Ветеринария саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 664 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2015 жылғы 31 қазандағы № 870 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкiметiнiң 31.10.2015 № 870 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 7-1/418 бұйрығын қараңыз.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) «Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) «Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
5) «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) «Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ хаттамасын) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
8) «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
9) «Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
10) «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғаларды есептік тіркеуді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;

Об утверждении стандартов государственных услуг в области ветеринарии
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 664. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2015 года № 870
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.10.2015 № 870 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра сельского хозяйства РК от 06.05.2015 г. № 7-1/418.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги «Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты»;
2) стандарт государственной услуги «Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора»;
3) стандарт государственной услуги «Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией»;
4) стандарт государственной услуги «Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты с их государственной регистрацией»;
5) стандарт государственной услуги «Выдача ветеринарной справки»;
6) стандарт государственной услуги «Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок»;
7) стандарт государственной услуги «Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями»;
8) стандарт государственной услуги «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»;
9) стандарт государственной услуги «Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории»;
10) стандарт государственной услуги «Проведение учетной регистрации физических или юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии»;

11) «Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. «Ауыл шаруашылығы саласында мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1108 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақтың 18)19) және 20) тармақшалары алып тасталсын.
3. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан
Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттiк көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізбе негізінде Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын ветеринариялық сертификат беру – көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні;
экспортқа арналған ветеринариялық сертификат беру – 3 (үш) жұмыс күні;

11) стандарт государственной услуги «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных».
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1108 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области сельского хозяйства и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» следующие изменения:
подпункты 18)19) и 20) пункта 1 исключить.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт
ветеринарного сертификата на перемещаемые
(перевозимые) объекты»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача действующего внутри Республики Казахстан и на экспорт ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, города областного значения и его заместителем, государственными ветеринарно-санитарными инспекторами на основании утвержденного списка главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, городов областного значения и его заместителем (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями территориальных инспекций Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства, а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал:
выдача действующего внутри Республики Казахстан ветеринарного сертификата – в день обращения услугополучателя;
выдача ветеринарного сертификата на экспорт – 3 (три) рабочих дня;

2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Қазақстан Республикасының ішінде қолданылатын немесе экспортқа арналған ветеринариялық сертификат (бұдан әрі – ветеринариялық сертификат).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Ветеринариялық сертификат электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» ветеринариялық сертификатты алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес ақылы түрде (ветеринариялық сертификат бланкісі үшін) көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша айқындалған бланктің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
республика ішінде объектінің орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде ветеринариялық сертификат алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, еркін нысандағы өтініш;
2) асыл тұқымды жануарларды тасымалдау кезінде – асыл тұқымдық куәлік, ветеринариялық паспорт немесе ветеринариялық анықтама;

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 (тридцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – ветеринарный сертификат, действующий внутри Республики Казахстан или на экспорт (далее – ветеринарный сертификат).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Ветеринарный сертификат оформляется в электронном формате, распечатывается на специальном бланке, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление о дате и времени получения ветеринарного сертификата в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно в соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии» (за бланк ветеринарного сертификата). Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
для получения ветеринарного сертификата при перемещении (перевозке) объекта внутри Республики Казахстан:
1) заявление произвольной формы, с указанием сведений в соответствии с требованиями, указанными в приложении к настоящему стандарту государственной услуги;
2) при транспортировке племенных животных – племенное свидетельство, ветеринарный паспорт или ветеринарную справку;

3) жануарды тасымалдау кезінде – жануардың ветеринариялық паспорты немесе ветеринариялық анықтама;
4) жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарды тасымалдау кезінде – жүргізілген қажетті зертханалық зерттеулер туралы ветеринариялық зертханалардың сараптама актісі;
5) етті, былғары-тері шикізатын тасымалдау кезінде таңбаның айқын белгілері болуы тиіс;
6) ветеринариялық сертификат бланкісі үшін ақы төлегені туралы түбіртек.
Рұқсаттар тізілімінен үзінді болған кезде экспортқа ветеринариялық сертификат алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, еркін нысандағы өтініш;
2) асыл тұқымды жануарларды тасымалдау кезінде – асыл тұқымдық куәлік, ветеринариялық паспорт немесе ветеринариялық анықтама;
3) жануарды тасымалдау кезінде – жануардың ветеринариялық паспорты немесе ветеринариялық анықтама;
4) жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарды тасымалдау кезінде – жүргізілген қажетті зертханалық зерттеулер туралы ветеринариялық зертханалардың сараптама актісі;
5) етті, былғары-тері шикізатын тасымалдау кезінде таңбаның айқын белгілері болуы тиіс;
6) ветеринариялық сертификат бланкісі үшін ақы төленгені туралы түбіртек.
Көрсетілетін қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттардың түпнұсқаларын ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну талап етілмейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша түрдегі келісімін алуға міндетті;
порталға:
республика ішінде объектінің орнын ауыстыру (тасымалдау) кезінде ветеринариялық сертификат алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес электрондық түрдегі мәліметтер нысаны түріндегі ақпарат;
3) асыл тұқымды жануарларды тасымалдау кезінде – асыл тұқымдық куәліктің, ветеринариялық паспорттың немесе ветеринариялық анықтаманың электрондық көшірмесі;
4) жануарды тасымалдау кезінде – жануардың ветеринариялық паспортының немесе ветеринариялық анықтаманың электрондық көшірмесі;

3) при перевозке животного – ветеринарный паспорт животного или ветеринарная справка;
4) при транспортировке продукции и сырья животного происхождения – акт экспертизы (протокол испытаний) ветеринарных лабораторий о проведенных необходимых лабораторных исследованиях;
5) при транспортировке мяса, кожевенно-мехового сырья должны быть ясные оттиски клейма;
6) квитанцию об оплате за бланк ветеринарного сертификата.
Для получения ветеринарного сертификата на экспорт при наличии выписки из реестра разрешений:
1) заявление произвольной формы, с указанием сведений в соответствии с требованиями, указанными в приложении к настоящему стандарту государственной услуги;
2) при транспортировке племенных животных – племенное свидетельство, ветеринарный паспорт или ветеринарную справку;
3) при перевозке животного – ветеринарный паспорт животного или ветеринарная справка;
4) при транспортировке продукции и сырья животного происхождения – акт экспертизы (протокол испытаний) ветеринарных лабораторий о проведенных необходимых лабораторных исследованиях;
5) при транспортировке мяса, кожевенно-мехового сырья должны быть ясные оттиски клейма;
6) квитанцию об оплате за бланк ветеринарного сертификата.
Услугополучателем представляются оригиналы документов для сверки.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При оказании государственной услуги услугодатель обязан получать письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
на портал:
для получения ветеринарного сертификата при перемещении (перевозке) объекта внутри Республики Казахстан:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) информация в виде формы сведений в электронном виде в соответствии с требованиями, указанными в приложении к настоящему стандарту государственной услуги;
3) при транспортировке племенных животных – электронную копию племенного свидетельства, ветеринарного паспорта или ветеринарной справки;
4) при перевозке животного – электронную копию ветеринарного паспорта животного или ветеринарную справку;

5) жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарды тасымалдау кезінде – жүргізілген қажетті зертханалық зерттеулер туралы ветеринариялық зертханалардың сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) электрондық көшірмесі;
6) етті, былғары-тері шикізатын тасымалдау кезінде таңбаның айқын белгілері болуы тиіс;
7) ветеринариялық сертификат бланкісінің ақысын төлегені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі.
Рұқсаттар тізілімінен үзінді болған кезде экспортқа ветеринариялық сертификат алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес электрондық түрдегі мәліметтер нысаны түріндегі ақпарат;
3) асыл тұқымды жануарларды тасымалдау кезінде – асыл тұқымдық куәліктің, ветеринариялық паспорттың немесе ветеринариялық анықтаманың электрондық көшірмесі;
4) жануарды тасымалдау кезінде – жануардың ветеринариялық паспортының немесе ветеринариялық анықтаманың электрондық көшірмесі;
5) жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттарды тасымалдау кезінде – жүргізілген қажетті зертханалық зерттеулер туралы ветеринариялық зертханалардың сараптама актісінің электрондық көшірмесі;
6) етті, былғары-тері шикізатын тасымалдау кезінде таңбаның айқын белгілері болуы тиіс;
7) ветеринариялық сертификат бланкісінің ақысын төлегені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында белгіленген мерзімдерде ұсынылған құжаттардың толықтығын және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидалар мен қауіпсіздік талаптарына сәйкестігін тексереді, ветеринариялық зертхананың сараптама актісін зерделейді, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні байқап қарауды және көлік құралының ветеринариялық-санитариялық жай-күйін бағалауды жүргізеді.
Ұсынылған құжаттар сәйкес болмаған немесе осы тармақта көрсетілген дәйексіз мәліметтер ұсынылған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және ұсынылған құжаттардағы сәйкессіздіктер жойылғанға дейін өтінішті қарауды тоқтата тұрады.

5) при транспортировке продукции и сырья животного происхождения – электронную копию акта экспертизы (протокола испытания) ветеринарных лабораторий о проведенных необходимых лабораторных исследованиях;
6) при транспортировке мяса, кожевенно-мехового сырья должны быть ясные оттиски клейма;
7) электронную копию квитанции об оплате бланка ветеринарного сертификата.
Для получения ветеринарного сертификата на экспорт при наличии выписки из реестра разрешений:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) информация в виде формы сведений в электронном виде в соответствии с требованиями, указанными в приложении к настоящему стандарту государственной услуги;
3) при транспортировке племенных животных – электронную копию племенного свидетельства, ветеринарный паспорт или ветеринарную справку;
4) при перевозке животного – электронную копию ветеринарного паспорта животного или ветеринарную справку;
5) при транспортировке продукции и сырья животного происхождения – электронную копию акта экспертизы (протокола испытания) ветеринарных лабораторий о проведенных необходимых лабораторных исследованиях;
6) при транспортировке мяса, кожевенно-мехового сырья должны быть ясные оттиски клейма;
7) электронную копию квитанции об оплате бланка ветеринарного сертификата.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требований к ним, необходимых для получения государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на копии заявления услугополучателя о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Услугодатель в установленные сроки, указанные в пункте 4 настоящего стандарта государственной услуги, проверяет представленные документы на полноту и соответствие ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам и требованиям безопасности, изучает акт экспертизы (протокол испытания) ветеринарной лаборатории, проводит осмотр перемещаемого (перевозимого) объекта и оценку ветеринарно-санитарного состояния транспортного средства.
В случае несоответствия представленных документов или представления недостоверных сведений указанных в настоящем пункте, услугодатель возвращает документы услугополучателю и приостанавливает дальнейшее рассмотрение заявления до устранения несоответствий в представленных документах.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, сондай-ақ мынадай мекенжайлар бойынша Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет) төрағасының не Министрлік басшысының атына беріледі:
1) Комитетке – 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 605-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-58-15, 55-59-45, электрондық мекенжайы: priemnaya.kvkn@minagri.gov.kz;
2) Министрлікке – 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 301-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Электрондық өтінішті портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеті» арқылы қолжетімді болады.

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги», а также на имя председателя Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – Комитет), либо на имя руководителя Министерства, по адресам:
1) Комитета – 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 605, телефон: 8 (7172) 55-58-15, 55-59-45, электронный адрес: priemnaya.kvkn@minagri.gov.kz;
2) Министерства – 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Комитета, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Комитета, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, Комитета, или Министерства для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Комитета, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Комитета, или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Орны ауыстырылатын (тасымалданатын)
объектілерге Қазақстан Республикасының
ішінде қолданылатын және экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге Қазақстан
Республикасының ішінде қолданылатын және экспортқа арналған
ветеринариялық сертификат алу үшін қойылатын талаптар
Р/с №
Талаптар мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1.
1. Жеке тұлғалар үшін – жануарлардың (балықтардан, аралардан, қосмекенділерден, жәндіктерден басқа) және малдан алынатын өнімдердің орнын ауыстыру кезінде – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және мекенжайы – жануардың жеке нөмірі;
2. Заңды тұлғалар үшін – жануарлардың (балықтардан, аралардан, қосмекенділерден, жәндіктерден басқа) және малдан алынатын өнімдердің орнын ауыстыру кезінде өндіріс объектісінің атауы, мекенжайы, есептік нөмірі – жануардың жеке нөмірі.
Мынадай ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны:

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача действующего внутри
Республики Казахстан и на экспорт
ветеринарного сертификата на
перемещаемые (перевозимые) объекты»
Требования
для получения ветеринарного сертификата действующего
внутри Республики Казахстан и на экспорт на перемещаемые
(перевозимые) объекты
№ п/п
Требования включают наличие:
Документы
Примечание
1.
1. Для физических лиц – фамилии, имени, отчества (при наличии) и адреса, при перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых) и продукции животного происхождения – индивидуального номера животного;
2. Для юридических лиц – наименования, адреса, учетного номера объекта производства, при перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых) и продукции животного происхождения – индивидуального номера животного;
Форма сведений, содержащая информацию о:

1. Жеке тұлғалар үшін – жануарлардың (балықтардан, аралардан, қосмекенділерден, жәндіктерден басқа) және малдан алынатын өнімдердің орнын ауыстыру кезінде – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және мекенжайы – жануардың жеке нөмірі;
2. Заңды тұлғалар үшін – жануарлардың (балықтардан, аралардан, қосмекенділерден, жәндіктерден басқа) және малдан алынатын өнімдердің орнын ауыстыру кезінде өндіріс объектісінің атауы, мекенжайы, есептік нөмірі – жануардың жеке нөмірі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау
объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру» мемлекеттiк көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары бекіткен тізбе негізінде Астана және Алматы қалаларының, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы және оның орынбасары, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторлар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күнінен аспайды;
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкестігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды;

1. Для физических лиц – фамилии, имени, отчестве (при наличии), адресе, при перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых) и продукции и сырья животного происхождения – индивидуальном номере животного;
2. Для юридических лиц – наименовании, адресе, учетном номере объекта производства, при перемещении животного (кроме рыб, пчел, земноводных, насекомых) и продукции и сырья животного происхождения – индивидуальном номере животного
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты
государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, города областного значения и его заместителем, государственными ветеринарно-санитарными инспекторами на основании утвержденного списка главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором гг. Астаны и Алматы, района, городов областного значения и его заместителем (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями территориальных инспекций Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее - теринспекции), а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал - не более 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 (тридцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
1) ветеринарно-санитарное заключение о соответствии объекта государственного ветеринарного контроля и надзора ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам;

2) анықталған бұзушылықтарды жоюға ұсынымдар бере отырып, мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) қағидаларға, талаптарға және нормаларға сәйкес еместігі туралы ветеринариялық-санитариялық қорытынды (бұдан әрі – ветеринариялық-санитариялық қорытынды).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Ветеринариялық-санитариялық қорытынды электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және оған көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» ветеринариялық-санитариялық қорытынды алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес ақылы түрде (ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісі үшін) көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша айқындалған бланктің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, еркін нысандағы өтініш;
2) жеке тұлғалар үшін – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
3) заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама;
ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісі үшін ақы төлегені туралы түбіртек.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түпнұсқаларының шынайылығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарып береді.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжатты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну талап етілмейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша түрдегі келісімін алуға міндетті;
порталға:

2) ветеринарно-санитарное заключение о несоответствии объекта государственного ветеринарного контроля и надзора ветеринарным (ветеринарно-санитарным) правилам, требованиям и нормам с выдачей рекомендации в устранении выявленных нарушений (далее – ветеринарно-санитарное заключение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Ветеринарно-санитарное заключение оформляется в электронном формате, распечатывается на специальном бланке, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление о дате и времени получения ветеринарно-санитарного заключения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно в соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии» (за бланк ветеринарно-санитарного заключения). Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление произвольной формы, с указанием сведений в соответствии с требованиями указанными в приложении к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для физических лиц – копию документа, удостоверяющего личность;
3) для юридических лиц – копию свидетельства или справку о государственной регистрации (перерегистрации);
4) квитанцию об оплате за бланк ветеринарно-санитарного заключения.
При приеме документов услугодатель сверяет подлинность оригиналов документов со сведениями, представленными из государственных информационных систем, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При оказании государственной услуги услугодатель обязан получать письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
на портал:

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық
бақылау және қадағалау объектілеріне
ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау
объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды алу үшін
қойылатын талаптар
Р/с №
Талаптар мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1.
1. Жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің мекенжайы.
2. Заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің және оның бейінінің атауы, мекенжайы.
Мынадай ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны:
1. Жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің мекенжайы.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача ветеринарно-санитарного заключения
на объекты государственного
ветеринарно-санитарного контроля и надзора»
Требования
для получения ветеринарно-санитарного заключения на
объекты государственного ветеринарно-санитарного
контроля и надзора
№ п/п
Требования включают наличие:
Документы
Примечание
1.
1. Для физических лиц – фамилии, имени, отчества (при наличии), адреса объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.
2. Для юридических лиц – наименования, адреса объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, его профиля.
Форма сведений, содержащая информацию о:
1. Для физических лиц – фамилии, имени, отчестве (при наличии), адресе объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора.

2. Заңды тұлғалар үшін – мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектісінің және оның бейінінің атауы, мекенжайы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
тіркеу куәлігін алу үшін:
көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қарайды (немесе кері қайтарады) және сараптамаға немесе сынауға жолдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
байқаудан өткізу – 2 (екі) жылдан аспайды;
тіркеу сынақтары – күнтізбелік 60 (алпыс) күннен аспайды;
көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
тіркеу куәлігінің телнұсқасын алу кезінде – күнтізбелік 10 (он) күн ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – азықтық қоспаларға тіркеу куәлігі (бұдан әрі – куәлік) немесе оның телнұсқасы.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Куәлік электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» куәлікті алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.

2. Для юридических лиц – наименование, адрес объекта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, его профиля.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их
государственной регистрацией»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача регистрационного удостоверения на кормовые добавки с их государственной регистрацией» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией услугодателя, а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал:
для получения регистрационного удостоверения:
услугодатель рассматривает пакет документов (или отклоняет) и направляет на экспертизу и на испытание - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
апробация - не более 2 (двух) лет;
регистрационные испытания - не более 60 (шестидесяти) календарных дней;
услугодатель принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
при получении дубликата регистрационного удостоверения - в течение 10 (десяти) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 (тридцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - регистрационное удостоверение на кормовые добавки или его дубликат (далее – удостоверение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Удостоверение оформляется в электронном формате, распечатывается на специальном бланке, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление о дате и времени получения удостоверения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

7. Мемлекеттік қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасының Заңы 35-бабының 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ақылы түрде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – зертхана) тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) бағаларына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төлейді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.
Қолма-қол емес төлем тәсілі кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін аударылым «ҚАЗКОММЕРЦБАНК» АҚ, БСН 010240001343, ЖБК KZ099261501105731000, БЖК KZKOKZKX зертхананың бенефициарына жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызмет берушіге:
куәлік алу кезінде:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркеуге арналған өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндірілген (дайындалған) азықтық қоспаларға арналған, «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органмен келісілген азық қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттама (бұдан әрі – НТҚ);
3) ғылыми-зерттеу мекемесінің НТҚ-ға қорытындысы;
4) азықтық қоспалардың өндірісі туралы деректері бар құжат;
5) азықтық қоспаны бақылау әдістері туралы құжат;
6) азықтық қоспа сапасының сертификаты;
7) егер азықтық қоспа Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде тіркелген болса, оның тіркелгенін растайтын құжаттар;

7. Государственная услуга оказывается платно в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии». Услугополучатель оплачивает государственную услугу в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – лаборатория), утвержденными в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, которые размещены на интернет-ресурсе Министерства, указанном в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Услугополучатель оплачивает стоимость государственной услуги через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
При безналичном способе оплаты перечисление за государственную услугу осуществляется на бенефициар лаборатории, БИН 010240001343 АО «КАЗКОММЕРЦБАНК», ИИК KZ099261501105731000, БИК KZKOKZKX.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
при получении удостоверения:
1) заявление на государственную регистрацию кормовых добавок по форме согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги (далее - заявление);
2) нормативно-техническую документацию на кормовые добавки (далее – НТД) для впервые производимых (изготавливаемых) на территории Республики Казахстан кормовых добавок, согласованную с уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения, в соответствии с Законом Республики Казахстан «О безопасности пищевой продукции»;
3) заключение на НТД научно-исследовательского учреждения;
4) документ с данными о производстве кормовых добавок;
5) документ о методах контроля кормовой добавки;
6) сертификат качества кормовой добавки;
7) документы, подтверждающие регистрацию кормовой добавки, если она зарегистрирована вне пределов Республики Казахстан;

8) егер азықтық қоспа Қазақстан Республикасының сауда белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауардың шыққан жерінің атауы туралы заңнамасына сәйкес сауда белгісі ретінде тіркелсе, оның түпнұсқа атауы туралы деректері бар құжат;
9) азықтық қоспалардың үлгілері мынадай көлемде: азықтық қоспалар – үш орам немесе 500 грамнан 1 килограмға дейін.
Құжаттар түпнұсқада және нотариалды куәландырылған көшірмеде ұсынылады.
Куәліктің телнұсқасын алу кезінде:
куәліктің телнұсқасын беруге еркін нысандағы өтініш.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжатты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну талап етілмейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша түрдегі келісімін алуға міндетті;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) Қазақстан Республикасының аумағында алғаш рет өндірілген (дайындалған) азықтық қоспаларға арналған, «Тамақ өнімдерінің қауіпсіздігі туралы» Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті органмен келісілген азық қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманың (бұдан әрі – НТҚ) электрондық көшірмесі;
3) уәкілетті орган айқындаған ғылыми-зерттеу мекемесінің НТҚ-ға қорытындысының электрондық көшірмесі;
4) азықтық қоспалардың өндірісі туралы деректері бар құжаттың электрондық көшірмесі;
5) азықтық қоспаны бақылау әдістері туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
6) азықтық қоспа сапасы сертификатының электрондық көшірмесі;
7) егер азықтық қоспа Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде тіркелген болса, оның тіркелгенін растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
8) егер азықтық қоспа Қазақстан Республикасының сауда белгілері, қызмет көрсету белгілері және тауардың шыққан жерінің атауы туралы заңнамасына сәйкес сауда белгісі ретінде тіркелсе, оның түпнұсқа атауы туралы деректері бар құжаттың электрондық көшірмесі;
9) азықтық қоспалардың үлгілері мынадай көлемде: азықтық қоспалар – үш орам немесе 500 грамнан 1 килограмға дейін (қолма-қол ұсынылады).
Көрсетілетін қызметті алушы порталға нотариалды куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмесін ұсынады.
Электрондық нысандағы құжаттар 30 Мб аспауы тиіс, рұқсат етілетін мөлшерден асып кеткен жағдайда құжаттар қолма-қол ұсынылады.
Куәліктің телнұсқасын алу кезінде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу.
Жеке басын куәландыратын құжаттың, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:

8) документ с данными об оригинальном названии кормовой добавки, если она зарегистрирована как торговый знак в соответствии с законодательством Республики Казахстан о торговых знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест прохождения товаров;
9) образцы кормовых добавок в следующем объеме: кормовые добавки – три упаковки или от 500 граммов до 1 килограмма.
Документы предоставляются в оригинале или нотариально заверенной копией.
При получении дубликата удостоверения:
заявление произвольной формы на выдачу дубликата удостоверения.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При оказании государственной услуги услугодатель обязан получать письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия нормативно-технической документации (далее – НТД) на кормовые добавки для впервые производимых (изготавливаемых) на территории Республики Казахстан кормовых добавок, согласованная с уполномоченным органом в области санитарно-эпидемиологического благополучия населения в соответствии с Законом Республики Казахстан
«О безопасности пищевой продукции».
3) электронная копия заключения на НТД научно-исследовательского учреждения;
4) электронная копия документа с данными о производстве кормовых добавок;
5) электронная копия документа о методах контроля кормовой добавки;
6) электронная копия сертификата качества кормовой добавки;
7) электронная копия документов, подтверждающих регистрацию кормовой добавки, если она зарегистрирована вне пределов Республики Казахстан;
8) электронная копия документов с данными об оригинальном названии кормовой добавки, если она зарегистрирована как торговый знак в соответствии с законодательством Республики Казахстан о торговых знаках, знаках обслуживания и наименованиях мест прохождения товаров;
9) образцы кормовых добавок в следующем объеме: кормовые добавки – три упаковки или от 500 граммов до 1 килограмма (предоставляются нарочно).
На портал услугополучатель предоставляет электронные копии документов, заверенных нотариально.
Документы в электронной форме не должны превышать 30 Мб, в случае превышения допустимого размера, документы предоставляются нарочно.
При получении дубликата удостоверения:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требований к ним, необходимых для получения государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:

1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-тармағында көрсетілген белгіленген мерзімдерде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттар сәйкес болмаған немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген дәйексіз мәліметтерді ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады және ұсынылған құжаттардағы сәйкессіздіктер жойылғанға дейін өтінішті қарауды тоқтата тұрады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым мынадай мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 605-кабинет, телефоны 8 (7172) 55-58-15 не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 301-кабинет, телефоны 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Электрондық өтінішті портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеті» арқылы қолжетімді болады.

1) услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Услугодатель в установленные сроки, указанные в пункте 4 настоящего стандарта государственной услуги, проверяет полноту представленных документов и в случае несоответствия представленных документов или представления недостоверных сведений указанных в настоящем пункте, услугодатель возвращает документы услугополучателю и приостанавливает рассмотрение заявления до устранения несоответствий в представленных документах.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, по адресу: 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 605, телефон 8 (7172) 55-58-15, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, или Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Азықтық қоспаларды мемлекеттік тіркей
отырып, оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
ӨТІНІШ
Мынадай ____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(азықтық қоспаның саудалық және жалпы қабылданған атауы)
азықтық қоспаларын Қазақстан Республикасында мемлекеттік тіркеуден
өткізуді сұраймын
1. Азықтық қоспаға өтініш беруші ___________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса))
2. Өтініш берушінің мекенжайы, телефоны, факсы, банктік
деректемелері
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения
на кормовые добавки
с их государственной регистрацией»
Заявление
Прошу провести государственную регистрацию в Республике Казахстан кормовой добавки
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(торговое и общепринятое название кормовой добавки)
1. Заявитель кормовой добавки________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(название юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
2. Адрес заявителя, телефон, факс, банковские реквизиты______
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

3. ЖСН/БСН _________________________________________________
4. Азықтық қоспа туралы мәлімет:
1) құрамы: _________________________________________________
__________________________________________________________________
2) нысаны __________________________________________________
(азықтық қоспаның нысанын көрсету)
3) тағайындалуы ____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4) азықтық қоспаны әзірлеуші _______________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), заңды
тұлғаның атауы, мекенжайы)
5) азықтық қоспаны өндіруші ________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса), мекенжайы)
5. Өтініш берушінің өкілі __________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
6. Өтінішке мынадай нормативтік-техникалық құжаттар қоса беріледі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Өтініш беруші азықтық қоспаны мемлекеттік тіркеу бойынша
шығыстарды төлеуге кепілдік береді.
8. Өтініш: 20 __ ж. «_____» ____________ берілді.
__________________________________________________________________
(қолы) (өтініш беруші өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
9. Өтініш Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетіне
қабылданды:
20 __ ж. «_____»_____________
__________________________________________________________________
(қолы) (өтінішті қабылдаушының  тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға
тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).

3. ИНН/БИН___________________________________________________
4. Сведения о кормовой добавке:
1) состав: __________________________________________________
___________________________________________________________________
2) в форме___________________________________________________
(указать форму кормовой добавки)
3) назначение________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4) разработчик кормовой добавки______________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, название юридического лица, адрес)
5) производитель кормовой добавки____________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(название юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес)
5. Представитель заявителя___________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность представителя)
6. К заявлению прилагаются следующие нормативно-технические
документы
__________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Заявитель гарантирует оплату расходов по государственной
регистрации кормовой добавки.
8. Заявление подано: «_____» ____________ 20__ г.
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) представителя заявителя)
9. Заявление принято в Комитет ветеринарного контроля и надзора
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
«_____»_____________ 20__ г.
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность принявшего заявку)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные
препараты с их государственной регистрацией»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача регистрационного удостоверения на ветеринарные препараты, с их государственной регистрацией» (далее – государственная услуга).

2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі, сондай-ақ www.e.gov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
көрсетілетін қызметті беруші құжаттар топтамасын қарайды (кері қайтарады) және сараптамаға немесе тіркеу сынақтарына жолдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
ғылыми-зерттеу институтының немесе ғылыми-техникалық кеңестің сараптаманы жүзеге асыруы – 1 (бір) айдан аспайды;
тіркеу сынақтары – күнтізбелік 55 (елу бес) күннен аспайды;
байқаудан өткізу – 2 (екі) жылдан аспайды;
көрсетілетін қызметті беруші зертханалық зерттеулер нәтижелерінің негізінде шешім қабылдайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ветеринариялық препараттарға тіркеу куәлігі (бұдан әрі – куәлік).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Куәлік электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» куәлікті алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 1) тармақшасына сәйкес ақылы түрде көрсетіледі. Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – зертхана) тауарларының (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметке ақы төлейді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.

2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией услугодателя, а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал:
услугодатель рассматривает пакет документов (отклоняет) и направляет на экспертизу или регистрационные испытания – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
осуществление экспертизы научно-исследовательским институтом или научно-техническим советом - не более 1 (одного) месяца;
регистрационные испытания - не более 55 (пятидесяти пяти) календарных дней;
апробация - не более 2 (двух) лет;
услугодатель принимает решение, на основании результатов лабораторных исследований - в течение 5 (пяти) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – регистрационное удостоверение на ветеринарные препараты (далее – удостоверение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Удостоверение оформляется в электронном формате, распечатывается на специальном бланке, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление о дате и времени получения удостоверения в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается платно в соответствии с подпунктом 1) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии». Услугополучатель оплачивает государственную услугу в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее - лаборатория), утвержденными в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, которые размещены на интернет-ресурсе Министерства, указанном в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Услугополучатель оплачивает стоимость государственной услуги через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.

Қолма-қол емес төлем тәсілі кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін аударылым «ҚАЗКОММЕРЦБАНК» АҚ, БСН 010240001343, ЖБК KZ099261501105731000, БЖК KZKOKZKX зертхананың бенефициарына жүзеге асырылады.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызмет берушіге:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес ветеринариялық препараттарды мемлекеттік тіркеуге өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) мемлекеттік, орыс тілдеріндегі не мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріне ресми аудармасымен ағылшын тіліндегі ветеринариялық препараттарға нормативтік-техникалық құжаттаманың (бұдан әрі – НТҚ) түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі;
3) белгіленген нормативтерге сәйкес ветеринариялық препараттардың үлгілері (қолма-қол ұсынылады);
4) фармакологиялық құралдарды мемлекеттік тіркеу кезінде – үлгімен бірге ветеринариялық препарат субстанциясының үлгілері (қолма-қол ұсынылады).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжатты, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну талап етілмейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша түрдегі келісімін алуға міндетті;
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) 30 Мб-дан аспайтын, мемлекеттік, орыс тілдеріндегі не мемлекеттік және/немесе орыс тілдеріне ресми аудармасымен ағылшын тіліндегі ветеринариялық препараттарға НТҚ нотариалды куәландырылған электрондық көшірмесі, құжаттардың рұқсат етілген мөлшерінен асқан жағдайда НТҚ қолма-қол ұсынылады;

При безналичном способе оплаты перечисление за государственную услугу осуществляется на бенефициар лаборатории, БИН 010240001343 АО «КАЗКОММЕРЦБАНК», ИИК KZ099261501105731000, БИК KZKOKZKX.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление на государственную регистрацию ветеринарных препаратов согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги (далее - заявление);
2) оригинал или нотариально заверенная копия нормативно-технической документации на ветеринарные препараты (далее – НТД) на государственном, русском языках, либо на английском языке с официальным переводом на государственный и/или русский языки;
3) образцы ветеринарных препаратов в соответствии с установленными нормативами (предоставляются нарочно);
4) при государственной регистрации фармакологического средства – вместе с образцом представить образцы субстанции ветеринарного препарата (предоставляется нарочно).
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При оказании государственной услуги услугодатель обязан получать письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
на портал:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия, заверенной нотариально НТД на ветеринарные препараты на государственном, русском языках, либо на английском языке с официальным переводом на государственный и/или русский языки, не превышающая 30 Мб, в случае превышения допустимого размера документов, НТД предоставляется нарочно;

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ветеринариялық препараттарды мемлекеттік
тіркей отырып, оларға тіркеу куәлігін беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
Өтініш
____________________________________________________________________
(ветеринариялық препараттың саудалық және жалпы қабылданған атауы)
___________________________________________ ветеринариялық препаратын
байқаудан, Қазақстан Республикасында мемлекетті тіркеуден (қайта
тіркеуді) өткізуді сұраймын.
1. Ветеринариялық препаратқа өтініш беруші ___________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болса))
2. Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы, телефоны, факсы,
банктік деректемелері _______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса места оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к Стандарту государственной услуги
«Выдача регистрационного удостоверения
на ветеринарные препараты, с их
государственной регистрацией»
Заявление
Прошу провести апробацию, государственную регистрацию в Республике Казахстан ветеринарного препарата
________________________
____________________________________________________________________
(торговое и общепринятое название ветеринарного препарата)
1. Заявитель ветеринарного препарата__________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(название юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица)
2. Адрес услугополучателя, телефон, факс, банковские реквизиты
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. ЖСН/БСН ____________________________________________________
4. Ветеринариялық препарат туралы мәліметтер:
5. Құрамы: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Дәрі-дәрмектік нысаны ______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Тағайындалуы _______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Препаратты әзірлеуші _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), заңды
тұлғаның атауы)
9. Препаратты өндіруші ________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса))
10. Өтініш берушінің өкілі ____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өкілдің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
11. Өтінішке мынадай нормативтік-құқықтық актілер қоса берілді
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Ветеринариялық препаратты байқаудан өткізу, мемлекеттік
тіркеу бойынша шығыстарды төлеуге кепілдік беремін.
13. Өтініш 20__ жылғы «____» _________ берілді.
____________________________________________________________________
(қолы) (Өтініш беруші өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
14. Өтінішті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті
қабылдады:
20__ жылғы «____» _________.
______ ______________________________________________________________
(қолы) (өтінішті қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса) және лауазымы)
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты

3. ИИН/БИН_____________________________________________________
4. Сведения о ветеринарном препарате:
5. Состав:_____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Лекарственная форма_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Назначение__________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Разработчик препарата_______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, название юридического лица, адрес)
9. Производитель препарата_____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(название юридического лица, фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, адрес)
10. Представитель Заявителя____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)и должность представителя)
11. К заявлению прилагаются следующие нормативно-технические документы____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Гарантирую оплату расходов по апробации, государственной регистрации ветеринарного препарата.
13. Заявление подано: «____» _________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии) представителя Заявителя)
14. Заявление принято Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан:
«____» _________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(подпись)(фамилия, имя, отчество (при наличии) и должность, принявшего заявку)
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт
государственной услуги «Выдача ветеринарной справки»

1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық анықтама беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушінің кеңселері жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап жүгінген күні ішінде;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейінгі күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ветеринариялық анықтама.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) жануарға арналған ветеринариялық паспорттың көшірмесі;
2) жануардың жеке нөмірін көрсете отырып, былғары-тері шикізатында міндетті түрде жапсырманың болуы.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың негізінде жануардың ветеринариялық паспорты мен жеке нөмірінің және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі деректер базасында немесе олардан үзінді-көшірмелерде бар жануарлар туралы мәліметтердің болуын негізге ала отырып, жануарды, жануарлардан алынған өнім мен шикізатты ветеринариялық байқап қарауды жүргізеді, бұл ретте көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттегі тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік аумағындағы эпизоотиялық ахуал ескеріледі.

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача ветеринарной справки» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями услугодателя.
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателя услугодателю в течение дня обращения;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - ветеринарная справка.
Форма предоставления государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) к услугодателю:
1) копия ветеринарного паспорта на животное;
2) на кожевенно-меховое сырье обязательно наличие ярлыка, с указанием индивидуального номера животного.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю, подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
Услугодатель на основании представленных документов проводит ветеринарный осмотр животного, продукции и сырья животного происхождения, исходя из наличия ветеринарного паспорта и индивидуального номера животного и сведений о животных, имеющихся в  базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных или выписки из нее, при этом на момент обращения услугополучателя учитывается эпизоотическая ситуация на территории соответствующей административно-территориальной единицы.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не жұмыс күндері көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім
мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және
өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ
ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды
өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер
беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Присвоение учетных номеров объектам производства,
осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой),
хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья
животного происхождения, а также организациям по производству,
хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и
кормовых добавок»

1. Жалпы ережелер
1. «Жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекциялары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңселері, сондай-ақ www.e.gov.kz      «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
есепке алу нөмірін алу кезінде:
аудандық аумақтық инспекцияға:
аудандық аумақтық инспекция өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және өндіріс объектісін қарап тексеруді жүзеге асырады;
облыстық аумақтық инспекция құжаттар топтамасы келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есепке алу нөмірін беру туралы шешім шығарады;
аудандық аумақтық инспекция растау сәтінен бастап бір жұмыс күні ішінде оны көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды;
республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясына:
республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық инспекциясы өтініш келіп түскен күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде есептік нөмір беру туралы немесе есептік нөмір беруден бас тарту туралы шешім береді;
есептік нөмірдің телнұсқасын алу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
жүзеге асыратын қызмет түрінің өзгеруіне әкеп соқтырмайтын өндіріс объектісі атауы және/немесе ұйымдастырушылық-құқықтық нысаны өзгерген жағдайда аумақтық бөлімше 5 (бес) жұмыс күні ішінде есептік нөмірді қайта ресімдейді және растама береді;
өндіріс объектісі қызметінің түрі өзгерген жағдайда осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген мерзімдерде есептік нөмір берудің қайталама рәсімінен өтеді;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными инспекциями Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями услугодателя, а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал:
при получении учетного номера:
в районную территориальную инспекцию:
районная территориальная инспекция со дня поступления заявления проверяет полноту представленных документов и осуществляет обследование объекта производства в срок - не более 5 (пяти) рабочих дней;
областная территориальная инспекция со дня поступления пакета документов выносит решение о присвоении учетного номера в срок не более 3 (трех) рабочих дней;
районная территориальная инспекция в течение одного рабочего дня с момента подтверждения направляет его услугополучателю;
в территориальную инспекцию города республиканского значения, столицы:
территориальная инспекция города республиканского значения, столицы со дня поступления заявления выдает решение о присвоении учетного номера или об отказе в присвоении учетного номера в срок не более 7 (семи) рабочих дней;
при получении дубликата учетного номера – в течение 3 (трех) рабочих дней;
в случае изменения наименования и/или организационно-правовой формы и не повлекшее изменение вида осуществляемой деятельности объекта производства, услугодатель переоформляет учетный номер и выдает подтверждение – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
в случае изменения вида деятельности объект производства проходит повторную процедуру присвоения учетного номера в сроки, установленные настоящим стандартом государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут;

3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жануарларды өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, азықтар мен азықтық қоспаларды өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмір беру және оның телнұсқасын (бұдан әрі – растама, телнұсқа) беру немесе берілген есептік нөмірді қайта ресімдеу.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Растама немесе телнұсқа электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен расталады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» растаманы немесе телнұсқаны алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес ақылы түрде (ветеринариялық-санитариялық қорытынды бланкісі үшін) жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша айқындалған бланктің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) есептік нөмір беру үшін:
2) есептік нөмір беруге еркін нысандағы өтініш;
3) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік немесе анықтама немесе дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік;
4) өндіріс объектісі қызметінің түрі, өндірілетін өнімнің көлемі мен түрі туралы еркін нысанда жасалған ақпарат.
Есептік нөмір беру туралы растаманың телнұсқасын беру үшін:
растама телнұсқасын беруге еркін нысандағы өтініш.
Атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны өзгерген кезде есептік нөмірін қайта ресімдеу кезінде:
1) есептік нөмірін қайта ресімдеуге өтініш;
2) бұрын берілген есептік нөмірді беру туралы растама;
порталға:
1) есептік нөмір беру үшін:
2) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;

3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя государственной услуги - не более 30 (тридцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - выдача подтверждения о присвоении учетного номера объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок и его дубликат или переоформление присвоенного учетного номера (далее – подтверждение, дубликат).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Подтверждение или дубликат оформляется в электронном формате, распечатывается на специальном бланке, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление о дате и времени получения подтверждения или дубликата в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга осуществляется платно в соответствии с подпунктом 2) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии» (за бланк ветеринарно-санитарного заключения). Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость бланка, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
для присвоения учетного номера:
1) заявление на присвоение учетного номера произвольной формы;
2) свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
3) информация, составленная в произвольной форме, о виде деятельности объекта производства, объемах и виде производимой продукции.
Для выдачи дубликата подтверждения о присвоении учетного номера:
заявление на выдачу дубликата подтверждения произвольной формы.
При переоформлении учетного номера при изменении наименования и (или) организационно-правовой формы:
1) заявление на переоформление учетного номера;
2) подтверждение о присвоении раннее выданного учетного номера;
на портал:
для присвоения учетного номера:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) информация в виде электронного документа, составленная в произвольной форме, о виде деятельности объекта производства, объемах и виде производимой продукции.
Для выдачи дубликата подтверждения о присвоении учетного номера:

14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ
хаттамасын) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринариялық зертханалар беретін сараптама актiлерiн (сынақ хаттамасын) беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті:
1) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Республикалық ветеринариялық зертхана» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының облыстық және аудандық филиалдары;
2) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны және оның филиалы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңселері, сондай-ақ www.e.gov.kz      «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – зерттелген материалдар алынған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні;
2) көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача акта экспертизы (протокол испытаний),
выдаваемой ветеринарными лабораториями»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается:
1) областными и районными филиалами республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Республиканская ветеринарная лаборатория» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства;
2) республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства и его филиалом (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями услугодателей, а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал – 5 (пять) рабочих дней со дня получения исследуемых материалов;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 30 (тридцати) минут.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – сараптама актісі (сынақ хаттамасы).
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің нысаны: электрондық түрде.
Сараптама актісі (сынақ хаттамасы) электрондық форматта ресімделеді, арнайы бланкке басып шығарылады, мөрмен куәландырылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» сараптама актісін (сынақ хаттамасын) алу күні мен уақыты туралы хабарлама көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік қызмет «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін бағалар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген Министрліктің интернет-ресурсында орналастырылған Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Республикалық ветеринариялық зертхана» және Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің «Ветеринариядағы ұлттық референттік орталық» республикалық мемлекеттік кәсіпорындар (бұдан әрі – зертханалар) тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) бағасына сәйкес белгіленген.
Зертханалар тауарларының (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес белгіленеді. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы аудару жолымен қолма-қол ақшасыз не зертханалардың кассаларына қолма-қол ақшамен төлейді.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) еркін нысандағы өтініш;
2) төлемді растайтын құжаттың көшірмесі (тізбесі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 28 сәуірдегі № 407 қаулысымен бекітілген жануарлардың аса қауіпті ауруларының диагностикасы кезінде ұсынылмайды);

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – акт экспертизы (протокол испытаний).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Акт экспертизы (протокол испытаний) оформляется в электронном формате, распечатывается на специальном бланке, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал в «личный кабинет» услугополучателя направляется уведомление о дате и времени получения акта экспертизы (протокола испытаний) в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга осуществляется платно в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии». Цены за оказание государственной услуги установлены в соответствии с ценами на товары (работы, услуги) республиканскими государственными предприятиями «Республиканская ветеринарная лаборатория» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства и «Национальный референтный центр по ветеринарии» Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – лаборатории), которые размещены на интернет-ресурсе Министерства, указанном в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Цены на товары (работы, услуги) лабораторий устанавливаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Услугополучатель оплачивает государственную услугу в безналичной форме путем перечисления через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, либо наличными деньгами в кассы лабораторий.
8. График работы:
1) услугодателя - с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
к услугодателю:
1) заявление произвольной формы;
2) копия документа, подтверждающего оплату (не представляется при диагностике особо опасных болезней животных, перечень которых утвержден постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 апреля 2003 года № 407);

3) зерттелетін материалдар – диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық сараптама үшін мемлекеттік ветеринариялық бақылау және қадағалау объектілерінен алынған сынамалар (қолма-қол ұсынылады).
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну талап етілмейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша түрдегі келісімін алуға міндетті.
порталға:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) төленгені туралы түбіртектің электрондық көшірмесі;
3) зерттелетін материалдар – диагностика немесе ветеринариялық-санитариялық сараптама үшін мемлекеттік ветеринариялық бақылау және қадағалау объектілерінен алынған сынамалар (қолма-қол ұсынылады).
Жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгілер қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинеінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі

3) исследуемые материалы – пробы, взятые от объектов государственного ветеринарного контроля и надзора для диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы (предоставляются нарочно).
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При оказании государственной услуги услугодатель обязан получать письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
на портале:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия квитанции об оплате;
3) исследуемые материалы – пробы, взятые от объектов государственного ветеринарного контроля и надзора для диагностики или ветеринарно-санитарной экспертизы (предоставляются нарочно).
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требований к ним, необходимых для получения государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является:
1) услугодателю – отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал – в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей
и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле
отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру,
қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті:
1) ветеринариялық мақсаттарға арналған ветеринариялық препараттарды өндіруге лицензия беру – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет);
2) жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық сараптамасына лицензия беру – облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – ЖАО) көрсетеді.
Өтініштер қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді Комитет пен ЖАО (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) кеңселері, сондай-ақ www.elicense.kz «Е-лицензиялау» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов
лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).
3. Государственная услуга оказывается:
1) выдача лицензии на производство препаратов ветеринарного назначения - Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет);
2) выдача лицензии на ветеринарно-санитарную экспертизу продуктов и сырья животного происхождения – местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы) (далее – МИО).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями Комитета и МИО (далее - услугодатель), а также посредством веб-портала «Е-лицензирование»: www.elicense.kz (далее – портал).

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
лицензия және (немесе) лицензияға қосымша берген кезде – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген
кезде – 15 (он бес) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасын берген кезде – екі жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсыруы үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, оны қайта ресімдеу, лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның телнұсқасы не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен куәландырылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Салық кодексіне сәйкес ветеринария саласындағы қызметпен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды орналасқан жері бойынша бюджетке төлейді:
1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия берген кезде лицензиялық алым 6 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия берген кездегі мөлшерлемеден 10 %, бірақ 4 АЕК-тен артық емес құрайды;
3) лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алым лицензия берген кездегі мөлшерлемеден 100 % құрайды.
Лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға электрондық сұрау салуды портал арқылы берген жағдайда төлем «электрондық үкіметтің» төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или на портал:
при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии - не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии - не позднее 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при выдаче дубликатов лицензии и (или) приложения к лицензии - в течение двух рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю - не более 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя - не более 30 (тридцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление, дубликат лицензии и (или) приложения к лицензии для занятия деятельностью в области ветеринарии, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе. При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателем уплачивается лицензионный сбор за право занятия деятельностью в области ветеринарии в соответствии с Налоговым кодексом Республики Казахстан:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 6 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 МРП;
3) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 100 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме, через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
В случае подачи электронного запроса на получение государственной услуги через портал, оплата может осуществляться через платежный шлюз «электронного правительства» (далее - ПШЭП) или через банки второго уровня.

8. Жұмыс кестесі:
1) Комитет – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
2) ЖАО – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін. Мемлекеттік қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі;
3) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
ветеринария саласындағы қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төлеуді растайтын құжаттың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымды бюджетке төлеуді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
2) лицензиясы бар қызмет түрінің шеңберінде лицензияға қосымша алу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес белгіленген нысандағы өтініш;
қызметтің кіші түріне қойылатын, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер мен құжаттар;
3) лицензияны қайта ресімдеу үшін:
көрсетілетін қызметті берушіге:
еркін нысандағы өтініш;
лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымды бюджетке төлеуді растайтын құжаттың көшірмесі.
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ЭҮТШ арқылы төлеу жағдайларын қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алымды бюджетке төлеуді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі түріндегі құжат;

8. График работы:
1) Комитета – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) МИО – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для получения лицензии:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия документа, подтверждающего уплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью в области ветеринарии;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия деятельностью в области ветеринарии в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для получения приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия:
к услугодателю:
заявление установленной формы согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения и документы в соответствии с квалификационными требованиями к подвиду деятельности, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
3) для переоформления лицензии:
к услугодателю:
заявление в произвольной форме;
копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за переоформление лицензии, в виде электронной копии документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;

4) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалтқан, бүлдірген кезде көрсетілетін қызметті алушы порталда тиісті ақпараттық жүйелерден лицензия туралы мәліметтер алу мүмкіндігі болмаған кезде ғана лицензияның телнұсқасын алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны жоғалту, бүлдіру туралы еркін нысандағы өтінішті;
лицензияның телнұсқасын беру үшін лицензиялық алымды бюджетке төлеуді растайтын құжатты ұсына отырып жүгінеді.
Порталда электрондық сұрау салуды қабылдау көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» жүзеге асырылады. Құжаттар көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері түрінде ұсынылады.
Жеке басын куәландыратын құжаттарды, лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтерді, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті берушілерден талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында осы санат субъектілері үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
2) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
4) келісуші мемлекеттік органның көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беруге келіспеуі;

4) при утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии услугополучатель обращается к услугодателю для получения дубликата лицензии лишь при отсутствии возможности получения сведений о лицензии из соответствующих информационных систем на портале с предоставлением:
заявление в произвольной форме об утере, порче лицензии и (или) приложения к лицензии.
документ, подтверждающий оплату в бюджет лицензионного сбора за выдачу дубликата лицензии.
На портале прием электронного запроса осуществляется в «личном кабинете» услугополучателя. Документы представляются в виде электронных копий документов, удостоверенных ЭЦП услугополучателя.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о лицензии, о государственной регистрации юридического лица, свидетельство о государственной регистрации индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Услугодатель получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требований к ним, необходимых для получения государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал - в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории субъектов;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) не согласована выдача лицензии услугополучателю согласующим государственным органом;

5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оған жекелеген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
6) сот орындаушысы ұсынымының негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензиялар алуға тыйым салуы мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған кезде шағым:
1) Комитет басшысының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 605-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-58-15 не Министрлік басшысының атына мына мекенжай бойынша: 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 301-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63;
2) Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша ЖАО басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не Комитеттің, Министрліктің және ЖАО кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, Комитеттің, Министрліктің және ЖАО кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін Комитеттің, Министрліктің және ЖАО басшысына жолданады.
Комитеттің, Министрліктің және ЖАО атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жолданады не Комитеттің, Министрліктің және ЖАО кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Электрондық өтінішті портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеті» арқылы қолжетімді болады.

5) в отношении услугополучателя имеется вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий ему заниматься отдельным видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя запрещено услугополучателю получать лицензии.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг, жалоба подается:
1) на имя руководителя Комитета по адресу: 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 605, телефон 8 (7172) 55-58-15, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63;
2) на имя руководителя МИО по адресам указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярии Комитета, Министерства и МИО, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии Комитета, Министерства и МИО, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю Комитета, Министерства, и МИО для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Комитета, Министерства, и МИО подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии Комитета, Министерства и МИО.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
13. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге талаптар
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымша алуға
заңды/жеке тұлғаның
өтініші
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН/жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
____________________________________________________________________
(қызмет түрін және (немесе) қызметтің кіші түрін көрсетіңіз)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________ қызмет түрімен
айналысуға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беруіңізді
сұраймын.
Мекенжайы __________________________________________________________
(индекс, облыс, аудан, қала, көше, үй нөмірі, телефон, факс, е-mail)
____________________________________________________________________
Банктік шот ________________________________________________________
(банктің атауы және орналасқан жері, шот нөмірі)
Филиалдары (өкілдіктері, объектілері, пункттері, учаскелері) _______
____________________________________________________________________
(орналасқан жері және деректемелері)
Қоса беріліп отырған құжаттар: _____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Басшы ______________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мөр орны 20 __ жылғы ______________
Өтініш 20__ жылғы _____________ қарауға қабылданды
____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
«Ветеринария саласындағы қызметпен
айналысуға лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқасын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Ветеринария саласындағы қызметті лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптары
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1.
Заңды тұлғаның штатында «ветеринариялық медицина», «ветеринариялық санитария» мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі және (немесе) «ветеринария» мамандығы бойынша техникалық және кәсіптік (колледж) білімі бар мамандар (кемінде бір ветеринар дәрігер немесе фельдшер) (тегін, атын, әкесінің атын қамтитын, бірінші басшы қол қойған және ұйымның мөрімен бекітілген жиынтық кесте);
Мамандардың тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы, оларда дипломның, диплом бойынша мамандығының болуы, оқу орнының атауы, бітірген жылы туралы ақпараты бар мәліметтер нысаны
2.
Жеке тұлғаның «ветеринариялық медицина», «ветеринариялық санитария» мамандықтары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі және (немесе) «ветеринария» мамандығы бойынша техникалық және кәсіптік (колледж) білімі;
Дипломның, диплом бойынша мамандығының болуы, оқу орнының атауы, бітірген жылы туралы ақпараты бар мәліметтер нысаны
3.
Меншік нысанында немесе өзге заңды негізде өндірістік үй-жайлар (өндірістік үй-жайларға құқық белгілеу құжаттарының көшірмелері немесе жалға алу шарты, салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда олардың нотариалды куәландырылған көшірмелері).
Мыналардың:
1) меншік құқығында өндірістік үй-жайлардың;
2) үй-жайды жалға алу шартының немесе меншік иесінің үй-жайға меншік құқығын растайтын құжаттың болуы туралы ақпараты бар мәліметтер нысаны
Деректерді «Жылжымайтын мүлік тіркелімі» мемлекеттік деректер базасынан алу мүмкіндігі болған жағдайда жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар және оның техникалық сипаттамасы туралы ақпарат ұсынылмайды
Ветеринариялық мақсаттарға арналған препараттарды өндіру бойынша ветеринария саласындағы қызметтің кіші түрін жүзеге асыру кезінде
4.
Ветеринариялық препараттар өндіруді регламенттейтін нормативтік техникалық құжаттама (өндірушінің басшысы бекіткен, ветеринария саласындағы уәкілетті органмен келісілген, техникалық реттеу саласындағы уәкілетті орган тіркеген ветеринариялық препаратты өндіру жөніндегі нұсқаулықтар, өндірілетін немесе өткізілетін ветеринариялық препаратқа арналған техникалық шарттар, ветеринариялық препараттарды қолдану жөніндегі нұсқау, микроорганизмдердің өндірістік және бақылау штамдарына арналған паспорт);
Нормативтік-техникалық құжаттаманың болуы туралы ақпараты бар мәліметтер нысаны
5.
Өндірілетін ветеринариялық препаратқа арналған техникалық шарттарға сәйкес ветеринариялық препарат өндіру үшін «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен технологиялық, өлшеу және сынақ жабдықтары;
Тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен технологиялық, өлшеу және сынақ жабдықтарының болуы туралы ақпараты бар мәліметтер нысаны
Жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық сараптамасы бойынша ветеринария саласындағы қызметтің кіші түрін жүзеге асыру кезінде
6.
Сынақтар әдістерін регламенттейтін нормативтік құжаттар (стандарттар, әдістемелік нұсқаулар), сондай-ақ жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың ветеринариялық-санитариялық сараптамасын өткізу үшін «Өлшем бірлігін қамтамасыз ету туралы» Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген тәртіппен тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен өлшеу, сынақ жабдықтары;
Нормативтік құжаттардың, тексеруден және (немесе) калибрлеуден өткен сынақ жабдықтарының болуы туралы ақпараты бар мәліметтер нысаны
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере
отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектiлердiң
экспортына, импортына және транзитiне рұқсат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
13. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
14. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
в области ветеринарии»
Заявление
юридического/физического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, БИН/фамилия, имя,
отчество (при наличии) физического лица, ИИН)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
_____________________________________________________________________
Адрес _________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома,
телефон, факс, е-mail)
____________________________________________________________________
Банковский счет ____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки)_______________
____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Руководитель __________________ ___________________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество (при наличии))
Место печати ______________ 20__ года
Заявление принято к рассмотрению _______________ 20__ года
____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при наличии) ответственного лица)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
в области ветеринарии»
Квалификационные требования,
предъявляемые при лицензировании деятельности
в области ветеринарии
№ п/п
Квалификационные требования
включают наличие:
Документы
Примечание
1.
В штате юридического лица специалистов (не менее одного ветеринарного врача или фельдшера), имеющих высшее и (или) послевузовское образование по специальностям «ветеринарная медицина», «ветеринарная санитария» и (или) техническое и профессиональное образование (колледж) по специальности «ветеринария» (сводная таблица, включающая фамилию, имя, отчество, подписанная первым руководителем и скрепленная печатью организации);
Форма сведений, содержащую информацию об имени, фамилии, отчестве, должности специалистов, наличии у них диплома, специальности по диплому, наименовании учебного заведения, год окончания
2.
У физического лица высшего и (или) послевузовского образования по специальностям «ветеринарная медицина», «ветеринарная санитария» и (или) технического и профессионального образования (колледж) по специальности «ветеринария»;
Форма сведений, содержащую информацию о наличии диплома, специальности по диплому, наименовании учебного заведения, год окончания
3.
На праве собственности или ином законном основании, производственных помещений (копии правоустанавливающих документов на производственные помещения или договор аренды, нотариально засвидетельствованные в случае непредставления оригинала для сверки).
Форма сведений, содержащая информацию о наличии:
1. на праве собственности производственных помещений;
2. договора на аренду помещения или документа, подтверждающего право собственности владельца на помещение
Информация о зарегистрированных правах на недвижимые имущества и его технических характеристиках не представляется в случае наличия возможности получения данных из Государственной базы данных «Регистр недвижимости»
При осуществлении подвида деятельности в области ветеринарии
по производству препаратов ветеринарного назначения
4.
Нормативно-технической документации (инструкции по производству ветеринарного препарата, технические условия на производимый или реализуемый ветеринарный препарат, утвержденные руководителем производителя, согласованные уполномоченным органом в области ветеринарии, зарегистрированные уполномоченным органом в области технического регулирования, руководства по применению ветеринарных препаратов, паспорта на производственные и контрольные штаммы микроорганизмов) регламентирующие производство и контроль ветеринарных препаратов;
Форма сведений, содержащая информацию о наличии нормативно-технической документации
5.
Технологическое, измерительное и испытательное оборудование, прошедшее проверку и (или) калибровку в порядке установленном Законом Республики Казахстан «Об обеспечении единства измерений», для производства препарата ветеринарного назначения в соответствии с техническими условиями на производимый препарат ветеринарного назначения.
Форма сведений, содержащая информацию о наличии технологического, измерительного и испытательного оборудования, прошедшего проверку и (или) калибровку.
При осуществлении подвида деятельности в области ветеринарии
по ветеринарно-санитарной экспертизе продуктов и сырья
животного происхождения
6.
Нормативные документы (стандарты, методические указания), регламентирующие методы испытаний, а также измерительного, испытательного оборудования, прошедшего проверку и (или) калибровку в порядке, установленном Законом Республики Казахстан «Об обеспечении единства измерений», для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов и сырья животного происхождения.
Форма сведений, содержащая информацию о наличии нормативных документов, измерительного, испытательного оборудования, прошедшего проверку и (или) калибровку для проведения ветеринарно-санитарной экспертизы продуктов и сырья животного происхождения.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых
(перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации
на соответствующей территории»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Выдача разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории» (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство).

3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторы немесе оның орынбасарлары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат агенттігінің
«Халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық);
2) Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитетінің аумақтық инспекцияларының кеңселері (бұдан әрі – аумақтық инспекция);
3) www.egov.kz «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа немесе порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні импортқа, экспортқа – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні транзиттік тасуға – 30 (отыз) жұмыс күніне дейін және тірі жануарлардың карантиннен өтуіне – күнтізбелік 60 (алпыс) күнге дейін басқа мемлекеттердің қызметтерімен транзиттік келісуді талап ететін рұқсаттарды қоспағанда 10 (он) жұмыс күнінен аспайды;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне – 5 (бес) жұмыс күні;
2) қажетті құжаттарды тапсырған кезде «электрондық» кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алған кезде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына, транзитіне рұқсат (бұдан әрі – рұқсат).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады, мөрмен куәландырылады және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолы қойылады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет ақысыз көрсетіледі.

3. Государственная услуга оказывается Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором Республики Казахстан или его заместителями (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются:
1) Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения» Агентства Республики Казахстан по связи и информации (далее – центр);
2) канцеляриями территориальных инспекций Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее - теринспекции);
3) через веб-портал «электронного правительства» www.egov.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю или в центр, или при обращении на портал:
на импорт, экспорт перемещаемого (перевозимого) объекта - не более 10 (десяти) рабочих дней, за исключением разрешений, требующих транзитного согласования со службами других государств на транзитный провоз перемещаемого (перевозимого) объекта - до 30 (тридцать) рабочих дней и прохождения карантина живых животных - до 60 (шестьдесят) календарных дней;
на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в «электронной» очереди при сдаче необходимых документов – не более 15 (пятнадцати) минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении результата государственной услуги – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - разрешение на импорт, экспорт, транзит перемещаемых (перевозимых) объектов (далее – разрешение).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается, заверяется печатью и подписывается руководителем услугодателя.
При обращении услугополучателя через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.

8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады;
2) орталық – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, орталықтың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі – сенбі аралығында үзіліссіз 9.00-ден 20.00-ге дейін. Қабылдау жеделдетілген қызмет көрсетусіз «электрондық» кезек тәртібімен жүзеге асырылады, портал арқылы кезекті брондауға болады;
3) портал – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде рұқсат беру бойынша мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алуға:
көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, экспорт кезінде – орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасу) орны бойынша, импорт кезінде – әкелу орны бойынша еркін нысандағы өтініш;
экспорттаушы елдің ресми органы берген малдың әрбір басына асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың көшірмесі (асыл тұқымды малды және асыл тұқымды өнімді (материалды) импорттау кезінде);
ветеринариялық зертханалық зерттеулердің сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың түпнұсқасын салыстырып тексеру үшін ұсынады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжаттарды, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті немесе анықтаманы, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті ұсыну талап етілмейді.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші, орталық қызметкері ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес электрондық түрдегі мәліметтер;
экспорттаушы елдің ресми органы берген малдың әрбір басына асыл тұқымдық куәліктің немесе оған балама құжаттың электрондық көшірмесі (асыл тұқымды малды және асыл тұқымды өнімді (материалды) импорттау кезінде);
ветеринариялық зертханалық зерттеулердің сараптама актісінің (сынақ хаттамасының) электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің мәліметтерін көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік ақпараттық жүйелерден уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі және оларға қойылатын талаптар бойынша жеңілдіктер көзделмеген;

8. График работы:
1) канцелярии услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому  законодательству Республики Казахстан. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) центра – с понедельника по субботу включительно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, за исключением выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, в соответствии с установленным графиком работы центра. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без ускоренного обслуживания, возможно бронирование очереди посредством портала;
3) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги по выдаче разрешения, при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) на получение разрешения на импорт, экспорт перемещаемых (перевозимых) объектов:
к услугодателю или в центр:
заявление произвольной формы с указанием сведений в соответствии с требованиями, указанными в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги, при экспорте – по месту происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта, при импорте – по месту ввоза;
копию племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного, выданного официальным органом страны-экспортера (при импорте племенных животных и племенной продукции (материала);
копию акта экспертизы (протокола испытаний) ветеринарных лабораторных исследований.
Услугополучателем представляются оригиналы документов для сверки.
Представление документов, удостоверяющих личность, свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
Услугодатель, сотрудник центра получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую  законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
на портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
сведения в электронном виде в соответствии с требованиями, указанными в приложении 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия племенного свидетельства или эквивалентного ему документа на каждую голову животного, выданного официальным органом страны-экспортера (при импорте племенных животных и племенной продукции (материала);
электронная копия акта экспертизы (протокола испытаний) ветеринарных лабораторных исследований.
Сведения документов, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц.
Истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем, не допускается.
По перечню документов и требований к ним, необходимых для получения государственной услуги при обращении услугополучателя, льготы не предусмотрены;

2) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат алу үшін импорттаушы елдің немесе экспорттаушы елдің ветеринария саласындағы уәкілетті органы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшада көрсетілген талаптарға сәйкес мәліметтерді көрсете отырып, Қазақстан Республикасы арқылы транзитке рұқсат беру туралы жазбаша сұрау салу негізінде көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі;
2) орталыққа:
құжатты қабылдау нөмір мен уақытын;
сұрау салынатын мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрін;
қоса берілген құжаттар саны мен атауын;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күнін (уақытын) және құжаттарды беру орнын;
құжатты қабылдаған жауапты адамның тегін, атын, әкесінің атын;
тегін, атын, әкесінің атын (жеке тұлғалар үшін) немесе атауын (заңды тұлғалар үшін), көрсетілетін қызметті алушының байланыс деректерін көрсете отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
3) порталға – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы орталыққа осы тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, орталық қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының,
халыққа қызмет көрсету орталықтардың және (немесе) олардың
қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, халыққа қызмет көрсету орталықтардың және (немесе) олардың қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар орталық басшысының атына, сондай-ақ Министрліктің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – Комитет) төрағасының не Министрлік басшысының атына беріледі:

2) на получение разрешения на транзит перемещаемых (перевозимых) объектов, уполномоченный орган в области ветеринарии страны-импортера или страны-экспортера обращается к услугодателю на основании письменного запроса о выдаче разрешения на транзит через Республику Казахстан с указанием сведений в соответствии с требованиями, указанными в приложении к настоящему стандарту государственной услуги.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является:
1) услугодателю - отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) в центр - расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименования (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
3) на портал - в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
В случае предоставления в центр услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом, работник центра отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц, центров обслуживания населения и
(или) их работников по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц, центров и (или) их работников по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги» или на имя руководителя Центра по адресам, указанным на интернет-ресурсе Центра: www.con.gov.kz, а также на имя председателя Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – Комитет), либо на имя руководителя Министерства, по адресам:

1) Комитетке – 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 605-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-58-15, 55-59-45, электрондық мекенжайы: priemnaya.kvkn@minagri.gov.kz;
2) Министрлікке – 010000, Астана қаласы, Кенесары көшесі, 36-үй, 301-кабинет, телефоны: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің басшысына жолданады;
3) Орталық қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым орталықтың www.con.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша орталықтың басшысына жолданады.
Қолма-қол, сол сияқты почта арқылы келіп түскен шағымды орталықтың кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады) шағымның қабылдағанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін орталықтың басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің, Министрліктің немесе орталықтың атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің, Комитеттің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Электрондық өтінішті портал арқылы жолдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) өтініш туралы ақпарат көрсетілетін қызметті алушыға «жеке кабинеті» арқылы қолжетімді болады.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

1) Комитета – 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 605, телефон: 8 (7172) 55-58-15, 55-59-45, электронный адрес: priemnaya.kvkn@minagri.gov.kz;
2) Министерства – 010000 г. Астана, улица Кенесары 36, кабинет 301, телефон: 8 (7172) 55-58-48, 55-57-63.
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, Комитета, или Министерства, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Комитета, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, Комитета, или Министерства, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
3) жалоба на действия (бездействия) работника центра направляется к руководителю центра по адресам и телефонам, указанным на интернет-ресурсе центра: www.con.gov.kz.
Подтверждением принятия жалобы в канцелярии центра, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе). После регистрации жалоба направляется руководителю центра для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Комитета, Министерства или центра, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Комитета, Министерства или центра.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке электронного обращения через портал услугополучателю из «личного кабинета» доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық
нысанда және халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
көрсетілетін ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге
талаптар
13. Халықтың әлеуметтік тұрғыдан осал топтарына жататын адамдарға мемлекеттік қызметті көрсету, олардың көрсетілетін қызметті берушіге немесе орталыққа жеке келу мүмкіндігі болмаған кезде сенімхат бойынша, порталда көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» не почта байланысы арқылы жүзеге асырылады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде;
2) орталықта – www.con.gov.kz интернет-ресурсында орналасқан.
15. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
16. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары www.minagri.gov.kz интернет-ресурстағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды
бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектiлердiң экспортына,
импортына және транзитiне рұқсат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып,
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына,
импортына және транзитіне рұқсат алу үшін талаптар
Р/с №
Талаптар мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына рұқсат алу үшін талаптар
1.
Экспорт кезінде - орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің шыққан (орналасу) орны бойынша, импорт кезінде – әкелу орны бойынша;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірлігі;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттаушы елдің (импорттаушы елінің) және шыққан жерінің атауы;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің көлік түрі, жүру бағдары;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні тасуды жүзеге асыру көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жүру бағдары;
импорттың, экспорттың мақсаттары (тірі жануарлар үшін – өсіру және бағу, сату, етке сою; өнімдер үшін – өткізуге, қайта өңдеуге; азық және азықтық қоспалар үшін – ол арналған жануарлар түрі);
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні сақтауды (қайта өңдеуді, өткізуді) жүзеге асыратын өндіріс объектілері мен олардың есептік нөмірін (атауын) көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағындағы межелі пункті;

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме и через центры обслуживания населения
13. Оказание государственной услуги лицам, относимым к социально-уязвимым слоям населения, с учетом отсутствия возможности личной явки к услугодателю или в центр осуществляется по доверенности, на портале в «личном кабинете» услугополучателя, либо посредством почтовой связи.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) услугодателя - www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги»;
2) центра – www.con.gov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на экспорт,
импорт и транзит перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки эпизоотической
ситуации на соответствующей территории»
Требования
для получения разрешения на экспорт, импорт и транзит
перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки
эпизоотической ситуации на соответствующей территории
№ п/п
Требования включают наличие:
Документы
Требования для получения разрешения на экспорт, импорт
перемещаемых (перевозимых) объектов
1.
При экспорте – по месту происхождения (нахождения) перемещаемого (перевозимого) объекта,
при импорте – по месту ввоза;
Наименования:
перемещаемого (перевозимого) объекта, количества перемещаемого (перевозимого) объекта, единицы его измерения;
страны-экспортера (страны-импортера) и места происхождения перемещаемого (перевозимого) объекта;
вида транспорта, маршрута следования перемещаемого (перевозимого) объекта
маршрута следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
цели импорта, экспорта (для живых животных – разведение и содержания, продажа, убой на мясо; для продукции – на реализацию, переработку; для кормов и кормовых добавок – вид животных, которым он предназначен);
пункта назначения на территории Республики Казахстан с указанием объектов производства, осуществляющих хранение (переработку, реализацию) перемещаемого (перевозимого) объекта, и их учетного номера (наименования);

тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындыларын (дериваттарын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмасы немесе таңбалануы бойынша немесе өзге де белгілері бойынша құрып кету қаупі төніп тұрған және 1973 жылғы 3 наурыздағы Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенция (бұдан әрі – СИТЕС) ықпалына түсетін жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болып табылатын немесе болып табылуы мүмкін жануарларды әкелген жағдайда СИТЕС ықпалына түсетін жануарлардың, олардың бөліктерінің және/немесе дериваттарының импортына рұқсат нөмірі;
ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде шыққан елі мен тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күнін) және азықтық қоспаларды, ветеринариялық препараттарды көрсете отырып, өндіруші ұйымдар;
Мынадай ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны:
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны, оның өлшем бірлігі;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттаушы ел (импорттаушы ел) және шыққан жері;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің экспорты, импорты кезінде пайдалануға болжанған көлік түрі;
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні тасуды жүзеге асыру көзделетін мемлекеттік шекарадағы өткізу пункттерін көрсете отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің жүру бағдары;
импорттың, экспорттың мақсаты (тірі жануарлар үшін – өсіру және бағу, сату, етке сою; өнімдер үшін – өткізуге, қайта өңдеуге; азық және азықтық қоспалар үшін – ол арналған жануарлар түрі);
орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні сақтауды (қайта өңдеуді, өткізуді) жүзеге асыратын өндіріс объектілері мен олардың есептік нөмірін (атауын) көрсете отырып, Қазақстан Республикасының аумағындағы межелі пункті;
тірі жануарларды, аңшылық олжаларын немесе олардың оңай танылатын бөліктерін немесе туындыларын (дериваттарын), оның ішінде құжаттары, орама жапсырмасы немесе таңбалануы бойынша немесе өзге де белгілері бойынша құрып кету қаупі төніп тұрған және СИТЕС ықпалына түсетін жануарлардың бөліктері немесе туындылары (дериваттары) болып табылатын немесе болып табылуы мүмкін жануарларды әкелген жағдайда СИТЕС ықпалына түсетін жануарлардың, олардың бөліктерінің және/немесе дериваттарының импортына рұқсат нөмірі;
ветеринариялық препараттардың, азықтық қоспалардың экспорты кезінде шыққан елі мен тіркеу куәлігінің нөмірін (тіркеу, қайта тіркеу күнін) және азықтық қоспаларды, ветеринариялық препараттарды көрсете отырып, өндіруші ұйымдар;
Орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің транзитіне рұқсат алу үшін талаптар
2.

номера разрешения на импорт животного, их частей и/или дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения, от 3 марта 1973 года (далее – СИТЕС), в случае ввоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под действие СИТЕС;
при экспорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номера регистрационного удостоверения (даты регистрации, перерегистрации) и кормовых добавок, ветеринарных препаратов.
Информация в виде формы сведений, содержащая:
наименование перемещаемого (перевозимого) объекта, количестве перемещаемого (перевозимого) объекта, единице его измерения;
страна-экспортер (страна-импортер) и место происхождения перемещаемого (перевозимого) объекта;
вид транспорта, предполагаемого к использованию при экспорте, импорте перемещаемого (перевозимого) объекта;
маршрут следования перемещаемого (перевозимого) объекта, с указанием пунктов пропуска на государственной границе, через которые предполагается осуществлять провоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
цель импорта, экспорта (для живых животных – разведение и содержание, продажа, убой на мясо; для продукции – на реализацию, переработку; для кормов и кормовых добавок – вид животных, которым он предназначен);
пункт назначения на территории Республики Казахстан с указанием объектов производства, осуществляющих хранение (переработку, реализацию) перемещаемого (перевозимого) объекта, и их учетного номера (наименования);
номер разрешения на импорт животных, их частей и/или дериватов, подпадающих под действие СИТЕС, в случае ввоза живых животных, охотничьих трофеев или легко узнаваемой от них части, или производного (деривата), в том числе тех, которые по документам, упаковочному ярлыку или маркировке, или по иным признакам являются или могут являться частями или производными (дериватами) животных, находящихся под угрозой исчезновения и подпадающих под СИТЕС;
при экспорте ветеринарных препаратов, кормовых добавок организаций-производителей с указанием страны происхождения и номера регистрационного удостоверения (дата регистрации, перерегистрации) и кормовых добавок, ветеринарных препаратов.
Требования для получения разрешения на транзит перемещаемых
(перевозимых) объектов
2.

1) заңды тұлғалар үшін – атауы, мекенжайы және өндіріс объектісінің Комитет берген есептік нөмірі;
2) жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты, мекенжайы және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асырушының есептік нөмірі;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны және оның өлшем бірлігі;
5) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттаушы немесе импорттаушы ел және шыққан жері;
6) көлік түрі;
7) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы әкелу және әкету жүзеге асырылатын өткізу пункттерінің тізбесі;
8) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзиті жүзеге асырылатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктегі Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектормен немесе оның орынбасарымен келісілген жүру бағдары, аялдау, артық тиеу, жануарларды азықтандыру (суару) орны, алып өту (айдап өту) шарттары.
Мынадай ақпаратты құрайтын мәліметтер нысаны:
1) заңды тұлғалар үшін – атауы, мекенжайы және өндіріс объектісінің Комитет берген есептік нөмірі;
2) жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты, мекенжайы және орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдауды (орнын ауыстыруды) жүзеге асырушының есептік нөмірі;
3) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің атауы;
4) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің саны және оның өлшем бірлігі;
5) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні экспорттаушы немесе импорттаушы ел және шыққан жері;
6) көлік түрі;
7) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектіні Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы әкелу және әкету жүзеге асырылатын өткізу пункттерінің тізбесі;
8) орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектінің транзиті жүзеге асырылатын тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктегі Бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспектормен немесе оның орынбасарымен келісілген жүру бағдары, аялдау, артық тиеу, жануарларды азықтандыру (суару) орны, алып өту (айдап өту) шарттары.
«Тиiстi аумақтағы эпизоотиялық жағдайды
бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын
(тасымалданатын) объектiлердiң экспортына,
импортына және транзитiне рұқсат беру»
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы
қолхат
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының № ____ бөлімі (мекенжайды көрсету керек) мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған (мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын көрсету керек) құжаттарды қабылдаудан Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты бас тартады, атап айтқанда:
жоқ құжаттардың атауы:

1) для юридических лиц – наименования, адреса и учетного номера объекта производства, выданного Комитетом;
2) для физических лиц – фамилии, имени, отчества, адреса и учетного номера, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов;
3) наименования перемещаемого (перевозимого) объекта;
4) количества перемещаемого (перевозимого) объекта и единицы его измерения;
5) страны-экспортера или импортера и страны происхождения перемещаемого (перевозимого) объекта;
6) вида транспорта;
7) перечня пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, через которые будет осуществляться ввоз и вывоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
8) маршрута следования, остановок, перегрузок, мест кормления (поения) животных, условий провоза (перегона), согласованного с Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителем соответствующей административно-территориальной единицы, через территории которых осуществляется транзит перемещаемого (перевозимого) объекта
Информацию в виде формы сведений, содержащая:
1) для юридических лиц – наименования, адреса и учетного номера объекта производства, выданного Комитетом;
2) для физических лиц – фамилии, имени, отчества, адреса и учетного номера, осуществляющих транспортировку (перемещение) перемещаемых (перевозимых) объектов;
3) наименования перемещаемого (перевозимого) объекта;
4) количества перемещаемого (перевозимого) объекта и единицы его измерения;
5) страны-экспортера или импортера и страны происхождения перемещаемого (перевозимого) объекта;
6) вида транспорта;
7) перечня пунктов пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, через которые будет осуществляться ввоз и вывоз перемещаемого (перевозимого) объекта;
8) маршрута следования, остановок, перегрузок, мест кормления (поения) животных, условий провоза (перегона), согласованного с Главным государственным ветеринарно-санитарным инспектором или его заместителем соответствующей административно-территориальной единицы, через территории которых осуществляется транзит перемещаемого (перевозимого) объекта
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
«Выдача разрешения на экспорт,
импорт и транзит перемещаемых (перевозимых)
объектов с учетом оценки эпизоотической
ситуации на соответствующей территории»
Расписка
об отказе в приеме документов
Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», отдел № ____ филиала РГП «Центр обслуживания населения» (указать адрес) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги (указать наименование государственной услуги в соответствии со стандартом государственной услуги) ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:

1. _________________________________________________;
2. _________________________________________________;
3. _________________________________________________
Осы қолхат, әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Т.А.Ә. (ХҚО қызметкері) (қолы)
Орындаушы: Т.А.Ә. _______________
Телефоны _______________
Алдым: көрсетілетін қызметті алушының Т.А.Ә./қолы
20 ___ жылғы «____» _____________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын
заңды және жеке тұлғаларды тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. «Ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын ветеринария мамандарын тіркеуді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Министрліктің ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті (бұдан әрі – көрсетілген қызметті беруші) жүргізеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушілердің кеңселері, сондай-ақ www.e.gov.kz» «электрондық үкімет» веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алған сәтке дейін – 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға оны ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын мамандар Тізіліміне енгізу немесе енгізбеу туралы хабарламаны жолдау.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетіне» көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:

1. ________________________________________;
2. ________________________________________;
3. ________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
ФИО (работника ЦОН) (подпись)
Исполнитель: Ф.И.О._______________
Телефон ________________
Получил: Ф.И.О. / подпись услугополучателя
«___» _________ 20__ год
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Проведение учетной регистрации физических и юридических лиц,
осуществляющих предпринимательскую деятельность
в области ветеринарии»
1. Общие положения
1. Государственная услуга: «Проведение учетной регистрации физических и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом ветеринарного контроля и надзора Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов осуществляются канцеляриями услугодателя, а также посредством веб-портала «электронного правительства»: www.e.gov.kz (далее - портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем и до момента получения результата оказания государственной услуги – не более 3 (трех) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – направление услугополучателю уведомления о включении или не включении его в Реестр специалистов, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии.
Форма предоставления государственной услуги: электронная.
При обращении через портал результат государственной услуги направляется услугополучателю в «личный кабинет» в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно.
8. График работы:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұмаға аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз;
2) порталда – тәулік бойы (жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда).
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
ветеринария саласындағы білімі туралы дипломның көшірмесі.
Нотариалды куәландырылмаған құжаттардың көшірмелері түпнұсқаларды көрсете отырып ұсынылады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған ақпаратты уәкілетті лауазымды адамдардың ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында портал арқылы алу мүмкіндігі болған кезде жеке басын куәландыратын құжатты ұсыну талап етілмейді.
Құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті беруші түпнұсқалардың шынайылығын мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ұсынылған құжаттармен және мәліметтермен салыстырып тексереді, бұдан соң түпнұсқаларды қайтарады және көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы талон береді;
2) портал арқылы жүгінген кезде:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
ветеринария саласындағы білімі туралы дипломның электрондық көшірмесі;
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті лауазымды адамдарының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады;
2) портал арқылы – көрсетілетін қызметті алушының «жеке кабинетінде» мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно (за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) к услугодателю:
заявление по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги (далее – заявление);
копию документа, удостоверяющего личность;
копию диплома об образовании в области ветеринарии.
Копии документов, не удостоверенные нотариально, представляются с предъявлением оригиналов.
Предоставление документов, удостоверяющих личность, не требуется при наличии возможности получения информации, содержащейся в государственных информационных системах посредством портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных должностных лиц.
При приеме документов услугодатель сверяет подлинность оригиналов с документами и сведениями, представленными из государственных информационных систем, после чего возвращает оригиналы и выдает услугополучателю талон о приеме соответствующих документов;
2) при обращении через портал:
запрос в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
электронную копию диплома об образовании в области ветеринарии.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП уполномоченных лиц государственных органов.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов:
1) услугодателю - подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на копии его заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
2) через портал - в «личном кабинете» услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг

14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы «жеке кабинеті», сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
«Ветеринария саласында кәсіпкерлік
қызметті жүзеге асыратын ветеринария
мамандарын тіркеуді жүргізу» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
Ветеринариялық бақылау және
қадағалау комитетіне
__________________________________
(заңды тұлға, БСН/тегi, аты,
әкесiнiң аты (бар болса), ЖСН)
Мекенжайы: _______________________
Өтiнiш
Ветеринария саласында кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын
жеке/заңды тұлға ретiнде тiркеудi сұраймын.
Қызмет түр(лер)і: _____________________________________________
Мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын:
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi: __________________
бiлiм туралы дипломның көшiрмесi: _____________________________
Жалған ақпарат және дәйексіз құжаттарды ұсынғаным үшiн
жауапкершiлiк туралы ескертiлдi. Мен ұсынған мәлiметтерді және
құжаттарды тексеруге қарсы емеспiн.
Қызметті жүзеге асыратын орын: _______________________________
20___ жылғы ____________________
________________________________
(өтiнiш берушiнiң қолы)
Қосымша: ______ парақта 1 данада __________________________
Құжаттар 20 __ жылғы ______________________________ қабылданды
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Өтiнiш берушiнiң тiркеу № _________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысымен
бекітілген
«Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты 1. Жалпы ережелер
1. «Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу» мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті жергілікті атқарушы органдар құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымдармен бірлесіп, жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштер қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті берушілердің кеңселері жүзеге асырады.

14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством «личного кабинета» портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Проведение учетной регистрации физических
и юридических лиц, осуществляющих предпринимательскую
деятельность в области ветеринарии»
форма
Комитету ветеринарного контроля и надзора
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
от __________________________________________________
(юридическое лицо, БИН/фамилия, имя, отчество
(при наличии), ИИН:___________________________________
Адрес:________________________________________________
Заявление
Прошу зарегистрировать меня в качестве физического/юридического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность в области ветеринарии.
Вид(ы) деятельности:___________________________________________
Прилагаю следующие документы:
копию документа, удостоверяющего личность:_____________________
копию диплома об образовании:________________________________________
Предупрежден(а) об ответственности за представление ложной информации и недостоверных документов. Против проверки представленных мною сведений и документов не возражаю.
Место осуществления деятельности:______________________________
____________________20___год
____________________________
(подпись заявителя)
Приложение:________лист(ов) в 1 экземпляре ___________________
Документы приняты _______ 20 __ год ________________________________
(подпись лица, принявшего документы)
Регистрационный № заявителя ____________________________
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Стандарт государственной услуги
«Проведение идентификации сельскохозяйственных животных»
1. Общие положения
1. Государственная услуга: «Проведение идентификации сельскохозяйственных животных» (далее - государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами совместно с государственными ветеринарными организациями, созданными местными исполнительными органами (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцеляриями услугодателя.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу сәтіне дейін – облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органдары бекіткен ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарында көрсетілген мерзімдерге сәйкес жүзеге асырылады;
2) қажетті құжаттарды тапсыру үшін кезекте күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минуттан аспайды;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды.
4) сырға (сырғалар) жоғалған, бүлінген (жеке нөмірін айқындау мүмкін емес) кезде қайталама мемлекеттік көрсетілетін қызмет (телнұсқаны алу) жануарларға жаңа жеке нөмір бере отырып, көрсетілетін қызметті берушіге сырғалар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетіледі.
Ірі қара малдағы сырғалардың бірі жоғалған немесе бүлінген кезде жануардың иесі сырғаның телнұсқасын беру туралы өтініммен тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің жергілікті атқарушы органына жүгінеді.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – мынадай тәсілдердің бірімен (сырғалау, таңба басу, чип салу) жануарларға жеке нөмір беру.
7. Мемлекеттік қызмет ақысыз көрсетіледі (сырғалау). «Ветеринария туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 35-бабы 2-тармағының 6) тармақшасына сәйкес чиптердің құнын қайтару жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік сатып алу туралы конкурс нәтижесі бойынша айқындалған чиптердің құнын екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төлейді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бастапқы бірдейлендіру үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш (бұдан әрі – өтініш);
чиптер үшін ақы төленгені туралы түбіртек;
2) ірі қара малдағы сырғалар жоғалған/бүлінген кезде телнұсқасын алу үшін:
сырғаның телнұсқасын алуға өтініш;
чиптер үшін ақы төленгені туралы түбіртек;
жануар паспортының көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде өтініштің көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі қағаз жеткізгіштегі өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем и до момента получения результата оказания государственной услуги – осуществляется согласно срокам, указанным в плане мероприятий по проведению идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденном местными исполнительными органами области (города республиканского значения, столицы);
2) максимально допустимое время ожидания в очереди для сдачи необходимых документов – не более 30 (тридцати) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 15 (пятнадцати) минут;
4) повторная государственная услуга при утере, повреждении (невозможно определить индивидуальный номер) бирок (бирки) (получение дубликата) оказывается в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления бирок услугодателю, с присвоением животному нового индивидуального номера.
При утере или повреждении одной из бирок у крупного животного, владелец животного обращается в местный исполнительный орган соответствующей административно-территориальной единицы с заявкой о выдаче дубликата бирки.
5. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги - присвоение индивидуального номера животным одним из следующих способов (биркование, таврение, чипирование) и выдача ветеринарного паспорта.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно (биркование). На платной основе в соответствии с подпунктом 6) пункта 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан «О ветеринарии» осуществляется возврат стоимости чипов. Услугополучатель оплачивает через банки второго уровня или организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, стоимость чипов, определенную по результатам конкурса о государственных закупках.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.00 часов, перерыв с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) для первоначальной идентификации сельскохозяйственных животных заявление по форме, согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги (далее – заявление);
квитанцию об оплате чипов;
2) для получения дубликата при утере/повреждении бирки у крупных животных:
заявление на получение дубликата бирки;
квитанцию об оплате чипов;
копию паспорта животного.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю, подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии заявления о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.

3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық
мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті
берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының
шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда почта арқылы не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол қабылданады.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады. Шағым тіркелгеннен кейін жауапты орындаушыны айқындау және тиісті шаралар қабылдау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта байланысы арқылы жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған.
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.minagri.gov.kz интернет-ресурсындағы «Қолдау және көрсетілетін қызметтер» бөлімінің «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер» кіші бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
Ауыл шаруашылығы жануарларын
бірдейлендіруді жүргізу»
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
қосымша
нысан
Мемлекеттік қызметті көрсетуге
өтініш
Кімге _______________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің атауы)
кімнен ______________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты әкесінің аты (бар
болса)/заңды тұлғаның атауы)
мекенжайы  __________________________________________________________
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуді/сырғаның,
чиптің, болюстің телнұсқасын беруді (қажеттінің астын сызу) сұраймын:
бірдейлендіру тәсілі (сырғалау, таңба басу, чип салу) (қажеттінің
астын сызу);
жануар түрі ________________________________________________________;
жануарлар саны _____________________________________________________;
Мынадай құжаттарды қоса беремін:
сырғалар, чиптер, болюстер үшін (қажеттінің астын сызу) ақы
төленгені туралы түбіртек;
ауыл шаруашылығы жануары паспортының көшірмесі;
Байланыс телефондары _____________________ E-mail __________________
20 __ жылғы ____________ _________________________
(өтініш берушінің қолы)
Қосымша: _____ парақ 1 данада __________________________
Құжаттар 20 __ жылғы _____________ қабылданды
__________________________ (құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Өтiнiш берушiнiң тiркеу № _____________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 664 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір
шешімдерінің тізбесі

3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий)
центральных государственных органов, а также услугодателей и
(или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанным на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
Жалобы принимаются в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, в рабочие дни.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу. После регистрации жалоба направляется руководителю услугодателя, для определения ответственного исполнителя и принятия соответствующих мер.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги».
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства: www.minagri.gov.kz, раздел «Поддержка и услуги», подраздел «Государственные услуги». Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение
к стандарту государственной услуги
«Проведение идентификации
сельскохозяйственных животных»
форма
Заявление
на оказание государственной услуги
В ___________________________________________________________________
(наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
(фамилия, имя отчество (при наличии) услугополучателя/наименование юридического лица)
Адрес _________________________________________________________
Прошу провести идентификацию сельскохозяйственных животных/выдача дубликата
бирки, чипа, болюса (нужное подчеркнуть)
способ идентификации (биркование, таврение, чипирование) (нужное подчеркнуть);
вид животного ______________________________________________________;
количество животных ________________________________________________;
Прилагаю следующие документы:
квитанция об оплате бирок, чипов, болюсов (нужное подчеркнуть);
копия паспорта сельскохозяйственного животного.
Контактные телефоны __________________ E-mail _______________________
____________20__год ____________________
(подпись заявителя)
Приложение: _____лист (ов) в 1 экземпляре __________
Документы приняты_________20___год
________________________________ (подпись лица, принявшего документы)
Регистрационный № заявителя ___________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 664
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан

1. «Асыл тұқымды мал шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 464 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 36, 430-құжат);
2. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2011 жылғы 10 тамыздағы № 136 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 23 қыркүйектегі № 1090 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 54, 778-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 10) тармақшасы;
3. «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 7 наурыздағы № 305 қаулысымен (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 35, 472-құжат) бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 7-тармағы.

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 464 «Об утверждении стандартов государственных услуг в области племенного животноводства и ветеринарии и внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 36, ст. 430).
2. Подпункт 10) изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2011 года № 1090 «О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 10 августа 2011 года № 136 «О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 54, ст. 778).
3. Пункт 7 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2012 года № 305 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 35, ст. 472).