2014 – 2018 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 31 желтоқсандағы № 1595 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 90, 1098-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің 2011 – 2015 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
«3. Стратегиялық бағыттар, мақсаттар, міндеттер, нысаналы индикаторлар, іс-шаралар және нәтиже көрсеткіштері» деген бөлімде:
«Халықтың әл-ауқатының артуына жәрдемдесу» деген 5-стратегиялық бағытта:

1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2013 года № 1595 «О Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2014 – 2018 годы» (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 90, ст. 1098) следующие изменения и дополнения:
в Стратегическом плане Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан на 2014 – 2018 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе «3. Стратегические направления, цели, задачи, целевые индикаторы, мероприятия и показатели результатов»:
в стратегическом направлении 5. «Содействие повышению благосостояния населения»:

1. Азаматтық қызметшілердің орташа жалақы мөлшерінің өсу серпіні (өткен жылғымен салыстырғанда)
статдеректер
%
100
100
107
100
107
107
107
»;
«Әлеуметтік көмек көрсетудің атаулылығын күшейту» деген 5.1.3-міндетте:
тікелей нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткiзуге арналған iс-шараларда:
мына:
«
3. Табысы аз отбасылар үшін әлеуметтік көмек мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру
Х
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
3. Табысы аз отбасылар үшін әлеуметтік көмек мәселелері бойынша заңнаманы жетілдіру
Х
Х
Х
»;
«7. Бюджеттік бағдарламалар» деген бөлімде:
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тиімділік көрсеткіштерінде:
«Штат санының бір бірлігін ұстауға арналған орташа шығындар» деген жолдағы «3 045» деген сандар «2 988» деген сандармен ауыстырылсын;
«Мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырыс шеңберiнде зерттеудің және қызметтердің бір бірлігіне арналған орташа шығындардың көлемі» деген жолдағы «18 589» деген сандар «24 960» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «2 883 667» деген сандар «2 996 138» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Мыналарды алушылардың орташа жылдық саны:» деген жолдағы «4 557 162» деген сандар «4 845 493» деген сандармен ауыстырылсын;
«базалық зейнетақы төлемі;» деген жолдағы «1 882 067» деген сандар «1 904 229» деген сандармен ауыстырылсын;
«ынтымақты зейнетақы;» деген жолдағы «1 853 577» деген сандар «1 873 443» деген сандармен ауыстырылсын;
«мүгедектігі бойынша мемлекеттік базалық жәрдемақы» деген жолдағы «481 402» деген сандар «485 980» деген сандармен ауыстырылсын;
«асыраушысынан айрылу бойынша мемлекеттік базалық жәрдемақы» деген жолдағы «182 021» деген сандар «172 123» деген сандармен ауыстырылсын;
«жасына байланысты мемлекеттік базалық жәрдемақы» деген жолдағы «25 886» деген сандар «12 519» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Зейнеткерлер мен зейнеткерлік жасқа жеткен мүгедектерге ЕТКД-ден % түрінде базалық зейнетақы төлемін төлеу» деген жолдағы «50» деген сандар «52,3» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Базалық зейнетақы төлемінің мөлшері» деген жолдағы «9 983» деген сандар «10 450» деген сандармен ауыстырылсын;
«Ынтымақты зейнетақының орташа мөлшері» деген жолдағы «35 183» деген сандар «36 145» деген сандармен ауыстырылсын;

1. Динамика среднего размера заработной платы гражданских служащих (по отношению к предыдущему году)
статданные
%
100
100
107
100
107
107
107
»;
в задаче 5.1.3. «Усиление адресности оказания социальной помощи»:
в Мероприятиях для достижения показателей прямых результатов:
строку
«
3. Совершенствование законодательства по вопросам социальной помощи для малообеспеченных семей
Х
»
изложить в следующей редакции:
«
3. Совершенствование законодательства по вопросам социальной помощи для малообеспеченных семей
Х
Х
Х
»;
в разделе «7. Бюджетные программы»:
в бюджетной программе 001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения»:
в графе «2014 год»:
в показателях эффективности:
в строке «Средние затраты на содержание одной единицы штатной численности» цифры «3 045» заменить цифрами «2 988»;
в строке «Средний объем затрат на единицу исследования и услуг в рамках государственного социального заказа» цифры «18 589» заменить цифрами «24 960»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «2 883 667» заменить цифрами «2 996 138»;
в бюджетной программе 002 «Социальное обеспечение отдельных категорий граждан»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Среднегодовая численность получателей:» цифры «4 557 162» заменить цифрами «4 845 493»;
в строке «базовой пенсионной выплаты» цифры «1 882 067» заменить цифрами «1 904 229»;
в строке «солидарной пенсии» цифры «1 853 577» заменить цифрами «1 873 443»;
в строке «государственного базового пособия по инвалидности» цифры «481 402» заменить цифрами «485 980»;
в строке «государственного базового пособия по случаю потери кормильца» цифры «182 021» заменить цифрами «172 123»;
в строке «государственного базового пособия по возрасту» цифры «25 886» заменить цифрами «12 519»;
в показателях конечного результата:
в строке «Выплата пенсионерам и инвалидам, достигшим пенсионного возраста, базовой пенсионной выплаты в % от ПМ» цифры «50» заменить цифрами «52,3»;
в показателях эффективности:
в строке «Размер базовой пенсионной выплаты» цифры «9 983» заменить цифрами «10 450»;
в строке «Средний размер солидарных пенсий» цифры «35 183» заменить цифрами «36 145»;

«1-топ» деген жолдағы «27 154» деген сандар «28 352» деген сандармен ауыстырылсын;
«2-топ» деген жолдағы «21 164» деген сандар «22 163» деген сандармен ауыстырылсын;
«3-топ» деген жолдағы «14 775» деген сандар «15 574» деген сандармен ауыстырылсын;
«асырауында 1 адам болғанда» деген жолдағы «13 178» деген сандар «13 777» деген сандармен ауыстырылсын;
«асырауында 2 адам болғанда» деген жолдағы «22 761» деген сандар «23 760» деген сандармен ауыстырылсын;
«асырауында 3 адам болғанда» деген жолдағы «28 152» деген сандар «29 550» деген сандармен ауыстырылсын;
«асырауында 4 адам болғанда» деген жолдағы «29 949» деген сандар «31 347» деген сандармен ауыстырылсын;
«асырауында 5 адам болғанда» деген жолдағы «30 947» деген сандар «32 345» деген сандармен ауыстырылсын;
«асырауында 6 және одан көп адам болғанда» деген жолдағы «32 145» деген сандар «33 743» деген сандармен ауыстырылсын;
«в) жасына байланысты» деген жолдағы «9 983» деген сандар «10 383» деген сандармен ауыстырылсын;
«ҰОС қатысушылары мен мүгедектерін жерлеуге берілетін жәрдемақының мөлшері» деген жолдағы «64 820» деген сандар «67 784» деген сандармен ауыстырылсын;
«Зейнеткерлер мен мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы және мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алатын зейнеткерлерді жерлеуге берілетін жәрдемақының мөлшері» деген жолдағы «27 780» деген сандар «29 077» деген сандармен ауыстырылсын;
«№ 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақының мөлшері» деген жолдағы «16 668» деген сандар «17 446» деген сандармен ауыстырылсын;
«№ 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақының мөлшері» деген жолдағы «14 816» деген сандар «15 520» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «1 202 197 834» деген сандар «1 245 957 339» деген сандармен ауыстырылсын;
003 «Арнайы мемлекеттік жәрдемақылар» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы алушылардың жылдық орташа саны» деген жолдағы «1 295 071» деген сандар «1 313 633» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«1 және 2-топтағы мүгедектер» деген жолдағы «33» деген сандар «35» деген сандармен ауыстырылсын;
«3-топтағы мүгедектер» деген жолдағы «14» деген сандар «15» деген сандармен ауыстырылсын;
«16 жасқа дейінгі мүгедек балалар» деген жолдағы «21» деген сандар «22» деген сандармен ауыстырылсын;
«Алтын алқамен» және «Күміс алқамен» марапатталған көп балалы аналар және көп балалы отбасылар» деген жолдағы «142» деген сандар «148» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «84 731 357» деген сандар «89 333 938» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:

в строке «1 группа» цифры «27 154» заменить цифрами «28 352»;
в строке «2 группа» цифры «21 164» заменить цифрами «22 163»;
в строке «3 группа» цифры «14 775» заменить цифрами «15 574»;
в строке «при 1 иждивенце» цифры «13 178» заменить цифрами «13 777»;
в строке «при 2 иждивенцах» цифры «22 761» заменить цифрами «23 760»;
в строке «при 3 иждивенцах» цифры «28 152» заменить цифрами «29 550»;
в строке «при 4 иждивенцах» цифры «29 949» заменить цифрами «31 347»;
в строке «при 5 иждивенцах» цифры «30 947» заменить цифрами «32 345»;
в строке «при 6 и более иждивенцах» цифры «32 145» заменить цифрами «33 743»;
в строке «в) по возрасту» цифры «9 983» заменить цифрами «10 383»;
в строке «Размер пособия на погребение участников и инвалидов ВОВ» цифры «64 820» заменить цифрами «67 784»;
в строке «Размер пособия на погребение пенсионеров, получателей государственных базовых пособий и государственных специальных пособий» цифры «27 780» заменить цифрами «29 077»;
в строке «Размер государственного специального пособия по списку № 1» цифры «16 668» заменить цифрами «17 446»;
в строке «Размер государственного специального пособия по списку № 2» цифры «14 816» заменить цифрами «15 520»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «1 202 197 834» заменить цифрами «1 245 957 339»;
в бюджетной программе 003 «Специальные государственные пособия»
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Среднегодовая численность получателей специальных государственных пособий» цифры «1 295 071» заменить цифрами «1 313 633»;
в показателях эффективности:
в строке «инвалиды 1 и 2 группы» цифры «33» заменить цифрами «35»;
в строке «инвалиды 3 группы» цифры «14» заменить цифрами «15»;
в строке «дети-инвалиды до 16 лет» цифры «21» заменить цифрами «22»;
в строке «многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа» и «Күміс алқа» и многодетные семьи» цифры «142» заменить цифрами «148»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «84 731 357» заменить цифрами «89 333 938»;
в бюджетной программе 004 «Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан»:
в графе «2014 год»:
в показателях эффективности:

«Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендерге біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақының орташа мөлшері» деген жолдағы «16 657» деген сандар «17 282» деген сандармен ауыстырылсын;
«Семей сынақ ядролық полигонындағы ядролық сынақтар салдарынан зардап шеккендерге біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақының орташа мөлшері» деген жолдағы «67 217» деген сандар «69 739» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «49 566» деген сандар «51 426» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Мемлекеттік жәрдемақы алушылардың орташа жылдық саны:» деген жолдағы «606 217» деген сандар «615 266» деген сандармен ауыстырылсын;
«бір жасқа толғанға дейін баланың күтімі бойынша» деген жолдағы «155 373» деген сандар «162 761» деген сандармен ауыстырылсын;
«мүгедек бала тәрбиелеп отырған ата-аналар, қамқоршылар» деген жолдағы «63 970» деген сандар «65 631» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«отбасыдағы 1,2,3-балаға» деген жолдағы «55 560» деген сандар «58 172» деген сандармен ауыстырылсын;
«4 және одан көп балаға» деген жолдағы «92 600» деген сандар «96 953» деген сандармен ауыстырылсын;
«2. Бала тууға байланысты жәрдемақының орташа мөлшері» деген жолдағы «16 645» деген сандар «16 384» деген сандармен ауыстырылсын;
«3. Мүгедек бала тәрбиелеп отырған ата-аналарға, қамқоршыларға берілетін жәрдемақының мөлшері» деген жолдағы «19 966» деген сандар «20 965» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «70 462 690» деген сандар «73 333 744» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Ғылыми-зерттеу жұмыстарының тақырыптық тапсырмаларының саны, оның ішінде:» деген жолдағы «3» деген сан «6» деген санмен ауыстырылсын;
«Еңбекті қорғау және еңбек қауіпсіздігі, еңбек жағдайларына ықпал етуді басқару және оның әдістері мен кәсіпкерлік тәуекелдер саласында» деген жолдағы «2» деген сан «5» деген санмен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Ғылыми-зерттеу жұмыстарының бір тақырыптық тапсырмасы құнының орташа мөлшері» деген жолдағы «25 050» деген сандар «13 168,2» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «75 125» деген сандар «79 009» деген сандармен ауыстырылсын;
011 «Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:

в строке «Средний размер единовременной денежной компенсации пострадавших граждан вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне» цифры «16 657» заменить цифрами «17 282»;
в строке «Средний размер единовременной денежной компенсации реабилитированным гражданам-жертвам массовых политических репрессий» цифры «67 217» заменить цифрами «69 739»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «49 566» заменить цифрами «51 426»;
в бюджетной программе 005 «Государственные пособия семьям, имеющим детей»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Среднегодовая численность получателей государственных пособий:» цифры «606 217» заменить цифрами «615 266»;
в строке «по уходу за ребенком до одного года» цифры «155 373» заменить цифрами «162 761»;
в строке «родителей, опекунов, воспитывающих детей-инвалидов» цифры «63 970» заменить цифрами «65 631»;
в показателях эффективности:
в строке «на 1, 2, 3 ребенка» цифры «55 560» заменить цифрами «58 172»;
в строке «на 4-го и более ребенка в семье» цифры «92 600» заменить цифрами «96 953»;
в строке «2. Средний размер пособия по уходу за ребенком» цифры «16 645» заменить цифрами «16 384»;
в строке «3. Размер пособия родителям, опекунам, воспитывающим детей-инвалидов» цифры «19 966» заменить цифрами «20 965»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «70 462 690» заменить цифрами «73 333 744»;
в бюджетной программе 007 «Прикладные научные исследования»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Количество тематических заданий научно-исследовательских работ, в том числе:» цифру «3» заменить цифрой «6»;
в строке «в области охраны и безопасности труда, управления и методов воздействия на условия труда и профессиональные риски;» цифру «2» заменить цифрой «5»;
в показателях эффективности:
в строке «Средний размер стоимости одного тематического задания научно-исследовательских работ» цифры «25 050» заменить цифрами «13 168,2»;
в строке «Объем бюджетных расходов» цифры «75 125» заменить цифрами «79 009»;
в бюджетной программе 011 «Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:

«Әлеуметтік төлемдер алуға құқығы бар адамдарға көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны» деген жолдағы «6 788 711» деген сандар «7 151 947» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Қызмет көрсетілетін қаржы ағынының жалпы көлеміндегі ЗТМО-ның әкімшілік шығындарының үлес салмағы» деген жолдағы «0,78» деген сандар «0,96» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «20 709 989» деген сандар «21 083 216» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда 70 жасқа жеткен азаматтарға сот мемлекетке жүктеген өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянға» деген жолдағы «21,4» деген сандар «23,4» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «349 386» деген сандар «372 127» деген сандармен ауыстырылсын;
028 «Әлеуметік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер» деген бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы 029 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» және 030 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемакы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламалармен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
029 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер»
Сипаттамасы
Табысы кедейлік шегінен төмен адамдарды (отбасыларды) мемлекеттік қолдау
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
мемлекеттік функцияларды, өкілеттіктерді жүзеге асыру және олардан туындайтын мемлекеттік қызметтерді көрсету
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
ағымдағы
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2017 жыл
2018 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
тікелей нәтиже көрсеткіші
Атаулы әлеуметтік көмек алушылар саны
адам
60 мыңнан астам
Түпкілікті нәтиже көрсеткіші
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді уақтылы аудару
%
100
атаулы әлеуметтік көмекті уақтылы көрсету
%
100
Сапа көрсеткіші
х
Тиімділік көрсеткіші
Бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге

в строке «Количество оказанных государственных услуг лицам, имеющим право на получение социальных выплат» цифры «6 788 711» заменить цифрами «7 151 947»;
в показателях эффективности:
в строке «Удельный вес административных затрат ГЦВП в общем объеме обслуживаемых финансовых потоков» цифры «0,78» заменить цифрами «0,96»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «20 709 989» заменить цифрами «21 083 216»;
в бюджетной программе 013 «Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица»:
в графе «2014 год»:
в показателях эффективности:
в строке «возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенный судом на государство, в случае прекращения деятельности юридического лица гражданам, достигшим 70-летнего возраста» цифры «21,4» заменить цифрами «23,4»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «349 386» заменить цифрами «372 127»;
после бюджетной программы «028 «Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы» дополнить бюджетными программами 029 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи» и 030 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет» следующего содержания:
«
Бюджетная программа
029 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи»
Описание
Государственная поддержка лиц (семей) с доходами ниже черты бедности
Вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
предоставление трансфертов и бюджетных субсидий
в зависимости от способа реализации
индивидуальная
текущая/развитие
текущая
Наименование показателей бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный
период
плановый
период
2017
год
2018
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
2016
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Численность получателей адресной социальной помощи
чел.
более 60 тыс.
показатели конечного результата
Своевременное перечисление целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
%
100
Своевременное предоставление адресной социальной помощи
%
100
показатели качества
х
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс. тенге

«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «0» деген сан «37 796» деген сандармен ауыстырылсын;
037 «Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «169 886» деген сандар «173 127» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «3 446 367» деген сандар «3 463 140» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» бюджеттік бағдарламадан кейін мынадай мазмұндағы 059 «Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау» деген бюджеттік бағдарламамен толықтырылсын:
«
Бюджеттік бағдарлама
059 «Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау»
Сипаттамасы
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің республикалық есту қабілетін түзету орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратын салуға арналған жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
Бюджеттік бағдарламаның түрі
мазмұнына байланысты
бюджеттік инвестицияларды жүзеге асыру
іске асыру тәсіліне байланысты
жеке
ағымдағы/даму
даму
Бюджеттік бағдарлама көрсеткіштерінің атауы
өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2017 жыл
2018 жыл
2012 жыл
2013 жыл
2014 жыл
2015 жыл
2016 жыл
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Тікелей нәтиже көрсеткіші
«Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің республикалық есту қабілетін түзету орталығы» республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратын салуға арналған жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу
бірлік
1
түпкілікті нәтиже көрсеткіші
Ғимарат салуға жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеу бойынша жұмыстарды уақтылы аяқтау
бірлік
сапа көрсеткіші
х
тиімділік көрсеткіші
бюджеттік шығыстардың көлемі
мың теңге
18 000
0
0
»;
128 «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру» деген бюджеттік бағдарлама мынадай редакцияда жазылсын:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«оқыту және жұмысқа орналасуға жәрдемдесу» деген жолдағы «59 708» деген сандар «59 919» деген сандармен ауыстырылсын;
«жұмыс берушінің қажеттілігі шеңберінде еңбек ресурстарының ұтқырлығын арттыру;» деген жолдағы «966» деген сандар «704» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «объем бюджетных расходов» цифру «0» заменить цифрами «37 796»;
в бюджетной программе 037 «Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне»:
в графе «2014 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «169 886» заменить цифрами «173 127»;
в бюджетной программе 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению»:
в графе «2014 год»:
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «3 446 367» заменить цифрами «3 463 140»;
после бюджетной программы 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи населению» дополнить бюджетной программой 059 «Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения» следующего содержания:
«
Бюджетная программа
059 «Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения»
описание
Разработка проектно-сметной документации на строительство здания Республиканского государственного казенного предприятия «Республиканский центр коррекции слуха Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан»
вид бюджетной программы
в зависимости от содержания
осуществление бюджетных инвестиций
в зависимости от способа реализации
Индивидуальная
текущая/развитие
Развитие
наименование показателей бюджетной программы
ед.
изм.
отчетный период
плановый период
2017
год
2018
год
2012
год
2013
год
2014
год
2015
год
2016
год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
показатели прямого результата
Разработка проектно-сметной документации на строительство здания Республиканского государственного казенного предприятия «Республиканский центр коррекции слуха Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан», проведение государственной экспертизы
ед.
1
показатели конечного результата
Своевременное завершение работ по составлению проектно-сметной документации на строительство здания
ед.
1
показатели качества
х
показатели эффективности
объем бюджетных расходов
тыс. тенге
18 000
0
0
»;
в бюджетной программе 128 «Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «обучение и содействие в трудоустройстве» цифры «59 708» заменить цифрами «59 919»;
в строке «повышение мобильности трудовых ресурсов в рамках потребности работодателя;» цифры «966» заменить цифрами «704»;

«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «77 702 354» деген сандар «77 108 739» деген сандармен ауыстырылсын;
145 «Кәсіби стандарттарды әзірлеу» деген бюджеттік бағдарламада:
«2014 жыл» деген бағанда:
тiкелей нәтиже көрсеткiштерiнде:
«Кәсіби стандарттар әзірлеу» деген жолдағы «224» деген сандар «128» деген сандармен ауыстырылсын;
түпкілікті нәтиже көрсеткіштерінде:
«Әзірленген кәсіби стандарттардың саны» деген жолдағы «224» деген сандар «128» деген сандармен ауыстырылсын;
тиiмдiлiк көрсеткiштерiнде:
«Бір кәсіби стандарт құнының орташа мөлшері» деген жолдағы «1125,2» деген сандар «1 050» деген сандармен ауыстырылсын;
«бюджеттік шығыстардың көлемі» деген жолдағы «252 054» деген сандар «134 400» деген сандармен ауыстырылсын;
«Бюджеттік шығыстадың жинағы» деген кіші бөлімде:
«2014 жыл» деген бағанда:

в строке «объем бюджетных расходов» цифры «77 702 354» заменить цифрами «77 108 739»;
в бюджетной программе 145 «Разработка профессиональных стандартов»:
в графе «2014 год»:
в показателях прямого результата:
в строке «Разработка профессиональных стандартов» цифры «224» заменить цифрами «128»;
в показателях конечного результата:
в строке «Количество разработанных профессиональных стандартов» цифры «224» заменить цифрами «128»;
в показателях эффективности:
в строке «Средний размер стоимости одного профессионального стандарта» цифры «1 125,2» заменить цифрами «1 050»;
в строке «объем бюджетных расходов» цифры «252 054» заменить цифрами «134 400»;
в подразделе «Свод бюджетных расходов»:
в графе «2014 год»:

«Бюджеттік шығыстардың барлығы» деген жолдағы «1 485 816 289» деген сандар «1 539 086 493» деген сандармен ауыстырылсын;
«1. Ағымдағы бюджеттік бағдарламалар» деген жолдағы «1 464 003 051» деген сандар «1 517 217 459» деген сандармен ауыстырылсын;
001 «Еңбек, халықты жұмыспен қамту, әлеуметтік қорғау және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру» деген жолдағы «2 883 667» деген сандар «2 996 138» деген сандармен ауыстырылсын;
002 «Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру» деген жолдағы «1 202 197 834» деген сандар «1 245 957 339» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке «Всего бюджетных расходов» цифры «1 485 816 289» заменить цифрами «1 539 086 493»;
в строке «1. Текущие бюджетные программы» цифры «1 464 003 051» заменить цифрами «1 517 217 459»;
в строке 001 «Формирование государственной политики в области труда, занятости, социальной защиты и миграции населения» цифры «2 883 667» заменить цифрами «2 996 138»;
в строке 002 «Социальное обеспечение отдельных категорий граждан» цифры «1 202 197 834» заменить цифрами «1 245 957 339»;

003 «Арнайы мемлекеттiк жәрдемақылар» деген жолдағы «84 731 357» деген сандар «89 333 938» деген сандармен ауыстырылсын;
004 «Азаматтардың жекелеген санаттарына төленетін біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақылар» деген жолдағы «49 566» деген сандар «51 426» деген сандармен ауыстырылсын;
005 «Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар» деген жолдағы «70 462 690» деген сандар «73 333 744» деген сандармен ауыстырылсын;
007 «Қолданбалы ғылыми зерттеулер» деген жолдағы «75 125» деген сандар «79 009» деген сандармен ауыстырылсын;

в строке 003 «Специальные государственные пособия» цифры «84 731 357» заменить цифрами «89 333 938»;
в строке 004 «Единовременные государственные денежные компенсации отдельным категориям граждан» цифры «49 566» заменить цифрами «51 426»;
в строке 005 «Государственные пособия семьям, имеющим детей» цифры «70 462 690» заменить цифрами «73 333 744»;
в строке 007 «Прикладные научные исследования» цифры «75 125» заменить цифрами «79 009»;

011 «Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер» деген жолдағы «20 709 989» деген сандар «21 083 216» деген сандармен ауыстырылсын;
013 «Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда сот мемлекетке жүктеген адам өмiрi мен денсаулығына келтiрiлген зиянды өтеу» деген жолдағы «349 386» деген сандар «372 127» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
«
028
Әлеуметік-еңбек саласы кадрларының біліктілігін арттыру жөніндегі қызметтер
мың теңге
16 075

в строке 011 «Услуги по обеспечению выплаты пенсий и пособий» цифры «20 709 989» заменить цифрами «21 083 216»;
в строке 013 «Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное судом на государство в случае прекращения деятельности юридического лица» цифры «349 386» заменить цифрами «372 127»;
после строки:
«
028
Услуги по повышению квалификации кадров социально-трудовой сферы
тыс. тенге
16 075

16 422
30 559
32 170
33 894
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
«
029
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
мың теңге
1 513 182
030
Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемакы төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
мың теңге
645 158
»;
037 «Республикалық деңгейде протездік-ортопедиялық және сурдологиялық көмек көрсету» деген жолдағы «169 886» деген сандар «173 127» деген сандармен ауыстырылсын;
038 «Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер» деген жолдағы «3 446 367» деген сандар «3 463 140» деген сандармен ауыстырылсын;
128 «Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру» деген жолдағы «77 702 354» деген сандар «77 108 739» деген сандармен ауыстырылсын;
145 «Кәсіби стандарттарды әзірлеу» деген жолдағы «252 054» деген сандар «134 400» деген сандармен ауыстырылсын;
«2. Бюджеттік даму бағдарламалары» деген жолдағы «21 813 238» деген сандар «21 869 034» деген сандармен ауыстырылсын;
033 «Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту» деген жолдағы «0» деген сан «37 796» деген сандармен ауыстырылсын;
мына:
033
Әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай ақпараттық жүйесін және Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтың автоматтандырылған ақпараттық жүйесін дамыту
мың теңге
156 000
75 000
37 796
0
0
»
деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
«

16 422
30 559
32 170
33 894
»
дополнить строками следующего содержания:
«
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на выплату государственной адресной социальной помощи
тыс. тенге
1 513 182
030
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
тыс. тенге
645 158
»;
в строке 037 «Оказание протезно-ортопедической и сурдологической помощи на республиканском уровне» цифры «169 886» заменить цифрами «173 127»;
в строке 038 «Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оказание социальной защиты и помощи» цифры «3 446 367» заменить цифрами «3 463 140»;
в строке 128 «Реализация мероприятий в рамках Дорожной карты занятости 2020» цифры «77 702 354» заменить цифрами «77 108 739»;
в строке 145 «Разработка профессиональных стандартов» цифры «252 054» заменить цифрами «134 400»;
в строке «2. Бюджетные программы развития» цифры «21 813 238» заменить цифрами «21 869 034»;
в строке 033 «Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы» цифру «0» заменить цифрами «37 796»;
после строки:
«
033
Развитие автоматизированной информационной системы Государственного центра по выплате пенсий и Единой информационной системы социально-трудовой сферы
тыс. тенге
156 000
75 000
37 796
0
0
»
дополнить строкой следующего содержания:
«

059
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
мың теңге
18 000
»;
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

059
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
тыс. тенге
18 000
».
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов