"Балқаш жылу электр станциясы" жобасын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 17 маусымдағы № 667 қаулысы
2011 жылғы 25 тамыздағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Корея Республикасының Үкіметі арасындағы Балқаш жылу электр станциясын дамыту, қаржыландыру, жобалау, салу, пайдалану және оған техникалық қызмет көрсету саласындағы келісімнің 2-бабын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) ұзақ мерзімді шартқа сәйкес «Балқаш жылу электр станциясы» акционерлік қоғамынан (бұдан әрі – «Балқаш ЖЭС» АҚ) жаңадан іске қосылатын өндіруші қондырғылардың электр қуатын әзірлікте ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алатын ұйым ретінде «Электр желілерін басқару жөніндегі қазақстандық компания» акционерлік қоғамы (бұдан әрі – «KEGOC» АҚ);
2) осы қаулыға қосымшаға сәйкес мөлшерде өндіруші қондырғылардың электр қуатын әзірлікте ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызмет үшін баға (1 МВт үшін АҚШ долларындағы айлық бағасы);

О некоторых вопросах реализации проекта "Балхашская тепловая электрическая станция"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2014 года № 667
В целях реализации статьи 2 Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Республики Корея в области развития, финансирования, проектирования, строительства, эксплуатации и технического обслуживания Балхашской тепловой электрической станции от 25 августа 2011 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить:
1) акционерное общество «Казахстанская компания по управлению электрическими сетями» (далее – АО «KEGOC») организацией, которая будет приобретать у акционерного общества «Балхашская тепловая электрическая станция» (далее – АО «Балхашская ТЭС») услугу по поддержанию готовности электрической мощности генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию, в соответствии с долгосрочным договором;
2) цену за услугу по поддержанию готовности электрической мощности генерирующих установок (месячная цена за 1 МВт в долларах США) в размере согласно приложению к настоящему постановлению;

3) өндіруші қондырғылардың электр қуатын әзірлікте ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызметті сатып алу көлемі «KEGOC» АҚ Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен жүзеге асыратын өндіруші қондырғылардың электр қуатын аттестаттау нәтижелері бойынша айқындалатын 1221 МВт-тан аспайтын мөлшерде;
4) өндіруші қондырғылардың электр қуатын әзірлікте ұстап тұру жөніндегі қызметті сатып алу мерзімінің ұзақтығы алғашқы өндіруші қондырғының электр қуатын бірінші аттестаттаған күннен бастап
20 (жиырма) жыл және 6 (алты) ай болып айқындалсын.

3) объем покупки услуг по поддержанию готовности электрической мощности генерирующих установок не более 1221 МВт, определяемый по результатам аттестации электрической мощности генерирующих установок, осуществляемой АО «KEGOC» в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
4) срок покупки услуг по поддержанию готовности электрической мощности генерирующих установок продолжительностью 20 (двадцать) лет и 6 (шесть) месяцев с даты первой аттестации электрической мощности первой генерирующей установки.

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2014 жылғы 17 маусымдағы
№ 667 қаулысына
қосымша
Жүктемені көтеруге электр қуатының әзірлігін қамтамасыз ету
жөніндегі қызметті көрсетуге тариф бекіткен кезде қолданылған
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам
бойынша (1 МВт үшін АҚШ долларындағы айлық бағасы) теңгемен
төлеуге жататын өндіруші қондырғылардың электр қуатын әзірлікте
ұстап тұру жөніндегі көрсетілетін қызмет үшін баға
Жыл*
Баға**
Жыл*
Баға**

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 июня 2014 года № 667
Цена за услугу по поддержанию готовности
электрической мощности генерирующих установок
(месячная цена за 1 МВт в долларах США), подлежащая
оплате в тенге по официальному курсу,
установленному Национальным банком Республики
Казахстан, примененному при утверждении тарифа на
оказание услуги по обеспечению готовности
электрической мощности к несению нагрузки
Год*
Цена**
Год*
Цена**